Zes maanden geëist ontucht met dochter Verburgh De langste maand besproken in de uitleenpost van Scherpenisse Veertig jaar penningmeesterschap fijne tijd mevr. Boogaard-Bolier Jeugdbrandweer derde in Bergen op Zoom Paspoort wordt stuk goedkoper Parade van instrumenten muziekschool Ook voorzitter Dorpsgemeenschap Sint-Annaland gestopt Donderdag 22 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Sint-Philipslander zou werkstraf moeten krijgen Tegen de 42-jarige G.V. uit Sint-Philipsland is donder dag voor de rechtbank een celstraf van een jaar - waar van zes maanden voorwaardelijk - geëist voor het plegen van ontucht met zijn destijds tienjarige dochter. V. gaf zijn daden toe, betuigde spijt en noemde het gebeurde een zwarte bladzijde in zijn leven. De dochter, 17 inmid dels, deed augustus vorig jaar aangifte. Zwarte bladzijde Periode beperkt Sint-Philipslandse ploegen vernieuwd Bij een onderlinge Brabantse wedstrijd zijn zowel de ju nioren als de adspiranten van de Sint-Philipslandse jeugdbrandweer derde geworden. De kamp in Bergen op Zoom was een prima test voor de selectiewedstrijden die op 28 april in Waalre worden gehouden. De leiders gaan eraan werken om de kleine foutjes die nog zijn gemaakt, eruit te halen bij de ploegen die in een praktisch geheel nieuwe samenstelling aantraden. Aardedonker b.it. Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 tjfgÜ specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Thoolse leeskringen buigen zich over vergeten roman Diana Lebacs Het was een bijzondere bijeenkomst. De zes Thoolse leeskringen bogen zich maandagmiddag in de uitleen- post in Scherpenisse samen over één boek: De langste maand van de Curagaose schrijfster Diana Lebacs. Ze bespraken het met zijn allen dit keer, niet zoals gewoon lijk in kleine kring. Maar ook met iemand die thuis is in de Caraïbische literatuur: neerlandica I. Phaf die in Ber lijn woont maar elk jaar een maand lang met haar man in Scherpenisse verblijft. Praten over een vergeten boek uit 1994 dat zijn plaats nog moet zien te verwerven in de li teratuurgeschiedenis. Bieb Arnhem Onvermogen „Het is fijn geweest", zegt mevr. M. Boogaard-Bolier, die na 40 jaar afscheid heeft genomen als penning meester van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. „Hoewel er overal een tijd van is, doet het me toch zeer om dit los te laten, want uit de grond van mijn hart heb ik dit werk vanaf de oprichting van de Dorps gemeenschap gedaan. Met 23 cent ben ik begonnen en met 3000 gulden houd ik op. De veertig jaar zijn een hele mooie periode in mijn leven geweest, al zijn er ook wel schaduwzijden. Tegen het nieuwe bestuur wil ik nog zeggen: houd de Dorpsgemeenschap Sint-An naland in ere en wees er zuinig op!", aldus mevr. Boogaard. Sissi Oorkonde Compromissen Nieuw elan Gemeenschapszin De strafbare feiten werden gepleegd in de periode 1993 tot en met 1995. V. was toen net gescheiden van zijn vrouw en kreeg zijn dochtertje en zoontje iedere veertien dagen in het weekeinde in het kader van een be zoekregeling. En in die weekeinden zijn de feiten gepleegd: betasten van het lichaam en de geslachtsdelen, maar ook het seksueel binnendrin gen met de vingers. De dochter ver klaarde dat dit laatste vaker was ge beurd, maar volgens V. bleef het bij één keer. Hij zei ook dat de kinde ren soms maar om de vier of zes weken bij hem waren, omdat hij on der behandeling was voor een alco holprobleem. Toen zijn vrouw en de kinderen in de zomer van 1995 