Alle klassen Schalm gaan op het internet Geweldig muzikaal optreden besluit 525 jaar Sint-Annaland Horeca Tholen stelt meldpunt klachten in Sint-Philipsland schittert met concert vol contrasten en variatie Promsconcert Accelerando en koor A58 trekt 850 luisteraars Wateroverlast PROMiSe 2000 in sfeervol dorpshuis de Wimpel Donderdag 21 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT „Pierre, zouden we voor de allerlaatste maal de Setal- landse hymne nog eens mogen horen?" Voorzitter San- der Westdorp van het comité 525 jaar Sint-Annaland kreeg zaterdagavond na zijn dankwoord voor het proms concert in de veiling inderdaad nog een toegift van Acce- lerando-dirigent Van Broekhoven. En ook het 85 leden tellende koor A58 zong uit volle borst mee. „Dit was een geweldig muzikaal optreden. We zijn er trots op, dat we in zo'n fantastisch dorp wonen", zei Westdorp. Instuif Meulvliet Zuiverheid Hulptroepen Miss Saigon Olievaten Mireille Quist D66 en de CU geven niet zomaar bevoegdheid op 5 Held van de maand 'Opblaasbad' is werkverschaffing voor ambtenaar VVD tegen dure bouwgrond De inwoners van St.-Philipsland bedanken Muziekvereniging 'Concordia en allen die meewerkten u. tiet was voor het fantastische weergaloos geweldig! 'Promise 2000' voor al uw groente en fruit, bloemen en planten. „We weten niet half hoeveel talent er hier rondloopt", roept presentator Jan Plekkenpol vrijdagavond in dorps huis de Wimpel. De 275 luisteraars bij het concert PRO MiSe 2000 applaudiseren instemmend. Het zestig leden tellende gelegenheidskoor, de 31 blazers en slagwerkers van muziekvereniging Concordia en de zes solisten over treffen de stoutste verwachtingen van de bezoekers. Nooit eerder had Sint-Philipsland zo'n groots concert. Kaatje, Wantje en Coba nemen, met een lid van WIK, het applaus in ontvangst. VI-: RVO I.e. VAN VOORPAGINA Door het project weer-samen-naar- school krijgen kinderen met leer moeilijkheden extra aandacht op de eigen school. Dat betekent dat er min der kinderen naar het speciaal onder wijs doorverwezen worden. „De ba sisscholen houden de kinderen vast. Dat is op zich een goede zaak, maar het betekent voor het speciaal onder wijs dat het zwaardere gevallen krijgt. We noemen dat een verdichting van de problematiek. De kinderen uit de laatste groep die door moeten stro men naar het voortgezet speciaal on derwijs, komen tussen de wal en het schip terecht omdat het voortgezet speciaal onderwijs nog niet toegerust is om deze leerlingen op te nemen. Ze krijgen zoveel kinderen dat ze een on dergrens van 60 aan het intelligentie quotiënt hebben gesteld. Kinderen met een IQ van minder dan 60 moe ten naar scholen voor zmlk, zeer moeilijk lerende kinderen, in Roosen daal of Breda. Dat is diep triest. Als je uitgaat van het kind en daar in het on derwijs naartoe werkt, is dat gewoon zonde. Ze moeten heel ver van huis." Coldewijer is duidelijk begaan met het lot van de kinderen uit zijn oude werkkring. „De middelbare scholen moeten ook faciliteiten krijgen om voor deze kinderen te zorgen. Het zal je kind maar wezen. Een kind van twaalf dat zich gedraagt als vijfjarige, moet straks naar Roosendaal. Dat is een ramp." De sfeer op school is op een mlk- school van groot belang. „Je als kind veilig voelen is belangrijker dan re sultaten halen. Hier op De Schalm is het onderwijs veel meer gericht op re sultaten halen. We werken hier met het leerlingvolgsysteem, een model om te zien op welk niveau een kind zit en bedoeld om problemen vroeg tijdig te onderkennen. We vullen daar een toetskalender voor in en onderne men actie als het nodig is." De leerkrachten op De Schalm krij gen in de klas een eigen computer om de resultaten van de leerlingen op