Frisse lampionoptocht in Tholen Laban Bejaarden in Ten Anker genieten van lichtjes en muziek Bloed geven 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 januari 2001 Toren halve ton duurder HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m? Mozaïek Vijfhoek Avondgebed Auto's vernield Tentoonstelling Auto van Oesterdam U itwisselingsconcert jeugd Concordia Bromfietser valt op besmeurde Moorseweg Hoogste serie J. Hommel VERF NODIG? Vacature kerkenraad Jan Verhees wint van vijf kanshebbers Zingen voor Kirgizië AUTOSCHADE Vakantiehuizen legaal Chaos fietsen Geen hek om pomp Agrarische bedrijfswoning Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Auto vernield Tentoonstelling W.G. van der Hulst jr. J. van Gorsel kopman de Pendelaars A.J. Quist ouderling Autoradio gestolen Notabelen herkozen Subsidie Philippuslandt Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Schoollokaal eerder Bijbelgesprekskring Politie let extra op foutparkeerders f De restauratie van de toren van de Grote Kerk kost behoorlijk meer dan de gemeente in de investerings planning heeft voorzien. Totaal is 200.000 gulden nodig. In de plan- ningslijst is 75.000 gulden opgeno men, terwijl eenzelfde bedrag res teert van een krediet uit 1998 voor het aanbrengen van veiligheids voorzieningen aan monumenten. Dat betekent dat nog 50.000 gulden extra nodig is. Aanvullende kosten voor een bestek én aanpassing aan het prijsniveau van dit jaar zijn de oorzaken. De toren wordt grondig aangepakt. Herstel van dakbedekking en na tuursteen is nodig, alsmede schilde ren en het nodige metsel- en tim merwerk. Ook moeten veiligheids voorzieningen aangebracht worden ten behoeve van latere inspecties. De commissie gemeentelijke ont wikkeling bespreekt het plan maan dagavond. Advertentie I.M. Het is niet zeker of de mozaïek wand in het gebouw van de voorma lige gemeentelijke mavo kan wor den behouden. Het college moet daar nog onderzoek naar doen. Ook is nog niet bekend wanneer het ge bouw gesloopt wordt. Dat zei wet houder W.C. van Kempen donder dagavond in de commissie alge meen bestuur en welzijn op een vraag van P. van Belzen (Christen- Unie). Het raadslid had gezien dat nu alle ramen van het gebouw zijn dichtge timmerd omdat er weer ruiten wa ren ingegooid. Hij vreest dat dit nog niet het einde is van de baldadig heid. Volgens Van Belzen zal de huidige staat van het gebouw van dalisme uitlokken. „Het is ook geen gezicht. Het zit rondom in de pla ten. Voorafgaand aan de definitieve invulling kan toch met slopen wor den begonnen?" Van Kempen zei dat er eerst enkele panden in de Molenstraat/Achter straat in Poortvliet en enkele pan den in Sint-Annaland gesloopt wor den voordat de Vijfhoek aan de beurt is. Wel heeft het college geke ken naar het asbest in het gebouw dat apart verwijderd moet worden. Het betekent dat er twee bestekken moeten komen. „Naar de mozaïek tegeltjes moeten we nog kijken." Voor het zevende seizoen wordt er een oecumenisch avondgebed ge houden. Het in 1994 begonnen ini tiatief in de Ichthuskerk vindt ook woensdag ,24 januari plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Doel- weg, aanvang half acht. Gedurende een half uur bezinnen verschillende inwoners uit diverse kerken zich op deze manier samen om de veertien dagen. Er zijn totaal dertien bijeen komsten tot en met 27 juni. Aan de Van Glymesstraat zijn tus sen vrijdagmiddag en maandagoch tend aan twee auto's vernielingen gepleegd. Bij de ene auto werd aan de bestuurderskant een kras getrok ken. De andere wagen heeft aan de rechterzijde een kras opgelopen. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn van twee personenauto's aan de Vlasmarkt de buitenspiegels ver nield. Ook werd van een auto de kentekenplaat verbogen. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Adriënne Deurloo-Kusters expo seert tot eind februari bij de ABN AMRO bank aan de Kaay aquarel len op xuanpapier. Tijdens de ope ningsuren van de bank zijn de schil derijen te bezichtigen. Een 38-jarige inwoner raakte vrij dagavond om twintig minuten over zeven met zijn auto van de Oester- dam, waardoor het voertuig bescha digd werd. De bestuurder kwam met zijn wielen in de berm terecht, probeerde die situatie vervolgens te corrigeren, maar belandde toen met de auto in een greppel rechts naast de rijbaan. Het ongeluk gebeurde op grondgebied van de gemeente Reimerswaal. Zaterdag 27 januari om vier uur is er in Meulvliet een uitwisselings concert van de jeugd van de konink lijke muziekvereniging Concordia en van Volharding uit Steenbergen. De jeugdorkesten en de samenspel- groepen van beide verenigingen tre den afzonderlijk en gezamenlijk op. Aan het begin van de middag vin den er eerst groepsrepetities plaats o.l.v. de dirigenten Walter Siol en Meike Warmoeskerken van respec tievelijk Volharding en Concordia. t 4 Na het concert wordt er gezamen lijk gegeten, waarna er een gezelli ge avond volgt om elkaar beter te leren kennen. Deze uitwisseling is een onderdeel van de samenwer king van Concordia met Volharding, harmonie Oefening uit Standdaar- buiten en met Ons Genoegen uit Kapelle. In eerste instantie zal de jeugd uitwisselingsconcerten geven. Later gaan de volwassenen moge lijk met elkaar musiceren. Oud-Vossemeer De zestienjarige B.D. is vrijdag avond omstreeks kwart voor acht op de Moorseweg in Nieuw-Vossemeer ten val gekomen, waardoor zijn kle ding en bromfiets beschadigd wer den. Voor landbouwer J.Z. werden vanaf een perceel bouwland worte len vervoerd, waardoor de weg over een lengte van 100 meter met mod der was vervuild. Dit was 's mid dags al het geval, waarna de Moor seweg met een schuiver werd schoongemaakt. Ook werden trac toren geplaatst met zwaailichten. Toen de bromfietser richting de Kladde reed, kwam hij ter hoogte van een tractor met zwaailicht ten val. Eerder die avond brak een 41- jarige motorrijdster uit Nieuw-Vos semeer haar sleutelbeen en een rib, nadat ze door de modder ten val kwam. Ze moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Zaterdagmid dag reed een Roosendaalse automo bilist er in de sloot, hoewel er rode vlaggen en borden met het opschrift 'slik' waren geplaatst. De politie heeft de drie ongelukken op de be smeurde Moorsewèg in onderzoek. Met 17 caramboles zorgde J. Hom mel in de clubcompetitie van bil jartvereniging de Treffers voor de hoogste serie. De kortste partij kwam met 17 beurten op naam van H. Hommel, die met 3,12 ook het beste gemiddelde noteerde. De uit slagen: P. Vis-P. de Leeuw 10-6,21; H. Hommel-J. Etienne 10-8,39; D. den Hollander-J. van Daalen 10- 6,59; J. Hommel-D. den Hollander 8,66-10; C. Burgers-K. Hommel 4,66-10; K. Hommel-H. Hommel 6..51-10; P. Vis-N. Rooyakkers 10- 7,22. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de kerkenraad van de Hervormde Gemeente ontstaat een vacature omdat ouderling-kerkvoogd G.J. Pladdet teruggaat naar zijn geboor testreek Zeeuws-Vlaanderen. Met 18 punten is Jan Verhees alge meen kampioen van hengelsport vereniging 't Scharretje geworden. Bij de heren was Frank v.d. Zande tweede met 24 p, Arjan Rijnberg derde met 27 p en Theo van Broeck vierde met 31 p. Dameskampioen werd Clarinda Rijnberg met 32 p voor haar moeder met 78 p. Bart Beurskens is jeugdkampioen met 56 p voor.Gert-Jan Nachtegaal met 99 p en Ricardo Plompen met 112 p. De grootste vis staat op naam van Sjaak Zuidhof met 45 cm. De laatste wedstrijd die meetelde voor het clubkampioenschap werd gewonnen door Jan Gorissen met 8 vissen van totaal 202 cm, voor Jan Verhees met 160 cm en Kees Plom pen met 147 cm. De 22 deelnemers wierpen hun hengels uit aan 't Sluisje van Nikkershoek. Er werden 67 vissen gevangen. Strijd was er nog volop aanwezig omdat er nog vijf kanshebbers waren voor het al gemeen kampioenschap. De tweede plaats van Verhees bleek goed voor de eindoverwinning. Bij de dames en de jeugd bewezen de latere club kampioenen hun faam met een eer ste plaats met respectievelijk 66 en 70 cm. De Wereld Wijde Zending organi seert zaterdag 17 februari een zang avond in de N.H. kerk met mede werking van drie koren. Mannen koor Rehoboth uit Tholen zingt, het plaatselijke mannenkoor Door Een dracht Verbonden en het jongeren koor Con Amore uit Dirksland. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NlEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Daarnaast wordt er medewerking verleend door trompettisten, een planfluitist en solist Johan Baay. De opbrengst van de zangavond gaat naar het zendingsproject in Kirgizië (centraal-Azië), waar Maria van 't Hof sinds enige maanden werkzaam is namens de zendingsbond GZB. Twee al gebouwde zomerwoningen aan de Dijkweg (bij camping Stave- nisse) worden door de gemeente ge legaliseerd. Bouw- en Renovatie team te Putten kreeg in 1990 vergunning voor de bouw van 30 van deze woningen, maar zette er 32 neer. Dat is volgens b. en w. planologisch verantoord en daarom zal meegewerkt worden aan aanpas sing van het bestemmingsplan zodat de situatie gelegaliseerd wordt. Het perceel waarop het zomerwonin genpark is gebouwd, heeft nog de bestemming landbouw en dat wordt rechtgezet. De nieuwe bushalte aan de Provin- cialeweg is sinds 1 januari in ge bruik maar een fietsenstalling ont breekt nog. „Het is een chaos van fietsen," zei raadslid M.A.H. den Haan (PvdA) donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Wethouder K.A. Heijboer van openbare werken legde uit dat de fietsenstalling een deze dagen geplaatst zou worden. „Het is een provinciale zaak, maar we trekken regelmatig aan de bel. Het is op het ogenblik een beetje problematisch." Vorige week dinsdag stonden er rond het middaguur 39 tweewielers (waarvan een stuk of vijf omgeval len waren),Jop woensdag rond het zelfde uur hadden zo'n 50 reizigers hun fiets bij de halte neergezet. Het plaatsen van een smeedijzeren hekwerk* rondom de pomp op de Markt zou niet alleen meer geld en onderhoud vergen, maar zou het monument ook ontsieren. Dat staat in een ambtelijk memo met betrek king tot het restauratieplan voor de uit 1791 daterende pomp. In dat zelfde memo wordt het idee om de pomp weer water te laten geven, evenmin omarmd. De voorzienin gen om dat met de zwengel te doen, zijn niet meer aanwezig. Deze weer aanbrengen óf een elektrische pomp (met voorraadput) daartoe realise ren, kost veel en vergt eveneens on derhoud. Bovendien zit je 's winters met vorstschade die moet worden voorkomen. De zwengel van de pomp is vastgezet om vandalisme te voorkomen. De pomp tóch water la ten geven met een geblokkeerde zwengel is nep, aldus het ambtelijke memo. De restauratie zal 145.000 gulden vergen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een verklaring van geen be- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Bieflappen 500 gram ƒ9,90,- ♦Tartaar 5 halen 4 BETALEN ^Shoarmavlees 500 gram ♦Shoarmabroodjes 5 stuks ♦Knoflooksaus 1 bakje samen 7,75 Rundergehakt 1 kg Verse worst 1 kg Hamburgers 5 halen Achterham 100 gram 2,50 Snijworst 100 gram 1,50 Casselerrib 100 gram 2,25 Kip-ananasschijf per stuk 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 8,90$ 8,50 4 BETALEN I Advertentie I.M. zwaar verstrekt voor het verbouwen van een agrarische bedrijfswoning aan de Lage weg door mevr. C. Groenewege. Tijdens de artikel-19- procedure werden geen planologi sche bedenkingen gesignaleerd, zo dat het karwei uitgevoerd mag worden. Een 28-jarige automobilist is zater dagmiddag omstreeks vijf minuten over half vier met zijn auto van de dijk gereden. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto werd geheel vernield. Komend uit de richting Stavenisse reed de man over de Provincialeweg, toen hij in een bocht in een slip raakte en de dijk afreed. W.G. van der Hulst is een bekend schrijver van kinderboekjes. 