Honderdste leerling mijlpaal Schalm i Plaatselijk nieuws Paspoorten sportvissers Oosterschelde 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 februari 2001 Weekend Antwerpen Geslaagd Van der Hulst in bieb Klaverjassen Gereedschap weg COV en ouderenzorg Auto in sloot Auto 'geleend' Ik kan niet geloven Vervoer op school Verkoping Schutse Hof van Holland op kop Dweilbands en ballonnen Jubileumfeest Pluus Accelerando zwaait voorzitters uit Beleidsplan fanfare Geslacht in eigen slageri Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Regenachtige visdag Ouderavond WHS, Hoogste punt centrum Ds. De Goei blijft Project seizoenen Klaverjassen Oliebollen zendingskrans Predikant beroepen Ruiten vernield Boekenverkoop W. Bijl hoogste serie Door gladheid in sloot Bestel-/Bedrijfsauto's Workshops keramiek Mevrouw J. Meerman-Ottevanger heeft een weekend Antwerpen voor twee personen gewonnen met een prijsvraag van Ben van der Heiden Optiek. Iedereen die daar in januari een nieuwe bril kocht, maakte kans op deze prijs. Men moest daarvoor twee vragen beantwoorden een een gezegde bedenken over 'zien'. Me vrouw Meerman kwam als geluk kigste uit de bus. Het weekend Ant werpen is inclusief twee overnach tingen in het Residence Hotel vlak bij de Keyserlei en De Meir en een driegangenmenu in restaurant Cur- nonsky. Maurice Laban (24) is aan de Eras- musuniversiteit in Rotterdam ge slaagd voor zijn doctoraal examen bedrijfskunde. Zijn scriptie ging over de weerstand in sociaal inte- gratief en systeemperspectief. Na zijn basisopleiding aan de Koningin Julianaschool te Sint-Philipsland ging Maurice Laban naar 't Rijks in Bergen op Zoom, waar hij eerst vijf jaar havo en vervolgens twee jaar vwo deed. Na 5,5 jaar studie aan de Erasmus werkt de jonge doctoran dus nu tijdelijk bij verzekerings maatschappij Stad Rotterdam, een onderdeel van het Fortis-concern. In de bibliotheek zijn tot en met 23 februari tekeningen te zien van W.G. van der Hulst jr. Vanaf zijn zestiende was hij de vaste illustrator van zijn vader, die schrijver was. Zijn tekeningen zijn over het alge meen zwart-witte pentekeningen. Na 1970 legde Van der Hulst zich meer toe op schilderen. H. Snepvangers won de klaverjas- wedstrijd van Stad Tholen met 5686 punten. Tweede werd M. Verkerke met 5240 p; 3. M. Opree 4931 p; 4. F. Bahnerth 4919 p; 5. M. Noordij- ke 4911 p. Uit een schuurtje bij Ven woning aan de Grindweg is een hoeveelheid gereedschap gestolen. De dader sloeg zijn slag tussen zaterdagmid dag 12 uur en maandagmiddag 12 uur. Voor de christelijke ouderenvereni ging vertelde M.C. Felius van Ten Anker donderdag iets over de oude renzorg. Op heldere wijze legde hij de verschillen uit tussen verzor- gings- en verpleeghuis. Verder zei Felius dat in de zorg de mens - zo wel cliënt als personeel - centraal staat. Ook werd een videoband ver toond over kleinschalige woonvor men in de verzorging. In de pauze droeg voorzitter mevr. S.C. Tichem- Zachariasse een gedicht op aan per soneel en directie van Ten Anker. Vervolgens werden de nodige vra gen beantwoord. Dhr. Felius werd voor zijn bijdrage bedankt met een attentie. In haar openingswoord ging de voorzitter in op de watersnoodramp, die zich precies 48 jaar geleden ook op het eiland Tholen voltrok. Aan deze dag mag en kan niet voorbijge gaan worden, aldus mevr. Tichem die met het lezen van een gedicht in het Zeeuws de gevoelens van de vereniging tot uitdrukking bracht. Bij de huishoudelijke zaken was een bestuurswisseling aan de orde. Mevr. L. Rijstenbil (wegens ziekte afwezig) en J.L. Duijzer werden be dankt voor hun vele werk vanaf de oprichting. In hun plaatsen zijn me vr. RS. Steketee-de Jonge en J. Vos benoemd. Een 27-jarige