THOLEN Dieleman #ff% Limovi U# J. VAN BINSBERGEN THOLEN Een voorspoedig 2001 DE EENDRACHT THOOLSE BIBLIOTHEKEN V.V. VOGELVREUGD De WD afdeling Tholen en St. Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar H.S.V. DE PIETERMAN heije konstruktie Knook Schot wenst ieder een voorspoedig nieuwjaar V.d. Velde, zonen en dochters 18 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 29 december 2000 Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een voorspoedig 2001 Directie en medewerkers van wensen u allen een succesvol2001 EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen Hoogstraat 15 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar wenst een ieder prettige feestdagen en een gezond 2001 Eier- en fruitbedrijf Jan P.M. Overbeeke HENK DEN HAAN Groenten- en Fruithandel Henk en Annemarie wensen klanten, familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2001 Voorstraat 39 Telefoon 0167-572699 St. Philipsland wenst alle leden, donateurs en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Tholen HERENKAPSALON S. DE KORTE-VAN AST wenst vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar toe. Hoogstraat 29 Telefoon 0166-602618 Tholen wenst clientèle en kennissen een gelukkig nieuwjaar Edisonweg Tholen De bestuursleden en alle medewerkers van de wensen u ook in 2001 veel leesplezier wenst leden en begunstigers een gezond en voorspoedig nieuwjaar V.V. THOLENSE BOYS THOLEN: Slabbecoornweg 25, tel. (0166) 60 44 89 directie en medewerkers wensen u een voorspoedig nieuwjaar Dieleman Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholen Tel. 0166-602597, Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl Oudelandsestraat 9 - 4691 BJ Tholen Tel.0166-604150 - Fax 0166-604085 E-mail: dieleman@tip.nl notarissen Kerkstraat 5-7, tel. 0166-604167 Wij hebben alles op het gebied van gordijnen - vitrage - textielhobby stof-, wol- en handwerken - speelgoed Tevens uw adres voor al uw kledingreparati.es wenst klanten en bekenden een voorspoedig 2001 Mosselhoekseweg 2 Tel. 602992 Tholen Assurantiekantoor n.v.a. - assurantieadviseu r V Ten Ankerweg 72, Tholen, tel. 0166-602888 Het heeft enorm lang geduurd, maar na jaren van plannen, overleggen en actiex'oeren, is er eindelijk iets gebeurd aan de situatie op de Molenviietsedijk bij de basisscholen. Al heel lang koesterden ouders, verkeersouders en Veilig Verkeer Nederland de wens om dit stuk weg veiliger te maken. Chaotische toestanden tijdens het in- en uitgaan van de scholen leverden gevaarlijke situaties op voor de kinderen. Bovendien is de Molenviietsedijk een drukbereden weg. De gemeente koppelde de reconstructie echter aan de omstreden aanleg van de rotonde op het kruispunt van de Molenviietsedijk met de Ten Ankerweg en Parksingel. Plannen en complete tekeningen verdwenen in de ijskast. Toen de Thoolse rotondes er uiteindelijk doorgedrukt waren, lag ook de weg open voor een veiliger Molenviietsedijk. Via een versmalde rijbaan, plateaus en een parallelweg voor de ouders die hun kinderen bij school afwillen zetten, moest het euvel opgelost zijn. Bovendien werd er een noviteit ingebouwd, namelijk een 'kiss-and-ride-zone'Langs de parallelweg liggen namelijk wel parkeervakken, maar het is niet de bedoeling daar te parkeren. Even stoppen, de kinderen uit de auto laten, een kus en weer wegrijden. De praktijk blijkt echter weerbarstiger en er wordten masse'geparkeerd op de stroken. De kinderen kregen van de verkeersouders -brigadiers) ter plaatse uitleg over de nieuwe verkeersomgeving. Want een rotonde blijkt niet zo eenvoudig te zijn. Ook de plateaus waarop de zebrapaden zijn verdwenen) vergden extra aandacht. 25 jaar geleden, in 1975 Werden burgemeester J.E. van Boeijen en de kerk voogdij van de Hervormde Gemeente Poortvliet onderscheiden door het nationaal comité Monu mentenjaar 1975 (M'75). Dit in verband met hun bijzondere verdiensten voor het behoud van het Nederlandse monument op Tholen. De kerkvoog dij werd geprezen voor de restauratie van haar kerkgebouw, de burgemeester voor zijn inspannin gen om belangstelling te kweken voor het histo risch karakter van de oude stadskern van Tholen - en andere woonkernen - en restauratie te bevorde ren. In het kader van M'75 organiseerde gemeen tearchivaris J.P.B. Zuurdeeg een fotowedstrijd, die werd gewonnen door J.P. Verburgh. Het was ook het jaar van de reorganisatie van de brandweer. Vanaf 1 februari hadden Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer geen eigen brandweerkorps meer. Voor de resterende werd er flink geïnvesteerd in nieuw materieel (mobilo foons, portofoons en brandweerwagens). Als eer ste kreeg de brandweer van Tholen een nieuwe auto. De bouw van een nieuwe kazerne in het stadje zorgde voor politieke opwinding, want de voorkeur van b. en w. - Minneputtestraat - werd door een ruime meerderheid van de raad afgewe zen ten gunste van een goedkopere bouw aan Ten Ankerweg/Slachtveld. Na bijna veertien jaar vertrok W.C. van der Stel als directeur van het Welzijnsorgaan Tholen. Hij bouwde in die periode het maatschappelijk werk op Tholen uit. Met name de stichting van een b.l.o.