„Ik moest het vertrouwen bevechten, maar met veel ambitie lukte dat" Energie fiks duurder dankzij rijksbeleid Verburgh SVRZ wil kleinere wooneenheden verpleeghuis Ten Anker in Tholen 'Als je vroeg begint, dan ben je nooit laat klaar' 'Ik hoop dat ik vrij kan worden van het bedrijf, al valt dat niet mee' Nieuwe bedrijven Wim van 't Hof draagt aluminiumbedrijf aan zijn kinderen over Van vijftien naar zes bewoners, maar voorlopig geen verbouwing De zakenbank van Tholen Vrijdag 5 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De één kijkt al jaren reikhalzend uit naar het in zicht ko men van de pensioengerechtigde leeftijd, de ander ziet er als een berg tegenop. Tot de laatste groep behoort onder nemer W.K. van 't Hof van het gelijknamige aluminium- bedrijf uit Tholen. Het liefst was hij doorgegaan, want het valt hem moeilijk om de zaak los te laten. „Maar stoppen moet toch een keer en voor de belasting was het een gunstig moment om dat voor 31 december te doen, dus hebben mijn vrouw en ik dat gedaan." Daarmee kwam een einde aan bijna twintig jaar zelfstandig onder nemerschap, maar Wim van 't Hof begon al op zijn elfde jaar met werken en op zijn zestiende verdiende hij reeds twee keer zoveel als zijn vader. Druk gemaakt Strijenham De Schutse Gedreven Banken Vroeg beginnen Geen rooie cent Emotioneel Vooral aardgasprijs stijgt, drinkwater minder Drie dubbeltjes Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computers, netwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte]. - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Draagvlak nodig Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet jp ABN AMR0 A?bank n a Knippakkettcn Wim van 't Hof en zijn vrouw Huug zijn sinds 1 januari geen ondernemers meer. Aanpakken was van jongsaf het uit gangspunt. „Vakantie is een mode verschijnsel. Wanneer ik in de bouw vrij was, werkte ik op het land of in de kas van mijn schoonouders in Sint-Annaland. Later krijg je kinde ren die op een gegeven moment met mooie verhalen terugkomen uit Spanje. Je probeert het dan ook eens, maar van de eerste vakantie werd ik ziek. Ik was helemaal uit mijn ritme en miste mijn doel. Met mijn handen in m'n zakken staan, dat kan ik niet. Daarom kan ik me in de mentaliteit van nu niet altijd vinden. Ik ben graag bezig. Wim van 't Hof is geen man voor het praathuisje. Ook wanneer ik in loondienst zou zijn geweest, zou ik nooit van de vut-regeling gebruik hebben gemaakt." In december werd hij 65 jaar. De eerste aow komt eraan. Op de laat ste werkdag van 2000 blikt Van 't Hof terug. Hij is al een paar weken aan het opruimen. Het laatste jaar was zwaar. „Door de grote drukte in de bouw hebben we slechte mate rialen gekregen, wat tot veel onkos ten heeft geleid. Mede door ziekte hebben we ook een halfjaar overge werkt, dus we hebben veel extra kosten gehad. Ik heb veel te veel ja gezegd, ik had in 2000 meer nee moeten zeggen", realiseert Wim van 't Hof zich. Maar terugkijkend op bijna twintig jaar kan hij gerust een geslaagd on dernemer worden genoemd. In mei 1981 was de start en zijn eerste jaar haalde hij een omzet van 40.000 gulden. Inmiddels is dat vier mil joen gulden en Van 't Hof alumini um is in het hele zuidwesten bekend in de bouwwereld. Naast de zes (en nu vier) firmanten zijn er acht per soneelsleden. Met heel veel doorzettingsvermo gen slaagde hij erin om een gezonde onderneming achter te laten