Smash begint met een puntendeling Batho wil van vijf naar zeven banen in sportzaal van Meulvliet Denk en Zet boekt vijfde winst op rij Mato Judotoernooi Katame-Waza groeit uit jasje maar men wil in Haestinge blijven IF Voor al uw kantoor meubelen Emergo 1 verspeelt punt Koersballen WIK pakt 2 eerste prijzen Donderdag 25 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Meisjes verliezen op landelijk niveau Eerste team eindigt na nederlaag op voorlaatste plaats competitie Het eerste team van badmintonclub B.C. Batho uit Tho- len is zaterdag na een 3-5 nederlaag tegen B.C. Hoeven in de tweede klasse afdeling I in de onderste regionen geëindigd. De spelers van Hoeven die bovenaan de rang lijst staan, waren zaterdagochtend in Meulvliet te sterk voor de Tholenaren. Batho groeit en heeft zelfs een wachtlijst in moeten stellen. Om alle leden een kans te geven te spelen, wil de club extra banen in het sport- en gemeenschapscentrum. Veel strijd Scherpenissense ploeg nog steeds op kop Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse heeft haar vijfde opeenvolgende overwinning geboekt van het seizoen en gaat daarmee nog steeds aan de leiding in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakcom petitie. Het tweede team van Goes werd nipt met 4.5- 3.5 verslagen. MEULVLIET" THOLEN Weinig spanning in begin van de 2e competitiehelft Eremedaille voor Nancy Spekman „Ipon," klinkt het zaterdag regelmatig in de sportzaal van Haestinge in Sint- Maartensdijk. De scheids rechter steekt zijn arm om hoog en geeft aan dat de partij is afgelopen en ge wonnen door de judoka die met een schouderworp zijn tegenstander in een keer gevloerd heeft. Ook twee maal waza-ari is een ipon. Voor leken is het geheim taal, maar judoka's weten precies wat de Japanse uit drukkingen betekenen. Op vier matten werd het ne gende open judotoernooi gehouden. Er deed een re cordaantal van 310 deelne mers mee. Het bestuur moest zestig judoka's te leurstellen. Voor zoveel deelnemers is geen plaats, maar uitwijken naar een andere zaal wil de club niet. Gele banddrager Eel- co Vroegop uit Sint-Maar tensdijk werd eerste bij de 15-jarigen. Bij de senioren braken twee judoka's een arm en eentje zijn neus. Eelco Vroegop winttwee judoka 's breken arm, een breekt neus Blauwe pakken Rode Kruis Uitslag Venaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! t 'f5? Smash is de nieuwe competitie begonnen met een puntendeling: 5-5. Het tweede en derde herenteam wonnen beide met grote cijfers. Het debuut van het meisjesteam op landelijk niveau leverde nog geen punten op. In Tilburg kwam Smash tegen Luto op een 0-2 voorsprong, maar de Bra- banders kwamen terug en namen met 3-2 de leiding over. Hierna was het de beurt aan de Sint-Annalanders. Chris tian van 't Hof, Gabriël Gunter en An- né van Dijke vochten zich terug naar een 3-5 stand, maar hielden die niet vast. Het werd 5-5 en de spelers wa ren nog niet helemaal tevreden over hun spel. Van 't Hof en Van Dijke wonnen ieder twee partijen, Gunter bleef op één steken. Smash 2 kreeg Markiezaat 6 op be zoek. Met een 9-1 overwinning kon men zich geen betere competitiestart wensen. Alleen Kees van Poortvliet liet tegen de Bergenaren een steekje vallen. Peter Bazen en Rafaël Fruc- tuoso scoorden de volle 100%. Ook het derde team won ruim, met 2-8 van Vice Versa 10. De Sint-Annalanders