Apotheek Werkman begint met 1200 artikelen in Tholen ai Plaatselijk nieuws GESLOTEN Wethouder: continuïteit huisartsenpraktijk gewaarborgd 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 29 december 2000 Onder invloed Keurslagerij JA. Geilings Fietser tegen brommer Klaverjassen Wegens inventarisatie op D.V. 2 en 3 januari tëPR Boekhandel SÊÉE "OOSTDIJK" Kerst bij de soos Truck aangereden Keizerin zoekt kerstverhaal Weet je het al? Bestel-/Bedrijfsauto's Herderstocht Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Peuterspeelzaal geplaagd door vernielingen Fout gekeerd Drukke kerstbingo Kerstzang Zondagsschool Kerst School met de Bijbel Dronkeman glijdt uit Kerst Juliana van Stolbergschool Met een recept voor 'liquiritae radix m.f. tabulae d.t.d. flac I S. 3ddl tab' ging wethouder W.C. van Kempen dinsdagavond naar de nieuwe apotheek Tholen in de voormalige VSB-bank op de hoek van de Hoog- straat/Stoofstraat. Het apothekersechtpaar Werkman- Lemmens overhandigde hem een doosje met hoestpastil- les, waarmee voor de wethouder de geheimtaal was opgelost. „Deze apotheek is een aanwinst voor Tholen", zei Van Kempen. Vijf assistentes Strategische beslissing Gebouw benut Steriele bereidingsruimte De Vijfhoek Wilt U vrijblijvend advies? lis Tholen Een 52-jarige inwoner is rond mid dernacht vrijdag aangehouden we gens het rijden onder invloed van alcohol. Eerder op de avond was hij met zijn auto op de Oud-Vosse- meersedijk de bosjes ingereden en door een getuige thuisgebracht. Een blaastest wees uit dat de man 3,5 keer de toegestane hoeveelheid al cohol had genuttigd. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van tien uren. Tholen, Vossemeersepoort 13 St. Philipsland, Voorstraat 28 4 gehaktballen en 4 saucijzen 10,- Rundergehakt 1 kilo 8,98 Half-om-half gehakt 1 kilo 7,98 Soep- of hacheevlees 400 gram 6,98 Snackballetjes (div. soorten) 100 gram 2,25 Grillworst (uit eigen keuken) 100 gram ƒ1,95 Kip-kerriesalade 100 gram ƒ2,25 Roombrie 100 gram ƒ1,95 Russisch ei, vlees- of zalmsalade 600 gram 4,98 Aanbiedingen geldig vanaf woensdag 27 december t/m zaterdag 30 december Dinsdag 2 januari 2001 zijn de winkels in Bergen op Zoom, Tholen en Sint- Philipsland DE GEHELE DAG GESLOTEN Advertentie I.M. Een 12-jarige fietser maakte don derdagmorgen op het fietspad langs de Postweg een slinger naar links en raakte daarbij een tegemoetkomen de 16-jarige bromfietser. Beide rij wielen raakten beschadigd en de bromfietser hield aan de botsing een pijnlijke pols over. Met negentig punten voorsprong heeft Aad Volwerk de wedstrijd ge wonnen van klaverjasclub Stad Tholen. De eerste vijf in de uitslag: 1. A. Volwerk 5011 p; 2. C. Hage 4921 p; 3. M. Verkerke 4907 p; 4. M. Noordijke 4836 p; 5. F. Bah- nerth 4582 p. Kerkstraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 Advertentie I.M. De kerstviering van de bejaarden- soos was een gezellige bijeenkomst. Na een welkomstwoord door mevr. Bijl werden er kerstliederen gezon gen. Ook werd het kerstevangelie gelezen en vertelde mevr. J. Vos een verhaal over de kerststal. Ook mevr. M. Tichem las een verhaal voor, ter wijl de dames N. Bijl en A. Goede- gebuure gedichten voordroegen. Na een hapje en een drankje sloot mevr. Bijl de middag af. Een truck met oplegger bestuurd door A. van P., is vorige week woensdagavond rond kwart over zes aangereden door M.B. uit Antwer pen. Het ongeluk gebeurde op de A4 bij Dinteloord. B. probeerde met zijn personenauto onze dorpsgenoot in te halen via een verdrijvings- strook op de weg. Bij het invoegen naar rechts kwamen beide voertui gen met elkaar in botsing en liepen daarbij schade op. De leerlingen van de Die Heene- trechtschool vierden donderdag het kerstfeest in hun door de leerkrach ten en ouderraad sfeervol versierde lokalen. Stemmige verhalen die bij Kerstmis horen, werden afgewis seld