WHS doeltreffend in wedstrijd met Poortvlietse arbiter Lisseveld 'Promotie is voor Smerdiek haalbaar' 'Spelers van Vosmeer ontnemen mij het plezier in het trainen' v= "MEULVLIET" THOLEN Trainer Lazarom gaat bij SPS aan de slag Geel voor grensrechter the Gunners wegens commentaar Hoofdtrainer Havermans en assistent Tholenaar gaan stoppen Tholense Boys blijft in vorm l'Esperance en De Lunch in de bekerfinale Donderdag 8 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 www.noad67.nl jeugdnieuws Winst voor Smerdiek 3 WHS 4 klopt SPS 3 Mies Knop tweemaal 2e De drie punten telden hon derd procent, de twee doel punten waren fraai, maar qua voetbal liet WHS za terdag tegen the Gunners niet zoveel andere mooie dingen zien. Gezien de verzwakte samenstelling van het standaardteam wa ren de Sint-Annalanders echter zeer tevreden met dit resultaat. De moppe rende Bredanaars daaren tegen reageerden hun frustaties af op scheids rechter Lisseveld uit Poort vliet, die zijn enige gele kaart gaf aan de grensrech ter van de bezoekers. Keeper voortreffelijk Smerdiek behaalde zaterdag in Scharendijke een belang rijke 1-3 overwinning op titelkandidaat ZSC. Met drie doelpunten in een tijdsbestek van tien minuten was spits Niels Hage de matchwinnaar. Door deze knappe over winning maakt Smerdiek weer de aansluiting met de top van de vierde klas. „Een prijs moet voor ons haalbaar zijn", aldus Niels Hage. Matchwinnaar Niels Hage scoort hattrick Voetbalvereniging Vosmeer moet gaan zoeken naar een nieuwe trainer. Uit ontevredenheid over de mentaliteit bij de spelers kondigde hoofdtrainer Leo Havermans zijn ver trek aan. Ook assistent-trainer Rien Tholenaar legt zijn functie neer. „Ik heb er geen plezier meer in. De laconieke instelling van diverse spelers botst met mijn karakter", al dus een teleurgestelde Havermans, die als voetballer nog betere tijden met Vosmeer meemaakte. Geen sancties mogelijk Dick Soomers gaat naar Brouwershaven SPS heeft een opvolger gevonden voor trainer Johan Sul kers, die al na één seizoen vertrekt naar WHS. De Thool se vierdeklasser kwam zaterdag tot een akkoord met Gerard Lazarom uit Bergen op Zoom, die momenteel zonder club zit. Ook Dick Soomers uit St.Maartensdijk wordt weer actief als trainer. Hij pakt na bijna drie jaar de draad weer op bij Brouwershaven. Wilskrachtige ploeg www.noad67.nl het team v.d. maand Reserves Tholen en Noad spelen gelijk Dames Smerdiek winnen oefenduel Patrick Ketting (WHS) fa Niels Hage (Smerdiek) 0 Esmir Kustura (SPS) Dankzij een hattrick van Smerdiek-spits Niels Hage, verschuift er het een en an jer in het topscorerklassement. Sinds 16 december is er niet meer voor de competitie gespeeld op de Thoolse vel den, maar zaterdag was het zover. Smer diek ging dankzij het kunststukje van Hage naar huis met een 1-3 overwinning op titelkandidaat ZSC. In een matige wedstrijd krikten koploper Patrick Ket ting en Jeroen Moerland van WHS hun totaal met één treffer op. Daarmee blijft Ketting voorlopig onbetwist, leider van het topscorerklassement. Zaterdag 10 februari uur Thol.Boys-Arnemuiden(Harskamp) 15.00 Noad-Baronie(vHonk) 14.30 ZPR-WHS(dRoij) 15.00 Smerdiek-Mevo(Wirken) 14.30 SPS-SKNWK(vdVelde) 14.30 Stavenisse-Halsteren(Uitterhoeve) 14.30 WHS 2-Papendrecht 2(Elenbaas) 14.30 Dinteloord 2-Thol.Boys 2(Bijkerk) 12.30 Noad 2-Klundert 2(vDonge) 15.00 WHS 3-SKNWK 2(vdWeele) 13.30 Gravendeel 3-Smerdiek 2(Cronie) 14.00 SPS 2-Zwaluwe 3(Schot) 14.00 Thol.Boys 3-Kloetinge 4(vSchilt) 14.30 DVO 4-Stavenisse 2(dKeyzer) 14.30 DSE 2-Noad 3(Martens) 15.00 Thol.Boys 4-Halsteren 2(Spanjaard) 12.30 WC 4-SPS 3 14.30 Unitas 8-WHS 4 13.30 Vrederust 3-Thol.Boys 5 12.30 Smerdiek 3-Klundert 5 14.30 Noad 4-Unitas 9 12.30 GJS-Smerdiek da.