namen zelfs een 0-5 voorsprong in Oudenbosch. Mamix v.d. Graaf bleef ongeslagen, Piet van Dijke en Chris Hage wonnen ieder twee partijen. In de landelijke competitie kreeg het meisjesteam van Smash Bergeyk op bezoek. Diana Heijboer, Anky en Jan tien Vroegop deden het niet slecht, maar moesten een 3-7 nederlaag in casseren. Het eerste jongensteam kwam even eens met lege handen terug uit Oss. Tegen OTTC werd een kleine 6-4 ne derlaag geleden. Merijn v.d. Klooster won twee enkelpartijen en samen met Harm Westdorp het dubbelspel. In het enkelspel wonnen Westdorp en Hu- bert Bruijnzeel ieder één partij. Ook jongens 2 bleef puntloos door een 3-7 nederlaag tegen Tanaka. Remco Vroegop, Arno Bruijnzeel en Tim Westerlaken wonnen ieder één enkel partij. Bij Smash 3 speelde Martijn Neele 100% in het enkelspel, en hij won met Marinus Prins ook de dubbelpartij te gen Irene. Prins won twee enkelpartij en en Bart-Jan Quist bleef puntloos, maar dat was voldoende voor de 6-4 winst. In het treffen tussen Smash 4 en TCS won Esther Bruijnzeel al haar enkelpartijen. Ze verloor het dubbel spel, samen met Judith Gunter die ook één enkelpartij aan de tegenstan der moest laten. Ellen Hage scoorde geen punt, zodat het 5-5 werd. Cees-Jan Koopman, Cees-Jan Bruijn zeel en Lennard Uijl van Smash 5 wonnen ieder één partij in het enkel spel en moesten derhalve de eer, met 7-3, aan tegenstander Markiezaat la ten. Het zesde jeugdteam van de Sint- Annalandse club klopte het achtste team met 4-6. Voor de winnende ploeg scoorden Martijn v.d. Klooster en Mark Polderman twee punten in het enkelspel en Maurits Keur één. Van de Klooster en Polderman won nen ook de dubbelpartij. Veerle Lam mers debuteerde sterk in Smash 8. Ze speelde 100% in het enkelspel, maar verloor de dubbelpartij samen met Alieke Vroegop die één enkelpartij won. Martine Bruijnzeel kwam niet tot scoren. Smash 7 moest met 4-6 de eer laten aan Back Hands. Cindy v.d. Klooster won twee enkelpartijen en Beppie Moerland één, terwijl ze sa men het dubbelspel wonnen. Invaller Malcolm-Jan McGregor uit het acht ste team bleef op de nul steken. Programma senioren: Smash-Hotak 3, TCS-Smash 2, Smash 3-Pinpon- gers 2; jeugd: Furst kantoors/Heer- len-Smash meisjes, Smash 1-Unicum 3, Luto 2-Smash 2, Hotak 3-Smash 3, Smash 4-Tanaka 7, Smash 5-Tanaka 8, Smash 6-Pinpongers 3, Tanaka 9- Smash 7, Markiezaat 7-Smash 8. Emergo kwam uitstekend uit de startblokken tegen Scheldevogels, waarvan het eerder verloor. In het eerste kwartier namen de Thoolse korfballers een 0-4 voorsprong. Concentratie en tempo werden hier na wat minder bij de bezoekers, waardoor de Bergenaren konden te rugkomen. Bij de rust stond het 6-8. Na de hervatting nam het team uit Sint-Maartensdijk opnieuw het voortouw. Maar de tegenstander wist van een 7-11 achterstand terug te komen naar 12-12. Beide teams scoorden nog twee keer, zodat het duel in 14-14 eindigde. Emergo had voor de tweede keer op rij de winst in het vooruitzicht. Voor de Thole- naren scoorden Kristian van Heemskerk (4x), Irene Farla (3x), Gerrie Anthonisse (2x), Jaco van Dis (2x), Marco v.d. Hoek (2x) en invalster Nicole Dam. Ook Emergo A nam het op tegen Scheldevogels, maar speelde niet goed. Zoals altijd nam de Thoolse jeugd een voorsprong, doch bij de rust stond het 2-2. Na de pauze was het over voor de rood-zwarten. De Bergenaren