Ruim dertien mille voor werk Adullam Plaatselijk 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 februari 2001 Twee gewonden na botsing onder invloed Tuinkabouters gestolen Ter Tolne 1000 gulden rijker Fancy fair Thol. Boys Verkerke aan kop Auto tegen verkeersbord Subsidie monument Inleveradres kleding Wie is Jezus Bushalte bekeken Sieraden gestolen Onder invloed Zaterdag optocht Jos Hommel in vorm Plattelandsvrouwen over Wereldwinkel daarna openen wij feestelijk onze deuren PLEUNE Style Zangavond levert 4000 gulden op voor zending Nieuwe voorj3.a.rscollectie CËCÏI -ssseh Nu in de winkel Smash op jubileumkamp naar België Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Spoor van vernielingen Nog geen huizen Texacostation P. Dekker Zn St. Annaland 8 cent korting Damwand veel duurder Werkgroep Bloemenlaan Vuurtje in bushalte Tribunebouw Van Bloppoel wint Bestel-/Bedrijfsauto's Inspraak Hogeweg Bodemsanering r s- In de Kon. Julianastraat zijn zaterdag avond bij een frontale botsing twee gewonden gevallen. Het ongeluk ge beurde omstreeks half elf. Een 46-ja- rige automobilist reed op de Kon. Ju lianastraat, komende uit de richting Grindweg. Onder invloed van alcohol kwam hij op de linker weghelft in botsing met een tegenligger, een 36- jarige plaatsgenoot. Beide bestuur ders raakten gewond aan hun gezicht. Ze werden per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. De twee auto's waren total loss. Aangezien de politie een alcohollucht had waarge nomen, werd in het ziekenhuis een bloedproef afgenomen. Tevens werd het rijbewijs van de man ingenomen. Bij het onderzoek bleek, dat de auto bovendien nog niet verzekerd was. Wil zijn GESLOTEN op maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 februari KooIei Phot Eendrachtsweg 4, Tholen, Tel. 0166-602121 Advertentie I.M. In Cromvliet zijn in de nacht van za terdag op zondag twee tuinkabouters uit een tuin weggenomen. Deze wa ren op een betontegel vastgezet, maar desondanks verdwenen de ka bouters, ondanks hun gewicht van respectievelijk 30 en 60 kilo. De waarde bedraagt enkele honderden guldens. De veiling van schilderijen en andere kunstwerken heeft dinsdagavond duizend gulden opgebracht voor de openbare basisschool ter Tolne. De opbrengst wordt bestemd voor de aanschaf van rubberen tegels onder het schip op het schoolplein. De vei ling o.l.v. Andy v.d. Velde was de af sluiting van een doeweek, waarbij de beroemde schilder Vincent van Gogh centraal stond. Met verschillende technieken mochten de leerlingen een werkstuk maken en 21 daarvan werden dinsdagavond geveild. Een beeldhouwwerk van Sander Deurloo haalde met 105 gulden de hoogste opbrengst. Stefanie Boontjes en Martijn Roovers zaten daar met een schilderij dichtbij met elk 102 gul den. Het duo Marijn Rijstenbil en Nick de Lang had samen een stoel geschilderd, die 100 gulden op bracht. Ouders waren veelal de ko pers. Een aantal leerlingen vormden een levend schilderij De aardappele ters, waarmee Vincent van Gogh heel beroemd werd. Tijdens de vei ling waren er ook echte aardappelen te koop voor 2 gulden per kilo en ook die opbrengst ging naar de rub beren tegels. Verder was er nog een friteskraam. Het was dinsdagavond dan ook heel druk en gezellig in ter Tolne. In de kantine van voetbalvereniging Tholense Boys wordt zaterdag van half tien tot half één een fancy fair gehouden ten bate van de clubkas. Er zijn verschillende attracties. De pu pillen gaan nog verkleed voetballen en de best verklede pupil krijgt een prijs. Merien Verkerke won donderdag avond de competitiewedstrijd van klavetjasvereniging stad Tholen in zaal de Kroon met 5214 punten voor Marco Kersten met 5190 p. en Carlo Hage met 5061 p. Anita Aarnoudse was vierde met 4935 p. en Hanny Rijstenbil vijfde met 4920 p. Een 23-jarige inwoner reed vrijdag middag omstreeks kwart over drie op de kruising Oesterdam/Oude Rijksweg te Rilland tegen een ver keersbord. Wellicht door mist zag hij het bord te laat en botste ertegen. De voorkant van de auto werd be schadigd en het verkeersbord was helemaal kapot. De provincie heeft voor onderhoud van het monumentenpand Herten kamp 3 een