te slaan. Het apparaat staat in verbin ding met de computer van Coldewijer zodat hij gegevens kan opvragen en „Het was inderdaad fantastisch", zegt Concordia-voorzitter Bram Boon. „Zo'n gemêleerd publiek en dan die sfeer. De bezoekers deden prima mee. Aan dit concert is heel veel werk geweest, maar dat was de moeite meer dan waard. Wij hebben ervan genoten! Het was voor ons een buitengewoon evenement en tevens een goede generale voor 2002, wan neer we ons honderdjarig bestaan vieren", zegt voorzitter Boon. De promsconcerten komen uit Enge land en in het bijzonder de Royal Al- bert Hall in Londen. De Wimpel fun geerde vrijdag als knusse concerthal en was in Engelse sfeer aangekleed met de beroemde dubbeldekkers: de rode bussen die het beeld van de Brit inzien. „Met de computer is het mak kelijker te stroomlijnen. We houden alle gegevens uit de klassen bij elkaar. Je kunt daarmee gemakkelijk gericht hulp geven." De leerlingen krijgen straks een eigen e-mailadres: kennisnet. „Dat geeft een verruiming van kennis en moge lijkheden. Er gaat een wereld voor hen open. Straks hebben alle klassen een uitgang naar buiten en kunnen ze op het internet." Tholen is voor Coldewijer geen vreemd terrein. Hij leerde er zijn vrouw Petra Quist uit Tholen kennen toen hij van 1980 tot 1987 in Meul vliet aan sportstimulering deed. „Sa men met Piet van der Vlies (sport ambtenaar van de gemeente Tholen - red.) hadden we een vliegend recre atieteam dat in het leven was geroe pen door de Zeeuwse sportraad. Er was een gemeentelijke instuif voor kinderen en voor tieners. Wij richtten ons op twintigers. Het was de bedoe ling om een gezonde levensstijl te sti muleren. Ze moesten uit hun stoel ko men. Maar in de praktijk kregen we vooral 16- en 17-jarigen. Ik heb Petra toen nog weg moeten sturen omdat ze te jong was," lacht Gerrit. Op sportief gebied is Coldeweijer nog steeds actief. Bij voetbalvereniging Nieuw Borgvliet behartigt hij de con tributie en ledenadministratie. Hij was er al jeugdleider en jeugdtrainer, en zorgde ook een tijd voor het clubblad. „Borgvliet is nog een echt dorp. Het is wel Bergen op Zoom, maar iemand van zeventig jaar moet daar niks van hebben. Die vindt zichzelf een Borg- vlieter." Hoewel hij op de Bergse Plaat woont, voelt Coldeweijer zich ook nog echt verbonden met deze wijk in onze buurgemeente. Via zijn schoonfamilie kent hij Tholen goed. „Het Thoolse land ken ik en ik kan het dialect verstaan. En mijn sport- achtergrond wil ik hier gebruiken. Bijvoorbeeld op koninginnedag. De school hoort bij de gemeenschap. Ik zal niet voorop lopen, maar wel facili teiten bieden." se hoofdstad mede bepalen. Tele fooncellen en Engelse vlaggen maak ten het decor compleet. De bedenkers van het programma hadden zelfs een bobby ingehuurd: Gerard Noorthoek fungeerde als gastvrije Engelse poli tieman die de bezoekers welkom heette. Tijdens het concert liet de ge legenheidsbobby zich niet onbetuigd. Hij introduceerde zelfs de Wimpel wave en gaf enthousiast de maat aan. Het dorpshuis was vol met 170 zit- en 105 staanplaatsen. Het koor en de muziek namen immers ook de nodi ge ruimte in beslag. De opbouw van een tribune en een podium hadden heel wat werk gevergd van de vrij willigers, maar met 'een volle bak' werd dat gewaardeerd. Zelfs oud-in- Het door 850 mensen bezochte con cert (400 zit- en 450 staanplaatsen) was de finale van de viering van 525 jaar Sint-Annaland, waarvan de kern in de eerste week van juli lag. Na de twee terugkomavonden in oktober was er zaterdagavond opnieuw een geslaagd evenement met de koninklij ke fanfare Accelerando in de hoofd rol. Het aantrekken van het in musi cals gespecialiseerde koor A58 o.l.v. Rob van der Meule gaf een extra tin tje aan het concert, waaraan verder soliste Janine Pleune en de drie ge zusters Kaatje, Coba en Wantje mee werkten, alsmede een dansgroep van gymnastiekvereniging WIK. Geroffel op de pauken kondigt het eerste optreden van Accelerando aan. 