Gasleiding bij Sint-Annaland lek 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 januari 2001 Subsidie Ten Ankerweg Inbraak Molensingel Baldadigheid Grindweg Toren stadhuis Pot-Meijerfonds Onder invloed Grondverkopen Marion Opree eerste Nieuwe bestuursleden plattelandsvrouwen Smallegange spreekt over het erf als spiegel Henk Binnendijk Kijkavond vervoer Dweilbands in actie Trits K. Hommel Bestuur Wezen Armen Botsing Veilingweg Boete baldadigheid Sander Goedegebuure in bestuur WHS Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Bestuursvacatures plattelandsvrouwen Eerste wedstrijd van de Eendrachtvissers Verbazing huizen Dijkweg Bestel-/Bedrijfsauto's Beroep ds. De Goei Hogere palen pomp Dubbele garage Van Splunter wint Loods Veerdijkseweg Beheerster van dorpshuis stopt er na dik 3 jaar mee Auto tegen boom Nagelkerke wisselvallig 173 bloeddonors Graven herstellen De provincie Zeeland heeft de eindaf rekening opgemaakt van de subsidies voor de reconstructies Ten Anker- weg/Grindweg en Ten Ankerweg/ Molenvlietsedijk. Dit op basis van de financiële overzichten en de accoun tantsverklaringen die b. en w. op 21 december hebben verstrekt. In 1996 is 189 mille toegezegd, in 1998 een ton en in 1999 een bedrag van 328.000 gulden, dus totaal 617.000 gulden. Daarvan is 479.200 gulden aan voor schotten verleend, zodat de gemeente binnenkort nog 137.800 gulden van de provincie ontvangt. Uit het huis van dokter Kale aan de Molensingel is zaterdagavond om streeks kwart over zeven ingebroken, waarbij een computer en een mobiele telefoon ter waarde van enkele dui zenden gulden zijn meegenomen. Het gaat om de privé-computer, zodat er geen gegevens vanuit de praktijk meegenomen zijn. De bewoners wa ren niet thuis toen de toegang tot de woning werd geforceerd. Een voor bijganger kreeg argwaan toen er een deur openstond, waarna de politie een onderzoek instelde. Het is al voor de derde keer dat de familie Kale ge plaagd wordt door een inbraak met de bijbehorende vernielingen en andere ellende. In de Louisestraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks kwart voor drie twee jongens van 18 en 19 jaar door de politie aangehouden we gens baldadigheid. Ze hadden op de rotonde bij de Grindweg twee ver keersborden omgekeerd. Daarvoor kregen ze elk een boete van ƒ150,-. De gemeente zal bij de restauratie van de toren van het voormalige stadhuis in de Hoogstraat ook herstelwerk zaamheden aan de belendende perce len uitvoeren. Het gaat daarbij om de aansluitende daken, zoals noklood en loden loketten en slabben. Raadslid E. Frigge-Hogesteeger (VVD) had uit de stukken begrepen dat dit niet in de begroting voor de restauratie was opgenomen. Ze pleitte ervoor het werk in een keer uit te voe ren. Ook P.W.J. Hoek (SGP) wilde weten hoe ver de opknapbeurt reikt. Uit de toelichting van afdelingschef W.A. Blaas bleek echter dat dit werk tegelijkertijd zal worden uitgevoerd, maar dat het bekostigd wordt uit het onderhoudsbudget. Alle fracties juichten overigens het plan toe. Kosten 200.000 gulden. J.P. Bout (CDA): „Monumenten moeten we vertroetelen." Drs. A.L. Piet (ChristenUnie): „Een goede staat van onze monumenten is een goede recla me voor onze stad en dorpen." De stichting Pot-Meijerfonds heeft over 1999 een batig saldo behaald van ƒ2992,58. De rente van het kapitaal leverde ƒ3256,20 op de uitgaven be perkten zich tot ƒ263,62. Twee keer honderd gulden voor afscheid van de secretaris en een bestuurslid en ƒ63,62 voor de jaarlijkse bijdrage aan de Kamer van Koophandel. De reke ning staat maandagavond op de agen