subsidie van 719 gulden toegekend aan A.D. Bootsma. Gede puteerde staten zijn daarbij uitge gaan van 20% van 3597 gulden. De familie Van de Velde, Mossel laan 53, telefoon 602995," is voor taan elke laatste zaterdag van de maand - dus nu 24 februari - inle- veraderes voor hulpgoederen. Van half tien tot twaalf uur kan men kle ding (schoon, nog draagbaar, ver pakt in zakken), dekens, bedtextiel, schoenen, bestek, pannen, schoolar- tikelen, speelgoed en gereedschap pen brengen. Alle goederen gaan naar Dorkas Hulp Nederland. Het hoofddepot aan de Platteweg in Scherpenisse blijft ook normaal op elke laatste zaterdag van de maand open.' 4 De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB houdt woensdag van tien tot twaalf uur een koffieochtend in de Oudelandsestraat 11. Ds. D.C. Pe ters spreekt dan over het onder werp: wie is Jezus? Hij gaat daarbij ook in op recent verschenen boeken waarin verschillende beelden en vi sies over Jezus van Nazareth voor komen, zoals Godszoon, Jezus als historische figuur of 'mens onder de mensen.' Iedereen is welkom. De gemeente onderzoekt samen met de politie of de bushalte aan Onder de Molen bij Oud-Vossemeer gevaar lijk is voor reizigers en andere ver keersdeelnemers. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandag in de com missie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van J.P. Bout (CDA). Bout wilde weten of er actie wordt ondernomen op de klachten van ou ders die hun kinderen in moeten laten stappen in een bus die op de rijbaan stopt. De bevindingen van het onder zoek zullen volgens Heijboer naar de provincie gestuurd worden. In een woning aan de Oud-Vosse- meersedijk is dinsdag op klaarlichte dag ingebroken. Tussen kwart over negen en kwart over twaalf werden sieraden, persoonlijke papieren en een onbekend geldbedrag gestolen, nadat de toegang tot het pand was ge forceerd. In de nacht van zaterdag op zondag is rond drie uur een 21-jarige auto mobilist uit Zwijndrecht door de po litie aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Hij kreeg een rijverbod van twee uren en een proces-verbaal. Zaterdag houdt carnavalsvereniging de Vlooientrappers vanaf één uur een optocht, nadat burgemeester Nuis te voren de sleutel aan prins Wijte heeft overhandigd. De route is als volgt: Raadhuisstraat, Com. Frankenstraat, Prins Mauritsstraat, Secr. Rijstenbil- straat. Dr. Renesstraat, Com. Fran kenstraat, Hofstraat, J.F. Kennedy- straat, Patrijzenweg, Bou Kooijman- straat en Bonenblokstraat. Vrijdagavond om kwart over zes is de lampionoptocht met begeleiding van verschillende dweilbands. In de clubcompetitie van biljartver eniging de Treffers was Jos Hommel in vorm. Hij maakte met 22 beurten de kortste partij, met 13 caramboles de hoogste serie en met 2.73 het hoogste gemiddelde. De uitslagen: N. Rooijakkers-J. Hommel 4.44-10 p, K. Hommel-B. den Hollander 10-8.15 p, H. Hommel-D. van Driel 8.11-10 p, C. Burgers-J. van Daalen 10-8.18 p. Sint-Annaland D.V. maandag 26 februari wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. Mevr. Laban vertelde dinsdagavond in de Gouden Leeuw voor de bond van plattelandsvrouwen over de werkzaamheden van de Wereldwin kel in Tholen, een onderneming met een ideële instelling die de producen ten goed wil belonen voor hun werk. Kleine boeren en gezinnen die thuis voorwerpen maken, krijgen 'een eer lijke prijs.' De consument betaalt wat meer dan in gewone winkels, maar het gaat om gerechtigheid, aldus mevr. Laban. Zij lichtte dat toe met verhalen over de levenswijze en ar moedige omstandigheden waarin de producenten leven. Vrouwen moeten soms uren lopen voor een emmer wa ter. Aan de hand van dia's lichtte ze dat nog verder toe. Samen met mevr. Schrauwen had mevr. Laban een he leboel artikelen meegebracht, zoals koffie, thee, chocolade, sieraden, sjaals en kunstvoorwerpen zoals houtsnijwerk, theedoeken, enz. Er werd veel gekocht. Mevr. Laban no digde de dames uit om ook de We reldwinkel in Tholen eens te bezoe ken. Presidente José Smits bedankte beide dames met een attentie. De plattelandsvrouwen houden 17 maart de gezinsavond. K](ëx§ 1] MOK Y° u n g Voorstraat 