weer bij hem kwamen wonen, hield de ontucht van V. met zijn dochter op. Dat verklaarde het meisje ook zelf tegenover de politie. Officier van justitie mr. F. van Es vond dat de verdachte nogal zelf verzekerd over kwam en wilde we ten wat deze nu eigenlijk zelf vond van wat hij zijn dochter had aange daan. „Ik heb er ontzettend veel spijt van, het is een zwarte bladzijde in mijn leven", zei V., die vervol gens hevig geëmotioneerd vertelde dat zijn vrouw kort na haar terug keer kanker had gekregen en eind 1998 was overleden. „En toen kwam dit er nog bovenop." De dochter is sinds augustus het huis uit, maar V. - die een uitkering heeft - zorgt nog wel voor zijn zoon van 14. Van zijn drankprobleem is hij af, vertelde hij. Al met al is de situatie nu anders en daarom is een herha ling van zijn gedrag uitgesloten, hield de Sint-Philipslander de recht bank voor. Hoewel er sprake is van ernstige feiten, zijn ze in tijd en ernst be perkt, zei de officier. „Maar zo denkt uw dochter er beslist niet over. Door wat u deed terwijl ze aan uw zorg was toevertrouwd, blijken bepaalde zekerheden voor een kind niet te bestaan." Gelet op de per soonlijke omstandigheden van de verdachte, hoeft deze wat de officier betreft geen vrijheidsstraf te onder gaan. De zes maanden onvoorwaar delijke celstraf moeten wat hem be treft in de vorm van een werkstraf opgelegd worden. Verder zou V. on der toezicht van de reclassering ge plaatst moeten worden. V. 's raadsman mr. W.A. Lensink kon zich vinden in een werkstraf. Hij benadrukte dat de periode waar in de feiten plaatsvonden, beperkt was. In een deel van de aanklacht werd gesproken over 1998, maar dat klopt volgens de verklaringen niet en de officier paste dat dan ook aan. Overigens werd dan nog altijd gepraat over het 9e tot het 11e jaar van de dochter. Een verklaring van de buren dat ze de dochter 's avonds wel hoorden roepen, betrof de pe riode dat V. 's vrouw weer bij hem terug was. Aangezien er toen van ontuchtige handelingen geen sprake meer was, was volgens Lensink uit deze verklaring geen bewijs te put ten. Hij schilderde zijn cliënt af als een niet zo sterke persoonlijkheid. Begeleiding door de reclassering zou voor hem een steun in de rug betekenen. Maar een celstraf opleg gen, zou volgens de raadsman ook V. 's zoon treffen, die toch al zoveel heeft moeten meemaken. Dat een ruzie over geld met de vriendin (in middels ex) van V. voor de dochter de aanleiding was om aangifte te doen, deed Lensink opmerken dat ze door het gebeurde wat minder beschadigd lijkt dan andere kinde ren die dit is overkomen. „Zonder overigens de ernst ervan te willen bagatelliseren." V. kreeg het laatste woord, maar kon door zijn emoties niets zeggen. De rechtbank doet woensdag uitspraak. De junioren kregen eerst een hin- punten en Oosterhout werd met dernisbaan, gelijk aan die welke men tijdens de selectiewedstrijd moet afleggen en afkomstig uit het internationale wedstrijdwezen. Eerst moest over een anderhalve meter brede sloot worden gespron gen, daarna een hindernis van 50 cm, vervolgens moest men door een koker van zes meter lang krui pen en tenslotte was er een even- wichtsbalk. Aan het einde van het parcours moest met behulp van een emmerspuit water overgepompt worden van een bak naar een lege ton. De pompbediener moest zes verschillende knopen herkennen en de blusstofploeg had als extra han dicap het uitrollen en meenemen van een toevoerslang. Hierna moest het team meteen ver der met het aflegsysteem, met