automobilist uit Ba- rendrecht is maandagavond fond ze ven uur in de Broekseweg in de sloot beland. De man, rijdend in de richting Oud-Vossemeer, verloor de macht over het stuur, raakte van de weg en kwam in de naastliggende sloot tot stilstand. Hij bleef onge deerd, maar van de auto werd de voorwielophanging ontzet. Oud-Vossemeer In de Molenstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een rode Opel Kadett Hatchback gestolen. De auto werd zondag teruggevonden in Rot terdam en is daar nader door de po litie onderzocht. Om half zeven zondagavond is er in de N.H. kerk een jeugddienst met als thema 'Ik kan niet geloven'. Me dewerking verlenen onder andere ds. M. Janse uit Oud-Gastel en het jeugdkoor Polyhymnia. De collecte tijdens de dienst is bestemd voor de uit Sint-Annaland afkomstige Maria van 't Hof, die sinds september in Kirgizië werkt in een tehuis voor wees- en straatkinderen. Met een kijkavond is woensdag de projectweek over vervoer afgeslo- ten op de Die Heenetrechtschool. Niet alleen werd er een week lang heel wat afgeknutseld, ook de ge schiedenis- en aardrijkskundelessen hadden vervoer als thema. Op de eerste dag moesten alle kin deren op een alternatieve en ludieke manier naar school komen. Op het plein was het dan ook een gekrioel van steppen, skateboards en skates. Kinderen die erg dicht bij de school wonen, lieten zich met de auto bren gen, terwijl kinderen uit de polder met een traptractor naar school kwamen. Weer anderen hadden bij voorbeeld een zeilstep gemaakt, of hun slee voorzien van wielen. Ook waren er die zich in een kruiwagen of steekwagen naar school lieten brengen. Gedurende de week lieten de laag ste groepen zich door een bus naar Tholen brengen, waar ze de schepen in de haven bekeken. Op maandag middag kwamen de politiemannen Weijler en Sturris naar school met een ME-bus en een hondenwagen. De kinderen mochten de voertuigen bekijken en ze vroegen de agenten de oren van het hoofd. Groep 7/8 kreeg nog uitleg over de mobiele eenheid. In De Vossenkuil wordt zaterdag een verkoping gehouden voor stich ting De Schutse te Resteren. Tussen tien en drie uur is er vanalles te koop, zoals slaatjes, vis, yoghurt en andere etenswaren, ondergoed en textiel, planten, gereedschap, speel goed, cadeau-artikelen en microve- zeldoekjes. De biljarters van Hof van Holland 3 hebben de eerste plaats in de bondscompetitie (C4 groep B) ste vig in handen (met 666,944 pun ten). Met nog zes wedstrijden te gaan, staan ze 6,953 p. voor op OTK uit Bergen op Zoom. Hof van Holland 4 staat in dezelfde poule zevende met 629,782 p. en kan de clubgenoten van dienst zijn door de tegenstanders flink wat punten af te snoepen. Het C2-team won van De Raaijberg uit Bergen op Zoom. P. Vroegop haalde zijn 100 punten in 27 beur ten, wat een gemiddelde van 3,74 betekent. T. de Reus had net zoveel beurten nodig om 65 caramboles te maken en W. Dorst scoorde met 42 uit 28 een gemiddelde van 1,5. De ze resultaten leverden het team 30,461 p. op, maar dat was onvol doende om de rode lantaarn over te geven aan b.v. Steenbergen. Voor het eerst doet ook een team van Hof van Holland mee aan de driebandencompetitie (B2 groep B) en dat nam het dinsdag op tegen koploper Non Plus Ultra uit Woensr drecht. De tegenstander van J. van Gorsel bleek een bekwaam verdedi ger, die regelmatig punten maakte en geen maakbare bal liet liegen als hij miste. Steeds moest Van Gorsel de punten zoeken; na 51 beurten was zijn weerstand gebroken en draaide hij teleurgesteld zijn keu uit elkaar. Tholenaar R. van Nijnatten begon aarzelend, maar na 7-7 liep hij van zijn tegenstander weg met een serie van vijf. De kloof werd tien punten en dat was genoeg voor de winst in 44 beurten en