THOLEN Buys Partners b.v. DE T4L Schipper Accountants wensen u een voorspoedig nieuwjaar THOLEN dJ J] Van Pijkeren y Van Leeuwen DE/foRTt CONCORDIA basta VASTGOED BV HAN OVERBEEKE DE BLOEMENHAL Wenst alle clientèlefamilie vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar Wij wensen alle donateurs begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe Bouw Allen een gelukkig 2001 toegewenst Vrijdag 29 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Administratiekantoor J.M. ZOETEWEIJ-VAN GORSEL wenst u een voorspoedig nieuwjaar Alle medewerkers van gerechtsdeurwaarderspraktijk wensen u een voorspoedig en gezond nieuwjaar Tholen Ondernemersweg 5 Tel. 0166-601020 Zierikzee Nieuwe Haven 147 Tel. 0111-420488 Een voorspoedig nieuwjaar toegewenst door diervoeders bij u thuis en C.S.M. bietenagent Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. Mevr. C. Moeliker-Quist Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN FAMILIE V.D. JAGT bezorger van de Eendrachtbode in het centrum nOv-l ijzerwaren gereedschappen wenst klanten, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR AUTOBEDRIJF wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Ohmstraat 2 Tholen Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging THOLEN Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder o co) o Uil o Govaarts ADVOCATEN wensen u een gezond en voorspoedig 2001 Tevens vestigingen te Goes en Zierikzee Allen een voorspoedig 2001 toegewenst Volleybalvereniging Intraco AVC '87 Tholen Tholen B.V* Voltstraat 2a Postbus 14 4690 AA Tholen Tel. 0166-603712 Fax 0166-602007 Alle klanten, bekenden en toekomstige klanten een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar toegewenst Watervliethof 17 Tholen STURRIS D. van Orliënsstraat 2, 4691 HZ Tholen, 0166-602237 wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2001 Ten Ankerweg 78 Tholen Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2001 Ten Ankerweg 50 4691 GX Tholen CAFÉ Paula, Said, Roman en medewerkers wensen familie, vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar A De stichting Kinderopvang Tholen en omstreken maakt een moeilijke tijd door. Toch was daar in het begin van het jaar niets van te merken. Integendeel. De door de stichting opgezette franchiseformule waarhij parti culieren onder de paraplu van de stichting een Puk-en-Muk-huis' konden oprichten, trok landelijk de aan dacht en zou zelfs verkocht gaan worden. Mensen kunnen in hun eigen huis (met wat aanpassingeneen kinderopvang starten. Zo kunnen ook de kleine kernen die niet in aanmerking komen voor een volledige kinderopvang, toch bediend worden en is er meteen een stuk bijverdienste voor degene die het Puk-en-Muk- huis runt. Het was zo uniek dat staatssecretaris A.E. Verstand-Bogaert van sociale zaken en werkgelegenheid zich persoonlijk op de hoogte kwam stellen (in verband met de stimulering van de leefbaarheid op het plattelandMaar later in het jaar bleek de financiële basis van de kinderopvang niet goed te zijn en ook bestuurlijk ging het mis. Er werd een commissie van wijze mannen aangesteld die samen met een accountant moest proberen de stichting Kinderopvang Tholen weer bestuurlijk en financieel gezond te krijgen. Net in die periode besloot de directrice, mevr. J. Verhage, er een punt achter te zetten. Per 1 februari 2001 gaat zij een landelijke organisatie leiden die kinderopvang bij gastouders op franchisebasis (de Thoolse formule dus) gestalte gaat geven. Intussen zijn de wijze mannen (oud-wethouder J. Versluys, voorzitter drs. T.GA. Westerveld van de raad van toezicht van Beter Wonen en oud-directeur A.A. Meloen van het Schelde college in Sint-Maartensdijk) het uitgedunde bestuur komen versterken. Dat was teruggelopen van zeven naar slechts twee personen. Een eindoordeel is door de wijze mannen nog niet naar buiten gebracht. Bakstraat 11, Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2001 wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar Dorpsomroeper Cent Niemantsverdriet van OUD- VOSSEMEER was toe aan zijn veertigjarig jubi leum. In 1935 benoemde de gemeenteraad hem - na vier stemmingen - uit zes sollicitanten als opvolger van J.M. Engelvaart. De jaarwedde was aanvankelijk 200 gulden en een kwart eeuw geleden kreeg hij een tientje per bericht. Niemantsverdriet ging op de fiets door het dorp met een bel bij zich, verkondigde zijn mededeling en sloot af met 'Vertelt het maar ver der!'