(Kruithof) 11.00 Gouda 2-Noad da. 11.00 Zondag 11 februari uur Vosmeer-NVS(dCrom) 14.30 Borgvliet 3-Vosmeer 2 13.30 Steenbergen 6-Vosmeer 4 10.30 Uitslagen Derde kl.: WHS-Gunners 2-0, FSV- Noad afgelast. Vierde kl.: ZSC-Smerdiek 1-3, Mevo- SPS en Brouwershaven-Stavenisse afge last. Zesde kl.: Vosmeer-Ouwerkerk afge last. Dames: Hermandad-Noad afgelast. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Noad 2 4- 4, WC 2-WHS 2 afgelast. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Yerseke 4 1-14. Vijfde kl. res.: SPS 3-WHS 4 1-4, WC 5-Thol.Boys 5 2-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 4-Cluzona 7 af gelast. Oefenvoetbal: Thol.Boys-DVO 3-0, SPS-SSV 0-2. Jeugd: Thol.Boys A-RBC (vr.) 1-4, THol.Boys Dl-Steenbergen (beker) 1-4, Thol.Boys El-Moe 1-5, Thol.Boys F2- Moc 0-11, SPS C-Vosmeer C 9-3, NVS- SPS Dl 0-3. Advertentie I.M. Op een nog goed bespeelbaar veld be haalde het derde team van Smerdiek za terdag een 3-2 overwinning op WC 4, dat eerder in deze competitie nog met 1- 7 werd verslagen. De Halsterse tegen stander gaf zich nu minder snel gewon nen. Vooral de snelle spitsen van WC maakten het de verdedigers behoorlijk lastig. Toch was het Smerdiek die de lei ding nam. Na een mooie combinatie met Perry Opree scoorde Marcel Baan de eerste treffer. De vreugde duurde maar kort, want enkele minuten later moest ook de Smerdiekse doelman John van Houdt de bal uit het net vissen. Harry Dorst bracht Smerdiek weer aan de lei ding, maar opnieuw kon de Halsterse ploeg langszij komen. Aijan van Blop- poel kreeg in het strafschopgebied de bal tegen zijn hand, waarna WC uit de toe gekende penalty 2-2 scoorde. De sterk spelende Marcel Baan bracht met een mooie actie Smerdiek weer op voor sprong. WC dreigde opnieuw direct te gen te scoren, maar alleen voor doelman John van Houdt schoot de aanvaller van Halsteren de bal naast. In de tweede helft was WC meer in bal bezit dan Smerdiek. De Halsterse ploeg kreeg enkele mogelijkheden op de ge lijkmaker, maar mede dankzij doelman John van Houdt hield Smerdiek stand. In Poortvliet behaalde de vierde keus van WHS een 1-4 overwinning op SPS 3. De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd en kwam al vroeg op voor sprong. Bij WHS verliep het spel rom melig. Pas na een half uur spelen kregen de St. Annalanders vat op de tegenstan der. Door de snelheid en het inzicht te gebruiken van Vroegop kwam WHS langszij. Vijf minuten later kwamen de groen-witten zelfs op voorsprong. Na een mislukte buitenspelval van SPS kon den Omran en Scherpenisse op de doel man afgaan. De keeper werd op het ver keerde been gezet, waarna Scherpenisse scoorde. Vlak voor rust kreeg SPS een strafschop toegewezen wegens een handsbal, maar de inzet belandde op de paal. Na een half uur spelen in de twee de helft scoorde Scherpenisse voor WHS 1-3. SPS was genoodzaakt om meer risico te nemen, waardoor WHS nog enkele goede scoringskansen kreeg. Na goed samenspel met Omran bepaal de Scherpenisse de eindstand op 1-4. Paardensport mi. nu Amazone Mies Knop uit Anna Jacoba- polder is zaterdag op een concours in Bruinisse twee keer tweede geworden. 