Nationale titels en persoonlijke records voor schoonspringster Renate Geuze Jan Verreijen gaat weg bij Smerdiek Ruucstoppelen grossiert in titels en heeft Zeeuws kampioen in huis Thoolse voetballers in eredivisie en nationaal jeugdelftal Vrijdag 5 januari 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Ook in een teamsport valt individueel succes te behalen. Dat bleek het afgelopen jaar in de voetballerij, waar de 21-jarige doelman Jörg van Nieuwenhuijzen uit Tholen met het Roosendaalse RBC naar de eredivisie promo veerde. Zijn plaatsgenoot John Schot kwalificeerde zich met het Nederlands elftal tot 16 jaar voor het Europees kampioenschap. En rugbyer Christian Moeliker uit Tho len debuteerde in het nationale zestiental. Twee nationale titels schreef schoonspringster Renate Geuze op haar erelijst bij. Seizoen Kuzee in duigen Eerste zege Dees Toptien darten Trainerscarroussel draait op volle toeren Jan Verreijen en Smerdiek gaan aan het eind van het sei zoen uit elkaar. Verreijen gaf zelf aan dat hij er bij de vierdeklasser mee op wilde houden. Rien Smits traint ook volgend jaar weer op het eigen dorp bij Stavenisse. Pim Potappel, eveneens uit Stavenisse, stopt na één sei zoen alweer bij Flakkee. Volgende week wordt duidelijk heid verwacht bij Tholense Boys, SPS en Vosmeer. Heibel Intentie Rolstoelhockeyers en sportvissers timmeren internationaal aan de weg Met hun E-jeugdteam van Bi so '65 werd de tweeling Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland het afge lopen jaar landskampioen rolstoelhockey. En de Ne derlandse damesploeg - met Miranda Koop, Ilonka van Vossen en Clarinda en Truus Rijberg uit Oud-Vos- semeer in de gelederen - won brons op het wereld kampioenschap kustvissen in Italië. Ook bij de Euro pese titelstrijd kustvissen van de Efsa waren Thoolse vissers succesvol. Ze maak ten deel uit van de teams die eerste en tweede wer den. Opmerkelijk was ver der dat nogal wat turngroe- pen van Thoolse vereni gingen aan de weg timmer den. En De Ruucstoppelen behaalde met het eerste mixed team het Zeeuws kampioenschap. Springgroepen Nacompetitie Meisjes landelijk Met dit elftal plaatste hij zich voor het Europees kampioenschap, dat dit jaar in Engeland wordt gehou den. Schot kreeg in mei de gemeen telijke aanmoedigingsprijs 1999 als talentvol sporter. Een derde succes volle voetballer, de 14-jarige Wil- mer Kousemaker uit Tholen die bij Nac in Breda speelt, mocht meedin gen naar een plaats in Oranje onder 14 jaar maar werd niet geselecteerd. Christian Moeliker uit Tholen speelt al een aantal jaren rugby bij Bekaro te Roosendaal. Op competi tieniveau komt dit team uit in de ereklasse. Moeliker speelde voor het eerst, als invaller, een interland met het nationale zestiental. Het oe fenduel tegen de professionele jeugd van Zuid-Afrika eindigde roemloos voor de Nederlandse seni oren (10-100). ortjaarove Vaak stond Jörg vai\ Nieuwenhuij zen het afgelopen jaar niet onder de lat bij RBC. Maar wél tijdens het beslissende duel in de nacompetitie, tegen Excelsior, dat de Roosenda lers met 4-2 wonnen en hen voor het eerst op het hoogste niveau bracht. Weliswaar werd zijn con tract verlengd, maar ook in de eredi visie - waar RBC tot nu toe mager presteert - is de Tholenaar niet de eerste keus van de trainer. De bij de B-junioren van PSV Eind hoven op landelijk niveau acterende John Schot werd geselecteerd voor het Nederlands elftal onder 16 jaar. De Oud-Vossemeerse Renate Geuze blijft goed presteren bij het schoon- De ambitieuze Joost de Wilde turnt nu in Rotterdam omdat hij zich daar beter kan ontwikkelen. springen. In mei won ze de nationa le titel op haar favoriete onderdeel de toren, terwijl ze bij het synch- roonspringen samen met Amanda van Gennip ook de sterkste was. Beide titels behaalde de meervoudi ge