Prijswinnende duiven verblijven in spoetnik en zijn gek op zoute pinda's Zeeuws voorzitter Laban roept op tot betere relatie Thoolse duivenclubs Nieuwe shirtsponsor voor Emergo 5 De Reisduif Scherpenisse opent nieuw onderkomen J.A. Capelle en H. Rensink winnen tentoonstelling Reisduif Eerste seniorenteam pakt een ruime winst op Good Luck IF "MEULVLIET" THOLEN De Lunch boekt een ruime winst Donderdag 18 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Twee leden van De Zwaluw uit Oud-Vossemeer gingen met de prijzen lopen op de tentoonstelling van pv De Reisduif in Scherpenisse. J.A. Capelle uit Oud-Vosse- meer had de mooiste duivin van de tentoonstelling en H. Rensink uit Sint-Annaland de mooiste doffer. Zelfstandig worden Poelier Drie winstpunten Bastianen Rein van Nij natten pakt de biljarttitel Elf teams voor Smash Een oproep om tot een betere verstandhouding te komen. Daarmee kwam voorzitter M.J. Laban uit Tholen van de Zeeuwse duivensportbond Zeeland '96 voor de dag tij dens de opening van het nieuwe onderkomen van post duivenvereniging De Reisduif uit Scherpenisse. Laban verrichtte ook de openingshandeling. Fusies Korfbalvereniging Emergo heeft na een aantal jaren een nieuwe shirtsponsor gevonden voor het eerste en tweede team: hoveniersbedrijf Amber. Of het daaraan heeft gele gen, zullen we wel nooit weten, maar feit is dat het eer ste team meteen de winst pakte op Good Luck 2. Zeer spannend WHS 4 verzwakt zijn koppositie Smerdiek benut te weinig kansen H. Rensink (links) en J.A. Capelle zijn beiden verslingerd aan de duiven. De spoetnik? Was dat niet een Rus sisch ruimtevaartuig, net als de Mir die nu volgens sommigen misschien voor een deel op Tholen neer zal storten? „Nee, de spoetnik is een soort 'wenren' waar de jonge dui ven kunnen wennen aan het hok en zelfstandig kunnen worden. Die spoetnik zet je op een gegeven mo ment open en dan kunnen ze hun eerste rondje gaan vliegen." Capelle vertelt dat de jonge duiven 'opgeleerd' worden als ze hun eer ste 'pen hebben gestoten'. Opleren, betekent in wezen dat de duiven melker de jonge duiven steeds iets verder van huis brengt, om de die ren te leren naar hun hok terug te keren. Dat instinct zit er automa tisch in, maar heeft nog wel wat oe fening nodig. „Je begint op een paar kilometer van het hok en je voert het op naar tien en naar twintig kilo meter. Soms verder, maar ik laat het daar meestal bij. Als ze van zo'n twintig kilometer naar huis komen, kunnen ze met de eerste vluchten mee", vertelt de Oud-Vossemeerse duivenmelker. Jonge duiven gaan het eerste jaar alleen nog maar op de kortere afstanden mee. Na een jaar gaan ze voor het langere werk (als het tenminste geen vitessedui- ven zijn). Het is voor Rensink geen gewoon jaar. Hij heeft het aantal duiven in zijn hok gedecimeerd. Heeft hij er normaal 40 a 50, nu zitten er nog maar achttien. Dat komt niet omdat Rensink van plan is ermee te stop pen. Integendeel. Maar de Sint-An- nalander verhuist naar Poortvliet. En duiven overwennen is heel moeilijk. „Ik heb ook duiven van el ders meegenomen, maar ik moest toch heel wat keertjes naar het oude hok rijden om ze op te halen", zegt Rensink. Hij is ook nog maar enke le jaren bezig met de duivensport. Toch is hij een echte liefhebber. Voorwaarde voor een verhuizing was namelijk, dat er wel een dui venhok gebouwd mocht worden. De Sint-Annalander is een speler op de vitesse-, midfond- en dagfond- vluchten. „Ik heb de duiven nog niet voor een overnachtfond. Maar daar wil ik wel naartoe", zegt Ren sink. Dat heeft volgens hem niets te maken met het feit dat overnacht- fond (de langste afstanden) meer in aanzien staat dan vitesse. „Je hebt specialisten op vitessevluchten. Nou, daarbij kom je als amateurtje echt niet aan de bak. In België wordt veel op de kortere afstanden gespeeld. De langere afstanden spreken mij meer aan. Maar het eer ste jaar stuur je een duif niet op een overnachtvlucht mee. Hooguit tot Orleans of zo (midfondvlucht - red.)