Tholense Boys komt weer niet tot scoren Vosmeer weggespeeld bij Nieuw-Borgvliet WHS spint garen bij goede prestatie Noad '67 in Tilburg Drie turners van Spido en twee van WIK op de eerste plaats Smerdiek haakt definitief af in race voor de titel Sint-Philipslanders winnen met 3-4 bij Donderdag 22 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Eén treffer Terneuzense Boys voldoende voor winst Het had de wedstrijd van de ommekeer moeten worden. Het werd weer een zeperd. Tholense Boys verloor met 1- 0 in Zeeuws-Vlaanderen, vooral omdat het zelf opnieuw onmachtig was voor de goal. Door de nederlaag lijkt aansluiting bij de middenmoot dit seizoen definitief on haalbaar. Samen met Yerseke en Bruse Boys lijkt het team van Leendert Geelhoed zich op te moeten maken voor de degradatiestrijd. KUNSTSTOF - TEAK - ALUMINIUM TUIN- EN SERREMEURELEN iiyfeuts co» Wouts Co. tuinmeubelen Bonuspunten SPS in middenmoot steeds beter op dreef Glans Scherper einde Terneuzense Boys onver wacht toch nog scoorde. De geheel vrijstaande spits kopte bij de tweede paal in, via de paal kwam het leer terug in het spel en werd toen als nog tegen de touwen geschoten. In valler Ali Oumhamed kreeg nog een mogelijkheid op de gelijkmaker, maar ook ditmaal ontbrak de nood zakelijke scherpte. De enige troost voor Tholense Boys was dat ook de concurrenten Yerseke en Bruse Boys zaterdag zonder pun ten bleven. Wel nam 's Heer Arends- kerke, dat met 2-0 van Rillandia won, meer afstand van de gevarenzo ne. Andere lichtpuntjes waren het goede spel van Ronnie de Graaf bij zijn competitiedebuut en het optre den van Ali Oumhamed die voor het eerst na bijna twee jaar afwezigheid weer enkele minuten meedeed. Hij viel in voor Simon Jansen. Eerder was Carlo Heijboer al vervangen door Rick van de Velde. Over een week staat het inhaalduel tegen de ongenaakbare koploper Veere op het programma. Voor het team van Leendert Geelhoed lijkt dat opnieuw een zware klus. Inte rim-voorzitter Piet van der Vlies wil nog niet wanhopen. „Iedereen wacht op de ommekeer. Die moet toch een keer komen. De kwestie is dat we niet tot scoren komen. Dan is een tegendoelpunt al gauw funest. De tegenstanders verzilveren hun kansjes wel. Dat was vorige week thuis tegen Arnemuiden zo en zo ging het ook weer bij Terneuzense Boys. Toch houden we hoop. Er zijn nog acht wedstrijden te gaan. Het zou anders zijn als het elke wed strijd bagger was. Maar dat is niet het geval. Het veldspel is goed. Daar ligt het niet aan." In de aanloop naar het cruciale duel met Terneuzense Boys haakten de meest voor de hand liggende spitsen bij de Tholenaren noodgedwongen af. Jan Groenewegen en Wim Schot waren geschorst en tot overmaat van ramp meldde ook René van de Berge zich ziek af. Daardoor moest worden begonnen met twee A-juni oren in de spits, Simon Jansen en Ronnie de Graaf. Achterin was Arie Draaijer wegens werkzaamheden verhinderd. Voor de thee was de thuisclub tegen het behoedzaam spelende Tholense Boys het meest in de aanval. Beide teams kregen kleine kansjes, maar vaak ontbrak de zuivere eindpass. Eric van Gorsel ging fraai door over links, maar zijn harde voorzet vanaf de achterlijn eindigde voorlangs. Ook Terneu zense Boys kwam enkele keren ge