SPS vergeet te scoren tegen koploper Het Kompas uit De Polder verrast op dam- en schaaktoernooi scholen Kees Stoutjesdijk naar zondagclub Flakkee Derby Vosmeer-N VS gestaakt na beenbreuk Wil Kostermans Imabo adviseert Vriens-De Schelde als uw badkamerspecialist Belangrijke zege voor Smash '76 Koersballen Cl Smerdiek maakt geen fout en boekt een 3-1 zege op Mevo Meevaller 70 mille bij herstel veld Smerdiek Zwembad vergt 12 mille meer Emergo 1 moet veel incasseren De Lunch blijft opvallend goed Donderdag 15 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15- Nieuwe uitdaging in nieuwe omgeving Kees Stoutjesdijk wordt komend seizoen hoofdtrainer bij Flakkee. De ambitieuze vereniging uit Middelharnis gaat verder als zondagclub en zag in Stoutjesdijk de meest geschikte kandidaat. Op dit moment werkt de naar Smer- diek vertrekkende Pim Potappel nog als trainer van de zaterdagtak bij de vierdeklasser. Stoutjesdijk is meer dan tevreden met Flakkee. „Een nieuwe uitdaging in een nieuwe omgeving. Daar was ik na zestien jaar trainer schap in min of meer hetzelfde kringetje wel aan toe." Geen Noad-spelers Kwalificatietoernooi turnen voor heren In de vierde klasse B haalde Smerdiek na de winterstop zijn tweede zege op rij. Het bezoekende Mevo moest met 3-1 het onderspit delven. Smerdiek is inmiddels opge rukt naar de derde plaats op de ranglijst. Koploper SKNWK, dat met 0-1 won bij SPS, lijkt voor het team van trainer Jan Verreijen echter buiten bereik. Stavenisse is bezig aan een mager seizoen en verloor met 2-4 van het zwakker geachte Halsteren. Eenrichtingsverkeer Problemen Het Kompas uit Anna Jacobapolder was gisteren de gro te verrassing op het schooldamtoernooi in Meuiviiet te Tholen. De leerlingen gaan na de eerste ronde aan de lei ding met het maximale aantal van 8 punten uit vier wed strijden. Bij het schaken is de strijd nog geheel open. De Luyster uit Sint-Philipsland leidt met 4 punten uit twee wedstrijden, gevolgd door de Jenaplanschool uit Poort vliet, ook met 4 uit twee. Eerder ook al een paar gebroken ribben Na bijna een uur spelen is zondag de derby tussen Vos meer en NVS gestaakt bij de stand 0-0. Beide partijen voelden er niets voor om verder te gaan, nadat Vosmeer speler Wil Kostermans een dubbele beenbreuk had opge lopen. Eerder dit seizoen raakte Vosmeer ook al Arjan Verkamman kwijt na een beenbreuk. Dames boos op arbiter "MEULVUET" THOLEN De eerste contacten tussen Stout- neemt een bescheiden positie op jesdijk en Flakkee dateren van eind december. De club zat toen nog midden in een interne discus sie over de sportieve richting die de vereniging wilde inslaan. Half januari kwam Stoutjesdijk defini tief tot overeenstemming. Inmid dels is besloten om de zaterdagaf deling op te heffen en alle kwaliteit te bundelen in een zon- dagtak. Die concentratie van talent moet de club op een hoger plan brengen. Stoutjesdijk: „Het hele beleid van de vereniging is er op gericht om een derdeklasser te worden. De accommodatie is schitterend, er is een tribune. Or ganisatorisch hebben ze het goed voor elkaar. Er loopt de hele week een fysiotherapeut rond. Er zijn gediplomeerde jeugdtrainers en er is een ervaren coördinator voor de jeugdafdeling. In theorie ziet het er geweldig uit." De zondagclub Flakkee speelt op dit moment bovenin mee in de vierde klasse. De zaterdagafdeling komt op hetzelfde niveau uit, maar de ranglijst in. Flakkee is, ondanks alle ambities, niet van plan om spelers te gaan betalen. „Wel wil len ze door een goede organisatie spelers binnen halen en vooral ook jonge talenten behouden", aldus Stoutjesdijk. Gezien de geringe af stand tussen