Tien prijzen voor generaal kampioen Kevin van den Berge in het rayon Programma voor jong en oud bij jubileum Smerdiek VERMAL —ff et onze worden H'K* C "v "-*r I Henk Hagenaars is snel rond met Tholense Boys Vosmeer laat kansen liggen Tholense Boys klopt weer eersteklasser Koersballen Ook nummers twee en drie zijn Thoolse duivenliefhebbers Donderdag 1 februari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Vorig jaar was hij derde, maar afgelopen seizoen won de tienjarige duiven- liefhebber Kevin van den Berge uit Tholen het gene raal kampioenschap van het rayon Tholen, Sint- Philipsland en Schouwen- Duiveland. Liefst tien keer moest hij zaterdag in De Wellevaete naar voren ko men om een delftsblauw bordje in ontvangst te ne men. Tweede generaal was C. Moeliker en Zn. uit Tholen en derde de win naar van vorig jaar, combi natie Bolier uit Scherpe- nisse. Eigen soort Lossing duiven Uitslagen Eendracht wint www.noad67.nl nieuws en uitslagen Dames Smerdiek weer koploper Piet Brakman, Guus Meeuwis en Ben Steneker Een kindermiddag en een countryavond, een voet balmiddag voor oud-leden, een officiële receptie, een ouderenmiddag met Piet Brakman en een feestavond voor de jeugd met Guus Meeuwis en T- Spoon, een veteranentoernooi, een loterij met een koe en een voetbalwedstrijd tegen een Engelse club. Zomaar een greep uit het jubileumprogram ma van sportvereniging Smerdiek die dit jaar 60 jaar bestaat. Het programma voor eind mei, begin juni is rond. De jubileumcommissie is nu nog be zig om een Nederlandse of buitenlandse topclub vast te leggen voor een wedstrijd in augustus tegen het eerste elftal. Reünie Topclub Turnploegen uit Tholen vier keer eerste in Bergen Monsterscore Van Meer Boys Organisatie club spreekt mij aan Geen cultuuromslag Knop naar Wissenkerke www.noad67.nl alles over jouw team Laura Geluk vierde prijs Verjaal multimedia pecialist de regio Voetbal programma Zaterdag 3 februari uur WHS-Gunners 14.30 FSV-Noad 14.30 Mevo-SPS 14.30 ZSC-Smerdiek 14.30 Brouwershaven-Stavenisse 14.30 Thol.Boys 2-Noad 2 14.30 WC 2-WHS 2 12.00 SKNWK 2-WHS 3(Breker) 14.30 Klundert 3-Smerdiek 2(Pietjouw) 14.00 Thol.Boys 3-Yerseke 4(dBruine) 14.30 Halsteren 2-Thol.Boys 4(dKeyzer) 15.00 SPS 3-WHS 4 14.30 WC 5-Thol.Boys 5 14.30 Smerdiek 3-VVC 4 14.30 Hermandad-Noad da. 14.00 ZSC-Smerdiek da.(vr.) 12.30 Zondag 4 februari uur Vosmeer-Ouwerkerk(Wychgel) 14.30 Vosmeer 4-Cluzona 7 10.00 Zesde kl.: Vivoo-Vosmeer 2-0. Dames: Smcrdiek-Nieuwdorp 1-0. Derde kl. res.: Duiveland 2-WHS 3 3-2. Vierde kl. res.: Noad 3-FSV 3 3-1. Vriendsch.: WHS-Stavenisse 4-3. Jeugd: Halstercn-WHS F4 0-7. In tegenstelling tot de andere Thool- se voetbalteams kwam Vosmeer 1 wel in actie. Tegen Vivoo leed de zesdeklasser zondag een 2-0 neder laag. Het was voor het team van trai ner Havermans een onnodig verlies. Vosmeer was immers meer in balbe zit en kreeg ook de beste scorings kansen, maar liet het in de afwerking afweten. Vosmeer liet vanaf de be ginfase redelijk veldspel zien en creëerde de eerste mogelijkheden, maar het was Vivoo dat halverwege de eerste helft de voorsprong nam. De thuisploeg profiteerde van een Tout op het Vosmeerse middenveld. ;Een speler van Vivoo onderschepte een verkeerde pass en passeerde met .een hard schot doelman Aarnoudse. Na deze treffer verslapte Vosmeer en dreigde Vivoo de wedstrijd naar zijn hand te zetten. In de slotfase van de eerste helft ging Vosmeer echter weer beter spelen en kwamen er mo gelijkheden voor de gelijkmaker. John Vroegop was enkele keren met leen afstandsschot dichtbij een treffer. In de tweede helft ging Vosmeer in •een hoger tempo spelen, waardoor Vivoo in de problemen