Zeilen gevaarlijk in de Witte Tonnenvlije Schoolverzuim zoon Waterschap begint in St.-Philipsland met het opmeten van de watergangen kost vader geldboete Half jaar niet rijden voor ongeluk met onverzekerde auto bij Sint-Annaland 'Probleem parkeren wordt nu bij chauffeur gelegd' Warm onthaal voor nieuwe concertstichting in Tholen In heel Zeeland 3400 km waterloop in computer gezet Kantonrechter noemt verdachte hardleers en geeft fikse boete Donderdag 22 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Vervoersbedrijven zijn te gemakkelijk Transportbedrijven zouden zelf meer parkeerterreinen voor hun vrachtwagens moeten creëren zodat de wagens niet in de bebouwde kommen hoeven te staan. De onder nemers zouden ook de chauffeurs thuis kunnen brengen zodat ze niet zelf met hun truck naar huis hoeven te rij den. Die geluiden klonken maandagavond in de commis sie gemeentelijke ontwikkeling toen het ging om het par keerbeleid voor vrachtwagen en bussen. Excessen Politieboot kwam op jacht met 3 kinderen af Secretaire-orgel De Viet naar stadhuis Bij problemen op ene school toch andere zoeken In het landschap rond Anna Jacohapolder lopen twee mannen met een rugzak met radioapparatuur en in hun hand een staaf met een soort rekenmachine en een schijf je erop. Ze staan regelmatig in en bij de sloten. Drie fir ma's meten voor het waterschap Zeeuwse Eilanden de sloten op in heel midden- en noord-Zeeland. Waterkwaliteit Glazenwasser Zondebok Zes auto's geflitst op Vossemeersedijk Barokmuziek De geldboete bleef uiteindelijk beperkt tot 500 gulden waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De ellende die vader F.C. van T. (44) uit Sint- Maartensdijk echter overkomen is door het schoolver zuim van zijn zoon Floris weegt veel zwaarder. „Het is een wond die zeer doet", zei hij vrijdagmiddag tegen de kantonrechter in Tholen. Die vond dat de vader niet vol daan had aan zijn zorgplicht. „Het is van groot belang dat uw zoon een school bezoekt." De autobotsing op het beruchte kruispunt Langeweg/ Stoofweg vlakbij de veiling in Sint-Annaland was op zich al vervelend, maar de gevolgen werden nog veel nadeliger toen bleek dat de veroorzaker in een onverze kerde auto reed. De Thoolse kantonrechter gaf de 30-ja- rige E.J.M.W. uit Sint-Annaland daarvoor vrijdagmid dag een geldboete van 1250 gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maanden. Neergaande spiraal Concurrentiebeding Het college wil het parkeren van naar voren kwam. Van der Linde be- vrachtwagens en bussen reguleren. Er is plaats voor op de bedrijventer reinen en op de havenplateaus van Sint-Annaland en Sint-Philipsland. De vrachtwagens uit Poortvliet wor den naar het parkeerterrein in Scher- penisse verwezen, zolang er nog geen oplossing is gevonden voor het herinrichten van het bedrijventerrein. De commissie reageerde kritisch op het ongewijzigde verkeersbesluit van het college. M.A.J. van der Linde (PvdA) stelde dat de vervoersbedrij ven zich 'een beetje verschuilen' voor de problematiek. „De chauffeurs zou den thuisgebracht kunnen worden. Ga met de bedrijven praten. De proble men worden nu teveel bij de chauffeurs gelegd." J.P. Bout (CDA) stelde dat er duide lijk aan gegeven moet worden waar vrachtwagens en bussen geparkeerd mogen worden. En niet waar ze niet geparkeerd mogen worden. Dat scheelt een hoop borden, zo zei hij. Verder moet er een parkeerbeleid ko men voor kleine bussen. J.C. Koopman (SGP) stelde voor om over de situatie in Poortvliet te gaan praten met de chauffeurs en hun werkgevers voor een tijdelijk oplos sing daar. Wethouder K.A. Heijboer wees de raadsleden erop dat het college van meet af aan