21e kwam voor de derde keer uit op Odessa in de B-dressuur. Voor de twee proeven kreeg de combinatie 153 en 156 punten, goed voor twee tweede prijzen en één winstpunt. Het was het laatste winstpunt dat Mies Knop nodig had om te protpoveren naar de L-klasse. Derde klasse WHS speelde zaterdag als enige in de derde klas op een goed veld. De andere streekclubs moesten allemaal uit voetballen, maar ook de wedstrijd van tweedeklasser Tholense Boys werd afgelast. Na bijna anderhalve maand winterstop speelde WHS voor het eerst weer competitie en gezien de vele blessures was het elftal er op papier nog niet klaar voor. Tafelten nisser Matthijs Bruijnzeel stond in de basis voor de geblesseerde Hans v.d. Ouden, Hans Leune verving de ge blesseerde Richard de Jonge als vleu gelspits. De uit het derde elftal af komstige William Vroegop moest de nog geschorste Johan Elenbaas ver vangen en Ivan Hage verving achter in Arthur de Jonge. Michel Mossel man moest de afwezigheid van Harm Moerland compenseren en verder was er een wisseling nodig voor de geblesseerde Jeroen Fase. The Gunners kreeg in de beginfase mogelijkheden om WHS op een ach terstand te zetten. Zelfs grote kansen werden nog verprutst, zoals in de tiende minuut, toen de Bredanaars de bal er voor het inleggen hadden, maar nog naast schoten. De thuisclub schiep dergelijke scoringskansen niet. Leon de Witte schoot nog wel naast en het afstandsschot van Vin cent de Jonge kwam in handen van de keeper, maar de felle Bredanaars waren met uitbraken gevaarlijker. Steeds struikelden ze echter over bui tenspel en dat vonden grensrechter, leiding en supporters van the Gun ners niet terecht. Het onderuit halen van Vincent de Jonge leidde in de 25ste minuut tot een prima uitgangs positie voor Patrick Ketting, die zijn vrije trap langs de muur inschoot. De Bredase doelman keerde de bal, maar de attente Jeroen Moerland pikte het leer op rechts goed op en schoot dia gonaal in de kruising: 1-0. Dit prach- William Vroegop (midden) verovert de bal, terwijl Michel Mosselman (links) hem afschermt. Op de achtergrond kijkt de Poortvlietse scheidsrechter Lisseveld van afstand toe. tige doelpunt was een opsteker voor WHS, dat vijf minuten later de voor sprong opvoerde. De snelle Jeroen Moerland pakte de bal op de middel lijn op en sprintte de verraste Bredase verdediging eruit. Zijn pass naar de goed meegekomen Patrick Ketting in het centrum was een kolfje naar diens hand Hetzelfde duo was dus voor de tweede keer succesvol: 2-0. Die achterstand was een hard gelag voor the Gunners, dat overigens ze ker nog niet verslagen was, maar toen het uit een hoekschop een goede sco ringskans kreeg die opnieuw misluk te, gingen de Brabanders toch met le ge handen rusten. In de tweede helft vierden de irri taties hoogtij. Leiders van de Bredanaars waren met hun grens rechter voor de rust al gemaand door scheidsrechter Lisseveld om zich van commentaar te onthou den, maar daar trokken ze zich weinig van aan. WHS-grensrechter Gerard Goedegebuure werd zelfs door een fanatieke vrouw van the Gunners verbaal belaagd. De Poortvlietse arbiter leek een gren zeloos geduld te hebben, maar op een gegeven moment werd het hem ook teveel en gaf hij geel aan de Bredase grensrechter voor aan houdend commentaar op de lei ding. Voor de soms fikse overtre dingen hield Lisseveld de kaarten op zak. The Gunners oefende wel druk uit op de thuisclub, maar een echte vuist kon de ploeg niet maken. Bo vendien stond keeper Arné van Vossen zijn mannetje. Zowel met uitlopen als binnen de palen deed hij voortreffelijk werk. Zo tikte hij een hoekschop weg en keerde hij een hard schot. Aanvoerder Leon de Witte had the Gunners defini