10 KORTING OP ALLE TUINSETS 1098, Vijftiende plaats voor turner Bart de Wilde Smash worstelt nog met degradatiespook 2695* 2539*,- 365*- Smerdiek morst geen punten, maar Stavenisse verliest weer Emergo houdt Good Luck maar net op een gelijkspel ALLES RUIM OP VOORRAAD, DIRECT LEVERBAAR ER 'GRATIS' THUISBEZORGD Wouts Co. Tuinmeubelen Parallelweg 42 Onbetwist tuinmeubel specialist- UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Koersballen Donderdag 15 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Speciale Teakafdeling met ruim 25 modellen verstelbare stoelen Enorme sortering tuinkussens, ruim 160 dessins op voorraad HOUT - ALUMINIUM - KUNSTSTOF 4 STOELEN TAFEL BEHALVE OP DE VOORJAARSAANBIEDINGEN Kunststof standenstoelen - ruim 20 modellen in div. kleuren r MERANTI In de vierde klasse B kwam de meest opvallende prestatie op naam van SPS. Het team van trainer Johan Sulkers won thuis met 3-1 van ZSC, dat samen met SKNWK in de titelrace is verwikkeld. Achter de bei de koplopers maakte Smerdiek geen fout tegen Vrederust: 4-0. Stavenisse snakt naar het einde van de competitie en verloor op nieuw. Ditmaal was Duive- land met 0-3 te sterk. SPS verslaat titelkandidaat ZSC met 3-1 Geconcentreerd Klippel 2e trainer Balverlies Weer verlies WHS 4 Smerdiek speelt DBGC van de mat Gelijkspel baat St.-Annalanders weinig Jeugd ALUMINIUM 4 Da Vinci chairs 1 Da Vinei tafel 185x100cm van 3795,- voor ma. 13.00 - 18.00 u d.t/m vr. 09.00 - 18.00 u vrijdag koopavond zat. 09.00 - 17.00 u Bergen op Zoom Tel: 0164 - 241662 (achterzijde station) Website: www.wouts-tuinmeubelen-bergenopzoom.nl o.a. Hartman - Grosfillex - Aquarius - Lawn Comfort ALUMINIUM 4 Paris chairs 1 Lyon tafel 200x100cm van 1219,- voor 4 Roma fauteuils *i. 1 Napoli glastafel O105cm Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendracht- bode, dè Thoolse Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso 29,95 per jaar incasso 54,85 (een jaarabonnement is dus 5,05 goedkoper) postabonnement incasso 77,90 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode EEN MAAND GRATIS. DE THOOLSE COURANT ^aamZend deze bon in een open enveloppe naar AHroc- Eendrachtbode, Postbus 5,4697 ZG St. Annaland. Postcode:u kunt ook bellen: 0166-657007 b.g.g. 653474, Woonplaats:fax 657008. Vierde klasse SPS hield zaterdag een minuut stilte voorafgaande aan de wedstrijd in verband met het overlijden van ere lid A.L.G. van Doorn. Dat gebeurde ook bij het tweede elftal. Er werd te vens met een rouwband om ge speeld. SPS zette tegen het sterke ZSC de trend van de laatste weken door. Op nieuw speelde de club uit poortvliet een puike partij. Het verschil was dat er deze keer wel gescoord werd. Bovendien leek de instelling van de bezoekers wat aan de zwakke kant. „Het was alsof ze zich al bijna kam pioen voelden en enkel langs Poort vliet moesten om even de drie pun ten op te halen", aldus Sulkers. Op voorhand had de oefenmeester uit Dinteloord weer de nodige pro blemen om het elftal, en met name de reservebank, bemand te krijgen. Door het spelersgebrek in de selec tie moest er het eerste half uur nood gedwongen zonder wissels in de dug-out gespeeld worden. In die fa se liep SPS overigens wel uit naar 2- 0. Na een kwartier was