Thoolse sportvrouw met een nieuw persoonlijk record qua pun tental. Door te voldoen aan de topli- miet, handhaafde de Vossemeerse haar plaats in de nationale selectie en kon zodoende meedoen aan in ternationale wedstrijden. Een andere op nationaal niveau ac terende sporter zag zijn seizoen in duigen vallen. Zijn tweede jaar bij de nationale selectie had voor de Sint-Annalandse triatleet Jochem Kuzee de doorbraak moeten beteke nen. Een plotselinge hersenvliesont steking gooide echter roet in het eten. De in Heerlen studerende Ku zee is daarvan inmiddels hersteld. Bij het dammen was er succes voor eerstejaars juniore Jantien van Gor- sel uit Tholen. De zestienjarige werd - na een barrage - in haar cate gorie derde op het Nederlands kam pioenschap. Die plaats gaf recht op deelname aan het in Drente georgani seerde wereldkampioenschap, maar daar zag de Thoolse vanaf omdat ze dan net een vakantie had geboekt. Oud-Tholenaar Danielle de Vos (die nu in Wouw woont) bereikte de fi nale van het N.K. bij de dames, maar kon daarin dit najaar geen pot ten breken. En oud-inwoner Toby Hage wist zich dit keer niet voor de finale van de nationale damstrijd te plaatsen; de barrage in de halve fi nale verloor hij. De kustvissers waren vooral in teamverband succesvol, maar ook individueel boekten ze goede resul taten. Zo eindigden Miranda Koop en Sandra van Paassen uit Oud-Vos- semeer bij het N.K. dames als derde en vijfde. Rini Neele uit Sint-Maar tensdijk veroverde het brons bij de jeugd. En bij de Europese titelstrijd van de Efsa won Vossemeerder Frank v.d. Zande het individuele klassement, terwijl zijn dorpsge noot Arjan Rijnberg derde werd. De 17-jarige Joram Dees uit Tholen won zijn eerste wielerwedstrijd. De junior kwam in Roosendaal als eer ste aan de meet. Dees maakt deel uit van de districtsselectie Zuidwest- Nederland. IJoor een vijfde plaats op het districtskampioenschap Zee land/West-Brabant plaatste de Tho lenaar zich voor het nationaal kam pioenschap. Maar in die wedstrijd kwam hij ten val en werd na vier ronden uit de koers genomen. Op het Nederlands kampioenschap voor clubteams eindigde Dees - met drie ploeggenoten van Theo Mid delkamp - als vierde in zijn catego rie. In de drie Thoolse wielerkoersen imponeerden de streekrenners nau welijks. Marco van Haaften uit Sta- venisse stapte zowel in Oud-Vosse- meer, Sint-Maartensdijk als Tholen voortijdig af. Zijn broer Arjan deed dat ook, behalve dan in Tholen waar hij een van de smaakmakers was doch buiten de prijzen bleef. Wél werd de Stavenissenaar een dag la ter tweede in Fijnaart en pakte in de weken daarna diverse prijzen mee. Vossemeerder Peter Metske werd in zijn woonplaats dertiende, in de smalstad 24e en viel in Tholen bui ten de prijzen. Bij de dameskoers in Vossemeer haakte triatlete Marian ne v.d. Velde uit Tholen ook al snel af. Hier was wereldkampioene Le- ontien Zijlaard-van Moorsel - die op het laatste moment inschreef - oppermachtig. Ze stond in maart aan de vooravond van een prima seizoen met meerdere gouden me dailles op de olympische spelen in Sydney. Hulde viel ook de 70-jarige toerfietser Piet Weijers uit Sint- Maartensdijk ten deel. Zijn club De Bidon zett hem in het zonnetje om dat hij gedurende zijn 19-jarig lid maatschap 50.000 kilometer op de pedalen stond. Turntalent Joost de Wilde uit Sint- Maartensdijk verruilde WIK Sint- Annaland voor SDS te Rotterdam, waar hij zich verder in zijn sport wil ontwikkelen. De dertienjarige viel op het Nederlands kampioenschap buiten de prijzen, mede doordat hij een enkelblessure opliep. De lande lijke toestelfinale leverde hem op de brug een derde plaats op en aan de ringen een zesde plaats. Op het re giokampioenschap van de KNGU werd Joost eerste in zijn categorie, evenals Benjamin van 't Hof en Ar- mand Looyé uit