Van den Donker valt bijna van zijn stoel VVD is kritisch over kosten van symposium Vrije Hervormde Gemeente koopt Rabobank Scherpenisse ,Als er geen controle van politie is, dan is het effect nul komma nul' Kinderopvang Tholen moet straks de eigen broek gaan ophouden Ds. Van der Sleen: Gemeente Tholen nam loopje met ons Maximum snelheid in bijna alle straten terug naar 30 km per uur Hennekeij en Heijboer samen over de drempel Donderdag 22 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Onverwachte steun CDA en PvdA voor D66 Met de verkiezingen van volgend jaar in het vooruitzicht krijgt het Thools raadslid J. van den Donker (D66) on verwacht veel steun van CDA en PvdA. Dat gebeurde donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn. CDA en PvdA vinden dat de eenmansfractie een vervanger zou moeten kunnen sturen (die geen raadslid is) als Van den Donker niet aanwezig kan zijn tijdens een commissievergadering. Duale gemeente Mr. E. Meijer eerste Zeeuwse ombudsman Het instellen van een Zeeuwse ombudsman is een goede zaak, maar de kosten van deze nieuwe functionaris mo gen niet de pan uitrijzen. Dat zei E. Frigge-Hogesteeger (VVD) donderdagavond in de commissie algemeen be stuur en welzijn. De gemeente verwacht dat er jaarlijks vijf klachten uit Tholen behandeld zullen worden. 'Dokterspost kan verlichting geven' Als er straks in bijna alle straten in de gemeente Tholen niet harder mag worden gereden dan 30 ki lometer per uur, dan voor zien PvdA, CDA, Christen- Unie en D66 veel proble men bij het controleren op de handhaving. Wethouder K.A. Heijboer vond de roep om handhaving misplaatst. Hij vindt dat de burgers op hun verantwoordelijkheid gewezen moeten worden en dat de lagere snelheid juist op verzoek van inwoners wordt ingevoerd. Dat bleek maandagavond in de com missie gemeentelijke ont wikkeling. De kogel is nu echt door de Gemeente heeft zicht op een aankoop van de Rabobank in te aanpassingen zijn de drie schikt te maken als kerkzaal der Sleen is er heel blij mee. de schouders onder zetten." kerk. De Vrije Hervormde eigen kerkgebouw door de Scherpenisse. Met beperk- aangesloten woningen ge en consistorie. Ds. J. van „We willen er gezamenlijk Leugenaar Mastbos van borden PvdA en D66 willen steun blijven geven De stichting kinderopvang Tholen zal vanaf 2003 geen beroep meer doen op de gemeente om bij te springen in de exploitatie. Wel blijft de gemeente plaatsen voor kin deren inkopen die op grond van medische of sociale gronden opvang nodig hebben. De kinderopvang breidt nog steeds uit. Er is nog twee jaar om 113,1 kindplaatsen te bezetten met gebruikmaking van subsidie. Daarna moet het bekostigd worden door de ouders, de werkge vers en de rijksoverheid. Afrekening Zeker risico Ferdinand Sturris naar regiofinale voorlees wedstrijd Zonder drempels Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Volgens Van den Donker is dat een stapje in de 'verdere democratise ring' van de commissies. „Als ik uitval, is mijn partij monddood." zo zei hij. De eerstvolgende op de kan didatenlijst zou dan als vervanger op moeten kunnen treden. Dat voorstel werd opgepikt door M.A. van Beek (CDA) en onder steund door M.A.E. Velthuis (PvdA). Van den Donker was verrast door de symphatiebetuiging aan zijn adres, de enige eenmansfractie in de raad. In feite ging het om het vervangen van de voorzitter van een gemeente lijke adviescommissie door een raadslid dat geen lid is van deze commissie. De VVD-fractie heeft daar regelmatig voor gepleit. De li beralen leveren de voorzitter voor de commissie gemeentelijke ont wikkeling (P.K.M. Stouten) en heb ben daarnaast E. Frigge-Hogestee- ger als commissielid. Is zij echter verhinderd, dan gaat de stem van de VVD verloren, zo meent de fractie omdat de voorzitter niet gerechtigd is het standpunt van de fractie te vertolken. Dat zou wel kunnen als deze voor zitter de plaats van het raadslid in neemt en er een andere voorzitter komt. Het doet zich alleen in de commissie gemeentelijke ontwikke ling