voor zijn dochter Rudi met schoonzoon Rini Broeren en zijn zoon Marco met schoondochter Bianca van 't Hof. „Hoe het allemaal goed geko men is? Omdat ik me altijd zo druk maakte!", zegt Wim van 't Hof. In Strijenham bij Poortvliet had hij een harde leerschool. „We waren met zes kinderen en straatarm. Va der moest alleen de kost verdienen in de landbouw. Hij werkte hard en voordat hij naar het land ging, viste hij 's nachts. Ik moest ook al vroeg helpen bij het palingvissen en de honderd konijnen die we voor de verkoop kweekten, van eten voor zien. Ik heb heel wat gras gesneden aan de dijk. Daarnaast moest ik elke dag ook nog achttien kranten rond brengen op Strijenham. En in de winter gingen we met een bootje vanuit het haventje van Strijenham op schar vissen. Het water trok me altijd en ik wilde eigenlijk graag parlevinker worden. Mijn moeder zei echter: mijn kinderen moeten een vak leren en daarom stuurde ze mij naar de ambachtsschhool in Bergen op Zoom. Daar ging ik drie jaar op de fiets naar toe om het tim mervak te leren. Later heb ik mijn uitvoerderspapieren nog gehaald. Na de ramp van 1953 was er veel werk en in de bouw verdiende ik twee keer zoveel als mijn vader. Van mijn zestiende tot mijn 21ste heb ik echter alle verdiensten thuis afgege ven. Toen ik 42 jaar geleden met Huug Goedegebuure uit Sint-Anna land trouwde, hadden we elk hon derd gulden." Wim van 't Hof werkte bij de aan nemers Rijnberg en Muller in Sint- Maartensdijk en Ligtendag uit Sint- Philipsland. „Ik ben nergens weg gestuurd, integendeel, ik werd ge vraagd, zoals door Ligtendag, die bejaardencentrum de Schutse in Sint-Annaland moest bouwen. Ik woonde er tegenover aan de F.M. Boogaardweg en dat was gemakke lijk voor het dagelijks toezicht. La ter was ik betrokken bij de bouw van General Electric in Bergen op Zoom, de kerncentrale van Borssele en een raffinaderij in Vlissingen Oost. Toen was ik in dienst van het Amerikaanse bedrijf Badger, waar ik zes jaar heb gewerkt. In die tijd had ik ook nog café de Sport in Hal steren. Dat hebben we negen jaar geëxploiteerd, maar dat viel op den duur toch niet meer te combineren met een volledige werkweek." Bij Simba aluminium van J. de Leeuw maakte Wim van 't Hof ken nis met het product dat hij later als zelfstandig ondernemer ging koes teren. „Negen jaar heb ik bij Simba gewerkt en ik deed dat alsof het voor mezelf was. Dag en nacht was ik in de weer. Daarom deed het me ook zeer, toen ik op 46-jarige leef tijd werd weggestuurd omdat ik te duur was." (Simba werd later overgenomen door Intraco en is inmiddels failliet verklaard-red). Van 't Hof ging niet in de w.w., maar begon voor zichzelf. Het vak had hij in zijn vingers, maar de ves tigingspapieren ontbraken en toen hij daarvoor de economische con troledienst op zijn dak kreeg, was dat een lelijke tegenvaller. „Maar ik ging naar Soest om via een studie de papieren te halen, al viel dat niet mee, maar het is toch gelukt. Het was wel een moeilijke tijd. Al mijn geld had ik in het bedrijf gestoken. Toen ik drie jaar bezig was, had ik een andere auto nodig, maar de bank gaf geen krediet. Dat doet dan zeer. Je moest het allemaal bevech ten. Destijds al bij mijn vader, later bij de aannemingsbedrijven en toen ik voor mezelf begon bij de bank en de klanten. Ik was als krullejongen begonnen en dat speelde altijd nog mee. Je moest het vertrouwen steeds zien te winnen, maar ik