5, St. Annaland Tel. 0166-657084 Advertentie I.M. De door 500 luisteraars bijgewoonde koor- en samenzangavond in de N.H. kerk leverde zaterdag 4000 gulden op voor de Wereld Wijde Zending en het project van Maria van 't Hof in Kyrgyzstan. Dat was de opbrengst van de collecte en het overschot van de entreeprijs van 5 gulden en de sponsorgelden. Twee mannenkoren, het plaatselijke DEV o.l.v. Rinus van Gorsel en Rehoboth uit Tholen o.l.v. C. v.d. Steenhoven, jongerenkoor Con Amore uit Dirksland o.l.v. W.A. den Hertog en tenorsolist Johan Baaij uit Tholen gaven de zanglief hebbers het volle pond. Met de trom pettisten Henk-Jan Drost en Ronald Lunstroo was het een gevarieerd pro gramma, waaraan ook nog de orga nisten Leen Heijboer, Bram Bout en R. van Ommen meewerkten. 'Ge denk aan mij, o machtig God', een door Bram Bout gemaakt lied, vorm de de finale, uitgevoerd door de twee mannenkoren, die voor de preekstoel maar net ruimte genoeg hadden. „Schitterend, geweldig", was de re actie van een luisteraar uit Oud-Vos semeer. De plechtige mannenstem men werden afgewisseld door het frisse jongerenkoor, waarbij ook de trompetten in actie kwamen. Ds. P.C. Hoek nam de opening en sluiting voor zijn rekening. °<*A- Kom vrijblijvend een kijkje nemen Ring 14 St. Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Tafeltennisvereniging Smash '76 gaat op 25 en 26 mei op kamp naar België om het 25-jarig bestaan te vieren. De belangstelling hiervoor is enorm, zo wel van de jeugd als de senioren. Dat meldde Ad van 't Hof van de jubi leumcommissie vrijdagavond tijdens de 25ste ledenvergadering in de kanti ne van de Rabobank. De zaal was feestelijk aangekleed en bij de koffie was er een blauw gebakje. Ter aan moediging voor de diverse activitei ten kregen alle bestuursleden bloe men van de jubileumcommissie. Naast het kamp komt er medio augus tus een tafeltennisdag voor de jeugd, senioren, ouders, oud-leden, enz. Ook zijn er plannen voor een reünie en een officiële receptie. De periodiek aftredende bestuursle den Kees Vroegop, Adrie Aarnoudse en Chris Hage werden bij acclamatie herkozen. Penningmeester Aarnoudse was tien jaar bestuurslid, wat voorzit ter Vroegop waardeerde met twee flessen wijn. Piet van Dijke kreeg een fietstas en een puzzelboek voor al zijn werk ten bate van de club. De versla gen van secretaris Christian van 't Hof en de penningmeester werden goedgekeurd. In de kascommissie maakte Elly van Beek plaats voor Marnix v.d. Graaf, die wordt bijge staan door Henny Westerlaken. Na drie jaar werd besloten de contributie aan te passen. Er wordt in april met andere plaatselijke verenigingen ook meegedaan aan de actie clubkas en in augustus weer aan de braderie om de financiële armslag te verbeteren. De wedstrijdsecretarissen Marco Saarloos en Chris Hage deden verslag van de resultaten in de NTTB-compe- titie en de clubwedstrijden van de jeugd. Alle prijswinnaars werden ge- Donderdag, vrijdag en zaterdag 13.- ƒ12,- 4,- ♦Haaskarbonade 1 kg «Ribkarbonade 1 kg jBabi pangang 400 gram Maandag en dinsdag Rundvlees met randje 1 kg 13,- Magere varkenskluif 1 kg 7,- Slavinken 5 halen 4 BETALEN Grillham 100 gram 2,50 Cornedbeef 150 gram 2,25 Gekookte worst 200 gram 2,25 Woensdag 28 februari gesloten i.v.m. biddag Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. huldigd met een beker of medaille aan een lint. Jeugdspeler Martijn Nee- Ie uit Tholen, nog niet zo lang actief binnen de club, kreeg de trofee voor de beste competitiespeler: hij won maar liefst 93% van zijn partijen. Bij de onderlinge jeugdcompetitie werd Harm Westdorp kampioen. Merijn v.d. Klooster won de laddercompeti- tie. Na de vergadering bleef het nog gezellig met enkele rondjes bingo. Voor de vierde keer zijn er vernielin gen aangericht op een sportvissers- vaartuig in de haven. Diverse kratten bier en flessen met sterke drank wer den vermist, terwijl daarnaast een spoor van vernielingen werd aange troffen door kapot gegooide flessen. Dinsdag 27 februari wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Wie een huis wil bouwen, moet nog geduld hebben. In de bestuursrappor- tage schrijven b. en w., dat ze in