kwam. De kansen stapelden zich op, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Naast het falen van de voorhoede spelers was ook het geluk niet aan de zijde van de Vosmeerse ploeg. Na 'een mooi opgezette aanval door John Vroegop en Danny Istha kopte Jas per de Regt de bal tegen de binnen kant van de paal. Aanvaller Jacco Va ders liet diverse mooie acties zien, 'maar faalde diverse keren in de af werking. Zo kopte hij van dichtbij de bal naast het doel. Ondanks de voort durende dreiging van Vosmeer moest men waakzaam zijn voor de uitval- len van Vivoo. De thuisploeg was en kele keren dichtbij een tweede treffer, maar met knappe reddingen keerde doelman John Aarnoudse het gevaar. Wim Dorst kreeg voor Vos meer nog een goede kans op de ge lijkmaker, maar ook hij kon niet pro fiteren. In de slotfase van de wedstrijd besliste Vivoo het duel. Uit een afgeslagen voorzet bracht een speler van Vivoo met een schitterend afstandsschot de eindstand op 2-0. Val Aan Rimboe Oudemolen Nw.Borgvliet NVS Vivoo WW '67 Ouwerkerk Welberg Vosmeer Lepelstraatse B. 12 Moerstraten 13 13 12 14 13 11 12 13 II 13 11 9 3 8 2 8 2 6 2 5 4 5 1 5 1 4 3 4 1 3 2 1 5 1 4 1 30 2 26 26 20 19 16 16 15 8 13 6 11 6 8 8 7 30-11 24-10 28-19 40-26 21-17 17-20 30-27 17-25 17-29 17-20 8-28 13-30 Duivensport De jonge Van den Berge speelt sinds twee jaar zelfstandig. De scholier uit groep 6 van De Kraal heeft een klein hok van vier bij twee meter en beschikte het afge lopen jaar over tien vliegdoffers (met duivinnen vliegt hij niet). Kevin verzorgt zijn duiven zelf, terwijl vader Kees (die niet langer zelf speelt) de medische begelei ding doet. Een strenge selectie op prestatie en uithoudingsvermogen is het geheim van het succes, waarbij de lat ieder jaar een stukje hoger wordt gelegd. Kevin speelt met zijn doffers op weduwschap, waarbij het hele vluchtseizoen alle tien zijn vliegduiven meegaan. De jeugdige Tholenaar heeft zijn pri ma presterende duiven allemaal zelf gekweekt. Zijn kwekers zitten in een speciale ren, ze zijn afkom stig Van topfokkers (Van Loon uit Poppel, De Groot-Rombouts uit Steenbergen, Van den Abeele uit Dentergem, Schoevers uit Arne- muiden en De Beule uit Sint-Jan steen). De jongen worden streng geselecteerd en opgeleerd, alleen de uitblinkende jonge duiven - vijf of zes per seizoen - blijven over. In zijn eigen vereniging De Trou we Duif werd Kevin van den Ber ge het afgelopen seizoen tweede generaal kampioen, hij behaalde 17 hok- en duifkampioenschappen (een seizoen eerder was hij eerste generaal, met 22 hok- en duifti- tels). Dat hij nu tegen 300 duiven- liefhebbers in het rayon als beste uit de bus komt, is volgens Van den Berge sr. een unieke prestatie. Opmerkelijk daarbij is het resul taat bij de navlucht asduif, waar Kevin de beste drie heeft en ook nog de nummers zeven en tien. De generaal kampioen (tevens eerste generaal asduif) is de zogeheten 'Wondere 846', een zelfgekweek te Van Loon-duif. „Deze duif vloog het afgelopen seizoen zes tien keer in de prijzen. En de 'blauwe witpen 843' vloog - sa men met zijn halfbroer 'de kleine 870' - eerste prijzen aan de lopen de band op alle afstanden", aldus senior. De prestaties van de jonge Tholenaar maken, dat er veel be langstelling is voor zijn kweekma- teriaal. Sinds dit seizoen zijn alle duiven voorzien van een chipring, zodat ze elektronisch geconsta teerd kunnen worden. De duiven- bacil laat Kevins vijfjarige broer tje Jurre evenmin onberoerd. Deze heeft sinds kort een eigen hokje. Kevin heeft trouwens nog een Het generaal kampioenschap in het duivenrayon was een Thools onderonsje. Van links naar rechts: Kees en Christian Moeliker, Kevin