was er zelf van overtuigd, dat ik het kon. Het zou een geweldige afgang zijn geweest, wanneer het mislukt was. Ik was gedreven en had ambitie in mijn werk en dat is het allerbelang rijkste. Maar denk niet dat het van een leien dakje is gelopen. Ik ben veel op mijn bek gegaan. Zo had ik in het begin in een offerte drie da gen montagewerk voor twee man vergeten. De opdracht kreeg ik tot mijn verwondering ook razendsnel, maar ik zei niks en zorgde dat het werk prima werd uitgevoerd. Je kunt op dat moment dan veel beter niets verdienen, als de klant maar tevreden is. Dat is altijd mijn uit gangspunt gebleven: tevreden klan ten. Natuurlijk heb ik ook mensen gehad bij wie dat ondanks al mijn inspanningen niet lukte. Zo ligt er ook nog een zaak met twee ordners processtukken vol. Het is gewoon een lijdensweg. Heb je najaren zo'n proces gewonnen, dan heb je nog verloren omdat je een hoge reke ning van de advocaat en andere ad viseurs krijgt." Supermarkten, verzorgingshuizen, banken, horecabedrijven en voor een aandeel van 30/35% particulie ren (o.a. serres) behoren tot de kern van het klantenpakket van het Thoolse bedrijf. Menige automati sche toegangsdeur is aflcomstig van Van 't Hof aluminium. Daarvoor wordt ook 24 uurs service verleend. Via de Rabobanken op Tholen kwa men er diverse opdrachten los in Zeeuws-Vlaanderen, waar Van 't Hof ook al voor diverse Raboban ken heeft gewerkt. En de exploitatie van een eigen horecabedrijf in Hal steren leverde hem blijvende con tacten op met de Heineken brouwe rij, wat ook al heel wat orders heeft opgeleverd. „Ze komen naar mij toe en ik zorg goed voor mijn klanten. In het begin pak je alles: groen en rijp. Nu specialiseren we ons meer, al doen we voor acht verzorgings huizen op Tholen, Zuid- Beveland en in West-Brabant nog het onder houd aan de zonweringen. Destijds werkte ik ook veel voor de Wezen Armen te Sint-Annaland. Via archi tecten kom je ook aan verschillende opdrachten. Ze moeten je het werk gunnen. Men kan dan iets meer be talen dan bij een ander, maar als er service verleend moet worden, dan zijn we er ook. Bovendien blijf ik erbij: al het goedkope blijft duur koop!" Zijn product aluminium behoort niet tot de goedkoopste onderdelen van de bouw, maar duurzaam is het wel. Wim van 't Hof blijft echter re alistisch en zal dan ook nooit het woord onderhoudsvrij in de mond nemen. „Aluminium is onderhouds arm", zo benadrukt hij. De toepas singen van het product zijn in de loop der jaren aanzienlijk uitge breid. Verschillende kleuren voor binnen en buiten, zoals wit van bin nen en blauw naar buiten, zodat dat bij het eigen pand van Van 't Hof aan de Slabbecoornweg is gebeurd. In 1988 verrees de nieuwbouw en in 1989 werd het pand op het nieuwe Thoolse industrieterrein geopend. De kinderen werden toen ook fir mant. Niet dat ze dat zomaar cadeau kre gen. Gezien zijn eigen harde leer school heeft Wim van 't Hof altijd de stelling aangehangen, dat je je kinderen niet gemakkelijk iets moet geven. „Ik ben met zelfstandigheid opgevoed. Een wekker had ik nooit nodig. Om zes uur zat ik al op de fiets naar mijn werk in Stavenisse. Verslapen was er niet bij. Ik heb wel eens buiten moeten slapen toen ik wat had uitgehaald dat mijn vader niet zinde en dat vergeet je niet. Maar vroeg beginnen, heb ik altijd in de praktijk gebracht. Met de eer ste boot dus naar Zeeuws-Vlaande ren wanneer we daar een karwei hadden. Als je vroeg begint, kun je nooit laat klaar zijn. 