Sint-Annaland. Bij de dames in de E-categorie werden Maritha Bungener en Wieteke Moerland uit Sint-Annaland respec tievelijk derde en vierde. Zeven jeugdige Thoolse tennissers werden geselecteerd voor hel Zeeuwse regiokampioenschap. Ze bleken echter niet opgewassen te gen de Zeeuwse top; alleen Joris Verkouteren uit Tholen bereikte de tweede ronde en sneuvelde daarin. In het tafeltennis veroverde Sint- Annalander Christian van 't Hof voor de elfde keer de Thoolse titel. Hij bleef ongeslagen en klopte in de finale Ad Verhage uit Anna Ja- cobapolder. De 16-jarige Danny Steijn uit Sint- Philipsland is doorgedrongen tot de landelijke toptien bij het darten. Op het open N.K. voor de jeugd bereikte hij de laatste 32. Steijn speelt in clubverband bij No Mer cy in Roosendaal. In de duivensport was Kevin v.d. Berge uit Tholen succesvol. Hij werd - met dertien overwinningen - Zeeuws jeugdkampioen bij de aangewezen duiven. En bij de se nioren was hij eerste in de klasse oude duiven. Peter op den Brouw uit Sint-Maar tensdijk won het kleiduivenschie- ten van de KNJV Tholen/Sint-Phi- lipsland. Hij miste slechts één keer. Bij de gehandicaptensport leverde Ard Burgers uit Sint-Annaland een prestatie van formaat. Hij deed in Spanje mee aan de Ronda Ciclista, voor verstandelijk gehandicapten. Bij de recreanten eindigde hij in deze vijfdaagse wielerkoers als 69e. Burgers werd begeleid door Tom Viergever uit Sint-Maartens dijk. De stichting voor visueel ge handicapten (Vigeta) organiseert naast tandemtochten ook een bow- lingcompetitie. Die werd het afge lopen jaar gewonnen door Peet Tholenaar uit Oud-Vossemeer, met Annelies Roggeband uit Tholen op de tweede plaats. Jörg van Nieuwenhuijzen promoveerde Renate Geuze mocht ook het afgelopen jaar met de nationale schoonspringselectie naar wedstrijden in het buitenland. met RBC naar de eredivisie. De samenwerking tussen Jan Ver- contact met mij zouden opnemen reijen en Smerdiek duurt ditmaal over de plannen voor het komend niet langer dan een jaar. De oefen- meester uit Oud-Vossemeer hielp de club uit de smalstad aan het eind van het vorig seizoen uit de brand toen Ard Beurkens onverwacht te kennen gaf ermee te stoppen. Ver reijen, eerder drie jaar actief bij Smerdiek, wil niet ingaan op de achtergrond van zijn besluit. Even min is er duidelijkheid over zijn toekomst als trainer. „Je weet nooit hoe dat loopt. Eerder dacht ik ook al op mijn lauweren te kunnen rusten. En toen kwam ineens Smerdiek in beeld. We wachten het rustig af." Voorzitter Rien Vroegop van Smer diek benadrukt de verdiensten van Verreijen. „Jan heeft hier drie jaar lang heel goed werk verricht. Daar om was hij voor ons deze zomer ook het beste alternatief toen Ard stopte. Deze keer vond Jan de sa menwerking met de spelersgroep iets minder dan tijdens de vorige periode. In goed overleg kom je dan tot de conclusie dat het beter is om uit te zien naar een andere trainer. De spelers vinden het jammer en ook als bestuur hebben we goed met hem kunnen samenwerken. Binnen tiu en veertien dagen hopen we dui delijkheid te hebben over zijn op volger." Rien Smits en Stavenisse waren er «nel uit. Beide partijen wilden graag friet elkaar verder. Belangrijk voor Smits was dat de spelersgroep ach ter hem stond. „Niemand had be zwaar", aldus Smits. „Juist omdat je in je eigen dorp aan de slag bent, wilde ik dat graag weten. In je eigen gemeenschap werken is toch anders dan wanneer je elders aan de slag frent." Bij Stavenisse blijft alles bij het oude. Behalve Smits, die aan zijn derde seizoen begint, gaan ook elftal leider Bert van der Jagt en keeperstrainer Wim Gierman ver der. seizoen, maar ik heb officieel nog niets gehoord. Wat ik weet, heb ik in het clubblad moeten lezen. Dat is natuurlijk de omgekeerde wereld." Bij Flakkee zorgt een toekomstige sponsor voor de nodige problemen. Deze sponsor, die ook actief is in het betaald voetbal bij FC Dor drecht, zou het liefst zien dat Flak kee zich concentreert op de zondag. Nu heeft de club nog twee afdelin gen. In het zaterdagvoetbal zijn vijf seniorenteams en de nodige jeugd- elftallen actief. Later deze maand wordt op enkele bijzondere leden vergaderingen over de toekomstige organisatie van de club beslist.