Noad na 1-1 gelijkspel bij Zwaluwe sinds winterstop nog ongeslagen Peter Metske: „Ik heb het gevoel dat er nog altijd progressie in zit Impasse bij Vosmeer duurt nog steeds voort Degradatiezorgen houden aan voor een mentaal kwetsbaar Tholense Boys Oud-Vossemeer opent Zeeuwse wielerkalender met recorddeelname WHS onverwacht met 3-1 onderuit tegen Olympia Oud-Vossemeerse wielercoureur droomt van het podium Donderdag 15 maart 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Noad en Zwaluwe hadden zaterdag in de derde klasse B allebei een goede reden om voor de volle winst te gaan. Het resulteerde in een lekkere pot voetbal die met 1-1 werd afgesloten. Noad is na de winterstop nog al tijd ongeslagen. WHS blijft wispelturig presteren. Bij het in degradatiezorgen verkerende Olympia ging het team van trainer André Maas onverwacht onderuit: 3-1. JPS pakte de tweede periodetitel door bij ZPR te winnen en liep verder uit in de race om het kampioen schap. Dure missers Machteloos voor doel van Rimboe Twee seizoenen geleden leek de nu 27-jarige Peter Metske uit Oud-Vossemeer plots aansluiting te vinden bij de regionale top in de criteria. Na een sterke koers in zijn woonplaats reed hij daags daarna in Woensdrecht, het zwaarste rondje om de kerk in de wijde omtrek, met erkende kleppers als Wilfried Bas- tiaanse en Henk van Hees in de spits van de wed strijd. Later dat jaar werd hij vierde in Zundert, zijn beste prestatie ooit. Vorig seizoen was het niks met Metske. Dit jaar moet het gebeuren. „Een keer op het podium staan. Dat zou mooi zijn." 55 Liefhebber Alleenstaander Na moeizaam gelijkspel tegen SSC: 1-1 Een late treffer van Jan Groenewegen verdoezèlde zater dag de sportieve malaise bij Tholense Boys. Tegen SSC'55 dobberde het vlaggenschip van het Thoolse voetbal bijna een uur lang stuurloos rond en leek ook de bemanning niet meer te geloven in redding. Totdat in de slotfase de bal voor de voeten van Groenewegen sprong: 1-1. Door het gelijkspel blijven de Tholenaren overigens nog altijd ver verwijderd van een veilige haven. Wanhoopsoffensief Noad 4 redt eer Van Moorsel opnieuw favoriet in dameskoers Maar liefst 219 coureurs in drie verschillende catego rieën komen zaterdag aan de start in de 53e Ronde van Oud-Vossemeer. De sportklasse-A spant de kroon met 104 inschrijvingen. Johan van Dijke uit Scherpenisse is de streekfavoriet. Bij de dames, aangevoerd door Leon- tien van Moorsel, zijn er 62 deelnemers. Het hoofdpro gramma van de elite en neo's telt voorlopig 53 coureurs. John Leijs, vorig jaar winnaar, staat ook aan het vertrek. Uit eigen streek zijn Peter Metske en Marco van Haaften present. De koers in Oud-Vossemeer vormt de opening van de Zeeuwse wielerkalender. Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 18 Niels Hage (Smerdiek) 13 Corné de Frel (Noad) 13 Pierre Withagen (Smerdiek) 11 Pierre Withagen van Smerdiek was dit weekeinde de enige Thoolse voetballer uit een eerste elftal die meer dan één doelpunt wist te scoren. Met zijn twee treffers staat Withagen op de derde plek in het topscorerklassement, op twee pun ten afstand van zijn teamgenoot Niels Hage en Corné de Frel van Noad die za terdag geen van beiden het doel vonden. Patrick