vaarlijk dicht bij het doel, maar de Zeeuws-Vlamingen misten op het beslissende moment eveneens de precisie. Bovendien maakte de Thoolse defensie, onder leiding van routinier Piet den Boef, een solide indruk. Vlak voor rust had de jonge Ronnie de Graaf zijn beste actie van de wedstrijd. De voorzet werd door Simon Jansen echter net naast ge tikt. In het begin van de tweede helft drong Terneuzense Boys sterk aan. Doelman Alex Hoogendoorn onder scheidde zich in deze fase met een drietal fraaie reddingen. Na een kwartier kreeg Tholense Boys meer greep op de wedstrijd. Toch ontbrak voorin de druk om het de thuisclub echt moeilijk te maken. Simon Jan sen kwam in goede positie, maar de keeper stopte zijn inzet. De beste mogelijkheid was voor Michael de Jong. Zijn kopbal kwam via de vin gertoppen van de uitstekende keep er van Terneuzense Boys op de on derkant van de lat. De terug springende bal kon door de instor mende Jaben Kortland net niet wor den binnengetikt. Het leek 0-0 te blijven, totdat vijf minuten voor het Veere 13 9 3 1 30 30-11 SSV '65 15 9 3 3 30 39-20 Terneuzense B. 16 8 5 3 29 37-24 Arnemuiden 15 7 6 2 27 28-15 SSC '55 15 7 2 6 23 32-26 Kogelvangers 14 4 5 5 17 26-30 Hr. Arendskerke 14 5 1 8 16 18-28 Rillandia 15 4 4 7 16 16-26 Dauwendaele 11 4 3 4 15 18-22 Yerseke 15 2 5 8 11 18-38 Tholense Boys 14 2 4 8 10 16-22 Bruse Boys 15 1 7 7 10 24-40 Vosmeer-trainer Leo Havermans wond er na afloop van het 5-0 verlies bij Nieuw-Borgvliet geen doekjes om. „Voor het eerst dit seizoen wer den we echt weggespeeld. Vosmeer was angstig en speelde zonder lef. Het leek wel of de schrik van vorige week rond de beenbreuk van Wil Kostermans er nog in zat. Meer dan een halve kans hebben we niet ge had. En dat terwijl Borgvliet toch een ploeg is die we aan moeten kun nen. Thuis hebben we er nog 2-2 tegen gespeeld." de grond. Vosmeer claimde een pe nalty. Havermans: „Maar dat zou een te zware straf zijn geweest." Voor Vosmeer komt het vrije carna valsweekeinde als geroepen. Haver mans hoopt met wat gesprekken de zaak alsnog op de rails te krijgen. „Ik wil het seizoen toch graag op een fatsoenlijke manier afmaken. Nu is het allemaal te gemakzuchtig, te veel jongens hebben te weinig inzet. Dat zie je bij de trainingsopkomst en dat zie je terug in de wedstrijden. Zoals het nu gaat het, werkt het niet." De ondergang van Vosmeer zette in rond de 25e minuut. Een houdbaar schot stuitte over Ruiz Barosso, de vervanger van de afwezige John Aamoudse: 1-0. Met de rust in zicht wist de thuisclub de voorsprong te verdubbelen. In eerste instantie werd de bal nog door de Vosmeer-verdedi ging weggewerkt, maar vanaf de zes- tien-meterlijn verdween het leer als nog achter Ruiz Barosso: 2-0. In de 55e minuut werd het na een goede aanval 3-0. Havermans bracht in de tweede helft Corné van Daalen en Theo van Eekelen in de ploeg voor Wim Dorst en Mark Timmermans, in een poging om meer vat op het spel van de tegenstander te krijgen. De wissels sorteerden geen effect. Borg vliet liep halverwege de tweede helft, door twee treffers kort achter elkaar, uit naar 5-0. Namens Vos meer brak alleen Jasper de Regt een keer gevaarlijk door in het Bergse strafschopgebied. Op het beslissende moment ging De Regt