als opdracht een brand aan de Koning inneweg 3-5 in Bergen op Zoom. Bevelvoerder Joost Kunst, num mers 1 en 2 Evert-Jan Geluk en Ri chard van Duuren, nummers 3 en 4 Jan Willem Kempeneers en Hu- brecht van Harberden en pompbe diener Emiel v.d. Est speelden een keurige wedstrijd. De toevoer- slangleiding werd door 3 en 4 snel en volgens de regels uitgerold. Ter wijl ze daarmee bezig waren, was de bevelvoerder samen met 1 en 2 het pand - een container - aan het verkennen. Ze ontdekten een brand op nummer 5 met een doorslag naar nummer 3. De beide water stralen werden op de juiste manier ingezet. De ploeg, die nog maar twee maanden in deze samenstel ling speelt, werd derde met 955 punten. Er deden acht ploegen mee, Roosendaal won met 1016 585 punten laatste. De adspiranten kregen een brand melding in de buurt van de junio ren, in een echt pand. Bij aankomst troffen de ploegen op de stoep een slachtoffer aan dat eerst verzorgd moest worden. Bij de binnenver- kenning stuitte men op een brand. Alvorens verder te verkennen, moest daarop eerst een straal gezet worden. Nadat 3 en 4 de toevoer- slangleiding in orde hadden ge maakt, werden ze aan de eerste straal in het pand gezet. Nu konden 1 en 2 verder verkennen, wat niet meeviel doordat het aardedonker was in het pand. Tóch vonden ze de doorslag van de brand, waarop de tweede straal werd ingezet. Ook deze ploeg oefent nog maar twee maanden in deze formatie: bevel voerder Pieter Verwijs, 1 en 2 Mar tin v.d. Welle en Bram Noorthoek, 3 en 4 Adrie v.d. Reest en Pim v.d. Est én pompbediener Bart Steijn. Ook zij werden derde, met 770 punten. Van de zes deelnemers werd Moerdijk eerste met 812 pun ten, terwijl Oosterhout met 582 punten de rij sloot. De jaarlijkse feestavond van de jeugdbrandweer is morgen. Dan wordt afscheid genomen van Jan Wolse, die vanaf de oprichting in november 1967 de vaste chauffeur was tijdens wedstrijden en demon straties. Ook worden zes oud-leden uitgezwaaid: Willem Ridderhof, Maurits Verwijs, Marijn en Pieter Geluk, Jurgen Neele en Tom van I waarden. Advertentie I.M. nau- welijks recensies. Van de Ne derlandse dagbladen wijdde alleen Trouw er een kort stukje aan. Toch is het volgens de onderzoek ster een bijzonder boek omdat het de eerste roman is van een Cu- rafaose schrijfster die in het Ne derlands is geschreven. „Nooit eerder is er een vrouw geweest op Curasao die in het Nederlands Mevrouw Phaf heeft zich gespe cialiseerd in Spaanstalige litera tuur uit Latijns-Amerika en in li teratuur van de Caraïben. Ze schreef er artikelen over en doet er onderzoek naar. Ze zocht lezers voor een boek dat in Nederland nagenoeg onbesproken bleef: De langste maand van Diana Lebacs (Bonaire 1947). Er verschenen heeft geschreven. Dat op zich is al interessant om er aandacht aan te besteden," legt mevrouw Phaf uit in de pauze van de bijeenkomst in het stemmige oude gemeentehuis van Scherpenisse. Lebacs schreef zo'n twintig kin derboeken en een roman voor de jeugd. Phaf: „Die zijn redelijk verkocht. Waarom dit boek niet is gaan lopen, is niet bekend." Lebacs schreef niet eerder een boek voor volwassenen. Door de contacten met de openbare biblio theek in Sint-Maartensdijk kwam Phaf erover in gesprek met biblio theekmedewerkster Riet van Da len. Zij stelde voor om de lees kringen te vragen het boek te lezen en het samen te bespreken. De boeken die de leeskringen be handelen, worden via de biblio theek verstrekt. Ook de achter grondinformatie over de auteur wordt