THOLEN Hjf So SQd Ho veniersbedrij f Akershoek THOLEN MOERLAND CVAB A.V.O.-voetverzorging §k©i@ib 1 LEUNIS VASTGOED Adrie van Burgh VAN DER HARST BBBiBBEBBI wenst iedereen een voorspoedig nieuwjaar FIRMA C. LABAN Een voorspoedig 2001 toegewenst door AngeliquE Wij wensen allen een gezond en voorspoedig 2001 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 29 december 2000 wenst al haar vrienden, bekenden en klanten i I al een voorspoedig en iiii nn iiii LA BAN gelukkig nieuwjaar Eendrachtsweg 13 4691 EK Tholen Telefoon (0166) 604923 wenst leden, donateurs, reanimatieleden en bekenden een voorspoedig en gezond 2001 toe machines-reparatie-onderhoud installatie, modificatie van machines laswerk, aluminium, RVS, gietijzer-messing draai- en freeswerk - superfinishing walsrollen electrotechnisch installateur Slabbecoornweg 9 4691 RZ Tholen Tel. 0166-602102 Fax 0166-604257 BEMIDDELING ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN - KREDIETEN - DIRECTE AANKOOP Wij wensen u een gezegend en voorspoedig 200 7 toe. Graag zijn we weer tot uw dienst in het nieuwe jaar!!! Wilt u uw woning verkopen? Wij komen ook in 2001 voor gratis taxatie. Bij verkoopopdracht geen advertentiekosten. Dus geen zaken, geen kosten. woninginrichting Dalemsestraat 1 Auto- en Autoschadebedrijf Ampèrestraat 14691 RG Tholen, tel, 0166-603079 wenst vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar Focwa Garantiebedrijf graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar. Veerweg 1 tel. 605166 Tholen wenst allen een gelukkig nieuwjaar (Bfoemsierlqinst "v.d. O&ergt" wenst allen een gezond en voorspoedig 2001 zvenstu eert voorspoedig nieumjctar Eendrachtsweg 5 4691 EK Tholen Familie^ Moerland eso het uoitaliiae-fterxoneel tuuvd&CIOOO ureKfefk eett< gelukkig gezond2001tro& Tel. 0166-602982 Tel. Slagerij 0166-602842 Maandag t/m vrijdag 8.30-20.00 uur Zaterdag 8.00-17.00 uur Edisonweg 4 Tel. 0166-602754 Fax: 0166-602755 wenst u een diervriendelijk en voorspoedig 2001 15 jan. Lezing Rembrandtstraat 58 B.o.Z. aanvang: 19.45 uur FAMILIE OVERBEEKE wenst bekenden en klanten een goed 2001 Hofstraat 13 Tel. 0166-604090 SCHILDERWERKEN l THOLENSTAD J Eendrachtsweg 114691 EK Tholen Tel. 0166-604522 of 0166-604585 wenst alle vrienden, bekenden en clientèle een gelukkigen voorspoedig nieuwjaar Er wordt aan Tholen gesleuteld. De straten gaan op de schop. Eenrichtingsverkeer wordt ingesteld, nieuwe wijken worden uit de grond gestampt en gebouwen komen en gaan. Eén van de panden die gaan, is de voormalige gemeentelijke mavo aan de Jan van Bloisstraat. De 'Vijfhoek' was, na het verdwijnen van de mavo, jarenlang het onderkomen van diverse instanties variërend van de jeugdsoos Thjos tot het ROC Oosterscheldè. Maar het gebouw verkeert in deplorabele staat. Opknappen was voor de gemeente geen optiedus moet de sloophamer erin. Dat laat nogal op zich wachten en intussen hebben vandalen al een voorschotje op de sloop genomen. Het plan is geopperd om er een dienstencentrum met oude renwoningen van te maken waarin dan de drie huisartsen praktijk zouden kunnen houden. De Raiffeisenbanken van Sint-Maartensdijk en Stavenisse en de Raiffeisen-Boerenleenbank te Scherpenisse besloten te fuseren. Samen telden ze ongeveer 550 leden en hadden een balanstotaal van 57 miljoen gulden. Het spaartegoed bedroeg 40 miljoen gulden. Alle dertien personeelsleden behielden hun baan bij de nieuwe bank, waarvan B.S. Tack en A. van den Hoek de directie gingen vormen. Het nieuwe bestuur werd gevormd door voorzitter G.D. Kloet, secretaris J. van Beveren en J.L. Noom. De raad van toezicht bestond uit L.A.M. Elenbaas, L.C.J. Potappel en J.A. Priem. Een proef met een weekmarkt in SINT- MAARTENSDIJK was volgens de gemeenteraad onvoldoende geslaagd. Met elf tegen zes stemmen besloot ze dan ook, deze markt af te schaffen. Hoofdargument daarbij was het verlies aan koopkracht voor de bestaande middenstand. Maar volgens burgemeester Van Boeijen moest die middenstand zelf een antwoord zien te vinden op de afvloeiende koopkracht. De