van den Berge en Kees en Jan Jaap Bolier. hobby, want hij voetbalt als spits in het D2-team van Tholense Boys. Kevin van den Berge was vorig jaar derde generaal in het rayon en heeft dus stuivertje gewisseld met de combinatie Bolier. Ook vader Cees en zoon Jan Jaap Bolier uit Scherpenisse selecteren streng om sterke vliegduiven te kunnen kwe ken. Ze gaan alleen door met dui ven die kopprijzen vliegen. Het hok telt er zo'n 120, waarvan 25 voor de kweek bestemd zijn en daarmee wordt niet gevlogen. Bo lier junior was als jeugdlid zeven keer afdelingskampioen van Zee land. De combinatie pakte ook nog een tweede prijs in de catego rie midfond bij de jonge duiven. Tweede generaal werd C. Moeli ker en Zn. uit Tholen. Met een hok van 25 duiven en een twintig tal jonge een relatief kleine lief hebber, maar wel iemand die al di verse jaren kampioenschappen behaalt in het rayon, vertelt Chris tian Moeliker die samen met vader Kees zo'n zestien jaar actief is in combinatieverband. Ze doen bij de Trouwe Duif aan alle vluchten mee en presteren vooral goed op de midfond (300 tot 500 km) en dagfond (500 tot 700 km). Meest aansprekende succes was het afde lingskampioenschap bij de jonge duiven in 1997. „We vliegen met onze eigen soort en hebben die in de loop der jaren door kweek ge optimaliseerd." Om kampioen schappen te vliegen zijn twee din gen van belang, zegt Christian Moeliker: „Je moet goede duiven hebben en daarnaast een stipte en goede verzorging - ten aanzien van voeding en medische onder steuning - toepassen." De Thole naar kan de duivensport goed combineren met de rugbysport, die hij op hoog niveau beoefent. „Het rugbyseizoen loopt van au gustus tot april en het duivensei- zoen van april tot september." Moeliker pakte nog drie prijzen: tweede midfond hok, eerste dag fond duif en derde overnachtfond duif. Ruim- honderd duivenliefhebbers kwamen naar Sint-Annaland voor de huldiging van de kampioenen, waaraan ook een warm en koud buffet was gekoppeld. Een zes- koppige Thoolse commissie be reidde het programma voor. Kees van den Berge praatte het geheel aan elkaar en afdelingsbestuurder Oudeman assisteerde bij het uit reiken van de prijzen. Voorzitter M.J. Laban van Zeeland '96 open de de bijeenkomst. Hij ging daar bij in op zijn eerdere uitspraken (bij de opening van het clublokaal van de Reisduif in Scherpenisse) over de noodzaak tot meer samen werking tussen de verenigingen in plaats van een individualistische beleving van de duivensport. Laban doelde op een stemming in de jong ste afdelingsvergadering, waarbij een nipte meerderheid koos vóór het tegelijk lossen van alle duiven in plaats van - zoals tot nu toe ge beurt - groepsgewijs voor oost-, midden- en west-Zeeland. Omdat de trek altijd wat meer langs de kustlijn verloopt en de wind een belangrijke factor is, met name op de kortere vluchten, kan gelijktij dig lossen voordeliger uitpakken voor duivenliefhebbers die in het westen van de provincie wonen. Als op de vergadering twee ver enigingen meer uit het rayon Tho len, Sint-Philipsland en Schou- wen-Duiveland bij de stemming waren geweest, was de verande ring waarschijnlijk niet doorge gaan, geeft Laban aan. Hij vertel de ook dat het bestuur zich diepgaand beraadt over een andere indeling van de rayons. „Dit is, ook landelijk, al tientallen jaren het moeilijkste onderwerp dat er bestaat. Iedere liefhebber denkt dat hij slecht ligt ten opzichte van anderen in zijn gebied." Het zal dan ook niet meevallen om het ie dereen naar de zin te maken. Van den Berge haakte in De Wellevae te in op de woorden van de voor zitter. „Het zal altijd zo zijn dat men denkt aan de verkeerde kant van