door de bibliotheek gele verd. Maar het boek van Lebacs bleek bijna nergens te vinden. In de Zeeuwse bibliotheek bleek een exemplaar aanwezig en er was er eentje uit de bieb in Arnhem be schikbaar. Verder was het boek niet via de openbare bibliotheek te leen. En universiteitsbibliotheken wilden geen exemplaar afstaan. Via de uitgeverij In de Knipscheer uit Amsterdam wist mevr. Van Da len toch een stapeltje boeken te bemachtigen. Op die manier werden de leeskrin gen uit Tholen, Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Sint-Philipsland en Poortvliet van het boek voorzien. Zo'n dertig vrouwen lazen De langste maand en 21 kwamen naar de bespreking. Daar gaven ze er hun mening over. Die liepen nogal uiteen, zegt Phaf. „Het is al fantastisch dat ze de moeite hebben genomen het te le zen. De meningen variëren. Je krijgt vaak eerder negatieve reac ties als een boek weinig publici teit heeft gekregen. Over het alge meen was het niet een boek dat ze zelf in de winkel zouden kopen," zegt ze met enig gevoel voor un derstatement. „Voor mensen die ervoor open staan, bleek het wel interessant. Die begrijpen de sfeer die erin opgeroepen wordt. Maar het gaat mij er niet om of het boek slecht of goed gevonden wordt." Nogal wat lezeressen vonden het boek 'rommelig'. De leeskring Poortvliet was eigenlijk niet te spreken over het boek, maar kwam toch - tot de pauze - naar de bijeenkomst. Iemand van de lees kring uit Sint-Annaland was op Curasao geweest en herkende juist weer bepaalde situaties die in het boek beschreven worden. Lebacs is behalve schrijfster ook actrice, zangeres en voorvechtster van een experimentele school waar het Papiaments de voertaal is. Ze is begaan met de geschiede nis van het eiland. In het boek schrijft ze aan de hand van een aantal personages onder meer over de vervreemding die tussen de mensen plaatsvindt en de heb zucht waar mensen aan lijden. Het is geschreven uit 'een gevoel van pijn en onvermogen om in de maatschappij van vandaag als vrouw van tegen de vijftig je draai te vinden' (werkloosheid, drugge bruik, emigratie). Het carnaval op het eiland, het toembafestival, speelt een belangrijke rol in het boek. Volgens Phaf is dat ook niet eerder beschreven. „Het is nieuw leven ingeblazen na de revolutie van 30 mei 1969. Er is toen een nieuw bewustzijn ontstaan. Het Papiaments werd belangrijker en op school ingevoerd. Voorheen was Nederlands de voertaal. En elk jaar wordt er een liedje in het Papiaments gekozen dat tijdens het festival wordt gezongen." Phaf zal Lebacs ontmoeten in april als ze de universiteit in Syra cuse in de Verenigde Staten be zoekt voor een lezing. Ze was tot 1989 professsor aan de universi teit van Maryland, maar verhuisde naar Berlijn omdat haar man daar heen voor zijn werk werd overge plaatst. Daar voelt ze zich wel thuis omdat er het Ibero-Amerika instituut gevestigd is, de grootste bibliotheek voor Zuid-Amerika in Europa. Maar ook in Scherpenisse voelt ze zich thuis. Al meer dan 25 jaar bezoekt ze het dorp. „Elke zomer komen we hier voor een maand. Dan bezoek ik ook de bi bliotheek in Sint-Maartensdijk om boeken te bestellen." Vanaf 1 april wordt een paspoort liefst 27,50 goedkoper. Het gaat in Tholen ƒ89,50 kosten. Diezelfde prijs gaat gelden voor een facilitei tenpaspoort (voor Molukkers) en reisdocumenten voor vluchtelingen en vreemdelingen, terwijl de prijs voor een zogenaam zakenpaspoort ƒ127,50 wordt. De prijsdaling is het gevolg van rijksbeleid. Gemeenten