Zin over speeltuin is niet van vereniging maar van ambtenaar Van Belzen: 'Nu modderen we maar wat aan met de erfenis' De Vossentuin wil bredere, recreatieve functie zien te krijgen Halve prijs of minder Werkgroep onderzoekt skeelerbaan voor de Oud-Vossemeerse jongeren Roep om groot project voor Oud-Vossemeer College van b. en w.'Haalbaarheid staat geenszins vast Donderdag 18 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wethouder Ravensteijnongelukkig „Tot het laatste dubbeltje kan ik aantonen dat de 30.000 gulden die onze speeltuinvereniging uit de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist heeft ontvangen, goed is be steed!" Vossentuin-voorzitter Lambèr v.d. Lugt is heel boos dat er twijfel is gerezen over de juiste besteding van die gelden. Aanleiding daarvoor is de zin 'Aan de staat van de speeltuin is nog niet af te leiden dat men een extra bijdrage heeft gekregen.' Die zin staat in het voorstel van b. en w. aan de raadscommissie algemeen bestuur en welzijn, waarbij het college stelt, dat die uitlatingen af komstig zijn van de vereniging Van 't Hof-Quist. Openheid 't Lamsoortje Het verdelen van gelden uit de erfenis van mevrouw Van 't Hof-Quist over de verenigingen in Oud-Vossemeer blijft in de politiek op bezwaren stuiten. Zolang er geen groot en blijvend project is voor de jeugd in het dorp, wil de meerderheid van de Thoolse raad geen kleine uitga ven doen. Dat bleek donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Het voorstel om vier ver enigingen geld te geven werd na kritiek van PvdA, SGP, ChristenUnie en D66 door het college ingetrokken. Versnipperd Veertig gezinnen lid; honderd steunleden Heel vervelend Bestuurszetel Dertig mille Bestuur compleet Jong Vosmaer wil bijna 11 mille Dameshoeden Combimode Damesmantels en -eoats Truien Halve prijs Halve prijs Halve prijs Halve prijs Colberts Herenjacks Herentruien Overhemden Pantalons Pyama's 30-50% Korting 30-50 Korting 30-60 Korting Halve prijs v.a.f 89,- Halve prijs dames- en herenW Een werkgroep bestaande uit Frank Hommel, Paul Tim mermans en Jan Egberts onderzoekt de mogelijkheden voor de aanleg van een skeelerbaan in Oud-Vossemeer. De meeste leden van de vereniging Van 't Hof-Quist zijn echter voor handhaving van het bestaande systeem, waarbij elk jaar een aantal Oud-Vossemeerse verenigin gen geld voor sport en recreatie voor de jeugd ontvan gen. 3 Tegenbegroting Voorkeur 1 project Secretaris Jos Hommel zegt die zin echter niet in zijn advies aan b. en w. te hebben geschreven. „Dit komt ons niet bekend voor. Het lijkt op een vuil spelletje van machtswellustelingen die hun eigen zin door willen drijven en het Oud-Vossemeerse verenigings leven willen afkraken. Afgunst. Men kan het niet hebben dat wij zo'n mooie erfenis hebben gekregen. Voor iedereen is het een raadsel waar die zin vandaan komt." Wethouder R. Ravensteijn: „De ver eniging Van 't Hof-Quist heeft die zin inderdaad niet gebruikt. Ik heb er geen idee van, hoe die zin in ons voorstel komt. Waarschijnlijk door een ambtenaar. Het is ongelukkig dat zoiets erin gekomen is, maar als col lege zijn we er wel verantwoordelijk voor en dat neem ik ook volledig op mij. Maar de uitleg die de Eendracht- bode aan de zin gaf ('Waar is 35 mille gebleven in speeltuin te Oud-Vosse- meer'), geven wij er niet aan. Dat vind ik buitengewoon onzorgvuldig en slordig, ja heel suggestief, terwijl in de genoemde zin niets bijzonders staat. Wij hebben geen wantrouwen, de zin suggereert echt niets. Er is to taal geen onenigheid, er is echt niets aan de hand. Het speeltuinseizoen is gewoon nog niet begonnen. Pas in april zal alles compleet zijn en ik heb het volste vertrouwen dat het dan goed komt. Overigens gaan we wel bekijken