Provincie Zeeland Zeeuwse Milieuprijs ln beroep Zeelanddebat UW NIEUWSBLAD VAN HET EILAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Eaomuiinfe E E G V Gordijnstoffen vanaf OPRUI ING Meubelen tot 60% korting /i, lW NU VOOR HALVE PRIJS op op Jponplafond/ pnUlUdlVIUUC BLAUWSTRAAT 28 BLAUWSTRAAT 28 BLAUWSTRAAT 33 Auping, Pullman en Eastbourne BLAUWSTRAAT 33 «Officiële Mededelingen alleen 90 x 200 cm Donderdag 18 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 3/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Uitgangspunt voor het 'Zeelanddebat' is een Discussienota waarin dè trends zijn aangegeven die mede inhoud zullen geven aan de toekomst van Zeeland. De thema's Milieu en Economie, Stad en Platteland, Zoet en Zout Water en Bestuur en Organisatie vormen de hoofdlijnen van het debat. f S (oi/NTHY'L'VIWtr. -Or k DE THOOLSE COURANT X 1 nbua Voor een hypotheek op maat... Bel gerust voor een afspraak: 0166-612509 Diversen Mededeling BBK BRUIDSMODE CZtMK&tteer e*t "Woon "Tftooé «net uiteiteuradotaeura Abdij Nieuws Jaarlijks wordt door de provincie Zeeland de Zeeuwse Milieuprijs uitgereikt aan initiatiefnemers van projecten die een positieve bijdra ge hebben geleverd aan de kwali teit van de leefomgeving. Dit kun nen grote en kleine projecten zijn. Het project moet wel in 2001 zijn afgerond. De Milieuprijs bestaat uit een uniek kunstwerk en een geldprijs van ƒ4.000- voor de winnaar. De tweede prijs is een geldbedrag van 2.500 gul den, de derde prijs is nog goed voor duizend gulden. Nominaties voor de Zeeuwse Milieuprijs kun nen vóór 15 november 2001 worden ingezonden aan de Provincie Zeeland. De uitreiking van de Milieuprijs is gepland in het voorjaar van 2002. Het deel nameformulier zit als bijlage in de brochure Milieufonds/Milieuprijs. Beoordeling In de Provinciale Milieuverorde ning is vastgelegd waarop de inzendingen worden beoordeeld. Een project moet een vernieu wend karakter hebben. Dit kan door bijvoorbeeld een combinatie van bestaande technieken en methoden. Een ander criterium is dat deelnemers aan een project en anderen die er bij betrokken zijn zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu. De bedoeling is dan dat zij hun gedrag ten opzichte van het milieu verbeteren. Het project moet dan uiteraard wel uitvoer baar zijn. Samenwerking van meerdere organisaties en particu lieren bij de uitvoering is een belangrijk gegeven. Het is niet noodzakelijk dat een project vol doet aan alle criteria om mee te dingen naar de Milieuprijs. Naarmate er aan meer criteria wordt voldaan is de kans op een prijs groter. Jury De jury voor de Milieuprijs be staat uit zes leden. Drie daarvan zijn lid van Provinciale Staten (Commissie RMW) en drie leden zijn deskundigen op het gebied van milieuvriendelijke landbouw, nieuwe of vernieuwende en milieubesparende techniek en natuur- en milieueducatie. Informatie Informatie over de Milieuprijs: de heer L. van Dijk, directie Ruimte, Milieu en Water, telefoon 0118- 631739. De brochure Milieufonds/Milieu prijs kan worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. Op 30 januari 2001 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provin ciehuis, Abdij 6 te Middelburg. De zitting is openbaar. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 15:00 uur wordt het bezwaarschrift behandeld dat is ingediend namens de heer E. Kaeppler en mevrouw M.C. van der Ven te Rilland en de heer en mevrouw B. van der Ven te Hendrik-ldo-Ambacht tegen een besluit van Gedeputeerde Staten (GS) van 3 oktober 2000. GS weigeren een verklaring van geen bezwaar op grond van artikel 19 Wet Ruimtelijke ordening en arti kel 50 Woningwet voor het ver bouwen en uitbreiden van een bestaande woning tot twee woningen en de bouw van twee garages aan de Zuidhof te Rilland; om 15:30 uur zijn mevrouw P.A.M. de Ridder-Lens van Rijn en de heren J. de Ridder en N. Bosschaart te Koudekerke aan bod. Hun bezwaar richt zich tegen de vaststelling door GS op grond van artikel 83 van de Wet geluidhinder van een hogere geluidsgrenswaarde voor 14 te bouwen appartementen op de lokatie van het voormalig hotel Walcheren Brouwerijstraat 21 te Koudekerke. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, tel. 0118- 631377 Door het invullen van de Zeeland- wijzer, de reacties op de stellin gen op de web-site en het be zoek aan de Zeelandtrailer begint duidelijk te worden hoe de Zeeuwse bevolking denkt over de toekomst van Zeeland. De Zeelandwijzer is een vragen lijst over de toekomst van Zee land. Ruim 3500 mensen hebben ondertussen de 20 vragen van de Zeelandwijzer ingevuld en teruggestuurd naar de provincie. Via Internet zijn nog eens 525 Zeelandwijzers ontvangen. Het beantwoorden van de vragen gaat eenvoudig: het hokje aan kruisen van het antwoord waar de invuller zich het beste in kan vinden. Als voorbeeld een vraag uit de Zeelandwijzer. Onderwijs Kan de enige HBO van Zeeland op eigen houtje voldoende aan- trèkkingskracht blijven uitoefenen op studenten? Of moet het oplei dingspakket breder om te blijven concurreren en om kenniscentra te ontwikkelen die voor het Zeeuwse bedrijfsleven relevant zijn. De inzenders van de Zeelandwijzer kunnen kiezen uit vier mogelijkheden: De HBO moet samenwerking zoe ken met de universiteiten van Rotterdam en Gent om de veelbe lovende ICT-onfwikkelingen te sti muleren. De HBO kan zelfstandig voor bestaan als opleidingen voor ty pisch Zeeuwse kwesties zoals water- en natuurbeheer en toe risme (verder) worden ontwikkeld. W>.J| l!^ Om hoger onderwijs voor Zeeland te behouden zal de HBO moeten fuseren met een andere instelling voor hoger onderwijs. Geen voorkeur/geen mening. Grondwaterstand Een van de vragen/stellingen gaat over de grondwaterstand: Meer rekening houden met de natuurlijke gesteldheid van het landschap en van het waterpeil heeft gevolgen. Het betekent bij voorbeeld accepteren dat je niet overal huizen kunt bouwen en dat laaggelegen delen van Zeeland alleen geschikt zijn als weidege bied. Als er meer buffers komen voor waterberging vormt dat een middel tegen verdroging en het bevordert de verscheidenheid van planten- en dierensoorten. Het merendeel van de inzenders heeft aangegeven dat variatie aanbrengen in de grondwaters tand, ter wille van waterberging en een beter milieu te verkiezen is boven overal een lage waters tand handhaven zodat wonen en landbouw niet worden belemmerd. Zeeland op eigen kracht? Ook provincies lobbyen tegen woordig in Brussel. Maar de pro vincie als bestuurslaag tussen rijk en gemeente wordt volgens velen te klein om in Europa een krachti ge eigen positie te kunnen inne men. Dat betekent meer samen werken met anderen, misschien ten koste van de nu nog zeer herkenbare Zeeuwse identiteit. Hoe zou samenwerking eruit moeten zien? Een deel is van mening dat met name een wisselende samenwer king met overheden de toekomst heeft. Een groot deel van de inzenders vindt het logischer om een vast samenwerkingsverband aan te gaan met Vlaanderen/Antwerpen en de Rotterdamse regio. Internetdebat Het Internetdebat is naast de andere vormen van communicatie een goede gelegenheid om een mening over een stelling in brede kring bekendheid te geven. Iedere maandag verschijnt op de site van het Zeelanddebat een nieuwe stelling. Wie wil kan reageren op de stelling of op de visie die iemand anders al heeft gegeven. Vanaf half december stond het thema Zout en Zoet Water centraal. Vanaf vogende week is het thema Bestuur en Organisatie. Het Internetdebat is een openbare discussie; alle bin nenkomende reacties verschijnen op het net. Het Internetdebat kent geen beperkingen voor het aantal deelnemers, wie mee wil doen is welkom. Op de site staan ook verslagen van de Staten leden over hun gesprekken in de