Sint-Philipsland en Middelharnis dringt zich de vraag op of Stoutjesdijk zelf spelers meeneemt. Daar is volgens de NO- AD-oefenmeester geen sprake van. „Ik neem nooit iemand mee. Daar ben ik pertinent tegen en ik zal het spelers altijd eerder afraden." In de afgelopen weken namen di verse clubs uit de regio ook nog contact op met Stoutjesdijk. Ze visten achter het net. „Flakkee is een vereniging waar ik echt mijn schouders onder wil zetten. Mid delharnis is een levendige plaats. Het ligt ook nog net binnen een halfuur rijden van mijn woonplaats Halsteren. Dat is zo'n beetje de reistijd die ik redelijk noem. De komende maanden wil ik me ver der oriënteren. De tegenstanders komen bijna allemaal uit de regio Rotterdam. Alles is nieuw. Ik heb er geweldig veel zin in." Tafelteums In de strijd tegen degradatie behaalde het eerste seniorenteam van tafeltennis vereniging Smash '76 een belangrijke 4- 6 overwinning op ODT uit Roosendaal. Christian van 't Hof en Anné van Dijke wonnen ieder twee partijen en waren sa men ook succesvol in het dubbelspel. Gabriël Gunter bleef steken op één over winning. Door dit resultaat blijft Smash zicht houden op minimaal de vijfde plaats in de eerste klasse van Brabant. Ook het tweede team presteerde goed, door met 7-3 Smash '70 uit Noordhoek te verslaan. Adrie Aarnoudse bleef onge slagen, terwijl Kees van Poortvliet en Peter Bazen twee duels in hun voordeel wisten te beslissen. Het derde seniorenteam behaalde een ruime 2-8 overwinning op TCS uit Steenbergen. Door deze zege blijven de Sint-Annalanders een goede kans maken op het kampioenschap. Marnix van der Graaf en Piet van Dijke bleven in Steen bergen ongeslagen, terwijl Chris Hage één partij won. Het eerste meisjesteam won thuis met 6- 4 van Hotak uit Hoogerheide. Anky Vroegop en Leontien van Keulen won nen ieder twee partijen. Jantien Vroegop won één partij en was samen met haar nicht Anky ook succesvol in het dubbel. Het eerste jongensteam blijft door een 8- 2 overwinning op Irene 2 meedraaien in de top van hun klasse. Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp bleven in het enkelspel ongeslagen, maar verloren samen wel het dubbel. Hubert Bruijn- zeel veroverde in het enkelspel twee punten voor de Sint-Annalanders. Het tweede jeugdteam kreeg met 9-1 klop van Asio. Arno Bruijnzeel redde met zijn winstpartij de eer voor Smash. Het derde team speelde met 5-5 gelijk tegen Red Star. Martijn Neele en Marinus Prins wonnen in het enkelspel ieder twee wedstrijden en wonnen samen ook het dubbelspel. Ook het vierde team behaalde een ge lijkspel. Esther Bruijnzeel bleef ongesla gen tégen de tegenstanders van Markie- zaat uit Bergen op Zoom. Judith Gunter en Ellen Hage bleven steken op één overwinning en verloren samen het dub belspel. Smash 5 kreeg met 8-2 klop van Back Hands. Lennard Uijl won twee partijen in het enkelspel, maar verloor met Tom Overbeeke de dubbel in drie sets. Smash 6 leed een ruime 9-1 neder laag tegen TCS. In Steenbergen scoorde Martijn v.d. Klooster het enige punt voor de Sint-Annalanders. Smash 7 verloor kansloos met 0-10 van Belcrum. Ook het achtste jeugdteam leed een neder laag. Met 2-8 moest men de meerdere erkennen in de Pinpongers. Martine Bruijnzeel en Malcolm Jan Mcgregor wonnen in het enkelspel ieder één wed strijd. Programma zaterdag: Furst kantoors- Smash 1 en Witac 3-Smash 4. Vrijdag houdt tafeltennisvereniging Smash '76 haar 25ste ledenvergadering, waarbij de kampioenen van de NTTB-competitie en van de clubcompetitie gehuldigd zul len worden. Bij de te houden bestuurs verkiezing zijn Kees Vroegop, Chris Ha ge en Adrie Aarnoudse periodiek aftredend en