een moy enne van precies 0,5. Kopman J. de Reus stond in korte tijd tien punten achter. Langzaam kreeg hij grip op de wedstrijd, kwam zelfs voor, maar miste de laatste carambole en daar maakte zijn tegenstander dankbaar gebruik van. Hij maakte het in 55 beurten uit, De Reus stond toen op 21 en een moyenne van 0,381. De achterstand op Non Plus Ultra is nu te groot om deze nog in te halen. Eerder wonnen de drie- banders van De Kastanje, maar ver speelden desondanks de koppositie. J. de Reus maakte met een serie van vijf zijn 22 caramboles in precies 50 beurten. Vrouwe Fortuna had zich tegen J. van Gorsel gekeerd. Vele ballen liepen millimeters mis of klotsten net vóór het carambole ren. R. van Nijnatten werd prima vervangen door Van Meer: 20 uit 48 bracht een moyenne van 0,416. Bij biljartclub De Treffers noteer den N. Rooijakkers en H. Hommel met 13 caramboles de hoogste serie in de onderlinge competitie. D. den Hollander speelde de kortste partij (15 beurten) en het beste gemiddel de (4,47). De uitslagen: J. Hom mel-K. Hommel 10-7,27; N. Rooij- akkers-D. den Hollander 6,85-10; P. de Leeuw-J. van Daalen 8,64-10; C. Burgers-J. Etienne 10-6,6; B. den Hollander-L. van Wezel 10- 7,08; P. Vis-H. Hommel 9,7-10. De voorboden van het carnaval die nen zich aan. Zaterdag is Ut Vlööiekrantje in het dorp verspreid en komende zaterdag worden de borden van Gróót Pesóöt geplaatst. Daaraan is ook weer een ballonnen wedstrijd voor de jeugd verbonden. Prins Wijte, zijn gevolg en de dweilbands vertrekken om één uur vanaf De Vossenkuil naar Elon aan de Molenweg. Men zorgt ervoor, tijdig terug te zijn bij de gymzaal. Daar is de openbare les van gym vereniging Spido, die in verband hiermee een half uurtje later begint, om half drie. Zaterdagavond om half negen be gint in Hof van Holland het dweil bandfestival van De Vlooientrap- pers, waaraan onder meer de plaatselijke bands De Lamsóóren, Oemommenoe en De Neutekrae- kers meedoen. Peuterspeelzaal De Pluus viert morgen het zilveren jubileum, 's Morgens treedt Leo Troost op voor de peuters en 's middags voor de schooljeugd, 's Avonds van half ze ven tot acht uur is er een receptie in de Vossenkuil. Ook oud-bestuursle den van de peuterspeelzaal zijn hiervoor uitgenodigd. Sint-Annaland Voorzitter Cor Vroegop en vice- voorzitter Bram Boon van Accele rando zijn donderdag tijdens de jaarvergadering van de fanfare te ruggetreden. Vroegop, die perio diek aftredend was, wilde plaats maken voor een jonger iemand. Hij is al 48 jaar lid van Accelerando, sinds 1977 bestuurslid en de laatste tien jaar voorzitter. „Niet uit vrije wil voorzitter geworden, maar ge groeid tot boegbeeld, kartrekker, vertrouwenspersoon en vaderfi guur", zei bestuurslid Jack West dorp. Hij memoreerde ups en downs, alsmede Vroegops actieve bemoeienis met het bewerken van het stuk grond van de vereniging, het oud papier, de verwarming van de Sakofahal, beheer van gasbran ders, verlotingen e.d. De vertrek kende voorzitter kreeg een beeldje van een kartrekker én een horloge, beide met inscriptie. Voor zijn vrouw, getypeerd als een topver koopster van loten, waren er bloe men. Vice-voorzitter Boon trad tussen tijds af om meer tijd te krijgen voor zijn gezin. Hij musiceert inmiddels een kwart eeuw bij Accelerando en was sinds 1985 bestuurlijk actief. Zijn verdiensten liggen op het ter rein van beheer van het archief, de feestcommissie, opstellen van het korps, ijaaruivoeringen en tekenen van verbouwingen. Westdorp over handigde hem als dank dezelfde ge schenken. En ook voor zijn vrouw, ladyspeaker bij uitvoeringen en schilder van decorstukken, waren er bloemen. Als opvolgers werden Anita Rid derhof en Jacco Goedegebuure met respectievelijk 24 en 