." Capelle heeft een beter gevuld hok dan Rensink. De Oud-Vossemeerse liefhebber heeft namelijk 120 dui ven (jongen niet meegerekend). Dat moet ook wel, want Capelle speelt mee op alle vluchten. Van vitesse tot overnachtfond en van clubniveau en provinciaal tot aan nationale vluchten toe. „Dan heb je veel dui ven nodig. Want een vitesseduif kan in principe elke week gespeeld wor den, maar op de overnachtfonds geef je ze maar drie of vier keer per jaar mee. En in de dagfonds om de veertien dagen. Ze moeten voldoen de rust krijgen om weer goed te her stellen", aldus Capelle. Hoe zit dat met de opvoeding van zo'n duif? „Het duurt tien dagen totdat de duivin de eitjes legt. Het broeden duurt dan ongeveer acht tien dagen. En zo'n 3,5 week nadat de jongen uit het ei zijn gekomen, haal je ze bij de ouders vandaan. Dat moet, want anders blijven ze te lang plakken. Ze moeten zelfstandig leren eten en vliegen. Daarvoor gaan ze een week tot veertien dagen in de spoetnik", legt Rensink uit. Maar welke duiven stuur je mee? Ze moeten goed in conditie zijn en ze ker niet ziek. Hoe zie je dat? „Dat merk je meteen als je het hok bin nenkomt. Vergelijk het maar met je eigen kinderen. Ze hoeven nog niet eens echt ziek te zijn, maar je merkt aan hun gedrag en hun uiterlijk dat ze niet lekker in hun vel zitten. Bij duiven werkt dat precies hetzelfde. Als wij in het hok rondkijken, dan zien we direct welke duiven een beetje suffig zijn of niet goed in hun veren zitten. Die stuur je natuurlijk niet mee op een vlucht", zegt Ren sink. De duiven die wel meegaan, krijgen op zich geen speciale be handeling. Wel worden ze nauw keurig gevoerd. „Voor een vites- sevlucht, moet je je duif niet helemaal volproppen met voer. Dan gaan ze vliegen met een volle krop en dan kun je een prijs wel verge ten. Maar als ze meegaan op een overnachtfond, dan mogen ze gerust flink gevoerd worden", vertelt Ca pelle. Hij geeft zijn duiven behalve het gebruikelijke voer, ook af en toe wat snoepzaad en een merkwaardi ge aanvulling: zoute pinda's. „Daar zijn ze gek op. In het begin moeten ze er wel even aan wennen, maar dan kunnen ze er niet meer vanaf Paardensport Drie winstpunten in de L-dressuur behaal de Eefke Bastianen met Beaujolais, zater dag in Oude Tonge. De eerste proef lever de 166 punten op, goed voor een tweede prijs en een winstpunt. De tweede proef werd zelfs met 180 punten beloond en dat betekende de eerste prijs én twee winst punten. Totaal heeft de combinatie nu vijf winstpunten verzameld in de L-klasse. In de B-dressuur paarden reed Karina Verfla ge met Odetta. Zij behaalde respectieve lijk 150 en 143 punten met haar proeven. Mies Knop uit Anna Jacobapolder heeft op haar tweede dressuurwedstrijd met Odessa twee eerste prijzen en twee winst punten veroverd. De combinatie kwam zaterdag in actie in Stad aan het Haring vliet. De eerste proef in de B-klasse lever de 156 punten op, de tweede 162 punten. Mies Knop heeft nog één winstpunt nodig voor promotie naar de L-klasse. Matjolein Akkermans bleef in de finale van het B-springen, tijdens indoor Zee land te Goes, buiten de prijzen. Met vier strafpunten eindigde ze als veertiende in een deelnemersveld van 23 miters. De Sint-Annalandse kreeg 43 punten voor stijl. De Thoolse biljarter Rein van Nijnatten is kampioen bandstoten 2001 geworden van het district Roosendaal. De Thole- naar, die speelt voor Biljartvrienden uit Wouw en tevens driebanden speelt bij biljartvereniging Hof van Holland uil Oud-Vossemeer, verloor slechts één par tij in het toernooi. Hij kwam daarmee op twaalf matchpunten en scoorde met 