allen weer herkiesbaar. Op de bijeenkomst zulllen tevens de plan nen bekend gemaakt worden voor het 25-jarig jubileum dat men in augustus hoopt te vieren. Gymnastiek Zaterdag wordt in sportzaal de Welleva- ete te Sint-Annaland het eerste kwalifi catietoernooi turnen voor heren van de KNGU zuidwest-Nederland gehouden. De organisatie is in handen van gymver eniging WIK uit Sint-Annaland. Aan de wedstrijden (die van kwart over negen tot één uur duren) doen ook een aantal Thoolse turners mee van twee verenigin gen. Van WIK doen Benjamin van 't Hof (senior), Maarten v.d. Harst (junior), Ro bin van Dijke (pupil 2) en Leander van Schetsen (pupil 1) mee. Van Spido uit Oud-Vossemeer zijn er de volgende deelnemers: Tommy v.d. Plas (junior), Dennis Uijl (pupil 2), Merijn Dam (pu pil 1) en Geoff van der Lugt (instap). Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. C. Wilsing en M. van den Houten 25 p; 2 mevr. R. van Driel en D. Schellinger 22 p; 3 N. Moerkerken en J. Bal 20 p; 4 mevr. F. Schellinger en L. Soomers 18 p; 5 me vr. Y. Verkamman en mevr. R. Burrows 15 p; 6 mevr. C. Praat en J. Geuze 13 p. Meuiviiet: 1 J. Vroegop 31 p; 2 mevr. J. Bos 30 p; 3 W. Bijl 28 p; 4 mevr. T. Goode 18 p; 5 mevr. T. Soomers 16 p; 6 mevr. L. Verschoor 15 p; 7 mevr. L. van Bale 12 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mier- lo en mevr. C. Lindhout 47 p; 2 W. Lindhout en F. Schoep 30 p; 3 mevr. M. v.d. Zande en mevr. L. van Poortvliet 25 p; 4 A. van Dijk en mevr. D. van Dij ke 18 p; 5 mevr. A. Bosters en N. Schoep 13 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. W. Lutt en mevr. L. v.d. Klooster 40 p; 2 C. van Gorsel en A. Leemreijze 31 p; 3 mevr. C. van Mierlo en mevr. L. Verschoor 29 p; 4 mevr. C. Free en mevr. M. Dane 28 p; 5 mevr. S. Wolse en J. v.d. Klooster 27 p; 6 mevr. T. Goode en mevr. G. Ver wijs 26 p. en als één van de grootste inkoop- Éi %-l. ,sX« organisaties kan Imabo het weten. Een showroom-be- PJ> zoek bij V Vriens-I WC x- 3Sc? 7 C-W - X- Vriens-De Schelde is gegarandeerd xv - V een succes. •#.- vy' Advertentie I.M. Jacco Jansen links vooraanvan SPS sprint voorbij een speler van SKNWK. Vierde klasse Smerdiek heeft na de winterstop de smaak te pakken. Tegen Mevo werd echter niet het niveau gehaald van de week ervoor toen ZSC over de knie ging bij de blauwzwarten. De bezoekers uit Zierikzee waren over duidelijk voor een punt naar Smer diek gekomen en wilden ook niet meewerken aan een flitsende voor stelling. Met defensief spel werd ge probeerd om de thuisclub te ontre gelen. Smerdiek, dat weer een beroep kon doen op Pierre Witha gen, vond na een halfuur toch een gaatje in de Schouwse afweer. Het was Jacky op den Brouw die uit de draai onverwacht inschoot en de Mevo-keeper in de korte hoek ver raste: 1-0. Onmiddellijk na de hervatting kreeg Smerdiek vanaf de strafschopstip de kans om de partij definitief te beslis sen. Withagen ging tegen het gras en nam zelf de toegekende penalty. De topschutter van het vorig seizoen schoot de bal echter zwak in en de Schouwse doelman kon redden. Me vo putte moed uit die meevaller en kroop wat meer uit de schulp. Na een uur spelen werd slecht uitverde digen bij Smerdiek afgestraft: 1-1. De gelijkmaker luidde een moeilijk kwartier in voor de thuisclub. Met het inbrengen van Elmar van der Griek probeerde Verreijen zijn team weer op de rails te krijgen. Dat luk te. Van der Griek bracht meer even wicht op het middenveld en zorgde met zijn snelheid voor het nodige gevaar. Het was Withagen die in de 75e minuut de ban brak en revanche nam voor de gemiste pingel. Een vrije trap van de linkspoot verdween rechtstreeks en uiterst