rijdt |P Jacob van Burgh sluit na 35 jaar een tijdperk af bij De Betho Oorkonde 'held op de achtergrond' Het is feest ais Bob nuchtei|^ Donderdag 22 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Van Iwaarden eerste Verkoop grond Inspraak jop Texacostation P. Dekker Zn St. Annaland 8 cent korting Verkoping in veiling Meeste rozen Grondverkoop Subsidie voor molen Van IJsseldijk toch open Tout-am-Ooghie Spannende eindstrijd Ballen op Rijksweg {/anav-ottd id Bo/>/ Auto's botsen Nie verhéte Watertoren als kerstboom Hek Zuiddijk kapot Lamsoren en zeekraal Man raakt gewond na val met motor Laatste medewerker sociale werkplaats van het eerste uur in 1966 De Betho in Tholen zwaaide gisterenmiddag op feestelij ke wijze Jacob van Burgh uit. En dat was een hele bijzon dere gebeurtenis omdat Jacob de laatste medewerker van het eerste uur van de sociale werkplaats op Tholen was. Al zijn collega's, de directie en de familie Van Burgh wa ren naar de kantine gekomen om Jacob uit te zwaaien. Hij werd royaal in de bloemen gezet en kreeg een tuinstoel aangeboden om uit te rusten. De 57-jarige bewoner van gezinsvervangend tehuis de Annewas in Sint-Annaland kan nu immers van zijn pensioen genieten. Piek hoger Uit Poortvliet Geknuffeld VERVOLG VAN PAGINA 2 De inhaalwedstrijd van klaveijasver- eniging de Pendelaars is vrijdagavond gewonnen door A. Arts met 5432 punten. A. Koetsier eindigde met 5311 punten op de tweede plaats en L. Kampman haalde als derde precies 5000 p. De verdere uitslag: 4. R. van Putten 4972 p; 5. J. van der Werf 4782 p; 6. M. van den Berg 4564 p; 7. J. van Splunter 4500 p; 8. M. den Haan 4345 p. De stand na deze in haalwedstrijd is: 1. P. van Iwaarden 74.643 p; 2. A. Koetser 74.554 p; 3. J. van Gorsel 73.643 p; 4. R. van Putten 72.998 p; 5. J. van Zetten 72.232 p; 6. J. van der Werf 71.847 p; 7. L. Kamp man 71.094 p; 8. J. van Splunter 70.088 p. De stand van de marsen- prijs: 1. L. Kampman 34 marsen; 2. R. van Putten 27; 3. J. van Gorsel 24; 4. J. van Zetten 23 marsen. De gemeente heeft een perceel land bouwgrond van 2.52.05 hectare aan de Kastelijnsweg - sinds 1 december pachtvrij beschikbaar - bij inschrij ving verkocht. De nieuwe eigenaren worden - als de gemeenteraad ak koord gaat - J. en J. Bout uit Etten- Leur en Rhoon. In Haestinge wordt dinsdag een in spraakavond gehouden over de jon gerenontmoetingsplaats (jop) die het gemeentebestuur wil realiseren op het trapveld aan de Hogeweg. Op de bijeenkomst, die om half acht begint, worden de plannen door de gemeente toegelicht. Ook zijn ver tegenwoordigers aanwezig van het jeugd- en jongerenwerk en van de politie. Het plan ligt tot en met dins dag ter inzage in het gemeentehuis. Scherpenisse gaan. Maar dat is niet het geval. Sinds zaterdag zijn er geen drogisterij-arti kelen meer te koop bij Van IJsseldijk, maar de winkel blijft nog steeds open om de voorraad van onder meer (werk)kleding, ondergoed en nacht kleding te verkopen. De nieuwe drogist Langenhuizen be leefde zaterdag tijdens de opening een grote drukte. „Van half negen tot drie uur is het volle bak geweest. Het heeft niet stilgestaan", aldus eigena resse Esther Langenhuizen. In het bij zijn van wethouder W.C. van Kempen werd de nieuwe drogisterij geopend door het verwijderen van een reuzen- pleister voor de ingang. Ook op de eerste echte dag dat de nieuwe drogis terij open was (maandag) was er be hoorlijk veel aanloop, volgens mevr. Langenhuizen. op benzine en diesel gratis rocksen voor gratis cadeaus Advertentie I.M. Wanneer de weersomstandigheden zaterdag minder gunstig zijn, kan de Groen van Prinstererschool terecht in de veiling aan de Veerdijkseweg. Van 's morgens tien tot 's middags drie uur worden er allerlei spullen te koop aangeboden ten bate van de inrichting van de nieuwe school aan de Lange- weg. Er is o.a. een rommelmarkt en er zijn allerlei spelletjes. Abel