. Een brand waarbij de 36 meter lange landbouw- schuur van A.A. van Westen aan de Gankelweg in vlammen opging, zorgde voor de nodige beroering. De tijd tussen de alarmering en het moment dat de brandweer ging blussen zou bijna een u.ur zijn ge weest (de officiële registratie wees uit dat het hoog uit een half uur was) en dat was koren op de molen van de tegenstanders van opheffing van de plaatse lijke brandweer. In de gemeenteraad stelden de con fessionele partijen er vragen over, wat weer leidde tot een reactie van de gegriefde commandanten van de korpsen Tholen en Sint-Annaland die eerherstel eisten. Een comité met als oogmerk de eigen brand weer weer terug te krijgen, overhandigde het ge meentebestuur 952 handtekeningen van verontruste inwoners. De dames Kleiss, Hendrikse, Van Gorsel, Gelok en Voorhagen namen het initiatief om een peuterspeel zaal op te richten. Vooralsnog werd geen ruimte ge vonden om de peuters op te vangen - het wijkge- bouw van het Groene Kruis en de voormalige brandweerkazerne bleken na overleg niet beschik baar - maar wel werd besloten een stichting in het leven te roepen. In de Hofstraat werd in december de nieuwe Gere formeerde kerk in gebruik genomen. Het gebouw werd door aannemer A. Vos en een groep vrijwilli gers gebouwd nadat de oude, uit 1871 daterende, kerk was afgebroken. De 185 gemeenteleden kerk ten in de tussentijd in het verenigingsgebouw van de Hervormde kerk. De gemeenteraad besloot het voormalige gemeen tehuis te verbouwen tot dorpshuis. Er was 4,4 ton mee gemoeid, maar door de aannemer te verplich ten werkloze Thoolse bouwvakkers in te schakelen kwam een flinke rijkssubsidie (330.000 gulden) in zicht. Het badhuis werd voor de nieuwe voorziening gesloopt. In maart werd aan de overkant van het Schelde-Rijn- kanaal het bejaardentehuis De Vossemeren officieel geopend, maar al sinds september woonden er ou deren. Uit ons dorp waren dat het echtpaar Etienne- Geers, J.P. de Koning, C.H. van Poortvliet en mevr. C. van Loenhout-van Oevelen. Het tehuis kwam tot stand in een samenwerking van drie gemeenten: Nieuw-Vossemeer, Oud-Vossemeer (later Tholen) en Sint-Philipsland. Er werden 56 eenpersoons kamers en vijf tweepersoons kamers gerealiseerd. Na tien jaar liep in SINT-ANNALAND het huurcon tract voor de jachthaven af. De watersportvereni ging zat ermee in de maag, want ze verweet de ge meente dat die een onveilige situatie liet voortbe staan - er was te weinig diepgang - en bovendien minimaal onderhoud pleegde. Over huurverhoging wenste men dan ook niet te praten, terwijl de ge meente aanvankelijk een verhoging van 34 mille naar 81.500 gulden aankondigde maar dat later naar 50 mille bijstelde. De laatste negen werkneemsters van tricotagefa- briek Jafri stonden op straat toen dat in januari fail liet werd verklaard. Het bedrijf verkeerde al langer in financiële problemen en successievelijk was het per soneel (ooit 24 mensen) ingekrompen. Buurman Sanbella Foundations vroeg ook al regelmatig werk tijdsverkorting aan en moest zelfs 17 van de 38 per soneelsleden ontslaan door gebrek aan opdrachten. Acht dagen feest was het in het dorp, om te herden ken dat 500 jaar eerder hertog Karei de Stoute van Bourgondië de schorren waarop later Sint-Annaland zou ontstaan, ter inpoldering uitgaf aan zijn nicht Anna, vrouwe van Ravenstein. Met optredens van bekende artiesten, demonstraties van plaatselijke verenigingen, een optocht, kinder-, jeugd- en oude- renprogramma, een officiële herdenkingsbijeen komst en een concert door de luchtmachtkapel. Na lang zoeken vond de Gereformeerde Gemeente een nieuwe koster in de persoon van C. Uijl Jzn. Hij volgde D. den Haan op die het na dertig jaar welle tjes vond, want inmiddels was deze bijna zeventig. Bij de Hervormde Gemeente nam J.W. van Popering de functie over van F. Burgers, die het ook al een kwart eeuw deed. In de persoon van Leendert Theunisse had het dorp een 100-jarige inwoner. 