de vervoersbedrijven ge wezen heeft op hun verantwoorde lijkheid. Hij beoordeelde de reactie van Van der Linde als positief, maar betreurde het dat deze er nu pas mee streed dat. Hij kreeg steun van drs. A.L. Piet (ChristenUnie). Die herin nerde de wethouder eraan dat hij ook al eerder heelt voorgesteld om in Poortvliet met Bouman-Potter en Budelpack te gaan praten om een op lossing te vinden voor het parkeren in het weekeinde. Maar volgens Heijboer biedt dat geen soelaas omdat de wagens dan toch op de openbare weg komen te staan. „De vervoersbedrijven maken zich er te gemakkelijk van af. Als wij er een parkeerterrein voor moeten aanleggen, dan zullen zij dat moeten betalen." De wethouder was niet van plan nog eens met het besluit terug te komen in de commissie, zoals Piet sugge reerde. Bout vroeg nog aandacht voor het parkeren van bussen op het haven plateau in Tholen waar in de zomer nogal eens toeristen in- en uitstap pen. Volgens Heijboer mogen de bussen er alleen maar mensen afzet ten en ophalen. Een gesprek met de chauffeurs en hun werkgevers vond de wethouder niet nodig 'zolang er geen excessen' zijn. VVD'er P.K.M. Stouten (die niet als voorzitter optrad maar als lid van de commissie E. Frigge-Hogesteeger verving) vroeg het college om snel met een beleid voor de kleine bussen te komen. Met een geheel voorwaardelijke boete van 150 gulden kwam de 41-jari- ge M. van A. uit Hilversum er vanaf. Met zijn zeilboot de Stennis had hij 3 augustus in de Witte Tonnenvlije aan de verkeerde kant gevaren, waardoor er bijna een botsing ontstond met een politieboot. „Heel eng", vertelde mevr. Van A„ die samen met een andere zeiler vrijdag middag als gemachtigde verscheen voor het kantongerecht in Tholen. De jonge officier van justitie mevr. C. Laukens was die bewuste dag net aan boord van de politieboot om de praktijk op het water eens mee te maken. De Stennis kwam vanaf het Keeten en voer richting Yerseke. „We hadden tegenwind en hesen de zeilen toen er geen schip in de buurt was", vertelde mevr. Van A. „Ver volgens kwam er een politieboot recht op ons af. De drie kinderen aan boord dachten dat er een botsing kwam. Het was angstaanjagend. Vlakbij elkaar zijn er toen vier koerswijzigingen geweest." De officier van justitie leek de situ atie ook heel gevaarlijk en het optre den van de politie op die manier niet nodig. „Het leek me een onzinnige actie", wilde mevr. Van A. wel kwijt. „Ik kan uw verbazing wel begrijpen, maar het verwijt blijft overeind, dat u aan de verkeerde kant van het water zat omdat u de zeilen wilde hijsen. In het belang van de veiligheid is het van groot belang, dat er in de smalle vaargeul de Witte Tonnenvlije aan de goede kant wordt gevaren." De offi cier matigde haar eis tot een geheel voorwaardelijke boete van 150 gul den met een proeftijd van twee jaar. De twee gemachtigden vonden dat verwijt niet bewezen. Ze wezen er op, dat je de zeilen in de wind moet hijsen en dat moest helemaal aan het begin van de Witte Tonnenvlije, an ders zou het schip op een plaat te recht komen. „Het is daar vrij smal en er was een flinke wind, dus je zou teruggeblazen worden wanneer je de zeilen aan stuurboord zou hijsen", aldus mevr. Van A. De kantonrechter concludeerde dat de schipper het wel verantwoord vond, maar de regels geven aan dat het verboden is. „Je moet toevallig net weten, dat je op dat stukje water daar bakboord moet varen", zei mevr. Van A. De officier vond dat watersporters zich tevoren goed van de situatie op de hoogte moeten stellen. „U had op dat punt de zeilen niet moeten hijsen." De kantonrechter vond de overtreding bewezen: er werd stuurboord in plaats van