Algemeen Bestuur Provincie Zeeland Het Zeelanddebat m Denk en zet blijft door zege aan kop A Meisjesteam Smash wordt moe van de verre reizen Ir Iri beroep ■■■Officiële Mededelingen Koersballen Keetie Hage kandidaat voor eeuwprijs sport Donderdag 22 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Zevenduizend Zeeuwen hebben de afgelopen maanden hun mening gegeven over de toekomst van Zeeland. De resultaten van de afgesloten discussie worden gebruikt voor het opstellen van een strategische visie. Zwak damesteam Smerdiek wint Smerdiek 2 met veel jeugd Reserves WHS en Tholen delen de punten Kees van Tiggele velt Dinteloord Titelkans WHS 4 Smerdiek 3 verliest van titelkandidaat Concurrent nadert Thoolse schaakclub Door een 6-2 overwinning op het vierde team van Mid delburg blijft de Thoolse schaakvereniging Denk en zet koploper in zijn klasse. Doordat concurrent Vlissingen met nog ruimere cijfers van de Zwarte Dame uit Kruin- ingen won, wordt de leidende positie wel bedreigd. Na het succes tegen Middelburg 4 wacht nu voor de Zeeuw se beker de confrontatie tegen het tweede team van Mid delburg. Emergo 2 laat de zege liggen Milieu Aanpak van de niet deelnemende BSB- bedrijven in het kader van de BSB-operatie De statencommissie Algemeen Bestuur vergadert op vrijdag 23 februari om 13.45 uur. Deze openbare vergadering wordt ge houden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Na de opening is er gelegenheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. De commissie be spreekt bij het agendapunt herin deling Zeeuwsch-Vlaanderen een brief van GS over het kabinets standpunt naar aanleiding van het rapport Stuurgroep Krachtige Ge meenten en de Kwaliteitsmonitor Herindeling. Een ander agendapunt is het stra tegisch plan eindfase PSD. Om de dienstverlening zo goed en veilig mogelijk tot de laatste reis toe uit te voeren zijn diverse maatregelen nodig. De schepen en aanlegplaatsen moeten tech nisch in orde zijn. Hoewel de techniek belangrijk is, het belang rijkste is vakbekwaam personeel. Op dat punt bestaat de nodige zorg. Het personeelsverloop, waarbij het gaat om de mogelijk groeiende uitstroom van gekwali ficeerde jongere medewerkers, problemen in het aantrekken van gekwalificeerd nieuw personeel en de motivatie van de medewer kers zijn punten van aanhouden de zorg. Oplossingen voor die problemen moeten onder andere worden gezocht in voorstellen om de oudere werknemers lan ger in dienst te houden, het uit breiden van herplaatsingsmoge lijkheden voor het personeel en extra zorg voor de arbeidsom standigheden. Voor de uitvoering van het strate gisch plan wordt een bedrag geraamd van bijna twee miljoen gulden. De commissie bespreekt verder onder andere een brief van GS inzake tussentijdse evaluatie hoofdlijnen van beleid 1999-2003 inclusief een notitie over een her overwegingsoperatie, de 2e be grotingswijziging 2001,de le wijziging investeringsplan 2001 en de instelling van de provinciale rekenkamer. De volledige agenda en bijbe horende stukken van de commis sie liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Commissie Welzijn Door een bezoek van de staats secretaris van Verkeer en Water staat aan Zeeland waren de ge deputeerden De Kok en Cop- poolse verhinderd op' 19 februari de vergadering van de staten commissie Welzijn bij te wonen. Inmiddels is een nieuwe datum voor deze vergadering vastge steld: vrijdag 23 februari, aan vang 9.30 uur. Op 27 februari 2001 zal de adviescommissie bezwaar schriften van de provincie Zee land een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het be zwaarschrift van Maatschap Kole te Vlake behandeld tegen een besluit van GS van 28 no vember 2000 inzake het verle nen van toestemming voor het tot 31 december 2000 op slaan van 150 