's Ochtends ben je kiplekker, dan kun je veel doen. Overigens heb ik ook veel 's avonds gewerkt. Vlug eten en dan weer aan de slag. Dat moesten we thuis in Strijenham destijds ook. Ik ben nu eenmaal een doener." Wim van 't Hof heeft zichzelf altijd aan een strakke discipline gehou den. Niet alleen 's ochtends vroeg beginnen, maar ook op andere as pecten van het ondernemerschap hield hij van orde en netheid. „In onze werkplaats is het brandschoon en onze bedrijfswagens zien er goed uit. Roestige wagens wil ik niet. Dat is je visitekaartje vind ik. Als het een rotbende is, kost dat geld. Dat is ook zo bij je administratie. Ik heb wel nooit op de computer gewerkt, maar je boekhouding moet op orde zijn. Iedereen die bij ons werkt - en dertien gezinnen moeten van de on derneming eten - houd ik voor dat orde en netheid belangrijk zijn. Ook bij de klant. Geld binnenhalen is éénmalig, maar je moet tevreden klanten overhouden. En wanneer je er soms één kwijt raakt - een ander is dan soms zogenaamd goedkoper - en die komt later weer terug, dan geeft dat voldoening." Wanneer Van 't Hof trouwens de he le lijst met ondernemers uit de bouw ziet die in de loop der jaren zijn gestopt, concludeert hij be scheiden: „Het is bij ons allemaal een beetje gelukt. Mede door mijn vrouw, die niet veeleisend is ge weest. Voordat ik zelfstandig onder nemer werd, heb ik veel gezien hoe het niet moet, maar ook hoe het wel zou kunnen. Als je concullega het beter doet dan jij, dan moet je je af vragen: wat doen wij fout? Je moet zelf zorgen dat het allemaal goed is. Wij schreven natuurlijk in om een werk te maken, maar niet tegen elke prijs. Kwaliteit stond bij ons voorop en daar hing een kaartje aan. Ons bedrijf is nu op een punt aange komen, dat we niet groter willen worden, maar klein blijven, dat valt ook weer niet mee. Financieel zou uitbreiding geen probleem zijn om dat ik; nu net zoveel krediet kan krij gen als ik wil. Maar dat wil ik niet. Het pand is van onszelf en we heb ben geen rooie cent schuld, want ik redeneer altijd: mijn eigen geld is het goedkoopste dat er is. Het zal tegenwoordig misschien niet goed zijn, maar ik voel me er wel lekker bij. Wim van 't Hof maakte 's morgens graag de post open en hij heeft ook nog een bureautje in het bedrijf, maar formeel is hij sinds 1 januari helemaal uit de zaak. „En dat valt voor mij niet mee. Ik wilde mijn kinderen graag verantwoordelijk heid geven, maar om nu te zeggen: zoek het zelf maar uit, cfat doé je ook niet zo gauw. Je blijft er immers mee bezig, want om een onderne ming zo ineens los te laten, dat valt niet mee. Hoe beleef je zoiets? Voor mij is dat heel emotioneel." De Thoolse ondernemer is niet de man die nu, bevrijd van alle zorgen, op gelucht aan 2001 begint. „Ik hoop dat ik vrij kan worden van het be drijf", zegt hij. Het echtpaar Van 't Hof-Goedegè- buure blijft bij het bedrijf wonen. „We kijken op de beestjes buiten, we wonen hier naar ons zin." Meer dan- tot nu toe zal Wim van 't Hof zich op zijn watersporthobby rich ten. Met zijn motorboot is hij lid van de vereniging Grand Banks. „Vorig jaar waren we met 54 boten in Rotterdam op de Kop van Zuid. Dat was een hele belevenis. Ik pro beer er altijd voor te zorgen, dat mijn boot er het mooiste uitziet." Ook daarin komt de ambitie van de Thoolse ondernemer in ruste naar voren. De kosten van