34 stemmen gekozen in het bestuur, dat de taken nog moet verdelen. In de kascon trolecommissie nam Patricia Bazen de plaats in van Carla Westdorp. Piet van Driel - al lid van GVM - werd unaniem door de vergadering als nieuw lid aangenomen. Het bestuur van de kon. fanfare Ac celerando gaat een beleidsplan ma ken. Daarin wordt ingegaan op het doel van de vereniging, de sterke en de zwakke punten e.d. Bestuurslid Jack Westdorp lichtte dat toe tij dens de jaarvergadering. Voor de fanfare is het streven om in de afde ling uitmuntendheid uit te komen. Voor de tamboers is dat het verbe teren van het muzikale niveau door een beter repetitiebezoek. In de nieuwe organisatiestructuur zullen de leden meer betrokken worden bij zowel het beleid als de uitvoerende taken. Het bestuur stip pelt de grote lijnen uit en commis sies moeten die nader gaan invul len. Er is al een leden-leerling commissie gevormd en daarnaast komen er een beheerscommissie, programmacommissie en financiële commissie. In zijn openingswoord keek voor zitter Vroegop niet alleen terug op een zeer druk jaar - met het Setal- lands spektakel en promsconcert als hoogtepunten - maar memo reerde ook het overlijden van de ereleden A.J. Scherpenisse en PW. Scherpenisse. Later in de vergade ring riep hij op tot een beter repeti- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 12,- ♦Varkensschnitzels 500 gr. 8,- jBami/nasivlees 500 gr. 5,- ♦Pizza uit eigen keuken 5,95 2 voor 10,- Schouderkarbonade 1 kg Hacheevlees 400 gr. Vet spek 1 kg Spekblokjes 200 gr. Schouderham 150 gram 1,95 Palingworst 150 gram 1,95 Beenhamsalade 150 gram 2,25 Jong bel. gesn. kaas 150 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 8,50 5,- 6,50 X 1,25 Advertentie I.M. tiebezoek. Penningmeester Bram Goedegebuure meldde een batig saldo van 3425 gulden, mede door de opbrengst van het oud papier, het in depot houden van een deel van de erfenis van M. Moerland en de geringe uitgaven voor aanschaf van instrumenten. Het regende de hele dag, zondag, toen de Eendrachtvissers hun twee de wedstrijd vervisten. Niettemin was de vangst beter dan veertien dagen geleden. Winnaar J. Schuur- biers haalde 335 cm vis boven, ge volgd door G. Schoon met 309 cm; 3. A. Adriaansen 285 cm; 4. W. de Bie 270 cm, die met een bot van 43 cm de grootste platvis ving. Vijfde werd P. Kuystermans. Op 18 maart is de volgende wedstrijd, dan ver trekt de boot vanaf de Bergsediep- sluis in Tholen. Maandag 12 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Voetbalvereniging WHS organiseer de vrijdag met mim dertig belang stellenden de derde ouderavond. Christel Arendse van de Zeeuwse sportraad hield een praatje over ou ders en de sportieve opvoeding. En al was ze zelf vol lof over de betrok kenheid bij WHS, volgens bestuurs lid André van Ast kan het altijd beter. Met name bij de F-pupillen is die nog volop aanwezig, maar naarmate de voetballers groter worden, neemt het meeleven toch af. Het lid zijn van een vereniging vraagt echter mee doen; niet aan de kant blijven staan. Afhankelijk van de sportieve belang stelling van de ouders komen ze zelf meer of minder kijken. Mevr. Arend- se pleitte voor heldere regels en ook een duidelijke handhaving daarvan, zodat ouders het imago van de club klip en klaar voor ogen staat. De me dewerkster van de Zeeuwse sport raad presenteerde tien cynische re gels over ouders bij de sportver eniging om de knelpunten duidelijk in beeld te brengen. Ze pleitte Voor normen en waarden. De sportieve prestatie moet bij de jeugd niet voor op staan. Het gaat om de beleving en het bewegen. Het in de praktijk bren gen van alle wijze raadgevingen - die iedereen wel onderschrijft - is een stuk lastiger. André van Ast