kubieke meter spisulaschelpen in de loods van W.C. van Oeveren, gelegen aan de kanaalweg te Vlake. om 15:00 uur wordt het be zwaarschrift van Gemeente Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 16 no vember 2000 inzake de intrek king van een eenmalig verleen de startsubsidie van 50.000 gulden voor een op te richten Jongeren Advies en Informatie Bureau (JAIB). om 15:30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Protestantse Ouderenzorg op Walcheren behandeld tegen een besluit van GS van 14 no vember 2000 inzake weigering van een bijdrage uit het Be leidskader sociale zorg. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kan tooruren op werkdagen con tact opnemen met de secreta ris van de adviescommissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Nieuwe ronde De slotmanifestatie op 17 febru ari in Kamperland was de afslui ting van een vijf maanden duren de discussie tussen statenleden en inwoners van de provincie Zeeland. De resultaten van het debat over de thema's Milieu Economie en Stad Platteland hebben geleid tot zogenaamde bouwstenennotities. De notities worden gebruikt voor het opstel len van een strategische visie. Aan het ontwerp wordt nu volop gewerkt om het in april gereed te hebben. Voordat de visie wordt vastgesteld zullen de leden van Provinciale Staten het ontwerp kenbaar maken aan de bevolking. Het is de bedoeling dat de strate gische visie voor het najaar is vastgesteld. Bouwstenennotitie milieu economie Uit het debat komt duidelijk naar voren dat Zeeland trots is op zijn bijzondere karakteristieken. Bij het maken van strategische keu zes mag hieraan geen afbreuk worden gedaan. Terugloop van de werkgelegenheid wordt niet geaccepteerd. De neergang van de traditionele bedrijvigheid moet worden opgevangen door een verbreding van de productiestruc tuur. Er bestaat een breed draag vlak om de inspanningen de komende jaren maximaal te rich ten op de dienstensector. Poldermodel Zeeland wil haar boeren voldoen de kansen bieden zich verder te ontwikkelen als plattelandsonder nemer. In de bouwstenennotitie wordt gerept over een Zeeuws poldermodel: veeteelt en natuur waar de (lage) gronden minder geschikt zijn voor de landbouw, kwalitatief hoogwaardige land bouw waar de kleigrond erom vraagt. De kansen voor biologi sche landbouw worden als per spectiefvol gezien. Deze vorm van landbouw laat zich ook goed verenigen met natuur- en land schapsbeheer en recreatief medegebruik. Recreatie Voor de dag- en verblijfsrecreatie wordt niet zozeer gestreefd naar groei of juist het aan banden leg gen van deze sector, maar er moet een kwaliteitsslag worden gemaakt om in te spelen op de gewijzigde consumentenwensen. Infrastructuur Over de infrastructuur zal de dis cussie nog wel even doorgaan. Het oplossen van de notoire knel punten wordt breed gedragen, maar ook zijn er pleidooien ge houden voor betere noord-zuid en oost-west verbindingen. Voor het goederenvervoer moet de nadruk liggen op verbetering van spoor verbindingen en op leidingen, direct aansluitend op de hoofd- transportas Rotterdam-Ant- werpen. Bouwstenennotitie stad plat teland In het algemeen komt uit het debat naar voren dat Zeeland een weinig verstedelijkt gebied blijft met een sterk plattelandskarak ter. De belangrijkste opgave is om het voorzieningenniveau op peil te houden en de vitaliteit van het platteland te bevorderen. Een sterke bevolkingsgroei wordt niet nagestreefd. Het betekent dat er beleidsmatig rekening moet worden gehouden met een zich wijzigende bevolkingssamen stelling en het afstemmen daarop van het voorzieningenniveau. Woningbouw Waar nieuwe woningen en bedrij ven moeten komen, is ook een discussiepunt. Enerzijds is er de wens deze te concentreren in het stedennetwerk, anderzijds