1,1 het hoogste algemene moyenne. Ook de kortste partij van achttien beurten en het hoogste gemiddelde van 1,66 kwamen voor rekening van Van Nijnatten. De eni ge die de Tholenaar kon verslaan, was Ton Hilbers uit Kruisland en die had daar 26 beurten voor nodig. Van Nijnatten zal het district Roosendaal vertegenwoordi gen op de gewestelijke kampioenschap pen op 9, 10 en 11 februari in Wagen berg. Tafeltennisvereniging Smash '76 staat aan de vooravond van de laatste competitie in de afdeling Noord-Brabant. De NTTB-af- deling fuseert per 1 augustus namelijk met Zeeland, waardoor in de toekomst ook Zeeuwse tegenstanders tot de mogelijkhe den behoren. De voorjaarscompetitie be gint dit weekeinde en Smash speelt daarin met diie heren en acht jeugdteams. In sportzaal De Wellevaete in Sint-Annaland staan zaterdagmiddag om twee uur vijf wedstrijden op het programma. blijven. Er zitten bepaalde vetten in die goed voor ze zijn en die ze ook graag hebben. En ik geef ze bewust zoute pinda's (natuurlijk niet veel, zomaar een paar), want dan drinken ze daarna meteen ook goed." Een duif kan gemiddeld zo'n zes a zeven jaar in de wedvluchten vlie gen. Een enkeling houdt het negen jaar vol. Daarna worden ze vaak voor de kweek nog ingezet. Maar als het diertje nergens meer voor ge bruikt wordt, dan wacht het een an der lot: de poelier. „Ja, daar doe ik niet dramatisch over. Je kunt niet al le vogels houden. Je kweekt en krijgt weer jongen en dat betekent dat er ook een aantal afvallen. Er worden er ook wel verkocht of weg gegeven, maar een aantal gaan er naar de poelier. En wat dat betreft ben ik ook weer een gekke. Want als er een duif die zwaar gewond is, afgemaakt moet worden, laat ik dat door een ander doen. Want zelf kan ik zo'n beestje niet doodmaken", vertelt Rensink. De duiven voor de tentoonstelling zijn vaak kweekduiven. Dat komt volgens de twee winnaars omdat een duifidie meegaat op de vluchten sneller kans heeft op het verliezen van een veertje. Een kweker heeft minder 'te lijden'. Voor tentoonstel lingen hoef je ook geen jonge duif te hebben. Sterker nog, volgens Rensink gaat een oude duif altijd voor een jonge. „Je zult op een ten toonstelling nooit een jonge duif kampioen zien worden. Het is dan minimaal een jarige duif en vaak een oude. Dat komt omdat die vol groeid zijn. En dat scheelt dan toch net in de beoordeling." Rensinks winnende doffer is een duif uit 1995. Het is voor de eerste keer dat hij het dier inzet op een tentoonstel ling en met 92,5 punt, bestempelde keurmeester A. van Daalen uit Oud- Vossemeer hem als heel goed. Het maximum aantal punten is namelijk 93. De kampioensduivin van Capel le is een echte winnares. Al meerde re malen werd deze duif uit 1998 eerste op tentoonstellingen. Ook de ze keer won ze met 92,5 punten. Het nieuwe onderkomen van De de tentoongestelde duiven in het Reisduif ligt net buiten Scherpenisse aan de Veerdijkseweg, naast de graanloods van Gebr. Dijke. Het is de voormalige noodkantine van Goedhart uit Sint-Maartensdijk die helemaal door vrijwilligers in elkaar werd gezet, opgeschilderd, schoon gemaakt en aangepast. Het beteken de een sterke verbetering ten opzich te van de oude situatie aan de Dorpsweg waar een noodwoning van R Deurloo in gebruik was als verenigingsgebouw. Het nieuwe on derkomen heeft twee grote ruimtes. De grootste wordt gebruikt als in- korfruimte voor de wedvluchten, terwijl in het kleinere gedeelte de vergaderingen worden gehouden. Voor deze gelegenheid was die volg orde echter omgedraaid en stonden kleinste deel. „In 1999 hebben we op de jaarvergadering besloten te beginnen met bouwen. Het oude ge bouw was niet meer van deze tijd en er moest iets gebeuren. De bouw is geheel vrijwilligerswerk waar door de leden (niet iedereen evenveel) hard aan is