speelden beter en won- Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. R. Burrows en wisselende partner 29 p; 2 J. Bal en M. van den Houten 20 p; 3 mevr. D. Pigmans en L. Soomers 19 p; 4 mevr. C. Wilsing en mevr. R. van Driel 14 p; 5 mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 13 p; 6 mevr. F. Schel- linger en D. Schellinger 11 p; 7 mevr. C. Praat en N. Moerkerken 9 p. Meulvliet: 1 B. Melching en mevr. L. van Bale 42 p; 2 mevr. D. Lin- denberg 25 p; 3 mevr. J. Bos en mevr. T. Soomers 19 p; 4 mevr. L. Verschoor en mevr. B. Schot 18 p; 5 mevr. G. Melching en W. Schot 17 p; 5 mevr. T. Goode en J. Vroegop '7 P- Nieuwjaar Sportraad. De Zeeuwse Sportraad houdt morgen (vrijdag) haar nieuwjaarsbijeenkomst in hotel Goes. Centraal staat de presentatie van de Zeeuwse acties in het kader van het 'internationale jaar van de vrijwilligers'. Gedeputeerde L. Cop- poolse van sport en commissaris van de koningin W.T. van Gelder zijn ook aanwezig. De avond begint om 19.30 u. Aanmelden op tel. 0118-640700. nen met 6-3. Voor Emergo wisten Jaco van Heemskerk, Ruben Steke- tee en Justine Weijenberg de korf te vinden. Emergo F en Zevenbergen waren aan elkaar gewaagd en speelden een leuke wedstrijd. Sander Aarden bracht de Thoolse jeugd in de eerste helft op voorsprong. Na de rust nam Emergo steeds het initiatief, maar telkens wist de tegenstander terug te komen. Niettemin won Emergo met 2-4, dankzij treffers van Chantal Bentvelsen (2x) en Pascal Farla. De strafworpen waren met een uitslag van maart liefst 22-29 eveneens voor de jeugdige Tholenaren. Programma: Emergo-DSO 3 16.50 u., Emergo 2-Voltreffers 5 15.40 u. Jeugd: Emergo A-Voltreffers 14.30 u., Emergo C-DSO 13.30 u., Emer go D-Keep Fit 12 u., Emergo F- Vios 12.45 u. Anja Lindhout en Martin Polak vormden zaterdag het gemengd dubbel in de laatste competitiewedstrijd tegen B.C. Hoeven in Meulvliet. In het midden jeugdtrainer Ferry Lammers die wat tactische aanwijzingen gaf, ook aan de senioren. Badminton gen dan kunnen er aan beide kanten nog drie bij in de lengterichting van de zaal. Het verzoek is zo'n vijftien jaar geleden ook al eens ingediend, maar toen door de NOC/NSF afge wezen omdat er te weinig ruimte tussen de velden zou overblijven. Maar we hebben in andere sportza len gezien dat het wel kan. We zijn nu weer zoveel jaar verder." Batho bezet eike donderdagavond de sportzaal van half zeven tot elf uur en op zaterdag van negen uur tot een. Van februari tot en met mei ko men er de minirecreanten bij. Op donderdagochtend slaat ook een groepje van 12 huisvrouwen met het racket tegen de shuttle in Meulvliet. Het ledental is vrij stabiel, zegt Van Oost. „Tegen de zomervakantie gaan er meestal wat leden af. Maar vooral de jeugd blijft hangen. We Batho heeft momenteel 105 leden. Er zijn vijf banen in de sportzaal, maar de vereniging kan er niet alle leden op laten spelen. „We hebben een wachtlijst," legt secretaris M. van Oost uit. „Voor de jeugd van 8 tot 13 staan er 3 op de wachtlijst, voor de oudere jeugd tot en met 17 jaar eentje en ook bij de senioren komt er eentje bij." Nu over niet al te lange tijd de vloer van de sportzaal aan vernieuwing toe is, wil het bestuur proberen er twee extra speelvelden bij te krijgen. „We hebben nu geen banen genoeg. Ze liggen allemaal dwars in de zaal, maar als we de middelste laten lig- proberen ze