da om goedgekeurd te worden door de gemeenteraad. Op de bank stond per 31 december 1999 een bedrag van ƒ102.675,11. Daarvan is vijftig mille eigen kapitaal, de rest is reserve bij standsuitkeringen. Gezien de beperk te doelstelling slaagt de stichting er niet in om een bestemming voor het geld te vinden. Daarom is in een raadscommissie aangedrongen op het verruimen van de bestedingsmoge lijkheden. Een rijverbod van tien uren en een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen kreeg een 44-jarige bromfietser in de nacht van vrijdag op zaterdag. Rond één uur werd hij op de Eeweg aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol reed. Uit de ademanalyse bleek, dat de man bijna vier keer teveel had gedronken. Aan de Energieweg op bedrijventer rein Welgelegen hebben b. en w. grond verkocht aan Camille antiek v.o.f. voor 55 gulden per m2, exclusief btw. Camille heeft in de Kerkstraat een winkel, maar wil nu aan de Ener gieweg op 1793 m2 grond een loods bouwen voor de export van antieke meubels. Eveneens aan de Energieweg ver kocht de gemeente 1656 m2 grond voor ƒ49,50 aan Cosmetic industries uit Bergen op Zoom. Het bedrijf huurt nu een ruimte in Halsteren voor het afvullen van cosmetica. Dit laatste verzoek voor grond speelt al lang, want 22 maart 1999 bracht de raads commissie gemeentelijke ontwikke ling hierover al advies uit aan b. en w. Met ingang van januari zijn de grond prijzen in Welgelegen verdubbeld, zo dat beide gegadigden nog profiteren van de gunstige prijzen. Op het oudere industrieterrein aan de Slabbecoornweg hebben b. en w. de erfpachtsgrond waar voorheen Rom- bouts en later Oerlemans waren ge vestigd, verkocht aan R.J. Wegge- mans uit Sint-Maartensdijk. Het gaat om 1025 m2 voor 44.640 gulden, ex clusief btw. Marion Opree won met 5679 punten donderdag de competitiewedstrijd van klaveij as vereniging stad Tholen. Harry Wietsema volgde met 5606 p voor Edward Tazelaar met 5111 p. Leen Hage met 5094 p en Henk Snepvangers met 4896 p. De dames A. Kikkert en A. v.d. Walle zijn gekozen als nieuwe bestuursle den van de bond van plattelandsvrou wen. Zij volgen de niet meer herkies bare Leny Goorden en Riet Van Elzakker op. De periodiek aftredende Carien Soomers werd herkozen. Mevr. J. Deurloo bedankte de twee vertrekkende bestuursleden voor hun inzet, aanstekelijk enthousiasme en gastvrijheid bij diverse gelegenheden. Naast de waarderende woorden was er ook nog een bloemetje en een ge schenkbon. Complimenten waren er ook voor de duidelijke notulen en jaarverslagen van penningmeester en secretaris, de afdeling lief en leed en de fietsclub. Een gezellige bingo met leuke prijzen besloot de jaarvergadering. G. Smallegange uit Nisse vertelde voor de leden van de Passage woens dagavond over Zeeuwse boerenerven. De voorzitter van de Zeeuwse boer derijstichting verzorgt een rubriek in de PZC en heeft voor omroep Zee land een reeks programma's gemaakt. Ieder erf is een spiegel van zijn bewo ner en leefomgeving, zo vertelde Smallegange. Op een Zeeuws erf staat de schuur centraal, een bakkeet en een woonhuis met daarvoor een boerentuin, alles omkaderd met ol men en hagen. Bomen tegen de wind en hagen om het vee op het erf te hou den. De Zeeuwse schuur is historisch van Scandinavisch hout, wat voor het behoud elk jaar wordt zwart geteerd. Het dak is van riet. De mendeuren be vinden zich altijd aan de lange zijde, wat uniek in de wereld is. De meeste Zeeuwse historische boerderijen zijn tussen 1600 en 1700 gebouwd. De laatste vijftig jaar is er door de me chanisatie veel veranderd. Smallegan