voor, maar b. en w. vinden nu dat de voorzitter van alledrie de commissies (gemeentelijke ontwik keling, middelen en algemeen be stuur en welzijn) zich moet kunnen laten vervangen door een raadslid dat zelf geen lid is van de desbe treffende commissie (wethouder of burgemeester zijn daarvan uitgeslo ten). De commissie was het daar mee eens. De VVD reageerde uiteraard ver heugd. Van den Donker greep de gelegenheid echter aan om op zijn positie als eenling te wijzen. „Het volgende stapje in de democratise ring van deze commissie is om een commissielid te laten vervangen door iemand buiten de raad." Van den Donker had daar al eerder voor gepleit en had voor dat voorstel in dertijd steun gekregen van VVD, RPF/GPV (nu ChristenUnie) en het AOV, zo vertelde hij. „Haal die re geling boven tafel. Vooral eenmans fracties kunnen daarvan profiteren, maar ook de grotere." Voorzitter M.A.J. van der Linde (PvdA) wees erop dat elke burger het woord mag voeren in een com missie, via het spreekrecht. Tot tweemaal toe. Maar volgens Van den Donker mag een burger niet de stukken lezen die een lid van de commissie wel in mag zien. Van Beek brak een lans voor Van den Donker. Hij zei dat het probleem van de VVD veel sterker speelt voor D66. En stelde voor om de kwestie te betrekken bij de studie naar be stuurlijke vernieuwing (duale ge meente). Dat werd gesteund voor mevr. Velthuis van de PvdA. Van den Donker bedankte voor de steun, maar kreeg nog meer bijval van Van Beek. „We hebben nog een jaar te gaan tot de nieuwe verkiezingen. De verordening van de commissie is in driejaar niet verbroken. Ik heb er bezwaar tegen dat er geen rekening wordt gehouden met de kleine frac ties." Van den Donker viel toen bijna van zijn stoel: „Ik zeg niets meer." Wethouder K.A. Heijboer (die bur gemeester W. Nuis verving) zei dat het voorstel van D66 niet bekend was. „We kunnen het wel aanhoren maar nu niet meenemen." Maar vol gens Van den Donker moest het nog wel ergens te vinden zijn. De gemeente sluit aan bij de stich ting Zeeuwse ombudsman voor de behandeling van alle klachten die niet door de gemeente zelf opgelost kunnen worden. Dat is goedkoper dan gebruik te maken van de natio nale ombudsman, maar de VVD schrok van een post op de begroting voor dit jaar van 100.000 gulden voor het ontwerpen van een beeld merk en het houden van een sympo sium. De gemeente Tholen betaalt jaar lijks 10 cent per inwoner, trekt een eenmalige bijdrage uit van 9000 gulden en schat dat er voor vijf klachten per jaar 10.000 gulden no dig zal zijn. Totaal 21.400 gulden. Volgens wethouder K.A. Heijboer zullen de kosten nauwlettend in de gaten worden gehouden. De wet houder wees erop dat de nationale ombudsman 1898 gulden per klacht rekent, ook al is hij niet bevoegd die te behandelen. „Als bij de Zeeuwse ombudsman een klacht niet behan deld kan worden, dan kost dat maar 50 gulden." De commissie was het eens met het aansluiten bij de stichting de Zeeuwse ombudsman, maar J. van den Donker (D66) dacht dat vijf klachten per jaar wat te laag is inge schat. Heijboer wees erop dat er eerst een interne ronde is om de klacht te behandelen. „Daar hopen we dan al een oplossing te kunnen vinden. Dan pas treedt de externe klachtenbehandeling in werking." De ombudsman, mr. E. Meijer uit Dordrecht, is al op 1 maart begon- Het college van b. en w. kan geen in vloed uitoefenen op het streven van de landelijke huisartsenvereniging om in steden doktersposten in te richten waar patiënten uit de streek in het weekend terecht kunnen. Dat zei wethouder K.A. Heijboer donderdag in de commissie alge meen bestuur en welzijn op een vraag van M.A. van Beek (CDA). Die was benieuwd naar het stand punt van het college nu er een plan is om in ziekenhuis Lievensberg een dergelijke post in te richten. Heijboer: „Landelijk zijn er positie ve ervaringen mee, maar het college kan hierin niets regelen. Ons stand punt doet niet zo ter zake. Er is wel met de plaatselijke huisartsen over gesproken. We willen het wel verder