hoe de Vossentuin er nu bij staat", aldus Ravensteijn. Speeltuinvoorzitter Van der Lugt vindt dat de gemeentebestuur zich had moeten overtuigen of de zin in het voorstel van b. en w. wel klopte. „Wethouder Ravensteijn neemt er de verantwoordelijkheid voor, maar die zin zal toch ergens vandaan gekomen zijn. Ook de pers had moeten contro leren of die zin wel klopte. Vergewis je eerst! Je kunt niet zomaar wat roe pen. Er is nu aardig wat commotie ontstaan over die aantijgingen. B. en w. dragen de politieke verantwoorde lijkheid voor het stuk en ik wil niet met modder gooien, maar ik zou zeg gen: leer hier nu eens van! Tijdens het kernbezoek aan Oud-Vossemeer in september heeft de burgemeester al negatieve uitlatingen gedaan over de speeltuin. Wij hebben ons toen verde digd en in november heeft burge meester Nuis per brief zijn veront schuldigingen aangeboden. En dan krijgen we nu weer zo'n zin in het stuk van b. en w. aan de raadscom missie algemeen bestuur en welzijn", zegt Van der Lugt. Wethouder Ravensteijn kan zich in denken dat het bestuur van de Vossen tuin 'zeer gekrenkt' is. „Wij zijn blij met de speeltuinvereniging en met het vrijwilligerswerk dat in Oud-Vosse- meer gebeurt." Hij maakt duidelijk, dat de vereniging Van 't Hof-Quist in de twee gesprek ken die hij met een bestuursafvaardi- ging heeft gehad 'een aantal zaken heeft gesignaleerd.' „Wat is ervan de bijdragen gerealiseerd? Hoe is het geld besteed? Daarvoor voelde men zich verantwoordelijk en als voor beeld werd de Vossentuin daarbij ge noemd. Er dient openheid gegeven te worden, wat er met het geld is ge beurd. Ter bescherming van een ieder is controle heel reeël. De bijdragen moeten heel transparant zijn, maar verder is er helemaal niets aan de hand. Het gaat om het inzichtelijk maken yan de besteding van de bedra gen, niet om het gelijk hebben", zegt de Oud-Vossemeerse wethouder, die invalt voor zijn collega I.C. Moerland, die de eerste gesprekken met de ver eniging Van 't Hof-Quist voerde. „In de gesprekken die ik zelf met de ver eniging heb gehad, ging het met name over het verzoek van peuterspeelzaal de Pluus (aanschaffen tafels en stoel- jes). Volgens de vereniging past dit niet binnen de doelstelling van de er fenis, volgens ons college wel. Ge zien de onduidelijkheid over dit grijze gebied wil de vereniging het stand punt van b. en w. overnemen en de aanvraag van de peuterspeelzaal een jaar aanhouden", aldus Ravensteijn. Een tweede zin in het voorstel van b. en w. die toegeschreven wordt aan de vereniging Van 't Hof-Quist, kan Hommel wel thuisbrengen: 'Bovendien heeft het bestuur er be zwaar tegen dat een aantal oude toe stellen om niet zijn overgedragen aan kinderboerderij 't Lamsoortje, terwijl deze ook verkocht hadden kunnen worden.' „Dat hebben we inderdaad naar voren gebracht", zegt Hommel. „De af spraak was, dat oude toestellen uit de speeltuin verkocht zouden worden, maar die zijn gewoon weggegeven." Volgens Van der Lugt ,is het niet de moeite om daarover te praten.' „Stel dat we er 100 gulden voor gevraagd hadden, maar wat is dat op een be drag van 30.000 gulden? Bovendien hadden de weggegeven toestellen to taal geen speelwaarde meer. Het ging om een hokje van 80x80 cm op vier palen met een dakje qrop en daarnaast nog om een langgerekte paal met een krokodil, maar daarin zaten scheuren. Het gaat volgens mij om een misver stand. In de vergadering van de ver eniging Van 't Hof-Quist heb ik ge zegd, dat we voor het plaatsen van nieuwe toestellen mogelijk een glij baantje moesten verkopen in verband met de ruimte, maar achteraf bleek dat niet nodig te zijn. Daar is - denk ik - de verwarring over het verkopen van de toestellen over ontstaan", aldus Vossentuin-voorzitter