door een passend gezelschaps spel en het zingen van vrolijke lied jes. Daarna stond één van de hoogtepunten van het jaar op het programma: de gezamenlijke kerst maaltijd. De leerlingen lieten zich de broodmaaltijd goed smaken. Daarna verplaatste de viering zich naar de gemeenschapsruimte. Een aantal kinderen uit alle groepen beeldde er het verhaal uit van de keizerin die op zoek was naar het echte kerstverhaal en daartoe haar hele hofhouding commandeerde. De hovelingen kwamen uitsluitend met verhalen over zielige kerstbo men en koude winternachten, wat niet naar de zin was van de keizerin. Tot een oude soldaat het onbewaak te paleis binnenkwam. Hij zei dat hij alle oorlog en ellende beu was. En dat de keizerin van haar troon moest komen om mens te worden onder de mensen, zoals de Grote Keizer dat ooit gedaan had. Dan zou ze het ware kerstverhaal vinden. Tot besluit zongen de kinderen nog een aantal kerstliederen. Jong en oud woonden het kerstfeest bij in de speelzaak van School met de Bijbel De Ark, waar bestuurs voorzitter L. Konijn iedereen ver welkomde. De groepen 1 t/m 5 had den de voorgaande weken het ad- ventsspel 'Weet je het al?' ingestu deerd. Elke week werd een kaars aangestoken en deze avond mocht ook de grote kaars branden. Omdat in de advents- en kersttijd de lezin gen uit het evangelie van Lucas cen traal stonden, werden die vertolkt door meester Wisse - samen met de groepen 6 t/m 8 - die de persoon van Lucas uitbeeldde. Directeur C.L. van Dis begeleidde de samen zang en de liedjes van de kinderen op het orgel. Onder leiding van juf Meerbeek speelden twee blokfluit groepjes kerstliedjes. En juf Boog- aart vertelde een kerstverhaal 'Wie heeft het gedaan?' De avond werd besloten door ds. D.A. Snijder, die als afsluiting het 'Ere zij God' liet zingen. Na afloop kon er nagepraat worden, terwijl de kinderen in hun eigen klas iets aten en dronken. Ie dere leerling kreeg nog een kerst boek en een zakje met lekkers. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Niet gezamenlijk, maar in groepjes maakten de leerlingen van de Sint- Anthoniusschool donderdag een herderstocht door het dorp, op zoek naar het kerstkind. Onderweg wer den diverse taferelen uitgebeeld, zo als herders met echte schapen, een herbergier die geen plaats had en muzikanten die blij waren met de geboorte van Jezus. Het kind werd in de Vossenkuil gevonden, waar aansluitend alle leerlingen mededen aan de kerstmusical 'Jowena en de viool'. Ouders, opa's en oma's kon den genieten van wat de kinderen in Vrijdag en zaterdag ♦Haaskarbonade 1 kg 12,50 «Ribkarbonade 1 kg 11,50 ^Rundergehakt 1 kg 8,95 Dinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg ƒ13,- Magere varkenskluiven 1 kg7,- Varkenshieltjes 1 kg 5,50 X Eigen gekookte ham 100 gram 2,50 Boterhamworst 150 gram 1,95 Gesneden jonge kaas 150 gram 2,10 Gesmolten komijnekaas 100 gram 1,35 Wij wensen u een gezellige jaarwisseling en een gezond 2001! Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. slechts veertien dagen tijd ingestu deerd hadden. Directeur P. Soffers sprak nog een woordje en daarna was men nog gezellig bijeen met een kopje koffie en een hapje. Sint-Annaland Peuterspeelzaal Olleke Bolleke wordt geplaagd door vernielingen. Penningmeester Hannie Hagenaars wordt er moe van. „We hebben ons vierde bordje verboden toegang al geplaatst, het gaas is reeds meerdere keren kapot gemaakt en nu is ook de groene brievenbus van zeventig gulden gesloopt. Vrijdag bleken ook de raamlijsten vernield. Het is allemaal zonde van het geld, want onze peuterspeelzaal moet alle ver nielingen zelf betalen, behalve aan het gebouw. Dat is voor rekening van de gemeente." Na de zomervakantie werd Olleke Bolleke voor het eerst gedupeerd. „Het speelhuisje en de glijbaan werden vernield en besmeurd en nog andere vervelende dingen wa ren er