bakboord gevaren. „Het had anders aangepakt kunnen wor den", zei mr. M.J.M. Klarenbeek, die de eis van de officier van justi tie volledig overnam: een geheel voorwaardelijke boete van 150 gul den met een proeftijd van twee jaar. Gevonden voorwerpen. In de pe riode van 9 tot en met 15 maart zijn een herenbril, damesfiets en een trouwring gevonden. Op het politie bureau in Tholen (601700) is nadere informatie te krijgen. Mensen die al goederen als vermist hebben opge geven, hoeven niet te reageren. Zij krijgen automatisch bericht. THOLEN 24 mrt. Snuffel/rommelmarkt Step, Meulvliet, 10 u. 28 mrt. Paasliturgie de Passage, Het Visnet, 19.45 u. 29 mrt. Playbackshow Ten Anker, 19 u. 31 mrt. Openstelling depot Dorkas, Mossellaan 53, 9.30-11.30 u. 3 apr. Anbo spelmiddag, Schutters hof, 14 u. 4 apr. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 4 apr. Koffie-ochtend NPB, Oude- landsestr. 11, 10-12 u. 5 apr. Chr. ouderenver. over 'Poli tiezorg. Veiligheid op straat'. De Wingerd 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 27 mrt. Koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 31 mrt. Lentemarkt, Sint Anthoni- usschool 12-16 u. SINT-ANNALAND 26 mrt. Workshop paasmand maken plattelandsvrouwen, Gouden Leeuw 19.30 u. 27 mrt. Assertiviteits workshop, Landbouwhuis Goes, plattelands vrouwen, 9.30 u. 30 mrt. Viering 25-jarig bestaan SGP-studievereniging Calvijn, ver. gebouw Ger. Gem. 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 24 mrt. Fancyfair/rommelmarkt, Maartenshof, 10-16 u. 7 apr. Zangavond Boriisazending, Maartenskerk, 19.30 u. 7 apr. Rommelmarkt Rehoboth- kerk, R. Barnenstraat, 10-15 u. SCHERPENISSE 27 mrt. Ledenvergadering ouderver. Philadelphia, Holland Huis 19.30 u. 29 mrt. Gemeenteavond jeugdver. Het Visnet, verenigingsgebouw Ger. Gem. 19.30 u. 31 mrt. Openstelling depot Dorkas, Platteweg, 9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND 23 mrt. Uitvoering muziekver. Con cordia, de Wimpel. 3 apr. Dia-avond over Anna Jacoba- polder, door heemkundekring Phi- lippuslandt, Ons Dorps-huis 19.30 u. 7 apr. Bazaar Geref. Kerk, Ons Dorpshuis 13-16.30 u. BERGEN OP ZOOM 24 mrt t/m 1 apr. Bergen op Zoom- se operette, De Maagd, 20.15 u. 30 mrt. t/m 1 apr. Pasar Malam, De Stoelemat. 1 apr. Matthaus Passion, Sint-Gert- rudiskerk, 19.30 u. 4 apr. Whiplash inloopochtend, zie kenhuis Lievensberg, 10 u. 4 apr. Lezing diabetesvereniging, afd. Bergen op Zoom, zaal Belle- vue, 20 u. 5 apr. Cabaret Hester Macrander, De Maagd, 20.15 u. 6 apr. Opera Nabucco, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The Wedding Planner - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u. 102 ech te Dalmatiërs (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. ROXY II: Costa! - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo en wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL: Hannibal - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. 102 echte Dalmatiërs - vr 18.45 u. za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Miss Con geniality - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. What wo men want - vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. La veuve de Saint-Pierre - ma en di 20.30 u. De stichting Anthonie Keldermans concerten in oprichting gaat be roemde ensembles uit Nederland en de rest van Europa naar Tholen halen om concerten te verzorgen in het oude stadhuis aan de Hoog straat. Met de vier concerten per jaar wordt het gebouw beter benut en de serie optredens betekent een stimulans voor de cultuur in Zee land. Joris Stessen staat met de meetapparatuur langs de Rijksweg hij Anna Jacohapolder. Aan de Rijksweg