echter tegen Val Aan 15 11 3 1 36 35-13 Rimboe 14 8 3 3 27 26-13 Otidemolen 16 8 3 5 27 30-22 Nw.Borgvliet 15 7 2 6 23 47-30 Vivoo 14 7 1 6 22 23-22 NVS 12 5 5 2 20 21-17 Ouwerkerk 13 5 4 4 19 20-27 WW '67 15 5 2 8 17 31-29 Welberg 15 5 2 8 17 19-30 Vosmeer 12 3 2 7 11 17-25 Lepelstraatse B. 14 1 6 7 9 9-32 Moerstraten 15 1 5 9 8 14-32 Patrick Ketting (WHS) 17 Niels Hage (Smerdiek) 11 Esmir Kustura (SPS) 10 Corné de Frel (Noad) 10 Patrick Ketting loopt verder uit in het Eendrachtbode topscorerklassement. De WHS'er scoorde twee keer en bracht daarmee zijn totaal op 17. De nummer twee, Niels Hage van Smerdiek, trof op nieuw geen doel. Dat deed wél Esmir Ku stura, maar de SPS'er moet Corné de Frel van Noad '67 naast zich dulden die de bal twee keer in het net deponeerde. Vier spe lers scoorden voor het eerst deze compe titie: Johan Reijngoudt en Anthony Ver wijs van Noad, William Vroegop van WHS en Martin Quist van SPS. De Thoolse voetbalfederatie organiseert zaterdag het jaarlijkse 4x4 jeugdtoemooi. Op de velden van Smerdiek en WHS spe len de F-pupillen van Noad, Smerdiek, SPS, Stavenisse en WHS een onderlinge competitie. In Sint-Philipsland en Poort vliet spelen de E-pupillen van Noad, Smerdiek, SPS en WHS. De pupillen van Tholense Boys en Vosmeer doen om ver schillende redenen niet mee. WllV ftntlV Wiwlll llMlTliaVft#ftMbiiiR1l 1000 m* showroom Hele jaar geopend Vakkundig advies Alle bekende merken op voorraad Gratis thuisbezorgen binnen 15 km. Grote collectie houten-, kunststof- en serremeubelen OPENINGSTIJDEN: ma 13.00-18.00 u. dit/mdo 9.00-18.00 u. vr {koopavond) 9.00-21.00 U. 2a 9.00-17.00 u. tuinmeubelen Parallelweg 42 (achterzijde station) Bergen op Zoom, tel. 0164-241662 Bezoek onze website www.wouts-tuinmeubelen-bergen op zoom.nl Advertentie I.M. Matthijs Bruijnzeel rechts) kwam naar de zin van trainer Maas te laat, maar mocht toch nog invallen tegen Breda. Derde klasse In de derde klasse B was het een gouden dag voor WHS. Na een tombola van verrassende uitslagen is de titel voor de ploeg van André Maas in eens weer binnen bereik. Noad hielp zichzelf en WHS door in Tilburg, in een sensationele tweede helft, koploper JPS naar een 3-4 nederlaag te spelen. Ook de andere concurrenten van de Setallanders verloren pun ten. WHS zelf won in een matig duel met 4-2 van Breda. Maas wilde on danks de positieve wending niet al te hard juichen. „Daarvoor voetbal len we zelf te moeizaam. Daarvoor missen we ook teveel vaste mensen. Bovendien zit niet iedereen bij WHS op één lijn. Niet alle spelers zijn er van doordrongen wat we als groep voor ogen hebben. Dat is jammer." vooral op de counter loerende Bre da. Die controle over de wedstrijd resulteerde halverwege het eerste speldeel ook in een tweetal goede mogelijkheden voor Richard de Jonge. Zowel Egbert Moerland als Ketting boden hem goede kopkan- sen, maar in beide gevallen knikte De Jonge over de lat. Na de thee kwam Bruijnzeel alsnog binnen de lijnen voor de jonge Oos- dijk die al een halve wedstrijd bij de junioren had gespeeld. WHS zette de tegenstander vast op eigen helft. Ketting leek met een kopbal te gaan scoren, maar met een knappe reflex wist de Bredase doelman de treffer te voorkomen. Ook Michel Mossel man (hij viel in voor Jeroen Moer land) werd alsnog speeltijd gegund door Maas. Diens voorzet werd door Arthur de Jonge op de buiten kant van de paal gekopt. In de 65e minuut was het eindelijk raak. Ivan Hage leidde de aanval in en de zich knap vrijspelende William Vroegop rondde af: 2-1. Door onnodig balverlies in de as van het veld kregen de bezoekers een kwartier voor het einde de ge lijkmaker in de schoot geworpen: 2- 2. WHS was onder de indruk van de domper. Met het inbrengen van Ar jan Mosselman hoopte Maas weer meer greep te krijgen op het mid denveld, Egbert Moerland ging naar de kant. De aanpak loonde. WHS De bedenkingen van Maas werden vooral ingegeven door het te laat op De Waaije arriveren van een drietal spelers. Matthijs Bruijnzeel en ook Michel en Arjan Mosselman wer den daarom zonder pardon door de oefenmeester naar de reservebank verwezen. Egbert Moerland en B- junior Dennis Oosdijk maakten hun opwachting in de basis. Maas: „We hebben met z'n allen afspraken ge maakt en die moeten worden nage komen. Op dat moment gaan princi pes boven kwaliteit. Regel is regel." Naast de disciplinaire mutaties kon Maas nog altijd geen beroep doen op pionnen als Hans van den Ou den, Jeroen Fase en Harm Moer land, en was ook Johan Elenbaas weer geblesseerd. Aan de debetzij de kon de weer teruggekeerde Ri chard de Jonge worden genoteerd. Diens broer Arthur was de meest opvallende man van de eerste helft. In de 5e minuut gleed hij een scher pe voorzet achter de eigen doelman Arné van Vossen: 0-1. Met de rust in zicht bracht De Jonge op aange ven van Patrick Ketting ook de ge lijkmaker op het bord: 1-1. Gaande weg de eerste helft had WHS meer greep gekregen op het spel van het zette nog een keer aan en uit een scrimmage wist Ketting in de 80e minuut de 3-2 op het bord te bren gen. Even later mocht Ketting al leen op de keeper afgaan en met de punt van de schoen zorgde de eilan- delijk topscorer voor 4-2. Minpunt je voor WHS is dat Arthur de Jonge en Leon de Witte door gele kaarten van scheidsrechter Schipper voor de komende wedstrijd een schorsing tegemoet kunnen zien. Ook een spe ler van Breda kreeg nog geel voor een overtreding tegen Richard de Jonge. In Tilburg was de eerste helft volle dig in het voordeel van thuisclub JPS. Noad had het moeilijk en wist bijna niet uit de verdediging te ko men. Ondanks het offensief slaagde de koploper er overigens ook niet in om gaten in de Fluplandse afweer te vinden. Alleen uit een stilstaande si tuatie wisten de Brabanders het net te vinden. In de 20e minuut werd een corner bij de eerste paal onbe rispelijk ingekopt: 1-0. Bij één van de spaarzame uitvallen was ook No ad dicht bij een doelpunt. De kopbal van Corné de Frel werd echter nog juist van de lijn gehaald. De tweede helft liet een heel ander spelbeeld zien. Noad wierp de schroom van zich af en hield plots klaps gelijke tred met de thuisclub. Ook het uitvallen van Arjan Moer land (arm uit de kom) kon het ritme bij de Fluplanders niet breken. Het was uitgerekend invaller Anthony Verwijs die in de 55e minuut bij zijn eerste actie een voorzet van Cenny van Splunter verzilverde: 1-1. Een ongelukkige klutsbal zette Noad niet veel later weer op achterstand: 2-1. Bij het ingaan