ook vast te houden. We hebben vorig jaar een kamp gehou den. We laten ze onderlinge toer- nooitjes spelen en betrekken er ook de ouders bij. We hebben gelukkig veel vrijwilligers die mee willen werken." De jeugd wordt getraind door Ferry Lammers, Anja Lindhout neemt de recreanten onder handen en Dennis Contant is oefenmeester van het competitieteam. Tijdens de laatste competitiedag slaagden de Bathospelers er niet in om hun positie op de ranglijst te ver beteren. Dat was ook geen gemak kelijke opgave tegen B.C. Hoeven die de ranglijst aanvoert en zeer ge brand was op de overwinning. Aanvankelijk ging de strijd echter nog gelijk op. Maar Hoeven blijkt vooral over spelers te beschikken die in de dubbel- en mixspelen hun slag kunnen slaan. Batho kon in de slotfase geen vuist meer maken, maar wist met een gewonnen partij de schade te beperken. Er worden acht partijen gespeeld. Bij de heren enkelspelen won routi nier Martin Polak zijn partij met 15- 10 en 15-12, terwijl Martijn de Jon ge na een spannende tweede set met 8-15 en 15-17 nipt verloor. Ellen Visser wist er bij het dames enkelspel een derde set uit te slepen, na een gewonnen set van 11-8 en een verloren set van 7-11. De derde verloor ze alsnog met 10-13. Anja Lindhout won gemakkelijk van haar tegenstandster: 11-5 en 11-3. Bij de heren dubbel werden de kaar ten geschud: De Jonge en Polak ver loren de twee sets met 6-15 en 7-15. Ook de dames dubbel, Visser en Lindhout, kwam niet tot winst in de partij tegen de Hoevense dames: 14- 15 en 10-15. Met een tussenstand van 2-4 begon Batho na een korte pauze aan het ge mengd dubbelspel. De Jonge en Vis ser wonnen hun parij met 15-8 en 15-13, maar Polak en Lindhout moesten na veel strijd het hoofd bui gen voor de jonge spelers van Hoe ven. Batho had geen antwoord op een van de linksspelende tegenstan ders van het duo uit West-Brabant: 15-17 en 11-15. Batho eindigt met vijf punten op de voorlaatste plaats in de competitie, voor Olympus '69 uit Halsteren. Hoeven is kampioen met negentien punten. Tweede de Zwaluwen uit Prinsenbeek en derde Robad uit Roosendaal. spelen. Op alledrie de resterende borden stonden de spelers van Denk en Zet beter, maar hadden minder tijd over dan hun tegenstanders. Dit resulteerde er dan ook in dat Dig de Graaf op het eerste bord en Albert Muskee op het vierde bord het re mise-aanbod van hun opponent ac cepteerden. Sebastiaan Koedoot was echter dui delijk beter komen te staan met een opgerukte vrijpion. Na een zeer spannende tijdnoodfase, waarbij beide spelers nog maar enkele minu ten bedenktijd hadden, haalde hij het volle punt en daarmee de wedstrijd- punten voor Denk en Zet binnen. Denk en Zet gaat nog steeds aan de leiding, gevolgd door Vlissingen 2 met enkele bordpunten minder. Zierikzee volgt op een derde plaats met drie wedstrijdpunten minder. De eerstvolgende wedstrijd van DEZ is tegen middenmoter Middel burg 4. Het evenwicht in de wedstrijd werd deze keer door de hogere borden verbroken. Op het achtste bord haalde namelijk Johan Aarnoudse het volle punt binnen en op het vijf de bord ging Jan de Graaf met de overwinning aan de haal. Hans Dij ke daarentegen moest op het zesde bord het onderspit delven nadat hij tactische complicaties niet goed doorzag. Op het zevende bord be sloten Eniz Kustura en zijn Goesse opponent het punt te delen. Alle kansen bleken