bij Anna Jacoha polder staat Joris Stessens van Glo be uit het Belgische Zandhoven. Hij is bezig een duiker onder een dam naar een weiland op te meten. „We werken met een satellietsysteem. Op een bepaald referentiepunt, waarvan de hoogte en plaats exact is bepaald, staat een satellietapparaat opgesteld. Via een radio worden de meetgege vens naar dat apparaat doorge stuurd", vertelt Stessens. Onderaan de staaf waar de zendapparatuur en het 'rekenmachientje' (het is natuur lijk een computer) aan vast zitten, zit een vrij eenvoudige haak. Die klemt Stessens onder de rand van een duiker en vervolgens zet hij de voet van de staaf op de onderkant van de duiker. Dat gebeurt boven- en onderstrooms en zo wordt exact de ligging gemeten. „We zetten de voet van de staaf ook op bepaalde plaatsen op de bodem van de sloten. Dan kun je zien hoe hoog ze liggen", vertelt Stessens. Hij en zijn collega hebben zo'n drie weken nodig om heel Sint-Philips- land in kaart te brengen, waarvan er inmiddels twee verstreken zijn. Het is een vrij arbeidsintensief werkje waarbij veel gelopen moet worden en de gegevens worden op een kaart ingevuld. Behalve de breedte en diepte van de sloten, worden ook dwarsprofielen, rietkragen, betui- ning, de aanwas van sliblagen en de taluds in kaart gebracht. In totaal wordt er in midden- en noord-Zeeland zo'n 3400 kilometer watergang plus bijbehorende water werken opgemeten. Dat gebeurt naast Globe door Geomij uit Poster- holt en iV-infra uit Papendrecht. De bedrijven hebben de krachten ge bundeld omdat het karwei te groot was voor de individuele onderne mingen. De gegevens die uit de me tingen worden verkregen, komen te recht in eencomputerprogramma, het geografisch informatiesysteem. Zo ontstaat een digitaal bestand dat volledig inzicht kan geven in de complete waterhuishouding, tot in de kleinste details. Het doel is de waterkwaliteit te verbeteren. Er kan nogal het nodige veranderen in de loop der jaren. Waterlopen slibben dicht of groeien dicht doordat de be planting de overhand krijgt. Dat komt de doorstroming niet ten goe de. Ook voor het ontdekken van pij pen waardoor illegale lozingen plaatsvinden, is het systeem te ge bruiken. Het waterschap verwacht dat men in december de sloten van Sint-Philips land, Duiveland en de Bevelanden in de computer heeft zitten. Begin 2003 volgen dan de gegevens van Tholen, Schouwen en Walcheren. Floris had van 23 maart tot 18 okto ber 1999 geen school bezocht. Op de agrarische school in Steenbergen had de jongen ruzie met een medeleer ling. Er werd geslagen en Floris had teruggeslagen dat kostte hem een schorsing. „Hij werd ook ten onrech te beschuldigd van diefstal", vertel de zijn vader. Die had drie keer een gesprek gevoerd met de schoollei ding. „De twee leerlingen zouden uit elkaar gezet kunnen worden, maar de school werkte daaraan niet mee. Toen is Floris twee maanden apart in een lokaaltje gezet. De school vond bepaalde gedragingen van de leer ling niet acceptabel." De vader zat in de ouderraad, maar bedankte direct toen de verwikkelingen met zijn zoon zich voordeden. „Nu zit hij in Goes op school en het is echt geen probleemjongen. Hij is in Steenber gen alleen gestrand omdat ze daar een verkeerd beeld van hem hadden, hoewel hij bij zijn mede-leerlingen - op die ene na - een geziene jongen 'was. Hij heeft er nog contacten aan overgehouden. Toen we Floris naar Goes wilden sturen, stelde Steenber gen de schoolgegevens niet beschik baar. Er waren in principe ook drie stageplaatsen, maar in verband met de toelating in Goes moest Steenber gen een test regelen, maar onze zoon is er doodgezwegen." Volgens de officier van