de lijn te wonen. Maar de kampioenslijsten geven vaak de zelfde namen te zien. Dat heeft dus niets met het weer te maken, maar of men goede duiven heeft en ze goed verzorgt", aldus Van den Berge HOKKAMPIOENSCHAPPEN. Generaal: 1Kevin v.d. Berge, Tho len; 2. C. Moeliker en Zn., Tholen; 3. combinatie Bolier, Scherpenisse. Vitesse: 1. L. Knop, Oosterland; 2. combinatie Van de Kamp, Noord- welle; 3. J. Moerland, Stavenisse. Midfond: 1. M.J. Laban en Zn., Tholen; 2. C. Moeliker en Zn.; 3. Kevin v.d. Berge. Dagfond: 1. D.J. Menheere, Scher penisse; 2. Kevin v.d. Berge; 3. P. Wagemaker, Sint-Philipsland. Overnachtfond: 1P.W.A. van der Meulen, Sirjansland; 2. J.J.M. Ste- ketee, Bruinisse; 3. Kevin v.d. Ber ge- Vitesse jong: 1. P. Laban, Tholen; 2. A. Havermans, Oud-Vossemeer; 3. C. Laban, Tholen. Midfond jong:l. A. Havermans; 2. comb. Bolier; 3. J. den Hengst, Zierikzee. Natoer: 1. mevr. I. Quist, Sint-Phi lipsland; 2. Kevin v.d. Berge; 3. A. Havermans. ASDUIFKAMPIOENSCHAPPEN. Generaal: 1. Kevin v.d. Berge; 2. comb. v.d. Kamp; 3. M.J. Laban en Zn. Vitesse: 1. A. Romijn, Dreischor; 2. L. Knop; 3. comb. v.d. Kamp. Midfond: 1. M.J. Laban en Zn.; 2. M.A. Matthijsse, Burgh-Haamste- de; 3. Kevin v.d. Berge. Dagfond: 1. C. Moeliker en Zn.; 2. A.R. Verseput, Renesse; 3. D.J. Menheere. Overnachtfond: 1. M. Kleppe, Kerk- werve; 2. A. Goudzwaard, Sint-Phi lipsland; 3. C. Moeliker en Zn. Vitesse jong: 1. C. Laban; 2. T.C.M. Winkels, Oud-Vossemeer; 3. P. La ban. Midfond jong: 1M.C. Bolle, Zier ikzee; 2. A. Havefmans; 3. comb, v.d. Kamp. Natoer: 12 en 3. Kevin v.d. Berge. Zwemvereniging De Eendracht uit Tholen is bij de recreanten als eerste geëindigd in de nachtzwemmarathon te Sommelsdijk. In de Staver zwommen acht leden van De Eendracht twaalf uren achter elkaar. In to taal werd 36 km en 50 meter afgelegd. De Eendracht telt momenteel nog zo'n 15 le den. Elke zaterdag traint men in de Schelp in Bergen op Zoom van 16.30 tot 17.30 u. Advertentie I.M. Damesvoetbal Door een 1-0 overwinning op Nieuwdorp heeft het damesteam van voetbalvereni ging Smerdiek de koppositie overgeno men van Wieldrecht. De ranglijst geeft echter een enigszins vertekend beeld, want Smerdiek speelde een wedstrijd Vlaaram zon u met minder genoegen nemen Grote Kerkstrafst 5-13 Steenbergen Telefoon (01671553385 Advertentie I.M. meer dan de titelconcurrent. In de eerste helft leed Smerdiek veel on nodig balverlies. Anne Hage probeerde met enkele fraaie acties verschillende ke ren om de verdedigsters op het verkeerde been te zetten, maar met overtredingen wist de defensie het gevaar te keren. Ilse Polderman kwam wel in kansrijke positie, maar zij schoot de bal naast het doel. Doordat de verdediging van Smerdiek sterk speelde, kon Nieuwdorp niet voor gevaar zorgen. Een tegenvaller voor Smerdiek was het geblesseerd uitvallen van Anne Hage, die in botsing kwam met de doelvrouw van Nieuwdorp. Ondanks deze aderlating bleef Smerdiek de gevaarlijkste ploeg. Na een knappe ac tie van Corina Oudesluijs kwam Ramona van Tiggele alleen voor de doelvrouw, maar haar schot ging over. In de tweede helft speelde Smerdiek met de wind in de mg, maar men wist hier nauwelijks van te profiteren. Al na vijf minuten spelen besloot trainer Wim Scherpenisse om zijn team om te zetten. Ilse Polderman maakte plaats voor Petra Klippel, die als back ging spelen. Tevens namen diverse speelsters een andere posi tie in, zodat verdedigster Ramona van Tiggele kon doorschuiven naar de spitspo- sitie. De van de WHS-jeugd overgekomen Renee Quist was bijna succesvol met een afstandsschot. Na een kwartier spelen, viel uiteindelijk toch de verdiende treffer. Uit een hoekschop