'Het huisje in de sneeuw' is één van die bekende titels, die menig kind bij het kerstfeest op de lagere school of bij de zondagsschool cadeau kreeg. De schrijver kreeg zes kinderen, van wie de in 1917 geboren Willem Gerrit van der Hulst al op jonge leeftijd begon met het illustreren van de verhalen van zijn vader. Hij was 16 jaar toen het eerste boekje met zijn tekeningen verscheen: Een muis, in dit huis? (1933). Vanaf die tijd werd W.G. van der Hulst jr. de vaste illustrator van zijn vader. Van 1934 tot 1940 bezocht hij de rijks academie voor de schilderkunst in Amsterdam. Hij trouwde en kreeg drie kinderen. Na 1970 verminderde hij zijn illustratiewerk om zich meer te kunnen toeleggen op zijn werk als kunstschilder. Van der Hulst sr. stelde als eis aan een goed kinderboek, dat het op de juiste wijze geïllustreerd moet wor den. 'De tekeningen moeten werke lijk dienen tot het verstaan van het gelezene', zo staat in het uit 1939 daterende Het Kind. Van der Hulst sr. moet een groot vertrouwen in zijn zoon gehad hebben om hem als vaste illustrator te kiezen boven te kenaars als Tjeerd Bottema en J.H. Isings. Alle bestaande uitgaven zijn opnieuw geïllustreerd door Van der Hulst jr. en van het werk na 1933 zijn alleen de schooluitgaven door anderen geïllustreerd. De tekenin gen zijn over het algemeen zwart witte pentekeningen. Alleen voor de omslagen maakte hij later kleurom slagen. Van der Hulst vindt zichzelf een goede illustrator. 'Maar illustre ren is geen kunst, het is toch een soort trukendoos die je elke keer wëer opendoet'Tot en met 26 janu ari is in de bibliotheek aan de Markt een tentoonstelling te zien van ori ginele illustraties van W.G. van der Hulst jr. Ook van Tjeerd Bottema zijn er tekeningetjes op deze expo sitie te zien. J. van Gorsel leidt met 47.480 pun ten bij klaverjasvereniging de Pen delaars. P. van Iwaarden volgt met 46.879 p voor A. Koetsier met 46.224 p, R.' van Putten met 45.426 p en L. Kampman met 44.344 p. De laatste is kopman bij de marsenprijs met 22, voor J. van Gorsel met 18 en R. van Putten met 14 marsen. De uitslagen van de inhaalwedstrijd vrijdag: 1. J. Guiljam 5016 p; 2. A. Koetsier 4898 p; 3. R. van Putten 4806 p; 4. P. van Iwaarden 4790 p; 5. J. van Gorsel 4488 p; 6. J. van Splunter 4069 p; 7. S. Polman 4018 p; 8. L. Kampman 3959 p; 9. J. van Zetten 3808 p. A.J. Quist is door de kerkenraad van de Hervormde Gemeente benoemd tot ouderling in de vacature van L.B. Janssen, die door zijn verhui zing naar een woning in de bocht van Rinses voortaan tot de Her vormde Gemeente Scherpenisse be hoort. Quist heeft zijn benoeming inmiddels aangenomen. Per 1 janu ari telde de Hervormde Gemeente 339 belijdende leden: 114 mannen en 225 vrouwen. Het bestuur van de stichting vermo gensbeheer heeft stukadoorsbedrijf Den Hollander uit De Lier opdracht gegeven om het stucwerk van de zuidwestwand naast de toren te her stellen. Het gaat hier om een proef project. Dankzij een gift van 3000 gulden van de zendingskrans zit er 48.817 'gulden in het onderhouds- fonds. Jeugdvereniging Sola Scriptura ver kocht meer dan duizend kerstkaar ten en dat leverde 568 gulden op voor psychische zorg aan jongeren via de stichting Gereformeerd jeugdwelzijn en de stichting Vlucht heuvel. Poortvliet Aan de Noordstraat is dinsdag een radio van enkele honderden guldens uit een personenauto gestolen. Aan de Deestraat is een poging gedaan tot inbraak in een personenauto. Hierbij werd het handvat van het portier afgebroken. De periodiek aftredende notabelen P.J. Bevelander, Ph.L. van der Male en M. Nortier van de Hervormde Gemeente zijn herkozen. Tijdens de collecte in een kerkdienst werd een gift van duizend gulden ontvangen. De heemkundige kring Philippus landt krijgt een startsubsidie