Van der Lugt. Geld om een kunstwerk weg te zetten, is door de gemeente zo uitgegeven, maar zes ton voor de jeugd ligt blijkbaar een stuk moeilijker. Dit keer waren er zeven gegadigden voor een uitkering uit de erfenis (in middels 665.404,22 gulden). De vereniging Van 't Hof-Quist diende een lijst in met vier aanbevelingen: de stichting Jong Vosmaer (4000 gulden), de Oud-Vossemeerse Mu ziekvereniging (7968,13 gulden), de voetbalverening Vosmeer (9.908 gulden) en de stichting katholiek onderwijs Oud-Vossemeer (4000 gulden). Maar ook nu weer konden de aan bevelingen op kritiek rekenen van de meerderheid van de commissie. Er moet een goot project komen zo als de erflater heeft bepaald, zo vin den eigenlijk alle fracties. Er is wel een plan voor een skeelerbaan maar dat gaat het totale bedrag van de er fenis ruim te boven. Het staat als ze vende op de lijst van de vereniging. VVD en CDA konden wel meegaan met het voorstel, de andere fracties niet. P. van Belzen (CU) was de eerste die bezwaar aantekende. „Het gaat om een tastbare herinnering. De erf laatster wilde een groot project. Nu wordt dat (de skeelerbaan red.) ach teraan geplaatst met een grote twij fel aan de haalbaarheid hiervan. Het is verstandiger dit eerst uit te wer ken en daarna het overgebleven geld te verdelen. Dan blijft het in de geest van het testament. Nu modde ren we maar wat aan en zakken naar een bedenkelijk niveau. Als we zo doorgaan, is er straks niks meer haalbaar." M. Dijke (SGP) zei dat hij het eens was met Van Belzen. Ook hij meen de dat het om een tastbare herinne ring moet gaan. Ook merkte Dijke op dat zijn fractie geen steun zal verlenen aan verenigingen of pro jecten die op zondag activiteiten houden. Steun voor de CU was er ook van de PvdA. M.A.E. Velthuis vond dat de erfenis te veel versnipperd wordt. „Natuurlijk zijn alle verenigingen blij met een klein stukje, maar er zijn ook fondsen waar geld te halen is, zo zei ze tegen I. Bras die na mens Jong Vosmaer tijdens het spreekrecht om ruim 11.862,80 gul den vroeg voor een geluidsinstalla tie. Velthuis noemde het 'doodzonde' om het geld uit de erfenis in kleine mootjes te hakken. „Vorig jaar zijn we nog wel akkoord gegaan, maar nu doen we dat niet meer. Laten we met de skeelerbaan beginnen." Ook J. van den Donker (D66) had zo zijn twijfels over de besteding. „De inspraak van de verenigingen is goed, maar de oorspronkelijke gever is degene die zegt wat er met het geld moet gebeuren. Daar moet je niet aan tornen. Het grote project eerst, in de geest van het testament." P.K.M. Stouten (VVD) zei dat zijn fractie het advies van de vereniging wil volgen. „Deze uitgaven kunnen betaald worden uit de rente. Maar zet wel vaart achter een groot pro ject." Hij raadde Jong Vosmaer aan om bij de gemeente voor subsidie aan te kloppen of geld van de ge meente te lenen. Ook M.A. van Beek (CDA) steunde het voorstel van het college en zei vertrouwen te hebben in de vereniging die het col lege adviseert: „Die doet consciënti eus zijn werk." Wethouder R. Ravensteijn bestreed dat het besteden van het geld in klei ne parten strijdig zou zijn met de wens van de mevr. Van 't Hof-Quist. „Het gaat om jeugd en om recreatie. Ik ben het eens met u als het gaat om het zoeken naar één groot project. We moeten de vereniging echter se rieus nemen. Ze voelde zich vorig jaar ook al niet serieus genomen. U haalt een rode streep door het ad vies. Dan weet ik wel hoe de vereni ging zal reageren." De wethouder lichtte toe dat er ge sprekken zijn met de initiatiefne mers van de skeelerbaan, maar hij slaagde er niet in de SGP, PvdA, CU en D66 over de streep te trekken. Speeltuinvereniging de Vossentuin in Oud-Vossemeer wil een bredere functie in het dorp zien te