ge illustreerde zijn praatje met dia's van o.a. Thoolse boerderijen. De boeiende lezing leverde vele nieuwe gezichtspunten over onze mooie pro vincie op. Voorzitter mevr. Heemskerk-van der Laan bedankte de spreker voor zijn leuke en leerzame uitleg en overhan digde hem een enveloppe voor de stichting Zeeuwse boerderijen. De meditatie tijdens deze ledenbij eenkomst was uit Lukas 8:1-3, de sa menzang uit Gezang 427 en Psalm 150. De voorzitter verzorgde zowel het openings- als het sluitingsgebed. Als komende activiteiten werden een musical op 1 februari in Kapelle aan gekondigd en een boekenmarkt op 14 februari tussen 9.30 en 11.30 uur. Vrijdag 2 februari wordt in Meulvliet om acht uur een echtparenavond ge organiseerd waarbij de van de Evan gelische Omroep bekende presentator Henk Binnendijk zal spreken over het thema 'Man/vrouw éénheid in ver scheidenheid'. Aan de hand van een bijbellezing zal hij nader ingaan op dit onderwerp. Er is ook samenzang met muzikale begeleiding van Anne Joke Vega en Matja van de Meeren. Oud-Vossemeer Woensdag is er op Die Heenetrecht- school een kijkavond van het project vervoer. Vanaf gisteren zijn alle taai en rekenboeken in de kastjes geble ven omdat leerlingen, ouders en leer krachten zich enthousiast op het pro ject vervoer hebben geworpen. De resultaten daarvan zijn woensdag avond tussen zeven uur en half negen te zien voor elke belangstellende. Drie dweilbands doen zaterdag mee aan het zeventiende festival van de Stoeprakkers uit het naburige Nieuw-Vossemeer. Het motto is flo wer power new millennium, ge noemd naar de muziek uit de zesti ger jaren. Oemommenoe, de Lams- öören en de Neutekraekers behoren tot de acht deelnemers, die verder uit Nieuw-Vossemeer, Steenbergen en Bergen op Zoom komen. Het festival wordt gehouden in café Voorwaarts in de Voorstraat. De toegang is gra tis. Zaterdag 3 februari treden de dweil bands op in Hof van Holland waarbij de Meeriejers, die twee jaar bestaan, voor het eerst in het openbaar optre den. Zij speelden tot nu toe alleen op de wagen van bouwclub Gróót Pesööt tijdens de optochten. Bij Hof van Holland wordt ook de prinsen wagen gepresenteerd. Bouwclub Gróót Pesöót is voortgekomen uit de bouwclubs van de Lamsóóren en de Vlooientrappers. Met steeds meer geautomatiseerde bewegingen (in plaats van handwerk) en eigen kleu ren wil Gróót Pesóöt vernieuwend bezig zijn. K. Hommel was bij de Treffers goed voor de hoogste serie van 25 caram boles, het beste gemiddelde van 2.36 en de kortste partij van 28 beurten, al moest Hommel dat laatste delen met P. de Leeuw. De uitslagen: D. den Hollander-C. Burgers 10-4.5; P. Vis-J. Hommel 10-9.33; N. Rooijakkers-P. de Leeuw 6.85-10; K. Hommel-L. van Wezel 10-5.41 p. C.W. Goedegebuure en M.M. de Rooij waren per 31 december perio diek aftredend in het bestuur van de stichting de Wezen Armen. Beiden zijn echter herkiesbaar. De statuten schrijven echter voor, dat er een aan beveling van twee personen per vaca ture ingediend moet worden bij de ge meenteraad, die de benoeming feitelijk doet. De twee andere kandi daten zijn J.M. den Engelsman en mevr. A. de Rooij-van Belsen. B. en w. hebben geen opmerkingen over de rekening 1999 van de Wezen Armen. Er zijn in dat jaar twee bijdra gen verleend: 28.200 gulden ten be hoeve van de inrichting van de ont- moetings- en logeerruimte bij het woonzorgcomplex de Vroonhof en 2500 gulden voor de seniorenactivi teiten tijdens de viering van 525 jaar Sint-Annaland. Het was weer eens raak op het kruis punt Veilingweg/Langeweg. Vrijdag middag rond elf uur gaf een 77-jarige