gebeurd. Dat werd ontdekt na een bruiloft in de Wellevaete. Men sen hebben de daders ook gezien, maar wilden niet getuigen toen wijkagent Weijler een onderzoek in stelde. De ruiten van het bushokje zijn ook gesneuveld, maar de hang jongeren hebben er part noch deel aan. Wij hebben aanwijzingen dat het om gebruikers van de Wellevae te gaat." Volgens mevr. Hagenaars wilde Olleke Bolleke met de nieu we accommodatie eigenlijk niet naar de Hoenderweg. „Twintig jaar hebben we zonder problemen in een hoek tussen de brandweerkazerne en het streekmuseum gezeten, maar we hadden geen keus. We moesten met de nieuwbouw naar de Welleva ete." Het bestuur van de peuter speelzaal hoopt dat de daders opge spoord worden en dat Olleke Bolleke verder gespaard blijft voor vernielingen. De auto van dorpsgenoot M.S. is donderdagmorgen beschadigd bij een aanrijding. Hij reed op de Rijksweg te Nieuw-Vossemeer achter H.S. uit Middelburg. Die besloot op de weg te keren rich ting Sint-Philipsland, maar ver zuimde daarbij de Sint-Annalan- der doorgang te verlenen. Ook de Middelburgse auto liep bij de bot sing schade op. De activiteitencommissie van WHS was zaterdag verrast over de belangstelling voor de kerstbingo. Liefst negentig mensen kwamen naar de kantine, en met enig pas sen en meten kreeg iedereen een plaatsje. Het werd een gezellige avond met tal van (wild)prijzen en een voortreffelijke erwtensoep voor de aanwezigen. Voor de kerstzangavond in de N.H. kerk was zaterdag veel be langstelling. VZOS, mannenkoor DEV, The Young Voices en Soli Deo Gloria zongen bekende kerst liederen. Samen openden ze met 'Kom in mijn hart'. Ook was er samenzang. Leen Heijboer en Lené de Graaf bespeelden het or gel, Cris Krijger het keyboard. De algehele leiding was in handen van ds. P.C. Hoek. Zondagsschool De Zaaier sloot het jaar op eerste kerstdag af met een kerstviering. Daarin was zang en declamatie te horen, Els Over- beeke deed een bijbelvertelling en Erna Fase las het verhaal 'Bank overval'. Lené de Graaf bespeelde het orgel. Ds. P.C. Hoek reikte Bijbels uit aan de kinderen die van de zondagsschool af gaan. De leerlingen van de School met de Bijbel verzorgden donderdag een kerstviering in de N.H. kerk. Declamatie, (samen)zang en Schriftlezing wisselden elkaar af. Ook speelde een blokfluitgroepje bekende kerstliedjes. Ds. P.C. Hoek verzorgde de sluiting. Stavenisse Een 20-jarige inwoner die te diep in het glaasje had gekeken, is van zaterdag op zondag rond midder nacht op het Van der Lek de Clercqplein met zijn auto tegen twee andere auto's gebotst. Het wegdek was rond zeven uur glad, de man reed waarschijnlijk te hard en bovendien tegen het verkeer in in een éénrichtingstraat. De be stuurder kon niet tijdig stoppen en reed zijn eigen auto en die van een 47-jarige inwoner total loss. Ver der raakte de auto van een 38-jari- ge inwoner beschadigd. Alle inzit tenden bleven ongedeerd. De twintigjarige bleek twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. Hij kreeg een rijverbod van drie uren en bekeu ringen voor het rijden onder in vloed en het veroorzaken van een ongeval. De groepen 3 t/m 8 van de Juliana van Stolbergschool vierden het kerstfeest vrijdagmiddag in de ge meenschapsruimte. Ze zongen lie deren, zegden teksten op of maak ten muziek. Zo speelden Elja de Feijter en David v.d. Velde samen op de bugel. Juf Marian Melis ver telde over een oude man die zijn hond kwijt was, maar het verhaal eindigde goed. Alle kinderen kre gen tenslotte een presentje. De kleuters waren donderdag avond al aan de beurt. In de ver sierde gemeenschapsruimte zon gen ze liederen en zeiden versjes op, afgewisseld met samenzang. Juf José de Klerk las het bijbelver haal over de geboorte van de Hee- re Jezus, terwijl juf Visser een spannend verhaal vertelde over twee meisjes die een angstig avon tuur met hun fiets