hoeven in de toekomst minder aan het rijk af te dragen voor de blanco reisdocumenten die ze ontvangen. De regering heeft de tarieven name lijk verlaagd tot een kostendekkend niveau, terwijl ze tot nu toe aan de reisdocumenten verdiende. Overigens staat de datum van 1 april nog niet vast. De bedoeling is dat de algemene maatregel van be stuur dan in werking treedt. Wordt het later, dan zal ook de prijsverla ging in Tholen later doorgevoerd worden. Een Europese identiteits kaart blijft overigens net zo duur. Daarvoor mag een gemeente maxi maal 39,60 in rekening brengen, waarvan ƒ16,85 naar het rijk moet worden overgemaakt. Mensen die kennis willen maken met de mogelijkheden die de Zeeuwse muziekschool biedt, kun nen woensdag en donderdag een in strumentenparade bezoeken. In Meulvliet in Tholen worden donder dagavond 29 maart alle instrumen ten gepresenteerd waarop lessen worden gegeven. Uitgezonderd dan het slagwerk, waarvoor een avond eerder in de Sakofahal te Sint-Anna land deze instrumentenparade plaatsvindt. Beide presentaties be ginnen om zeven uur. Bij voldoende belangstelling begint de muziekschool komend schooljaar met een nieuw instrument: harp. Ook dit zal in Tholen te beluisteren zijn. Aan de slagwerkpresentatie in Sint-Annaland werken behalve de slagwerk- en leerlingengroep van Accelerando groepen mee van de muziekschool en van Vlijt en Vol harding uit Oost-Souburg. Deze en volgende week zijn project en promotieweken bij de muziek school. De leerlingen krijgen de kans hun kennis en ervaring binnen verschillende samenspel vormen in te zetten, en dit naar buiten uit te dragen via korte concerten en pre sentaties. Ook zijn er workshops om de leerlingen kennis te laten maken met bepaalde aspecten die een rela tie hebben met het instrument dat ze bespelen. Zij was maandagavond tijdens de jaarvergadering in de Wellevaete niet de enige die afscheid nam. „Een buitenstaander zou zeggen dat er een onweer heeft gewoed binnen de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland, maar niets is min der waar", zei voorzitter J.W. van Popering, die zelf na veertien jaar stopte. „We zijn aangebleven tot na de viering van het 525-jarig be staan van ons dorp en tot die tijd hebben we steeds een beroep op elkaar gedaan om aan te blijven. Vandaar dat er nu nogal wat wis selingen van de wacht zijn", aldus Van Popering, die plaats maakte voor Tj. Heijboer, die bij de EH BO zijn sporen in het Sint-Anna- landse verenigingsleven heeft ver diend. Penningmeester mevr. Boo gaard droeg haar taak over aan Cobie den Engelsman-Gunst. Vi- ce-voorzitter J. Vroegop stopte na 20 jaar en mevr. M. van Driel- Dormaar na 11 jaar. De laatste werd opgevolgd door Hanna Moerland-Soeters. Voor Vroegop was vorig jaar Koos van Poortvliet al gekozen. Van het oude bestuur bleef alleen secreta ris Wim Heijboer aan. „We hebben heel lang een stabiele 'ploeg gehad en fijn samenge werkt", zei Van Popering. „Het voorzitterschap is ook een mooie baan. In de 14 jaar dat ik het heb gedaan, ben ik 28 pond aangeko men. Maar alle gekheid op een stokje: er is niets mooier dan wer ken voor de gemeenschap van Sint-Annaland. Alle partijen goed doen, is soms wel moeilijk, maar ik vind het een voorrecht om sa men te mogen werken voor onze Sint-Annalandse gemeenschap. Dat is goud waard. Het nieuwe be stuur wens ik een vruchtbare tijd toe." Mevr. Boogaard was 25 november 1959 in de zaal van W. Rijnberg bij de bespreking over de oprich ting van de Dorpsgemeenschap. Aanleiding