Tholenaar op de Veilingweg geen voorrang aan een op de Langeweg rij dende 20-jarige automobilist uit de gemeente. Er was alleen materiële schade. Een 18-jarige jongen heeft zaterdag avond van de politie een boete van 150 gulden gekregen wegens vanda lisme. Hij sloeg op een houten afzet ting bij de voormalige kappers zaak/woning van de familie Van Amerongen, waar een verbouwing plaatsvindt in verband met de ko mende vestiging van kledingwinkel Mary Ann. De jongen maakte tevens karatetrappen tegen gevels. Sander Goedegebuure is met 41 van de 43 stemmen in het bestuur van voetbalvereniging WHS gekozen. Hij volgt Sjacco Bliek op die niet herkies baar was omdat het bestuurswerk niet meer te combineren viel met zijn baan. De periodiek aftredende be stuursleden Jacob Vroegop, Eddie van Ast en Peter Westdorp werden met respectievelijk 39,38 en nog eens 38 stemmen voor drie jaar herkozen. Overigens stopt vice-voorzitter Vroegop, die het langst in het bestuur zit, over een jaar. Die vacature wordt dan niet opgevuld omdat het bestuur zeven leden voldoende vindt. Het nieuwe bestuurslid Goedegebuure neemt de sponsoring op zich. In de kascontrolecommissie werd Peter Wielaard gekozen in de plaats van Thijs Fase. Mede dankzij een hogere omzet van de kantine bleef de contri butie ongewijzigd met een bedrag van 200 gulden voor senioren, 150 of 130 voor junioren, 100 gulden voor pupil len, 65 gulden voor niet-spelende le den en 30 gulden voor donateurs. Tijdens de rondvraag kwam het slecht innen van de bijdragen en het niet uit keren van de prijzen van de jeugdlotto aan de orde. Voorzitter Sander West dorp Mzn. zegde toe te informeren bij de supportersvereniging die daarvoor verantwoordelijk is. Ten aanzien van de km-vergoeding voor senioren die met hun eigen auto naar de wedstrij den rijden, zei de voorzitter op vragen dat een verhoging van de 30 cent er niet in zit. Het ontbreken van vol doende scheidsrechters bij jeugdwed strijden kwam ook nog ter sprake, het wassen van trainingspakken en het voetballen in de kwetsbare doelmon- den, zelfs door volwassenen en niet- leden. WHS telt 327 leden: 233 spelende en 94 ondersteunende leden. Dat is 18 meer dan vorig seizoen. Vooral bij de F-pupillen was de toeloop enorm met 55 jongens. De voetbalvereniging telt inmiddels ook 16 meisjes. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 13,- Magere vieeskluiven 1 kg 7,- Varkenshielen 1 kg Slavinken 5 halen ♦Haaskarbonade 1 kg 12,- ♦Ribkarbonade 1 kg 11,- jBabi pangang 400 gram 4,- Varkensfricandeau 100 gram f 2,50 Gebraden kipfilet 100 gram 2,25 Olé 100 gram f 1,95 Eisalade 150 gram f 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 5,50 X 4 BETALEN Advertentie I.M. De 62 leden van de bond van platte landsvrouwen zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om twee opvolgers te vinden voor de vertrekkende be stuursleden Fien Scherpenisse en Ri- na Erwich. Alleen mevr. B. Jumelet werd bereid gevonden het bestuur te versterken, maar voorzitter José Smits, secretaresse Maaike v.d. Harst en penningmeesteresse Karin v.d. Re- pe vonden dat te weinig. In een brief aan de leden hadden ze tevoren de vrees uitgesproken, dat bij onvol doende bestuursleden diverse bijeen komsten zouden moeten vervallen of dat er zelfs een fusie met een naburige afdeling besproken zou moeten wor den. Het bestaansrecht stond dus ter discussie. Uit het jaarverslag bleek, dat de bijeenkomsten het afgelopen jaar matig en soms zelfs slecht be zocht werden. Mevr. Scherpenisse moest na zes jaar verplicht aftreden, mevr. Erwich stel de zich