Ketting van WHS scoorde wel en vergroot daarmee zijn voorsprong als koploper tot vijf punten. Voetbal programma Zaterdag 17 maart uur Dauwendaele-Thol.Boys(Dalebout) 14.30 FSV-Noad(Sardjoe) 14.30 Brouwershaven-Stavenisse(Riemens) 14.30 Halsteren-Smerdiek(Koremans) 14.30 WC 2-WHS 2(Allali) 12.00 WHS 3-Bruse B.3(Cobussen) 13.30 Smerdiek 2-VVC 3(Breker) 14.30 Wemeldinge 3-Thol.Boys 3(Franssen) 14.30 Stavenisse 2-DSE 2(Uytdewilligen) 14.30 Seolto4-Thol.Boys4(Weeda) 12.45 Thol.Boys 5-Dosko 2 14.30 SPS 3-Unitas 8 14.30 DHV 3-Smerdiek 3 14.30 Halsteren 3-Noad 4 15.00 Smerdiek da.-Peursum(Nefs) 14.30 Zondag 18 maart uur Vosmeer-Lepelstr.Boys(Bosters) 14.30 Vosmeer 2-WVV 3 12.00 Vivoo 2-Vosmeer 3 12.00 Vosmeer 4-Noordhoek 3 10.00 Tweede kl.: Tholense Boys-SSC 1-1. Derde kl.: Noad-Zwaluwe 1-1, Olym- pia-WHS 3-1. Vierde kl.: Smerdiek-Vrederust 4-0, SPS-ZSC 3-1, Stavenisse-Duiveland 0- 3. Zesde kl.: Vosmeer-Rimboe 1-2. Dames: Gouda-Noad afgelast. Tweede kl. res.: WHS 2-Seolto 3 1-3, Dinteloord 3-Thol.Boys 2 4-5, Noad 2- Papendrecht 2 afgelast. Derde kl. res.: WHS 3-Nieuwland 2 1- 5, SPS 2-ZPR 2 5-1. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Cortgene 2 6-2, Halsteren 2-Noad 3 2-3, Thol.Boys 4-Kogelvangers 3 4-2. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Chrislandia 3 4-4, Vrederust 3-SPS 3 2-1, ZPR 3- Thol.Boys 5 2-2, Noad 4-Seolto 5 1-1, Dosko 2-WHS 4 3-2. Zesde kl. res.: Bergen 4-Vosmeer 2 2-2, Vosmeer 3-Odios 5 2-3, Gastel 7-Vos- meer 4 2-3. Zaal: Vosmeer-Cromwiel 3 1-7, Crom- wiel 6-Vosmeer 2 4-11. Jeugd: Alliance-Smerdiek B 2-4, Dintel- oord-Smerdiek C 1-3, Smerdiek meisjes- Steenbergen 1-2, Smerdiek D-NVS 5-5, NVS-Smerdiek E 0-0, Smerdiek F-Stave- nisse F 3-4; Thol. Boys A-Middelbuig 1-1, Hoeven-Thol. Boys C 3-1, DVO-Thol. Boys Dl 2-1, Thol. Boys D2-Halsteren 3- 7, Thol. Boys El-Dosko 1-2, FSV-Thol. Boys E2 3-3, Moerstraten-Thol. Boys F1 2-0, Thol. Boys F2-Dosko 4-1, Divo-Thol. Boys smurfen 2-1; Vosmeer C-WC 3-4, Devo-Vosmeer meisjes 4-7, Moe-Vosmeer D 1-7, Vosmeer E-Val Aan 2-3, Vosmeer F-Lepelstr. Bovs 1-4; Kruisland-SPS B 2- 2, SPS C-Halsteren 0-3, WHS D-SPS D 4- 0, Cluzona-SPS El 1-1, SPS E2-NVS 3-4, Vivoo-SPS F1 6-0, SPS F2-Halsteren 3-0; Noad B-Intemos 7-1Klundert-Noad C 7- 0, Noad D-Oudenbosch 2-0, Grenswach- ters-Noad E 3-6, Noad Fl-Lepelstr. Boys 1-1, Dosko-Noad F2 5-3. WHS B-Rimboe 1-1, Dosko-WHS C 5-1, Dosko-WHS D2 1-3, HSC-WHS El 15-0, WHS Fl-NVS 1-2, Lepelstr. Boys 2-1, Halsteren-WHS F3 0-1, WHS F4-Odio 2-2, meisjes WHS- DIA0-10. Derde klasse Zwaluwe heeft de makkelijkst sco rende voorhoede in de derde klasse en is daarmee in de luwte nog altijd een titelkandidaat. Noad was er veel aan gelegen om de sterke reeks van na de winterstop voort te zetten. Het werd een gelijkopgaande strijd aan de Zijpestraat. De thuisclub kon geen beroep doen op geblesseerde pionnen als Roland van der Velde en Jaco de Jonge. Erik Fonteijne en Bart Quist ontbraken wegens ziekte. Vanwege schorsingen bleven ook Cenny van Splunter en Anthony Verwijs aan de kant. Dat belette Noad niet om in de 25e minuut de leiding te nemen. Jo- han Reijngoudt rondde een hoek schop van Johnny van Dijke af: 1-0. Noad probeerde nog voor de thee door te drukken, maar de