moet ervoor worden gezorgd dat de dorpen en kernen hun huidige functie behouden. Vervoer Voor mensen die zelf niet over particulier vervoer beschikken moeten er extra inspanningen worden geleverd om een flexibel en betaalbaar openbaar vervoer systeem in stand te houden waar mee alle kernen, dorpen en ste den in Zeeland goed bereikbaar blijven. Zorg De sociale infrastructuur van Zeeland is het meest gebaat bij de ontwikkeling van regionale net werken waarin medische zorg, maatschappelijke zorg en samen levingsopbouw gezamenlijk een integraal aanbod van diensten aanbieden. Voor specialistische voorzieningen wordt, voorzover de provincie ze zelf niet in stand kan houden, een beroep gedaan op mogelijkheden buiten Zeeland. Zeelandquiz Het thema Bestuur Organisatie was het onderwerp van de laat ste Zeelandquiz. Onder de vele inzenders die alle vijftien vragen goed hadden zijn tien boeken ver loot. Deze worden binnenkort aan de winnaars verzonden. De vragen met de juiste antwoorden staan hierna vermeld: De volgende verkiezingen van Provinciale Staten zijn in 2003 De provincie Zeeland heeft 47 statenleden Er zijn op dit moment in Provinciale Staten negen fracties Het college van Gedeputeerde Staten bestaat, behalve uit een voorzitter en een griffier, uit 2 leden WD, 2 leden CDA, 2 leden PvdA De functie van griffier bij de pro vincie is vergelijkbaar met die van: secretaris van een gemeente Bij de herindeling in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt uitgegaan van het terugbrengen van het aantal gemeenten tot: drie Het aantal gemeenten in Zeeland is: 17 De voorzitter van een waterschap heet: dijkgraaf De drie waterschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn per 1 januari 1999 gefuseerd tot: waterschap Zeeuws-Vlaanderen De oppervlakte van Zeeland be staat uit: een derde water, twee derde land De opcenten op de motorrijtui genbelasting komen ten goede van: de provincie De veerdiensten over de Wester- schelde zijn in eigendom en be heer bij: de provincie Aandeelhouders in de N.V. Westerscheldetunnel zijn: het rijk, de provincie Zeeland werkt samen met Oost en West-Vlaanderen in de: Euregio Scheldemond Het Provinciale beleidsprogram ma voor 1999-2003 heet: Over de Drempel De dames van Smerdiek behaalden thuis een 3-0 overwinning op Kerk wijk. Het Thoolse team speelde een zwak duel, waarbij de vorm bij di verse spelers ontbrak. In de eerste helft kreeg Ramona van Tiggele drie goede kansen, maar ze faalde in de afwerking. Vorig jaar scoorde Van Tiggele nog veertig treffers in de competitie, maar nu zijn haar doelpunten op twee handen te tel len. Ook Ilse Polderman had het ge luk deze middag niet aan haar zijde. Met enkele omzettingen in de rust wist Smerdiek in de tweede helft een beslissing te forceren. Uit een voorzet van Annique ten Voorden trof Josca Jansen doel. Na deze ope ningstreffer kreeg Smerdiek iets meer zelfvertrouwen. Ook Ramona van Tiggele ging beter spelen en liet met twee treffers zien dat ze het scoren nog niet is verleerd. Eerst rondde ze een pass van Josca Jansen af. Vijf minuten voor tijd bepaalde ze met een hard schot de eindstand op 3-0. Zaterdag oefent de ploeg thuis te gen Papendrecht. De wedstrijd be gint om halfeen. Smerdiek 14 10 2 2 32 47-14 Wieldrecht 13 10 0 3 30 46-20 Peursum 11 9 2 0 29 66-10 Capelle 14 9 2 3 29 43-36 Woudrichem 13 5 2 6 17 29-33 Sliedrecht 9 5 1 3 16 23-18 Nieuwdorp 14 4 4 6 16 22-22 Everstein 14 5 1 8 16 34-45 GJS 13 4 1 8 13 35-45 Kerkwijk 13 2 4 7 10 18-38 Zeeland Sport 13 2 3 8 9 19-37 SSC '55 13 0 2 11 2 6-70 Het reserveteam van Smerdiek won thuis met 3-2 van DVO 2 uit Roosen daal. Na een sterke openingsfase bracht Ivo Kloet met een fraai genomen vrije trap Smerdiek in de vijftiende minuut op voorsprong. Uit een