Potappel is definitief in het bezit gekomen van de wisselbeker voor de meeste rozen op de 12 meter. Vrijdag en zaterdag hield schietvereniging prinses Juliana hiervoor wedstrijden. Er werd goed geschoten, want er moest gekampt worden tussen drie le den die maar liefst acht rozen in hun serie hadden: Jan Rijstenbil, Johan van Houdt en Potappel. In de finale ronde konden ze hun eerdere resulta ten niet meer evenaren. Rijstenbil en Van Houdt kwamen elk op vijf rozen uit, Potappel op zes, zodat hij de wis selbeker kreeg. Ook bij de jeugd was er een tweede ronde nodig. Comé Lindhoud en Pieter Poot hadden in eerste instantie twee rozen. In de der de ronde had Pieter een roos meer, zodat hij de beker won. Totaal 34 schutters deden aan de wedstrijd mee. Zaterdag houdt de vereniging een open middag op de schietbaan aan de Pluimpotweg 21a te Sint-Maartens dijk. Tussen 2 uur en half 5 is ieder een welkom die in de schietsport geïnteresseerd is. Voor een prijs van 50 gulden per vierkante meter (exclusief btw) is door de gemeente aan C.M. Schot 30 vierkante meter grond verkocht aan het Anna van Burenplein. Gedeputeerde staten hebben dins dag besloten om 1500 gulden subsi die te geven voor het onderhoud van molen de Korenaar. Het gaat om 20% van 7496 gulden die vorig jaar voor het instandhouden van het mo nument zijn uitgegeven. Volgens de regels van de provincie bedraagt de subsidie 20% van maximaal 7500 gulden voor in bedrijf zijnde mo lens en van 4500 gulden voor niet meer draaiende molens. De winkel van Van IJsseldijk zal voorlopig nog niet sluiten. Vorige week meldden we bij het verhaal over de nieuwe drogisterij Langenhuizen dat zaterdag Van IJsseldijk dicht zou De toneeluitvoeringen van ouders van leerlingen van basisschool De Eevliet is een succes geworden, aldus de or ganisatie. Vanaf oktober werd er gere peteerd aan het stuk 'De vloek van Tout-am-Ooghie'. Eerst een keer per week en na de jaarwisseling zelfs tweemaal in de week. „En je bent zo drie uren kwijt", zegt A.P. van der Belt die in het stuk de Egyptische knecht Balim speelt. Het stuk speelt zich af in de woestijn bij een opgra ving bij de piramide van Tout-am- Ooghie. Professor Zandstra (Doortje Slooten) en haar assistente mevr. Puz zel (Annet van der Vlist) zijn bezig met opgravingen. Het terrein wordt bewaakt door de twee Egyptische knechten Achmed (Rien Konings) en Balim (A.P. van der Belt). De even eens Egyptische studente Ledina (Sandra Hage) is er voor het schrijf werk. Tijdens de opgravingen vertelt Ledina dat de ogen van Tout-am- Ooghie van diamanten gemaakt zijn. De geldschieter van de operatie, meneer Dollaar (Sjaak Vogel), komt poolshoogte nemen en brengt zijn se cretaresse Martha Hogendijk mee (Dineke Uijl). Tot slot verschijnt ook nog de politie-inspecteur Pepper (Rien Jansens) ten tonele die later een detective blijkt te zijn. Tijdens het stuk gebeuren er allerlei vreemde din gen. Er klinkt tromgeroffel uit de pi ramide en een schim gaat er vandoor met de diamanten. Samen met de kin deren lossen Achmed en Balim aan «de hand van allerlei aanwijzingen de zaak op. De schim wordt op heter daad betrapt en het blijkt Martha Ho gendijk te zijn. De detective Pepper weet te vertellen dat zij geen secreta resse is, maar een veel gezochte cri mineel. Uiteindelijk komt alles toch weer goed. Het toneelstuk werd twee maal op de planken gezet. „De eerste keer waren er door omstandigheden wat minder bezoekers dan we hadden gedacht. Maar vrijdagavond zat 't Ouwe Raed'uus helemaal vol", ver telt Van der Belt die voor het eerst to neelervaring opdeed. Alhoewel: „Ik speel mijn hele leven al toneel", voegt hij er met een lachje aan toe. De regie van het stuk was in handen van Marjan Vroegop (die ook souffleuse was). Achter de schermen werkten Rianne van Akkeren en Mieke Ko nings onder meer aan het geluid en Corrie van Tiggele en