'Schoolschoonhouders verdienen te weinig voor het zware werk' Aanwijzen tot nationaal park is voor natuurvereniging niet nodig Te veel onzekerheden over de Auvergnepolder Van Zwieten geeft startsein voor centrum bij Lamsoortje GroenLinks op punten eens met Tholen I- B. en w. maken zich zorgen over personeel van bedrijven Vastgoedwinkel plan Stadszicht in pand Sturris Donderdag 15 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Project kost ruim een half miljoen Gedeputeerde J.G. van Zwieten zal dinsdagmiddag sa men met burgemeester W. Nuis een feestelijk tintje ge ven aan het plaatsen van de staalconstructies voor het multifunctioneel centrum bij kinderboerderij 't Lams oortje te Sint-Maartensdijk. De fundering was voor de kerst al gestort en nu wordt er aan de opbouw gewerkt. Bouwbedrijf Van Houte is de hoofdaannemer, die het ontwerp van M.J. Giljam uitvoert. Van Nieuwenhuijzen nieuw bestuurslid voor de ZLTO L «■■Hl::;' - I HM Totaal 125 mille Regie-uren Waterschap vangt minder ratten Wandelpad Oosterschelde van 200 kilometer loopt ook langs Tholen Het aanwijzen van de Oosterschelde als nationaal park zal de druk van de recreatie op het gebied doen toene men. In de plannen voor de zee-arm wordt te weinig aan dacht besteed aan natuurwaarden. Bij gebrek aan contro le zal er zelfs schade aangericht worden. Dat uitten leden van de natuurvereniging Tholen onlangs tijdens de le denvergadering in Meulvliet. De kritiek kwam na de toe lichting over de voortgang van het plan door B. Kuypers van het overlegorgaan nationaal park Oosterschelde in oprichting. Volgens haar is het belangrijk dat alle gelui den van omwonenden en organisaties gehoord worden en de plannen daarop worden afgestemd. Veerpontje Zijpe Natuurvereniging Tholen kritisch De natuurvereniging Tholen houdt de ontwikkelingen in de Auvergnepolder nauwlettend in de gaten, ook nu de grootschalige ontwikkeling van industrie van de baan is. Er blijven nog te veel onzekerheden over, zo zei voorzit ter G. Westerweel van de natuurvereniging Tholen on langs tijdens de ledenvergadering in Meulvliet in Tho len. Zo is niet duidelijk of de 65 ha grond in de Auvergnepolder die de gemeente Bergen op Zoom zegt te willen gebruiken als industrieterrein, wel voldoende is gezien de gronddruk rond de buurgemeente. „Het is niet bekend waar die 65 ha komt en er is geen zekerheid over de toekomst na 2010." Wilgen knotten Waterschap gaat bestrijdingsmiddelen met 25% reduceren Waterschap wil lager notaristarief Lastige mensen thema voor de ondernemersavond 72 gele kaarten in project parkeren en stilstaan Tholen Het multifunctioneel centrum dient van leven, waarbij een integratie tot als dagopvang voor verstandelijk gehandicapten van het Gors die het onderhoud van de kinderboerderij en de heemtuin van maandag tot en met vrijdag op zich nemen. Ze be heren ook een theeschenkerij en verkopen producten die ze zelf ge maakt hebben. Het centrum zal ook als voorlich tingscentrum dienen: voor natuur park Oosterschelde, het Zeeuws Biologisch Museum, Natuurvereni- ging Tholen en voor agrarische doeleinden. In de avonduren staat het centrum open als vergader- en ontmoetingsruimte voor verenigin gen. „Door zijn unieke opzet bruist het centrum zeven dagen in de week stand komt tussen verstandelijk ge handicapten, recreanten en de inwo ners van de gemeente Tholen", zegt secretaresse mevr. E. Frigge-Hoge- steeger van het platform leefbaar platteland Tholen. De totale kosten worden geraamd op 505.756 gul den. Het ministerie van landbouw, natuurbehoud en visserij, de provin cie Zeeland, de gemeente Tholen en het nationaal park Oosterschelde betalen eraan mee. In mei moet het centrum