krijgen. „We draaien goed, maar we willen nog actiever worden met bijvoorbeeld een busreis naar een pretpark of in de winter een overdekte speeltuin. Een huifkartocht, een speurtocht, een pannekoeken- en een fritesmiddag passen evenzeer binnen de doel stelling van onze vereniging", zegt voorzitter Lambèr v.d. Lugt. Veertig gezinnen met bijna honderd kinderen zijn lid van de Vossentuin. Daarnaast zijn er nog honderd steun leden. „Met man en macht hebben we 60 m3 zwarte grond moeten ver wijderen om daarvoor zand in de speeltuin te krijgen", vertelt de voor zitter. „Dat hebben we gedaan voor de plaatsing van zes nieuwe toestel len die we van het geld uit de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist gekocht hebben. Er is ook valdempend mate riaal bij. Alles is nog niet klaar, maar de speeltuin ziet er al stukken beter uit dan vorig jaar." Met name voor de oudere kinderen is er volgens Van der Lugt een heleboel verbeterd. „De Vossentuin is oor spronkelijk opgezet voor minder-va- lide kinderen, maar zover ik weet, zijn die er maar twee in Vossemeer. Je kon in de oude situatie niet klaute ren en niet klimmen, waardoor de speelwaarde van onze speeltuin ge ring was. Daarom waren er nieuwe toestellen nodig en eind augustus stonden de meeste er al: zes. Twee komen er nog bij. De 30.000 gulden is 10 mei vorig jaar toegezegd, maar pas in juni kwam het geld van de ge meente binnen. Daarna zijn we gaan bestellen en er bleek een lange lever tijd op sommige toestellen te zitten." De Vossentuin is in verband met de werkzaamheden sinds eind augustus gesloten. Van der Lugt zegt ouders en kinderen daarover ingelicht te heb ben via een brief, die vorig jaar via de drie Vossemeerse basisscholen is ver spreid. De voorzitter is ongelukkig met de twijfel die is gerezen over de beste ding van de 30.000 gulden. „We vin den het heel vervelend, dat er zo met ons gesold wordt. Niemand heeft er iets aan, dat de speeltuin het loodje legt. Bij de aanleg is er destijds 80.000 gulden subsidiegeld ingesto ken en vorig jaar kwam het verzoek voor 30.000 gulden. Het oude be stuur van de Vossentuin wilde dat be drag eerst benutten om de geldlening af te lossen, maar dat vond de vereni ging Van 't Hof-Quist niet goed. De vereniging is toen teruggefloten door de gemeenteraad, die vond dat de speeltuin toch een bijdrage verdien de. Het nieuwe bestuur van de Vos sentuin had inmiddels een plan voor nieuwe speeltoestellen ingediend, wat gehonoreerd is. Van de dertig mille is nu nog 6500 gulden over. Daar moet nog een zandbak van aan gelegd worden en eventueel is er nog wat over voor een klein speeltoestel." Van der Lugt is van plan om het ge meentebestuur, de vereniging Van 't Hof-Quist en de inwonersvolledig te informeren' over de besteding van de bijdrage uit de erfenis. „We hebben de 30.000 gulden op een fatsoenlijke manier besteed." Van der Lugt wil in de vereniging Van 't Hof-Quist graag de bestuurs zetel van Rien Geluk overnemen, die destijds namens de speeltuinvereni ging werd benoemd, maar inmiddels geen deel meer uitmaakt van de Vos sentuin. Secretaris Jos Hommel van de ver eniging Van 't Hof-Quist laat dat graag aan de desbetreffende vereni ging over. „Als de vereniging er prijs op stelt, dat de zittende vertegen woordiger blijft - ook al maakt die geen deel meer uit van het desbe treffende verenigingsbestuur - is dat mogelijk." Die situatie doet zich voor ten aan zien van de muziekvereniging. Bram Hommel is inmiddels afgezwaaid als bestuurslid van OVM (hij was er vele jaren voorzitter), maar hij bezet nog wel de bestuurszetel van OVM in de vereniging Van 't Hof-Quist. Hij is zelfs voorzitter van die vereniging geworden als opvolger van mr. Kop pelaar, die vertrokken