pass van Wim Vroegop verzuimde Jeroen Kloet ver volgens om de score verder op te voeren. Vijf minuten later was Izak Hage met een afstandsschot wel doeltreffend. Door onoplettenheid bij de verdedigers kon DVO in het begin van de tweede helft de aansluitingstreffer scoren. Na een mooie combinatie met Ivo Kloet bracht middenvelder Izak Hage met zijn tweede treffer de stand op 3-1Door op nieuw te profiteren van een verdedi- gingsfout bracht DVO met een tweede doelpunt de spanning weer terug in de wedstrijd. Smerdiek hield in de slotfase stand en stelde de drie punten veilig. De zege kwam mede tot stand door de in breng van de jeugdspelers: Rachid El Morabit, Nourdine Achabar, doelman Rick Zwagemaker, Jacco Woortman en Richard Wielaard. Zij toonden aan dat zij vptgend seizoen de stap naar de se- lectiiSjkunnen maken. Reserve tweede klasse Het streekduel tussen de reserveteams van Tholense Boys en WHS eindigde onbeslist. Het doelpuntrijke duel eindig de in een 3-3 gelijkspel. De rivaliteit tus sen de Thoolse teams kwam tot uiting in de pittige duels die er werden uitgevoch ten. WHS zorgde met aanvallend spel voor dreiging, maar ook Tholense Boys was met uitvallen gevaarlijk. WHS kon voor de derby weer een beroep doen op de strijdlust van Johan van der Repe, die weer hersteld is van zijn beenbreuk. Op het middenveld werd bij WHS Rien Fase node gemist. Nadat Tholense Boys de paal had getrof fen kwam de thuisploeg enkele minuten later, na een fraaie actie alsnog op voor sprong. Binnen vijf minuten scoorde WHS de gelijkmaker. Een vrije trap van Peter Saarloos werd door Jan van der Repe doeltreffend afgerond. Het duel werd steeds harder, waardoor de scheidsrechter genoodzaakt was om vijf spelers van WHS een boeking te geven. Vijf minuten voor rust bracht een speler van Tholense Boys met een kopbal zijn ploeg weer aan de leiding. In de rust werd bij WHS aanvaller Peter Saarloos vervangen dóór de van een blessure herstellende Hans v.d. Ouden. De tweede helft was nog maar enkele minuten oud, toen Hans Keur onwel werd. Zijn positie moest vervolgens worden ingenomen door B-jeugdspeler Pieter Lindhout. Tholense Boys maakte gebruik van de verwarring die er ont stond en bracht de score op 3-1Bij deze tussenstand ging WHS met vier spitsen zeer aanvallend spelen. Na twintig mi nuten spelen maakte Hans van den Ou den de aansluitingstreffer. Direct hierna scoorde Hans Leune de gelijkmaker. In valler Pieter Lindhout kreeg nog een mogelijkheid om de Sint-Annalanders de winst te bezorgen, maar hij wist niet te profiteren, zodat de derby onbeslist bleef. In een tumultueuse wedstrijd behaalde Noad 2 een 0-2 overwinning op Dintel oord 3. Kees van Tiggele was met twee doelpunten de uitblinker in deze wed strijd. Voor Noad 2 zaterdag in Dintel oord aan de wedstrijd kon beginnen moesten er al heel wat hindernissen wor den overwonnen. Eerst bleek dat de lei ders Bram Filius en Ronnie v.d. Ree bei den gelijktijdig een vakantie hadden gepland, zodat Erwin Kot werd gevraagd om de honneurs waar te nemen. Deze kwam nog voor meer verrassingen te staan, want de shirts van de spelers Waren spoorloos. Deze bleken in de kofferbak van leider Ronnie v.d. Ree te liggen, die zelf op de Canarische eilanden verbleef. Ook in Dinteloord zelf werd het de Sint- Philipslanders moeilijk gemaakt. Het veld lag er slecht bij en maakte goed voetbal haast onmogelijk. In de ope ningsfase was Dinteloord de betere ploeg. Maar de verdediging onder leiding van Reini Reijngoudt gaven de aanvallers weinig ruimte. Topscorer Kees van Tig gele bracht uit een srimmage Noad aan de leiding. Dinteloord probeerde met veel fysieke kracht het spel van Noad te ontre gelen. Zo werd Hans Polderman hard on deruit gehaald zonder dat de scheidsrech ter optrad. Na