De Pluus is toe aan een nieuw gebouw AUTOSCHADE Laban Sprookje Oud- Vossemeerse peuterspeelzaal duurt al 25 jaar 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 februari 2001 Vogelvreugd 400 ringen meer in bestelling HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m2 Vrouw in de sloot Woensdag oliebollen Vernieling Hoogstraat Veiling Ter Tolne voor schoolplein Auto's in Visstraat Klaverjassen M Schoorsteenbrand Blaasproef geweigerd Verlichting T.O.V. H. Hommel sterk Rederijkers met huwelijkstherapeute Taal van de zegen Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Koperen jubileum Lia Bruyns bij Olleke Bolleke Drie koren voor zending Oliebollenactie Bedrijfswoning aan de Veilingweg mag Met paard en wagen Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Mast voor Libertel Van Stolbergschool over de seizoenen Toppers van toen Subsidie Maartenskerk Schade bij het maaien Wegmeubilair kapot Blijspel over bonbons VERF NODIG? CNV over pensioen Dia's over Nederland Wijze dames Nieuwbouw Ringcommissaris I. de Graaf van Vo gelvreugd heeft voor dit jaar al 3220 ringen op zijn bestellijst staan. Dat zijn er 400 meer dan vorig jaar. Voor zitter K. Bicker begon de algemene jaarvergadering vrijdagavond in Meulvliet echter in mineur wegens het overlijden van het trouwe lid C. de Jonge. Met enkele ogenblikken stilte werd hij herdacht. De notulen van M.C. Goedegebuure en het jaarverslag van secretaris A. Bazen werden goedgekeurd. Pen ningmeester W. Zoetemeijer meldde een positief saldo, maar in de begro ting 2001 moest hij rekening houden met een nieuw dak op de materiaal bergingen. J. Walhout en R. Quist van de kascommissie stelden vast, dat al les er goed en verzorgd uitzag. De af tredende Walhout werd opgevolgd door J. van Dijke. Het periodiek aftre dende bestuurslid J. van Zetten werd voor drie jaar herkozen. Verder waren er stemmen voor J.C. v.d. Male, A. Polderman, L. Quist en J. van Dijke. Er werd nog nagepraat over de ten toonstelling en na de rondvraag sloot voorzitter Bicker de ledenvergade ring. Advertentie I.M. Een 38-jarige automobiliste reed za terdagavond omstreeks kwart voor negen op de Zoekweg de sloot in. Ze bleek teveel gedronken te hebben, waardoor ze in het donker niet alles even scherp meer zag. De vrouw raakte van de rijbaan de berm in en reed vervolgens in de sloot. Uit de ademanalyse bij de politie bleek, dat ze twee keer de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Ze kreeg een rijverbod van vier uren en een dagvaarding. Vrouwenvereniging Dorcas houdt woensdagmiddag van half drie tot vijf uur de jaarlijkse verkoping in de zaal van de Christelijke Gereformeerde kerk in de Visstraat. Er worden aller hande artikelen aangeboden, o.a. handwerkmaterialen, creatieve werk jes en oliebollen. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de Hoogstraat is in de nacht van za terdag op zondag een naambordje vernield aan de gevel van een woning. Volgens de politie is de schade enkele tientallen guldens. In de Polderstraat werd diezelfde nacht tussen drie en vier uur een wiel dop weggenomen van een geparkeer de auto en een buitenspiegel afgebro ken. De schade hiervan is een paar honderd gulden. Tot en met maandag houdt Ter Tolne een doeweek met als thema Vincent van Gogh, de beroemde Nederlandse schilder die in Frankrijk ook veel be kendheid genoot. Als echte kunste naars gaan de leerlingen aan de slag met portret weven, standbeeld boetse ren, Japanse kalligrafie, zelfportret, stoelen schilderen, enz. Dinsdagmid dag worden de kunstwerken indien mogelijk ingelijst en 's avonds door een veilingmeester aan de ouders en andere belangstellenden verkocht. De opbrengst is bestemd voor het school plein. Twee automobilisten van 26 en 27 jaar, vanwie de politie de woonplaat sen niet weet, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag bekeurd. Tijdens een surveillance zag de zag ze in de Visstraat rijden, terwijl daar een zoge naamde geslotenverklaring geldt. Leen Hage was donderdagavond met 5141 punten eerste in de clubcompe titie van klaveijasclub stad Tholen in zaal de Kroon. Marie Verkerke werd tweede met 4841 p voor Kees