tief kunnen uitschakelen, toen een vrije trap bij de tweede paal be landde, maar van dichtbij schoot De Witte hoog over. Trainer André Maas bracht nog twee verse krachten in het veld: Jan v.d. Repe voor de uitgebluste Matthijs Bruijnzeel en Peter Saar- loos in plaats van Michel Mossel man. Het succesvolle duo van voor rust liet in de slotfase nog van zich spreken. Het schot van Ketting uit een pass van Moerland werd door de Bredase keeper met zijn been gered. Ketting schoot nog een vrije trap over en een bal van Vincent de Jonge ging naast. Nadat WHS twee corners op een rij had, was the Gunners nog gevaarlijk met drie hoekschoppen achter elkaar. Dat zorgde voor hachelijke momenten voor het doel van WHS, maar met kunst en vliegwerk bleef de nul ge handhaafd. De Sint-Annalanders hadden hun overwinning met een verzwakt elftal binnengehaald en the Gunners - toch een ploeg uit het linker rijtje van de ranglijst - ging mopperend naar Breda. JPS 13 8 4 1 28 34-17 FSV 13 8 3 2 27 32-20 WHS 14 9 0 5 27 36-19 ZPR '84 14 8 1 5 25 30-29 Zwaluwe 13 6 4 3 22 44-21 The Gunners 14 6 4 4 22 29-18 Olympia '60 13 4 4 5 16 19-31 Klundert 14 4 2 8 14 31-42 Noad '67 12 3 4 5 13 19-26 Baronie 14 4 1 9 13 32-55 DVO '60 14 3 2 9 11 24-32 Breda 12 2 1 9 7 17-37 lijk goed voor het zelfvertrouwen", aldus een gelukkige Niels Hage, die beseft dat zijn team door zijn hat trick weer zicht heeft op een klasse ring in de top van de vierde klas. „Het kampioenschap zal moeilijk voor ons worden, maar een plaats in de nacompetitie moet haalbaar zijn. We moeten proberen om het jubi leum van de club extra glans te ge ven", aldus Niels Hage. Smerdiek begon in Scharendijke ge havend aan de wedstrijd. Wegens werk en ziekte ontbraken diverse ba- Voor het eerst in deze competitie zette de boomlange spits van Smer diek weer een hattrick op zijn naam. In de eerste tien minuten van de tweede helft eiste hij een hoofdrol voor zich op, door met drie fraaie treffers een 0-1 achterstand om te buigen in een ruime voorsprong. „Dit is een lekker gevoel en natuur- sisspelers, zodat junior Mariusz Moijka in de basis mocht beginnen. De jeugdspeler doorstond de proef goed en speelde een sterke wed strijd. In de openingsfase waren er voor beide teams mogelijkheden om de score te openen. Smerdiek claim de een strafschop, toen Gertjan van Ham door de doelman werd ge vloerd, maar de arbiter liet doorspe len. Enkele minuten later kwam ZSC wel tot scoren. Mariusz Moijka en William de Bie kregen voor rust de beste mogelijkheden op een ge lijkmaker, maar de verdiende treffer bleef uit. Een daverende start in de tweede helft betekende het keerpunt in de wedstrijd. ZSC werd overklast door een fanatiek spelend Smerdiek. Na een mooie aanval over rechts scoor de Niels Hage op aangeven van Gertjan van Ham zijn eerste treffer. Enkele minuten later kon hij op nieuw de felicitaties in ontvangst ne men, nadat hij op schitterende wijze een voorzet van rechts keihard in doel schoot. Het feest was compleet, toen de spits van Smerdiek enkele minuten daarna opnieuw succesvol was. Dit keer kopte hij een hoek schop van Jacky op den Brouw in het doel. Smerdiek verzuimde om de score verder op te voeren. Een aan geslagen ZSC moest het laatste kwartier met tien man verder spelen, doordat een speler met twee gele kaarten het veld voortijdig moest verlaten. Door de 1-3 overwinning van Smerdiek verspeelde ZSC de koppositie aan SKNWK. SKNWK 12 9 1 2 28 39-19 ZSC '62 12 8 3 1 27 35-19 Duiveland 13 7 3 3 24 31-20 Dosko 12 5 