'Also sprach Zarathustra'. Op een groot scherm achter het immense koor A58 worden kerstballen en -ster- ren geprojecteerd. Een videocamera maakt opnamen van het concert, zo dat de belangstellenden achter in de veiling het optreden via een ander groot scherm toch kunnen volgen. woners waren voor deze gelegenheid naar Sint-Philipsland gekomen om het promsconcert niet te missen. Het wordt een avond vol contrasten en variatie. Met het eerste nummer zorgt Concordia al direct voor sfeer. 'The best of Abba' ligt goed in het gehoor; het koor klapt mee en diri gent Walter Siol roept het publiek op om ook mee te doen. Na DoReMi en het stevige Choral and Rockout komt het koor o.l.v. Kees den Braber aan de beurt. In maart gaven de eerste 40 liefhebbers zich op en later werden dat er 60, die vanaf 8 september elke vrijdagavond repeteerden. Nu was dan de eigenlijke uitvoering en al dei nend werd het Slavenkoor ten gehore gebracht. De eerste soliste was de dertienjarige Sandra v.d. Reest, die ondanks haar leeftijd al een krachtige stem liet ho ren in Tomorrow uit de musical An nie. Op de basisschool was ze al ie mand die bij toneelstukjes en zang evenementen vooraan stond. In de brugklas van Prins Maurits te Mid- Aan weerskanten zijn twee tribunes gebouwd en in het midden zijn ook veel zitplaatsen gemaakt. „Schroom niet om mee te doen", zo probeert presentator Kees van Broek hoven bij de mooiste melodieën van Verdi de promssfeer erin te brengen. Het koor deint mee, de luisteraars be ginnen voorzichtig mee te klappen. In het volgende nummer zit meer pit: Les lacs du Connemara. De hulptroe pen van WIK marcheren het podium op. Soldaten in een rood uniform. Dat extraatje brengt al meer 'schwung' in het programma en dat wordt in het volgende nummer voortgezet. Walt zing Mathilda met Janine Pleune als solist. „De nachtegaal van Setalland, een ster van wereldklasse, want wat is een promsconcert zonder bekende sterren?", zegt Van Broekhoven. De presentator meldt ook dat een promsconcert niet zonder koor kan. „Daarom hebben we speciaal voor u delharnis zong ze hetzelfde lied al tij dens een songfestival. Bij de repeti ties voor het promsconcert viel de zuiverheid van haar zang op en San dra v.d. Reest oogstte vrijdagavond dan ook veel succes. The second waltz is dankzij André Rieu heel bekend geworden en dit nummer paste dan ook uitstekend bij het populair-klassieke genre dat bij promsconcerten wordt uitgevoerd. In Sint-Annaland is er zelfs een speciale tekst bij gemaakt en dat was vrijdag avond ook in de Wimpel te horen. Concordia had volgens presentator Plekkenpol nachtmerries gehad bij de voorbereiding van dit promsconcert, maar 'Dromen zijn bedrog' - volgens Marco Borsato - en dat nummer werd met overgave gespeeld. Het was één van de klappers deze avond, zoals het koor sterk naar voren kwam in Battle hymn of the Republic, zo'n typisch Amerikaans nummer. Kees den Braber en Frans Breeman hadden het met z'n tweeën een stuk moeilijker in het duet uit de Parelvis sers, ook al zorgde Cora de Oude voor de pianobegeleiding. Zo'n breekbaar nummer tijdens een promsconcert waarbij het niet altijd dit mei vorig jaar opgerichte koor A58 gecontracteerd, bestaande uit ruim tachtig enthousiaste zangers en zangeressen, die bijna allemaal langs de snelweg Bergen op Zoom-Vlissin- gen (de A58) wonen." Het enthou siasme straalt er inderdaad vanaf bij de uitvoering van een medley van musicalsongs, zoals de Westside Sto