van Anique ten Voor den kopte Josca Jansen de bal in. De keepster probeerde de bal nog uit het doel te slaan, maar scheidsrechter Nefs had ge constateerd dat de bal de doellijn reeds had gepasseerd. Deze treffer bleek vol doende te zijn voor de overwinning, zodat de koppositie kon worden overgenomen van Wieldrecht. Zaterdag speelt het da mesteam van Smerdiek een vriendschap pelijke wedstrijd tegen ZSC. Smerdiek 12 9 1 2 28 42-12 Wieldrecht 11 9 0 2 27 37-18 Peursum 9 8 1 0 25 54-8 Capelle 12 8 1 3 25 40-35 Sliedrecht 9 5 1 3 16 23-18 Nieuwdorp 13 4 3 6 15 21-21 Woudrichem 11 4 2 5 14 25-23 Everstein 12 4 1 7 13 30-39 GJS 11 4 0 7 12 32-32 Kerkwijk 11 2 3 6 9 18-35 Zeeland Sport 12 2 2 8 8 18-36 SSC '55 11 0 1 10 1 4-67 O t# O Voorzitter Jankees van den Hoek van de jubileumcom missie is tevreden over het programma. „De doelstelling dat we voor jong en oud iets wilden doen, hebben we be reikt." Ook voor leden en oud leden van de vereniging heeft het programma wat in petto. De commissie heeft gepro beerd voor de hele gemeen schap van het dorp wat te be denken, maar ook aan de Thoolse gemeenschap is ge dacht met een ouderenmid dag, een countryavond en een feestavond met optredens van bekende Nederlandse artie sten zoals Guus Meeuwis Vagant en T-Spoon. „Guus Meeuwis is een gezel lige band. Dat werkt sfeerver- hogend. Het is ons gelukt om hem op vrijdag 25 mei vast te leggen. De avond tussen de twee artiesten wordt aaneen gesmeed door Three O'Four." Dat gebeurt in een grote feesttent van 600 vierkante meter die op het trainingsveld bij Haestinge komt te staan. De festiviteiten beginnen ech ter al op woensdag 23 mei met een kindermiddag met een optreden van Leo Troost uit Sint-Maartensdijk. 's Avonds is er een country avond met optredens van de Smalltowndancers uit de smalstad en The west of the island uit Stavenisse, en treedt zanger Ben Steneker op. Op donderdag 24 mei is er een voetbaimiddag voor (oud) leden. Die worden volgens Van den Hoek allemaal aan- geschreven. Ook zal de huidi ge selectie van Smerdiek aan treden tegen het elftal dat tien jaar geleden de clubkleuren in de competitie verdedigde, 's Avonds is er een officiële re ceptie en aansluitend een reü nie (voor genodigden). Hel is de bedoeling dat op deze avond ook de nieuwe tribune wordt geopend, maar dat moet nog in hel programma gepast worden. Op vrijdag 25 mei is de mid dag voor de ouderen. Zeeuws troubadour Piet Brakman zal in de tent een optreden ver zorgen. Ook de ANBO Tho len verleent medewerking. Voor ouderen uit andere woonkernen wordt vervoer geregeld. Buiten wofdt er een voetbalmiddag voor de jeugd leden gehouden (soort trai ning met spelletjes). En 's avonds treedt Guus Meeuwis met zijn band op. In hel voor programma en in de pauze is het de beurt aan Three O' Four en de avond eindigt met T-Spoon, het trio dat bekend werd met de zomerhit Sex on the beach. Op zaterdag 26 mei wordt er een veteranentoernooi gehou den en vindt er een bijzondere trekking van de loterij plaats. „Dat gebeurt door een koe. Dat wordt ook in België re gelmatig gedaan. Het voetbal veld wordt voor een deel af gezet en ingedeeld in vakken met een lotnummer. De prijs winnaars worden degenen in wiens vak de koe haar be hoefte doet. Volgens de nota ris kan dat." De week wordt afgesloten met een feestavond. King Klid treedt dan op. Geen on bekende want sommige muzi kanten speelden voorheen in Garfield. Op zaterdag 2 juni verwacht de commissie een amateur- ploeg uit Londen (uit de buurt van Chelsea) voor een wed strijd tegen de junioren B/C. En tot slot treedt in augustus het eerste elftal aan tegen een Nederlandse of buitenlandse topclub. „Dat