Schol- tes met 4774 p. Marion Opree was vierde met 4685 p en Nico Hardebol volgde op de vijfde plaats met 4669 p. Oud- Vossemeer Hangjongeren die zich bij de super markt ophielden, zagen dinsdagavond na negen uur rook in de Raadhuis- straat en sloegen alarm. Er bleek een schoorsteenbrand te zijn bij de familie J. van Gorsel. De vrijwillige brand weer van Tholen rukte uit, maar er hoefde niet geblust te worden. „Het viel gelukkig alles mee", aldus brandweercommandant J. de Feijter. „De open haard was aangestoken en in het bovenste deel van de schoor steen vatten onverbrande delen vlam. Dat gaf wat vuurwerk. Met de ramo- neur is het vuur emit gehaald. Binnen was er geen schade.' Een 21-jarige inwoner is woensdag avond door de politie in Steenbergen aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Hij kreeg een rijverbod van tien uren en een proces-verbaal. Omstreeks half acht constateerde de politie in de Kaaistraat, dat de auto buiten de toe gestane parkeervakken stond. De man weigerde aan een blaasproef mee te werken. Na verhoor op het politiebu reau werd de Vossemeerder in vrij heid gesteld. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag een verklaring van geen bezwaar verleend voor het plaat sen van verlichting op de tennisbanen van T.O.V. aan de Bou Kooijman- straat. B. en w. hadden hiervoor een artikel 19 procedure gevoerd volgens de wet op de ruimtelijke ordening. De provincie heeft overwogen, dat het perceel in een bestemmingsplan ligt dat niet ouders is dan tien jaar. In 1982 vond er een gedeeltelijke herzie ning plaats die o.a. betrekking had op de hoogtebepalingen, die in dit speci fieke geval van toepassing zijn. Gede puteerde staten constateren, dat b. en w. voor een goede ruimtelijke onder bouwingen hebben gezorgd. Na ad vies van de inspecteur van de ruimte lijke ordening zien gedeputeerde staten geen planologische bezwaren. In de clubcompetitie van biljartver eniging de Treffers maakte H. Hom mel de kortste partij met 20 beurten en de hoogste serie met 18 carambo les. Het beste gemiddelde was met 2,75 voor K. Hommel. De uitslagen: Sj. Etiënne-J. van Daalen 10-9,31; H. Hommel-N. Rooijakkers 10-5,37; P. de Leeuw-B. den Hollander 10-8,68; P. Vis-K. Hommel 8,52-10; J. van Daalen-J. Hommel 6,36-10; D. den Hollander-Sj. Etiënne 8,20-10. Een schoonmoeder en een huwelijks therapeute zorgen voor veel komische ontwikkelingen in het blijspel ,Maar wie is dan de vader', dat Rederijkers kamer Eendracht in vier bedrijven op de planken zet. Het verhaal gaat over Hein Draagsma, wiens vrouw in zijn ogen geen goed kan doen. Wanneer een alleenstaande vrouw met haar zoon naast het paar gaat wonen, vindt mevr. Draagsma dat wel gezellig, in tegenstelling tot haar man. De nieuwe buurvrouw blijkt echter diens jeugd liefde te zijn, zodat het zaterdagavond 10 maart volgens mevr. J. van Oor schot van de Rederijkers een avondje lachen wordt. Kaarten zijn nu al bij haar te bestellen (603798) of bij K.J. van Gorsel, tel. 672739. In de Gereformeerde Kerk aan de Hofstraat is donderdagavond 22 fe bruari om 19.45 uur een informatie bijeenkomst van de werkgroep voor charismatische vernieuwing in Zee land. Ds. L.J. Lingen uit Haamstede spreekt over de taal van de zegen. Het thema is: de kerk als helende gemeen schap. De predikant gaat in op de taal van het lichaam en de aanraking, de taal van de handoplegging en hij be handelt vragen als: wat ;s zegenen? Magie of symboliek? En wie zegent wanneer? Iedereen is welkom. OOSTERSCHUDEMGIO Advertentie I.M. Sint-Annaland Juf Lia Bruyns van peuterspeelzaal Olleke Bolleke is dinsdagmiddag ver rast ter gelegenheid van haar 12,5 ja rig dienstverband. Bij haar woning in de Voorstraat werd ze door de peuters opgehaald en in een bolderkar ging naar het verenigingsgebouw het Tref punt aan de Ring. Het was prachtig weer en de met feestmutsen getooide peuters roerden duchtig de trom. In het Trefpunt (alle zalen van de Welle- vaete waren bezet) werd een grote taart met kaarsjes aangesneden. Voor zitter René Stokx sprak de jubileren de juf toe en overhandigde haar twee mappen met tekeningen en foto's van de peuters en de historie van de