van 1500 gulden. Het verzoek van de kring was donderdagavond in de commissie algemeen bestuur en welzijn een hamerstuk. Initiatiefne mer J. Kempeneers moest wel tot tien over elf wachten voordat het onderwerp aan bod kwam. De agen da van de commissie telde maar liefst 16 punten, met enkele heikele onderwerpen (zoals de jeugdont- moetingsplaats in Sint-Maartens dijk en de besteding van de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist in Oud- Vossemeer). De steun voor de kring was una niem. P.K.M. Stouten (VVD) wens te de vereniging veel succes. M.A. van Beek (CDA) had begrepen dat er al 70 leden waren en noemde het een leuk initiatief. Ook M.J. Klippel (SGP) complimenteerde de voor trekkers van de lokale geschiedbe oefening van Philippuslandt. Kempeneers lichtte desgevraagd toe dat het aantal leden al is gestegen naar 90. Men kan individueel lid worden, maar ook als gezin. Dat le vert twee stemmen op in de algeme ne ledenvergadering. „Met de ge zinslidmaten meegerekend zitten we al boven de honderd." De vereniging wordt 26 januari offi cieel opgericht. Die avond wordt een vergadering belegd in de Wim pel, waar de statuten worden be sproken, de contributie vastgesteld en een bestuur gekozen. C. Overwa- ter houdt een inleidend praatje over de vereniging, terwijl J. Kempe neers een praatje verzorgt over 'Het huis van dijkbaas Cent den Braber'. De bijeenkomst begint om half acht. OOSTERSCHELDt REGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. De Kon. Julianaschool kan het der de extra schoollokaal tegemoet zien. De commissie algemeen be stuur en welzijn ging donderdag avond akkoord met de uitbreiding van de school. Eerst zouden er twee lokalen gebouwd worden, maar het schoolbestuur verwacht dat het aan- Voor de kinderen hindert het niet dat het vriest tijdens de lampionoptocht van de stichting christelijk jeugdwerk Tholen. Het is zaterdagavond behoorlijk frisjes als de eerste deelnemers aan de lampionoptocht van de stichting christelijk jeugdwerk Tholen (SCJT) zich melden aan de Doel- weg in Tholen. De thermometer wijst al onder nul aan en de orga nisatie vreest dat de opkomst be perkt zal blijven. Maar vlak voor het vertrek arriveren er toch nog heel wat mensen, zodat er uiteinde lijk meer dan 80 volwassenen en kinderen achter muziekvereniging Concordia door Tholen trekken. De route voert via de Gildenstraat en Molenvlietsestraat naar de Kerkstraat. Verder gaat het dwars door het centrum over de Boter markt en de Eendrachtsweg. Bij de Vossemeersepoort houdt men even stil om te zien of iedereen het tem po kan volgen. Voorzitter Rina Ligtendag-Quist en secretaris An neke Quist-de Bruin van de SCJT lopen voor de muziek uit om het tempo te bepalen. Voorgaande ja ren kwamen er klachten over de hoge snelheid waarmee de tocht werd gelopen. Hierdoor moesten diverse gezinnen onderweg afha ken. Deze keer gaat alles goed en via de Schuttershof, het Bolwerk en de Ten Ankerweg arriveert de stoet bij zorgcentrum Ten Anker. Daar wordt eerst in de voortuin een concertje gegeven. Vele bewo ners verschijnen aan het raam om van dit voor hen ongewone schouwspel te genieten. Vervolgens trekt de stoet naar de achterzijde van het zorgcentrum en via de hoofdingang lopen de wandelaars naar binnen. De muziek vertrekt dan weer naar haar oefenlokaal aan de Oudelandsestraat. De deel nemers aan de tocht krijgen (dit jaar voor het eerst) in de grote re creatiezaal van Ten Anker een be kertje warme chocolademelk en voor de jeugd (en sommige volwas senen) is er een snoepje. Een paar bewoners van Ten Anker zijn nog beneden en volgen een beetje ver baasd de intocht van de wande laars. Indien de proef bij Ten An ker bevalt, kan er volgend jaar wellicht weer worden geëindigd in 1 de recreatiezaal. De lampionop tocht verloopt zonder problemen en druppelsgewijs kiezen de kinde ren en hun ouders de weg naar huis. Sinds