gewerkt. Het is een prachtig gebouw geworden. Niet te groot en niet te klein", sprak voor zitter W. Wols de aanwezigen toe. Voor de openingshandeling sprak voorzitter M.J. Laban van Zeeland '96 nog een paar lovende én enkele vermanende woorden. „Het is goed dat u dit nieuwe onderkomen - on danks het feit dat het al enige tijd in gebruik is - toch nog in het open baar opent. Dat is goed voor de pu bliciteit. En daar ontbreekt het nog wel eens aan voor wat betreft de duivensport", zei Laban. „Dit ge bouw staat op een goede plek. Het is gemakkelijk bereikbaar en er is ruimte genoeg om te parkeren. Ook de gemeente moeten we daar dank baar voor zijn. Dat ondanks het feit dat we niet altijd evenveel mede werking krijgen voor het verkrijgen van een vergunning voor het bou wen van een hok." Het is niet altijd koek en ei tussen de duivensportverenigingen. In Sint-Philipsland was er in het verle den zelfs een scheuring waardoor één club in tweeën werd gesplitst. Inmiddels is één van die twee ver enigingen weer opgeheven. „Het zou goed zijn als de besturen van de vijf Thoolse verenigingen met el kaar gingen overleggen om tot een betere verstandhouding te komen", sprak Laban. Hij doelde daarbij me de op een haast onvermijdelijke sa menwerking in de toekomst. Door het feit dat het aantal leden in de duivensportclubs afneemt, lijkt het lógisch dat ergens in de toekomst fusies plaatsvinden om het hoofd boven water te houden. „Laten we niet te snel fuseren. Maar het is wel licht niet meer te voorkomen. En als het zover komt, heeft u hier een goede, centrale plaats." Volgens La ban wordt er in het bestuur van Zee land '96 gesproken over centralisatie van taken. „Als er gecentraliseerd moet worden (bijvoorbeeld bij op- leervluchten) zullen wij zeker coti- tact met u opnemen. Maar niets is nog definitief. Ik wens u voor nu en de toekomst in elk geval veel sport genoegen." Laban opende vervolgens ten over staan van alle aanwezigen het nieu we clubhuis van De Reisduif. Hij deed dat samen met Jaap Suurland, het jongste lid van de vereniging. Ze moesten het lint doorknippen met een heggenschaar, maar dat vi$l niet mee. Toen er een gewoon knipinstrument was opgezocht, was het zo gepiept en werd het publiek tenslotte nog opgeschrikt door en kele verlate vuurpijlen. M.J. Laban probeert samen met Jaap Suurland (het jongste lid van De Reisduif) het lint door te knippen met een heggenschaar. vijfde klasse reikt in sporthal Meulvliet in Tho- (T^-i len waar de teams van Emergo jfiïjÉlJL* ook aan moesten treden voor de wedstrijden. flfj Emergo 1 speelde zaterdag rede- /jfSk lijk goed tegen Good Luck, maar de ploeg uit Middelharnis startte V korfbal HjN feller. Toch wisten de Tholenaren 1 bij te blijven en nog voor rust be reikte men een 7-6 voorsprong. In de tweede helft kwamen de rood zwarten echt goed op gang. Bin nen de kortste keren werden de gasten op 12-6 gezet door vloei end aanvalsspel en kort verdedi gen. Daarna kwam de overwin ning niet meer in gevaar en Emergo liep uit tot 16-9. Gerrie Anthonisse was de topscorer met vijf doelpunten, gevolgd door Kristian van Heemskerk met vier treffers. Marcel de Frel (invaller) en Marco v.d. Hoek scoorden elk twee keer. De overige doelpunten kwamen voor rekening van Jaco van Dis, Patricia Pelgrim en Jessi ca de Rijke. Emergo 2 was minder gelukkig te- Amber uit Dinteloord en Kapelle is vijf jaar geleden opgericht door Ronald Kooien en Diederik van Tooren. Inmiddels telt het bedrijf (dat zich richt op het aanleggen, onderhouden en renoveren van particuliere en bedrijfstuinen) vijf werknemers. Amber is aangeslo ten bij de VHG en dat betekent dat aan alle eisen voor een hoveniers bedrijf wordt voldaan. Medewer ker Jaco van Dis van Amber is te vens speler van Emergo 1 en hij zette bij zijn baas