ry en Hair. Accelerando voert de Westside Story ook uit, waarbij op het doek beelden te zien zijn uit de gelijk namige film. Natalie Wood wisselt op het scherm met o.a. trombonist Jo hannes Elenbaas. Acht scherp-koperblazers komen ver volgens uit het orkest en verkleden zich om 12th Street rag uit te voeren. Een pittig nummer, dat wordt gevolgd door het stemmige I will follow Him. De vrouwen van A58 verschijnen hiervoor als nonnen op het podium. Vrijwilligers van het comité 525 jaar Sint-Annaland hebben daarvoor weer vele uren achter de naaimachine ver toefd. Janine Pleune - ook verkleed als non - verleent als solist nog mede werking aan dit nummer. Voor het eerst klinkt er nu heel veel applaus op. De stemming komt erin. De proms sfeer is er. Janine Pleune kleedt zich snel om voor het nummer Ome Jan, waarbij de mannelijke koorleden van A58 ook weer inschuiven. Dan worden de schijnwerpers weer volledig op het koor gezet dat, met kerstmutsen op, Chistmas is a time of many colors laat horen. De tamboers van Accelerando vervul- even stil hoeft te zijn, is lastig. En het contrast was ook groot met het daar op volgende stevige nummer The fi nal countdown, waarbij toetsenist Roland Bakker uit Anna Jacobapol- der en zijn maat Kees Schipper op gi taar voor extra volume zorgden. Enkele muzikanten trokken zich even terug van het podium om plaats te maken voor de slagwerkgroep o.l.v. Hans Orgers, die o.a. met Stickjokes lieten zien dat het traditionele trom melen in Sint-Philipsland ook verle den tijd is, al bewaren de slagwerkers die vaardigheid voor de marsen na tuurlijk nog wel. Concordia, koor en slagwerkgroep samen voerden Con quest of paradise uit, waarna het weer de beurt was aan een soliste. De 22-jarige Sylvia Nell, die normaal eerste bugel speelt bij de fanfare, had zich daarvoor gekleed als een echte diva, want ze moest Evita Perron uit beelden in Don't cry for me Argenti na. Koor en orkest zorgden voor de begeleiding. De apothekersassistente is zingen gewend bij Rejoice, het jeugdkoor uit Anna Jacobapolder, len een belangrijke rol in Fascinating drums. Het lichtje dat elke bezoeker als toegangsbewijs kreeg, komt goed van pas bij het Slavenkoor van Na- bucco en de Toreadormars. Accelerando zorgt na de pauze voor een lekker binnenkomertje met Berli ner Luft en de overbekende Radets- kymars. De tamboers krijgen veel waardering voor een werk op simpele olievaten o.l.v. instructeur Thieu Rie- vers. Een originele show met een knipoog. Koor A58 zorgt a capella voor een contrast met Winter wonderland. Land of hope and glory krijgt daarna een goed onthaal in de veiling, die tot concerthal is omgetoverd. De drie gezusters brengen de luiste raars weer even terug naar de eerste week van juli, toen Kaatje, Coba en Wantje schitterden in het Setallands spektakel. Ze nemen nu echt afscheid. Uit de bezoekersschare komt een spandoek omhoog met de tekst: Co ba, wil je met me trouwen. Ze wordt er een beetje verlegen van, maar uit een nieuw, vierde couplet blijkt dat de zusters uit het Nonnetjeshuis niet zo teruggetrokken leefden als ze zich voordeden. Daarvoor wisselen ze op het podium van kleding, waarop de danseressen van WIK goed aansluiten met de can-can uit het muziekstuk Orpheus in de onderwereld. Koor A58 doet het publiek veel ple zier met een Nederlandstalig num- waar ze vaker solo zingt. Met Bravour 1900 ging Concordia terug in de tijd om daarna een recen ter thema te behandelen: de Vietnam- oorlog en daaruit het beroemde lied van Billy Joël 'Goodnight Saigon'. Geheel in stijl van de musical Miss Saigon kondigden de onheilspellende helikoptergeluiden het nummer aan. Je waande je even in het Schevening- se Circustheater. En de baritonblazer van even tevoren, Sam Everaërs, kwam nu als een militair met helm op naar de microfoon om zijn lied te zingen. Echt een primeur, want hoe wel hij zeer muzikaal is (aan de Bergse muziekschool behaalde hij zijn orgeldiploma C met eervolle ver melding en in de N.H. kerk begeleidt Sam Everaërs de samenzang) was de muzikant van Concordia nog niet als zanger bekend. Tijdens de autoritten van en naar zijn werk repeteerde hij de tekst eindeloos en dat was vrijdag avond te horen. 