echte kracht ontbrak om dat doel te realise ren. Na de thee kwam Zwaluwe opzetten. Iwan Geense en Stefan Fonteijne wisten de gevaarlijke Zwaluwe-spit- sen echter goed in bedwang te hou den. Ook de teruggehaalde routinier Bram Filius hield in het centrum naast Jaap van Oudenaarde het hoofd koel. Vooral Geense onderscheidde zich. Trainer Kees Stoutjesdijk: „Iwan is een kanjer. Hij houdt Niels van der Stelt, één van de beste spitsen in West-Brabant, uit de wedstrijd. Daarnaast haalt hij zelf ook nog een keer of tien de achterlijn." In de 65e minuut kwam Zwaluwe toch op gelijke hoogte. Het rechter verdedigingsblok van Noad maakte zijn enige fout van de middag en ook Stefan Fonteijne kon het leer niet wegwerken. De Zwaluwe-spits profi teerde: 1-1. Noad ging nog wel op zoek naar de winst. Stoutjesdijk bracht met Ronnie van der Ree een Scheidsrechter Vleugel legt de wedstrijd stil zodat Noad-verzorger Adrie van Dijke een blessure kan behandelen. derde spits binnen de lijnen en haalde Kees Jan Verstraten naar de kant. Ver der dan goede schoten uit de tweede lijn van met name Corné de Frel kwam de thuisclub niet. Ook de hoekschoppen waren veelal een prooi voor de sterk keepende Zwaluwe doelman. Stoutjesdijk hield gemeng de gevoelens over aan het duel. „Ik had de hele tijd het gevoel dat er meer in zat. Als dat dan niet lukt, heb je toch iets ontevredens over je. Aan de andere kant: vorig seizoen hadden we nog getekend voor een puntje te gen Zwaluwe. Noad is aan het groei en, dat blijkt elke week opnieuw." In de eerste twintig minuten na de hervatting liet WHS bij de stand 1-1 na om het duel bij Olympia in haar voordeel te beslissen. Een viertal kansen bleven onbenut. Het bleken dure missers. Met twee uitvallen trok de staartploeg uit Dongen de zege alsnog naar zich toe: 3-1. Trainer André Maas baalde. „Vooral omdat we de wedstrijd verliezen in een fase, waarin we zelf goed voetbal laten zien." In de eerste helft o.ntbrak de beleving nog bij de bezoekers. Olympia nam na bijna een half uur de leiding: 1-0. Op dat moment zeker verdiend. Pas na die treffer kreeg WHS meer vat op het stugge spel van de Brabanders. Met de rust in zicht werd het gelijk. Wiliam Vroegop ging goed door en legde het balletje af op de meegeko men Patrick Ketting: 1-1. Maas was ontevreden over het eerste bedrijf en liet dat in de rust duidelijk weten. „Olympia kon de bal veel te makke lijk aannemen. In de duels lieten we veel te veel ruimte. In de tweede helft waren we gelukkig agressiever en speelden we korter op de tegenstan der. Daardoor moest Olympia terug gaan voetballen. De aanspeelpunten voorin waren afgesneden." Richard de Jonge kreeg de eerste goede kans om zijn team aan de lei ding te brengen. Zijn inzet vanaf de linkerkant ging echter juist over. Ketting brak nog een keer door, maar de sterk spelende Olympia-keeper redde in een reflex. William Vroegop kopte uit een vrije trap van Hans van den Ouden slecht in. In de 65e mi nuut leek het eindelijk te gebeuren. Vincent de Jonge leidde met een mooie actie de aanval in, Ketting schoot diagonaal op het doel maar Richard de Jonge meende er nog een voetje tegenaan te moeten zetten. Juist daardoor kon de doelman van de thuisclub redding