Marjan Vroeg op verzorgden de grime. Met nog enkele partijen voor de boeg wordt het nog een spannende eind strijd in de onderlinge competitie van biljartvereniging Tolrust. Vier spelers komen in aanmerking voor het kam pioenschap. W. Bijl maakte de hoog ste serie van 19 caramboles in een partij van 10 beurten met een gemid delde van 3,83. De uitslagen: M. Uijl- C. Nagelkerke 8,62-10; A. Schot-W. Bijl 4,84-10; G. de Jonge-A. Burgers 10-8,51G. de Jonge-Cr Nagelkerke 10-6,62; C. Bal-W. Bijl 5,65-10; C. Bal-C. Nagelkerke 10-7,79 p. Slnt-Philipslan De Christenunie vindt dat het colle ge bij het waterschap moet aandrin gen op het herplanten van bomen en struiken langs de Tramput. Dat zei drs. A.L. Piet maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. Piet wees erop dat het groen al twee jaar geleden is weggehaald na dat raadslid J.C. Koopman (SGP) Advertentie I.M. naar het herplanten had geïnfor meerd. Volgens wethouder K.A. Heijboer is het een zaak van het waterschap en is het maar de vraag of de gemeente druk uit moet gaan oefenen voor het herplanten van de strook langs het trapveld. Volgens Piet zou dat wel moeten omdat er een herplantings- plicht bestaat. Bovendien levert het veld zonder een strook groen een risi co op voor spelende kinderen. „Straks vliegen de ballen op de weg met alle gevolgen vandien." Twee auto's zijn donderdagmorgen beschadigd bij een kop-staartbotsing op de Afgeslechtedijk, de weg van Steenbergen naar Kruisland. Om streeks half elf reed de 62-jarige J.B.uit Sint-Philipsland in de richting Kruisland. Om rechtsaf te slaan (er zijn daar twee zijwegen) remde B. af, wat de achteropkomende automobi list - de 28-jarige mevr. M. v.d. S. uit Sint-Maartensdijk - te laat zag. Zij botste daardoor tegen de achterkant van de auto van B. Beide voertuigen werden beschadigd. Materiële schade was er zondag avond ook op de T-splitsing van de Philipsdam met de Grevelingendam bij Bruinisse. Een 81-jarige automo biliste uit Vijfhuizen verleende omst reeks half zeven geen voorrang aan een 31-jarige Thoolse bestuurder. Beide voertuigen werden bescha digd. De heemkundige kring Philippus- landt organiseert dinsdag 3 april om half acht een dia-avond in Ons Dorpshuis met als thema 'Je kan 't niet verhéte'. Jan Kempeneers vertelt aan de hand van enkele dia's over de geschiedenis van Anna Jacobapolder. Na de pauze wordt er een diaserie vertoond van oude straatbeelden, winkeltjes en mensen van toen. Anita van Nieuwenhuijzen-van Iwaarden zal hierbij een toelichting geven. Doordat er steeds meer antennes op de watertoren worden geplaatst voor commerciële telefoonmaatschappij en gaat het gebouw steeds meer op een kerstboom lijken. Dat zei drs. A.L. Piet (ChristenUnie) maandag avond in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling. Hij vroeg zich af wat er straks van de 'art-deco-uit- straling' van de watertoren overblijft. „We kunnen het toch wel als een monument beschouwen." Volgens wethouder W.C. van Kempen is het beleid erop gericht dat de bedrijven in een woonkern op één mast hun ontvangst- en zendapparatuur beves tigen. „Voor het aanbrengen van an tennes is een bouwvergunning no dig. Het wordt wel een beetje veel. We zullen er eens naar moeten kij ken of de zaak niet uit de hand loopt." Het hek op de Zuiddijk is op enkele plaatsen stuk. Volgens drs. A.L. Piet (ChristenUnie) levert dat ge vaarlijke situaties op. Maandag avond vroeg hij het college in de commissie gemeentelijke ontwik keling om de balustrade te repare ren en niet te wachten tot er iemand door de gaten naar beneden valt. Wethouder K.A. Heijboer beloofde naar de situatie te laten kijken. De provincie heeft weer vergunnin gen verleend voor het snijden van lamsoren en zeekraal op de schor ren. Daarmee krijgt een kleine groep het voorrecht om de kostbare lekker nijen te bemachtigen. Alleen met de ontheffing van