peu terspeelzaal. Verder nog twee ingelijs te foto's van de honden van de juf. El ke peuter overhandigde een bloem, zodat het nog een flink boeket werd. Na het zingen van enkele liedjes ge noten de kinderen van chips en een frisdrank. Juf Lia werd volledig ver rast door de huldiging, die het bestuur samen met de ouders goed geheim had weten te houden. Zo'n vijf jaar geleden vierde juf Judith v.d. Vlies haar 12,5 jarig jubileum, zodat Olleke Bolleke nu twee koperen leidsters heeft. Zaterdagavond treden drie koren op tijdens een programma van de stich ting Wereldwijde zending in de Ne derlandse Hervormde kerk. Het plaat selijke mannenkoor Door Eendracht Verbonden is present, maar ook man nenkoor Rehoboth uit Tholen en jon gerenkoor Con Amore uit Dirksland. Tenor-solist is Johan Baay; Hermen en Henk-Jan Drost spelen trompet. De zangavond begint om half acht en ds. RC. Hoek heeft de algehele lei ding. De collecte is bestemd voor de stichting en voor het zendingsproject van Maria van 't Hof in Kyrgyzstan. Voetbalvereniging WHS houdt zater dag 24 februari een oliebollenactie. De lekkernijen worden zelf gebakken in het materialenhok, waarna de B- en C-junioren vanaf negen uur op pad gaan om de oliebollen huis-aan-huis te verkopen. Wie daarop niet wil wachten, kan al om zes uur zaterdag morgen op het sportveld terecht. Gedeputeerde staten zijn dinsdag akkoord gegaan met een verklaring van geen bezwaar voor het bouwen van een bedrijfswoning door F. den Engelsman aan de Veilingweg. Het plan heeft betrekking op een per ceel, dat is gelegen in een bestem mingsplan dat ouder is dan tien jaar en nadien niet is herzien. De ge meenteraad nam er in september echter een voorbereidingsbesluit voor. Gezien de goede ruimtelijke onderbouwing van b. en w. en ge hoord de inspecteur van de ruimte lijke ordening zien g.s. geen plano logische bezwaren. De stichting Adullam houdt zater dag a.s. de jaarlijkse verkoping in de Rehobothschool aan de Pilootweg. Van tien uur tot half één en van half twee tot vier uur wordt er weer van alles te koop aangeboden, zoals olie bollen, kaas, advocaat, noten, gebak, friet, snoep, maar ook boeken, speelgoed, kleding, groenten en fruit, planten, enz. Kinderen kunnen een rondrit met paard en wagen ma ken, skelteren en allerlei spelletjes doen. Iedereen is welkom. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Malse Biefstuk 250 gram 7,25 «Bieflappen 500 gram 9,90 ^Tartaar 5 halen 4 BETALEN Magere stootlappen 1 kg Verse worst 1 kg Hamburgers 5 halen ƒ15, 8,50 Achterham 100 gram 2,50 Eigen leverworst 250 gram 2,- Mosterdrollade 100 gram f 1,95 Leverkaas 150 gram f 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Telefoonmaatschappij Libertel uit Maastricht heeft dinsdag van gedepu teerde staten toestemming gekregen om een lichtantennemast te vernieuw en aan de Pilootweg. B. en w. hadden hiervoor een artikel 19 procedure ge voerd. Het bestemmingsplan is in 1992 herzien, waarbij specifiek op de hoogte werd ingegaan. De provincie ziet geen obstakels en geeft ijaarom een verklaring van geen bezwaar. Het is al weer langer licht, zeker bij mooi weer als gisteren. De lente na dert en dat past bij het project seizoe nen, waarmee de Juliana van Stol bergschool tot en met 22 februari druk bezig is. Vanmorgen gaan groep 3 en 4 naar kinderboerderij 't Lam- soortje, waar om tien uur de dieren gevoederd worden. Dinsdagmiddag staat een bezoek aan dhr. Joppe op het programma, bij wie aan de Goris- hoeksedijk naar jonge dieren gekeken wordt. Groep 3/4 werkt namelijk over de lente. Groep 5/6 behandelt de zo mer en daar wordt vrijdagmiddag aan gewerkt bij camping de Muie. Dins dagmiddag gaat groep 7/8, die de herfst behandelt, naar wijnmakerij Bovee te Halsteren. Donderdagavond 22 februari kunnen tussen zeven en negen uur de werkstukken worden bewonderd. Er wordt dan een film vertoond van de projectperiode. De Rieburch houdt dinsdag voor de tiende keer een knutselmiddag met als thema: toppers van toen. Iedere leerling mag twee technieken kiezen: o.a. solderen, houtbewerking, hout- branden, e.d.. Deze technieken ko men niet vaak op school voor. Voor dit tweede