'Land of hope and glory' ontbreekt bij geen enkel promsconcert in Enge land, maar de tekst was in Sint-Phi- mer: Malle Babbe, bekend van Rob de Nijs. Het tempo blijft erin zitten met de Sabeldans. Het bekende Jingle Bells en A brand new day blijken het koor goed te liggen en de samen met Accelerando uitgevoerde Second waltz is voor de Sint-Annalanders met hun haven, Ring en molen hele maal een klapper. Bij de Setallandse hymne wordt er ook uit volle borst meegezongen en om nog meer in de sfeer te komen, verschijnen op het scherm de beelden van het spektakel met de paarden van Brooijmans bij de haven. Het is mooi geweest. You '11 never walk alone klinkt en de veilinghal is een zee van deinende lampjes. Koor en orkest zetten tenslotte de Setal landse hymne in. Solisten en diri genten komen met bloemen op het podium voor het in ontvangst ne men van een ovatie. „Gezien uw re acties heeft iedereen hier enorm van genoten", concludeert voorzitter Sander Westdorp. Hij bedankt alle medewerkenden. „Onze taak zit er op. Namens het comité 525 jaar Sint-Annaland wil ik iedereen enorm bedanken voor alle hulp en medewerking die we het hele jaar door hebben gehad bij de organisa tie en uitvoering van alle activitei ten. We zijn er trots op, dat we in zo'n fantastisch dorp wonen", aldus Sander Westdorp. Vanaf volgend jaar beslissen burge meester en wethouders of voor een bouwplan vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan wordt ver leend. Een ruime meerderheid van de gemeenteraad stond maandag die bevoegdheid af, nadat er sinds juni 'proefgedraaid' is. „Dat loopt naar tevredenheid", stelde mevr. E. Frig- ge-Hogesteeger (VVD) vast. Ze kreeg bijval van CDA'er J.P. Bout. „Het heeft een snellere afhandeling van de aanvragen tot gevolg", legde M. Dijke (SGP) zijn keuze uit. D66 en ChristenUnie waren als eni gen tegen. Niet omdat ze b. en w. niet vertrouwen, maar uit principe, maakten de fracties duidelijk. De gemeenteraad houdt de mogelijk heid om een aanvraag in de com missie gemeentelijke ontwikkeling te bespreken. Dat is eerder afge sproken en ligt in notulen vast, zei wethouder W.C. van Kempen. „Juist de toezegging dat die notulen integraal deel uitmaken van het voorstel, heeft ons akkoord doen gaan. Aanvankelijk zette de PvdA de hakken in het zand", aldus A.P. Kornaat. Hij gaf daarmee aan dat ook zijn fractie niet zomaar deze bevoegdheid los wilde laten. J. van den Donker (D66) wees erop dat gemaakte afspraken die niet in een raadsbesluit staan, in feite niet bin dend zijn. A.L. Piet (CU) borduurde daarop voort: „Ook nu wijken we af van afspraken die een halfjaar gele den zijn gemaakt." Hij doelde op het voornemen van b. en w. om slechts voor bepaalde categorieën aanvragen de bevoegdheid te vra gen, terwijl dat nu uiteindelijk voor alle aanvragen gebeurt. De wethou der wilde het eigen voorstel niet on dergraven en moest het zodoende stellen zonder de steun van de twee kleinste fracties. lipsland aangepast tot Neerland en Oranje, waarbij ook het koor optrad. Tot het poprepertoire hoort de klas sieker 'A whiter shade of pale' van Procol Harum, een langzaam num mer, waarna Concordia een typisch Brits stuk oppakte: Rule Brittania. De laatste solist kwam vervolgens