van het laatste kwartier braken enkele doldwaze Noad-minuten aan. Eerst was het Johan Reijngoudt die een afgesla gen bal ineens op de pantoffel nam: 2-2. Bij de volgende aanval was het Johnny van Dijke die de tegenstan der opjoeg en het leer veroverde om vervolgens met een fraai steekballe tje Corné de Frel te vinden: 2-3. De mooiste treffer kwam in de 85e mi nuut tot stand. Iwan Geense speelde in de diepte op de op snelheid lig gende De Frel. De voormalige doel man deponeerde de bal exact in de kruising van paal en lat: 2-4. In blessuretijd liep de spanning op tot het kookpunt. JPS kwam terug tot 3-4 en bij een incident moest Cenny van Splunter wegens een trappende beweging naar de kant. Met tien man sleepte Noad de broodnodige overwinning over de streep. Door de onverwachte zege neemt Noad meer afstand van de gevarenzone. Trainer Kees Stoutjes- dijk was ha het spektakel een tevre den mens. „Je hoopt van tevoren op een goed resultaat. Tenslotte hebben we thuis ook gelijk gespeeld tegen JPS. Toch ga je er niet vanuit dat je in Tilburg wint. Als dat dan wel ge beurt, zijn het bonuspunten. We zijn nog lang niet veilig, maar wel zijn we op de goede weg." JPS 15 9 4 2 31 39-21 WHS 16 10 0 6 30 38-20 FSV 15 8 4 3 28 35-24 The Gunners 16 8 4 4 28 35-21 ZPR '84 16 9 1 6 28 32-32 Zwaluwe 15 7 4 4 25 49-26 Noad '67 14 5 4 5 19 24-29 Olympia '60 15 4 5 6 17 21-34 Baronie 16 5 1 10 16 34-57 DVO '60 16 4 2 10 14 31-37 Klundert 16 4 2 10 14 32-50 Breda 14 3 1 10 10 21-40 Robin van Dijke van WIK werd eerste in de categorie pupillen II op het kwalificatietoernooi in De Wellevaete. Geoff van der Lugt, Tommy v.d. Plas en Dennis Uijl van Spido, alsmede Benjamin van 't Hof en Robin van Dijke van WIK zijn zaterdag eerste geworden tijdens het eerste kwalificatietoernooi per toestel voor heren in Zuid- West Nederland. Totaal zeventig turners deden hier zaterdagoch tend in twaalf groepen aan mee, zodat het behoorlijk druk was in de Wellevaete. Er werd geturnd volgens het landelijk oefenstof systeem (LOS) dat dit jaar voor het eerst toegepast wordt. Spido uit Oud-Vossemeer en WIK uit Sint-Annaland waren de enige Thoolse verenigingen die leden hadden afgevaardigd. Dennis Uijl blonk bij de pupillen II uit op de rekstok met 9,10 pun ten. Zijn sprong was goed voor 9,00 p, ringen 8,60 p, vloer 8,20 p en op de brug haalde hij 6,90 p. In dezelfde categorie kwam Ro bin van Dijke uit op alle zes on derdelen. Hij veroverde zijn hoogste puntenaantal van 9,30 met de sprong. De rekstok was goed voor 9,00 p, ringen 8,90 p, vloer 8,45 p, brug 7,90 p en de voltige 6,90 p. In de categorie instap werd Geoff v.d. Lugt eerste met een hoogste score in de ringen: 8,60 p. Op de vloer behaalde hij 7,35 p, op de De kaarten zijn geschud in de vierde klasse B. Het 1-0 verlies in de top per bij SKNWK hield in dat Smerdiek zijn aspiraties vooor de kam pioenstitel definitief kan vergeten. In de middenmoot komt SPS steeds beter op dreef. Behalve goed spel vielen er tegen Duiveland eindelijk ook doelpunten te noteren. Het team van Johan Sulkers won in Ooster- land met 1-2. Vrederust en Stavenisse deelden in de staart van de rang lijst de punten: 1-1. Noordijke speelde Kustura in het centrum aan. Met zijn rug naar de