toen echter weer te keren nadat Theo Blonet op het tweede bord de partij geheel uit handen gaf. Hij blunderde, gaf een stuk weg en moest opgeven. Toen werd het alsnog spannend, omdat ook de tijdnood een rol begon te Zaalvoetbal De Meulvlietcompetitie is weer van start gegaan. Na een bekerronde vori ge week, was zondag de daadwerke lijke competitie aan de beurt. Een wat voorzichtig begin met weinig uiteen lopende uitslagen. Dat is mede het gevolg van de indeling in twee pou les. In poule A hielden de nummers 1 en 2 van het eerste deel van de com petitie, Papbar en l'Esperance, elkaar in evenwicht met 4-4. De Lunch ver sloeg Smits Boys met 9-6 en Destina ging met 5-8 ten onder tegen The Sixties. Allemaal geen verrassende uitslagen, gezien de eindranglijst van de eerste helft. In de B-poule bleef het bij twee gelij ke spelen. Van Meer Boys en Bun ny's Boys kwamen uit op 5-5. Tholen United/Peperbus (de ploeg vond een nieuwe sponsor) en Hof van Holland hielden het op 2-2. Papbarboys was vrij. In de bedrijvencompetitie waren er meer doelpunten te zien. Insulcon verloor met 6-8 van Goedegebuure en Kleinbouw won in een Sint-Phi- lipslandse derby met 13-1 van Geluk. Drie leden van SHF en zes van WIK kwamen zaterdag in Sas van Gent in actie op het regiokam pioenschap turnen voor meisjes tot 14 jaar. Ze presteerden goed, met zelfs een tweede plaats (en dus een eremedaille) voor Nancy Spekman van SHF in de categorie pupil 1, met 32,4 punten. In de categorie jeugd werd Marieke van Bloppoel \m\\m m wimim Hermusstr. 12-14, Bergen op Zoom Tel. 0164 235880 Open'.di.tJm vr. 9.30-12.00 u 13.30-17.00^-^ (scherpe prijzen) Advertentie I.M. Maar liefst 21 clubs nemen deel aan het toernooi van Katame-Waze uit Sint-Maartensdijk. Ze komen uit de regio, maar ook uit Vlaanderen en Wallonië en het noorden van Neder land, uit het Drentse Coevorden en Nieuw-Amsterdam en het Overijs selse Dalfsen. Er zijn maar twee af meldingen vanwege ziekte. Het weer heeft niemand afgeschrokken. Ook de gasten uit Drenthe niet die om half acht van huis zijn gegaan. De Dalfsenaren zijn vrijdag al geko men en overnachtten in De Zeester bij Gorishoek. Het toernooi is vanwege het grote aantal deelnemers om negen uur al begonnen, een half uurtje eerder dan gewoonlijk, maar rond elf uur ver loopt alles nog volgens schema. Het is de negende maal dat het toernooi in Haestinge wordt gehouden. Pen ningmeester A. Oostdijk: „We heb ben een schema gemaakt dat een beetje kan uitlopen. We hebben 60 mensen af moeten wijzen. We reke nen op 250 deelnemers maar de be langstelling voor dit toernooi is erg groot. De Engelsen die we vorig jaar hadden, hebben we niet eens uitge nodigd." Wesley van Kampen uit Sint-Annaland (links vooraan) eindigde als derde bij de A-pupillen in het judotoernooi van Katame Waza. De Sportlaan staat vol met auto's. Ook op de Molendijk en de Haven staan de voertuigen van de ouders die met hun kinderen naar Haestinge zijn gekomen. Hoe verklaart Oost- dijk het succes van het toernooi? „Het is goed georganiseerd. We heb ben mooie prijzen. Elk kind krijgt een medaille. We laten niemand naar huis gaan zonder een prijsje." Het toernooi in de B-klasse voor alle leeftijdscategorieën kan niet verder groeien in Haestinge. Wordt het aan tal nog groter, dan wordt het een A- toernooi en mag het publiek niet in de zaal worden toegelaten. „Dan moeten wé naar Meulvliet in Tholen waar een aparte tribune is voor het publiek, maar dat willen we niet. We willen hier blijven," zegt de pen ningmeester. Er wordt op vier matten gestreden. De judoka's worden ingedeeld naar gewicht, legt Erwin van Wezel uit, de tweede trainer van de club. „Er wordt ook wel naar leeftijd gekeken, maar het belangrijkste is het ge wicht. Naar de banden (wit, geel, oranje etc.