DELTA III Ifffl m N.V. DELTA Nutsbedrijven INFO (0118) 88 2 www.delta-zld.nl Niek Energiek Elektrische oven met gaskookplaat Nieuwe generatie kranen Zeeland Di DELTA 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 februari 2001 MÊÊÊÊ Veilig en zuinig Ér Gaskookplaat Roadshow Cyberbuzz MrZap Spelletjes en games (Cl> Extra korting Informatie Postbus 5048 4330 KA Middelburg e-mail: info@delta-zld.nl Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij u tips, wetenswaardigheden en informatie over ons verras send veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Communicatie van N.V. DELTA Nutsbedrijven, Postbus 5048, 4330 KA Middelburg, e-mail: info@delta-zld.nl CONSU 0*;!.3*xS Ofh WW wliö» Hf* aiftlisfoEM 1 Docxachbs Heeft u internet? Wellicht kunt u dan even een bezoekje aan ónze website brengen. Onder 'consumenten' vindt u allerhande informatie over onze producten: gas, water, elektriciteit en kabel. Voor informatie over kabel (aansluitingen, tv-/radio-programma's, etc.) kunt u overigens ook direct surfen naar 'www.zekatel.tv'. Mist u iets of heeft u vragen over onze website dan kunt u dit melden aan: webmaster@delta-zld.nl. Los van de website kunt u voor al uw overige vragen terecht via het e- mail adres: 'info@delta-zld.nl'. Uw vraag wordt na binnenkomst doorge zonden aan de afdeling of persoon die u daarop een antwoord kan ge ven. Via deze (elektronische snel-)weg zijn wij u ook van dienst. Hier ben ik weer, u weet wel Niek Energiek, steeds paraat, ijverig en hulpvaardig, maar ook zakelijk. Mijn collega's bij DELTA Nutsbedrijven hebben die instelling ook. Om u zo goed mogelijk van dienst te zijn hebben wij diverse afspraken gemaakt. Die afspraken noemen wij klantnormen. In december vermeldde ik de eerste norm. Deze maand noem ik de tweede klantnorm: Afhandeling van correspondentie met klanten geschiedt binnen 10 werkdagen. Dit kan zowel klachten als informatie betreffen. Als een oplossing voor een klacht niet binnen die termijn mogelijk is, krijgt u binnen 5 dagen bericht wanneer dan wel een gericht antwoord verwacht kan worden. Nu we het over klachten hebben, binnenkort gaan wij over op een afhandelingssysteem waarbij, via een speciaal telefoonnummer, klachten en storingen gemeld kunnen worden. Tot nader order kunt u (0118) 882000 bellen voor alle zaken. Design en innovatie komen bij de nieuwste generatie keukenapparatuur mooi samen. Neem nu de inbouwovens van Zanussi. Bakken, braden, warmhouden van gerechten, grilleren en ontdooien is een fluitje van een cent. Dit komt door de eenvoudige bediening. De elektronische timer, de programmeerbare begin- en eindtijd, verlichte bedieningsknoppen, interieurverlichting en de telescopische geleiders voor het uittrekken van bakplaten/braadsleden. Deze ovens zijn ook veilig en zuinig. Wanneer u de oven inschakelt, gaat automatisch een thermostatisch geregelde koelventilator werken om de warme lucht rond de binnenoven in goede banen te leiden. Samen met de speciale constructie van de ovenmantel zorgt deze ventilatie ervoor, dat de elektrische onderdelen worden beschermd en dat het handvat en het bedieningspaneel niet te warm worden. Ook het beperkte contact tussen de binnenoven en de ovenmantel vermijdt de overdracht van warmte naar de zijwanden en aangrenzende keukenmeubels. Bovendien zijn alle ovens aan de voorzijde rondom voorzien van een warme lucht geleidend profiel, zodat de warmte naar voren wordt geleid en niet links en rechts het meubel in. De dubbele ovendeurbeglazing met hittewerend glas houdt de warmte in de oven. Tussen de twee glaspanelen is er een voortduren de luchtstroom en de speciale Thermax Coating reflecteert de warmte terug in de ovenruimte. Hierdoor wordt het energieverlies tot een minimum beperkt en wordt de ovendeur aan de buitenzijde nooit extreem warm. Moeten wij thuis bang zijn voor legionellabacteriën? Neen, is het antwoord. Legionellabacteriën komen van nature niet of nauwelijks voor in drinkwater. Er is pas een risico als de leefomstandigheden voor legionellabacteriën gunstig zijn, waardoor ze zich kunnen vermenigvuldigen. Dat is het geval als de watertemperatuur tussen 25'C en 45°C ligt, de benodigde voedingsstoffen in het water of op de leidingwand aanwezig zijn en het water onvoldoende wordt ververst. Bij normaal gebruik is dat thuis nooit het geval. Om thuis alle risico's te vermijden raden wij u wel aan de leiding vijf minuten door te spoelen met heet water, wanneer een tijdlang (bijvoorbeeld na een vakantie) geen water is getapt. De legionellabacterie gaat dood bij 60*C. Het doodgaan van de bacterie gaat sneller als de temperatuur hoger is. Overigens kan de ziekte als gevolg van legionellabesmetting nooit het gevolg zijn van het drinken van water en niet van de ene op de andere mens worden overgedragen. Tóch levert het woord legionella vaak schrikreacties op. We hoeven alleen maar te denken aan de berichten over 'Bovenkarspel', verschillende gezondheidsinstellingen en recentelijk tuincentra en zwembaden. In alle gevallen werden mensen ziek na inademing van verneveld met legionella-bacteriën besmet water. Om dat te voorkomen heeft het ministerie van VROM op 15 oktober 2000 regelgeving afgekondigd voor alle bedrijven die water