na driejaar niet meer herkies baar. De voorzitter bedankte beiden met een cadeaubon en bloemen voor hun inzet. In de kascommissie wer den Jannie Keur en Hanna Moerland benoemd. Bij de rondvraag kwam nogmaals de bestuurssamenstelling aan de orde. Gevraagd werd om nog eens een op roep te doen, zodat ieder lid ervan doordrongen is, dat er versterking moet komen. Anders zal het bestuur vragen om het hoofdbestuur over het lot van de afdeling te laten beslissen. De voorzitter zou een eventuele extra ledenvergadering nog nader bespre ken. Met een paar rondjes bingo werd de bijeenkomst besloten. Op 20 februari is er een lezing over de wereldwinkel in Tholen. Hengelsportvereniging de Eendracht vissers heeft zondag de eerste compe titiewedstrijd gevist met de Panta Rhei. Het was zeer mistig en koud, maar iedereen wist toch nog een visje te vangen. P. Kuystermans werd eer ste met 216 cm voor zijn zoon met 185 cm. A. Verhage eindigde op de derde plaats met 170 cm voor W. de Biet met 168 cm, die ook de grootste platvis ving met 29 cm. K. Buckens werd vijfde met 144 cm. De Een drachtvissers houden 4 februari hun tweede wedstrijd, opnieuw vanuit Sint-Annaland. Met enige verbazing reageerden de PvdA en ChristenUnie maandag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op het voorstel van het college om twee vakantiewoningen aan de Dijkweg te legaliseren. In het oorspronkelijke plan was toestem ming gegeven voor 30 woningen. Nu staan er 32. Twee ervan blijken op een strook te staan waar de bestemming landbouw op rust. Dat wil het college rechttrekken, maar drs. A.L. Piet (ChristenUnie) vroeg zich af of de twee vakantiehuizen gebouwd zijn zonder dat er een vergunning voor is verstrekt. Ook M.A.J. van der Linde (PvdA) had vraagtekens. Het bevreemdde hem dat het terrein niet was opgeno men in het bestemmingsplan buiten gebied. „Voorzover ik weet staan er als sinds 1990 woningen. Er lagen toch ook al funderingen voor?" Volgens wethouder W.C. van Kem pen was het voor de 30 woningen planologisch al geregeld, maar bleken deze twee op het terrein nog op grond te staan met landbouwbestemming. Er was wel vergunning voor afgege ven. „Maar bij het natrekken van het plan zijn we op deze omissie uit het verleden gestoten. We willen nu dat het rechtgetrokken wordt." Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Ds. J. de Goei heeft een beroep ont vangen van de Hervormde Gemeente Zevenhuizen/Oud Verlaat in Zuid- Holland. De predikant is negen jaar verbonden aan de Hervormde Ge meente Rehoboth aan de Westvest. Op 3 februari moet zijn beslissing be kend zijn. De kerkenraad van Reho both is nog bezig met een procedure om ook mevr. De Goei een plaatselij ke preekbevoegdheid te geven. Zij heeft een opleiding gevolgd voor godsdienstlerares en geeft ook les op de openbare basisschool de Rieburch. Om de pomp op de Markt beter te be schermen zouden er hogere palen omheen geplaatst moeten worden of een hoge trotoirband. Dat stelden E. Frigge-Hogesteeger (VVD) en A.R Komaat (PvdA) maandagavond voor in de commissie gemeentelijke ont wikkeling. Wethouder W.C. van Kempen voelde wel wat voor de suggestie van Kor- naat en zou dat bekijken, zo zei hij. Het college wil het monument restau reren, maar vindt het graven van een put en het aanbrengen van een instal latie om weer water te kunnen op pompen, te duur. Frigge zei het te be treuren dat er geen water meer komt uit de pomp. Ze noemde het monu ment 'een van de laatste in Zeeland uit de tijd van Lodewijk XVI.' „Kijk of je hem helemaal kan restaureren." Ook het oude hekwerk komt niet