- red.) wordt zo goed als niet gekeken. Als je dertig kilo weegt en je moet tegen iemand die veertig kilo weegt, dan heb je zo goed als verloren." Er zijn acht categorieën, ingedeeld naar geboortejaar. De jongsten zijn vijf en zes jaar. In de eerste vier groepen is het gewicht nagenoeg ge lijk, zegt Van Wezel. „Als het twee kilo verschilt is het veel." De deel nemers moeten vantevoren opgeven wat hun gewicht is, maar bij aan komst in Haestinge, moeten ze nog een keer op de weegschaal. Dan pas wordt de indeling definitief. In de hogere klassen wordt tegen woordig niet alleen maar in witte pakken gevochten. Er is nu/ook een blauwe outfit, zoals ook al te zien was op de Olympische spelen in Australië. Ook op het nieuwe vignet van de vereniging is dat terug te vinden. Een judoka in het blauw houdt de andere, in een wit pak, in een armklem. Voor ingewijden: de tweede armklem. Ofwel een kata- me-waza, een controletechniek, zegt Van Wezel die het logo ontwor pen heeft: „Twee kleuren maakt het voor scheidsrechters gemakkelijker. Bij twee witte pakken konden ze soms niet goed zien wie wie vast- heeft. En dat is wel belangrijk. Blauw en wit, het scheelt enorm in de beoordeling. Het invoeren van de blauwe pakken heeft wel veel pro test opgeleverd vanuit de Japanse judobond, maar het is er toch door." Katame-waza draagt met twaalf ju doka maar bescheiden bij aan het grote aantal deelnemers. Oostdijk: „Als kinderen naar de middelbare school moeten, vallen er altijd een heel stel af. Maar we zijn weer be gonnen met een nieuwe groep en die zijn nog niet allemaal klaar voor zo'n toernooi." De vereniging telt op het ogenblik zo'n veertig leden. Dat is stabiel zegt Oostdijk. „Veel groter kun je hier ook niet worden." In de zaal moedigt het publiek de judoka's aan. Bij elke mat zitten schrijvers en tellers die de aanwij zingen van de scheidsrechter opvol gen en de tijd in de gaten houden. De kleintjes vechten 2 minuten. De jeugd vanaf twaalf jaar 3 minuten. De senioren langer. De dames 4 mi nuten, de heren 5 minuten. De judo ka's krijgen punten. Van Wezel: „Een ipon betekent het einde van de wedstrijd. Dat gebeurt na een per fect uitgevoerde worp. Bij de klein tjes zie je dat vrij vaak. Ze gaan met twee beentjes de lucht in en komen op de rug terecht." Wordt er ipon geroepen, ook het maté is niet van de lucht. Dat be tekent dat de judoka's terug moe ten naar hun plaats omdat hun band of pak los is komen te zitten of omdat ze buiten de mat zijn te rechtgekomen. De tijd wordt dan stopgezet. Een koka levert drie punten op, een yuko vijf punten en een waza-ari zeven. „Ook twee waza-aris is een ipon," zegt Van Wezel. De schouderworpen leve ren vaak een ipon op, maar dat kan ook met een heupworp. Houdt een judoka zijn tegenstander 20 seconden met een greep op de grond dat is dat ook een ipon. Bij de senioren moet dat 25 seconden duren. Wil iemand zich metjcracht uit een houdgreep bevrijden, dan