6 1 21 33-20 Smerdiek 12 7 0 5 21 31-19 Mevo 12 5 2 5 17 18-19 SPS 12 4 2 6 14 26-26 Brouwershaven 11 3 3 5 12 26-32 Stavenisse 12 3 2 7 11 17-34 Halsteren 13 2 2 9 8 20-33 Vrederust 11 0 2 9 2 16-51 Leo Havermans kondigde al enke le weken geleden zijn vertrek aan bij bestuurslid Arno Deurloo, maar maandagavond bleek de spelers groep en het voltallige bestuur nog niet te zijn geïnformeerd. „Ver trekt de trainer dan? Dit is voor mij echt nieuw.", reageert een ver baasde Johan Bosters. De secreta ris van Vosmeer krijgt de medede ling van de verslaggever te horen, terwijl hij met het bestuur in ver gadering zit. „Een extra punt voor de vergadering dus", stelt hij vast. Ook aanvoerder Bas Quist erkent dat de spelersgroep nog niet op de hoogte is van het vertrek. „Maar ik kan mij zijn besluit goed voorstel len. De laatste weken waren er verschillende keren maar een stuk of zes spelers op de training. Dat is bepaalt niet motiverend voor een trainer. Het zal moeilijk zijn om een opvolger voor hem te vinden", aldus de jarenlange basisspeler van Vosmeer, die aangeeft dat hij ook zelf bezig is aan zijn laatste seizoen voor het hoofdteam. „Dat besluit had ik al aan het begin van het seizoen genomen. Ik heb im mers meer interesses dan voetbal." Voor Leo Havermans zijn de drui ven zuur. „Natuurlijk doet het pijn om als Vosmeerder in hart en nie ren dit besluit te moeten nemen. Ik heb het werk graag gedaan, maar het plezier als trainer wordt mij nu door de spelers ontnomen. Er is te weinig beleving en men is niet be reid om keuzes te maken. Zater dagavond gaat men gewoon tot in de kleine uurtjes stappen. Ook de opkomst bij de trainingen is veel te laag. Die mentaliteit stuit mij te gen de borst. Zelf heb ik de sport altijd op een heel andere wijze be leefd", concludeert Havermans, die beseft dat zijn ploeg in een neerwaartse cirkel zit. „Waren de sportieve prestaties beter, dan zou den ongetwijfeld ook de trainingen beter bezocht worden. Spelers be seffen te weinig dat je juist door een goede inzet bij de trainingen tot betere prestaties komt.", con cludeert Havermans, die bezig is aan zijn derde seizoen bij Vosmeer en daarvoor vier jaar de jeugd trainde. „Het gaf voldoening om diverse jeugdspelers in het hoofdteam in te passen, maar helaas ben ik ook bij deze nieuwe lichting teleurgesteld in de mentaliteit van enkele spe lers. Mijn grote probleem als trai ner is dat ik geen sancties kan ge ven. Ik heb immers bijna alle spelers nodig om een team op de been te krijgen", aldus Haver mans. Na afloop van de bestuursvergade- Vier jaar trainde Leo Havermans de senioren. ring van maandagavond reageert secretaris Johan Bosters alsnog op het vertrek van de trainer. „Diver se bestuursleden waren inderdaad al wel op de hoogte van de beslis sing van Havermans", geeft hij aan. „Wil Kostermans en Arno Deurloo zijn de direct verantwoor delijken voor de technische zaken. Zij zullen ook proberen om op de jeugd van Vosmeer en drie jaar korte termijn een opvolger te vin den. Dat Havermans vertrekt, komt niet als een volledige verras sing. Ook als bestuur moeten wij constateren dat de beleving van de spelersgroep niet optimaal is. Er is hierover al meerdere keren met de spelers gesproken, maar helaas zonder het gewenste effect", con cludeert Bosters die beseft daf er door het vertrek van assistent-trai ner Rien Tholenaar tevens weer een functie van een vrijwilliger vrijkomt. „Dit jaar zijn wij juist bezig om meer vrijwilligers bij de vereniging in te schakelen. Wij