een lobby op om Emergo te sponsoren. Die deed dat vanwege 'het prachtige karak ter van deze teamsport'. Zaterdag werden de nieuwe tenues uitge- gen Good Luck 4. De Tholenaren speelden niet goed en keken al snel tegen een 0-3 achterstand aan. Daarna wisten Maddy Muis en Renate Breure de spanning nog even terug te brengen, maar bij rust hadden de gasten uit Middel harnis al weer een 2-4 voorsprong. In de tweede helft was het echter uit met de spanning. Good Luck speelde Emergo bij tijd en wijle weg en kwam daardoor op een verdiende 3-10 eindstand uit. Jas per van der Linden scoorde het derde doelpunt voor Emergo. De A-junioren van Emergo liepen eveneens tegen een nederlaag aan tegen Keep Fit. De Sint-Maartens- dijkse ploeg kwam weliswaar met 2-0 voor te staan, maar de Roosen dalers namen het initiatief over en bij rust stond het dan ook al 4-6. In de tweede helft begonnen de rood zwarten slecht en daar kwam ook nog eens bij dat de ploeg met ze ven man verder moest, omdat Liesbeth Dam geblesseerd het veld moest verlaten. Het werd uiteinde lijk 9-13 voor Keep Fit, waar er voor Emergo met rustig spel meer ingezeten had. Emergo C en Juliana C werkten een zeer spannende wedstrijd af. Het spel golfde op en neer en bei de ploegen kregen veel kansen. Daardoor kon de score hoog oplo pen. De ploeg uit Sint-Maartens dijk leek de beste kansen op de overwinning te hebben. Uiteinde lijk werd het toch een 6-6 gelijk spel. De doelpunten aan Thoolse zijde waren van Harmen van Heemskerk (3x), Charlotte Weij- enberg (2x) en Bas Vroegop. Emergo D en Springfield D2 ga ven elkaar geen duimbreed toe. De ploeg uit Hoeven was gelijkwaar dig aan Emergo en de eindstand was dan ook 1-1, waarbij Ricky Bazen de treffer voor de rood zwarten maakte. De F-jes van Emergo speelden goed tegen Juliana Fl, maar voor rust bood het team uit Oud-Gastel flink tegengas en dus bleef het 0-0 tot aan de rust. In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet, maar een ditmaal iets gelukkiger Emergo kon via doelpunten van Sander Aarden en Hilbert Poot de winst binnenhalen: 2-0. De straf- worpen gingen wel naar Juliana met 7-13. Programma 20 januari: Schelde- vogels 2-Emergo, Scheldevogels A- Emergo A, Zevenbergen F-Emergo F. Het eerste en tweede seniorenteam van korfbalvereniging Emergo kregen zaterdag tussen de competitiewedstrijden door de nieuwe tenues van sponsor Amber, tel. 06-22987586 (Advertentie I.M.). Door een 1-3 nederlaag tegen WC 5 ziet WHS 4 de voorsprong slinken. De Sint-Annalanders hebben vier punten meer dan de Halsternaren, maar ook al drie duels méér gespeeld. Ook op Dosko 2, dat zes punten minder heeft dan de koploper, staat WHS drie wedstrijden voor. Voor het cruciale duel - dat zaterdag als één van de weinige doorging na de vorst in de nacht - miste WHS in de as een aantal mensen. Spits William Vroegop gaat het in de selectie proberen, laatste man Bram Gunter was afwezig terwijl spelbepaler Anco Fase en doelman Pa trick van Hooff geblesseerd aan de kant stonden. Wél was Peter Scherpenisse na een aantal maanden afwezigheid weer van de partij. De groen-witten hadden moeite om in hun spel te komen. De te genstander was feller en maakte gretig gebruik van de mindere dag van de Sint- Annalanders. Na 25 minuten resulteerde dat in de verdiende openingstreffer voor WC. Nadat reservekeeper Ko Verkerke enkele reddingen had verricht, leek WHS beter in het ritme te komen. Nog voor de rust verscheen de gelijkmaker op het scorebord. Een voorzet van Han Vroegop werd door Nico Hage in één keer door de benen van de keeper in het doel gedeponeerd. In de rust wisselde coach Wim Vermaas liefst vijf man en daardoor leken de groen-witten het ritme weer kwijt te ra ken. WC profiteerde en maakte vlak na de hervatting 1-2. WHS nam meer risico en