is uit Oud-Vos semeer. Overigens woont ook Bram Hommel daar al lang niet meer. Se cretaris Jos Hommel heeft er geen problemen mee. „Als we alle verzoe ken maar zo objectief mogelijk bekij ken en geen vereniging benadelen. Dat is het belangrijkste!" In het bericht over de Vossen tuin werd vorige week een be drag van 35.000 gulden ge noemd. Penningmeester Marion van Poortvliet heeft echter maar 30.000 gulden van de gemeente ontvangen. De bijdragen voor de Oranjestichting, tennis-, ju do, carnavals- en gymnastiek vereniging, alsmede Vosmeer 2000 waren vorig jaar allemaal exclusief btw. Bij de 31.460 gul den voor die zes verenigingen kwam nog 17,5% btw, waarmee het totaal op ƒ36.965,50 kwam. Bij de Vossentuin, die door de gemeenteraad destijds nog aan de eerste verdeelronde werd toegevoegd, is het bedrag blijk baar inclusief btw uitbetaald, dus 30 in plaats van 35 mille. Het bestuur van speeltuinvereniging de Vossentuin in Oud-Vossemeer bestaat uit acht leden en is daarmee compleet. Voorzitter is Lambèr v.d. Lugt en zijn vrouw Ria zit ook in het bestuur. Ad en Eily Schou- tens-Bakker vormen het tweede echtpaar in het bestuur van de Vossen tuin. Penningmeester is Marion van Poortvliet. Mayke van der Laak, Monique Wagemakers en Gerard Goedegebuure zijn bestuurslid. Om ook de oudere jeugd van Oud- Vossemeer deel te laten nemen aan activiteiten van stichting Jong Vos maer wil het bestuur een nieuwe ge luidsinstallatie aanschaffen uit de na latenschap van mevr. Van 't Hof-Quist. De kosten daarvan bedra gen ƒ11.862,80. De vereniging Van 't Hof-Quist adviseerde om een aan moedigingspremie van 4000 gulden te schenken aan Jong Vosmaer. Maar het bestuur liet donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en wel zijn weten dat dit veel te weinig is. I. Bras van het jeugd- en jongeren werk noemde de nieuwe installatie noodzakelijk. Nu beschikt de jeugd soos over één cd-speler. Er moet elke keer een nieuwe worden ingevoerd en dan valt er een stilte, zo legde ze uit. De nieuwe installatie moet uit twee cd-spelers bestaan, zodat er constant muziek is te horen in de soos. En dat is nu juist volgens Bras wat de oudere jeugd van het dorp aantrekkelijk vindt. „Dan kunnen we ook de hang jongeren beter bereiken. Die staan nu op straat. We kunnen ze alleen bin nenhalen als we ze iets te bieden heb ben." Voorstraat is Vysfc 4697 EH Sint-Annaland tcl./fax 0166-652490 Woensdagmiddaggesloten Advertentie I.M. Behalve de sportverenigingen en de soos in De Vossenkuil rechts) is er in Oud-Vossemeer weinig te doen voor de jongeren. „Met deze werkwijze bereik je een veel grotere groep jongeren dan met een skeelerbaan", zegt secretaris Jos Hommel van de vereniging Van 't Hof-Quist. „Een skeelerbaan is met grond en al ook veel te duur. Daar hebben we het geld niet voor. Het eerste plan kostte al meer dan 1 mil joen gulden en dat is niet haalbaar. Je moet immers ook dertig procent reserveren voor het onderhoud. Er wordt nu gekeken naar een soberder plan", aldus Hommel. l Bestuurslid G.J. Timmermans van ijsclub de Eendracht vindt dat de ge meente bereid zou moeten zijn om de grond voor een skeelerbaan be schikbaar te stellen. „We hebben contact opgenomen met de landin richtingscommissie Oud-Vosse meer, die een dorpsbos van 7,5 ha. bij Oud-Vossemeer heeft gepland. Een deel van die grond zouden we willen benutten voor de skeeler baan." Eerder was er sprake van de grond die naast de tennisbanen ligt. Vol gens het voorstel van b. en w. aan de raadscommissie algemeen bestuur en welzijn heeft de vereniging Van 't Hof-Quist de skeelerbaan geadop teerd. „De haalbaarheid staat echter nog geenszins vast. In de nu voorlig gende begroting, die op zich het to tale bedrag van de erfenis (per 