-school, een sociale werkplaats en de oude renzorg. Het teruglopend aantal Thoolse middenstanders - er wordt binnenkort zelfs voor 60.000 gulden een onderzoek gestart - blijkt niets nieuws onder de zon. Een kwart eeuw geleden werden op Tholen 456 ondernemingen geteld in het midden- en klein bedrijf, terwijl dat er zes jaar eerder nog 588 waren. De sterkste terugval deed zich voor in de brand- stoffenhandel, levensmiddelenzaken en bakkerijen. In THOLEN verdween de oude brug over de Een dracht. Aannemersbedrijf De Groot uit Zwijndrecht zette vier sleepboten in om het gevaarte op pon tons via Stavenisse naar de sloper in Hendrik-ldo- Ambacht te vervoeren. Over het Schelde-Rijnka- naal kon niet gevaren worden, omdat de door- vaarthoogte bij de nieuwe bruggen onvoldoende was. De brug was in 1928 gebouwd en is in de Tweede Wereldoorlog twee keer vernield en weer hersteld. De Hervormde buitengewone wijkgemeente in wording - tegenwoordig Immanuel - besloot 25 jaar geleden de kerkdiensten te verplaatsen van het verenigingsgebouw in de Brugstraat naar de Gasthuiskapel in de Kerkstraat. Dat gebouw - met ruim 100 zitplaatsen - was voor 720.000 gulden ge restaureerd. Het werd in gebruik genomen met een expositie naaldsculptuur van Cecile Drees- mann. Wachtmeester W.A. Boogerd nam afscheid van de rijkspolitie. Na een negenjarige periode in het stadje ging hij met pensioen. Eerder werkte Boogerd onder meer een tijdje in Poortvliet. Niet alleen was de politieman hulpgriffier van het kan tongerecht en bestuurslid van de bond van chr. politieambtenaren, maar hij was ook in de Thoolse gemeenschap actief. Namelijk als voorzitter van damvereniging De Eendracht en lid van de be heerscommissie van de Gasthuiskapel. Ook adju dant N.V. Eekman stopte er mee en hij werd als groepscommandant opgevolgd door A.W. van Zweden. Hij werkte sinds 1968 op Tholen en werd op koninginnedag koninklijk onderscheiden in zijn nieuwe woonplaats Hulst. Het openlucht zwembad dat in juni officieel geo pend werd, was al meteen bijna te klein. Op één van de eerste dagen konden badmeester J. Jan sen, zijn vrouw en medewerkster M. de Vet liefst 1248 bezoekers verwelkomen. En binnen drie we ken passeerde de 10.000e bezoeker de poort, mej. W. Baaij uit Tholen. In augustus (na 85 dagen openstelling) was mevr. Bout-de Vos de 50.000e bezoeker. Dit eerste seizoen werden bijna 61.000 badgasten geteld, de school- en diplomazwem mers niet meegerekend. Dat het bad ook op zon dag open was, leverde de gemeente een protest brief op van de Gereformeerde Gemeente. Dankzij een werkgelegenheidssubsidie kostte het bad de gemeente 'maar' zeven ton (de totale kosten over schreden de twee miljoen). Secretaris A. Boxhoorn van de werkgroep zwemmen memoreerde hoe al tien jaar eerder de eerste contacten voor deze voorziening waren gelegd. De voorspelling van burgemeester Van Boeijen bij de opening, dat er binnen tien jaar een overdekt bad zou zijn, is ech ter niet bewaarheid geworden. Tijdens een roerige commissievergadering maak ten tal van inwoners duidelijk de stankoverlast van visfabriek Bonda na 23 jaar meer dan beu te zijn. Vis werd er niet meer verwerkt, alleen nog Rus sisch viszilver geraffineerd. De fabriek op de Kaaij moest in september sluiten, maar wilde zes maan den uitstel. Nieuwbouw in de Slabbecoornpolder was een optie, maar nog allerminst zeker. Een ander bedrijf, Timpa Foundations, introdu ceerde een nieuwe vorm van productpresentatie. De 'bra-shop' was een hangende presentatie van 15 modellen beha's die in winkels een minimale ruimte zou vergen. Om deze te promoten richtte het bedrijf een rijdende show-room in (compleet met mannequin) om beurzen en detaillisten te be zoeken. De sloop van de helft van de uitgebrande loods op het industrieterrein Welgelegen is begonnen. Op 5 oktober ging de loods aan de Ambachtsweg in vlammen op. De brandweer wist de schade voor de twee bedrijven Klein Molenbeek en Allied Mineral Products beperkt te houden. Maar het derde deel van de loods brandde totaal uit en ook de ruimte van Finn Power werd onherstelbaar beschadigd. Merkwaar digerwijs wist aanvankelijk niemand wie de huurder was van de ruimte waarin de brand ontstond. Wel waren er vanaf het begin verdachte omstandigheden. In de loods werden vrachtwagens met Belgische kentekens aangetroffen. De Belgische recherche kwam dan ook onderzoek doen. Medio oktober werden drie mannen aangehouden uit Prinsenbeek, Breda en Obbicht. Zij zijn vermoedelijk betrokken bij de diefstal van twee Belgische vrachtwagens met kleding en workmates die in september verdwenen. Na de brand werden in de loods resten van jeans en workmates aangetroffen. Toen de brandweer arriveerde, stond de grote deur van de loods ongeveer een meter open en ook de deur van het kantoortje stond open. Desondanks is brandstichting nog niet bewezen, hoewel de eigenaar van het pand (beleggingsmaat schappij Welgelegen) daar wel aangifte van heeft gedaan. De schade bedraagt tonnen en voor de twee laatste delen van de loods was reparatie niet meer aan de orde. Slopen was het enige dat erop zat. wenst allen een sportief en gelukkig 2001 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 6 januari vanaf 16.00 uur Ook. in het nieuwe jJlr staan we weer voor u klaar met Staalbouw Dak- en gevelbeplating Ontwerp en realisatie van stalen trappen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 18