het voor de eerste keer raak. Erwin Feijtel zette zich achter een vrije trap van twintig meter en poeierde het leer in de kruising: 1-0. Kort daarop juichte SPS opnieuw. Na een voorzet van A.P. van der Belt kopte Peter Noor- dijke in, maar de bal werd nog juist van de lijn gehaald. Uitstel van exe cutie, zo bleek. Bij de volgende aan val speelde Jaco Jansen zich ter hoogte van de zestien-meterlijn vrij en schoot, via de binnenkant van de paal, keurig in: 2-0. ZSC kon daar weinig tegenover stellen. Het was SPS dat de beste kansen bleef krij gen. In het eerste bedrijf lieten Peter Noordijke en Esmir Kustura echter mogelijkheden om de score op te voeren aan zich voorbijgaan. Na de thee bleef SPS de helft van de tegenstander opzoeken. Kustura kreeg vrije doorgang richting goal, maar schoot naast. Een kwartier voor het einde werd het plots span nend. ZSC, dat eerder al de buiten kant van de paal beproefd had, profi teerde van een misverstand in de SPS-verdediging: 2-1. Gelukkig voor de thuisclub was het kort daar op Martin Quist die na een vloeien de aanval, ingeleid door Johan Scheermeijer en met een overstapje van Noordijke in het centrum, voor de 3-1 zorgde. Bij ZSC gingen de kopjes naar beneden en Jaco Jansen kreeg nog een dot van een kans op een vierde treffer. De beste moge lijkheid was er voor Esmir Kustura, die van elfmeter mocht aanleggen nadat hij zelf in de beruchte zone te gen het gras was gewerkt. De ZSC- keeper redde echter op de zwak in geschoten strafschop. Een vroege voorsprong gaf Smer diek tegen het zwakke Vrederust meteen de nodige rust. Het was Pier re Withagen die van dichtbij binnen- tikte na een verdedigingsfout van de bezoekers: 1-0. De blauw-zwarten speelden geconcentreerd, in de we tenschap dat er tegen de ploeg uit Bergen op Zoom geen punten ge morst mochten worden. Smerdiek had het betere van het spel en de kansen regen zich aaneen. Withagen kwam een schoenlengte tekort om te scoren en Niels Hage schoot in vrije positie over. In de 22e minuut stond het aluminium een tweede Thoolse treffer in de weg. Een als voorzet be doelde bal van Jacky op den Brouw belandde op de binnenkant van de paal, maar de Smurdiekse aanvallers waren niet attent genoeg om het te rugspringende leer over de lijn te werken. Niet veel later was het wel raak. Soulyman El Bouazzaoui rond de een voorzet van Withagen naar behoren af. De scheidsrechter annu leerde de treffer echter wegens ver meend buitenspel. In de 33e minuut vond El Bouazzaoui na een ingestu- derde vrije schop wel op reglemen taire wijze het net: 2-0. Nog voor de thee bracht Erik van Haaften de 3-0 op het bord. Hij passeerde enkele spelers en schoot met de buitenkant van de rechterschoen fraai in. In de tweede helft nam Smerdiek gas terug. Daardoor kon Vrederust aanvallend ook wat meer mee gaan doen. Kort na rust mocht een Bra bantse speler vrij op keeper Corné van Haaften afgaan. Deze bracht echter prima redding. Een kwartier voor het einde prikte Smerdiek er nog eentje binnen. Niels Hage en Piere Withagen braken samen door de Vrederust-defensie, het was laatstgenoemde die de eindstand op 4-0 bepaalde. Hage zag in de laatste minuten nog een treffer afgekeurd worden wegens buitenspel. Doordat ook SKNWK punten