fraai in het doel: 2-1. Mevo legde daarop het hoofd in de schoot. In blessuretijd nam Smer diek verder afstand. Niels Hage brak aan de linkerkant goed door en be diende Gert Jan van Ham die voor 3- 1 zorgde. Door de overwinning houd Smerdiek in haar jubileumjaar uitzicht op de prijzen. Keeper Corné van Haaften maakte voor het eerst na een langdurige schouderblessure weer zijn opwachting in de basis. SPS had de zustervereniging een handje kunnen helpen door lijstaan voerder SKNWK de voet dwars te zetten. Het team van Johan Sulkers speelde een van zijn betere wedstrij den van het seizoen, maar vergat te scoren. Meer dan een handvol kan sen waren niet aan de combinatie uit Poortvliet besteed. Bij een uitval in de tweede helft trok SKNWK, on verdiend, alsnog de zege naar zich toe: 0-1. SPS had tegen de sterke Schouwse ploeg niets te verliezen en speelde onbevangen mee. Desondanks bleef de thuisclub met lege handen achter. Sulkers kon het na afloop niet gelo ven. „We creëeren veel kansen en spelen de koploper met goed ver zorgd spel van de mat. Scoren blijft echter voor SPS een groot probleem. We hadden bij rust al met drie doel punten verschil voor moeten staan." SPS, dat onlangs in een oefenwed strijd tweedeklasser SSV ook al goed partij bood, trok zich zaterdag niets aan van de reputatie van de ploeg uit Nieuwerkerk. Brutaal werd op de aanval gespeeld. Erwin Feijtel kreeg de eerste grote kans, maar kopte in het zijnet. Peter Noordijke speelde zich enkele malen goed vrij, maar was bij de afronding evenmin gelukkig. Ook Esmir Kustura kreeg een mogelijkheid, maar mikte juist naast de verkeerde kant van de paal. De kopsterke Feijtel knikte het leer nog eenmaal net over de lat. Sul kers: „Het was eenrichtingsverkeer. We konden het zelf maar amper ge loven." Ook na de thee leek het wachten op de SPS-goal. A.P. van der Belt en René van Vossen doken gevaarlijk op voor de Schouwse doelman, maar deze liet zich niet passeren. De grootste kans was voor Noordijke. De aanvaller wurmde zich onna volgbaar langs vier verdedigers, maar schoot op het beslissende mo ment, via de buitenkant van de paal, naast. Een counter in de 70e minuut deed SPS de das om. Een taxatiefout in de Poortvlietse verdediging bete kende 0-1. Na die tegenslag zocht de thuisclub zijn heil in lange ballen naar voren. SKNWK trok zich mas saal terug. Daardoor was er voor de Thoolse ploeg geen doorkomen meer aan en kwam SKNWK met de hakken over de sloot. Door allerlei oorzaken is de toch al smalle selectie van Stavenisse tij dens de winterstop verder uitge dund. Trainer Rien Smits kon nau welijks een representatief team op de been brengen en moest zelfs een beroep doen op de al lang gestopte doelman Frans Lindhout. Ook tegen een met tien man spelend Halsteren kwam de thuisclub kwaliteit tekort. De Brabanders wonnen met 2-4. „We zitten echt in de min", consta teerde Smits na afloop. De geplaagde oefenmeester kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Bennard en Peter de Rijke die ieder een huis hebben ge kocht cn daar al hun energie in wil len steken. Zaterdag ontbraken ook steunpilaren als keeper Mare Hoogendoorn (herstelt van een auto ongeluk) en de geblesseerde top schutter Adrie Smits. Verdediger Gerry Dorst en Martin Potappel wa ren evenmin van de partij. „Op een gegeven moment houd het dan ge woon op", aldus Smits. In de 20e minuut nam Stavenisse toch de leidihg. Jeremy Gierman zag zijn vrije trap, via een Halsterse verdediger, in het doel verdwijnen: 1-0. Na een halfuur kwamen de be zoekers uit een prima combinatie langszij: 1-1. Nog voor de rust moesten de Brabanders met tien man verder, nadat