brengen. Bij een counter sloeg het noodlot voor WHS toe. De uitbraak leek in de kiem te worden gesmoord, maar in tweede instantie verdween de bal via het lichaam van een WHS-verdedi- ger alsnog over een plots kansloze Arné van Vossen. „Een doelpunt uit het niets", vond Maas. „Een flinke tik." Michel Mosselman kwam voor het aandringende WHS dicht bij de ge lijkmaker, maar de bal schampte slechts de bovenkant van de lat. Een kwartier voor het einde luidde bal verlies op het middenveld de derde en beslissende treffer in. Ondanks appèl voor buitenspel, mochten de Brabanders doorgaan: 3-1. Patrick Ketting raakte in de slotfase nog de bovenkant van de lat. Verder kwam WHS niet. Door het verlies is de kloof met JPS gegroeid tot vier pun ten. De Tilburgers hebben bovendien nog een wedstrijd tegoed. JPS 16 10 4 2 34 42-22 The Gunners 17 9 4 4 31 37-22 WHS 17 10 0 7 30 39-23 Zwaluwe 17 8 5 4 29 52-28 FSV 16 8 4 4 28 37-30 ZPR '84 17 9 1 7 28 33-35 Noad '67 16 6 5 5 23 29-31 Olympia '60 17 5 5 7 20 25-37 Klundert 17 5 2 10 17 38-52 Baronie 17 5 1 1 1 16 36-60 DVO '60 17 4 2 11 14 32-39 Breda 16 4 1 11 13 25-46 Het gebrek aan scorend vermo gen breekt Vosmeer wekelijks op. Het is al van half december gele den (1-4 winst bij Moerstraten) dat het team van trainer Leo Ha- vermans nog eens lekker uithaal de. Tegen het sterke Rimboe blies de thuisclub zijn partijtje aardig mee. Voor de goal was Vosmeer echter machteloos. Daardoor won de ploeg uit de Wouwse Plantage met 1-2. Vosmeer blijft door het verlies in een impasse en hoopt zondag tegen het even eens in de staart van de zesde klasse bivakkerende Lepelstraat- se Boys op de ommekeer. Rimboe, dat tot voor kort nog in aanmerking leek te komen voor de titel, stuitte bij Vosmeer op zware tegenstand. De wedstrijd ging voor rust gelijk op. Toch keek de thuis club na ruim twintig minuten tegen een 0-2 achterstand aan. In beide gevallen mocht Rimboe ongehin derd oprukken en was doelman John Aarnoudse kansloos op de in zetten van de frank en vrij opsto- mende Brabantse spelers. Tot aan de thee was de sfeer binnen en langs de lijnen niet om over naar huis te schrijven. De Rimboe-trainer kreeg zelfs een gele kaart, vanwege al te luidruchtig protesteren tegen de lei ding. Ook de linksbuiten van de Brabanders ontving een prent, na verbaal geweld dat volgde toen hij wegens buitenspel werd afgevlagd. In de 40e minuut kwam Vosmeer te rug in de partij. John Vroegop speelde de op snelheid liggende Jacco Vaders in de diepte aan en het stond 1-2. Na de pauze domineerde Vosmeer. Meer dan een handvol uitstekende kansen was aan de thuisclub echter niet besteed. Het vizier van de in vorige seizoenen zo trefzekere Va ders staat dit jaar niet echt op scherp, wat zijn weerslag op de ploeg heeft. Onlangs hing ook Do nald van Dam onverwachts zijn schoenen aan de wilgen, nog zo'n speler die anders regelmatig goed was voor een doelpuntje. Ook wordt in Vosmeer met smart teruggedacht aan de al eerder gestopte Richard Voshol, die ook voor de nodige aan vallende impulsen zorgde. De beste kans in de tweede helft was voor Jacco Vaders. Nadat eerst al Theo van Eekelen en Peter Moerland te gen de keeper schoten, had Vaders een leeg doel voor zich. Deson