artikel 16 van de Na tuurbeschermingswet zijn deze uit verkorenen er echter niet. Ze moeten tevens nog vergunning hebben van Het Zeeuwse Landschap, eigenaar van de schorren van Anna Jacoba polder oost en west. De provincie heeft nu alle namen van de vergun ninghouders voor dit gedeelte van de schorren doorgegeven aan Het Zeeuwse Landschap met het ver zoek deze mensen een privaatrechte lijke vergunning te verlenen. Met al die papieren op zak moeten de lams oren en zeekraal wel heel bijzonder smaken, want dan heb je echt een exclusieve maaltijd op tafel. Een 30-jarige inwoner van Sint- Maartensdijk is woensdagavond gewond geraakt na een eenzijdig ongeval met een motor. Het onge val vond plaats omstreeks zeven over zeven op de Haven. De mo torrijder kwam vanaf de Keethil en reed in de richting van de Sportlaan toen hij volgens de poli tie zijn voertuig niet meer onder controle kon houden. De achterkant van de motor gleed daardoor weg, zodat de bestuurder ten val kwam en over het wegdek werd geslingerd. De motorrijder liep daarbij een gebroken schouderblad op. Het gealarmeerde ambulancepersoneel verzorgde het slachtoffer en ver voerde hem naar het ziekenhuis in Lievensberg. s Bij de val raakte de motor nog wel even een auto die op het punt stond af te slaan richting de Kaai- straat, maar deze werd niet be schadigd. Het ongeval trok veel publiek. De politie (van de groep Kruiningen) arriveerde later toen het slacht offer in de ziekenwagen lag en de motor al van de weg was gehaald. Er deed zich ook nog een kleine schermutseling voor tussen een persfotograaf en een van de om standers. De politie maakte daar een eind aan, bekeek de motor en maakte proces-verbaal op. De mo tor had krasschade. Op zijn laatste dag bij De Betho kreeg Jacob van Burgh van zijn collega 's een tuinstoel. Jacob van Burgh werd gisterenmid dag door twee knappe politieagen ten (de dames Kastelijn en Braven- boer) opgewacht, die een vrachtwa gen van de Betho hadden aange houden. In eerste instantie ontbrak de directie en dat vond ceremonie meester Dick Hooijer (maatschap pelijk werker en personeelsfunctio naris van de Betho) sneu voor de vertrekkende medewerker. Verbor gen achter verpakkingsmateriaal zaten in een vrachtwagen echter de leidinggevenden van de sociale werkplaats: directeur Leenhouts uit Goes, de chef van de Thoolse vesti ging Kees Bolier en zijn voorgan ger Piet Hoogedeure en de directe chef van de inpakafdeling waar Ja cob 35 jaar werkte, Tom Ras. „Ja cob heeft het voor elkaar gekregen dat de complete directie van de Betho door de politie is opgebracht en dat vind ik een ontzettend knap pe prestatie", zei Leenhouts. „Maar we maken vanmiddag ook echt iets bijzonders mee. Dit is de afsluiting van een tijdperk. Jacob van Burgh is de laatste medewerker die bij het begin van de sociale werkvoorziening op Tholen, 3 ja nuari 1966, al aanwezig was. In ons jubileumboek staat hij nog op de foto." De Betho begon in de Doelweg in Tholen, later kwam de nieuwbouw aan de Wattstraat (nu garage Bal) en tenslotte was er de huidige vesti ging in de Slabbecoornpolder, waar een modem gebouw de medewer kers ten dienste staat. Drie verhui zingen maakte Jacob dus mee, maar in die 35 jaar waren er veel meer veranderingen, zo schetste Leen houts. „De eerste productieafdeling tochtte, de w.c.'s en de verwarming waren slecht, maar toch waren de mensen blij dat ze dichtbij huis konden beginnen. We zijn gestart als zorgbedrijf, waar de mens cen traal stond en de productie onder geschikt was. Later dreigde die ba lans om te slaan met het accent op de productie, maar mensen als Ja cob moeten een plaats kunnen hou den bij de Betho en ik ben er trots op dat dit ook gelukt is. Mensge richt werken is ons uitgangspunt, en dan kom je erachter dat de piek van mensen altijd hoger ligt dan we eerst dachten. Ook mensen met een beperking, een