bekijken." Volgens J. van den Donker (D66) is de situatie ernstig. Door het tekort aan huisartsen kunnen in sommige plaatsen nieuwe patiënten zich niet eens meer in laten schrijven bij een huisarts. „Maar dit is toch ook geen zaligmakende oplossing." De wethouder zei er niet te diep op in te willen gaan. „Maar zo'n post kan wel een verlichting voor de huisartsen zijn." nen met zijn werk. Voorlopig doet hij dat vanuit het gemeentehuis in Vlissingen. Op 9 april wordt hij in het stadhuis van Middelburg voor gesteld aan alle Zeeuwse gemeen ten, zo vertelde Heijboer. Aanleiding was het aanpassen van het besluit tot het invoeren van zo nes waar 30 en 50 kilometer per uur gereden mag worden. Dit na de ge houden inloopavonden over de ver keersmaatregelen in Tholen, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. Een aantal ontsluitingswegen met 50 km als maximum snelheid, wordt omgezet in wegen met 30 ki lometer per uur als limiet. In Tholen blijft alleen de Ten An- kerweg een 50 km-weg. De Kon. Julianastraat en de Mossellaan wa ren 50 km, maar worden 30 km om dat hier de buslijn is komen te ver vallen. In Scherpenisse wordt de route Westkerkseweg, Westzeedijk en Spuidamstraat ook een 30 km-weg, in plaats van een 50 km-weg. Bij de Westkerkseweg komt aan de T-krui- sing Beatrixlaan een plateau. In Stavenisse worden de Poststraat, Voorstraat en Stoofdijk veranderd in een 30 km-weg. Uitgezonderd het eerste gedeelte van de Postweg tot de kruising Postweg/Bos waar 50 km per uur wordt toegestaan. Dit stuk dient als overgang tussen de 80 kilometerweg buiten de bebouwde kom en de 30 kilometerzone. Als de provincie de maximumsnelheid op de Stavenisseweg terugbrengt van 80 naar 60 km per uur, dan kan dit gedeelte van de Postweg volgens het college alsnog een 30 km-weg worden. In Sint-Maartensdijk krijgen de Sportlaan, Westpoort, Meerkoet laan, Bloemenlaan, Hogeweg en Onder de Linden een 30 km-status. Vooral inwoners (op de inloopavon den), de werkgroep Bloemenlaan en Behalve de borden met de naam en logo van de bank en van de chipknip, verandert er uiterlijk niets aan het pand aan de Laban DeurloostraatAVilhelminastraat dat als kerkgebouw dienst gaat doen. De in februari 1996 gestichte Vrije Hervormde Gemeente is al jaren op zoek naar een eigen pand omdat o.a. de stoelen in het Holland Huis elke zaterdag door gemeenteleden gezet moet worden en maandag ook weer opgeruimd dienen te zijn. Gesprekken met de gemeente lever den niets op. De kerkenraad voelde zich van het kastje naar de muur gestuurd. En nu kwam onverwacht de Rabobank op de hoek Laban DeurloostraatAVilhelminastraat be schikbaar met veertien parkeer plaatsen. De bank had half februari al een akkoord bereikt over de aan koop met aannemer/onroerend goedhandelaar M.J. van Houte en die verkoopt het perceel nu door aan de Vrije Hervormde Gemeente. De vroegere directeurswoning naast het sinds 1 maart gesloten bankkantoor is nog voor een half jaar verhuurd, maar daarna kan over het totale pand beschikt wor den. Er worden al schetsplannen gemaakt voor de verbouwing, zegt Van Houte, die door de kerkenraad als adviseur is aangetrokken. „Zo veel wijzigt er niet. De tus^enmu- ren gaan eruit, maar qua uiterlijk verandert er niets. De brandpreven tie met vluchtgangen moeten we goed in de gaten houden", aldus Van Houte. De ledenvergadering van de Vrije Hervormde Gemeente heeft de aan koop goedgekeurd. Er kunnen een kleine honderd zitplaatsen gemaakt worden. Het kleine kerkgenoot schap krijgt naast het onderhouden van een eigen predikant ook nog de financiële last van een eigen pand te dragen. Een forse opgave, maar volgens ds. Van der Sleen willen de leden er gezamenlijk de schouders onder zetten. De kerkenraad heeft de uitwerking uit handen gegeven om te proberen vaart in het project te houden. „We hebben namelijk al zo vaak bot ge vangen bij de gemeente, dat we nu deskundige mensen in de arm ge nomen hebben. Je komt erachter dat men een loopje met je neemt!", zegt ds. Van der Sleen. In raadscommissies