op het podium: Mireille Quist, de lead- zangeres van de rockband Nodal Point. Die groep moest verstek laten gaan, maar de Sint-Philipslandse zangeres hield zich aan haar woord en luisterde het promsconcert op met De bestemming van Marco Borsato. De handen gingen nog meer op el kaar bij de Radetskymars, waarbij di rigent Walter Siol de staande luiste raars achter hem en de mensen op de tribune nog enthousiaster maakte. Mireille Quist kwam nogmaals in ac tie voor het wereldberoemde Music van John Miles, waarmee de finale in zicht kwam. You '11 never walk alone vormde het besluit van dit succesvol le promsconcert. Met een dankwoord van Concordia-secretaris Joke Bo- mas en een ovationeel applaus werd de succesvolle uitvoering besloten. Sint-Philipsland was trots op het wel slagen van dit evenement. De heer Geelen uit Poortvliet is on langs door het tijdschrift 'Het Beste' benoemd tot 'Held van de maand'. Daar wil ik niets aan afdoen. Meneer Geelen heeft datgene gedaan, wat naar mijn gevoel iedereen zou doen als hij met een dergelijke situatie ge confronteerd zou worden. Ik kan me tenminste niet voorstellen dat er ie mand zou zijn die al fluitend op zijn fiets voorbij zou rijden als er - zoals in dit geval - drie kinderen in een sloot liggen te verdrinken. En dat meneer Geelen daarvoor in de bloe metjes wordt gezet, is volstrekt ver diend. Wat mij echter enigszins stoort, is het feit dat de heer Geelen zegt dat God ervoor gezorgd zou hebben dat hij op dat exacte moment op de juiste plaats was. Dat zou namelijk iets heel ver velends zeggen over die God van de heer Geelen. Er verdrinken namelijk jaarlijks, tragisch genoeg, diverse kinderen en volwassenen. Blijkbaar vond de God van de heer Geelen het toen niet nodig om op het juiste mo ment de heer Geelen of andere hel den naar de exacte plaats te sturen. Ik geloof niet zo in de filosofie van de heer Geelen. God stuurt daar niet in, om wat voor redenen dan ook. Als hij dat wel zou doen, zou de wereld er wel beter uitzien. Dan waren er geen oorlogen, dan was er geen armoede, hongersnood, of vult u maar in. Dan ging de mensheid alleen maar dood van ouderdom. P.J. Farinaux, Zoutziedersdreef 16, Tholen. Ik wil, naar aanleiding van de verga deringen van het waterschap, enkele opmerkingen maken omtrent de wa teroverlast in 1998. Het zal niet mee vallen om Sint-Philipsland een vol gende keer droog te houden. Het dorp ligt, zoals bekend, onder het maaiveld. Gelukkig komt zo'n mas sa water niet vaak voor. Het kan een heel jaar door gebeuren, maar sep tember en oktober zijn het gevoeligst voor zware buien. Vooral bij een west-noordwestelijke stroming. Ook langzaam opkomende zware zomer se onweersbuien kunnen in korte tijd zeer veel water verzamelen. Dat komt evenmin vaak voor, zo'n bui was er voor het laatst in juli 1991 met 36 mm in ruim een uur tijd. Bij zulke zware buien en bij hevige regenval doen de overstorten hun werk. Bij normaal polderpeil lozen ze volop op de sloten. De keerzijde van lozen is instroming, wat in 1998 plaatshad. Als het polderwater in de overstorten komt, kan de buis heel eenvoudig en handig worden afge sloten zodat er geen water het riool in loopt. Die afsluiting heb ik zelf meermalen gedaan. Met kleppen moetje het maar afwachten, die heb ben inderdaad hun voor- en nadeel. Waterschap, let op bij zware regen val en een hoog slootwaterpeil. Nog maals, de overstorten zijn gemakke lijk af te sluiten. En wat betreft het scheiden van rioolwater en regenwa ter: regenwater is onmisbaar voor doorspoeling van het riool. Met dank voor plaatsing. C. Neele Eendrachtstraat 34 Sint-Philipsland. „Stop eruit en het bad is weg." In de gemeenteraad vond PvdA-ffactie- voorzitter