maken de le den ervan bewust, dat men niet vrijblijvend lid kan zijn. Bij alle le den zal deze maand worden geïn ventariseerd welke taak men bereid is om te doen. Komt hierop te wei nig respons, dan zullen er vrijwilli- gerstaken uitbesteed moeten wor den aan bedrijven, waardoor er een forse contributieverhoging zal ko men. Binnen de vereniging leeft de gedachte om leden die geen vrij willigerswerk willen doen, extra contributie te laten betalen. Zonder vrijwilligers komt het voortbestaan van de club immers in gevaar. Voor het verenigingsleven in ons dorp is het belangrijk dat Vosmeer zelf standig kan blijven bestaan. Wij beseffen dat wij gezien de omvang van de club minder prestatiegericht kunnen denken. Het voetbal is bij ons meer een leuke vrijetijdsbeste ding", aldus Bosters, die aangeeft dat er ook nagedacht wordt over mogelijke vormen van samenwer king met andere verenigingen op het eiland. „Maar vaak kleven er veel prakti sche bezwaren aan een samenwer king, zoals het vervoer van de spe lers en onder welke naam een gecombineerd team speelt. Ook zijn er binnen het eiland diverse uiteenlopende belangen om tot sa menwerking over te gaan. De ene club wil bijvoorbeeld een samen werking om jeugdspelers de moge lijkheid te bieden om toch compe titie te kunnen spelen, terwijl voor een grote vereniging als Tholense Boys een uitbreiding van teams weer mogelijkheden biedt voor een derde speelveld. De verscheiden heid van belangen maakt de sa menwerking er vaak niet gemakke lijker op. Maar Vosmeer staat altijd open voor een constructief ge sprek", aldus secretaris Bosters van voetbalvereniging Vosmeer, die aangeeft dat binnen de Thoolse federatie al meerdere keren nage dacht is over de problematiek die de kleine voetbalverenigingen heb ben. „Wij zijn blij met de komst van La zarom", reageert bestuurslid Henk Vane. „Hij past als persoon goed bij onze vereniging en was zelf onder de indruk van de organisatie bij SPS", aldus Vane. SPS had een lijst je met een tiental namen van trai ners, die de club op het oog had. „Er waren er die gedurende de periode dat wij aan het zoeken waren reeds met een andere club tot een akkoord kwamen. Van de kandidaten die overbleven sprak Lazarom ons het meest aan", aldus Henk Vane. De 44-jarige Lazarom zit na een er varing van tien jaar als trainer dit seizoen voor het eerst zonder club. „In principe zou ik dit seizoen nog bij Nieuw Borgvliet actief zijn, maar omdat deze club gemaakte afspra ken niet nakwam, heb ik in maart vorig jaar alsnog bedankt. Toen was het inmiddels te laat om elders aan de slag te kunnen gaan", vertelt de Bergenaar, die als trainer ook actief is geweest bij ZPR en Grenswach ters. „SPS heeft zelf contact met mij op genomen en de vereniging wekte bij de kennismaking steeds meer inte resse bij mij op. Ik was verbaasd over de organisatie en de betrokken heid van spelers en vrijwilligers bij de club. Zo hebben ze met vrijwilli gers het kleedlokaal opgeknapt, be schikken ze over een goed trainings veld en zijn er veel actieve voetballers als leider betrokken bij de diverse jeugdteams. De positieve uitstraling van deze club sprak mij erg aan", aldus Lazarom, die dan ook besloot om zich terug te trekken als kandidaat-trainer bij een zondag vierdeklasser uit Breda. De nieuwe trainer beseft dat de club sportief momenteel minder goed draait. „Maar het bestuur vindt het veel belangrijker dat de leden ple zier beleven aan de sport en legt minder de nadruk op sportieve am bities. Ik was hierdoor wel