„De sfeer is absoluut niet prettig", drukt Potappel zich voorzichtig uit. „De zaterdagafdeling voelt zich overval len door de plannen. Het is jammer, want het is een ambitieuze club met een schitterende accommodatie. De nieuwe sponsor wil ook graag ho gerop en wil daar veel voor doen. Maar in die plannen komt de zater dagclub en de zaterdagtrainer naar alle waarschijnlijkheid niet voor. Daarom kijk ik rond voor een ande re vereniging." De plannen van Leo Havermans bij Vosmeer en SPS-trainer Johan Sul kers zijn nog niet bekend. De kans dat Leendert Geelhoed doorgaat bij Tholense Boys is vrij groot. Het be stuur, de overige leden van de tech nische staf en de spelers gaan graag met Geelhoed verder. Ook Geel hoed is genegen om er een derde jaar op De Bent aan vast te knopen. „Het ziet er goed uit", aldus be stuurslid technische zaken Herman Draaijer. „Alle partijen hebben de intentie om met elkaar verder te gaan. We zijn nu bezig met het in vullen van de details en hopen vol gende week duidelijkheid te heb ben." Het eerste mixed team van De Ruucstoppelen zorgde voor een Sint-Philipslandse tennisprimeur met het behalen van de Zeeuwse titel. Pim Potappel uit Stavenisse kijkt wel uit naar een nieuwe vereniging. Zijn overstap van Brouwershaven naar het ambitieuze Flakkee is op een teleurstelling uitgelopen. Niet zozeer vanwege de sportieve resul taten. De vierdeklasser uit Middel- harnis is na een moeizame start in de race voor de tweede periode. Bij Flakkee is er echter heibel in de ;tent. Waarschijnlijk wordt de zater dagafdeling van de club opgeheven. Potappel: „Voor mij is Flakkee een gesloten boek. De kans dat ik daar .doorga, is verschrikkelijk klein. Dat heb ik mijn spelersgroep ook ver teld. Het bestuur nog niet. We had den de afspraak dat zij in december Dzelcup Noad. Op de velden van voetbalvereniging Noad '67 wordt zaterdag de IJzeicup gehouden. De seniorenteams en de hoogste jeugd- ploeg spelen een onderling toernooi op een half speelveld. De 6e editie van de IJzelcup krijgt echter twee uit vallers. Het eerste team speelt in ver band met een inhaalwedstrijd tegen Breda liever een oefenpartij en de B- junioren moeten in de beker de kwart finale tegen Klundert inhalen. Modeltreinbeurs. In De Distel te Roosendaal wordt zaterdag van tien uur tot half vier een modeltrein-ruil beurs gehouden. Tevens zijn er mo delauto's verkrijgbaar. Een progressieve spierziekte weer houdt de Sint-Annalandse tweeling Van Dijke er niet van om sportief actief te zijn. Voetballiefhebbers pur sang, maar zelf beoefenen ze rolstoelhockey. In dc competitie eindigde het dertienjarige duo met zijn team op de tweede plaats. Ver volgens streden ze landelijk om dc hoogste eer en dat lukte. Feestelijk werden de nationale kampioenen vervolgens in hun woonplaats ont haald. Internationale roem was er voor Thoolse sportvissers. Niet alleen de dames die brons veroverden op het wereldkampioenschap in Italië, waarbij Miranda Koop met een zes de stek individueel de'beste Neder landse was. Het herenteam, met Remi Lindhout uit Sint-Maartens dijk in de gelederen, werd teleur stellend vierde. Drie keer deed Lindhout nu mee en evenzoveel ke ren werd hij vierde. Dan was er meer succes bij de Europese titel strijd van de Europese federatie van zeevissers die aan de Walcherse kust plaatsvond. Nederland won goud en zilver. Van het gouden team maakten