en in de ge meenteraad zijn de wensen voor een eigen gebouw van de Vrije Hervormde Gemeente al verschil lende keren ter sprake gekomen, mede naar aanleiding van brieven van de kerkenraad. „Op 21 juni vo rig jaar is ons beloofd, dat men mee zou gaan werken. Tijdens datzelfde gesprek in juni 2000 gaf wethouder Van Kempen min of meer toe, dat we voordien niet serieus genomen waren." De kerkenraad diende zelf negen plaatsen in voor de kerkbouw, waarvan er 1 door de gemeente ge schikt werd bevonden: de twee hui zen in de Laban Deurloostraat die na de brand bij de familie Vroegop werden afgebroken. „De gemeente heeft toen in een brief in september 2000 tevens de boomgaard van M.J. Klippel in de Langeweg en de manege er tegenover nog aangedra gen als plaatsen die de kerkenraad serieus in haar onderzoek moest meenemen. Op 16 oktober verzon den we een reactie naar de gemeen te en schreven, veel belangstelling te hebben voor de manege. We had den daar wel een vraag aan gekop peld: ziet u, college, gelegenheid om een passende oplossing te vin den voor de ruitervereniging, zodat de grond van de manege daadwer kelijk vrij zou komen. Betrekkelijk kort voor de verschijning van het artikel over de manege in de Een- drachtbode van 8 maart is er infor meel contact geweest met de ruiter vereniging en toen begrepen we, dat deze nog van niets wist. Dat werd overigens bevestigd in de Eendrachtbode. In dat artikel verwijt wethouder Van Kempen onze kerkelijke ge meente laksheid in het zoeken van contact, maar ik kon en kan dat ver wijt niet plaatsen. We hebben her haaldelijk contact gezocht, maar de wethouder bleek even zo vaak on bereikbaar. Ook belde hij niet te rug. Op een gegeven moment liet de secretaresse weten, dat de wet houder twee weken met vakantie was. Hij zou terugbellen na zijn va kantie om een onderhoud af te spre ken. Nadat de wethouder ruim twee weken terug was van vakantie, heb ik zelf maar weer gebeld, want ik zou graag weten, wat men al die maanden voor ons heeft gedaan. Zelfs de secretaresse kon de han delwijze van de wethouder niet ver dedigen. En dan lees je 8 maart in de Eendrachtbode, dat de bal vol gens wethouder Van Kempen bij de kerkenraad ligt. Het verwonderde hem, dat wij niet gebeld hadden. Dat heeft me wel pijn gedaan: zo openlijk voor leugenaar uitgemaakt te worden." De predikant constateert met spijt, veel negatieve ervaringen opgedaan te hebben met de gemeente. „Er is echt geen haast gemaakt bij mede werking aan onze plannen. En je denkt toch dat de politiek er is om je te helpen, maar we zijn er be drogen mee uitgekomen", aldus ds. Van der Sleen. de politie hebben hiervoor geijverd. De genoemde wegen blijven echter gespaard van drempels of andere obstakels om brandweer, ambulance en politie niet te hinderen om snel ter plekke te zijn. De aanpassing verraste menig raadslid. En wierp meteen de roep om toezicht op. Drs. A.L. Piet (ChristenUnie) opende de rij van raadsleden die vroeg om handha ving bij de invoering van het nieu we regiem. Volgens hem moeten er afspraken komen met de politie om dat de invoering anders weinig zin heeft. Ook J.P. Bout (CDA) was die mening toegedaan. „Als er geen controle komt, dan is het effect nul komma nul." Verder wees hij op het toenemend aantal verkeersborden. „Dat wordt een mastbos van borden. Bovendien is het ontsierend." Net als Bout verbaasde J.C. Koop man (SGP) zich over het wijzigen van de toegestane snelheid in de Bloemenlaan in de smalstad. Daar was lange tijd van 50 km uitgegaan. Hij was toch bang dat deze ontslui- tingsweg straks moeilijker te berij den zal zijn voor hulpdiensten zoals brandweer en ambulance. J. van den Donker (D66) hamerde ook op de snelheidscontrole. Hij wees op het Hertenkamp in Tholen waar volgens hem vaak hard wordt gereden: „Ik ben al blij dat er 50 ki lometer gereden wordt. Maar hand having is niet te doen. En 50 kilo meter op het industrieterrein Noord kan helemaal niet." P.K.M. Stouten (VVD) had moeite met de aanpassing van het besluit en zou