justitie had een particulier bureau in Goes die test ook kunnen regelen. Ze wees er bovendien op, dat Floris naar de aga- rische school in Oudenbosch had kunnen gaan. Daar voelde Van T. niet voor omdat er alleen groenten- en plantenteelt werd onderwezen en Floris wilde juist in de veeteelt ver der. Hij had ook een eigen schapen- bedrijfje. „Als hij naar Oudenbosch had moeten gaan, kon hij net zo goed glazenwasser worden of naar de l.t.s. gaan." Dat was de kantonrechter toch niet met hem eens. „Er wordt daar ook Nederlands gegeven en op school leer je nu eenmaal meer dan thuis. Goes was de beste mogelijk heid, maar toen dat niet lukte, was Oudenbosch ook een mogelijkheid", zei de kantonrechter. „Om de schijn op te houden", was het weerwoord van de vader. „En daar komt bij, dat je vanuit Sint-Maartensdijk al twee uren aan het reizen bent naar Steen bergen, zodat de reistijd naar Ouden bosch nogal langer is. Goes is met de bus dichterbijBovendien leer je op school niet zoveel." Van T. vroeg twee minuten om daar eens een boekje over open te doen, maar dat stond de kantonrechter niet toe. „Als het beste niet haalbaar is, dan moet u maar het minder haalbare kiezen." In het geding was opk nog de aanmel ding van de stageplaatsen. Volgens Van T. was dat telefonisch gebeurd; het stond niet zwart op wit. De kan tonrechter wilde de zaak aanhouden en de desbetreffende contactpersoon van het Groencollege uit Goes ho ren, maar de officier van justitie wimpelde dat af. Voor haar was dui delijk dat Van T. in strijd met de leer plichtwet had gehandeld door zijn zoon niet naar Oudenbosch te laten gaan, nadat Goes was mislukt. Vol gens de vader speelde ook mee, dat Oudenbosch onder hetzelfde bestuur viel als de school in Steenbergen. De officier van justitie bleef het toch een onjuiste beslissing vinden van de vader. „Kinderen zijn verplicht om naar school te gaan en dat weten ou ders ook. U hebt Oudenbosch niet eens geprobeerd, dus u bent in strijd met de leerplichtwet bezig geweest. Het is heel vervelend dat het in Goes toen niet gelukt is, maar een tussen oplossing in Oudenbosch was moge lijk en daar leer je ook andere vakken dan alleen de beroepsgerichte onder werpen", aldus mevr. Laukens, die een geldboete van 500 gulden eiste. „Daar ben ik het totaal niet mee eens", was de reactie van de vader. „We zijn twee jaar geschaad door het AOC Steenbergen. Onze zoon en wij zijn er de dupe van geworden. Floris was de zondebok." Van T. verwachtte dat hij de kantonrechter nog wel eens zou zien, omdat er nu weer met zijn jongste zoon problemen zijn. Lees- blindheid, waaraan hijzelf ook lijdt, speelt daarbij een rol. Op de school waar hij tot voor kort zat, leert hij niks, zei de vader. Ten aanzien van Floris hield de kan tonrechter de zorgplicht overeind, maar hij matigde de straf, door van de 500 gulden de helft voorwaardelijk te maken met een proeftijd van twee jaar als waarschuwing om niet nog maals de leerplichtwet te overtreden. Van de 425 bestuurders die giste renmorgen tussen 8 en 12 uur over de Krabbenkreekweg bij Oud-Vos- semeer reden, reed niemand te hard. Bij een snelheidscontrole was 99 km de hoogstgemeten snelheid en er mag 100 km gereden worden. Op de Oud-Vossemeersedijk zijn zondagmiddag tussen half drie en half vijf 6 auto's op de bon gegaan omdat ze de maximum snelheid van 80 km aan hun laars lapten. De hoogst gemeten snelheid was 95 km. Gedurende die twee uren wer den 283 voertuigen geregistreerd. van de VVV als de data op elkaar worden afgestemd. Het initiatief om concerten te geven in het oude stadhuis komt van be roepsorganist Jan de Viet uit Tholen. „Ik heb een antiek