kan dat wel eens een lichamelijk letsel veroorzaken. Dat ondervond s'middags een van de senioren uit Breda die bij deze manoeuvre zijn neus brak. Vrijwilligers van het Rode Kruis namen ook twee judo ka's in behandeling die last van een arm hadden. Van een was dui delijk dat hij gebroken was, bij de ander leek het erop dat de arm bij de worsteling uit de kom was ge schoten, maar bij nader onderzoek in het ziekenhuis bleek dat ook deze judoka een gebroken arm had. De deelnemers van Katame-Waza. Senioren (19-jaar en ouder): Ri chard de Ruiter uit Tholen 5. Juni oren (16-18 jaar): Jan van Oeve- ren uit Scherpenisse 2. Beloften (14-15 jaar) Eelco Vroegop uit Sint-Maartensdijk 1, Rijnier Re- nes uit Oud-Vossemeer 4, Marcel Uijl en Robin Vroegop uit Sint- Maartensdijk 5. A-pupillen (8-9 jaar): Kevin Smits en Wesley van Kampen uit Sint-An- naland 3, Stephanie Barnes uit Sint- Annaland 4, Jolanda van Splunter uit Scherpenisse 4. Jorgen Beens uit Scherpenisse en Lennert Westdorp uit Sint-Annaland 5. B-pupillen (6-7jaar): David Bar nes uit Sint-Annaland 5. van de vereniging uit Scherpenisse zevende en Kimberley Verwijme- ren twintigste. De twee eerstge- noemden gaan door naar de toe stelfinale. De turnsters van WIK Sint-Annaland boekten de volgen de resultaten. Categorie instap: 6. Sandra Borst en 8. Jhoney le Doux. Pupil 2: 8. Manon Goedegebuure. Jeugd: 8. Marleen Westdorp, 9. Colinda Vaders, 22. Bonita Hui- brechtse, 23. Nicky Mosselman. Er deden 255 turnsters mee en voor het eerst werd er geturnd volgens het landelijke oefenstofsysteem. Met name op het onderdeel balk waren de punten, door de aftrek normen, voor alle deelnemers erg laag. Volgens de aanwezige verte genwoordigers van de LOS-com- missie zal de oefenstof op diverse onderdelen aangepast worden. Dit jaar is namelijk nog een proefjaar voor het los-systeem. De regiokampioenschappen heren turnen waren zaterdag in Prinsen beek. 's Morgens waren er proeven die beoordeeld werden volgens het nieuwe los-systeem (beter aange past aan het niveau van de turners). WIK Sint-Annaland boekte er suc ces met twee eerste prijzen. Benja min van 't Hof behaalde bij de seni oren een eerste plaats met 46,7 punten. Aan de ringen scoorde hij hoog met 9,15 punten. Bij de pupil len 2 werd Robin van Dijke eerste met 51,95 punten. In deze categorie eindigde Dennis Uijl van Spido Oud-Vossemeer als vierde met 44,95 punten. Zijn clubgenoot Me rijn Dam werd vijfde bij de pupillen 1, met 47,9 punten (een hoge score van 9 op de vloer). In de categorie instap werd Geoff v.d. Lugt van Spi do derde met 42,95 punten, 's Middags stond de landelijke oe fenstof op het programma. Voor het eerst turnde Bart de Wilde van WIK op C-niveau. In de categorie 5C werd hij tiende van de zeventien deelnemers met 42,6 punten. Vol gens zijn trainer Jeroen Moerland een prima prestatie. Op de onderde len vloer, voltige en sprong eindig de De Wilde bij de eerste acht en stroomt zodoende door naar de re giokampioenschappen per toestel, eind mei. Barts broer Joost - die bij SDS Rot terdam traint - turnt dit seizoen waarschijnlijk geen wedstrijden. Hij raakte tijdens een training gebles seerd aan beide ellebogen en dat kan alleen door rust genezen. DE VERLICHTING: SPECIAALZAAI Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KEIMT Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13