goal produceerde Kustura een fraaie omhaal die de 1-2 opleverde. Noor dijke had nog voor de thee de wed strijd kunnen en moeten beslissen. Na een knappe passeeractie ver scheen hij oog-in-oog met de doel man, maar de keeper redde met de vuisten. Met de smalle marge van slechts een doelpunt verschil, bleef SPS na de hervatting iets te onrustig voet ballen. Wel werd er hard gewerkt en Duiveland kon daarom weinig pot ten breken. Jaco Jansen leek de der de treffer op zijn naam te krijgen, maar na protesteren van de Duive- land-grensrechter werd het doel punt alsnog wegens buitenspel ge annuleerd. De doorstotende Wim de Groen had ook nog enkele sterke momenten op de vleugel, maar Er- win Feijtel en A.P. van der Belt wis ten de voorzetten op maat niet te verzilveren. Achterin zat de zaak bij SPS goed op slot. René van Vossen is door Sulkers als laatste man ge posteerd en vormt samen met Feij tel een ijzersterk centraal duo. Bij de spaarzame gevaarlijke aanvallen van Duiveland stond bovendien Pe ter van der Male telkens op de goe de plaats. Daardoor kwam de Poort- vlietse zege niet meer in gevaar. In de eerste helft was rode lantaarn drager Vrederust tegen Stavenisse de betere ploeg. Kansen wist de thuisclub zich echter niet te ver schaffen. In de 40e minuut leidde een taxatiefout van doelman Mare Hoogendoorn de openingstreffer in. Hoogendoorn beoordeelde een hoge bal verkeerd en die stuiterde vervol gens over hem heen: 1-0. Stavenisse drong nog voor de thee sterk aan. Cyril Steendijk omspeelde twee man, maar wist alleen voor de keeper niet het net te vinden. De niet fit aan de wedstrijd begonnen Adrie Smits kwam na een solo ook in de buurt van de gelijkmaker. Op het beslissende moment werd hij echter door de Vrederust-goalie te ver naar de zijkant gedrongen en zijn inzet eindigde op de buitenkant van de paal. In de tweede helft slaagde Stavenis se er in om de bescheiden thuis ploeg naar achteren te dringen. De ook al niet helemaal speelklare Ger- rie Dorst was in de achterste linie Leen Lemson komen vervangen, waardoor er meer druk naar voren kon worden gegeven. Adrie Smits en Gerard van de Korput kopten kort na de hervatting beiden tegen de paal. Na een kwartier kwam de verdiende gelijkmaker toch op het bord. Sander Smits leidde een goe de aanval in die door Steendijk met een voorzet richting Kees van Put ten werd besloten. Met het hoofd zorgde Van Putten voor de 1 -1Een afstandsschot van Dorst werd door de Vrederust-keeper goed gered. Jan Kees Wesdorp en Marco Klip- pel kwamen in de loop van de twee de helft nog binnen de lijnen voor respectievelijk Martin Moerland en Cyril Steendijk. In de allerlaatste minuut had Van Putten de winst voor Stavenisse op de schoen. Hij passeerde twee man en ging recht op de doelman af. In plaats van breed te leggen op de geheel vrij staande Van de Korput naast hem, koos Van Putten echter voor de moeilijkste oplossing. Hij strandde op de doelman. Trainer Jan Verreijen hoefde zater dag zijn mannen in Nieuwerkerk niet te motiveren voor de topper te gen SKNWK. Het rekensommetje was duidelijk. Bij winst zou de ach terstand van Smerdiek worden gere duceerd tot vier punten. Op voor hand waren de verwachtingen in het blauw-zwarte kamp dan