de doorgebroken Gierman door de uitgelopen Halste- ren-doelman werd gevloerd. Kort na de hervatting leek Stavenisse te gaan profiteren van het numerieke voor deel, Gerard van de Korput werd neergelegd en de toegekende vrije schop verdween uiteindelijk via Cy ril Steendijk in de goal: 2-1. Lang kon de thuisclub niet genieten van de voorsprong. Het werd 2-2 en de personele problemen bij Stavenisse hoopten zich verder op. Steendijk ging geblesseerd naar de kant, de niet fitte Dorst moest uit het trai ningspak. Eerder al was jeugdspeler Jan Kees Wesdorp in de ploeg geko men voor Martin Moerland. Halste ren liep uit naar 2-3 en sloeg in de slotfase nog een keer toe: 2-4. Smits klaagde na afloop zijn nood. „We zijn met vier of vijf man op de trai ning. Het gat voor de vervangers is te groot. Binnenkort zijn we ook Gierman twee weken kwijt, vanwe ge een militaire oefening. Ik zie ons voorlopig nog niet uit het dal ko men." SKNWK 13 10 1 2 31 40-19 ZSC '62 13 9 3 1 30 39-21 Smerdiek 13 8 0 5 24 34-20 Duiveland 13 7 3 3 24 31-20 Dosko 13 5 6 2 21 35-24 Mevo 13 5 2 6 17 19-22 Brouwershaven 12 4 3 5 15 29-34 SPS 13 4 2 7 14 26-27 Stavenisse 13 3 2 8 11 19-38 Halsteren 14 3 2 9 11 24-35 Vrederust 12 0 2 10 2 18-54 De laatste wedstrijd op de eerste dag van het toernooi in Meuiviiet wordt gevolg door ouders, leerlingen en leerkrachten. len. De Regenboog uit Tholen ont breekt. Het gevolg is dat er een on Het toernooi telt dit jaar bij het dammen 19 ploegen van 12 scho- even aantal ploegen aan de tafel zit. Bij het schaken zijn zeven ploegen van zes scholen. Het Kompas, dat meestal in de on derste regionen speelt, leidt na een speeldag, gevolgd door vier ploegen met 6 punten: De Rieburch II uit Sint-Maartensdijk, Die Heenetrecht uit Oud-Vossemeer, de School met de Bijbel en de De Casembroot- schooi uit Sint-Annaland. Onder de top zitten nu Ter Tolne I, de Eben Haëzer en De Kraal uit Tholen. Om de rust tijdens het spelen te be vorderen, heeft organisator O. Huis kamp gevraagd het aantal reserve spelers te beperken. Zoals ge woonlijk zijn de dammers eerder klaar met hun partijen. De schakers doen er in de regel wat langer over. Volgens schaakscheidsechter R. van Nijnatten valt er nog wel wat te ver beteren aan het spel van de jonge schakers. „De strijd ligt nog hele maal open." Woensdag wordt be kend wie de bekers winnen. De wedstrijd zelf ging tot het inci- Zesde klasse Kostermans brak zijn kuit- en scheenbeen na een charge van een NVS-speler, die met gestrekt been het duel inging. Vosmeer-trainer Leo Havermans sprak van een dra ma. „Dit is heel erg. Voor Wil in de eerste plaats, maar natuurlijk ook voor heel de vereniging. Gezien zijn leeftijd zou dit voor Wil wel eens het einde van zijn carrière kunnen betekenen." De 36-jarige Kostermans was net terug van een blessure. Eerder deze competitie stond hij al een tijd bui tenspel wegens een aantal gebroken ribben. Kostermans maakt ook deel uit van het bestuur van de zesde- klasser uit Oud-Vossemeer. De overtreding op Kostermans paste helemaal niet bij de sfeer van de wedstrijd, vond Havermans. „Na tuurlijk was het fel en hard. Dat mag ook in een derby. Er was ech ter nog niets vervelends voorgeval len. En dan ineens die smerige overtreding." dent gelijk op. Vosmeer kreeg wel de betere kansen. Een vrije trap van John Vroegop werd na een halfuur door de NVS-doelman uit de krui sing getikt en ook Jasper de Regt stootte een keer gevaarlijk door. Kort voor de thee was er nog een goede kopkans voor Jacco Vaders. Na een kwartier moest Vosmeer- goalie John Aarnoudse handelend optreden bij een goede vrije schop van de bezoekers. In