een pass van Kevin Overbeeke kreeg Ronald den Braber een riante kans, maar zijn inzet werd door de Dinteloordse doelman gekeerd. In de tweede helft liepen de emoties op, toen Leo Polderman door een Dinteloorder werd nagetrapt. De scheidsrechter legde de wedstrijd stil. Na overleg met het Din- teloord-bestuur en bestuurslid Jan Zuid- weg van Noad werd besloten de wedstrijd te hervatten. Er ontstond na tien minuten spelen een nieuw incident, toen een spe ler van Dinteloord de arbiter uitschold. Met man en macht konden zijn medespe lers voorkomen, dat hij de scheidsrechter zou slaan. Noad raakte een beetje van slag door het rommelige verloop in de tweede helft. Groot was dan ook de ontla ding, toen vlak voor tijd na goed voorbe reidend werk van Kevin Overbeeke spits Van Tiggele met zijn tweede treffer de eindstand op 0-2 bepaalde. Reserve vijfde klasse WHS 4 blijft een goede kans maken op het kampioenschap. In Sint-Annaland werd zaterdag ook WC met 3-1 aan de zegekar gebonden. WHS begon opnieuw ongeconcentreerd aan de wedstrijd, waardoor het spel in de openingsfase zeer zwak was. In de slotfase van de eer ste helft kwamen de groen-witten pas goed op dreef. Vijf minuten voor rust re sulteerde dit in de openingstreffer. Een mislukt schot op doel van Koopman werd door Omran toch nog in doel ge kopt. In de tweede helft drong WC aan voor de gelijkmaker, maar de verdedigers van WHS hielden stand. Op aangeven van Nico Hage bracht Omran zijn ploeg op een 2-0 voorsprong. Vervolgens eiste Hage zelf de hoofdrol voor zich op. Van af de middellijn sprintte hij met de bal aan zijn voeten richting doel. Alle^erde- digers was hij te snel af, waarna hij met een schot ook de doelman het nakijken liet. Vlak voor tijd bepaalden de bezoe kers uit Halsteren de eindstand op 3-1 De derde keus van Smerdiek verloor met 4-2 van WC 5. De hoog geklasseerde Halsterse tegenstander toonde zich in dit duel trefzekerder dan Smerdiek. Nadat WC de leiding had genomen, kreeg Bram v.d. Male een riante mogelijkheid voor de gelijkmaker, maar hij faalde in de afwerking. Vlak daarna was Smer diek wel succesvol. Uit een voorzet van Marcel Baan scoorde Antoine Smits de gelijkmaker. Smerdiek gaf de wedstrijd echter eenvoudig uit handen. Met een kopbal nam WC weer de leiding, waar na vlak voor rust de doelman ook het antwoord schuldig moest blijven op een hard afstandsschot. In de openingsfase van de tweede helft liep WC uit naar een 4-1 voorsprong. Harry Dorst bepaal de de eindstand op 4-2. Schaken De Thoolse schakers hadden bij de wedstrijd tegen Middelburg 4 het geluk aan hun zijde. Op het zesde bord leek Eniz Kustura lange tijd een verloren partij te spelen, maar in het eindspel kwam er een verras sende wending. Hoewel zijn Mid delburgse tegenstander nog een vrij pion op de koningsvleugel had staan en zelfs nog twee vrijpionnen op de damevleugel, wist Kustura zijn koning in een patstelling te manoeuvreren. Hij kwam in een uit zonderlijke positie te staan, waar door hij voortdurend schaak kon zetten zonder dat zijn toren gesla gen mocht worden, omdat anders een patstelling ontstond. Dit resul teerde dus in een puntendeling. Sebastiaan Koedoot verloor op het tweede bord zijn partij. Hij moest capituleren na het spelen'van de ge sloten variant van de Siciliaanse verdediging. Een tactiek, die eerder in de bekerwedstrijd tegen Souburg ook al verkeerd uitpakte. Op het derde bord deed Peter van Oevelen het beter. De Thoolse speler kreeg twee vrijpionnen, wat hij mede door de tijdnood van de Middelburger, kon afwikkelen naar winst. Op het vierde bord speelde Theo Blonet remise. Op het vijfde bord behaalde Albert Muskee het volle punt binnen, na sterk positioneel spel. Door druk van torens en dame over de open e-lijn dreigde hij