de zaak liever opnieuw be spreken in de commissie. Over de manier waarop de inloopavonden voor zijn woonplaats Stavenisse waren geregeld, was hij ook niet te spreken. „Stavenissenaars moesten ervoor naar Sint-Annaland of Sint- Maartensdijk. Dat heeft veel weer- De commissie algemeen bestuur en welzijn adviseerde donderdagavond overwegend positief op het voorstel van het college om 400.217 gulden te betalen aan de stichting voor ver dere uitbreiding. Het gaat om het doorsluizen van rijksgelden. SGP en ChristenUnie steunden het voorstel omdat het volgens J.C. Koopman (SGP) een 'door het rijk verplichte maatregel is.' Beiden fracties zijn principieel tegen kinderopvang, be halve op medisch-sociale gronden (CU). De reserveringen voor de stimule ringsgelden worden echter verlaagd met 194.986 gulden. En vanaf 2002 wil het college alleen kindplaatsen inkopen en niet meer de exploitatie voor haar rekening nemen. Die las ten moeten worden opgevangen uit de stimuleringsgelden. Dat scheelt de gemeente een ton, maar PvdA en D66 stelden kanttekeningen bij de ze werkwijze. Zo vond M.A.E. Velthuis (PvdA) dat de gemeente de kinderopvang moet blijven steunen. Dat straks ouders, bedrijven en het rijk voor alle kosten moeten dragen, vond ze niet juist. „De ton subsidie die we nu geven, houden we straks op zak." Ook J. van den Donker D66) wees het volledig stopzetten van de subsi die van de hand. Hij stelde dat kin deropvang een basisvoorziening is in de gemeente. „De subsidie moet je pas stopzetten als het voortbestaan niet langer in gevaar is. Die garantie wordt nu teruggehaald. Ik ben bang dat daardoor problemen komen." Ook de VVD vond dat de steun niet na 2002 stopgezet kon worden, zo liet E. Frigge-Hogesteeger weten. De gemeente is terughoudend ge weest bij het uitbetalen aan de stich ting, zo legde wethouder K.A. Heij boer uit. „Dat deden we alleen als de kindplaatsen ook werkelijk bezet waren, anders zit er een risico aan voor de gemeente." Volgens A.P. Kornaat (PvdA) hoeft dat echter geen probleem te zijn omdat er later een afrekening kan plaatsvinden. Hoofd A.G. van de Sande algemene bestuur en welzijn legde uit dat er regelmatig overleg is geweest met dë stichting. En dat er via de stimu leringsmaatregel 113 kindplaatsen extra ingevuld gaan worden. Eind dit jaar of volgend jaar. Dat bete kent met de huidige bezetting zo'n 160 plaatsen. „Maar we verwachten dat ze dan nog niet allemaal bezet zullen zijn." Van de Sande rekent erop dat het in- was ingegeven door de reacties op de inloopavonden. „Maar we doen het zonder drempels. We moeten het eerst goed bekijken en bespre ken met de hulpdiensten." De wethouder zei zich te verbazen over de reactie van de raadsleden die om handhaving roepen. „In plaats van dat u zegt: schouders er onder naar de bevolking toe. We moeten burgers op hun verantwoor delijkheid wijzen en niet roepen om handhaving. Als dat wel nodig is, dan roepen we de politie te hulp." Maar volgens Kornaat zette Heij boer met die redenering de zaak op zijn kop. „Bij de invoering zal er controle door de politie moeten ko men. Het heeft geen zin om alleen maar borden te plaatsen." Heijboer stelde daartegenover dat de bewoners zelf vragen om snel- heidsbeperkende maatregelen. Op de kritiek van Stouten zei Heij boer dat Stavenisse niet is achterge steld ten opzichte van andere kleine woonkernen. „Er zijn wel inwoners van Scherpenisse, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder naar de inloopavon den gekomen. We hebben de kleine kernen bij de grotere aan laten slui ten." Daaruit concludeerde Stouten dat de 'deelnemers uit andere dorpen uitmaken wat er in Stavenisse ge beurt.' Hij bleef erbij dat het een on aangename verrassing was te lezen dat de 50 km-wegen worden omge zet in 30 km-wegen. Heijboer merkte op dat niet ieder een tevreden gesteld kan worden en dat de burgers geïnformeerd zullen worden over de veranderingen. Aan 'het mastbos van borden' van Bout kan het college niets veranderen, zei de wethouder omdat ze