klaar zijn. Twee jaar gele den zijn de kinderboerderij en heemtuin 't Lamsoortje al aange legd, ook toen mede dankzij subsi die van het ministerie van lnv en verschillende acties op het eiland. W.C. van Nieuwenhuijzen uit Sint-Philipsland wordt voorge steld als nieuw bestuurslid van de ZLTO-afdeling Tholen. Hij ver vult de vacature G.J. Hoek uit Sint-Maartensdijk, die periodiek aftredend is en zich niet herkies baar heeft gesteld. Tussentijds af tredend en niet herkiesbaar is me vr. M.A. Reins-Hage uit Oud- Vossemeer, die wegens drukke werkzaamheden haar bestuurslid maatschap neerlegt. Aangezien die vacature niet wordt vervuld, daalt het aantal bestuursleden naar zeven. Volgens voorzitter E. Hage past dit binnen de bestuurlijke vernieuwing die is ingezet. „Daar komt bij, dat de spreiding over de verschillende woonkernen niet meer zo strikt toegepast wordt als vroeger. Onder Sint-Maartensdijk was het nogal druk met adviseurs, want naast de zeven bestuursleden hebben we ook nog acht advi seurs." In het bestuur is er binnen kort een vrouw minder, maar er blijven er nog twee over: naast se cretaresse mevr. C.J. Timmers- Punt uit Sint-Philipsland is dat mevr. C.L. van Dalen-Doeleman uit Scherpenisse. De laatste is met voorzitter Hage periodiek aftre dend, maar herkiesbaar. De for mele bekrachtiging daarvan staat dinsdagavond 20 februari op de agenda van de ledenvergadering in de Wellevaete te Sint-Annaland. Mr.D.J. de Korte van WEA Zee land spreekt dan over bedrijfsop volging en fiscale actualiteiten. Het gemeentebestuur van Tholen en de fractie van GroenLinks uit provinciale staten denken hetzelf de over de industriële ontwikke ling in de Bergse Auvergnepolder en de noodzaak van verbetering van de waterkwaliteit in het Vol kerak/Zoommeer stemmen over een. Dat bleek onlangs tijdens een werkbezoek van de statenfractie. Behalve met het gemeentebestuur waren er contacten met het plat form leefbaar platteland Tholen en met het Ondernemersoverleg Tholen. De statenleden bekeken kinderboerderij/heemtuin 't Lam soortje en de Pluimpot. Beiden aansprekende voorbeelden van plattelandsvernieuwing, aldus woordvoerder M. Wiersma. Mét het platform is de fractie bezorgd over de ontwikkeling op dit beleid sterrein, dat initiatieven van vrij- willigers(platforms) het af dreigen te leggen tegen professionals en adviesbureaus. De betrokkenheid van die laatsten mag niet doorslag gevend zijn, de kwaliteit van de projecten moet voorop staan, vindt GroenLinks. De ondernemers vestigden onder meer de aandacht op fricties op de arbeidsmarkt en het daaruit voort vloeiende personeelsgebrek. Pen delaars blijken in de praktijk niet zomaar voor werk dichtbij huis te kiezen. De situatie van de bedrijf sterreinen in Tholen kwam even eens aan de orde. Daarbij kwam men tot de conclusie dat het op krikken van enkele oudere terrei nen niet alleen de ruimtevraag be perkt, maar ook leidt tot een beter aanzicht van de bebouwing en een betere uitstraling. /jfeï V m'l ïih* Ghislaine Gabriels en Johanna Wesdorp (rechts) maken de Rieburch in Sint-Maartensdijk schoon. Ze zijn beiden in dienst van Van der Gaag uit Bergen op Zoom. Het gemeentebestuur van Tholen maakt zich zorgen over het personeel van de schoonmaakbedrijven die de scholen moeten onderhouden. „Doordat de contract-uurprijs van ƒ33,20 erg laag is, verdienen school schoonhouders in onze ogen ook een te laag salaris voor het zware werk dat men moet verrichten. Gevolg: veel verloop van personeel", zo schrijft het college in een voorstel voor de raadscommissie algemeen bestuur en welzijn. Die praat donderdagavond 18 febru ari weer over het schoonhouden van de openbare scholen, nadat dit