verloor, sloop Smerdiek wat dichter naar de top. Duiveland lijkt de belangrijkste con current voor de derde plaats te wor den. Smerdiek heeft afgelopen week Sta- venissenaar Rien Klippel aangetrok ken als tweede trainer. Klippel zal het komende seizoen de aankomen de jonge talenten van Smerdiek (diê in het tweede elftal gaan spelen) bc geleiden en trainen. Een en ander in samenspraak met hoofdtrainer PirQ Potappel. Smerdiek hoopt binnen kort ook een keeperstrainer vast tè kunnen leggen. De personele problemen bij Stave nisse blijven voortduren. Steunpila ren als Gerry Dorst, Jeremy Gier man en Martin Neele waren tegein Duiveland afwezig, waardoor bij voorbeeld spits Adrie Smits als laat ste verdediger stond opgesteld. On danks alle mutaties speelde Stavenisse lang niet slecht. Voorin was het team volgens trainer Riep Smits echter onmachtig om ook maar iets af te dwingen. „We hebl- ben geen kans gehad en terecht ver loren." De eerste twintig minuten hield Sta venisse de bezoekers redelijk in be dwang. Knullig balverlies van Cyriï- le Steendijk resulteerde echter in dp openingstreffer van Duiveland: 0-1. Na de hervatting moest Steendijk geblesseerd naar de kant en kwatji B-junior Marco Klippel binnen de lijnen. Leen Lemson leverde de bal in en wederom profiteerde Duive land, 0-2. Stavenisse werkte hard voor een beter resultaat, maar zag Duiveland na balverlies van Paul Oostdijk zelfs naar 0-3 uitlopen. Ai- leen de inschuivende Adrie Smi(s kwam nog een keer gevaarlijk voor het doel van de bezoekers, maar de topscorer liet zich te ver naar de zij kant dringen om te kunnen afron den. „Het is droevig allemaal", al dus Smits. „We snakken naar het einde van de competitie." SKNWK ZSC '62 Smerdiek Duiveland Dosko Mevo SPS Brouwershaven Halsteren Stavenisse Vrederust 15 11 2 15 9 4 16 10 0 8 3 7 6 7 2 6 2 4 4 3 3 3 3 0 3 35 31 30 27 27 23 8 20 7 16 9 12 9 12 12 3 43-21 42-26 41-23 35-22 50-27 23-24 31-30 33-50 26-37 20-42 19-61 Reserve vijfde klasse De vierde keus van WHS kwam van het bezoek bij het lager geklasseerde Dosko 2 wederom met een verlies thuis. Het begin van de wedstrijd was duidelijk voor de thuisploeg, omdat er aan WHS- zijde niet scherp gespeeld werd. Nadat er over en weer kansen gemist waren, schoot Scherpenisse de groen-witten naar de 1-0. Vlak voor rust kwam de thuisploeg echter weer op gelijke hoog te. In de tweede helft was het weer Dos ko dat het net vond. WHS verdiende een penalty nadat Vroegop in het 16-meter- gebied naar de grond werd getrokken. Deze buitenkans werd door Scherpenis se te laconiek ingeschoten en een doel punt bleef uit. Een paar minuten later werd aan de andere zijde wel een penal ty benut, al zat doelman Van Hoof er nog wel tussen. Nadat Dosko op 3-1 was gekomen, lukte het WHS nog een treffer te maken. Hage schoot fraai in: 3-2. Damesvoetbal De dames van Smerdiek vulden het inhaalweekeinde in met een vriend schappelijk potje tegen DBGC uit Oude-Tonge. In de voorbereiding op het seizoen verloor Smerdiek nog met 2-1 van deze koploper in de vierde klasse. Nu lieten de blauw-zwarten de thuisploeg alle hoeken van het veld zien. De Thool se ploeg kwam met een 1-9 over winning van de Flakkeese grasmat. De doelpunten aan Thoolse zijde werden gescoord door Ramona van Tiggele (3 stuks), Anne Hage (2x), Ilse Polderman (2x), Renée Quist en Corina Oudesluijs. De overwin ning bezorgde de dames eèn stuk zelfvertrouwen, nodig voor de top per van zaterdag tegen Peursum. Het eerste team van Emergo, dat vorige week nog gelijk speelde tegen Kieviten, kwam in de eerste helft goed mee met te genstander Good Luck.