beleefden. Met een boek en een fruitzak gingen de kinderen naar huis. Vrijdagmorgen togen de kleuters naar het woonzorgcentrum Maar- tenshof, om daar hun liedjes en versjes aan de bewoners te laten horen. Ook deelden de kinderen aan alle bewoners een kalendertje uit. ZIE VERDER PAGINA 3 Voor A.J. Werkman en mevr. S.E.B. Werkman-Lemmens (beiden apothe ker en beiden 36 jaar) ging een grote wens in vervulling. Ze zitten tien jaar in het vak en werkten tot voor kort in loondienst bij een apotheek in Gorin- chem. Nu hebben ze een eigen onder neming dankzij de samenwerking met de drie huisartsen E.N. Mellema, R.P. Kale en A.H.B. Bakkerus, die bereid waren om hun eigen apotheek over te dragen. „We beginnen met een kernassorti ment van 1200 artikelen, maar ge middeld heeft een apotheek 2500 ar tikelen in voorraad", vertelt Werk man. „Daar groeien we geleidelijk naar toe. We wachten daarvoor de re ceptuur van de ziekenhuizen af, zodat we goed kunnen inspelen op de plaatselijke situatie. Maar wat 's mor gens besteld wordt, hebben we toch 's avonds in huis. Alles in voorraad hebben, dat kan nooit, want er zijn in Nederland tussen de 45.000 en 50.000 artikelen voor een apotheek." Het assortiment zit voor het grootste deel - 900 tot 1000 artikelen - on zichtbaar in een grote kast die ver deeld is in een grote hoeveelheid la den. Vooraan bij de balie staan open en bloot de zogenaamde vrije ver koopartikelen die zonder recept ver krijgbaar zijn, waaronder aspro, strepsils en hansaplast. „We nemen echt niet alles in huis, maar onder scheiden ons ook hier in kwaliteit", aldus mevr. Werkman. „Dat betekent dat we bijvoorbeeld ook bij aspro aan medicatiebewaking doen om onge wenste zaken tegen te gaan. We bege leiden het gebruik van geneesmidde len." Het echtpaar Werkman krijgt de steun van vijf apothekersassistentes. Twee zijn er afkomstig van dokter Mellema, één van dokter Kale en twee zijn er nieuw. „We wisten niet wat ons overkwam, toen er spontaan sollicitaties binnenkwamen nadat het artikel over onze komst naar Tholen in de Eendrachtbode had gestaan. Twee op Tholen woonachtige apo thekersassistentes die buiten het ei land werkten, zijn nu bij ons in dienst gekomen. We hadden zelfs nog meerkandidaten, onvoorstel baar!" Ingrid Beerling, Loes Seebregts en Mariët Buysen zijn van de plaatselij ke huisartsen afkomstig, Fredi Jans sen en Bineke Smit vormen de twee nieuwe gezichten. Samen met het echtpaar Werkman zorgen ze ervoor, cfet de apotheek van maandag tot en met vrijdag geopend is van 8.30 tot 17.30 uur en voorlopig ook elke za terdag twee uren: van 12.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Op zondag kan men terecht van 17.00 tot 18.00 uur. De huisartsen van Poortvliet en Oud- Vossemeer verzorgen samen met hun drie collega's uit Tholen de week enddiensten. De bedoeling is, dat wanneer dokter Padt of dokter Van de Weijer dienst heeft, zij ook de ge neesmiddelen leveren, ook aan pa tiënten in Tholen. „Dat moet de in spectie echter nog goedkeuren", zegt mevr. Werkman. Daarom blijft de apotheek in Tholen voorlopig elke zaterdag en zondag open, totdat de goedkeuring binnen is. Voor de huisartsen is de vestiging van een zelfstandige apotheek een grote verandering. Ze zijn daarmee van een stuk werk en aanloop van mensen verlost. „Ik zie het meer als een strategische beslissing, dan dat we nu van een last af zijn", vertelt dokter Mellema. „Om het huisart senvak in de toekomst aantrekkelijk te houden, moesten we deze beslis sing wel nemen. Wanneer je als huis arts met een verloskundepraktijk een waarnemer wilt hebben, vang je al bot. Een apotheek is ook een ver zwarende factor. Zonder verloskun de en zonder apotheek kun je als huisarts gemakkelijker waarnemers en opvolgers krijgen." Mellema onderstreept dat de drie Thoolse huisartsen zelf het initiatief genomen hebben voor het