enigszins verrast en heb mij dan ook openlijk afgevraagd of ze het niet als een be langrijk doel zien om in ieder geval boven de streekrivalen Smerdiek en Stavenisse te staan. Die druk wordt echter niet op mij als trainer gelegd. Al zal ik als trainer er wel naar stre ven om mee te doen voor een perio- detitel. Probleem is echter dat de se lectie van de spelers heel smal is. Ik wil in de komende weken de B- jeugd gaan analyseren om te zien of verjonging mogelijk is. Als dit niet haalbaar is, zal geprobeerd moeten worden of spelers van het reserve team bereid zijn om zich voor het hoofdteam in te gaan zetten", aldus Gerard Lazarom. Dick Soomers uit St.-Maartensdijk wordt de nieuwe trainer van voetbal vereniging Brouwershaven. Hij volgt de huidige trainer Arend Krijgsman op, die destijds de plaats innam van Pim Potappel uit Stave nisse. Potappel was vier seizoenen bij Brouwershaven actief en maakte met de vereniging zowel een promo tie als degradatie mee. Momenteel speelt Brouwershaven in de vierde klas. „Ik werk op hetzelfde bedrijf als Pim Potappel, zodat ik mij goed kon laten informeren over de club. Na een gesprek met het bestuur kwamen we snel tot een akkoord. Het is een wilskrachtige ploeg met een mentaliteit die mij aanspreekt", aldus de 51-jarige Dick Soomers. Als trainer is hij al ruim twee jaar uit de roulatie. Bij zijn laatste vereni ging Vrederust stapte hij voortijdig op. „De mentaliteit van de spelers maakte het voor mij daar onwerk baar. Toch bleef het kriebelen om de draad weer op te pakken. Ik heb vo lop ambities om bij Brouwershaven aan de slag te gaan", aldus Soom ers, die eerder als trainer actief was bij Smerdiek, Stavenisse, Devo en de jeugd van Tholense Boys en Dos- ko. Advertentie I.M. Door een doelpunt van Bram Filius in blessuretijd ontsnapte Noad 2 in Tholen aan een nederlaag. De derby tegen het reserveteam van Tholense Boys eindig de in een 4-4 gelijkspel. Tholense Boys nam al na twee minuten spelen de leiding. Verdediger Ike Ver wijs speelde de bal terug op doelman Van Herk. die echter hierdoor werd ver rast en de bal uit het net moest vissen. Een ongelukkige start voor de doelman, die inviel voor de geblesseerde Ligten- dag. Ook kon leider Bram Filius wegens een blessure niet beschikken over Erwin Kot en moest Leo Zuidweg worden af gestaan aan het hoofdteam. Noad pro beerde de al vroeg opgelopen schade te herstellen, maar de St. Philipslanders le den veel balverlies. De balvaste spitsten Ronnie van Ree en Kees van Tiggele moesten zich steeds verder terug laten zakken om zich in het spel te betrekken. Uit een afgeslagen comer van Leo Pol derman probeerde Kees van Tiggele met een afstandsschot de gelijkmaker te ma ken, maar de Thoolse doelman lag in de baan van het schot. Het speelveld in Tholen kwam er steeds slechter bij te liggen. Tot twee maal toe moest de scheidsrechter het duel onderbreken om de speelmat weer wat op te knappen. De St. Philipslanders constateerden dan ook dat de kwaliteit van het hoofdveld in geen verhouding staat met die van de geheel vernieuwde kantine en bestuurs kamer. In de rust bleef een geblesseerde Ike Verwijs in de kleedkamer achter. Hij werd vervangen door Kevin Overbeeke. Door een fout van Bram Filius kon Tho lense Boys een tweede treffer scoren. Op wilskracht probeerde Noad terug in de wedstrijd te komen. Uit een hoek schop van Leo Polderman schoot Ro nald den Braber de bal hard in. Kees van Tiggele verandere de bal van rich ting, zodat de Thoolse doelman kans loos werd gepasseerd. De