gaf een uitgebreide terugblik op gesprekson derwerpen van eerdere ouderavon den en de uitvoering die aan het jeugdbeleid is gegeven. Hij maakte duidelijk dat er veel werk besteed wordt aan het organisatorisch en technisch jeugdplan, waarbij de jeugdleiders tijdens besprekingen re gelmatig bijgespijkerd worden over welke aanpak jeugdvoetballers van een bepaalde leeftijd vergen. Want problemen zijn er altijd wel, indivi dueel of als bijna compleet elftal. Aan de andere kant stond Van Ast weer versteld van de medewerking van voormalige lastige jongeren, die zich nu uitsloven voor de club. Dat bleek ook tijdens de sponsorloop voor de viering van het 70-jarig be staan eind mei/begin juni, waarvan het programma ook tijdens de ouder avond aan de orde kwam. Gedeputeerde J.G. van Zwieten luis tert dinsdag 27 februari het bereiken van het hoogste punt van het multi functioneel centrum aan de Muij- eweg op. Het centrum bij kinderboer derij 't Lamsoortje wordt ge- bouwd door het platform leefbaar platteland Tholen en gaat o.a. dienst doen als informatiepunt voor het staatsnatuur- monument Oosterschelde. Blij en dankbaar reageerde de ker kenraad van de Hervormde Gemeen te Rehoboth op het bericht dat ds. J. de Goei heeft bedankt voor het be roep uit het Zuid-Hollandse Zeven huizen. De predikant zal in mei a.s. tien jaar plaatselijk actief zijn. De Juliana van Stolbergschool houdt van 12 t/m 22 februari de jaarlijkse projectperiode en daarbij is gekozen voor de seizoenen. De groepen 1 en 2 nemen de winter onder de loep, terwijl de groepen 3 en 4 de lente be handelen. Zij gaan nadenken over wat er in dit jaargetijde buiten veran dert en bekijken ook jonge dieren. Groepen 5 en 6 zullen het over de zomer hebben; je denkt dan meteen aan vakantie en daarom zullen ze een camping bezoeken. Maar ook een kas waarin zomerplanten groeien. Groep 7/8 tenslotte vat de herfst aan. Ze gaat een kijkje nemen bij een wijnmakerij en er komt iemand van het waterschap vertellen over zijn werk in het najaar. Naast de excur sies zullen de kinderen ook in de klassen veel met het onderwerp be zig zijn. De resultaten zijn te zien op de projectavond, donderdag 22 fe bruari van 7 tot 9 uur. Op de site van de school op het internet is dagelijks het laatste nieuws te vinden met be trekking tot dit project. J. van Gorsel heeft de inhaalwed strijd gewonnen van klaverjasclub De Pendelaars. Hij behaalde 4894 punten, 38 méér dan J. van Zetten. Derde was J. v.d. Werf met 4764 p; 4. M. den Haan 4666 p; 5. J. Guiljam en P. van Iwaarden 4622 p; 7. R. van Putten 4520 p; 8. A. Koetsier 4476 p; 9. A. Arts 4402 p; 10. L. Kampman 4294 p; 11. S. Polman 4166 p; 12. J. van Splunter 4054 p. De hervormde Zendingskrans bakt dinsdag oliebollen. Tussen 9 en 2 uur zijn ze te koop in de garage naast de pastorie in de Hazenstraat. Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Melis te Genemuiden.. Het is het zevende of achtste beroep sinds ds. Venema twee jaar geleden met emeritaat ging. Van het bushokje aan de Spuidam- straat zijn dit weekeinde twee rui ten vernield. De gemeente, die hiervan aangifte deed bij de politie, is voor enkele honderden guldens gedupeerd. Duizenden tweedehands boeken zullen op 17 februari te koop zijn tijdens de boekenmarkt van de Hervormde Gemeente in vereni gingsgebouw De Hoeksteen. „Ge kozen is voor boeken van goede kwaliteit. Geen rommelmarkt dus, maar een echte boekenmarkt", zegt H. Franssen van de activitei tencommissie. Vooral streekro mans, kinder- en jeugdboeken, theologische en geschiedkundige werken worden aangeboden. Wie nog boeken aan te bieden heeft, kan contact opnemen met dhr. Franssen. Men richt zich op pu bliek dat boeken zoekt met een 'goede' inhoud. Om