afstoten van de geneesmiddelenvoorziening. „We wilden niet afwachten tot we overvallen werden. Een goede sa menwerking met een apotheker is belangrijk voor de patiënten. Maar we zullen zeker aan de nieuwe situ atie moeten wennen. Mijn collega's en ik hadden ieder twee assistentes in deeltijd. Het grootste deel van hun werk werd in beslag genomen door de apotheek. Dat valt nu weg en daar merken de artsen ook wat van. Wij hebben dan meer onze handen vrij voor andere zaken", aldus dokter Mellema. Zijn twee assistentes zijn allebei naar apotheek Werkman overgegaan, col lega Kale houdt zelf één medewerk ster met het diploma dokterassistente (de andere is bij apotheek Werkman in dienst gekomen) en dokter Bakke rus heeft zijn twee assistentes nog, al zal er daar één van vertrekken nu de apotheek is weggevallen. Volgens dokter Mellema krijgen de heden daagse doktersassistentes meer ta ken, zoals bijvoorbeeld wratten- Wethouder Van Kempen feliciteert het echtpaar Werkman met de nieuwe apotheek. spreekuur, het geven van injecties, en dergelijke. Wethouder Van Kempen haakte in zijn openingstoespraak in op die nieuwe ontwikkeling. „De vestiging van deze apotheek is goed voor de toekomst van de huisartsenpraktijk", zei de wethouder. „De continuïteit wordt hiermee gewaarborgd. Een apotheek is goed voor de plaatselijke gemeenschap en zo'n nieuwe voor ziening kan ook uitstraling hebben op de rest van de gemeente, al zullen de inwoners van Sint-Philipsland moge lijk sneller naar Steenbergen gaan dan naar Tholen omdat ze historisch meer op die Brabantse gemeente zijn gericht. Maar Tholenaren hoeven niet meer naar de apotheek in bijvoor beeld Halsteren wanneer ze op het ei land niet terecht kunnen." Van Kempen noemde het ook posi tief dat de voormalige VSB-bank een nieuwe bestemming heeft gekregen. „Lege gebouwen, zeker in de stads kern, zijn een aantasting van de leef baarheid. Daarom vindt het gemeen tebestuur het plezierig dat er weer een gebouw is benut." Van Kempen heette het apothekersechtpaar Werk man met zijn twee kinderen welkom in Tholen. „Ik hoop dat u zich hier snel thuisvoelt. Heel veel succes ge wenst, ook alle medewerksters, en heel veel voldoening in uw werk", aldus de wethouder. Een gedenksteen herinnert nog aan de vorige bestemming van het pand: bankgebouw. „Bij de verbouwing is alles redelijk intact gebleven, behalve het kogelvrije glas in het midden. We voelen ons hier toch wel veilig", zegt apotheker Werkman. Behalve de gedenksteen zijn ook twee keukenblokjes van de bank ge handhaafd. Eén beneden en één bo ven in het pand dat aan de Stoofstraat grenst. Daar is een kantine voor de medewerksters naast de open berei dingsruimte en een afgesloten, sterie le bereidingsruimte voor de genees middelen. Het gezin Werkman woont boven de apotheek aan de Hoogstraatzijde. „Maar we leven nog uit de verhuis dozen", vertelt dhr. Werkman. „Het is nog even improviseren omdat de verbouwing en inrichting van de apo theek onze eerste prioriteit had." De officiële opening werd o.a. bijge woond door de ouders en andere fa milieleden van de apotheker, de vijf assistentes, de drie Thoolse huisart sen met hun echtgenotes, voorzitter Padt van de Thoolse huisartsenver eniging, tandarts Roefs en notaris Schot. Voor 2001 staat een volgende belang rijke vernieuwing in de gezondheids zorg op stapel: de gezamenlijke huis artsenpraktijk op de hoek Jan van Bloisstraat/Molenvlietsedijk, de zo genaamde Vijfhoek. Dokter Kale is hiervan de projectleider van de zijde van de artsen. Hij hoopt dat er in 2001 begonnen kan worden met de bouw, maar wethouder Van Kempen wilde dat optimisme nog niet direct delen. Het stellen van randvoorwaar den (parkeervoorzieningen, hoogte, e.d.) is voor dit project nog een moei lijk punt. Directeur J. Kloet van de woningstichting Beter Wonen, die de huisartsenpraktijk