lustrum heeft de schoollei ding daarom gekozen voor een herha ling van de leukste technieken van de afgelopen jaren. De leerlingen zullen dinsdagavond tussen half zeven en acht uur voor de ouders en andere be langstellenden een tentoonstelling in richten van de werkstukken. De stichting vermogensbeheer Her vormde Gemeente krijgt een subsidie van 3413 gulden van de provincie voor het onderhoud van de Maartens kerk in 2000. De provincie gaat daar bij uit van 20% van de ƒ17.066,99 die vorig jaar uitgegeven zijn. Gedeputeerde staten gaven dinsdag ook een verklaring van geen bezwaar voor het uitbreiden van een woning en de bouw van een garage/berging door S. Koster aan de Meliasweg. Scherpenisse De aannemer die vorig jaar juni in op dracht van de provincie de bermen moest maaien, blijkt schade veroor zaakt te hebben aan het wegmeubilair. Tractors van het bedrijf uit Gelder- malsen raakten paaltjes langs de Pro- vincialeweg en op de Oesterdam. Het herstel bleek 1105 gulden te vergen en de provincie heeft de rekening bij de aannemer ingediend. Poortvliet De provincie stelt een Sint-Annalan- der aansprakelijk voor het vernielen van wegmeubilair langs de Postweg. Bij een ongeval op 22 december werd hier voor 717 gulden schade aan ge richt en dat verhaalt de provincie nu op de man of zijn verzekering. Elke derde maandag van de maand, dus nu 19 februari, haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Maar liefst vier nieuwe acteurs staan zaterdag 3 maart in 't Ouwe Raed 'uus op de planken in het toneelstuk van landbouwvereniging Ons Voor deel en de bond van plattelands vrouwen. Ellen Hage, Aad Broek huizen, alsmede Kees Droogers uit Oud-Vossemeer en Hennie Bunge- ner uit Sint-Annaland. Zij komen de routiniers Corrie van Kempen, Saar Scherpenisse, Martie Lindhout en Riet Hage versterken. Er is een stuk uitgekozen van Ria de Looze-Lafe- ber, getiteld 'Bonbons in luxe ver pakking.' „Het is een blijspel met een knipoog in drie bedrijven", ver telt Anja Hage, die de regie heeft en samen met Lenie Visser ook als souffleur optreedt. „Alles draait om het stel Corrie van Kempen/Aad Broekhuizen, maar er zijn eigenlijk geen echte hoofdrollen. Het is een pittig stuk waarin iedereen een be langrijk aandeel krijgt." Iedere be langstellende is zaterdagavond 3 maart om acht uur welkom. Tevoren is er op vrijdag een besloten voor stelling voor de leden. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdëcoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Nabestaandenpensioen en ouder domspensioen waren de thema's van de ledenvergadering van het CNV die door Ko Adriaanse vrijdagavond in dorpshuis de Wimpel werden toe gelicht. De bijeenkomst viel gelijk met de jaarvergadering van zeehen- gelclub de Makreel en daar had de belangstelling wel onder te lijden, al waren er nog 20 van de 117 leden present. Voorzitter A. de Raat leidde de vergadering, waarin naast het pensioenverhaal alleen de huishou delijke zaken op het programma stonden. Voor de nieuwe districtsme dewerker Peter Vlaming was het dan ook een wat matte kennismaking, maar bij het bingospel kon ook hij een prijs winnen. De commissie ouderenbeleid heet woensdagmiddag om half drie de ou deren welkom in de Rozeboom voor een rondreis door Nederland. Dhr. B. v.d. Sluys zal dia's vertonen en daar bij een toelichting geven. De peuters van De Pluus genoten van de voorstelling van Leo Troost. Peuterspeelzaal De Pluus uit Oud-Vossemeer is toe aan een nieuw ge bouw. Dat meldde voorzitter M. Eversen vrijdagavond op de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de peuterspeelzaal. Tege lijk liet hij doorschemeren geen fervent voorstander te zijn van de voorgenomen juridische fusie tussen de Thoolse peuterspeelzalen. Het feestje voor ouders en andere gas- spreker gedurende de avond was ten ging vrijdagavond aan de peuters van Oud-Vossemeer voorbij. Maar zij hadden eerder die dag al een geslaagd partijtje gehad, 's Morgens woonden ze namelijk in de Vossenkuil een op- heden bij van Leo Troost. Met de kin derliedjes daverend uit de geluids boxen, dansten de kinderen uitbundig mee met de in bonte kleren gestoken Troost. Ook