in een eerdere vergadering ook al gebeurde. Landelijk verschijnen er regelmatig berichten dat het onderhoud te wen sen overlaat. Directeur L.A. Helle- mons van de federatie van openbare basisscholen maakte een notitie over de Thoolse situatie. Volgens hem kun nen de scholen binnen de huidige ver goedingsbedragen minimaal verant- woord schoon gehouden worden. „Dit betekent niet, dat de scholen niet schoon zijn. Het betekent wel, dat het altijd beter en schoner kan", conclu deren b. en w. Volgens Hellemons is het aantal uren dat netto per dag beschikbaar is .be slist onvoldoende.' „Helaas kunnen we niet meer betalen omdat dit ten koste gaat van de minimale dagelijkse schoonmaakuren omdat dan andere fondsen (onderhoud gebouw, leer middelen, meubilair, e.d.) aangetast dienen te worden." Volgens de direc-, teur verwonderen de scholen zich erover, dat in deze welvaartstijd de maatschappij zo weinig over heeft voor een essentiële zaak als schoon maakonderhoud. Het programma van eisen geeft aan, hoe frequent een lo kaal of de w.c. schoongemaakt moet worden. „Een schoonmaakbedrijf kan voor die ƒ33,20 per uur volstrekt niet aan deze normen voldoen. Dankzij het feit dat onderwijzend personeel en ouderwerkgroepen zelf erg veel schoon maken, houden we onze scho len minimaal verantwoord schoon", aldus Hellemons. B. en w. willen toch geen extra geld betalen, want dan ontstaan er weer gaten bij het onderhoud van de ge bouwen, het onderwijsleerpakket of het meubilair. Een greep in de ge meentekas is natuurlijk altijd moge lijk, maar dan ontstaat de verplichting om het bijzonder onderwijs dezelfde vergoedingen toe te staan. En die bij zondere scholen zijn' dan niet ver plicht om het geld ook werkelijk voor het schoonmaken te gebruiken. Ze kunnen iedere willekeurige investe ring doen. Wanneer b. en w. dus bij voorbeeld 50.000 gulden voor scho nere openbare scholen extra zouden betalen, betekent dat voor de bijzon dere scholen (die zijn anderhalf keer zo groot als de openbare) nog eens 75 mille, dus totaal 125.000 gulden. Het college grijpt zich vast aan de toe zegging van de staatssecretaris om de programma's van eisen aan een gron dige evaluatie te onderwerpen. „We vinden het vooralsnog te voorbarig om naar een oplossing te zoeken die behoorlijk geld kan gaan kosten, ter wijl de overheid deze kosten mis schien volgend jaar al voor haar reke ning neemt doo rmiddel van een verhoging in de Londo-vergoedin- gen", aldus b. en w. in het voorstel aan de raadscommissie abw. Volgens het schoonmaakcontract wordt in de Rieburch in Sint-Maar tensdijk elke dag 4 uren schoonge maakt en in De Casembrootschool 3,25 uren. In Ter Tolne 2,5 en Die Heenetrecht 2,1 uren. In de Eevliet, de Schalm en de Luyster ieder 1,75 uur per dag en in de Oosterschelde- school 1,25 uur. Voor alle acht scho len geldt, dat twee keer zowel binnen als buiten de ramen worden gewas sen. De vloeren worden één keer per jaar gereinigd en gaan dan ook in de was. Ter Tolne ontvangt voor zeven groe pen 20.077 gulden per jaar voor 980 m2 bruto vloeroppervlakte. De Ee vliet, de Oosterscheldeschooi, de Schalm en de Luyster (elk 4 groepen) 19.286 gulden, die Heenetrechtschool (5 groepen) 23.291 gulden, De Ca sembrootschool (9 groepen) 35.308 gulden en de Rieburch (11 groepen) 41.539 gulden. De scholen met 4 groepen houden on geveer 1500 gulden buiten het con tract en de grotere scholen 3000 gul den om kosten van wasgoed, eigen schoonmaakmiddelen, afval, toiletpa pier e.d. te kunnen betalen. Uit dit be drag zet de plaatselijke directeur ook vaak nog enkele regie-uren in voor extra schoonmaakonderhoud. Volgens Hellemons is frequente com municatie tussen schoolleiding