twee jaar is de tocht (die aanvankelijk in november werd gehouden) gepland in janu ari. De SCJT deed dat, omdat rond Sint Maarten de middenstandsver eniging ook net een halloween- avond hield met lichtjes en lam pionnen. Om elkaar niet in de wielen te rijden, week de SCJT uit naar januari. Maar dat blijkt orga nisatorisch niet zo gemakkelijk (mede in verband met de aan te vragen vergunning). Dus wordt de volgende lampionoptocht gewoon weer in november gehouden. t Zondag 21 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. Mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10.30 u. ds. Broere, oecumenische dienst (5 kerkgenootschappen). 17 u. ds. Veerman, Brouwershaven. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. drs. Van Schouwen, Honse- lersdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Klok, Kat wijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 18/1 19.30 ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 18/1 bijbellezing ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. KERK 10 u. ds. Jansen, Oud Gastel. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. P. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 18/1 19.30 u. stud. Van Boven, Benthuizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. tal kinderen zo zal toenemen dat er meer ruimte nodig is. Ze heeft ver zocht om het derde schoollokaal (in 2003 voorzien) eerder te laten bou wen. Het onderwerp was een hamerstuk. Alleen P. van Belzen (CU) wilde weten of het ministerie hier mee ak koord gaat. Volgens wethouder W.C. van Kempen is huisvesting echter een taak van de gemeente. Sarina Bakker in de Emmastraat I is dinsdagavond om kwart voor acht de gastvrouw voor de bijbelge spreksgroep. Het eerste hoofdstuk van het boek Nehemia wordt behan deld. Iedere belangstellende is wel kom. Morgen, vrijdag, organiseert het Rode Kruis een bloedafnameavond in Sint-Philipsland. Gezonde men sen tussen 18 en 70 jaar kunnen er terecht om een halve liter bloed af te staan. Dorpshuis De Wimpel is open tussen half zeven en negen uur. Wie kent het beeld niet? Auto's die met twee wielen op het trottoir neergezet zijn. Die een in- of uitrit blokkeren. Of precies op een straathoek staan. Drie weken lang let de Thoolse politie extra op de overlast van hinderlijk parkeren of stilstaan. Situaties die hinder of ge vaar opleveren voor andere wegge bruikers: gehandicapten en voetgan gers die noodgedwongen van de rijbaan gebruik maken, fietsers die niet helemaal rechts kunnen rijden en daardoor obstakels vormen voor andere voertuigen. Maar ook vrachtauto's die moeten omrijden en hulpverleningsvoertuigen (am bulance, brandweer, politie) die de plaats van een ongeval niet kunnen bereiken. Wie verkeerd staat, kan sinds giste ren een gele waarschuwingsbon achter de ruit van zijn of haar auto aantreffen. Na de actieperiode van drie weken wordt niet meer gewaar schuwd, maar zonder pardon be keurd. Bij 'excessen' zal de politie zich ook de komende weken niet tot HUISARTSEN Zaterdag 20 en zondag 21 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Van de Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 jan. donderdag 18 10.17-23.02 vrijdag 19 11.27 zaterdag 20 0.12-12.42 zondag 21 1.22-13.47 maandag 22 2.17-14.42 dinsdag 23 3.07-15.27 woensdag 24 3.42-16.02 donderdag 25 4.17-16.37 vrijdag 26 4.47-17.07 wo 24/1 14.09 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). waarschuwen beperken. Onder ex cessen verstaat men: onterecht par keren op een invalidenparkeer plaats, parkeren met vier wielen op het trottoir, parkeren bij een stop verbod. Een bekeuring voor fout parkeren kost negen tientjes. Vorig jaar hield de brandweer een soortgelijke actie. In het kader van de nationale brandweerweek wer den gele kaarten aangebracht op hinderlijk geparkeerde auto's.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2