zijn goocheltrucjes met het hoofd van een clown, met een beer en met de teletubbies vielen in de smaak bij de kinderen. Verbaasd waren ze over een verdwijntruc waar bij vier bananen in een papieren zak verdwenen en er maar één uitkwam. De overige kwamen onder de trui van een kind en achter het oor van een moeder vandaan. De peuters ver maakten zich kostelijk. Later die dag mochten ook de kinderen van de ba sisscholen meegenieten van Leo Troosts 'kindersjo'. Het officiële gedeelte van het jubi leum was slechts kort. Op de receptie was het voornamelijk gezellig samen zijn en de gelegenheid om het bestuur en de leidsters te feliciteren. De enige voorzitter M. Eversen. Hij memoreer de hoe het allemaal begonnen was. „De meeste sprookjes beginnen met 'er was eens...', maar het sprookje van De Pluus begint met 'er waren eens...", aldus Eversen. „Er waren eens vijf wijze dames: Gelok (helaas veel te vroeg overleden), Van Maan- en, Kleiss, Hendrikse en Voorhagen. Zij keken om zich heen in de Oud- Vossemeerse gemeenschap. Tot die tijd was het meestal nog zo dat het enige recht van de vrouw het aanrecht was. Mannen werkten en vrouwen zorgden voor het huishouden en het gezin. Het liefst moesten er veel kia- deren komen, want dan kon de oudste weer voor de jongsten zorgen. Maar de vijf wijze dames merkten op dat er steeds minder grote gezinnen kwa men. Kinderen moeten al vroeg leren spelen met andere kinderen. En ook de behoefte van vrouwen om te gaan werken, kwam sterker naar voren. De dames gingen daarom aan de slag met het idee om een peuterspeelzaal op te richten. Hun echtgenoten stonden daarbij helemaal achter hen. En dat was niet vanzelfsprekend in een tijd waarin (met name door bepaalde be volkingsgroepen) de peuterspeelzalen gezien werden als iets voor luie moe ders of vrouwen die zo nodig hele da gen moesten werken. Toch'zetten de dames door." Eversen meldde ook de eerste leid sters, namelijk Maike Rijnberg en Willy de Kreek. De Pluus (de naam was ontleend aan het boek Pluisje het konijn) ging van start in een huis dat op de nominatie stond gesloopt te worden. „Het was een echt afbraak pand. Maar met veel vrijwilligers werk werd het opgeknapt." A. Gelok, echtgenoot van één van de opricht sters, was betrokken bij het werk. „Ik wist dat er nog een oude gaskachel met temperatuurregeling stond in de voormalige burgemeesterskamer. Die hebben we toen gekregen. Van een paar dubbele platen, heb ik toen tafels gemaakt en om op te zitten hebben we toen de kussens van ons bankstel gebmikt. Wij kochten toen een nieuw bankstel." Het eerste onderkomen was echter bij lange na niet goed genoeg om te blij ven dienen als peuterspeelzaal. Vol gens Gelok waren er drie lokaties in beeld toen De Pluus begon. Daaron der was ook de brandweerkazerne die na het opheffen van de Oud-Vosse meerse brandweer leeg zou komen te staan. „Maar de gemeente wilde er een soort kantine voor haar personeel van maken", zegt Gelok. Toch zou De Pluus er uiteindelijk wel terecht komen en de peuterspeelzaal zit er nog steeds. En dat was een ander puntje dat Eversen aanroerde. „Het was toen een prachtig onderkomen, maar inmiddels is het flink verouderd en veel te klein. Wij als Pluus zijn echt toe aan nieuwbouw. En daarom kijk ik nu even in de richting van bur gemeester Nuis die hier ook aanwe zig is. Het is echt hard nodig. Wellicht dat de erfenis van mevr. Van 't Hof- Quist op deze manier een goede be steding kan vinden. We blijven eraan werken." De voorzitter ging ook nog even in op de voorgenomen fusie tussen de Thoolse peuterspeelzalen. „Op den duur zal die fusie onontkoombaar zijn. Maar als je zoiets doet, kan het alleen maar slagen als je professione le bestuursleden hebt. En zolang dat niet te realiseren is, is de tijd voor fu sie nog niet rijp", aldus Eversen. Eversen huldigde met een rode roos de oprichtsters, waarbij dhr. Gelok werd bedankt in plaats van zijn over leden vrouw. Ook de leidsters en hui dige bestuursleden werden in het zon netje gezet. Eversen besloot met de conclusie: „De Pluus is van een ar- moedzaaiertje een gezonde peuter ge worden en ik hoop dat we met z'n al len nog lang kunnen blijven genieten van het sprookje De Pluus dat werke lijkheid is geworden." Predikbeurten Zondag 18 februari I'HOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden, (H.D.). 