was de ingebruikne ming van het dorpshuis aan de Kloosterstraat. Samenwerking van de Sint-Annalandse verenigingen en het organiseren van culturele evenementen was het doel van de Dorpsgemeenschap. Op 23 augus tus 1960 volgde de definitieve op richting in het gemeentehuis. Hoofdonderwijzer C.J.C. Boot werd voorzitter, A.J. Scherpenisse secretaris en mevr. Boogaard pen ningmeester. Ze zat nog verschil lende jaren in het bestuur samen met haar man, die voorzitter werd. Van Popering herinnerde eraan, hoe de Dorpsgemeenschap in de beginjaren met financiële mede werking van o.a. de kolenbond, de veiling, Boerenleenbank en land- bouwvereniging een gratis kinder middag organiseerde. Verder werd de film 'Sissi, keizerin en moeder' vertoond met een entreeprijs van ƒ1,25. „Het was altijd zuinigjes- aan, maar je hebt het toch wel drukker gehad dan de laatste ja ren, toen het vrijwel alleen om contributie-inning en vergader- kosten ging. Vele jaren heeft de penningmeester de verhuur van de vroegere sporthal, de huidige Sa kofahal, geregeld. Wik, Accele rando, WHS, tafeltennisvereni ging Octavia en de schietvere niging moesten dan bij elkaar 1500 gulden ophoesten." Mevr. Boogaard zag in 40 jaar di verse verenigingen verdwijnen, zoals de landarbeidersbond, het leesgezelschap, de diepvriesver eniging, Viva la Musica, de plaat selijke afdelingen van de Vara, Veilig Verkeer en de ZLM, de fo toclub en toerclub de Hoop. „Maar de vaste kern van muziek, zang, voetbal, gymnastiek, ijsclub en andere verenigingen bleven over. Naast de financiën deed je meer. Na de aubade op koningin nedag nam je de burgemeester en zijn vrouw vele jaren mee op de koffie en ook die medewerking hebben we gewaardeerd." Van Popering bedankte mevr. Boogaard met bloemen, een ge schenkbon, en een oorkonde waar in vermeld was dat ze gedurende 40 jaar penningmeesterschap van de Dorpsgemeenschap bewezen had een echte Setallander te zijn. Mevr. Van Driel kreeg bloemen en een geschenkenbon voor haar me dewerking gedurende elf jaar. Ko mend vanuit het bestuur van de Plattelandsvrouwen werd ze 15 maart 1989 gekozen in de plaats van J. Akkermans. J. Vroegop deed 20 jaar mee bij de Dorpsgemeenschap. Hij werd 4 februari 1981 gekozen als plaats vervanger van W.C. van Breda. Als vice-voorzitter hoefde hij wei nig in actie te komen, maar des te meer samen met de voorzitter bij het opzetten van de vlaggenmas ten op koninginnedag. Vele jaren vormde Vroegop ook de schakel met de beheerscommissie van het dorpshuis. Van Popering bedankte hem met een geschenkenbon en een Setallands drankje. De nieuwe voorzitter, Tjid Heij boer, nam het afscheid van Han van Popering voor zijn rekening. Hij werd 9 februari 1987 gekozen als opvolger van J.C. Kooijman nadat hij tevoren zijn sporen had verdiend bij Veilig Verkeer. Heij boer herinnerde aan de woorden van Kooijman bij zijn afscheid, dat je compromissen moet sluiten als je voor de gehele gemeenschap bezig wilt zijn. „Je dient onpartij dig en objectief te werk te gaan en elkaar te respecteren, zei je voor ganger en dat heb je in veertien jaar in de praktijk gebracht. Niet alleen door de voorzittershamer te hanteren, maar ook de boor om voor koninginnedag de vlaggen masten te plaatsen." Heijboer be dankte Van Popering voor veertien jaar leiding geven in harmonie met een geschenkenbon en een Setallands drankje. „Ik had mijn vrouw beloofd dat ik na mijn 65e zou stoppen met mijn bestuurs functies, want ik ben mijn hele le ven