en on derwijzers met de schoonmaker of de bedrijfsleiding nodig. Een goed werk schema dient onderdeel van het con tract te zijn en het werk van de schoonmaker dient goed afgestemd te zijn op de schoolsituatie. Met een sterke regierol voor de plaatselijke di recteur ziet Hellemons een gelijke verantwoordelijkheid voor de schone school bij het onderwijzend personeel en het schoonmaakbedrijf. De rattenvangers van de waterschap Zeeuwse Eilanden hebben het afge lopen jaar in de gemeente Tholen bijna dertien procent minder mus kusratten gevangen dan in 1999. Was destijds de vangst nog 853 rat ten, vorig jaar werden er 744 van de ze knaagdieren gevangen. Alleen Tholen, Sint-Philipsland en de Be- velanden kennen die achteruitgang. In Schouwen-Duiveland, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen werden juist aanzienlijk meer ratten gevangen. Met name een forse stijging in het aantal gevangen ratten in Zeeuws- Vlaanderen zorgde ervoor dat er over heel Zeeland 3000 muskusrat ten meer werden gevangen. Zeeuws- Vlaanderen ligt als regio ruim aan kop met 31.807 exemplaren van de 'ondatra zibethica'. Op afstand volgt het westen van Zuid-Beveland met 2203 gevangen dieren en dan komt Tholen met 744 bisamratten. De bi- sam- of muskusrat is oorspronkelijk afkomstig uit Canada en de Verenig de Staten waar het dier voor zijn bont wordt bejaagd. In 1906 werd de rat in Bohemen geïmporteerd, van waar hij zich snel verspreidde over West-Europa. Vanwege zijn vele graafwerk, levert een te grote popu latie gevaar op voor de dijken, oe vers en slootkanten. Er zijn in Zee land 16 muskusrattenvangers actief waarvan negen in Zeeuws-Vlaande ren. Die groep is onlangs uitgebreid, vandaar de toename van de totale vangst. De verwachting van het wa terschap is dat de populatie in de ko mende jaren zal dalen. Advertentie I.M. Een van de plaatsen waar het wandelpad mogelijk langs zal leiden, zijn de slikken van Den Dortsman bij Sint-Maartensdijk. De Oosterschelde wordt volgens jaar het beheers- en inrichtingsplan Kuypers het op één na belangrijk ste park van Nederland (na de Ho ge Veluwe). Er zijn er al 17 in ons land maar de Oosterschelde wordt een groot park met 35000 ha water en 2000 ha natuurgebied binnen dijks. Het overlegorgaan hoopt dit 1> voor het park af te kunnen ronden. Twintig organisaties en instanties hebben daar hun zegje over ge daan. Tholen deelt ook mee in het plan. De wandelroute Dolen op Tholen bijvoorbeeld van staatsbosbeheer in het Rammegors is betaald door het overlegorgaan. Er komt een mi lieu-educatief centrum in kinder boerderij en heemtuin 't Lamsoor tje in Sint-Maartensdijk. Daar komt ook het startpunt voor excur sies. Bovendien zal het ook als rustpunt voor bezoekers dienst gaan doen. Onderzoek in het ge bied is een van de uitdagingen, ver telde Kuypers. Er komt geld voor van het rijk. „Maar het is geen zil vervloot. Het ministerie vindt dat ook de regio het park moet dra gen." Voorlichting en educatie krijgen daarom veel aandacht, zo legde ze uit. In december verscheen het eer ste informatiebulletin van het over legorgaan. Aan het park lag al een natuurbeschermingswet ten grond slag. Ook was er al een beleidsplan Oosterschelde. Volgens voorzitter G. Westerweel van de natuurver eniging was dat voldoende en is het overbodig om van de Ooster schelde een nationaal park te ma ken. „Een sticker 'nationaal park' plakken op het gebied is niet no dig, omdat het al beschermd is. We zijn bang dat het toerisme zal toe nemen, net als bij het nationaal park de Hoge Veluwe is gebeurd. Als de toeloop niet goed wordt op gevangen, vrezen wij schade aan het gebied dat niet direct te zien zal zijn. De natuur wordt niet goed meegewogen. Vanuit de recreatie- hoek zal er een behoorlijke claim op het gebied worden gelegd." De natuurvereniging heeft kritiek op de aanleg van het wandelpad van 200 kilometer rond de Ooster schelde. Volgens het bestuur loopt dat dwars door de natuurgebieden bij de Heide in de Noordpolder bij Sint-Maartensdijk en langs het schorrengebied van Sint-Annaland. 