pion winst. Door tegelijkertijd met zijn paard aan te vallen, trapte zijn te genstander in de val en moest stuk verlies incasseren, waardoor Mus kee de zege veilig kon stellen. Ook Hans van Dijke speelde een sterke partij. Hij kon al vroeg remi se spelen, maar ging op advies van de teamleider voor de winst. Door dreigend aanvalsspel verkreeg hij een ver opgerukte vrijpion. Door de druk op te voeren, kon hij met zijn dame en toren binnendringen op de achterste rij van zijn tegenstander wat uiteindelijk resulteerde in mat. Op het achtste bord was er ook suc ces voor Come v.d. Slikke. In de opening leed hij stukverlies, maar hij wist zich te herstellen. Zijn te genstander maakte in het eindspel een kapitale blunder, waardoor Van der Slikke zelfs in een betere positie kwam te staan en de wedstrijd won. Bij een 5-2 stand was alleen Dig de Graaf op het eerste bord nog bezig. Hij kreeg na een afgeslagen Russi sche verdediging de beste kansen met een beter ontwikkelde stelling. Op een gegeven moment offerde hij een toren en twee pionnen tegen een loper en een paard. Door deze ruil kon hij de koning van zijn tegen stander aanvallen. De Middelburger kwam in tijdnood, zodat Dig de Graaf de eindstand op 6-2 kon be palen. Met de inbreng van enkele invallers be haalde Emergo 2 een 12-12 gelijkspel tegen DSO 6. De korfballers van Sint- Maartensdijk gingen voortvarend van start en liepen uit naar een 0-6 voor sprong. De comfortabele uitgangspositie werd echter nog voor rust grotendeels verspeeld, zodat met een 6-8 tussenstand de marge nog maar slechts twee treffers bedroegi In de tweede helft begon Emergo weer sterk, zodat de ploeg uitliep naar een 6- 11 voorsprong. Opnieuw kwam DSO sterk terug. De Klunderste ploeg toonde veel veerkracht en wist er nog een 12-12 gelijkspel uit te slepen. Voor Emergo scoorden: Maddy Muis (4x), Annemiek Slootweg (3x), invaller Ad Farla (2x), Jaco Rip (2x) en invalster Justine We- ijenberg. Bij Emergo 2 speelde A-junior Ruben Steketee een sterke partij. De C-jeugd van Emergo won met 7-12 van Zevenbergen. Bij de rust stonden de spelers van Sint-Maartensdijk nog met 5-4 achter. Coach Jaco van Dis zorgde ervoor dat zijn team gemotiveerd aan de tweede helft begon. Emergo herstelde de achterstand en liep vervolgens uit naar een ruime voorsprong. Met zes treffers was Harmen van Heemskerk de uitblin ker in deze wedstrijd. De andere doel punten werden gemaakt door: Bas Vroegop (3x), Charlotte Weijenberg (2x) en Walter Geuze. De D-pupillen van Emergo verloren met 2-0 van Schel- devogels uit Bergen op Zoom. Tafeltennis De stap die het eerste meisjesteam van tafeltennisvereniging Smash '76 heeft gemaakt naar het landelijk niveau vergt veel van de speelsters. Voor de wedstrijd tegen Furst kan- toors moesten de meisjes zaterdag morgen al vroeg uit bed, want om zeven uur stond het vertrek richting Heerlen gepland. Coach Ad van 't Hof arriveerde met zijn team pas rond half tien bij de sporthal van de tegenstander. Voor de meisjes geen optimale voorbereiding, wat ook tot uitdrukking kwam in een zwakke start van Smash. De Sint-Annalan ders stonden al snel op een 4-0 ach terstand, maar toonden vervolgens wel veerkracht, door terug te komen tot 4-2. Doordat Jantien Vroegop haar tweede partij in de derde gjme met 26-24 verloor, veroverde de thuisploeg het vijfde wedstrijdpunt. Ook haar derde partij verloor zij, zodat de zege naar de ploeg uit Heerlen ging. Diana Heijboer was wel sterk op dreef en behaalde twee overwinningen. Leontien van Keu len zette met tactisch spel eveneens twee partijen naar haar hand. Voor de wedstrijd tracteerden de meisjes van Smash de tegenstander op ge bak van de sponsor. Dit ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de Thoolse tafeltennisvereniging. In