te voorkomen dat boeken worden meegenomen zonder dat ze betaald zijn, zal er dit keer per tafel afgerekend moeten worden. De boekenmarkt is geo pend van tien uur tot half een en van half twee tot drie uur. De boekenmarkt markeert het be gin van het verkoopseizoen van het verkoopcomité van de Hervormde Gemeente, dat vier activiteiten telt. In maart worden oliebollen ver kocht, in april volgt een algemene verkoping en in het najaar een rommelmarkt. „De opbrengsten le veren een mooie bijdrage aan de exploitatierekening van de kerk- vooogdij", stelt Franssen. „Bij el kaar geteld hebben we de afgelo pen vier jaar 37.500 gulden kunnen overhandigen, waarvan de nodige renovatiewerkzaamheden zijn ver richt." Poortvliet In de onderlinge competitie van bil jartvereniging Tolrust had J. Uijl in twee partijen maar 20 en 21 beurten nodig om zijn tegenstanders op ach terstand te zetten. W. Bijl scoorde de hoogste serie van 15 caramboles, in 16 beurten met een gemiddelde van 4,3. De uitslagen: A. Burgers-W. Bijl 6,17-10; M. Uijl-G. de Jonge 9,31- 10; M. Hage-J. Uijl 7,62-10; A. Schot-J. Uijl 7,42-10; M. Uijl-W. Bijl 7,93-10; J. Uijl-A. Burgers 7,63-10. De jarige Jordy van der Jagt wordt toegezongen door juf Jetty Suijkerbuijk en alle leerlingen van De Schalm. Zijn vierde verjaardag zal Jordy van der Jagt uit Stavenisse niet licht vergeten. Niet alleen ging hij donderdag voor het eerst naar groep 1 van De Schalm, hij werd meteen in het zonnetje gezet om dat hij de honderdste leerling is van de openbare basisschool in het dorp. In de gemeenschaps ruimte waren alle leerlingen en het personeel verzameld, toen Jo'rdy met zijn vader en moeder binnen kwam. De jarige kreeg een feestmuts op en mocht van juf Jetty Suijkerbuijk op een stoel gaan staan, waarna hij werd toe gezongen. Jordy liet het allemaal gelaten over zich heen komen. Van schoolleider G. Coldeweijer kreeg hij een cadeautje: „Dat doen we niet altijd als iemand ja rig is, maar jij bent de honderdste leerling op school en daar zijn we erg blij mee." Ook een oorkonde was er voor de feesteling. Alle kin deren deelden in de feestvreugde, want iedereen kreeg een heerlijk stuk taart. In groep 1 en 2, waarin Jordy komt, zitten op dit moment 28 kinderen. Vader René van der Jagt legde al les op videofilm vast. Hij en zijn vrouw José zaten zelf ook op De Schalm. „Daarom is het best ver trouwd om Jordy hierheen te brengen", zegt José van der Jagt- de Vos. „Ik ben ook blij dat het nu weer goed gaat met de school. Een paar jaar geleden liep het aantal leerlingen steeds terug en dreigde het fout te gaan." Jordy bezocht al de peuterspeelzaal en ook zijn jongere zusje Laura zit daar op. Zij werd even gehaald om het feestje van haar broertje mee te maken. Het is jaren geleden dat De Schalm honderd leerlingen telde, en ook nu is dat waarschijnlijk van korte duur. Aan het einde van het schooljaar vertrekt groep 8 immers en die telt twaalf kinde ren. „We zijn best trots op deze mijlpaal, maar liever zou ik 100 leerlingen hebben op de teldatum 1 oktober", zegt Coldeweijer. Dat is namelijk het ijkpunt voor de vergoeding van het ministerie. De Schalm heeft nu vier groepen en zou bij een vijfde 9000 gulden meer krijgen voor schoonmaak- en onderhoudskosten. Om een ex tra groep te kunnen vormen, moet een school ten opzichte van de vo rige teldatum 3% plus 13 leerlin gen méér hebben, leert navraag bij bovenschools directeur L.A. Hellemons. De Schalm zit qua aantal vierkante meters ruim in zijn jasje. „We hebben vier groe pen en daar zijn zes lokalen en een overblijfruimte voor beschikbaar. De vergoeding is echter maar voor vier lokalen", aldus Coldeweijer. Eén lokaal is verhuurd aan peu terspeelzaal 't Stavertje. I Predikbeurten Zondag 11 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL '0 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. 