- Bij rust was het daarom ook 5-5. Na rust leek de ploeg uit Sint-Maartensdijk snel de partij naar zich toe te trekken, maar de opponent uit Mid- delhamis kwam goed terug en nam zelfs de leiding met 9-8. Het waren echter de rood-zwarten die het laatste woord had den en de stand bleef steken op 9-9. Voor het Thoolse team scoorden Gerrie Antho- nisse, Marco v.d. Hoek en Jessica de Rij ke elk tweemaal. De overige treffers wer den gemaakt door Marian Bazen, Jaco van Dis en invalster Justine Weijenberg. A-junioren Marcel de Frel en Jaco van Heemskerk hadden een goede invalbeurt. Ook Emergo 2 reisde af naar Middelhar- nis, maar speelde net niet goed genoeg om het Good Luck 4 echt lastig te maken. Bij rust was de stand nog maar 3-1, maar na de thee leek de Goereese ploeg naar een grote zege uit te lopen. Het team uit Sint-Maartensdijk hield de schade echter beperkt. Na een tussenstand van 6-1 kwam Emergo in de slotfase wat terug. Het werd uiteindelijk 7-4, waarbij de Thoolse doelpunten werden gemaakt door Renate Breure (2x), Arie Jansen en Erwin Stapel. Emergo A speelde een leuke, open wed strijd tegen Scheldevogels uit Bergen op Zoom. De ploeg kwam eerst op een 4-0 achterstand, maar wist zich terug te vech ten tot 4-4. Daarna wist Scheldevogels weer een gat van twee doelpunten te slaan ëff déze marge werd aan het eind nog uitgebreid tot drie. De eindstand was 12-9 waardoor Emergo met lege handen naar huis moest. Marcel de Frel, Jaco van Heemskerk en Rob Oudesluijs scoorden tweemaal en de overige doelpunten kwa men van Nicole Dam, Ruben Steketee en Justine Weijenberg. Tegen Juliana C speelde Emergo C een redelijke wedstrijd. De rood-zwarten kwamen echter net iets tekort. De thuis ploeg uit Oud-Gastel was trefzekerder en won hierdoor met 4-2. Anneloes Oudes luijs en Bas Vroegop scoorden voor Emergo. Emergo D had weinig kans in de uitwed strijd tegen Springfield D2. De Hoevense ploeg was een maatje te groot voor de Tholenaren en dat was vanaf het begin te merken. Het team uit Sint-Maartensdijk wist via Mariska Hage de eer nog te red den, maar de tegenstander kende geen ge nade en sloot af met een 8-1 overwin ning. Het voltallige F-team van Emergo was de dag voor het treffen met Scheldevogels F1 op doktersbezoek geweest voor inen tingen. Dat was de eerste helft goed te merken en de Bergenaren leidden bij rust dan ook met 4-0. In de tweede helft pakte het team uit Sint-Maartensdijk de draad weer op, maar de kans op een goed resul taat was toen al vervlogen. Uiteindelijk kwam Emergo nog terug tot 6-3, maar meer zat er niet in. Pascal Farla scoorde tweemaal voor de rood-zwarten en de derde treffer kwam op naam van Hilbert Poot. Ook de strafworpen gingen naar Scheldevogels met 13-10. Zaterdag krijgt de ploeg een herkansing tegen Juliana F1 in Oud-Gastel. Met een vijftiende plaats in een deelnemersveld van 32 deed Bart de