danks presteerde hij het om enkel de paal te raken. Vosmeer dwong een hele reeks hoekschoppen af, maar kopballen van Peter Moerland en Michel van Leeuwen gingen juist naast. Rimboe werd vastgezet op eigen helft en was in het tweede bedrijf slechts eenmaal met een counter gevaarlijk. De laatste kans was voor Vosmeer. De vrije schop van John Vroegop in de slotfase trof echter ook geen doel. Val Aan Rimboe Oudemolen Nw.Borgvliet NVS Ouwerkerk Vivoo WW '67 Welberg Lepelstraatse B. Vosmeer Moerstraten 15 11 3 16 9 3 9 3 9 2 6 5 6 5 7 1 6 2 5 2 2 7 3 2 1 5 36 30 30 29 23 23 22 8 20 9 17 7 13 9 11 11 8 35-13 28-20 32-22 56-32 25-23 22-28 26-26 34-29 21-33 11-33 19-29 15-36 Abseilen van Arsenaal. Na de Eu romast in Rotterdam, kan men van af 27 maart abseilen van de toren van het Arsenaal in Vlissingen. Height Specialists uit Rotterdam or ganiseert deze dag de mogelijkheid om zelf met een touw vanaf het 'kraaiennest' naar beneden te gaan. Wielrennen De voortekenen zijn niet gunstig voor de in de Hollaerepolder woonachtige coureur. Vorige week had Metske de basis willen leggen voor een goede prestatie in de Ronde van Oud-Vossemeer, zijn ronde tenslotte. Na een knappe dertiende stek in de seizoensope ning in Huijbergen leek hij op de goede weg. Een virus strooide roet in het eten. „Ik had de hele week vrijgenomen. Bewust een trai- ningsweek gepland. Een week lang leven als een beroepsrenner. Kilometers maken, slapen, rusten, massage. Zo stond het me voor ogen. Het werd dus de ziektewet." Onwillekeurig gingen de gedach ten van de Vosmeerse coureur te rug naar het vorige seizoen. Ook toen was een verwaarloosde griep in het voorseizoen spelbreker. Al tijdens een trainingskamp van zijn ploeg in Zuid-Limburg ging het mis. Metske moest heuvelop meer aan de wagen hangen dan hem lief was. Het zou nooit meer goed ko men. Toch is het vertrouwen van Metske ongeschonden. „Ik heb nog aitijd het gevoel dat er Peter Metske in de Hollaereweg waar zijn trainingsritten beginnen en eindigen. progressie in zit. Als ik gezond ben, ligt het podium binnen mijn mogelijkheden." Metske is nog een amateur pur sang. Hij werkt als kwaliteitscon troleur in ploegendienst bij een producent van honden- en katten voer in Etten-Leur. Fulltime. Veel andere coureurs bij de elite en ne- o's werken in deeltijd of hebben seizoenswerk dat hen in staat iftelt om in de wielermaanden enkel voor de fiets te leven. Ten opzichte van dat soort renners lijkt Metske benadeeld. „Zo ervaar ik het zelf niet. Natuurlijk ben ik in het begin van een Week nachtdienst verrot. Maar dan is het geen koers, behal ve in de zomermaanden. Later in de week heb ik nergens last van. Aan de andere kant: een mens heeft niet voor niets een bioritme. Misschien dat het onbewust toch een factor is." Ondanks het uitblijven van echt aan sprekende resultaten blijft Metske gemotiveerd. „Ik ben een echte lief hebber. Natuurlijk is het wel eens frustrerend als het slecht gaat. Ik train tenminste vijftien uur in de week. Tel er de koersuren bij. Dan praat je over een flinke tijdsinveste ring naast het werk. Je moet er ver schrikkelijk veel voor doen en laten. Daar wil je resultaten voor terug zien. Toch wil ik nog zeker dit sei zoen