drinkwater stijgen voor de kleinverbruiker beperkt, maar die van stroom en aardgas gaan fors omhoog. Verhoging van het btw-ta- rief van 17,5% naar 19% én van de energiebelasting zijn daar debet aan. Volgens Delta Nutsbedrijven is een gemiddeld gezin dit jaar 393 gulden (12,3%) meer aan energiekosten kwijt. Overigens krijgt men die via een verlaging van de loon- en inkomstenbelasting weer terug. Het rijk wil op deze manier de mensen stimuleren om zuiniger om te gaan met energie. Waren de eerste 800 kilowattuur elek triciteit en 800 kubieke meter aardgas tot nu toe vrijgesteld van de energie belasting, vanaf 2001 is het volledige verbruik belast. Wél krijgt iedere aan gesloten woning over een periode van twaalf maanden een bedrag van ƒ371,28 belastingvermindering. Voor stroom gaat het belastingtarief - voor de eerste 10.000 kWh - met ruim 58% omhoog naar 15,3 cent per kWh. De energiebelasting op aardgas (voor de eerste 5000 kubieke meter) stijgt met bijna 29% naar 31,5 cent per kuub. Stroom gaat bij Delta tussen de 14,8 en 24 cent per kWh kosten (afhanke lijk van de soort meter) inclusief btw, maar exclusief energiebelasting. Het vastrecht gaat met ongeveer 70% om hoog. Ook de milieuvriendelijke groene stroom wordt elf tot twaalf procent duurder en gaat 30,1 tot 39,4 cent per kWh kosten. Hierover wordt geen energiebelasting geheven. Delta schaft de toeslag voor het bedrijfsmi- lieu-actieplan af, maar voert een vast recht in voor levering en meterhuur. De gasprijs (inclusief btw maar exclu sie energiebelasting) gaat per kubieke meter omhoog van 47,6 naar 55 cent. De energieheffing stijgt van 24,4 naar 31,5 cent per kuub en moet over het volledige verbruik betaald worden. Wat nauwelijks stijgt zijn de drinkwa- terprijzen, die onder het lage btw-ta- rief (6%) blijven vallen. Delta ver hoogt de prijs met een stuiver naar ƒ2,34 per kuub (inclusief 32 cent grondwaterbelasting) en de belasting op leidingwater gaat met een cent omhoog naar 31 cent per kuub (maxi maal 300 kuub per aansluiting is be last). Het vastrecht blijft op ƒ7,82 ge handhaafd. Overigens is het Zeeuwse nutsbedrijf hiermee een stuk duurder dan waterleidingmaatschappij Noord- West-Brabant, die Sint-Philipsland bedient. Dit bedrijf rekent nu ƒ1,57 per kuub drinkwater (zes cent meer), waarbij nog 47 cent grondwaterbelas ting komt en (over de eerste 300 kuub) 31 cent belasting op leidingwa ter (ecotax). Het betekent dat een Sint-Philipslander drie dubbeltjes per kuub leidingwater goedkoper uit is dan een Tholenaar. Noord-West-Bra bant hanteert een vastrecht van ƒ8,48 voor aansluitingen met een eigen wa termeter. Een inwoonster van 's-Gravenpolder is inmiddels een actie begonnen tegen de tariefsstijging. Ze wil maandag middag een demonstratie organiseren bij het hoofdkantoor van het nutsbe drijf in Middelburg en dan ook verza melde handtekeningen van medestan ders overhandigen. Op de onlangs gehouden aandeelhou dersvergadering van Delta werd vast gesteld dat het nutsbedrijf het op één na goedkoopste in Nederland is. Di recteur P. Stoter gaat na tien jaar (en daarvoor twintig jaar directeur van WMZ) met pensioen. Hij wordt op gevolgd door Vlissinger J.H. de Back, die nu algemeen directeur is van Pe- chiney. Advertentie I.M. De stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ) wil bekijken of het mo gelijk is om in het verpleeghuis van Ten Anker in Tholen kleinere woon groepen