secretaire-orgel, maar dat staat op een klein kamertje en komt er niet tot zijn recht. Ik ben er al enkele jaren mee bezig om het op een goede plek te krijgen. Het stad huis is uitermate geschikt. Tijdens een uitvoering in Steenbergen kwam raadslid Hoek uit Sint-Philipsland naar me toe die erg geïnteresseerd was. Hij vroeg of ik op het orgel wil-, de spelen, is bij mij thuis geweest en was meteen dolenthousiast. Zo is het aan het rollen gegaan. Hij heeft con tact opgenomen met wethouder Van Kempen." De Viet is vaste organist in de Her vormde kerk in Steenbergen en de Gertrudis in Bergen op Zoom. Verder verzorgt hij orgellessen in Tholen. P.W.J. Hoek is nu voorzitter van de stichting. Van Luik secretaris, J. de Zwart penningmeester. De Viet zelf is artistiek adviseur. De andere be stuursleden zijn H. Schot (die de p.r. overneemt van K. Bakker) en D. van Leeuwen. Het programma voor dit jaar staat al vast. Het zwaartepunt van de concer ten ligt op de barokmuziek, maar er is ook plaats voor bewerkingen van klassieke muziek en hedendaagse componisten. Op 19 mei treden Helmke Remmers (sopraan), Jac queline Ockers (blokfluitiste) en Jan de Viet (orgel en klavecimbel) op. Op 23 juni komt het Amstel saxofoon kwartet naar Tholen met oud-Thole- naar Ties Mellema. Op 13 oktober treedt het Egidius kwartet op met zang rond het thema 'kerk en kroeg ten tijde van Karei V' en wereldlijke liederen uit die tijd. Het slotconcert wordt op 15 decem ber verzorgd door Peter van Dijk uit Utrecht. Hij brengt het programma Galant versus Barok, op klavecimbel en orgel. Bij het ongeval op de kruising van de Langeweg met de Stoofweg in Sint-Annaland raakte de auto van de aangereden mevr. B. zwaar beschadigd. ,,U zult er nog hard voor moeten werken", zei kantonrechter mr. M.J.M. Klarenbeek. „Het is echter onaanvaardbaar dat u niet verze kerd bent en dat al voor de zoveel ste keer. En dat komt nog bij de ernstige voorrangsfout met behoor lijke gevolgen." Op 28 september vorig jaar had W. 's middags om vier uur geen voor rang gegeven. De 31-jarige mevr. B. kwam in een zwarte Fiat uit de richting Poortvliet. Ze zag W., die vanaf de Stoofweg de Langeweg wilde oversteken richting Veiling- weg, afremmen, maar die trok daarna weer op. „Ik had heel ver naar rechts gekeken en heel ver naar links, maar niet in het -mid den", vertelde de man. Hij raakte de auto van mevr. B. aan de achter kant, waarop de wagen voorbij de kruising over de rijbaan schoof, een verkeersbord in de berm omver reed en in de sloot aan de westkant van de weg tot stilstand kwam. De vrouw moest een vleeswond in haar knie laten hechten in het zie kenhuis. Ze was daardoor volgens officier van justitie mevr. C. Lau kens een aantal maanden uit de roulatie geweest. Aangezien W. niet verzekerd was, kreeg mevr. B. nog niets van de veroorzaker van het ongeluk uitbetaald. „Via haar advocaat heb ik een brief gekregen om 7000 gulden schade en smar tengeld te voldoen. Ik ben bereid om alles te betalen, maar mevr. B. moet haar scheldkanonnades wel achterwege laten", zei de man. Contact met de andere partij was volgens W. alleen 'op een verve lende manier' mogelijk. „U bent ten aanzien van het onver zekerd rijden ook bijzonder hard leers", bracht de kantonrechter naar voren. Uit het strafdossier werd duidelijk dat de Sint-Anna- lander vorig jaar drie keer kort ach ter elkaar in Breda, Zevenbergen en Bergen op Zoom tot elk 600 gulden boete was veroordeeld we gens onverzekerd rijden. „Ik was niet verzekerd omdat ik niet bij machte was om te betalen", liet W. weten. „Alleen van de eerste boete was ik op de hoogte, want ik ben een tijd zonder huis en adres ge weest. De