over leg zijn over de verwerving van de be nodigde gronden. „Als dat gerealiseerd is, kan het verdere traject van het bestemmingsplan worden op gepakt." De gemeente is al vele jaren bezig om aan de Poststraat bouw grond te kopen voor dorpsuitbreiding, maar dat is nog steeds niet gelukt. op benzine en diesel gratis rocksen voor gratis cadeaus Advertentie I.M. De in 1999 en 2000 uitgevoerde her stelwerkzaamheden aan deksloof en damwand in de haven blijkt maar liefst 30.000 gulden duurder uitgeval len te zijn dan was geraamd. Er was een vast bedrag van 50 mille afge sproken. Het repareren van de dam wand is echter in regie uitgevoerd omdat de damwand zodanig vervuild en verweerd was, dat er geen duide lijk inzicht bestond in de mate van be schadiging. Verwacht werd, dat 16.000 gulden voor dit onderdeel vol doende zou zijn. Na het schoonmaken en tijdens de uitvoering bleken de be schadigingen aan de damwand dusda nig groot te zijn, dat aanzienlijke re paraties uitgevoerd moesten worden. De overschrijding bedraagt 30 mille. De adviescommissie gemeentelijke ontwikkeling is tegen het opheffen van de werkgroep Bloemenlaan. Dat bleek maandagavond toen het ambte lijk advies werd besproken om de werkgroep van bewoners, gemeente en Beter Wonen, op te heffen. Vol gens dit stuk zijn de problemen (leeg stand van huurwoningen) zo goed als opgelost. De werkgroep wil echter ook het openbaar groen verbeteren en de straat tot een 30 km-zone maken. Daar zijn nog geen oplossingen voor gevonden. M.A.J. van der Linde (Pv dA), J.P. Bout (CDA) en A.L. Piet (ChristenUnie) willen dat eerst de werkgroep ten minste wordt geraad pleegd over een eventuele opheffing. Van der Linde: „Zulke mensen moet je koesteren. Misschien kan er wel een buurtvereniging uit groeien." Van den Donker vond dat er wel wat gedaan moet worden aan het open baar groen. En E. Frigge-Hogesteeger (VVD), J.C. Koopman (SGP), Piet en Bout vroegen aandacht voor de ver keersveiligheid in de straat. Ze zijn er niet voor om drempels op te werpen, maar vragen naar andere maatregelen te kijken die het verkeer afremmen. Wethouder W.C. van Kempen van ruimtelijke ordening wees erop dat heel de buurt aangewezen wordt als wijk die de komende vier jaar opge knapt moet worden. Daarvoor kunnen volgens hem de leden van de werk groep ingeschakeld worden. Aan de straat zal voorlopig nog niets gedaan worden, zo lichtte wethouder K.A. Heijboer toe. De herbestrating vindt pas over drie of vier jaar plaats. Wel zal gekeken worden of de straat op een andere manier veiliger gemaakt kan worden. Ook voor het openbaar groen ontbreekt nu het geld, zo zei hij. In de voormalige bushalte op de Ha ven ontdekte de politie vrijdag avond omstreeks kwart over tien een vuurtje. De politie sommeerde een groep jongeren om het vuur te doven, de rommel op te ruimen en de bestrating weer schoon te maken. De tribune voor voetbalvereniging Smerdiek komt aan de overkant van het eerste hoofdveld tegenover de kleedlokalen. Het wordt een kopie van de tribune van zustervereniging WHS uit Sint-Annaland. Daarmee worden ook de tekeningen benut die M.M. Moerland heeft gemaakt. De kosten van de 120 m2 tellende tri bune worden geraamd op 30.000 gulden, exclusief btw. De vereni ging betaalt deze voorziening uit de erfenis van erelid W.G. Robbe De gemeente schrijft voor de staalcon structie een donkere kleur voor. Putten 4208 p 7. S. Polman 4142 p 8. J. van Gorsel 4098 p 9. P. van Iwaarden 3812 p 10. J. van der Werf 3702 p. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Het gemeentebestuur houdt dinsdag 27 maart in Haestinge een inspraak avond over de aanleg van een jonge renontmoetingsplaats op het trapveld aan de Hogeweg. Naast vertegen woordigers van de gemeente, zullen medewerkers van de stichting Jeugd- en jongerenwerk en de politie aanwe zig zijn. De bijeenkomst, die om half acht begint, wordt geleid door wet houder R. Ravensteijn. Het ontwerp voor de hangplek ligt tot en met de in spraakavond ter inzage in de openba re leesruimte van het gemeentehuis. Tot 27 maart kan men ook schriftelijk reageren op deze jop-plannen. Op de plaats waar de twee basisscholen