'Lin Theun' was zijn hele le ven schipper - hij voer 37 jaar op de Dankbaarheid - en woonde op zijn honderdste nog zelfstandig in de Bierensstraat. De gloednieuwe commissaris van de koningin Boertien kwam de jarige feliciteren. Theu nisse was niet de oudste Sint-Annalander, want in de Schutse overleed op bijna 102-jarige leeftijd Neeltje Hartog-Keur. Ze was in Scherpenisse gebo ren en dreef daar tot op hoge leeftijd een drogisterij. Directrice Woensdregt van bejaardentehuis de Schutse ging met pensioen en ook hoofd van de huishouding zuster Groen stopte ermee. Ze werden opgevolgd door respectievelijk de dames Bron en Pronk. Zeven jaar werkten beide dames in het tehuis en dat was heel wat korter dan C.J.C. Boot die na 39 jaar afzwaaide als hoofd van de openbare De Ca- sembrootschool (en tevoren zes jaar in Oud-Vosse- meer les gaf). In STAVENISSE streden drie EHBO-verenigingen om de hoogste Thoolse eer. Stavenisse bleef het sterke Sint-Annalandse team voor (Sint-Maartens dijk werd derde) en plaatste zich zodoende voor de provinciale kampioenschappen. Daar werd de ploeg tweede, maar had in B. Dorst-van Dalen wel de bes te leidster. De leden van de 59 jaar oude veilingvereniging be sloten tot liquidatie. De omzet daalde terwijl de kos ten stegen zodat exploitatie steeds moeilijker werd. In het voorgaande jaar werd drie miljoen kilo ver werkt en dat leverde 572.000 gulden op. Van de 88 leden woonden er 51 de extra ledenvergadering bij en 46 steunden het door voorzitter J.C. de Rooij ge presenteerde bestuursvoorstel. De gebouwen kon den voor 235 m'ille verkocht worden aan zaadbedrijf Royal Sluis. Sinds het bezoek van de Noorse koning Haakon in 1954 was het niet meer zo druk geweest in het dorp als tijdens de eerste braderie, noteerde de verslag gever een kwart eeuw geleden in de krant. Tien mid denstanders en enkele verenigingen zorgden voor een gevarieerd aanbod van artikelen en attracties en ook was er een rommelmarkt. De bijna 78-jarige Adriaan van Driel zette een punt achter zijn expeditiebedrijf na 47 jaar achter het stuur te hebben gezeten. Van Driel reed van en naar verschillende Thoolse plaatsen en Bergen op Zoom. Verhage uit Dinteloord nam deze bodedienst over. Het plan van de rijksoverheid om 300 Surinamers te huisvesten in het bungalowpark, zette het hele dorp op zijn kop. Op een drukbezochte hoorzitting bleek dat een meerderheid nog wel 50 tot 100 rijksgenoten wilde verwelkomen, maar 300 op een inwonertal van circa 1450 was voor iedereen onacceptabel. Dat werd onderstreept met een handtekeningactie. De emoties liepen tijdens de bijeenkomst hoog op en de rijksambtenaren schrokken van de aard van sommige opmerkingen die over de mensen uit Suriname gemaakt werden. Het ministerie zag van de huisvesting af. De Eben-Haëzerschool had het dit jaar druk met festiviteiten rondom het 75-jarig bestaan van de school. Het begin werd gevormd door het opnemen en presenteren van de cd 'Als ik de regenboog aanschouw' (genoemd naar het kunstwerk van glas-in-lood in het dak van de school). Later in het jaar volgden nog een hele dag met spelen en een tentoonstelling waarbij de kinderen (en leerkrachten) met Ot-en-Sien-kleding getooid waren. Een tentoonstelling over de school, met onder meer oude schriften en diploma's. Een reünie werd zo druk bezocht, dat het maar goed was dat er een legertent was opgezet op het schoolplein, omdat anders niet iedereen in het schoolgebouw zou passen. Met een etentje voor de leerkrachten en oud-collega's werd het feestjaar voor Eben-Haëzer afgesloten. Veel werk was erin gestoken, maar het leverde voldoening op, aldus directeur Nederlof. I wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 Las- Metaal, Constructie- en Plaatbewerking wenst allen een gelukkig nieuwjaar Volt straat 10 4691 RE Tholen Tel.: 0166 - 605930 Fax: 0166-605554 Autotel.: 06 - 51402982 Vossemeersepoort 6 Postbus 24 4690 AA Tholen Tel. 0166 - 605000 Fax 0166 - 604455 Slabbecoornweg 36 4691 RZ Tholen Telefoon 0166-603981 Telefax 0166-607180 E-mail:kortea@zeelandnet.nl BOUWBEDRIJF Slabbecoornweg 36 Telefoon 0166-605775 4691 RZ Tholen Telefax 0166 - 607180 wenst haar trainers, leden, senioren en donateurs een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR KSZ Klimaatarchitecten voor verwarming, koeling, airconditioning, ontstoffing, luchtbehandeling en totale klimaat beheersing.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19