handicap, kunnen soms meer dan je soms denkt. Waar ligt de grens, vraag je je wel eens af. De laatste jaren ging het echter minder met Jacob en vandaar ook je afscheid. Zeven jaar geleden leefde je naar je 50e verjaardag toe, nu naar je afscheid, maar we zullen je missen. Vooral je gebrom bij de begroeting. Dan wist je waar je aan toe was. Jacob was altijd duidelijk. In de dagopvang Burgzicht in Zier- ikzee is ^r een prima oplossing voor je gevonden. We mopperen wel eens op de belasting, maar Ja cob heeft 35 jaar bij de Betho kun nen werken en kan nu ook naar Burgzicht dankzij de belastingcen ten!" De directeur uitte zijn waardering voor de familie Van Burgh, die Ja cob altijd ter zijde heeftgestaan. „De Betho heeft 500 mensen in dienst en ik maak het regelmatig mee dat mensen naast hun handicap ook nog eenzaam zijn. Dat vind ik het toppunt van triestheid, maar om Jacob staan heel veel mensen en daarvoor uit ik hierbij mijn waarde ring naar zijn twee broers en verde re familie. Het ga jc goed Jacob en hartelijk dank voor al het plezier dat we aan je beleefd hebben." Leenhouts overhandigde hem een cheque naast zijn ontslagbewijs. De Thoolse vestigingsleider Kees Bolier bracht naar voren, hoe Jacob aan 'de drie uusjes' in Poortvliet was geboren. Hij kroop in zijn kin derjaren wel eens door de dakgoot bij buurbrouw IJzerman naar bin nen. Later verhuisde het gezin naar de Langestraat in Poortvliet. Jacob werkte eerst in Bergen op Zoom, maar kon in 1966 bij de Betho be ginnen. „Piet Hoogedeure was je eerste werkmeester, later kwam dhr. Weeda. Toen er aan de Wattstraat een nieuw pand werd gebouwd, zochten je ouders een huis in Tho len. De werkmeesters wisselden el kaar af: Wim Evertse, Jan Goedege- buure, Wim Luitwieler en ikzelf. Jacob was er altijd. Ook als hij een snipperdag had, kwam hij toch om dat hij het zo goed naar zijn zin had. Toén je vader overleed, kon je met een gerust hart naar de Annewas." Ook Bolier noemde de brom van Ja cob kenmerkend voor zijn aanwe zigheid op de Betho. „Je brom was alles, maar de laatste jaren werd dat minder en daardoor ben je ook te ruggegaan tot vier halve dagen per week. Samen met Ineke uit de An newas ga je naar de dagopvang in Zierikzee, maar we zullen jou hier in Tholen zeker missen", aldus Bo lier. Jacob was spontaan en direct, bracht zijn directe afdelingschef Tom Ras naar voren. „Hij zei niet veel, maar bromde de hele dag, al werd dat brommetje de laatste tijd steeds wat minder." De vertrekkende medewerker werk te op de inpakafdeling fournituren. Hij deed onder meer schroeven voor zelfbouwpakketten van meubelen in een zakje. In de periode Hoogedeu re gingen vele honderden paas- mandjes en lampenvoetjes door zijn handen. Jacob monteerde kinderwa genwie- len en schrijfmachine-on derdelen. In plaats van inpakken, moest Jacob gisterenmiddag uitpakken, want zijn collega's boden hem een grote doos met een blauw lint aan, waar uit een tuinstoel tevoorschijn kwam. Ras bedankte Jacob voor de laatste vier jaren van samenwerking op de Betho. „Elke dag werd er geknuf feld en dat zullen we heel erg mis sen." Piet Hoogedeure was blij dat hij als eerste werkmeester van Jacob bij dit afscheid mocht zijn. Hij onder streepte alle goede woorden van de vorige sprekers en bood een foto van juli 1966 aan, als herinnering aan de lange Betho-tijd van Jacob van Burgh. Rinus van Burgh sprak een dank woord namens de familie. Hij bracht naar voren dat Jacob de laat ste tijd erg had uitgezien naar zijn vertrek, hoewel hij daar heel veel jaren met plezier had gewerkt. „Maar het werd te zwaar. Gelukkig is er in Burgzicht, waar alles mag maar niets moet, een plaatsje voor hem." Van Burgh bedankte tenslotte de directie van dc Betho voor de af scheidsreceptie. De scheidende Bethomedewerker mocht van de agentes de sirene van de politie-auto laten gaan. Hans Geelen met de oorkonde