Ernest Ripson uit Tholen en de Vossemeerders Theo Rijnberg en Frank v.d. Zande deel uit; de zilveren ploeg had het Vos semeerse echtpaar Frank en Miran da Koop alsmede Remi Lindhout uit de smalstad in de gelederen. Aan het tennisfront manifesteerde De Ruucstoppelen uit Sint-Philips- land zich nadrukkelijk. Het eerste mixed team werd Zeeuws kam pioen in de hoofdklasse, terwijl ook het vierde mixed team in de vierde klasse en het mix jeugdteam tot 18 jaar in de tweede klasse de kam- pioensvlag hesen. Eerder in het sei zoen veroverden het tweede heren team en drie damesteams (het tweede, derde en vierde) van de Sint-Philipslandse vereniging even eens het kampioenschap. Dat deden in de zondagcompetitie ook de eer ste herenteams van Sint-Annaland en van Jacoba van Beieren. Sint- Annaland 2 degradeerde uit de der de klasse. In de Thoolse'jeugdcom- petitie (12 tot 17 jaar) won TOV uit Oud-Vossemeer in beide poules. De tennisclubs bonden de strijd ook buiten de gravelbaan aan. Ze ver zetten zich tegen het plan van de gemeente om de huur voor de ba nen met liefst 40% te verhogen. En met succes, want uiteindelijk moes ten ze 'slechts' 20% meer gaan be talen. Thoolse turn(st)ers timmerden het afgelopen jaar nadrukkelijk aan de weg. Een springgroep van Olympia Tholen besloot mee te doen aan een plaatsingswedstrijd voor het N.K. en won daar het onderdeel minitrampoline op A-niveau. Vol gende maand doen de dames zo doende in Friesland mee aan de na tionale titelstrijd. Ze wonnen ook een regionale wedstrijd voor Zuid west-Nederland, waar ook op C-ni- veau lange mat en minitrampoline Thoolse teams als eerste eindig den. Op andere springwedstrijd van de KNGU promoveerden twee meisjes- en een damesteam van Olympia naar B-niveau, van Spido Oud-Vossemeer een meisjesgroep naar C-niveau en van WIK Sint- Annaland twee meisjesteams naar B-niveau, één naar A-niveau en een gemengd team naar B-niveau. Een damesgroep van Excelsior Poort vliet degradeerde naar D-niveau. In de finale van de regionale club teamwedstrijd pakte Olympia twee eerste en een tweede prijs op F-ni- veau, Excelsior een tweede prijs op F-niveau en WIK een tweede prijs op E-niveau. Een gemengd jeugd team van Kwiek Stavenisse werd eerste op de minitrampoline op een recreatief springtoernooi. WIK Sint-Annaland is door de KN GU erkend als 'mastervereniging' voor de regio, zodat daar onder des kundige leiding extra getraind kan worden om een hoger turnniveau te bereiken. Aan dat niveau werken ook een aantal jongens en heren. De regionale toestelfinale leverde Bart de Wilde van WIK vijf eerste prijzen en een tweede op, zijn club genoot Menno de Ruiter vier eerste prijzen en Marijn Dam van Spido één eerste. De gymnastiekbond no digde zes turners van WIK en Spi do uit voor deelname in regioteams op D-niveau. Met zo'n team be haalde Bart de Wilde landelijk een tweede prijs waarbij hijzelf indivi dueel de hoogste score had, terwijl Robin van Dijke individueel derde werd. Op voetbalgebied waren er voor de Thoolse clubs niet echt veel suc cessen weggelegd. WHS verspeel de de kans op nacompetitie. Smer diek en Tholense Boys bereikten die wel, maar liepen alsnog een promotie mis. Smerdiektrainer Ard Beurkens stapte, hoewel hij al had bijgetekend, tijdens die nacompeti tie op. Oud-trainer Jan Verreijen werd bereid gevonden opnieuw naar de blauw-zwarten te komen. Pierre Withagen van Smerdiek werd met een recordaantal van 28 doelpunten winnaar van het Een- drachtbode topscorerklassement. Bij WHS, stopte Johan v.d. Repe na twintig jaar in de hoofdmacht. Tho lense Boys werd uitgeroepen tot sportploeg van het jaar 1999 en won de Tholencup - op doelsaldo - ten koste van Stavenisse; in de nieuwe competitie staat de tweede klasser er allerminst florissant voor. Derdeklasser WHS won inmiddels de eerste