marktkooplieden begonnen vervolgens een handtekeningactie die meer dan 1500 steunbetuigingen opleverde. Oud-inwoonster Keetie van Oosten-Hage werd in België voor het eerst wereldkampioene wielrennen op de baan. In de wegwedstrijd moest ze genoegen nemen met het brons en werd verrassend de - tegenwoordig in Tholen wonende - Tineke Fopma kampioene. Vijf leden van de Oosterscheldevissers sleepten bij Hippolytushoef de nationale titel kustvissen in de wacht. M. Dijke (uit Scherpenisse), W. Smelt - tweede in het individuele klassement, C. van IJsseldijk, W. van Dijke en A. van Beveren (uit Sint- Annaland) werden op een huldigingsavond in Haestinge door sportwethouder C.J. Moerland in het zonnetje gezet. Het team ving bijna 2,5 meter meer vis dan de nummer twee. De nieuwe toneelgroep A.I.O.S. (Applaus Is Ons Streven) debuteerde met het blijspel 'Hoogheid uw kameel staat voor'. De rollen werden vertolkt door Jan Haandrikman, Hanny Hoppenbrouwers, Connie Cras, Piet Groffen, Ger van Dijken, Tom Moerland, Cornelia Bolier, Lenie de Graaf en Bert Schotanus, onder regie van Willem Moerland. Tussen de bedrijven doorzongen M. van Gorsel en J. Wesdorp, op piano begeleid door A. van Gurp, enkele klassieke werken. Postbesteller J.J.W. van Houdt ging na dertig jaar PTT met pensioen. De uit Poortvliet afkomstige Van Houdt werkte aanvankelijk als arbeider op de Zandhoeve, maar belandde tijdens de evacuatie in Dordrecht bij de posterijen. Na terugkeer werd hij hulpbesteller in Poortvliet en in 1947 volgde een vaste aanstelling in de smalstad. Twee zoons traden in zijn voetsporen. Een voetbalwedstrijd oud-Feyenoord en een team van camping Irenehoeve (met oud-Ajacied Sjaak Swart in de gelederen) trok dik 1800 betalende bezoekers naar sportpark Haestinge, waar de Rotterdamse burgemeester A. van der Louw de aftrap verrichtte. Het evenement leverde bijna 7200 gulden op voor de afdeling Tholen/Sint-Philipsland van oudervereniging Philadelphia. Een kwart eeuw nadat ze als zodanig was benoemd, nam mevr. M.E. van der Slikke-Minderhoud afscheid als hoofd van de openbare lagere school in SCHERPENISSE. Ze was daar al sinds 1939 werkzaam. Diverse sprekers op het afscheid, zeiden dat de onderwijzeres haar tijd ver vooruit was in de openheid die ze betrachtte tegenover haar medewerkers, en hoe ze altijd duidelijk voor haar mening uitkwam. Namens de oudercommissie bood voorzitter J. Versluys een fiets aan. Bij Gorishoek werd een oeverval geconstateerd. Tegenover de vuilstortplaats Tuttelhoek was de teen van de zeedijk over zestig meter lengte zo'n zes meter de diepte ingeschoven. Binnen een week was de schade hersteld, waarvoor een beroep gedaan kon worden op de calamiteitenregeling Oosterschelde. Het bedrijf C. Meijer b.v. kreeg geen vergunning om een uienfabriek te stichten bij het aardappelbedrijf aan de Veerdijkseweg (een jaar eerder gesticht). Wel mocht Meijer op het industrieterrein in Sint- Maartensdijk bouwen, maar daar voelde men niet voor. De stichting sportgemeenschap Volharding zaaide een terrein aan de Langeweg in met gras om er een sportveld te realiseren. De sportvereniging Scherpenisse, die tot dan toe alleen binnensporten beoefende, wilde namelijk ook naar buiten. Verder zag de stichting de scholen en de lts als mogelijke gebruikers van het wedstrijdveld. Over een kleedgelegenheid moest men zich nog buiten, terwijl men zich bewust was van de slechte parkeergelegenheid. Leerlingen van de vijfde en zesde klas van de basisscholen plantten in de Maria van Nassaustraat 20 lijsterbessen, meidooms en iepen en nog 1000 stuks bosplantsoen. Dit gebeurde in het kader van de nationale boomplantdag. Via een kort geding kreeg een aantal inwoners het gedaan dat drogerij Marknesse aan de Langeweg nog alleen groenvoeders mocht verwerken. Al jaren woedde een strijd tegen de hinder die men van het bedrijf ondervond. Dat zou eerst sluiten, maar besloot toen om te blijven waarop enkele inwoners naar de rechter stapten. De advocaat van de drogerij betoogde - tevergeefs - dat eigenlijk de