te rug. Drs. A.L. Piet (ChristenUnie) was het daar mee eens: „Het geeft een gevangenisachtig effect." Ook hij zag in dat het veel geld kost om extra voorzieningen tc treffen om het water op te pompen. J.P. Bout (CDA) vroeg of de orna menten die vroeger op de pomp heb ben gestaan, teruggeplaatst kunnen worden. Hij was er voor om de pomp 'helemaal in de oude glorie' te her stellen, maar vond dat er voorzichtig omgesprongen moet worden met het oppompen van water. Kinderen zou den er van kunnen gaan drinken in de zomer, zo meende hij. De gemeenteraad beslist maandag over een voorbereidingsbesluit voor een bouwplan van H.J. Gaakeer aan de Provincialeweg. Die wil zijn huis vergroten en verbeteren en tevens een dubbele garage bouwen. Bestem mingsplan buitengebied geeft echter de bestemming landbouw aan. Bo vendien is de afstand tussen de ge bouwen en de perceelsgrens minder dan tien meter. B. en w. vinden het plan echter planologisch aanvaard baar. Als de gemeenteraad het daar mee eens is, moet nog goedkeuring worden gevraagd aan de provincie. J. van Splunter heeft met 5088 punten vrijdag de competitiewedstrijd ge wonnen van klaveijasvereniging de Pendelaars. P. Bazen volgde met 4951 p. op de tweede plaats voor P. van Bloppoel met 4931 p. 4. L. Kampman 4822 p 5. J. van Gorsel 4691 p 6. P. van Iwaarden 4441 p 7. J. van der Werf 4382 p 8. M. den Haan 4357 p 9. A. Koetsier 4296 p 10. R. van Put ten 4223 p 11, J. van Zetten 4213 p 12. A. Arts 3883 p 13. S. Polman 3806 p. A.W. Quaak wil aan de Veerdijkse weg een loods bouwen. Het plan is echter in strijd met bestemmingsplan buitengebied, dat voor het perceel een landbouwbestemming aangeeft. Bo vendien is de afstand tussen de ge bouwen en de perceelsgrens minder dan tien meter. B. en w. vinden plano logische medewerking echter aan vaardbaar en via een artikel 19 proce dure kan de bouw toch worden toegestaan. Dan dient de gemeente raad maandag eerst groen licht te ge ven en vervolgens ook nog gedepu teerde staten van Zeeland. Poortvliet Mevr. J. Steenbrink stopt per 1 april als beheerster van 't Ouwe Raed'uus omdat ze in de zorgsector wil gaan werken. „Ik zit al meer dan 25 jaar in de horeca en dat vak heb ik met heel veel plezier gedaan, maar ik wil nog eens wat anders doen", zegt mevr. Steenbrink. In november 1997 volg de ze mevr. De Wit-van der Jagt op. De gemeente is op zoek naar een nieuwe beheerder van het dorpshuis. Een 19-jarige automobilist reed woensdagavond rond kwart voor elf op de Engelaarsdijk tegen een boom. Komende vanuit de richting Scher penisse verloor hij door nog onbe kende oorzaak de macht over het stuur, botste tegen een boom en kwam in een sloot tot stilstand. Er was alleen materiële schade met nog onbekende waarde. De boom raakte ontworteld. Soms zit het mee en soms zit het te gen. Dat was ook van toepassing voor C. Nagelkerke tijdens de ondcr- Brandweerlieden en medewerkers van Delta speuren naar het gaslek op de hoek van de Ceciliaweg. Rond een uur of negen vrijdag morgen werd alarm geslagen voor een gaslek op de T-splitsing Langeweg/Ceciliaweg te Sint-An naland. iemand had gas geroken en 112 gebeld, waarop de brand weer uitrukte. De blusgroepen van Sint-Annaland (met de splin ternieuwe auto) en Sint-Maar tensdijk werden gealarmeerd. De laatste - die standaard uitrukt in geval van hulpverlening - kon vrijwel meteen weer inrukken. Ter plekke langs de sloot werden metingen verricht, maar dat le verde vooralsnog geen verontrus tende waarden op. De weg werd ter hoogte van de veiling afgezet en het verkeer door een brand weerman een andere