andere twee feiten zijn nieuw voor mij. Ik ben met stom heid geslagen. Na het ongeluk op het kruispunt Langeweg/Stoofweg heb ik mijn auto verkocht en sinds dien rij ik niet meer." Financieel zat de man twee jaar in een neergaande spiraal, legde hij uit. „Van 1995 tot 1999 ben ik on dernemer geweest, maar ik heb mijn zaak moeten verkopen. Mijn vriendin ging er ook vandoor. Ik ben nu in loondienst geweest, maar inmiddels op non-actief gesteld toen mijn baas hoorde dat ik voor mezelf wilde beginnen." De officier van justitie vond toch, dat voor deze 'heel grove verkeers- fout' een straf op zijn plaats was. „U hebt niet goed genoeg gekeken en de vrouw uit de andere auto is een aantal maanden uit de roulatie geweest. Gelet op de ernst van de overtreding eis ik 750 gulden boe te. Daarnaast zitten we met het on verzekerd rijden. U was al drie keer gewaarschuwd en wie niet wil luisteren, moet voelen. Rekening houdend met een financiële situatie eis ik hiervoor 500 gulden boete plus nog een onvoorwaardelijke straf van zes maanden niet rijden", aldus de officier. Op dit moment noemde W. die rij ontzegging niet relevant omdat hij toch geen auto heeft. „Privé reis ik per fiets of per bus, maar wil ik op korte termijn een onderneming be ginnen - als het concurrentiebeding van het poedercoatingbedrijf voor bij is - dan heb ik wel een rijbewijs nodig. De 1250 gulden wil ik wel betalen", liet de Sint-Annalander weten. De kantonrechter toonde echter geen clementie gezien de ernst van de aanrijding en het herhaald on verzekerd rijden. Hij hield vast aan de zes maanden rijontzegging en 1250 gulden boete, die wel in drie termijnen betaald mag worden. Eén maand van 450 gulden en ver volgens twee keer 400 gulden. Dat zei secretaris J. van Luik donder dagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn als toelichting op het subsidieverzoek van 2000 gulden. De stichting kreeg een warm onthaal, al moet er volgens de VVD wel een afstemming plaatsvinden tussen de uitvoeringen en de rondleidingen die vooral in de zomermaanden in het gebouw plaatsvinden als onderdeel van de stadswandelingen van de VVV. Wethouder W.C. van Kempen vond het een leuk initiatief, zo zei hij. Alle fracties waren positief. Het is de be doeling dat het antieke secretaire-or gel, eigendom van J. de Viet, naar het stadhuis verhuist. M.A. van Beek (CDA) zei wel een begroting en een jaarverslag tege moet te willen zien. J.C. Koopman (SGP) vroeg aandacht voor eventuele geluidsoverlast en A.P. Kornaat (Pv dA) was benieuwd of er al een akte was getekend door een notaris. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vroeg zich af of de kunstwerken goed be veiligd zijn en of het stadhuis ook openblijft voor de stadswandelingen. P. van Belzen (ChristenUnie) vond dat er met de andere gebruikers van het gebouw overleg moet zijn over de bezetting van het monumentale ge bouw. Volgens W.C. van Kempen zal de stichting Anthonie Keldermans con certen i.o. moeten voldoen aan de subsidieverordening. Dat betekent ook dat er een begroting zal moeten worden ingediend. Volgens Van Luik wordt er aan de be groting en aan het programma ge werkt, maar was de notaris nog niet benaderd. Dat bracht Kornaat tot eni ge voorzichtigheid. „We willen ei genlijk niet financieren als er nog geen stichting is." Van Kempen zegde toe dat er een af schrift van de akte ter inzage zal wor den gelegd. De concerten vinden plaats op zaterdagavond, 's Middags zal het gebouw voor de repetitie ge bruikt worden. Volgens Van Kempen zal er altijd toezicht zijn en is er geen beperking voor de stadswandelingen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 19