ter beschikking stellen aan derden Wanten, medewerkers etc.). Deze bedrijven moeten vóór 15 oktober 2001 een risicoanalyse laten uitvoeren. Gezondheidsinstellingen moeten zelfs al vóór 15 april 2001 een risicoanalyse hebben. Tijdens een risicoanalyse worden de mogelijke risico's in verband met ongewenste groei en verspreiding van legionella-bacteriën in kaart gebracht. Indien er risico's zijn, kunnen deze worden weggenomen door het aan passen van de installatie of het periodiek uitvoeren van beheersmaatregelen. In het laatste geval dienen de maatregelen te worden vastgelegd in een beheersplan en dienen ze gepaard te gaan met periodieke mon- stemamen. Bij de meeste installaties is aanpassing veel goedkoper dan het nemen van steeds weer terugke rende beheersmaatregelen en het is ook een hele zorg minder. Voor bedrijven Op verzoek en tegen vergoeding verricht N.V. DELTA Nutsbedrijven voor bedrijven/instellingen/stichtingen oanalyse. Indien u als bedrijf meer informatie wenst over de risicoanalyse, het beheersplan of de monstername dan kunt u dit opvragen bij onderstaand telefoonnummer, u de risicoanalyse door ons laat uitvoeren, ontvangt u tevens een advies voor het op zo oop mogelijke wijze aanpassen van de installatie. Mocht u toch de voorkeur geven aan het nemen van beheersmaatregelen, dan kunnen wij u ook dat leveren. Voor particulieren die met vragen zitten is N.V. DELTA Nutsbedrijven in het bezit van de folder 'Informatie over Legionella/veteranenziekte'. len zeer veel vragen beantwoord. Deze folder is te verkrijgen via het onderstaande telefoonnummer. informatie: tel. (0118) 882000 il#'' Zanussi heeft ook een noviteit met gaskookplaten. De branders van deze nieuwste Zanussi gaskookplaten zijn volledig dicht. Dit heeft als voordeel dat er geen vloeistof in de kookplaat kan sijpelen bij het schoonmaken of overkoken. Lucifers zijn een overbodige luxe geworden, want de meeste kookplaten uit deze serie hebben een elektrische vonkontsteking. Met een druk op de knop ontstaat een kleine elektrische vonk die het gas ontsteekt. Bovendien zijn de apparaten voorzien van de zo genaamde thermokoppel, een vlambeveiliging die er voor zorgt dat het gas wordt afgesloten zodra de vlam uitgaat. Voor informatie en bezichtiging: G. van Boven Keukens, Badkamers en Verwarming Tramstraat 1, Koudekerke Techniek en design gaan hand in hand bij de nieuwe generatie kranen. Zo is het ouderwetse leertje verleden tijd. Duurzame technieken met keramische schijven en kogelconstructies hebben als voordeel dat ze nooit meer lekken en dat kalk zich niet meer op de belangrijkste onderdelen vastzet. Ook is er aandacht voor allerlei handige snufjes. Zo zijn sommige keukenmengkranen voorzien van een handdouche. De spoelbak kan dan simpel in alle hoeken goed gereinigd worden. Meestal is dit type kraan gecombineerd met de mogelijkheid over te schakelen op een zachtere straal. Met deze straal is uitstekend groente schoon te spoelen. Bij aanschaf van kranen dient u te letten op het Kiwa-keurmerk. Dit garandeert dat de kranen geen schadelijke stoffen bevatten die in het drinkwater terecht kunnen komen. Daarnaast is het een garantie op een kraan met een deugdelijke techniek en een grote duurzaamheid. De moderne gestyleerde kraan kan uw keuken een trendy karakter geven. Onder dat motto vertrekt vanaf 1 maart a.s. een promotieteam van ZeelandNet voor een lange tocht van 3 maanden langs de meeste steden en dorpen van Zeeland. Voor dat doel is een heuse Amerikaanse schoolbus geregeld (de Cyberbuzz) die van binnen met de nieuwste snufjes op het gebied van Internet via de Kabel en digitale televisie is ingericht. In de bus kunt u de medewerksters en medewerkers (de nieuwe generatie) van ZeelandNet zelf ontmoeten en na de deskundi ge uitleg meteen beslissen of Internet via de Kabel ook bij U thuis geïnstalleerd kan worden. Misschien wilt u ook plaats nemen in het mini-theater van MrZap en zelf de zapper ter hand nemen om de nieuwe kanalen te be kijken of een film te bestellen. En om het nog makkelijker te maken ook tot die nieuwe (digitale) generatie te horen worden er in en om de Cyberbuzz allerlei activiteiten georganiseerd. We hebben een grabbelton en kleurplaten voor de kinderen. Er kan on-line gespeeld worden tegen 'Un real' gamers van ZeelandNet. We geven korting op de installatiekosten van Internet via de Kabel en als u diezelfde avond nog MrZap in huis wilt hebben kan dat ook. Op het Rad van Fortuin speelt u voor extra korting. Let op de informatie op Delta-Tv en Delta-Tv teletekst pa gina 190. U vindt daar precies de route, de data en de standplaatsen van de Cyberbuzz.* Heeft u al Internet kijk dan op www.cyberbuzz.nl en doe mee met de quiz. De Cy berbuzz is er voor iedereen, voor mensen met en mensen zonder InternetWilt u nu al een kaartje voor de Cyberbuzz reserveren bel dan 0113-37 77 70. U kunt de gratis kaartjes ook direct bij de chauffeur van de buzz krijgen. Tot ziens bij de Buzz!! Als u het plaatje 'cyberbuzz' uitknipt en inlevert dan heeft u recht op gratis grabbelen. Bij inlevering van het plaatje met de achterlichten krijgt u een gratis consumptie bij de Cyberbuzz. wijzigingen voorbehouden

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 12