kant ge stuurd. Aan de andere kant wer den weggebruikers door de politie aanvankelijk door de Ceciliaweg geleid - vlak langs het lek - maar later via de Oostweg gestuurd. Intussen waren medewerkers van Delta Nutsbedrijven gearriveerd, die in de hardbevroren grond niet veel konden beginnen. Er werd een kraan besteld om grond weg te graven en zo het lek beter te kunnen traceren. Ter plaatse liggen twee leidingen: de trans portleiding die Sint-Annaland van aardgas voorziet, en een klei nere leiding voor de woningen en de groentekassen in de omgeving. Uiteindelijk bleek het lek in de transportleiding te zitten. Deze kon onder druk gerepareerd worden, waarmee werd voorko men dat het dorp van gas versto ken zou blijven. Medewerkers van het waterschap namen de af zettingen ondertussen over van de brandweer en politie. Het her stelwerk duurde bijna de hele dag. Zondag 28 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. ds. Boogert, Bergen op Zoom (H.A.). GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Den Ouden. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za en zo geen viering i.v.m. afscheid pastoor Wiertz (11 u. in Halsteren). OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK za en zo geen viering i.v.m. afscheid pastoor Wiertz (11 u. in Halsteren). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Bijl, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Kapteijn, Nieuw- Lekkerland. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge. 17 u. ds. v.d. Pol, Dinteloord. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 31/1 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Veerman-Renkema, Brou wershaven. linge competitie van biljartvereni ging Tolrust. In zijn partij tegen M. Hage was hij in zestien beurten uit met een gemiddelde van bijna vijf en een serie van vijftien caramboles. Tegen L. Bijl was het echter juist an dersom en verspeelde Nagelkerke zijn partij met maar liefst vijf match- punten. C. Bal-M. Uyl 8,26-10; A. Schot-C. Nagelkerke 10-9,35; J.Uyl- L. Bijl 9,74-10; G. de Jonge-W. Bijl 10-9,28; L. Bijl-C. Nagelkerke 10- 5,06; M. Hage-C. Nagelkerke 9,04- 10 p. Het Rode Kruis ontving vrijdag avond in dorpshuis de Wimpel 173 mensen voor het geven van een hal ve liter bloed. Bij de controle (hel meten van de bloeddruk, het prik ken van bloed en het invullen van een lange lijst met vragen) vielen er acht kandidaten af, zodat er totaal 165 zakken met bloed gevuld wer den. Vele vrijwilligers en leden van het plaatselijke'Rode Kruis hielpen bij de organisatie. De volgende bloedafname is op 8 juni. De graven die tijdens onderhouds werkzaamheden van de begraaf plaats zijn beschadigd zullen wor den hersteld. Dat zei wethouder K.A. Heijboer van openbare werken maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op vragen van drs. A.L. Piet (ChristenUnie) en J.C. Koopman (SGP). Piet wees erop dat een aantal graven al hersteld is, maar dat er ook nog graven zijn waar nog niets aan ge beurd is. „Alle graven worden ge controleerd. Ik neem aan dat ze ook allemaal hersteld worden." Een andere teer punt is de kwestie van het graven zelf. Als er een graf gedolven wordt, wordt de grond op het graf ernaast gelegd. Dat stuit bij een aantal betrokkenen op bezwa ren. Als familie van de overledene niet wil dat de aarde tijdelijk op het graf wordt gegooid, voert de ge meente de grond met een kruiwagen weg, maar brengt daarvoor wel kos ten in rekening. Ook dat stuit op be zwaren. Piet wilde weten hoe het college met deze materie omgaat. Volgens Heij boer heeft de gemeente al verschil