is nog niet be kend, maar het wordt wel een club van naam." Vier eerste plaatsen en een tweede plek vormden zaterdag de oogst van de Thool se deelnemers aan de eerste voorronde voor de regionale finale turnen van de KNGU-regio zuidwest. De wedstrijd voor teams in Bergen op Zoom was de eerste in ploegverband waarin volgens het nieuwe LOS-systeem van de KNGU werd gewerkt. Vorige week werd er indi vidueel al met dit systeem geturnd. Aan de wedstrijden in Bergen op Zoom deden van Tholen turnsters van Spido (Oud- Vossemeer), Olympia (Tholen) en WIK (Sint-Annaland) mee. In de instapgroep pupillen 1-2 was WIK bij voorbaat kans loos, want floor ziekte konden er slechts drie turnsters aanwezig zijn, terwijl er vijf mee mogen doen. Voor het eerst moest de categorie junior/senior los 4 een vloeroe fening afwerken op muziek, in plaats van op de lange mat. Dat zorgde voor de no dige zenuwen bij de damesploeg van WIK, want men moet gelijk eindigen met de muziek en de oppervlakte waarop ge turnd moet worden, is veel groter dan bij de lange mat. Het ging echter goed en de resultaten van de dames waren: Marlous Rijnberg 6 p; Tessa Fase 7,6 p; Wieteke Moerland 7,8 p; Jeanette Peeters 8,2 p; Maritha Bungener 8,4 p. De verdere uit slagen van de wedstrijden waren: Instap pupil 1-2 los 6: 4 WIK 59,3 p. Instap pupil 1-2 los 7: 1 WIK 114,8 p. Pupil 1-2, jeugd los 5 en pupil 2 los 4: 1 WIK 123,85 p; 4 Spido 103,25 p. Instap pupil 1 los 1 Olympia 112,4 p. Jeugd junior los 6: 2 Olympia 99,9 p. Jeugd junior/senior los 4: 1 WIK 128 p. In de Meulvlietcompetitie behaalde Van Meer Boys in poule B een monsterscore in de partij tegen Papbar Boys. Van Meer Boys won met maar liefst 4-20. In dezelf de poule won Bunny's Boys met 8-0 van Tholen United/Peperbus. In poule A ging het er minder spectaculair aan toe. The Sixties verloor met 2-5 van De Lunch, l'Esperance klopte Destina met 5-1 en Smits Boys legde met 2-5 het loodje te gen Papbar. In de B-poule van de bedrijvencompeti- tie won koploper Kleinbouw met 11-1 van Goedegebuure en Intraco delfde met 4-5 nipt het onderspit tegen Bouman- Potter. De 41-jarige Henk Hagenaars uit Bergen op Zoom wordt volgend sei zoen de nieuwe trainer bij Tholense Boys. Het bestuur van de Thoolse tweedeklasser slaagde erin om binnen twee weken een opvolger te vin den voor Leendert Geelhoed, die de club aan het einde van het seizoen gaat verlaten. Hagenaars is momenteel trainer bij de zondag vierde klasser VCW uit Wagenberg en was daarvoor werkzaam bij MOC. De trainer was vorige maand nog op gesprek bij WHS en werd eveneens door SPS gepolst. „Ik ben blij dat ik bij Tholense Boys aan de slag kan gaan", reageert Hage naars. „Het is een verschrikkelijk mooie vereniging. Vooral de organi satie van de club spreekt mij enorm aan. Ik heb met diverse clubs contac ten gehad, maar geen enkele kon aan Tholense Boys tippen. Alles is rond om de vereniging perfect geregeld", aldus Hagenaars. De trainer wilde graag de stap maken naar het zaterdag voetbal. Als voetbal ler was hij een ervaren kracht bij de Bergse zondagclubs Dosko en Moe. Bij Moe was hij tevens assistent-trai ner onder Ko Stoutjesdijk uit St.