1 ja nuari 665.405 gulden) al ruim te boven gaat, is o.a. nog geen reke ning gehouden met een afkoopsom voor de exploitatie." Volgens Timmermans hebben zijn zoons Anton en Paul samen met Eg berts een begroting ingediend voor een skeelerbaan van 645.000 gulden. „Het bestuur van de vereniging Van 't Hof-Quist heeft toen aan Frank Hommel een tegenbegroting ge vraagd. Daaruit kwam een bedrag van 1,2 miljoen gulden. Dat was ach ter onze rug om, dus dan vraag je je af: is dat een begroting om ons plan te torpederen?" Timmermans is voorstander van het benutten van de erfenis voor één groot project ten bate van de Oud- Vossemeerse jeugd. „Anders krijg je zaken als de 7968 gulden voor de muziekvereniging, die van dat geld een aanhangwagen voor het vervoe ren van de kleding en de instrumen ten wil kopen. „Dat vind ik belache lijk, want dat heeft niets met de jeugd te maken." Bij de speeltuinvereniging gaat het heel duidelijk om jongeren, maar Timmermans zet ook daar vraagte kens bij. „Via de raadscommissie welzijn is er vorig jaar toch nog 30.000 gulden aan de Vossentuin ge geven ondanks een eerder afwijzend advies van de vereniging Van 't Hof- Quist, maar er zijn slechts een paar toestellen geplaatst. Ik ben bang dat het weggegooid geld is en dat is jam mer." Speeltuin-voorzitter Van der Lugt bestrijdt dat ten sterkste. Hij heeft echter twijfels over de skeelerbaan. „Die skeelerbaan heeft geen draag vlak in Oud-Vossemeer." Van der Lugt heeft wel een andere oplossing voor de besteding van de zes ton. „Er zijn meer dan twintig verenigingen in Oud-Vossemeer en alle clubs die zich inzetten voor de jeugd, zou je op basis van het aantal jeugdleden een bedrag moeten geven. Dan is het probleem opgelost." Oud-Vossemeer lijkt lelijk in zijn maag te zitten met de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist. „Het is net zoals bij een familie waarvan de kin deren hooglopende ruzie krijgen om dat ze het niet eens kunnen worden over verdeling van de erfenis van hun ouders", zegt Timmermans. Wethouder Ravensteijn zit opge scheept met de uitspraak van de meerderheid van raadscommissie welzijn, dat het voorstel van b. en w. niet gehonoreerd moet worden. „Ik kan niemand dwingen en ook nie mand de wet voorschrijven, maar de gemeenteraad heeft altijd het laatste woord. We moeten proberen uit dit dilemma te komen. Als er één object voor de Vossemeerse jeugd is dat een breed draagvlak kan krijgen, dan heeft dat de voorkeur", aldus Ravensteijn. De vereniging Van 't Hof-Quist is een zwaarwegende adviesfunctie toegekend, maar het advies heeft geen bindend karakter. Van het ad vies zal echter niet worden afgewe ken door b. en w., zonder de vereni ging vooraf in de gelegenheid te stellen daarop te reageren. Jos Hommel vindt dat 'raadsleden en bepaalde mensen van buiten Oud-Vossemeer' zich niet zouden moeten bemoeien met de zaak. „Ze kennen het verenigingsleven van Oud-Vossemeer totaal niet, maar willen wel beslissen over de verde ling van de erfenis. Raadsleden laten zich beïnvloeden, terwijl ze objec tief zouden moeten zijn. Wij zitten niet voor onszelf in de vereniging Van 't Hof-Quist, maar voor de jeugd. Iedere vereniging kan lid worden en verzoeken worden zo de mocratisch mogelijk bekeken. Ieder een zou blij moeten zijn met zo'n bedrag voor'ons dorp. Zoveel heisa als nu is ontstaan, zou niet nodig moeten zijn. Wij blijven er positief achter staan en proberen problemen op een gezonde manier op te los sen", zegt secretaris Jos Hommel van de vereniging Van 't Hof-Quist. Hij is er voorstander van dat de bij dragen voortaan officieel overgedra gen worden door de gemeente. „Dan geef je er nog een sociaal tintje aan."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 7