kijken hoe ver mijn mogelijk heden liggen. Als het echt niet gaat, moet ik me bezinnen en misschien in een andere categorie gaan rijden. Het plezier wordt tenslotte mede bê- paald door de resultaten." Metske staat er meestal alleen voor, in en buiten de koers. Trainen doet hij meestal in zijn eentje, zeker nu zijn fietsmaatje Ruud Havermans gestopt is. Havermans kent hij al vanaf zijn jaren bij toerclub 't Koets- huijs in Tholen, de vereniging waar hij als jong ventje voor het eerst op de racefiets klom. Op z'n oude Jan Janssen-fiets kwam Metske een heel eind. Bij een kapotte tube kon de jonge coureur een week niet fietsen. Hij moest zelf het geld voor een re servebandje bij elkaar verdienen. Het heeft hem hard gemaakt. De ploegendienst maakt het moeilijk om met anderen te trainen. Soms mist hij het gezelschap op het aan wielrenners zo arme Tholen. „Ik vind er in m'n eentje geen reet aan. Het is niet gezellig. Je droogt je ook minder af als je alleen rijd. Dat komt mijn ontwikkeling als coureur niet ten goede." Ook in de koers is Metske als lid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren vaak een alleenstaander. De meeste renners van die kleine vereni ging koersen in België. De middelen ontbreken om een mooi programma met klassiekers in bijvoorbeeld de clubcompetitie te rijden. Toch heeft Metske het er naar zijn zin. „Ik zou niet met die jongens van Theo Mid delkamp willen ruilen. Die zijn altijd met meer dan tien man in de koers, maar het ploegenspel kan ook tegen je werken. Als er iemand van je club weg is, moetje de poten stilhouden. Dat is ook frustrerend. Ik hoef met niemand rekening te houden. Ik kan mijn eigen koers rijden." In zijn vijfde seizoen bij de elite en neo's weet Metske ondertussen wel hoe de ronde van Oud-Vossemeer in elkaar steekt. Op de Vogelzangse- dijk gebeurt het altijd. „Daar maak je de koers of verziek je 'm. De wind staat er bijna altijd recht in je koekenbakkes. Altijd wordt er op het kantje gereden. Als je goed bent, doet het al pijn. Op een slechte dag is het verschrikkelijk." Er is Metske veel aan gelegen om er op de Vogel- zangsedijk bij te zijn. „Op het ei land wil je je toch altijd laten zien. Meestal weetje dan ook ergens in je lijf nog net een of ander potje met iets extra's te vinden, kapotte benen of niet." Tweede klasse Bijna een half uur lang liet Tholen se Boys zaterdag zien wel degelijk te kunnen voetballen. De thuisclub trok vanaf de aftrap het spel naar zich toe. Piet den Boef, Michael de Jong en Jeroen Nieuwkoop waren na een schorsing weer van de partij. Carlo Heijboer had na zijn goede spel tegen Veere een plek in de ploeg behouden en was door trainer Geelhoed rechts op het middenveld geposteerd, als de vervanger van Wim Schot die nu een straf moest uitzitten. Het was uitgerekend Heij boer die na een kwartiertje de eerste kans van de wedstrijd kreeg. In de diepte aangespeeld door Groenewe gen mocht Heijboer vrij op de SSC- doelman afgaan, maar op het beslis sende ogenblik legde hij het balletje nog breed op de meegekomen Si mon Jansen. Diens inzet werd op het laatste moment door een verdediger geblokkeerd. De beste kans was er in de 21e minuut voor Groenewe gen, die na goed werk van Hassan el