ook hoog gespannen. Thuis werd nog overtui gend met 4-0 gewonnen van SKNWK en ook de resultaten na de winterstop gaven de burger moed. Het duel der giganten eindigde voor Smerdiek in een deceptie: SKNWK won dankzij een gelukkig afstands schot met 1-0. Daardoor is Smer diek definitief afgehaakt in de titel race en lijken enkel de troostprijzen nog haalbaar. Het was zaterdag al snel duidelijk dat beide teams tegen elkaar waren opgewassen. De thuisclub probeer de het vooral met schoten van af stand. In de meeste gevallen gingen de ballen juist over of naast en ook de keeper Alex Stoutjesdijk zag er betrouwbaar uit. Smerdiek kreeg voor rust de beste kans van de wed strijd. Na een steekpass van Erik van Haaften had Niels Hage van dichtbij de bal moeten binnen trap pen. De blonde spits maaide echter op het beslissende moment jammer lijk over de bal heen. Souliman el Bouazzaoui kwam later ook nog in een riante positie, maar hij besloot in het zijnet. Een vrije trap van Gert-Jan van Ham ging juist langs de voor Smerdiek verkeerde kant van de paal. In de tweede helft was Smerdiek meer in balbezit dan de thuisclub. Echt grote kansen leverde het blauw-zwarte spel echter niet op. Bij een uitval leek SKNWK de sco re te openen, maar Alex Stoutjesdijk redde fraai. In de 70e minuut was het wel raak. Ditmaal werd de te ver voor zijn doel staande Stoutjesdijk verrast door een afstandsschot van bijna veertig meter: 1-0. Na die ach terstand slaagde Smerdiek er niet meer in om de stand gelijk te trek ken. Een gelijkspel was een terechte uitslag geweest. Het scorebord maakte echter duidelijk dat Smer diek de aansluiting met de koplo pers definitief kwijt is. SKNWK en ZSC maken onderling uit wie kam pioen wordt. Smerdiek mag enkel hopen op een plaatsje in de nacom- petitie. SPS hoopt stiekem nog op een stun- tje. Het goede veldspel na de win terstop werd bij Duiveland eindelijk kracht bijgezet met doelpunten. De vertrekkende trainer Johan Sulkers put moed uit de recente resultaten. „Ik hoop dat we de competitie op een waardige manier kunnen afslui ten. Wie weet zit er voor ons nog een leuk slot in. We hebben een smalle basis, maar nu we compleet zijn staat er wel een elftal. We ko men voetballend goed uit de voeten en ook Esmir Kustura benadert weer zijn oude vorm. Hij wint weer duels en wordt scherper voor de goal." SPS begon volgens Sulkers in Oos- terland wel te mat aan de partij. De thuisclub kwam in de 20e minuut dan ook verdiend aan de leiding. Een Duivelandse aanvaller profi teerde van een misverstand tussen Jan Overbeeke en doelman Peter van der Male en zorgde met een lob voor 1 -0. SPS werd door de achter stand wakker geschud en ging vlot combinerend op zoek naar de ge lijkmaker. Die liet niet lang op zich wachten. Kustura week uit naar de rechterkant en liet daar een voorzet los die door Martin Quist in de hoek werd binnen getikt: 1-1. Na een half uur nam SPS de leiding. Peter SKNWK 14 11 1 2 34 41-19 ZSC '62 14 9 4 1 31 41-23 Smerdiek 14 8 0 6 24 34-21 Duiveland 14 7 3 4 24 32-22 Dosko 14 5 6 3 21 37-27 Mevo 14 6 2 6 20 22-24 SPS 14 5 2 7 17 28-28 Brouwershaven 13 4 4 5 16 31-36 Stavenisse 14 3 3 8 12 20-39 Halsteren 14 3 2 9 11 24-35 Vrederust 13 0 3 10 3 19-55 brug 6,50 