wettelijk vereist zijn. kopen van kindplaatsen door bedrij ven duurder zal worden. In 2002 en 2003 zal er nog wel extra subsidie nodig zijn van de gemeente via de stimuleringsregeling, respectieve lijk 132.000 gulden en 99.000 gul den op een begroting van ongeveer 1,6 miljoen. Van de 1.664.936 gul den is tot 2001 327.742 gulden uit- belaald. Nu wordt ruim 4 ton uitbe taald. In 2002 blijft na afloop van de stimuleringsmaatregel en het uit breiden met extra kindplaatsen nog 936.977 gulden over dat gebruikt kan worden voor nieuwbouw en uit breiding. „In 2004 verwachten we een bezet ting die overeenkomstig met de prog nose is. Het tarief zal dan kostendek kend zijn. De stichting verwacht een overschot van 17.000 gulden." Volgens Van de Sande zijn de sti muleringsgelden nodig om aanloop problemen het hoofd te bieden. De stichting wil ook investeren in een nieuw gebouw en verdere uitbrei ding van de capaciteit. Van de San de erkende dat er altijd een 'zeker risico' bestaat. „Halen we de 133,1 kindplaatsen bijvoorbeeld?" Volgens Velthuis moet de gemeente het streven van de stichting steunen en niet alleen het aantal bezette plaatsen financieren. Van den Don ker vond ook dat de gemeente een inspanning moet blijven leveren. „Je moet niet alles willen verhalen op deze en gene regeling. Zeventien mille op 1,6 miljoen gulden is maar een kleine marge. We moeten er voor waken dat de eigen bijdrage van de ouders niet te hoog wordt." Over de hoogte van de ouderbijdra ge volgt een apart voorstel, zo zei Heijboer. Ferdinand Sturris van christelijke basisschool Het Kompas uit Anna Jacobapolder is woensdag 28 maart de enige Thoolse deelnemer aan de regionale finale van de voorlees- wedstrijd, georganiseerd door de bi bliotheken van Tholen en Schou- wen-Duiveland. Ferdinand won de voorronde op zijn school en mag nu samen met vijf andere scholieren van Schouwen-Duiveland meedoen aan de regionale finale. Die wordt gehouden in zorgcentrum Borren- damme in Zierikzee tussen twee en vier uur. De winnaar in Zierikzee, mag door naar de Zeeuwse finale op 7 april in Middelburg en degenen die daar eerste wordt, mag Zeeland gaan vertegenwoordigen in de lan delijke eindstrijd op 16 mei in Utrecht. De Thoolse wethouder K.A. Heij boer en gedeputeerde J.I. Henne keij nemen samen de twee dynami sche (dus beweegbare) verkeers drempels in gebruik in de Paas- dijkweg bij Poortvliet. Dat gebeurt op woensdag 25 april. Het gaat om een nieuw type verkeersremmer, ontwikkeld door het bedrijf Vialis. Deze drempel steekt niet boven het wegdek uit, maar de stalen balk komt zo'n vier centimeter omhoog als er een voertuig nadert dat har der rijdt dan de toegestane snel heid. De inzittenden krijgen daar door het gevoel dat ze een 'normale' verkeersdrempel met een te hoge snelheid nemen. Voor deel van de vinding ten opzichte van de traditionele drempel is, dat trillings- en geluidsoverlast voor de omgeving wordt beperkt en dat zij die zich aan de snelheid houden niet worden gehinderd. Politie, brandweer en ambulance kunnen de dynamische drempel eventueel ongehinderd met hoge snelheid passeren met een signaal vanuit het voertuig zelf. Website onderwijs. De provincie betaalt 2500 gulden voor het opzet ten van een website door het insti tuut nationale onderwijspromotie te Nijmegen. stand opgeleverd." A.P. Kornaat (PvdA) was positiever. Hij noemde het een realistisch plan, maar vroeg ook of handhaving mo gelijk is. „De politie krijgt er een hele kluif bij." Verder vroeg hij aan dacht voor de brandweer die bij het uitrukken bemoeilijkt kan worden omdat de kazerne in de meeste ge vallen binnen de 30 km-zone komt te liggen. Met de brandweer zal nog overleg gepleegd worden, zo zei wethouder Heijboer. Hij lichtte toe dat het wij zigen van het oorspronkelijke plan ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M. Op een aantal plaatsen (zoals hier bij het centrum Thuiszorg in Sint-Maartensdijk) staan al borden voor de 30-km-zones.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13