te vormen. Nu zijn er op de afdelingen Stelberg en Vliedberg vier groepen van vijftien bewoners. Dat zouden er volgens de SVRZ tien van zes moeten worden. Dat vereist bouwkundige aanpassingen. Maar omdat Ten Anker nog een nieuw gebouw is, is dat voorlopig nog niet aan de orde. Wel wordt zoveel mogelijk gestreefd naar een 'thuissituatie' voor de be woners. En in het verzorgingshuis kan vanaf nu verpleeghuishulp worden gegeven. Dat zei vestigingsleider M. Felius dinsdag op de nieuwjaarsre ceptie in Maartenshof, de Rozeboom en Ten Anker. In de nieuwe aanpak van kleinere woongroepen, krijgen de bewoners meer taken, zo lichtte Felius desge vraagd toe. Het gaat dan bijvoor beeld om het inkopen van bood schappen, het strijken van wasgoed en het voorbereiden van maaltijden. „Die dingen die ze thuis ook gewend waren te doen. Die thuissituatie wil len we zoveel mogelijk terugbren gen. We hebben daar al positieve er varingen mee opgedaan in andere instellingen van de SVRZ." Dit jaar beet de stichting het spits af in het woonzorgcentrum Maartens hof in Sint-Maartensdijk. Felius blikte terug en vooruit. Hij meldde dat voortaan bewoners in het verzor gingshuis van Ten Anker verpleeg huiszorg kunnen krijgen. Het gaat dan om bewoners die anders vanwe ge hun lichamelijke gesteldheid naar het verpleeghuis zouden moeten. Dat betekent dat deze bewoners niet hoe ven te verkassen van het verzor gingshuis naar het verpleeghuis. Dat is vaak een ingrijpende gebeurtenis. Volgens Felius betekent het dat er in tensiever zal worden samengewerkt tussen beide afdelingen. En dat de scheiding tussen het verzorgingshuis en het verpleeghuis minder duidelijk aanwezig zal zijn. Hij lichtte toe dat het voor heel het verzorgingshuis geldt. Het vereist geen grote bouw kundige aanpassingen, maar wel zul len er - indien nodig - extra voorzie ningen moeten worden aangebracht, zoals bad en toilet. Door deze aan pak kan een verhuizing, volgens Fe lius soms voorlopig, uitgesteld of voorkomen worden. De SVRZ streeft er dus naar om de groepsgrootte in het verpleeghuis te verkleinen. Kleinschaligheid is dan ook het sleutelwoord voor het toe komstige beleid. „Kleinschalig wo nen en werken heeft de volle aan dacht. De wijze waarop nu zorg en diensten worden verleend, geven be woners en medewerkers veel zeker heid en veiligheid. Daar is ook veel goeds over te zeggen. Maar ondanks .deze manier van werken, zet de SVRZ een koers uit om die zorg- en dienstverlening nog beter kan ma ken." Volgens Felius is daarvoor een groot draagvlak nodig van medewerkers, bewoners en familieleden. De nieuwbouw van de serviceflat bij Ten Anker komt volgens hem steeds dichterbij. Maar, zo wees hij erop, hoe meer partijen er aan tafel zitten die bij het project betrokken zijn. hoe langer het duurt voordat er een schop de grond in gaat. „Hopelijk zal in 2002 of 2003 de nieuwbouw afgerond zijn." In Poortvliet kunnen de huurders vol gens Felius dit voorjaar al gaan wo nen in de .12 seniorenappartementen aan de Zuidstraat en Molenstraat. De coördinatie van de zorg, de activitei ten voor de bewoners en de alarme ring worden door Ten Anker ver zorgd. Ook voorzitter A. den Haan van de bewonerscommissie van Maartenshof sprak de zaal toe. Hij betreurde het dat twee bushaltes (op de Haven en Onder de Linden) in Sint-Maartens dijk verplaatst zijn naar de Provincia- leweg, buiten de bebouwde kom. „Dit alles om het