periode en is nu dus wél verzekerd van nacompetitie. Niette min vertrekt trainer André Maas aan het einde van het seizoen bij de groen-witten. De kampioensvlag kon in top bij de dames van Smer diek in de vierde klasse, nadat ze alle wedstrijden op één na wonnen. Na een beslissingswedstrijd tegen Hoedekenskerke pakte ook Stave nisse 2 de titel, in de vijfde klasse reserve. Degradatie was er voor Tholense Boys 2 en SPS 2, terwijl WHS 3, Noad 4 en Noad B tussen tijds uit de competitie werden te ruggetrokken. In de nieuwe compe titie gebeurde dat ook met de B-junioren van Tholense Boys. De tweede keus van Noad is inmiddels doorgedrongen tot de halve finale van het bekervoetbal. Volleybalclub Intraco/AVC '87 had geen best seizoen. Het derde heren team werd weliswaar ongeslagen kampioen in de derde klasse, maar de beide andere herenteams én de dames degradeerden naar de twee de klasse. In het nieuwe seizoen zet de club - die weer AVC '87 heet - alle kaarten op heren 2. Ook badmintonclub Batho moest een veer laten. Geplaagd door bles sures en een zwangerschap was men genoodzaakt het eerste team uit de competitie terug te trekken. Het tweede team, dat vier klassen lager uitkwam, kon de gaten op dat niveau namelijk niet opvullen. Het eerste team van korfbalclub Emergo gaat aan kop in de veld- competitie, die in maart weer wordt hervat. In het voorjaar van 2000 pakte dc A-jeugd dc titel door vijf wedstrijden te winnen en één keer gelijk te spelen. De welpen ver speelden hel kampioenschap in de voorlaatste wedstrijd, maar de F- jcugd bleek in de zaalcompetitie wél de sterkste. Ook bij tafeltennisverenigin Smash '76 was er vreugde en verdriet. Het tweede team pakte dc titel in dc voorjaarscompctitic, maar degra deerde in het najaar weer uit de vierde klasse. Smash 3 degradeerde uit de zesde klasse. Het eerste seni orenteam promoveerde op verzoek naar dc eerste klasse. Bij de jeugd promoveerde het derde jeugdteam twee keer, ook het vierde team werd kampioen. Op verzoek promoveer den de meisjes voor de najaarscom petitie naar dc eerste klasse en ze veroverden daarin de titel, zodat ze na dc winterstop landelijk gaan spe len. In de bedrijvencompetitie van het zaalvoetbal won Blocmcnhal de A- poule en Jansen constructie de B- poule. Budelpack veroverde via strafschoppen de beker ten koste van Bloemenhal. Dc Mculvlietcom- petitie leverde in dc A-poule een kampioen op doelsaldo op: l'Espe- rance. In de B-poule ging dc titel naar Van Meer Boys. Schaakvereniging Denk en Zet leidt momenteel in de Zeeuwse eerste klas. Het team bereikte dc halve fi nale van de schaakbeker, maar werd daarin uitgeschakeld door hoofd klasser WZVSV uit Oostburg. In de schietsport won Prinses Julia na Scherpenisse op de kringwed strijd alle korpsbekers. Op haar ba nen in Sint-Maartensdijk werd de finale afgewerkt van de winterwed- strijd van de Zeeuwse Schietbond. Prinses Juliana won twee korpspri j- zen op geweer en Prinses Beatrix Stavenisse een korpsprijs op geweer en een op karabijn. Het grootste Thoolse sportevene ment het afgelopen jaar was op nieuw de Zevendorpentocht. De tocht van wandelsportclub Vosmeer trok 1331 deelnemers die vanuit Oud-Vossemeer 50, 40, 30, 15, 10 of 5 kilometer wandelden door de Thoolse polders. Schoolsportevenementen ontbraken dit jaar evenmin in Tholen. Het elf tal van De Rieburch, het zevental van De Schalm en de meisjes van de Sint Anthoniusschool werden eerste en strijden in mei voor de Zeeuwse titels. Bij het schooldammen ver sloeg School met de Bijbel Sint-An naland met één punt verschil De Rieburch, maar provinciaal werd het team voorlaatste. De Regenboog had de sterkste Thoolse schakers, doch provinciaal moesten ze - in Meulvliet - met een achtste plaats genoegen nemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13