1' Het pad wordt ontwikkeld door het bureau voor toerisme Zeeland maar een brief met de bezwaren van de natuurclub kwam onbesteld terug, zo zei Westerweel. Hij vreest dat vrijwilligers geen 'vat meer' op de plannen hebben. Maar Kuypers zei juist de rekenen op steun van organisaties die al be zig zijn met het ontwikkelen van plannen. Het pad sluit aan op de lange afstandswandelpaden. Vol gens Kuypers is de route nog niet definitief en wordt er met verschil lende organisaties zoals het water schap en het Nivon Zeeland over de aanleg gepraat. Ze vroeg het be stuur de bezwaren opnieuw in te sturen. „Natuurgerichte recreatie is te sturen. Een groot deel van de problemen zijn te ondervangen. Dat deze brief zo terugkomt, is vervelend. Maar de sector natuur is ook in het overlegorgaan vertegen woordigd (door Thijs Kramer van de Zeeuwse milieufederatie red.)." Mevr. Koppenhol uit Sint-Maar tensdijk wilde weten wat er ge beurt als blijkt dat er schade berok kend wordt aan het gebied door het toerisme. Kuypers zei dat er ge werkt wordt aan een 'kwaliteits zorgsysteem' om dat te voorko men. En als het daar niet aan kan voldoen, dan kan de toewijzing na tionaal park zelfs van het gebied gehaald worden. Navraag bij de coördinator T. van Elsacker van het bureau voor toe risme Zeeland over het wandelpad leert dat de route nog niet vast ligt. Volgens Van Elsacker (onlangs aanwezig bij de opening van de wandelroute in het Rammegors) is de route heel ruw geschetst en is het ook niet de bedoeling dat wan delaars door kwetsbare gebieden worden geleid. „Er moet nog veel overleg gevoerd worden met ver schillende instanties en eigenaren. Het is wel de bedoeling dat het aansluit op de lange afstandswan delpaden. In de Rammegors ge beurt dat met het pad dat naar Bra bant loopt en op Schouwen met het pad dat over de stormvloedkering loopt." Ook sluit het pad aan op de veer- pontjes, zoals die bij Gorishoek. Op die manier kunnen volgens Van Elsacker wandelaars het pad in ge deelten lopen en gebruik maken van de toeristische veerverbindin- gen. Voor het veer van Sint-Anna land - Bruinisse wordt een vervan ging gezocht. Volgens Van Elsacker wordt nu geprobeerd een boot te laten varen tussen Anna Ja- cobapolder en Zijpe, maar daar voor moet aan de strekdam naast de oude veerhaven (in gebruik door C. Bout met hangmosselen) een steiger worden gemaakt. Gedeputeerden van Noord-Brabant en Zeeland lieten onlangs weten dat de Auvergnepolder niet geschikt is voor grootschalige industrievesti ging. De studie naar de potenties van de Zoom-as viel gunstig uit voor de Zeeuwse Kreekrakpolder, maar wordt op dit moment niet verder ont wikkeld. De Auvergnepolder moet open en groen blijven, maar biedt nog wel ruimte voor lokale bedrijfsvestiging, zo staat in het rapport. Volgens Wes terweel heeft wethouder Jansen van Bergen op Zoom ook duidelijk ge maakt dat een grootschalige ontwik keling na het jaar 2010 tot de moge lijkheden blijft behoren. Westerweel vroeg de leden (er waren inclusief het bestuur zestien belangstellenden) wat zij van de zaak vinden. „Moeten we ook actie blijven voeren tegen de 65 ha, als die bijvoorbeeld niet bij de Thoolse brug komt, maar aansluit aan het bestaande industrieterrein?" Volgens M. van Liere (van de plano logiewerkgroep) moet de natuurver eniging