de tweede helft was er nog niets noemens waardigs gebeurd. Totdat voor Kos termans het noodlot toesloeg. De wedstrijd wordt in principe op een nader te bepalen datum uitge speeld. Val Aan 14 10 3 1 33 34-13 Rimboe 13 8 3 2 27 25-11 Oudemolen 15 8 2 5 26 30-22 Nw.Borgvliet 14 6 2 6 20 42-30 NVS 11 5 4 2 19 21-17 Vivoo 13 6 1 6 19 20-22 WW '67 14 5 2 7 17 31-28 Ouwerkerk 12 4 4 4 16 18-26 Welberg 14 4 2 8 14 18-30 Vosmeer 11 3 2 6 11 17-20 Lepelstraatse B. 13 1 6 6 9 9-29 Moerstraten 14 1 5 8 8 14-31 Damesvoetbal Boos verlieten de dames van Smerdiek zaterdag het veld. De ontevredenheid was groot over scheidsrechter Jonghind, die zeven minuten voor tijd bij een 2-2 stand het eindsignaal gaf. Niet alleen het te vroeg beëindigen van de wedstrijd wekte woede; de dames waren ook ver bolgen om diverse omstreden beslissin gen van de scheidsrechter. Volgens Smerdiek drukte de arbiter een groot stempel op de wedstrijd. Tegenstander GJS maakte het Smerdiek knap lastig. Na een slechte doeltrap van Connie Gulden kreeg de spits van GJS een opgelegde kans voor de openings treffer, maar doelvrouw Gulden wist met een redding haar fout te herstellen. Smerdiek wist vervolgens meer het spel naar zich toe te trekken, maar raakte geërgerd toen de arbiter regelmatig aan vallen wegens buitenspel afblies. Anne Hage, Ilse Polderman en Ramona van Tiggele kregen goede kansen, maar kwamen niet tot scoren. Groot was de teleurstelling toen GJS in de tiende mi nuut wel doel trof. Na een mooie pass van Diana Hendriks scoorde Ramona van Tiggele de gelijkmaker. GJS kreeg vervolgens een strafschop toegewezen, maar de bal werd hoog over het doel schoten. Onder impuls van de sterk spelende Ir ma Hage en Corina Oudesluijs probeer de Smerdiek de druk op te voeren, maar met grote regelmaat werden de dames verrast door een fluitsignaal van de arbi ter, die ook nog een treffer van Smerdiek afkeurde. Een mokkend Smerdiek ver loor de greep op de wedstrijd en zag GJS uit een mooie aanval op voorsprong komen. Smerdiek zette nu alles op de aanval, wat resulteerde in de gelijkma ker door Josca Jansen. Tot verbazing van de spelers liet de scheidsrechter vervol gens zeven minuten voor tijd het eind signaal klinken. Smerdiek 13 9 2 2 29 44-14 Capelle 13 9 1 3 28 42-35 Wieldrecht 12 9 0 3 27 37-20 Peursum 10 8 2 0 26 55-9 Woudrichem 12 5 2 5 17 29-24 Sliedrecht 9 5 l 3 16 23-18 Nieuwdorp 14 4 4 6 16 22-22 GJS 12 4 1 7 13 34-34 Everstein 13 4 1 8 13 31-43 Kerkwijk 12 2 4 6 10 18-35 Zeeland Sport 12 2 2 8 8 18-36 SSC '55 12 0 2 10 2 4-67 De opknapbeurt van het tweede hoofdveld in Sint-Maartensdijk laat een overschot zien van 70.000 gulden. De uitgaven voor het rooi en en afvoeren van bomen blijken veel hoger geraamd te zijn dan er werkelijk is uitgegeven. Daarnaast viel de aanbesteding mee. Uitein delijk resulteerde dat in 9000 gul den lagere kapitaallasten. Daarentegen was er een over schrijving van 40.000 gulden op het onderhoud van de sportterrei nen in de gemeente Tholen. On- kruidbestrijding, het delven van een waterloop bij het sportveld van Stavenisse en afvoer en storten van de delfspecie, alsmede meer her- stelonderhoud omdat er aan de - velden grotere speelschade was 1 dan voorzien, leverden de tegen- valler op. De kosten voor de twee gemeente lijke zwembaden zijn vorig jaar 12.000 gulden hoger uitgevallen dan geraamd was, zo concluderen b. en w. in de nieuwste bestuursrap- portage. In Sint-Maartensdijk is de salarispost 18 mille meer dan be groot door de aanstelling van een badmeester/beheerder in eigen dienst. Dit had wel als gevolg, dat de salarissen en toelagen voor onre gelmatige diensten voor de beoog