- Maartensdijk met wie hij nog contact onderhoudt. Enkele jaren later ging Hagenaars zelf als hoofdtrainer aan de slag bij MOC, dat destijds in de derde en tweede klas speelde. „Door mijn terrein nu naar de zaterdag te verleggen kan ik in het vervolg de zondag vrijhouden voor mijn gezin. Voordeel is ook dat Tholen ten op zichte van Wagenberg een stuk dich terbij is", stelt Hagenaars, die ook in de belangstelling stond bij andere clubs op Tholen. Door het bestuur van voetbalvereniging WHS werd hij uitgenodigd voor een gesprek, terwijl ruim een week geleden ook vierde klasser SPS hem telefonisch benader de. „Tholense Boys stak echter zowel sportief als organisatorisch ver boven de andere clubs uit. Ik ben echt onder de indruk gekomen van de organisatie bij Tholense Boys. Sportief loopt het nu minder goed, maar dit moet een keer omslaan. Vorig seizoen draaide men nog een fantastisch jaar, terwijl de selectie toen bijna hetzelfde was als nu. De club heeft dus de mogelijk heden in zich om in de top van de tweede klas mee te draaien en op ter mijn de stap naar de eerste klas te ma ken. Belangrijk is dat routiniers als Johan Schot bereid zijn om nog voor het hoofdteam te spelen. Juist van de routiniers kan de nieuwe lichting enorm veel leren", aldus Hagenaars, die Tholense Boys al enkele keren heeft zien spelen. De nieuwe trainer verwacht veel pro fijt te hebben van de technische staf. „Rini Broeren (die Hagenaars nog kent uit zijn Dosko-tijd) en Erwin de Nijs zijn zelf ervaren voetballers ge weest. Ik stel mij veel voor bij de sa menwerking met hen. Ook de medi sche verzorging voor de spelers is optimaal. De basis ligt er duidelijk om met deze club een stap voor waarts te maken. Alleen is het jam mer dat diverse goede Thoolse voet ballers nu elders spelen. Het blijft een belangrijk doel de huidige selectie bij de club te houden en te proberen oud-spelers weer terug te krijgen.", vindt de nieuwe trainer, die echter geen cultuuromslag wil bij de ama teurclub. „Tholense Boys moet het huidige be leid handhaven en niet met riante ver goedingen gaan werken. Er zijn ge noeg voorbeelden van clubs die door een dergelijke cultuuromslag kapot zijn gegaan. Op een gezonde manier moeten we proberen de club op een hoger plan te brengen. Nu is Tholen se Boys al de toonaangevende club op het eiland", concludeert Hage naars die in de komende maanden nog enkele keren zijn nieuwe club in actie hoopt te zien. „Maar ik ga niet alle wedstrijden bekijken. Ik wil al leen een beeld krijgen van het spe lersmateriaal en vervolgens zelf fris aan de slag gaan", aldus Henk Hage naars. Secretaris P. van der Vlies is blij dat de vereniging zo snel van een nieuwe trainer is voorzien. „Er waren diverse spontane aanmeldingen en ook heb ben we enkele mogelijke kandidaten zelf nog benaderd. Wij hadden ver nomen dat ook Hagenaars interesse voor ons had. Hij had uitstekende re ferenties en voldeed aan onze profiel schets. Daarbij komt dat hij ook uit de nabije omgeving komt. Dus had den we de geschikte opvolger al snel gevonden", aldus P. van der Vlies. Jaap Knop uit Anna Jacobapolder wordt volgend seizoen trainer bij vierdeklasser Wissenkerke. Eerder was hij werkzaam bij SC Stavenisse en Lepelstraatse Boys. Wegens druk ke werkzaamheden door de uitbrei ding van zijn bouwbedrijf trok Knop zich afgelopen jaar terug als trainer. „Maar nu is de tijd weer rijp om de draad op te pakken", meldt Jaap Knop. „Ik had mij aangemeld bij de sollicitatiebank van de KNVB. Wis senkerke toonde belangstelling en na een positief gesprek kwamen we tot een akkoord. Bestuurlijk is de vereni ging vrij stabiel en sportief kan de club mogelijk een stapje hoger gaan. De reisafstand vind ik geen pro bleem", aldus Jaap Knop, die niet re ageerde op de verschillende vacatu res die er bij de Thoolse clubs waren.' „Ze hebben niets van zich laten ho ren en ik heb bewust afgewacht wie mij ging benaderen en ik heb zelf geen initiatieven genomen." Voetbal vereniging Wissenkerke had eerder nog geprobeerd om Tholense Boys trainer Leendert Geelhoed voor de club te strikken. SPS is één van de verenigingen die nog zoekt naar een trainer. Met twee