M.A.J. van der Linde het eigenlijk maar niks dat er een hele planologische procedure gevoerd moet worden om de aanleg van een particulier zwembad bij een woning in Oud-Vossemeer mogelijk te ma ken. „Het blijkt een opblaasbadje te zijn, weliswaar van een stevig for maat (9,2x6,3 m), dat de familie Sap- onaro op eigen grond naast de woning aan de Patrijzenweg wil bouwen", zei Van der Linde maandag. Omdat de grond een agrarische bestemming heeft, moet het bestemmingsplan aan gepast worden en die procedure kost Saponaro duizend gulden. „Als ge meente moet je dan toch een ijzer- sterk verhaal hebben om de relatie be stuur/bestuurder goed te houden. Want het bad ligt niemand in de weg. Het gaat om uitvoering van de dode letter van de wet en is in feite werk verschaffing voor een ambtenaar." De PvdA'er zou graag zien dat dit soort gevallen op een andere manier gere geld wordt. Wethouder W.C. van Kempen had be grip voor de wens. „Maar je moet je als gemeente nu eenmaal aan de wet houden. En rekening houden met de rechtsbescherming voor de omge ving." Van Kempen was bereid om bij de herziening van de komplannen, die in voorbereiding is, dit aspect mee te nemen. „Prima, dat is wat ik beoog de", reageerde Van der Linde. Voor de VVD blijft de verhoging van de grondprijs (100 en 80 gulden per vierkante meter) op industrieterreinen te fors. „We zijn niet tegen een verho ging, maar 50% ineens is teveel. Wij willen het gefaseerd", zei mevr. E. Frigge-Hogesteeger maandagmiddag in de Thoolse gemeenteraad. Haar fractie stond alleen, want verder stem de iedereen in met de nieuwe bedra gen die meer marktconform zijn. „Wij bepleiten dit al een jaar", zei A.L. Piet (CU). Volgens wethouder K.A. Heijboer is er in feite al sprake van fasering, want de prijzen gelden voor de bestaande bouwvoorraad. Wanneer nieuwe plannen ontwikkeld worden, zal opnieuw naar de grond prijs worden gekeken. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt door: Voorstraat 39 St. Philipsland Tel. 0167-572699 Advertentie I.M. Een veegploeg die elke zondagmor- lijk zijn. De politie beperkte zich tot gen de directe omgeving opruimt. controleren en trad alleen bij ernsti- En een meldpunt waar de mensen ge incidenten verbaliserend op. met klachten terecht kunnen. Het Het einddoel 'laten we het gezellig is de horeca in Tholen-stad ernst houden in Tholen' is weliswaar nog met maatregelen om de overlast in niet bereikt, maar men is op de goe- het uitgaanscentrum in te perken. de weg, concludeert het gemeente- Begin dit jaar vroegen de omwo- bestuur. Dat wijst op de initiatieven nenden via een handtekeningactie als de veegploeg en het meldpunt, aandacht voor de problematiek. Dat Gedupeerde omwonenden kunnen resulteerde erin dat gemeente en po- problemen melden bij J. Jansen van litie met de partijen gingen overleg- De Kroon. En dan zal geprobeerd gen. De horeca-ondernemers wer- worden om, zonder tussenkomst den op hun verantwoordelijkheid van de politie, in gezamenlijk over- gewezen. Zij stelden vervolgens de- leg tot een oplossing te komen. Ook ze zomer samen een aantal gedrags- zullen horeca-ondernemers elkaar regels op en maakten die aan het aanspreken op het naleven van de uitgaanspubliek bekend. Bijvoor- wettelijke regels en de afgesproken beeld: Geen glaswerk mee op straat gedragsregels. Overigens is de on- nemen, geen agressief gedrag verto- dernemers te verstaan gegeven, dat nen en op weg naar huis of naar een de politie vanaf nu niet meer louter ander etablissement zo rustig moge- controlerend optreedt. Sylvia Nell, Sandra v.d. Reest, Sam Everaers, Mireille Quist, Kees den Braber en Cora de Oude v.l.n.r.vieren de finale.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5