openbaar vervoer renda bel te houden. In het verleden werden tekorten in het openbaar vervoer door het rijk en door de provincies afge dekt met gemeenschapsgeld. Belas tinggeld dus, op basis van een goede dienstverlening'die ervoor zorgde dat alle woonkernen werden aangedaan. Dus niet zoals hier aan het einde van de rondweg. Dit is mijns inziens geen goede dienstverlening." Inschrijvingen van nieuwe bedrij ven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand december. Slagers Vlees Centrale Zuid-West b.v., Energieweg 9, groothandel in vers vlees, 5 personeelsleden, ver plaatsing bedrijf van buiten Zeeland. R. Ou wens, Zoutziedersdreef 17, ambulante handel in stoffen, 1 per soneelslid, verplaatsing bedrijf van buiten Zeeland. Boomkwekerij De Jongste, Burg. v.d. Hoevenstraat 5, kwekerij en groot- en kleinhandel in sierhees ters, bomen en struiken, 1 perso neelslid. Interpak b.v., Slabbecoornweg 11, het plakken van dozen en het inpak ken en verpakken van goederen. Het oprichten en verwerven van, het deelnemen in, het samenwerken met, het voeren van de directie over, alsmede het (doen) financieren van andere ondernemingen in welke rechtsvorm ook. Het verstrekken en aangaan van geldleningen, het be heer van en het beschikken over re- gistergoederen en het stellen van ze kerheden, ook voor schulden van anderen. Het verrichten van al het geen met het vorenstaande verband houdt of daartoe bevordelijk kan zijn, 30 personeelsleden. RTH technical services, Deltaweg 1, ontwikkelen, vervaardigenen imple menteren van technische oplossin gen in metaal en kunststof, 1 perso neelslid. Klussenbedrijf Ruud van Bemmel. Veerstraat 29, klussenbedrijf, 1 per soneelslid. A.H. en R.H. den Ouden makelaars in medische technieken. Den Hamel 10, advies in medische technologie, ontwerp en service medisch techno logische apparatuur, advies en on derzoek op het gebied van bewe gingstechnologie en ergonomie, 2 personeelsleden. Thoolse hypotheken en verzekerin gen, Poststraat 2, assurantiebemid- delingbedrijf, 2 personeelsleden. Dorst installatie en montage D.I.M., Koning Haakonstraat 2, het installe ren en monteren van horeca-appara- tuur, exclusief gas- en waterleiding, kleine loodgieterswerkzaamheden zoals repatie van plat dak, goten, enz., 2 personeelsleden. Florijn adviesgroep, Jacoba van Beierenstraat 21, het leveren van advies in financiën en verkoop van producten zoals koopsom, verzeke ringen en hypotheken, 1 personeels lid. Grama timmerwerken, Pyruslaan 6, het verrichten van alle voorkomende timmerwerken, 1 personeelslid. Aviation Quality Systems, Wilhelmi- nastraat 7, het opstellen en onderhou den van kwaliteitssystemen, 1 perso neelslid. Multi beheer b.v., Paasdijkweg 33, holdingmaatschappij, geen personeel. Budelpack on Site b.v., Paasdijkweg 15, verpakken en produceren voor derden, 1 personeelslid. 't Houtkotje, Hogeweg 25, vervaardi gen van, klein- en ambulante (markt-) handel in houten artikelen, geen per soneelsleden. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie LM. bruidsmode Nieuwe japonnen Enorme collectie bruidsstoffen ytï 2411 AF Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 Om u zo goed mogelijk te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak Advertentie I.M. Dhr. De Jonge rechts) wenst dhr. De Wilde alle goeds voor 2001 op de nieuwjaarsreceptie in Maartenshof.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 5