Zeelandtrailer. Het adres: www.zeelanddebat.nl Klaverblad Zeeland De stellingen in de discussienota van het Zeelanddebat worden door de stichting Het Klaverblad aangegrepen om eveneens in gesprek te komen met de Zeeuwse bevolking. De stellingen worden wekelijks gepubliceerd in de PZC. Op deze stellingen kan worden gereageerd via het pro gramma Klantenservice dat door Omroep Zeeland wordt uitgezon den op woensdag van 13.30 uur tot 14.00 uur. Tijdens de uitzen ding zijn medewerkers van Stichting Het Klaverblad Zeeland aanwezig om met u in gesprek te gaan over de stelling. Van dit materiaal wordt een verslag gemaakt door Het Klaverblad. Tijdens de slotbijeenkomst van het Zeelanddebat op 17 februari Mi (KHfiMMNaHj I)e natuur en het buitenleven komen in huis met een echte houten Realwood vloer. Een vloer die leeft, een vloer met een uitgesproken karakter. *..éIè Breng vrijblijvend een Irezoek aan onze showroom en proefde sfeer van het "buitenleven". Ook het adres voor: Spanplafonds, laminuatvtoeren, kurk, trappen, kastwanden en lambrisering. vloeren en wanden /töTU» Ceciliaweg 2 (zijweg veilingweg, bedrijventerrein St. Annaland) St. Annaland Tel. 0166 - 65 71 05 Geopend: ma. t/m do 9.00 - 17.00 uur. vr. 9.00 - 20.00 uur. zat. 9.00 - 18.00 uur Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thooise Courant. Dan krijgt u elke donderdag volop informatie overTholen en St. Philipsland. per halfjaar incasso per jaar incasso (een jaarabonnement is dus 5,05 goedkoper) postabonnement incasso 77,90 29,95 Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode 54,85 EEN MAAND GRATIS. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5,4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 0166-657007 b.g.g. 653474, fax 657008. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet Tel: 0166-612509 E-mail: jwvandijke@atriserv.nl betrokken adviseurs Hypotheek adviseur cj** m* «r v iiSgj' s De Eendrachtbode is nu ook op internet te vinden. Voor een nog betere communicatie met lezers en adverteerders: zal Het Klaverblad ook aanwezig zijn om toelichtingen op de im pressies te geven. Regiobijeenkomsten De Zeelandwijzer, het Internet debat, themabijeenkomsten en bezoek aan de discussiebijeen komsten zijn mogelijkheden om ideeën over de toekomst van Zeeland kenbaar te maken. Aan deze serie worden nog de regio bijeenkomsten toegevoegd. De bijeenkomsten staan in het teken van het Zeelanddebat, maar zijn ook bedoeld om regionale zaken te bespreken. De eerste regiobij eenkomst was op 16 januari in Terneuzen. De volgende regio bijeenkomsten worden gehouden op: - 24 januari 2001 in Hotel Goes, A. Fokkerstraat 10 te Goes voor de regio Noord- en Zuid- Beveland/Tholen/Schouwen Duiveland. Als gespreksleider zal me vrouw N. Ginjaar-Maas optre den. - 31 januari 2001 in de burger zaal van het stadhuis van Vlis- singen voor de regio Walche ren. Gespreksleider is de heer J.C.Th, van der Doet. Zeelandquiz Volgende week komt de nieuwe quiz over Bestuur en Organisatie. Dan wordt ook de oplossing van de quiz over het thema Zout Zoet water gepubliceerd. Zeelandwijzer De nota Zeeland in discussie en de Zeelandwijzer kunnen worden aangevraagd bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De Zeelandwijzer is ook te vinden op de web-site van het Zeeland debat, www.zeelanddebat.nl. In verband met werkzaamheden aan de telefooncentrales zullen de in het Abdijcomplex en Het Groene Woud te Middelburg gehuisveste organisatie-onder delen op vrijdag 19 januari 2001 vanaf 10.00 uur ongeveer een uur moeilijk bereikbaar zijn. Onze excuses voor het ongemak. 10% TOT m Lange Noordstraat 4 - Middelburg - Tel. 0118-611174 BLAUWSTRAAT 28-33 STEENBERGEN TELEFOON (0167) 56 31 93 OP MAANDAG GESLOTEN. PARKEREN OP 50 MTR. (IJZEREN PUT) Erkend Erkend door de Centrale Branchevereniging Wbnen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17