vreugde bij Noad sloeg weer snel om in teleurstel ling. Een fout van Kevin Overbeeke en Bram Filius resulteerde in een derde doelpunt van Tholense Boys. Noad gaf zich echter nog niet gewonnen. Na een overtreding op Leo Polderman krulde Bram Filius de toegekende vrije trap in de kruising. Op aangeven van Ronnie van Ree kon spits Kees van Tiggele met zijn dertiende seizoenstreffer Noad langszij brengen. Uit een omstreden strafschop leek Tholense Boys in de ne gentigste minuut alsnog de wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Noad toonde echter veerkracht, door in blessuretijd de eindstand op 4-4 te brengen. Door een doelpunt van Bram Filius konden de St. Philipslanders nog een punt uit het duel slepen. Tholense Boys ziet met vertrouwen de hervatting van de competitie te gemoet. De tweedeklasser hoopt dat zaterdag de weersomstandigheden het toelaten om thuis tegen Arne- muiden de strijd aan te binden. Het zelfvertrouwen van de selectie is ge groeid door overwinningen op de eersteklassers Dinteloord en Seolto. Zaterdag werd het Roosendaalse DVO met 3-0 verslagen. Routinier Johan Schot en Jaben Kortland keer den weer terug van een blessure. Op aangeven van Schot scoorde René v.d. Berge de eerste treffer. Uit een vrije trap van Jan Groenewegen be paalde Johan Schot met een kopbal de ruststand op 2-0. In de tweede helft maakte de 15-jarige Chris Jan sen zijn debuut voor het hoofdteam. Met een fraaie lob bepaalde Jan Groenewegen de eindstand op 3-0. Het damesteam van Smerdiek speelde een vriendschappelijk duel tegen ZSC. Evenals het eerste he renteam verlieten de dames met een overwinning Scharendijke. In de eerste helft werd al duidelijk dat Smerdiek over het sterkste team be schikte. Alleen bleef het ondanks een serie opgelegde kansen lange tijd 0-0. Pas in de tweede helft wist Smerdiek het veldoverwicht in doelpunten om te zetten. Door treffers van Ramona van Tiggele (2x), Josca Jansen en Simone Scherpenisse werd er een ruime 0-4 overwinning behaald. 'aalvoetbal In de bekerstrijd van de Meulvlietcompeti- tie zijn de finalisten bekend. Op 29 april nemen l'Esperance en De Lunch het tegen elkaar op. Papbar en Van Meer Boys kwa men als verliezers uit de halve finales. De uitslagen waren: Smits Boys-Tholen Uni ted/Peperbus 2-1, Destina-Bunny's Boys 7-7, Sixties-Hof van Holland 6-4, l'Espe- rance-Papbar 5-1, Van Meer Boys-De Lunch 1-3. In de bedrijvencompetitie werden even eens de halve finales van de bekerstrijd af gewerkt. Jansen constructie walste met 13-1 over het normaliter zeer sterke Bloe- menhal heen. Al na vijf minuten kwam Jansen op voorsprong na een fraaie hakbal van Michael Marinus en afrondend werk van André Buscop. Daarna bleek Bloe- menhal niet bestand tegen het goed geor ganiseerde spel van Jansen. In korte tijd werd het 6-0 door Pascal van Oorschot en Michael Marinus (elk tweemaal) en Je roen Nieuwkoop. Na de rast zette Jansen de lijn voort en via wederom Pascal van Oorschot en twee treffers van Michael Marinus werd het 9-0. Alblas Boudou red de de eer voor Bloemenhal door de nul van het scorebord te halen. Maar de strijd was allang beslist. Aan het einde van de wedstrijd scoorde Hector Jansen van de Bloemenhal nog een eigen doelpunt. Wie op 7 mei de andere finalist wordt, is nog niet bekend, want de halve finale tussen Bouman-Potter en Wierikx eindigde in 2-2 en door een fout van de scheidsrechter is nog niet beslist wie er reglementair ge wonnen heeft.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15