de personeelsuitbreiding in Meui viiet en de Wellevaete met 20.000* gulden verlaagd moesten worden. Voor het zwembad Tholen is 8000 gulden meer uitgegeven aan perso- - neel van derden. In oktober dachten I b. en w. nog dat het wel meeviel, maar er blijkt onvoldoende reke- ning gehouden te zijn met nog te ontvangen nota's. Aan onderhoud is in de Spetter 13 - mille minder uitgegeven dan be- groot, maar vervanging van de duikplank leverde een tegenvaller van 5000 gulden op. Het onderhoud van het zwembad Sint-Maartens- - dijk viel 6000 gulden goedkoper^ uit. Het eerste team van korfbalvereniging Emergo kreeg thuis met 6-22 klop van het derde team van Ventura Sport 3. Met rustig en goed aanvalsspel wist de Thoolse ploeg tot aan de rust de schade gering te houden. De 5-7 achterstand bij rust bood zelfs nog hoop voor een goed resultaat. In de tweede helft gingen de bezoekers echter een versnelling hoger spelen en werd Emergo op een grote achterstand gezet. Voor Emergo scoor den in deze partij: Marco v.d. Hoek (3x), Marcel de Frel, Kristian van Heemskerk en Jessica de Rijke. Het tweede team behaalde een verras sende 9-6 overwinning op Korbatjo, waarvan in de uitwedstrijd nog met 15- 6 werd verloren. Met geconcentreerd verdedigen en gevarieerd aanvalsspel kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk al snel op een 4-1 voorsprong. De bezoe- kers uit Oud-Beijerland kwamen echter - terug tot 4-4. Bij een 5-5 stand wist Emergo door een slotoffensief defïni- j» tief afstand te nemen. Voor Emergo scoorden: Jaco Rip (3x), Maddy Muis (2x), Erwin Stapel (2x), Leo Overbeeke - en Marianne Rombouts. De A-jeugd van Emergo won met 10-4 - van DSO. De Thoolse treffers kwamen op naam van: Nicole Dam (3x). Jaco - van Heemskerk (3x), Marcel de Frel (2x), Gerdie Dorst en Aswintha Konij-V nenburg. De C-jeugd verloor met 2-5 f van Springfield uit Hoeven. Charlotte Weijenberg scoorde beide treffers voor Emergo. De D-pupillen verloren kans-.* loos met 1-13 van Juliana. Ricky Bazen redde met zijn treffer de eer voor Emer- - go, dat door spelersgebrek weer een be- roep moest doen op spelers van het F- - team. De F-pupillen zorgden er wel voor dat - de punten in Sint-Maartensdijk bleven. Door veel felheid en geconcentreerd spel werd Scheldevogels uit Bergen op Zoom met 3-2 verslagen. Sander Aar- den, Chantal Bentvelsen en Pascal Far- la wierpen voor Emergo de bal in de korf. Programma zaterdag: DSO 6-Emergo" 2, Zevenbergen C-Emergo C, Schelde vogels D-Emergo D. Ondanks een aantal forse uitslagen, ver- 1 andert er niet veel in de Meulvlietcompe- titie. In poule A blijft De Lunch het op vallend goed doen. De nummer drie uit de eerste helft van de competitie staat nog steeds op twee punten van l'Esperance en Papbar. Die laatste bezet de derde plek, terwijl de ploeg in de eerste competitie helft kampioen werd met vier punten voorsprong op l'Esperance. In poule B leidt Van Meer Boys met zeven punten nog steeds op doelsaldo voor Bunny's Boys. Papbar Boys staat puntloos achter aan. De uitslagen waren zondag: Smits Boys-l'Esperance 0-10, Bunny's Boys- Papbar Boys 4-3, Papbar-Sixties 10-2, Van Meer Boys-Hof van Holland 7-2, De Lunch-Destina 6-3. Nadat hetzelfde al in de halve finale van de bekerstrijd was gebeurd, versloeg het zwakkere Jansen in de bedrijvencompeti- tie Bloemenhal met 9-3. Budelpack moest in deze poule met 3-4 het onderspit delven tegen L&E (twee zwakkere broe ders in de competitie). In de A-poule leidt Wierikx nu met 12 punten uit vijf wed strijden. Bloemenhal heeft evenveel pun ten, maar een wedstrijd meer gespeeld. 'f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15