18.30 u. ds. Koppelaar, Abben- broek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 jeugddienst. 17«u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. Van de Berk. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. mw. ds. Punt, Zierikzee. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. kand. da. De Jong, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 ds. Van der Zwan. 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) ds. Hoek. 18 u. ds. Voets, Arnemuiden. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Paul, Dirksland. 18 u. ds. Samsom, Stad a/h Haring vliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 20/2 19.30 u. ds. V.d. Meer. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 15/2 19.30 u. ds. Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdiénst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Jonker, Barneveld.- GEREF. KERK 10 u ds. Broere. 14.30 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Harkema, Ontswedde. 17 u. dr. Van Harten, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. Pak even uw zakboekje THOLEN 19 feb. Districtsbijeenkomst water schap, Meulvliet 19.30 u. 20 feb. bingo Anbo, Schuttershof, 14 u. 21 en 28 feb. Woensdagmiddagclub Thjos, jeugdhonk 14-16 u. 21 feb. Schooldammen en schaken, Meulvliet 13.30 u. 21 feb. Oecumenisch avondgebed, Ichtuskerk, 19.30 u. 21 feb. Jubileumviering NCVB/ Pas sage 50 jaar, Het Visnet, 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 20 en 27 feb. Koersballen Anbo, Vos senkuil 14 u. 20 feb. Brabantse koffietafel en car naval AVB, Vossenkuil. 21 feb. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 24 feb. Overhandiging sleutel aan prins Weijte, daarna vertrek carna valsoptocht, 12.49 u. SINT-ANNALAND 16 feb. Alg. ledenvergadering Smash '76, kantine Rabobank 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 feb. Vergadering comm. alg. be stuur en welzijn, gemeenteh. 19.30 u. 19 feb. Vergadering comm. gemeen telijke ontwikkeling, gemeentehuis 19.30 u. 20 feb. Vergadering comm. middelen, gemeentehuis 19.30 u. 26 feb. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14 u. BERGEN OP ZOOM 15 t/m 23 feb. werken Louis Weijts, Stuart Galerie, 11 u. 21 feb. theaterconcert BZN, De Maagd, 20.15 u. (uitverkocht). 1 mrt. theaterconcer De Kast, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Bedazzled - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za en zo 14 u. 102 Dalmatiërs (Ned. gespr.) - wo 14 u. ROXY II: Cast away - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 20.30 u., zo 16 en 20 u. Plop in de wolken (ned. gespr.) - za, zoen wo 14u. CINEMACTUEEL: Vertical limit - do, ma en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. The Grinch - za en Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 17 en zondag 18 februari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Van de Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, St.-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, St.-Philipsland, tel. 0167-572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Roefs, Tholen, tel. 603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATEEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- én jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 febr. donderdag 15 8.37-21.12 vrijdag 16 9.32-22.12 zaterdagl7 10.42-23.27 zondag 18 12.02 maandag 19 0.47-13.22 dinsdag 20 1.57-14.22 woensdag 21 2.47-15.07 donderdag 22 3.27-15.47 vrijdag 23 3.57-16.17 do 15/2 4.26 u. LK vr 23/2 9.23 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). zo 14 u. 102 echte Dalmatiërs - wo 14 u. What women want - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 16.30 u. Unbreakable - vren za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., di en wo 20 u. Plop in de wolken (Ned. gespr.) - zo en wo 14 u. Verrassingsvoorpremiere: do 20 u. Une affaire de gout - ma 20.30 u. Ratcatcher - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2