gemeente de schuldige was, want die had woningbouw toege laten in de richting van het bedrijf. In POORTVLIET werd een bijeenkomst belegd om de Nationale Reserve opnieuw op te richten. Luitenant J. Mabelis uit Tholen had in die heroprichting een belangrijk aandeel. Er kon begonnen worden met een twintigtal mensen. De opleiding bestond uit jaarlijks 7 uur theorie, 20 uur schieten en 70 uur praktijk, gericht op gebieds- of objectbewaking. Oud-burgemeester B.J. van Oeveren overleed op 89- jarige leeftijd in Oostburg. De in Bruinisse geboren Van Oeveren was van 1 juni 1939 tot 31 mei 1952 eerste burger van Poortvliet en werd opgevolgd door W.J. van Doorn. De schuur van boerderij de Blauwe Bloem aan de Bartelmeetweg bleek door een Bergenaar gehuurd te zijn voor minder frisse praktijken. De politie vond er een in Leerbroek gestolen kaaswagen en arresteerde er twee mannen uit Welberg en Huijbergen. De 740 Goudse kazen uit de auto werden in Roosendaal teruggevonden, met nog andere etenswaren, whisky, tv- en radiotoestellen. Een Roosendaler die de vrachtauto had gestolen, werd eveneens aangehouden. Een kwart eeuw geleden werd al gesproken over een rondweg ten zuiden van het dorp. Provinciale waterstaat bepaalde zelfs een voorlopig tracé, maar voor 1977 zou er niets van komen. Het duurde achteraf zelfs tot eind jaren negentig eer de weg gerealiseerd was. Jachthond Pascha van Notterveld van W.D. van Doorn veroverde de titel nationaal werkkampioen en drong daarmee door tot de topdrie in ons land. Ook werd de hond voor het tweede opeenvolgende jaar Zeeuws kampioen en won daarmee de wisselbeker definitief. Het dorp kreeg een jeugdsoos onder de naam De Wigchelaar, dat zelfs een eigen krantje uitgaf. Men organiseerde onder meer avonden met gezelschapsspelen en bingo. Het bestuur bestond, na een herverdeling van taken, uit voorzitter Adrie Goedegebuure, secretaris Jan van Tïggele, penningmeester Ina Jansen, vice-voorzitter Han van Tiggele en de leden Kees Boer, Rien Moerland en Addie van Tiggele. Ook was er een begeleidings- en adviescommissie die werd gevormd door de dames L. Padt en E. Amesz en de heren L. Paape en J. Elenbaas. Een gebouw dat komt, is de nieuwe kerkzaal van de Gereformeerde Gemeente. Dit jaar ging de kogel door de kerk. Definitief gaat de gemeente een groot, nieuw pand wegzetten in het bestemmingsplan Stadszicht. Dat moet overigens nog worden ontwikkeld en de voortgang is nogal afgeremd. Onenigheid tussen de project ontwikkelaars, kerkelijke en burgerlijke gemeente (die allen grond in het plan hebben) leidde ertoe dat de exploitatieovereenkomst lang op zich liet wachten. Intussen bleef de Gereformeerde Gemeente in onzekerheid over de goedkeuring van haar plannen en de termijn waarop met de bouw kan worden begonnen. Dat leverde diverse malen vragen in de gemeenteraad op en zelfs wat boze gezichten toen de Gereformeerde Gemeente dreigde zich niet meer aan de afspraken te zullen houden als er niet snel duidelijkheid kwam. Uiteindelijk liep alles met een sisser af, maar nog steeds is niet bekend wanneer de eerste spa de grond in gaat. De acties om geld in te zamelen zijn al wel in volle gang. De kerk organiseerde verkopingen en brengt twee boeken uit over alle Gereformeerde Gemeenten in de wereld. Dat alles ten bate van de kerkbouw. Van der Harst Team Welgelegen 2 4691 SJ THOLEN Telefoon: 0166-607066 Fax: 0166-603485 ^'chting^ Rinus en Anne Jansen EENDRACHTSWEG 10 THOLEN TELEFOON 0166-602662 jUWELIER-ATELIER wenst iedereen een voorspoedig nieuwjaar Botermarkt 18 Tholen Tel. 0166-602028 THOLEN, BRUGSTRAAT 19-21, TELEFOON (0166) 602321 SINT-MAARTENSDIJK, DS. DE BRESSTRAAT 10, TELEFOON (0166) 662167 (èn in s'Gravenpolder, Halsteren en Numansdorp) Centrum Voor Attitude en Begeleiding voor honden en katten Dierenpension en gedragscentrum Roolandsedijk 2 - 0166-612027 - Tholen www.cvabdemon.nl. bezorger van de Eendrachtbode in wijk Buitenzorg wenst alle lezers een gelukkig nieuwjaar Touwslagersdreef 3 Tholen t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 20