Jilali de hoek maar voor het uitkie zen had. De Thoolse topscorer pro duceerde slechts een armzalig rol- lertje. Ook Heijboer was met een goed schot nog dicht bij de ope ningstreffer. Het eerste doelpunt kwam plotse ling uit de lucht vallen, helaas voor Tholen aan diens eigen kant. Bij een hoekschop werd een SSC-spe- ler geen strobreed in de weg gelegd en doelman Alex Hoogendoorn had geen enkel verweer tegen de rake kopbal: 0-1. De treffer kwam aan als een mokerslag. Tholense Boys bleek mentaal kwetsbaar en kwam niet meer aan vlotte aanvallen toe. Voor rust kwam enkel Jansen na een slimme vrije schop van Groenewe gen nog in de buurt van het Bra bantse doel. Kort na de thee was het weer Jansen die met een kopbal uit een voorzet van El Jilali voor wat gevaar zorgde. Tholense Boys leek vooral in gevecht met zichzelf en de lichaamstaal van dragende spelers als Jan Groenewegen en Johan Schot sprak boekdelen. Ook Michael de Jong is op het middenveld slechts een schim van de bepalende speler die hij twee seizoenen geleden was. De Jong is nooit het type geweest dat in het defensieve werk voorop ging in de strijd, maar opbouwend heeft de Thoolse aanvoerder deze jaargang ook nauwelijks inbreng. Het was illustratief voor de Thool se malaise dat vormgever Johan Schot pas een kwartier na de pauze voor het eerst weer de bal in de voeten kreeg gespeeld. Rick van de Velde was toen al in de ploeg geko men voor Heijboer. Bij de thuis club was het vooral de nooit ver sagende linksachter Erik van Gorsel die de geest in de ploeg probeerde terug te brengen. SSC was enkele malen dicht bij een tweede en be slissende treffer. Een kwartier voor het einde bracht Geelhoed Arie Draaijer binnen de lijnen. De stoe re verdediger verving Jansen en ging naast Groenewegen in de spits spelen. Ronnie de Graaf kwam in de ploeg voor Nieuwkoop. De tac tische zetten loonden. Tholense Boys zette aan voor een soort wan hoopsoffensief. De Jong schoot uit de draai naast. In de 80e minuut viel de gelijkmaker. De Graaf liet aan de linkerkant een voorzet los, die door de SSC-verdediging par does voor de voeten van Groene wegen werd gekopt. De routinier nam de stuiterende knikker fraai op de schoen: 1-1. Door het verlies van Bruse Boys en Yerseke liep het team van Leendert Geelhoed een puntje weg van de degradatie- streep. Rillandia en de overige con currentie blijven vooralsnog uit het zicht, zodat beslissingswedstrijden voor Tholense Boys een reeële op tie blijven. John Nieuwkoop en Piet den Boef liepen tegen SSC op nieuw een gele kaart op, zodat zij weer een schorsing kunnen ver wachten. SSV '65 17 II 3 3 36 43-22 Veere 15 10 4 1 34 34-13 Arnemuiden 17 9 6 2 33 33-15 Terneuzense B. 17 8 5 4 29 38-27 SSC '55 17 8 3 6 27 35-27 's-Hr.Arendskerke!6 6 2 8 20 22-31 Dauwendaele 13 4 5 4 17 22-26 Kogelvangers 16 4 5 7 17 27-34 Rillandia 17 4 5 8 17 19-33 Tholense Boys 16 2 6 8 12 18-24 Yerseke 16 2 5 9 11 18-39 Bruse Boys 17 1 7 9 10 27-45 In de thuiswedstrijd tegen Seolto 5 had Noad 4 nog wat goed te maken. De uit wedstrijd werd namelijk met 4-0 verlo ren en dat zat de Sint-Philipslanders be hoorlijk dwars. Noad begon wat gelaten aan de wedstrijd en gaf hierdoor Seolto de kans om wat druk te zetten op