lende proeven genomen om het an- HUISARTSEN Zaterdag 27 en zondag 28 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, Sint-Anna land, tel. 653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 jan. t/m vrijdag 2 feb. donderdag 25 4.17-16.37 vrijdag 26 4.47-17.07 zaterdag 27 5.17-17.47 zondag 28 5.52-18.17 maandag 29 6.22-18.47 dinsdag 30 6.57-19.17 woensdag 31 7.27-19.57 donderdag 1 8.12-20.47 vrijdag 2 9.07-21.47 do 2/2 15.03 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw i THOLEN 26 jan. SGP studiever. Calvijn, Cal- vijn College, 19.30 u. 27 jan. Jeugduitwisselingsconcert Concordia, Meulvliet 16 u. 3 feb. Afscheidsconcert Iz. Riedijk, Ned. Herv. kerk, 19.30 u. 7 feb. Oecumenisch avondgebed, Ichtuskerk, 19.30 u. 13 feb. Plattelandsvrouwen over de euro. 19 feb. Districtsbijeenkomst water schap, Meulvliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 30 jan. Koersballen Anbo, Vossen- kuil, 14 u. SINT-ANNALAND 26 jan. Kaartavond WHS, kantine 20 u. 16 feb. Alg. ledenvergadering Smash '76, kantine Rabobank 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 26 jan. Expositie illustraties W.G. v.d. Hulst jr., bibliotheek. 27 jan. Knijn, Ierse en Schotse mu ziek, Haestinge 20.15 u. 8 feb. Bijeenkomst VOMI, Haes tinge 13.30 u. 10 feb. Toneelstuk 'Een bredere kijk dan de Schilderswijk' door PJZ, Haestinge 19.30 u. SCHERPENISSE 27 jan. Openstelling inzamelings depot Dorkas, Platteweg 9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND BERGEN OP ZOOM 25 jan. Live in Concert Marianne Weber, De Maagd, 20.15 u. 25 jan. Optreden Bergse rockband Nodal Point, café De Teerkamer, Grote Markt, 19.30 u. 26 en 27 jan. Muziektheater De Nieuwe Snaar, De Maagd, 20.15 u. 27 jan. Concert Omonia, Kerkelijk Centrum, 20 u. 28 jan. Jaarconcert Markiezaats Musicalkoor, De Maagd, 14.30 u. 31 jan. Familievoorstelling Kruri meltje, De Maagd, 19 u. 1 feb. Soulshow orkest Kon. Luchtmacht, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Cast away - do en ma t/m wo 20 u, vr en za 20.30 u. zo 16 en 20 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. ROXY II: The watcher - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Plop in de wolken (ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL: Vertical limit - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u. The Grinch - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Un breakable - do en ma t/m wo 20 u., vren za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 16.15 u. The family man - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. Charlie's angels - vr t/m zo 18.45 u. Plop in de wolken (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Verrassingsvoorpremiere: do 20 u. Snow falling on cedars - ma 20.30 u. Sweet and lowdown - di 20.30 u. ders te doen, maar dat is volgens de wethouder niet afdoende gebleken. Mechanisch verwijderen is een pro bleem. „Als de familie erop staat, dan zullen wij de grond wegrijden." Volgens Piet zou de gemeente een lijst moeten aanleggen van mensen die er bezwaar tegen hebben dat er grond op een graf wordt gegooid. „Dan kun je er rekening mee houden en een uitzondering maken." Maar Heijboer legde uit dat de grond al leen op het graf van de desbetreffen de familie komt te liggen. Maar vol gens Piet zijn er voorbeelden waarbij dat niet het geval is. Heijboer zegde toe de materie verder te bestuderen. En voorzitter P.K.M. Stouten raadde Piet aan om bij een ambtenaar uitleg te vragen over de gevolgde gang van zaken bij het delven van graven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2