17 u. ds. Lingen, Haamstede. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Janse, Oud-Gastel, jeugd dienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18u. ds. Meeuse, Wilnis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 8/2 19.30 u. ds. v.d. Net, Apel doorn. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Den Admirant, Capelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MA ARTENSDIJ K HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse (bev. ambtsdr.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Mast, Vlaardingen. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. GEREF. KERK 10 u. ds. Warmenhoven, Breda. 14.30 u. ds. Brand, Kapelle-Bieze- linge. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 14/2 19.30 u. ds. Neele, Aagte- kerke. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein (aangepaste dienst). GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. Een 34-jarige inwoner is donderdag morgen rond negen uur met zijn auto in de sloot beland naast de Boneput- teweg. De man raakte als gevolg van het door opvriezing. gladde wegdek in een slip. Hij bleef ongedeerd, maar zijn 27-jarige passagiere klaag de over pijn in de nek en duizelin gen. De auto raakte beschadigd. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De provincie wil mevr. Van Nieu- wenhuijzen de kans bieden om workshops keramiek van de grond te krijgen op de landschapscamping Kruytenburg. In november 1999 is daarvoor subsidie toegekend, maar het project is niet gerealiseerd als ge volg van de drukte rondom het aan leggen en beginnen van de camping. De onderneemster krijgt van de pro vincie uitstel tot 1 juli van dit jaar. Na het paspoort voor zeilers komen er dit jaar ook paspoorten voor sportvissers, fietsers en wandelaars die de Oosterschelde bezoeken. Het breed overleg Deltawateren (BOD) geeft de paspoorten samen me de ANWB uit. 'Niet als toegangsgbe- wijs, maar als leidraad om het ge bied te leren kennen en beleven', zo schrijft Rina Bout van het BOD in het eerste informatiebulletin van het overlegorgaan nationaal park Oos terschelde. Samen maken ze zoge naamde belevingspaspoorten voor verschillende groepen. 'Het eerste paspoort voor zeilers is vanaf het vaarseizoen 2000 gratis verstrekt in de jachthavens'. Het BOD heeft uit- t. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 10 en zondag II februari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse er. Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bomas, Sint-Philipsland tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer); tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u.,vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 februari donderdag 8 3.22-15.47 vrijdag 9 4.12-16.37 zaterdag 10 4.57-17.22 zondag 11 5.42-18.07 maandag 12 6.27-18.52 dinsdag 13 7.07-19.37 woensdag 14 7.52-20.22 donderdag 15 8.37-21.12 vrijdag 16 9.32-22.12 do 8/2 8.15 u. VM do 15/2 4.26 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. gezocht hoe het paspoort is ontvan gen onder de zeilers. De voorlopige resultaten zijn positief, aldus Bout. Het BOD onderzoekt ook of het mogelijk is om een traditioneel zeil schip te laten varen op de zeearm. 'Niet alleen de gasten aan boord ge nieten daarvan, maar ook omwo nenden en toeristen staan er voor stil'. De passagiers kunnen van de natuur in de Oosterschelde genieten met 'gebruikmaking van duurzame energie'. De behoefte aan deze vorm van recreatie wordt onder zocht samen met de vereniging voor beroepschartervaart.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2