ging achterin man op man spelen. Daardoor schoof Peter Scherpenisse op naar het middenveld. Er kwam meer ruimte achter de WHS-verdediging en de gasten profiteerden maximaal met de 1-3 als gevolg. Bram Bevelander moest met kramp naar de kant en daarna leek WHS het te laten zitten. Zodoende speelde WC de wedstrijd simpel uit en ging met de punten huiswaarts. Smerdiek 3 voelde er weinig voor om op het harde veld in Etten-Leur in actie te komen, maar tegenstander Unitas 8 wil de per se voetballen om doordeweekse wedstrijden later dit seizoen te voorko men. Smerdiek begon daardoor geïrri teerd en wat té voorzichtig. Unitas was fanatieker en opende al snel de score doordat doelman John van Houdt de bal uit een voorzet niet klemvast had. Een attente aanvaller kreeg het leer voor de voeten en faalde niet. Uit een hoekschop werd even later de 2-0 ingekopt. Smer diek werd hierna sterker en zette de te genstander vast op de eigen helft. Maar Unitas bleef gevaarlijk, de verdediging Voetbal programma Zaterdag 20 januari uur Tholense Boys-SSC 14.30 Noad-Zwaluwe 14.30 Olympia-WHS 14.30 Stavenisse-Duiveland 14.30 Smerdiek-Vrederust 14.30 SPS-ZSC 14.30 Dinteloord 3-Thol.Boys 2 14.30 WHS 2-Seolto 3 14.30 Noad 2-Papendrecht 2 14.30 SPS 2-ZPR 2 14.00 WHS 3-Nieuwland 2 13.30 FSV 3-Stavenisse 2 14.30 Halsteren 2-Noad 3 14.30 Thol.Boys 3-Cortgene 2 14.30 Thol.Boys 4-K'vangers 3 12.30 Vrederust 3-SPS 3 12.30 Smerdiek 3-Chrislandia 3 14.30 Dosko 2-WHS 4 14.30 ZPR 3-Thol.Boys 5 13.00 Noad 4-Seolto 5 12.30 Sliedrecht-Smerdiek da. 10.30 Zondag 21 januari uur Vosmeer-Rimboe 14.30 Bergen 4-Vosmeer 2 12.45 Vosmeer 3-Odio 5 11.00 Gastel 7-Vosmeer 4 10.00 Voetbal Uitslagen Vijfde kl. res.: WHS 4-WC 5 1-3, Uni tas 8-Smerdiek 3 5-2. Oefenvoetbal: Tholense Boys-Seolto 2- 1, WHS-Smerdiek 4-5. Jeugd: EBOH-Thol.Boys A 8-6, Thol.Boys C-Dosko 3-3, Thol.Boys D- Oranje Wit 8-2; WHS B-Wemeldinge 2- 4, Wemeldinge-WHS C 2-6. speelde de ballen hard en ver naar voren, waar ze bij het raken van de harde bo dem alle richtingen op konden springen. Deze tactiek leverde de Brabanders vlak voor de rust de derde treffer op. Ondanks de ruime achterstand begon Smerdiek fel aan de tweede helft. Het wachten was op een doelpunt. Perry Op- ree raakte eerst nog de lat en vervolgens scoorde de thuisploeg 4-0 doordat laat ste man Rien Joppe een diepe bal ver keerd beoordeelde. Bij deze stand deden de blauw-zwarten eindelijk wat terug. Uit een pass van Perry Opree liet Bram v.d. Male de doelman van dichtbij kans loos. Niet lang hierna tobde Antoine Smits de bal, deze sprong van de lat te rug het veld in en kon door de meegelo pen Van der Male eenvoudig binnenge- tikt worden (4-2). Smerdiek kreeg meer kansen, maar pech en de goed keepende doelman voorkwamen verdere treffer». In de eindfase namen de bezoekers steeds meer risico, wat resulteerde ijri een vijfde treffer van Unitas. Ondanks hevige protesten van Smerdiek, dat aaji buitenspel dacht, keurde de arbiter het doelpunt goed: 5-2. De wedstrijd werd hierna plichtmatig uitgespeeld. Het nieuwe jaar is al weer drie weken oud en zondag begon dan ook de twee de helft van de Meulvlietcompetitie, en wel met een bekerronde. Terwijl Pap- bar en Smits Boys elkaar redelijk ijt evenwicht hielden, had Tholen United niets in te brengen tegen De Lunch. De uitslagen waren: Papbar Boys-Van Meer Boys 4-7, Sixties-l'Esperance 1- 5, De Lunch-Tholen United 14-2, Pap- bar-Smits Boys 5-4, Hof van Holland- Destina 4-6. In de bedrijvencompetitie verloor Bu- delpack in de A-poule van Bloemenhal met 5-8 en Wierikx klopte L&E met vrijwel dezelfde cijfers: 8-4. Vorige week werd er al in de B-poule ge speeld. Bouman-Potter verloor met 5-2 van Kleinbouw, terwijl Insulcon met 7- 3 won van Geluk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13