het Noad-doel. Dat leverde in de vijftiende minuut een aanval op rechts op. De voorzet die hieruit kwam, werd gekeerd door keeper Van Herk (invallend voor Kees Ligtendag). Maar de bal kwam vervolgens voor de voeten van een mee oplopende Seolto-aanvaller die alsnog de 0-1 aantekende. Noad nam hierna het initiatief en de verdediging van de groen-gelen maakte geen fouten meer. De thuisploeg kreeg diverse kansen op de gelijkmaker, maar die bleef voorals nog uit. Na de rust werd het middenveld versterkt door Hans de Jonge en Marco den Braber. Toch liep het bij Noad niet zoals het hoorde en door de vele wissels (vier stuks) kwam het team niet in zijn spel. Weer waren er enkele scoringskan sen, maar een treffer bleef uit en Noad leek weer op verlies af te stevenen. Maar tien minuten voor het einde werd dat noodlot afgewend. Ramon Verwijs schoot hard op de paal. De terugsprin gende bal werd door Rien Steijn in het doel gewerkt en daarmee werd het 1-1. Noad had nog een klein kansje op een overwinning en zette aan. Het bleef ech ter bij kansjes, zonder verder resultaat. Wielrennen van der Zcc cn de Zweedse Madel eine Lindberg. Door de leden van het wielercomité Oud-Vossemeer wordt ook nog geprobeerd om de Duitse Hanka Kupfernagel, even eens uit de stal Van Moorsel, aan het vertrek te krijgen. Van de Bel gische Ine Wannijn, winnaar in Huijbergen, wordt het nodige vuur werk verwacht. Ook An Roegiers moet tot in de finale kunnen mee spelen. Uit eigen streek komen An gela van Dalen (Bergen op Zoom), Ellen de Weert en Esther van der Geest (beiden Lepelstraat). De Zeeuwse Baukje Doedee kan even eens een eind komen. De dames rijden 60 kilometer. Het vertrek over 36 ronden is om 13.15 uur. De sportklasse-A wordt om 11.30 uur weggeschoten, eveneens voor een koers over 60 kilometer. In de ze categorie veel namen die vroe ger bij de amateurs een vooraan staande rol speelden. John Akkermans en Matti de Baat hoe ven enkel de brug over te steken om in Oud-Vossemeer te kunnen vlammen. Andere bekende namen zijn Marcel Gunst, Ton Griep, Ton Keller en Rudy van Vlimmeren. De te kloppen mannen zijn echter de snelle finisher Johan Pemen en Jaco Tettelaar, in het verleden al \|innaar in Oud-Vossemeer. j De elite en neo's rijden om de Wim Timmermans-trofee, een koers over 80 kilometer oftewel 50 ronden. Het startschot van wet houder R. Ravensteijn, vervanger voor.de zieke I. Moerland, klinkt om drie uur. Leijs moet in ieder geval afrekenen met Gerwin de Regt, twee weken geleden nog winnaar in Huijbergen. Perry Bot hof, Rob Kooien, Ronald Krijnen en Ronald Roos toonden vorig jaar nog aan dat zij in Oud-Vossemeer goed uit de voeten kunnen. Warner Boekhout en Dennis Raadgever zijn gevaarlijke outsiders. Ook van Martijn Simons, vorig jaar win naar in Tholen, wordt een rol van betekenis verwacht. De tegen woordig in Kapelle wonende Pa trick de Grave is eveneens van de partij. Leontien Zijlaard-Van Moorsel is voor het derde opeenvolgende jaar te gast in Oud-Vossemeer. De win nares van de vorige aflevering neemt een flink aantal leden van haar team Farm Frites mee. Vast staat de komst van Yvoqne Bran ny, Sissy van Alebeek, Anouska

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13