met woningen ver wezenlijkt, verwacht hierover begin februari uitsluitsel van de gemeente. „We zijn benieuwd welke vormge ving hier mogelijk is. Dit project wordt gecombineerd met de nieuw bouw van de Ten Ankerflat, maar voor elk karwei is een apart architec tenbureau in geschakeld." Kloet is voor een flexibele invulling van de Vijfhoek. „Naast de huisartsen zijn er mogelijkheden voor fysiotherapeuten en er is ook vraag naar beschermde woonvormen voor verstandelijk ge handicapten. Het garanderen van een stuk zorg op maat is daarom belang rijk." Beter Wonen werkt hierbij sa men met de stichting voor regionale gezondheidszorg (SVRZ), die ook Ten Anker exploiteert. Uw brede financiële dienstverlener voor sparen, reizen, effecten, verzekeringen, consump tieve financieringen, hypotheken, ja voor alle financiële diensten. Belt u voor een afspraak. Wij zijn u graag van dienst, ook 's avonds. U kunt ook dag en nacht gebruik maken van onze geldautomaat. Rabobank Tholen Markt 13 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. Predikbeurten Zondag 31 december en maandag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden, ma 9.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. Jellema. ma 10 u. ds. Jellema. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Ytsema, Roosendaal. 19.30 u. ds. Broere. ma 10 u. ds. Broere in Poortvliet). CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. ma 11 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. evang. Pieper. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. 19 u. eucharistieviering in Oud- Vossemeer. ma 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. 18.30 u. ds. Snijder, ma 10 u. ds. Snijder. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Poppe, 's-Hertogenbosch. 19 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. 19 u. eucharistieviering, ma 9.30 u. eucharistieviering. vr5/l 9 u. dienst SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18 u. ds. Hoek. ma 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.40 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Prins, St.-Annaland. 18 u. ds. Kommers. ma 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. kand. Bijl, Kat wijk aan Zee. ma 9.30 u. ds. Bijl, Katwijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. drs. Trouwborst, Utrecht. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. ma 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Evers, Putten, ma 10 u. ds. Roodsand, Dirksland. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 19 u. dhr. Van Westen, Borssele. ma 10 u. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. 19 u. ds. Klein. ma 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. zo 9.30 leesdienst. 15 u. ds. De Jongste. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kroeze. HUISARTSEN Zaterdag 30, zondag 31 decem ber en maandag 1 januari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. zo vanaf 16.30 u. dr. Panis, Sint- Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schoenmakers, Steenber gen, tel. 0167-564942. ma tandarts Roos-Cornet, Bergen op Zoom, tel. 0164-233817. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., telefoon 0166- 662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): za Ton Wenne-J kers, tel. 604969. zo en ma Petra, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma; t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432' (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL 9-12 u. gemeentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 december t/m vrijdag 5 januari. donderdag 28 5.07-17.27 vrijdag 29 5.37-18.02 zaterdag 30 6.07-18.32 zondag 31 6.37-19.07 maandag 1 7.17-19.47 dinsdag 2 7.57-20.32 woensdag 3 9.47-21.32 donderdag 4 9.52-22.37 vrijdag 5 11.07-23.52 2/1 23.33 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2