Wilde het zaterdag niet slecht op de eerste voorwedstrijd van het N.K. herenturnen in Sint-Annaland. De jeugdige gymnast debuteerde in de categorie 5C en scoorde 38,3 punten over vijf toestellen. Evenaart hij dit resultaat op 24 maart in Kerkrade, dan is de kans groot dat hij zich plaatst voor de halve finale in Prinsenbeek. p. Gymnastiek Bart de Wilde kwam uit op zes toestel len, maar voor de klassering mocht het slechtste resultaat afvallen. Zijn beste oefening deed de turner uit Sint-Maar tensdijk bij de sprong: die leverde hem 9,25 punten op. Vloer werd met 7,2 punten beloond, voltige met 8,8 p, rin gen met 6,7 p, brug met 6,35 p en rek stok met 4,25 p. Dat laatste lage cijfer komt vooral doordat de WIK-gymnast de salto bij de afsprong nog onvoldoen de beheerst om die bij een wedstrijd probleemloos te turnen. Trainer Jeroen Moerland heeft daarom besloten, zijn pupil dat onderdeel nog niet te laten tur nen. Winnaar in de categorie 5C werd Mark de Jonge van Sint Martinus uit Bergen op Zoom met 44,45 punten. In de categorie 5B, waar wél alle zes toe stellen meetellen, deelden twee tumers uit Bergen op Zoom en Koudekerke de eerste plaats met 49.2 punten. Ongeveer 120 turners kwamen naar De Wellevaete (er waren nogal wat afmel dingen door ziekte), waar WIK de orga nisatie had van deze voorwedstrijd in district 4 van de KNGU (Zeeland, Bra bant en Limburg). Onder leiding van Peter Moerland verliep dat prima, be aamden ook dhr. en mevr. Schreuder van de productgroep turnen heren van de KNGU, die aanwezig waren om te zien hoe het er in Sint-Annaland aan toe gaat. Het lijkt erop dat WIK - dat voor de tiende keer een landelijke wedstrijd organiseerde - de voorwedstrijd op 9 maart volgend jaar opnieuw krijgt toe gewezen. De verrichtingen over drie wedstrijden werden beoordeeld door twaalf juryle den. WIK-bestuurslid Ewoud van der Maas, die een jurycursus gevolgd heeft voor het herenturnen, was als schaduw- Ringen is één van de onderdelen waarop Bart de Wilde uitkomt. jurylid aanwezig. Zo deed hij ervaring welke turners doorstromen naar de hal- op bij juryleden die landelijk jureren. ve finale. Die is op 21 april in Prinsen- Op 24 maart wordt in Kerkrade bekend beek. In de vijfde competitieronde tafel tennis hebben de heren van Smash gelijk gespeeld tegen de buren van Markiezaat uit Bergen op Zoom. Na een aanvankelijke 4-0 achter stand kwam de Sint-Annalandse ploeg op een 4-5 voorsprong. Het laatste punt was echter voor de Bergenaren. Het eerste meisjes team kwam niet in actie, maar de jongens wel. Dit team won in Don gen met 8-2 van BSM. Tafeltennis Het was min of meer een streekduel tussen Smash en Markiezaat. Met name voor Christian van 't Hof heeft dit treffen altijd een bijzonder tintje, omdat hij eerder 5,5 jaar uitkwam voor de Bergse club. Smash had in deze uitwedstrijd een slechte start. Van 't Hof verloor zijn openingsduel tegen Tom Nieuwburg die hem niet in zijn spel liet komen: 18-21 en 19-21. Daarna verlo ren ook Anné van Dijke en Gabriël Gunter hun partijen in twee games. Toen Van 't Hof en Gunter zelfs het dubbelspel verlo ren, zag het er heel somber uit voor de Sint-Annalanders. Het was de ervaren Van 't Hof die de ban brak door Gert-Jan Ge- leijns te