heel veel avonden wegge weest. Het voorzitterschap van de Dorpsgemeenschap was dan ook mijn laatste bestuursfunctie", al dus Van Popering. Met de verkiezing vorig jaar van Tj. Heijboer en J. van Poortvliet (allebei afkomstig uit de opgehe ven beheerscommissie van De Wellevaete) tot bestuurslid liep de Dorpsgemeenschap al vooruit op het vertrek van vier bestuursleden. Er hoefden maandagavond op de jaarvergadering maar twee nieu welingen gekozen worden. Dat werden mevr. J. Moerland-Soeters en mevr. C. den Engelsman- Gunst. Het bestuur had Tjid Heijboer be reid gevonden om voorzitter te worden, maar die hield de leden voor dat hij dit jaar ook 65 jaar hoopt te worden. Over een paar jaar wil hij de hamer daarom aan een jongere overdragen, zo liet hij alvast weten. Cobie den Engels man werd penningmeester. WHS-voorzitter Sander Westdorp Mzn. riep het nieuwe bestuur op tot een actievere opstelling. „Het functioneren van de Dorpsge meenschap blijft al heel lang be perkt tot het organiseren van ko ninginnedag, maar aanpassing aan deze tijd is nodig. We moeten er bovenop zitten en daarbij kan de Dorpsgemeenschap nog veel meer betekenen voor Sint-Annaland. Er spelen best veel problemen waar het bestuur een belangrijke rol in kan vervullen, waardoor de aange sloten verenigingen versterkt kun nen worden", zei Westdorp. WIK-voorzitter Peter Moerland onderstreepte dat. „We hameren er al lang op dat De Wellevaete veel te klein is, maar we hebben nog niets bereikt. Samen lukt dat mogelijk wel." Mevr. Boogaard merkte op, dat de individuele belangenbehartiging door de verenigingen zelf altijd goed is geweest. En voorzitter Van Popering zei, dat er achter de schermen in de loop der jaren meerdere contacten met het ge meentebestuur zijn geweest over allerlei zaken. De nieuwe voorzit ter Heijboer concludeerde, dat het nieuwe bestuur heel veel draag vlak had gekregen om gezamenlij ke belangen te behartigen en hij wilde daar wel een bijdrage aan leveren. Bijzondere activiteiten zijn er dit jaar van drie verenigingen. Eind mei/begin juni viert WHS het 70- jarig bestaan met festiviteiten van woensdag tot en met zaterdag. Op 15 juni volgt WIK met een jubi leumuitvoering ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Eigenlijk al 41 jaar, want het jubileum werd vorig jaar niet gevierd in verband met 525 jaar Sint-Annaland. Ac celerando sluit 21 september het trio af met een muziekavond ter gelegenheid van het 120-jarig be staan. In 2002 is Activa aan de beurt, die dan het 50-jarig bestaan viert. Voorzitter Sander Westdorp van het comité 525 jaar Sint-Annaland deelde nog mee, dat in april de laatste vergadering wordt gehou den omdat er nog een aantal finan ciële zaken afgehandeld moeten worden. Een tekort is er echter niet. Het overschot zal worden be steed aan de aankoop van 50 uren filmmateriaal met historische waarde, die in bewaring zullen worden gegeven bij de gemeente. Dorpsgemeenschap-voorzitter Van Popering, die het comité bedankte voor zijn inzet, noemde de viering van 525 jaar Sint-Annaland 'een fantastisch evenement'. „En de kroon op je werk is de gemeen schapszin van de Setallanders", aldus Van Popering. Neerlandica I. Phaf (rechts) in gesprek met leden van de Thoolse leeskringen in de uitleenpost van de bibliotheek in Scherpenisse. Vier van de vijf Dorpsgemeenschap-bestuurders zwaaien af. V.l.n.r. de dames Van Driel en Boogaard, en de heren Van Popering en Vroegop.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5