zich ook tegen de 65 ha ver zetten. „Voor die 65 ha moet toch de hele polder op de schop. De wegen zijn nu niet toereikend. De infrastruc tuur moet er voor aangepast worden. En als die er eenmaal ligt, dan is dat het begin van het einde. Dan kunnen het er alsnog 100 of 200 ha worden." Hij wees erop dat de provincie Noord-Brabant de polder wil behou den zoals die er nu bijligt, open en groen. „Ik hoop dat dit dan ook in het streekplan wordt opgenomen. Dan kunnen wij daar Bergen op Zoom op wijzen. Er zitten vogels die op de lijst van bedreigde soorten staat. Met de vogelrichtlijn in de hand kun je daar wel wat tegenhouden. Ik kies voor de nul-optie." Het bestuur is echter ook verheugd over het feit dat er een streep door de plannen is getrokken om de polder vol te bouwen met bedrijven, zo schrijft Westerweel in het vereni gingsblad: .Ondanks dit nog steeds niet rooskleurige toekomstbeeld, zijn we er trots op wat we als organisatie tot nu toe bereikt hebben. Het is ten slotte de natuurvereniging Tholen die als eerst aan de bel heeft getrokken en onze overkoepelende organisaties (Zeeuwse en Brabantse Milieufede raties) en de diverse overheden aan het denken heeft gezet.' In 2000 sloot de vereniging weer een aantal onderhoudscontracten af met particulieren voor het knotten van wilgen. De landschapswerkgroep krijgt hierdoor meer werk, maar spekt ook de verenigingskas omdat er een behoorlijke vergoeding tegen over staat. Het gaat om knotwilgen in gebieden van staatsbosbeheer en bij particulieren. De vergoeding was eerst 5 gulden per boom, maar is nu 23 gulden per wilg. De werkgroep heeft nu een plan voor tien jaar opge steld om aan de onderhoudsverplich ting te kunnen voldoen, maar zoekt actieve leden om het vele werk te kunnen blijven verrichten. Bestuurslid L. Vermaas (planten- werkgroep) uit Tholen was aftredend en niet herkiesbaar. R. van der Laan had zich kandidaat gesteld voor een bestuursfunctie. Er waren geen te genkandidaten. Van der Laan werd bij acclamatie gekozen. Hij vertegen woordigt voortaan de plantenwerk- groep in het bestuur. J. de Wilde (landschapsbeheer) en R Bijl (pen ningmeester) waren aftredend en her kiesbaar. Zij werden herkozen in het bestuur. Financieel Staat de vereniging er goed voor. Er is een positief saldo van 3000 gulden en er staat 2500 gul den op de spaarrekening. De op brengst van de contributie bedraagt ook zo'n 3000 gulden. Bij het op schonen van de ledenlijst vielen er acht leden af. Er schreven zich 12 nieuwe leden in. Nu telt de vereni ging 103 leden. Het waterschap Zeeuwse Eilanden vindt een vermindering van het to- taalverbruik aan bestrijdingsmidde len in 2001 van 25% ten opzichte van 1999 zeker haalbaar. Het dage lijks bestuur neemt voor verschillen de sectoren de volgende inspan ningsverplichting op zich. Voor de waterkeringen een reductie van 63% ten opzichte van 1999; voor de we gen 36%; waterbeheer onderhoud 43% en waterbeheer zuiveringsin stallaties 43%. Het waterschap heeft een notitie bestrijdingsmiddelenge- bruik gemaakt die in de commissies waterbeheer en waterkeringen/we gen besproken zal worden. Het waterschap wil profiteren van de gewijzigde regelgeving voor no tarissen, die meer als commercieel bedrijf dan als ambtelijke instelling gaan functioneren. Daardoor zijn ook de tarieven flexibel geworden. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden heeft de vier huisnotaris sen in het gehele beheersgebied uitgenodigd om voor de periode van een jaar een verlaagd tariefaan bod te doen. Als de korting bekend is, neemt het waterschap een be slissing. De tweejaarlijkse grote ondeme- mersavond staat woensdag 28 maart in Meulvliet in het teken van lastige mensen. Hoe ga je daar mee om? Herkent u hun lichaamstaal? Volgens Jaap Bronfbedrijfsadviseur en trainer met communicatie als specialiteit) bestaan er geen lastige mensen, maar worden er alleen verkeerde technie ken toegepast. Toch heeft iedereen wel eens te maken met een notoir klagende klant, een boze buurman, een familielid dat op alle slakken zout legt, een collega die alles beter weet of een baas die als dictator geen slecht figuur zou slaan. Er zijn nu eenmaal mensen die er hun hobby van maken, zo moeilijk mogelijk te doen. Deze mensen scheppen niet al leen problemen die tijd en geld kos ten, maar ze zijn ook in staat om woede en frustratie op te roepen. Tij dens de ondernemersavond leert Jaap Bron hoe deze lastpakken aangepakt moeten worden en hoe men de eigen emoties de blaas blijft. Hij stelt zich daarbij meer als cabaretier dan als schoolmeester op. De bezoekers kun nen rekenen op de nodige tips voor de omgang met kleine dictators, zwijgers, muggenzifters, uitstellers, sluipmoordenaars en betweters, zo schrijft de gemeente Tholen in de uit nodiging. Burgemeester W. Nuis spreekt het openingswoord, Rabobank-directeur G.J. Harmsen sluit de bijeenkomst af. Ook het Ondernemers Overleg Tho len werkt aan de organisatie mee. In het pand waar voorheen slijterij Sturris gevestigd was op de hoek van de Kerkstraat/Hoogstraat in Tholen vestigt zich in maart Vast&Goed. Het bedrijf gaat de volledige verkoop ver zorgen van de huizen in het nieuw- bouwplan Stadszicht aan de Postweg. De verbouwing van de voormalige slijterij met naastgelegen woning is al in volle gang. Er komt een volledig nieuw interieur, waarin maquettes en bouwtekeningen goed tot hun recht komen. „De eerste fase van Stads zicht zal bestaan uit 100 woningen", zegt directeur en makelaar/taxateur W. Faas. „Vooruitlopend daarop, wil len we in maart al beginnen met onze hypotheekafdeling. Er gaan twee mensen werken die intern op ons kantoor Roosendaal worden opge leid; Janny van den Berg krijgt in Tholen de leiding. Het kantoor zal op maandag een halve dag open zijn, van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur." Vast&Goed heeft naast het hoofdkantoor in Roosendaal ook nog een vestiging in Etten-Leur. In hun recent uitgekomen bestuurs- rapportage melden b. en w. van Tho len, dat in juli een ontwerp van be stemmingsplan Stadszicht beschik baar zal komen. „Dit zal dan aan ons college worden voorgelegd. Daarna dient de bestemmingsplanprocedure doorlopen te worden. De uitvoering is gepland vanaf 2002." Ten aanzien van een al veel langer lo pend project, Slachtveld in Tholen, verwachten b. en w. in maart een ont werp van de inrichting van het gebied te krijgen. „Dan zal er ook duidelijk heid zijn over het al dan niet verleg gen van de oprit Ten Ankerweg." Ge zien de omvangrijke kosten van dit onderdeel, is dat het knelpunt voor projectontwikkelaar Kondor Wessels, die er supermarkten voor Albert Heijn en C1000 wil bouwen met nog een aantal woningen. Het project parkeren en stilstaan dat de politie van 17 januari tot en met 9 februari hield, heeft in totaal 72 waar schuwingen en één proces-verbaal opgeleverd. Het project was bedoeld om overlast van hinderlijk parkeren of stilstaan in woonkernen terug te dringen. In Tholen-stad werden 29 gele kaarten en één proces-verbaal uitgedeeld. In Poortvliet vielen 6 gele kaarten, In Scherpenisse 5, Sint- Maartensdijk 18 (waaronder 6 vracht wagens), Anna Jacobapolder 4, Sint- Philipsland 2 en Oud-Vossemeer één. In Stavenisse vond de politie geen overtreders. Wie nu gesnapt wordt, krijgt geen waarschuwing meer, maar meteen een boete.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11