kandidaten heeft er inmiddels, een ge sprek plaatsgevonden. Peter van Poortvliet uit St.Annaland gaf enkele weken terug zelf aan interesse te heb ben, maar kwam inmiddels met Noad tot een akkoord. „Wij zijn wat rusti ger en raken nog niet in paniek. Het heeft tijd nodig om de juiste persoon bij onze club te vinden", aldus be stuurslid Henk Vane. Tholense Boys behaalde opnieuw een knappe prestatie in een oefenduel. Nadat enkele weken geleden eersteklasser Seolto werd verslagen moest nu ook het hoger geklasseerde Dinteloord de meerdere er kennen in de Thoolse ploeg. Op het trai ningsveld behaalde Tholense Boys een 4-3 overwinning op de Brabantse eersteklas ser. Zeker gezien de afwezigheid van Jo han Schot, Michael de Jong, Jaben Kort land, Erik van Gorsel en Roy Streng was de uitslag verrassend. Door het ontbreken van deze basisspelers begon nu A-junior Ronny de Graaf in de basis. Vooral René van de Berge toonde aan weer in vorm te zijn. Met twee treffers bracht hij Tholense Boys op voorsprong, waarna Simon Jan sen met een fraaie treffer de stand op 3-0 bracht. Vlak voor rust scoorde Dinteloord 3-1. Voor de tweede helft kwam Jan Groene- wegen in het veld voor de moegestreden Ronny de Graaf. Dinteloord voerde de druk op en scoorde de aansluitingstreffer. De A-junioren John Kleppe en Niels Hop mans kregen vervolgens een kans om zich in de kijker te spelen en werden in het veld gebracht voor Piet den Boef en Rick v.d. Velde. Dinteloord scoorde de gelijkmaker, maar uitblinker René v.d. Berge zorgde met een derde doelpunt dat de overwin ning toch naar de Tholenaren ging. Advertentie I.M. Uitslagen van de wedstrijden van: Thoien-stad: 1 J. Geuze en wisselende partner 22 p; 2 L. Soomers en N. Moer kerken 21 p; 3 mevr. C. Wilsing en M. van den Houten 19 p; 4 mevr. R. Burrows en mevr. R. van Driel 17 p; 5 mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger 13 p; 6 mevr. D. Pigmans en D. Schellinger 11 p; 7 mevr. Y. Verkamman en J. Bal 9 p. Meulviiet: 1 B. Melching en mevr. L. Verschoor 29 p; 2 mevr. J. Bos en mevr. T. Goode 28 p; 3 mevr. B. Schot en J. Vroeg op 26 p; 4 mevr. G. Melching en mevr. R. Vroegop 23 p; 5 mevr. L. van Bale 16 p; 6 mevr. T. Soomers en W. Schot 12 p; 7 mevr. D. Lindenberg en W. Bijl 11 p. Oud-Vossemeer: 1 mevr. C. van Mierlo 40 p; 2 F. Schoep en mevr. D. van Dijke 24 p; 3 A. van Dijk en W. Lindhout 22 p; 4 mevr. N. Schoep en mevr. L. van Poort vliet 20 p; 5 mevr. A. Bosters en mevr. N. Minheere 10 p; 6 mevr. M. v.d. Zande en mevr. C. Lindhout 7 p. (23/1) 1 mevr. C. van Mierlo 33 p; 2 W. Lindhout 30 p; 2 mevr. C. Lindhout 30 p; 4 mevr. D. van Dijke 14 p; 5 mevr. M. v.d. Zande 13 p; 6 A. van Dijk 11 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. L. v.d. Klooster en J. v.d. Klooster 40 p; 2 mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 39 p; 3 mevr. T. Goode en mevr. L. Verschoor 38 p; 4 mevr. M. Dane en A. Leemreijze 22 p; 5 mevr. Wolse en mevr. G. Verwijs 18 P- Sint-Maartensdijk (23/1): 1 mevr. C. van Mierlo en W. Bijl 38 p; 2 C. van Gor sel en mevr. W. Lutt 32 p; 2 J. v.d. Kloos ter en mevr. T. Goode 32 p; 4 mevr. G. Verwijs en mevr. L. v.d. Klooster 24 p; 5 mevr. L. Verschoor 22 p; 6 mevr. S. Wolse en mevr. M. Dane 19 p. Laura Geluk van de Eendrachtruiters pakte zondag op een concours in Brui nisse de vierde prijs en een winstpunt in de L-dressuur. Op Nora behaalde Laura 154 punten voor de eerste proef. De tweede werd door de jury met 159 pun ten beoordeeld en dat was voldoende voor de genoemde prijzen. De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. m wm BB mk de elektro mm Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 11