gebouwd worden, perceel Langeweg 49, is 1828 ton verontreinigde grond af gevoerd naar de thermische reinigings installatie van ATM te Moerdijk. In no vember was er aan de hand van een evaluatierapport van Witteveen en Bos nog vanuit gegaan, dat er sprake was van een niet-ernstige bodemverontreini ging met minerale olie door de aanwe zigheid van een ondergrondse tank. Tij dens de sanering bleek de omvang aanzienlijk groter te zijn dan eerst was ingeschat. Er werd nog een tweede tank aangetroffen. De saneringswerkzaam heden zijn parallel met de sloop van de voormalige gemeentewerkplaats uitge voerd. Gelet op de spoed en de uit gangspunten van de sanering is er door de gemeente geen verzoek volgens de wet bodembescherming ingediend. Wel zijn de stappen genomen in overleg met de provincie. Afgesproken is, dat er ge streefd wordt horizontaal te saneren tot de streefwaarde en verticaal tot aan de veenlaag. Uit de resultaten van een aan vullend bodemonderzoek en tijdens de uitvoering van de verdere sanering bleek, dat er op meerdere plaatsen nog met minerale olie verontreinigde grond aanwezig was. Ter controle zijn mon sters van de putwanden en putbodem genomen. Hieruit is gebleken, dat op een aantal plaatsen de putbodem nog licht verontreinigd is met minerale olie. Aangezien op deze plaatsen de putbo dem bestond uit veen, is niet verder ge graven. Verwacht wordt, dat deze olie sterk gebonden is aan de organische stof in het veen. De putwanden bevatten gehalten aan minerale olie nabij de streefwaarden. Gedeputeerde staten schrijven aan het gemeentebestuur, dat de saneringsdoelstelling voldoende be reikt is. Uit monsters is gebleken, dat het grondwater niet meer verontreinigd is met minerale olie en aromaten. Het verontreinigde grondwater is tijdens de sanering voldoende verwijderd. ZIE VERDER PAGINA 11 |w' f De snoepverkoper heeft over klandizie niet te klagen bij Adullam in Stavenisse. De stichting Adullam kan van de werkgroep Tholen/Sint-Philipsland 13.500 gulden tegemoet zien. Dat is de netto-opbrengst van de verko ping die zaterdag is gehouden in de Rehobothschool in Stavenisse. Heel het schoolgebouw en zelfs het plein is in gebruik, en dat is nodig want de drukte is meteen 's morgens al enorm. Het aanbod is bijzonder ge varieerd, je kunt als het ware ge woon je boodschappen doen. Som migen doen dat ook, getuige de volle tassen waarmee ze naar bui ten komen. Fruit of kaas, diverse kruidenierswaren, gebrande noten of snoep, het is er bij Adullam. Maar ook boeken, speelgoed, bloe men en planten, textiel, stoffen, handwerken en handwerkmateria len. De vriezer met friet is tegen de middag al zowat leeg en moet bijge vuld worden. In een berging wor den aan de lopende band oliebollen en appelflappen gebakken, die bin nen grif van de hand gaan. Per zak, maar ook per stuk met flink wat poedersuiker erop. Wie trek heeft in een pannenkoek komt niet tever geefs. En wie ze liever zelf thuis 4 bakt, kan een pak meel meenemen. Bij de uitgang staat een mevrouw met bossen gele tulpen. Ze is er 's morgens al vroeg mee uit het West- land gekomen. In één lokaal kan men zich met spelletjes vermaken. Driftig wordt er gebruik gemaakt van de sjoel bakken, terwijl bij de jeugd ook het darten in trek is. En buiten rauzen onophoudelijk de skelters rond het gebouw. Af en toe vliegt er een uit de bocht Ook van de kans om met een paard en wagen mee te rijden, wordt door velen gebruik gemaakt. De opbrengst van de verkoping ligt zo'n duizend gulden hoger dan vo rig jaar. Adullam biedt geestelijke en lichamelijke zorg aan verstande lijk gehandicapten en beheert on der meer een tehuis in Ouddorp. De stichting is een initiatief van de Oud Gereformeerde Gemeenten, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (buiten verband) en de orthodoxe vleugel van de Neder landse Hervormde Kerk. Op 7 april organiseert de werkgroep op nieuw een verkoping, in Sint-Phi- lipsland. Zondag 25 februari en woensdag 28 februari (biddag) THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Hiensch, Lekkerkerk. 18.30 u. ds. Den Ouden, wo 9.30 en 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. wo 19 u. ds. De Bie, 's Gravenpolder. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Fernhout, Veere. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Stehouwer, Zuidland. 18.30 u. ds. Van der Zwan. wo 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Van der Meij, Driebergen. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. P. Grabijn. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com munieviering. wo 18.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18.30 u. ds. Snijder, wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. De Graaf, Waarde. GEREF. KERK zo 10 u. drs. Kole, Barendrecht. wo 19 u. ds. Bouwkamp, Arnemui- den. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. ds. Van der Meij. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst, wo 20 u. aswoensdag. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Hoek. wo 10 u. ds. Hoek. 19 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30, 14 en 18 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45 en 14.15 u. leesdienst. 19 u. (HD) ds. Mallan, Alblasserdam. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. (HD) ds. Kommers. 18 u. ds. V.d. Berg, Asperen. wo 10 u. ds. Kommers. 19 u. ds. Klein, St. Philipsland. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u ds. Molendijk. 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. kand. De Groot, Bles- kensgraaf. 14.30 u. ds. Klein. St. Philipsland. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren, HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. kand. mevr. De Jong, Rot terdam. 19 u. ds. Van der Pol, Zierikzee. wo 19 u. ds. de Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. dhr. Gerritsen, Hardinxveld-Giessendam. 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. ds. Wijnmaalen, Vianen. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Waarder. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis (HD). GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Blok, Er- melo. wo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Kareis, Middelharnis. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Den Ouden, Tholen. 18 u. ds. Olie, Spijk. wo 10 u. ds. Blom, Melissant. 19 u. ds. Den Hartog, Kesteren. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Petter, Dongen. wo 10 u. ds. de Goei, St.-Maartens- dijk. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Kareis, Middelharnis. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. De Wit, Nieuw Beyerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Snoek, Putten, wo 9.30 u. ds. Klein. 19 u. ds. Hoek, St.-Annaland. GEREF. GEM. zo 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Van Boven, Benthuizen, wo 9.30 u. ds. Schipper, 's Graven polder. 18.30 u. ds. Den Boer, Dirksland. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. V.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Ten Cate, Bergen op Zoom. wo 19 u. ds. Kroeze, Steenbergen. Toeristische bunkers. De stichting bunkerbehoud heeft bij de provincie tevergeefs om subsidie gevraagd voor toeristische invulling van twee bunkers in het duingebied van Zou- telande. ■4 HUISARTSEN Zaterdag 24 en zondag 25 februari en woensdag 28 februari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): za, zo dr. Mellema, Tholen, 602377. wo dr. Kale, Tholen, 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERÈNARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-6155510118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL Maandag 26 februari, 9-12 u. ge meentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 februari t/m vrijdag 2 maart donderdag 22 3.27-15.47 vrijdag 23 3.57-16.17 zaterdag 24 4.27-16.47 zondag 25 4.57-17.22 maandag 26 5.32-17.52 dinsdag 27 6.02-18.27 woensdag 28 6.32-18.57 donderdag 1 7.02-19.32 vrijdag 2 7.42-20.17 vr 23/2 9.23 u.NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Jeugdmonitor. De provincie stelt blijvend 100.000 gulden per jaar be schikbaar aan Scoop voor uitvoering van de jeugdmonitor Zeeland, waar bij onderzoeksgegevens over de Zeeuwse jeugd worden verzt^neld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2