de landelijke C-groep staan de meisjes uit Sint-Annaland nu op een tweede plaats met 18 punten uit vier duels. De verschillen met de overi ge teams zijn echter zeer klein. De stand is: I. Koningslust 36 p.; 2. Smash 18 p.; 3. Bergeyk 17 p.; 4. Arboned/Westa 17 p.; 5. Hotak 17 p.; 6. Furst Kantoors/Heerlen 15 punten. Het rijk heeft met het bedrijfsle ven voor de aanpak van bodem verontreiniging een aparte rege ling getroffen. Dit staat bekend als de BSB-operatie. Binnen de provincie Zeeland ligt de uitvoe ring in handen van de Stichting BSB Zeeland. De Stichting BSB Zeeland nodigt bedrijven met in gebruik zijnde bedrijfsterreinen, waar activiteiten plaatsvinden of hebben plaatsge vonden, waardoor de bodem is verontreinigd c.q. kan worden aangetast, uit tot het verrichten van een vooronderzoek en een verkennend bodemonderzoek. Wanneer binnen een jaar na ver zending van een dergelijke uitno diging geen resultaten van die onderzoeken zijn ontvangen zijn de desbetreffende bedrijven op grond van het Besluit verplicht bodemonderzoek bedrijfster reinen, een algemene maatregel van bestuur gebaseerd op artikel 72 van de Wet bodembescher ming, verplicht op aanwijzing van het bevoegd gezag een voor onderzoek en een verkennend bodemonderzoek binnen hun inrichting uit te voeren. De wijze waarop bovenstaande bedrijven worden aangeschreven, ons beleid in deze en de handha- vingsstrategie ten aanzien van die inrichtingen die onder provin ciale handhavingsbevoegdheid vallen is verwoord in de notitie Aanpak van de niet deelne mende BSB-bedrijven in het kader van de BSB-operatie. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in haar vergadering van 13 februari 2001 besloten deze notitie de status van "beleidsre gels" op basis van artikel 4:81 van de Algemene wet bestuurs recht toe te kennen. Nadere informatie over de notitie kan worden ingewonnen bij de - heer J. Geurts, tel 0118-631774. Exemplaren van de notitie kunnen worden opgevraagd bij de afde ling voorlichting, tel 0118- 631400. De uitslagen van de gespeelde wed strijden van: Oud-Vossemeer: Mevr. C. Lind hout 24 p, W. Lindhout 17 p, mevr. N. Minheere en F. Schoep 16 p, me vr. D. van Dijke en mevr. L. van Poortvliet 13 p, mevr. A. Bosters 10 P- Sint-Maartensdijk: Mevr. T. Goode 44 p, mevr. M. Bijl en C. van Gorsel 40 p, mevr. S. Wolse en me vr. L. Verschoor 29 p, mevr. W. Lutt en mevr. C. Free 23 p, mevr. L. v.d. Klooster en A. Leemreijze 22 p, mevr. M. Dane en W. Bijl 20 p. Tholen-stad: D. Schellinger en J. Geuze 32 p, mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 23 p, mevr. F. Schellin ger en M. v.d. Houten 20 p, mevr. R. Burrows met wisselende partner 18 p, mevr. C. Praat en J. Bal 12 p, mevr. D. Pigmans en mevr. C. Wil- sing 12 p. Meulvliet: W. Bijl 37 p, J. Vroegop 34 p, R. Vroegop 33 p, L. Verschoor 23 p, J.Bos 15 p, T. Goode 13 p, D. Lindenberg 12 p, W. Schot II p, T. Roomers 8 p. De uit St.-Maartensdijk afkomstige Keetie van Oosten-Hage behoort tof de 22 kandidaten die genomineerd zijn voor de verkiezing van de Zeeuwse sporter van de eeuw. De zesvoudige wereldkampioene wiel rennen behoorde vele jaren tot de in ternationale top. Haar eerste wereld titel op de weg behaalde zij in 1968 en dat herhaalde ze in 1976. Ook bij de baanwedstrijden domineerde zij in de jaren zeventig het vrouwenwid- rennen. Op de achtervolging werd zij in de jaren 1975, 1976, 1978 en 1979 wereldkampioene. Daarnaast werd Keetie 22 keer als nationaal kam pioene gehuldigd. In 1978 fietste ze in München naar een nieuw werel duurrecord voor vrouwen. Tot L5 april kunnen de inwoners vanZeeland hun stem uitbrengen door hun keuze op te sturen naar: Zeeuwse sportraad, ^Postbus 8073,4330 EB Middisjburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15