van de gemente Tholen en twee van de drie geredde kinderen: Jacqueline (links) en Liselotte Knobben uit Esbeek. Hans Geelen uit Poortvliet heeft gistermiddag een oorkonde ge kregen van de gemeente Tholen voor zijn heldhaftig optreden vo rig jaar augustus toen hij bij Go- rishoek drie kinderen uit een sloot redde. Van de maatschappij tot redding van drenkelingen in Amsterdam ontving hij een boek en een jaarabonnement op een tijdschrift naar keuze. Twee van de geredde kinderen, Liselotte en Jacqueline Knobben uit Esbeek, waren aanwezig bjj de korte plechtigheid in het gemeentehuis. Burgemeester W. Nuis vertelde in het kort wat er was gebeurd. Toen Geelen met zijn vrouw op 11 augustus bij Gorishoek was om hun dochter Emmy te laten skeeleren, raakte op het steile stuk van het fietspad de 10-jarige Nander van Zwol de macht over de bolderkar kwijt waar zijn broertje en twee halfzusjes in za ten. Die kwamen onder de kar in de sloot terecht. Geelen sprong in de sloot, haalde de kinderen van onder de wagen en zette ze met behulp van zijn vrouw weer op het droge. Nuis zei dat Geelen de kinderen van de verdrinkingsdood heeft gered. Geelen wilde zelf echter niet te veel het middelpunt wor den (hij werd in december ook al uitgroepen tot de held van de maand van het tijdschrift Het Beste) en had ook al aan de bur gemeester laten weten dat hij daar op die zomeravond niet toe vallig was, maar dat God hem daar gebracht heeft. Nuis vond het moedig dat Geelen daarvan wilde getuigen. „U bent een held op de achtergrond, maar komt toch uit de anonimiteit. Wij kon den dit niet zo maar laten passe ren." De gemeente meldde Geelen aan bij de maatschappij tot redding van drenkelingen, maar deze kan Geelen niet decoreren omdat er bij zijn actie geen gevaar bestond voor eigen leven. „Maar de ge meente is trots op u." Uit een bedrijf aan de Slabbecoorn- weg in Tholen zijn een computer, printer, oven en weegschaal gesto len met een waarde van duizenden guldens. De daders sloegen toe tus sen dinsdagmiddag half twee en gi sterenmorgen acht uur. VERVOLG VAN VOORPAGINA „We voelden ons verantwoordelijk om dit op te pakken. Door de krach ten te bundelen kunnen we op Tholen van de regeling profiteren en anders zou die aan ons voorbijgaan. De ge organiseerde landbouw had het druk met andere zaken, zoals het land bouwontwikkelingsplan en daarom hebben wij het voortouw genomen", aldus Van Doorn. Twintig jaar gele den al was hij op Tholen met akker- randbeheer bezig, wat resulteerde in een patrijzenproject bij Poortvliet van totaal zes jaar. Mocht in dat project de akkerrand nog met gras of graan ingezaaid worden, nu moeten het kruiden en bloemen zijn. Volgens het bestuur moeten de effecten niet on derschat worden. „Je krijgt een net werk van groene aders en dat leidt tot meer soorten vogels en insecten. En in de zomer wordt het voor de fietser heel mooi in de Thoolse polders." De voorzitter hoopt dat de regeling over zes jaar niet ophoudt, maar een ver volg krijgt. „En komt er een verrui ming van de regeling, dan zijn we er bij. Eerst zullen we dan onze 23 deelnemers voorzien en vervolgens hen die er bijgekomen zijn." Van Vos sen noemt als belangrijk aspect voor de boeren dat het akkerrandenbeheer als een volwaardig landbouwproduct wordt beschouwd en de grond een agrarische functie houdt. De stichting gaat zich elders oriënte ren waar al akkerrandenbeheer plaatsvindt. Als haar doelstellingen ziet ze de ontwikkeling van natuur waarden en het realiseren van een aantrekkelijk landschap, met behoud van de karakteristieke waarden daar van een duurzame en economisch ge zonde landbouw bevorderen, en re creatief medegebruik realiseren op een evenwichtige en beheerste wijze. Binnenkort worden de deelnemers aan het akkerrandenbeheer uitgeno digd voor nader overleg en voorlich ting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 3