p en aan de rekstok 6,40 p. In de groep jeugd was Tommy v.d. Plas succesvol met 9,40 p voor de sprong, 9,20 p in de rin gen, 8,80 p in de rekstok, 8,50 p op de brug en 8,00 p op de vloer. In dezelfde categorie kwam ook Maarten v.d. Harst van WIK uit, maar dan op alle zes onderdelen. Hij had een prima sprong met 9,40 p; zijn andere resultaten wa ren: ringen 7,90 p, voltige 7,60 p, vloer 7,10 p, brug 6,50 p en rek stok 6,20 p. Bij de senioren was Benjamin van 't Hof de beste met een uit schieter van 9,20 p aan de rek stok. De 8,80 p in de ringen zaten daar vlakbij. Sprong 8,20 p, volti ge 7,40 p, brug 6,50 p en vloer 5,95 p. De twee deelnemers in de catego rie pupil I waren minder succes vol. Merijn Dam van Spido be haalde 8,95 p op de vloer, 8,70 p in de ringen, 8,60 p op de rek stok, 7,30 p op de brug en 7,00 p op voltige. Leander van Schetsen van WIK kwam op alle zes on derdelen uit: ringen 9,40 p, sprong 9,30 p, rekstok 9,00 p, brug 8,20 p, vloer 7,50 p, voltige 6,50 p. Het tweede kwalificatietoernooi is 17 maart in Bergen op Zoom, tegelijk met de dameswedstrijden in sporthal Tuinwijk. De besten stromen door naar de toestelfina le in mei. „Zoals gewoonlijk zorg de WIK weer voor een voortref felijk georganiseerde wedstrijd", zegt Jan de Wilde. „Op 10 maart komt deze organisatie weer in ac tie. Dan verwachten we 120 tur ners uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg in de Wellevaete voor de voorwedstrijd van het Neder lands kampioenschap heren. Hiervoor krijgen we steun van de Rabobank Sint-Annaland-Poort- vliet", aldus Jan de Wilde, wiens zoon Bart de enige Thoolse deel nemer is. Hij zal proberen om in categorie 5c de halve finale te be reiken. - Voetbal V Uitslagen r i i i mm in Tweede kl.: Terneuzense Boys-Tholense Boys 1-0. Derde kl.: JPS-Noad '67 3-4, WHS-Bre- da2-0. Vierde kl.: SKNWK-Smerdiek 1-0, Vre- derust-Stravenisse 1-1, Duiveland-SPS 1- 2. Zesde kl.: Nw.Borgvliet-Vosmeer 5-0. Dames: Smerdiek-Kerkwijk 3-0, Noad- FSV0-1. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-WHS 2 3-3, Dinteloord 3-Noad 2 0-2. Derde kl. res.: Colijnspl.B. 2-WHS 3 2-1, Smerdiek 2-DVO 2 3-2, SSC 3-SPS 2 0-2. Vierde kl. res.: Krabbendijke 3- Thol.Boys 3 3-0, Noad 3-DVO 4 2-3, Vre derust 2-Thol.Boys 4 1-3. Vijfde kl. res.: Thol.Boys 5-Unitas 8 4-3, WC 5-Smerdiek 3 4-2, SPS 3-FSV 5 1-1, ZPR 4-Noad 4 1-1. Zesde kl. nes.: Vosmeer 2-Alliance 5 1-2, Steenbergen 5-Vosmeer 3 1-3, Vosmeer 4- HSC4 3-1. Zaal: Lotus 3-Vosmeer 2-5, Vosmeer 2- ELZV2-4. Jeugd: Noordhoek-Noad B 3-1, Noad C- Nw.Borgvliet 5-4, Noad E-Dinteloord 2-2, Stavenisse F-Noad F1 2-5, Noad F2-VVC 4-1; Vosmeer D-FC Bergen 4-6, Kruis land-Vosmeer E 6-0, WC-Vosmeer F 8-1 SKNWK-Thol.Boys A 3-1, Thol.Boys C- BSC 3-2, Thol.Boys Dl-Noad D 6-2, Roosendaal-Thol.Boys D2 7-1, BSC- Thol.Boys El 7-0, Thol.Boys E2-Kaaise B. 2-5, Thol.Boys Fl-Moc 5-3, Cluzona- Thol.Boys F2 1-4, NVS-Thol.Boys F3 0- 8, Thol.Boys smurfen-Kogelvangers 11-0; Smerdiek B-Nw.Borgvliet 3-0, Smerdiek C-Dosko 2-4, Dia-Smerdiek meisjes 6-0, Smerdiek E-HSC 2-10, Smerdiek F2-SPS F2 0-6; SPS B-WHS B 3-3, SPS D-Smer- diek D 9-0, SPS El-Moerstraatse B. 3-2, Dosko-SPS E2 3-0, SPS Fl-Smerdiek F! 3-6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13