verslaan. Dat gaf de anderen ver trouwen en Gunter klopte in een fraaie partij Nieuwburg, waarna Van Dijke de stand op 4-3 bracht. Gunter won vervol gens wederom en zo was het 4-4. Het in het begin onvoorstelbare, leek te gaan ge beuren toen Van 't Hof zijn ploeg op 4-5 bracht. Van Dijke speelde de laatste partij en kon de winst voor Smash binnenhalen. Maar hij slaagde er niet in en zo werd het 5-5. Smash was desalniettemin blij met deze uitslag, gezien het begin van de wed strijd. De Sint-Annalanders schieten er in de ranglijst echter niet veel mee op. Ook de concurrent in de strijd tegen degradatie uit de eerste klasse pakte punten, waardoor Smash hekkensluiter blijft met 21 punten. Smash 3 speelde de topper in de 7e klasse tegen TCO 3 uit Ossendrecht. De Braban ders zijn koploper en Smash is tweede. De Sint-Annalanders konden echter niet inlo pen, want de stand bleef steken op 5-5. Hoewel het eerste meisjesteam van Smash niet aan de bak kwam, veranderde er wel iets in de stand. Concurrent Hotak 2 uit Hoogerheide won met maar liefst 9- 1 van ArbonedAVesta 3 uit Wessem. Smash staat nu voorlaatste in de landelij ke C-klasse. Het eerste jongensteam van Smash kwam wel in actie tegen BSM in Dongen. Me- rijn v.d. Klooster en Harm Westdorp speelden optimaal deze wedstrijd en won nen al hun partijen. Invaller Remco Vroegop pakte twee zeges mee. Een mooie overwinning in de strijd om het kampioenschap. Jammer voor Smash, liep koploper OTTC uit Oss echter toch nog een puntje uit door met 9-1 te winnen. Het verschil tussen Smash en OTTC in de eer ste klasse junioren bedraagt nu 3 punten. Het derde jeugdteam van Smash ging in Wouwse Plantage met 6-4 tenonder tegen Pinpongers. Smash 5 won met 6-4 van Irene 7 in Til burg. Lennard Uijl bleef in deze wedstrijd ongeslagen. Bij de beginners verloor Smash 8 met 10- 0 van Markiezaat 7 uit Bergen op Zoom, terwijl Smash 7 een 6-4 winst boekte op Pinpongers 2. Gevonden voorwerpen. Bij het politie bureau in Tholen zijn de volgende verlo ren voorwerpen afgegeven: een bijbel, twee horloges, een herenjack en een sleutel. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. C. Wilsing 24 p; 2 N. Moerkerken 22 p; 3 D. Schellinger 21 p; 4 mevr. R. Burrows 18 p; 5 J. Geuze 16 p; 6 L. Soomers 14 p; 7 mevr. C. Praat 11 p; 8 J. Bal 10 p; 9 M. van den Houten 3 p. Meulvliet: 1 mevr. L. van Bale en mevr. R. Vroegop 34 p; 2 mevr. T. Soomers en J. Vroegop 29 p; 3 mevr. T. Goode en mevr. D. Lindenberg 27 p; 4 mevr. L. Verschoor én W. Bijl 25 p; 5 mevr. J. Bos en W. Schot 23 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mierlo 38 p; 2 mevr. C. Lindhout 29 p; 3 mevr. D. van Dijke 23 p; 4 W. Lindhout 22 p; 5 mevr. A. Bosters 17 p; 6 A. van Dijk 13 p; 7 mevr. M. v.d. Zande 12 p. Sint-Maartensdijk: I C. van Gorsel en W. Bijl 35 p; 2 mevr. C. van Mierlo en A. Leemreijze 34 p: 3 mevr. T. Goode en mevr. M. Dane 28 p; 4 mevr. W. Lutt en mevr. S. Wolse 25 p; 5 mevr. M. Bijl en mevr. L. Verschoor 24 p; 6 mevr. L. v.d. Klooster en J. v.d. Klooster 14 p. 4 Dallas chairs 1 Kentucky tafel 120/180x120cm van 3395,- voor Geopend: 4 Gemini stoelen 1 Galaxy tafel 136x84cm van 408,80 voor Verkrijgbaar in div. kleuren

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15