'We beloven hier geen dingen die we niet waar kunnen maken' 'De gave kwam geleidelijk, maar ik wilde er niet aan toegeven' "jat Het is feest als Bob nuchtei^, Laban Donderdag 21 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Een klein stukje in de krant. Niet te groot. Adjunct direc teur Jan Goossens (49) van het Schelde college in Sint- Maartensdijk wil wel wat vertellen over zijn ervaringen van de afgelopen 25 jaar in het onderwijs, maar het hoeft van hem zeker geen halve pagina te worden. „Zijn we nog niet klaar?" zegt hij halverwege het vraaggesprek dat nauwelijks een half uur oud is. Goossens is meer een doener, zo lijkt het. Hij koos bewust voor het onderwijs, geeft Engels, deed aan lichamelijke opvoeding en heeft nu ook enige taken als adjunct. Hij houdt van de relatief kleine school. Het ons-kent-ons gevoel. Niet zover reizen Contact directer Instromers Jan Goossens kwart eeuw leraar Engels op Schelde college smalstad Mondiger Vermoeiend Ze weet niet hoe het werkt, maar wel dat het werkt. „Met liefde, energie, kracht en licht. Dat is zaligmakend. Daar doe ik het voor," zegt de 29-jarige Tresi Barros die zichzelf omschrijft als paranormaal genezer en die in haar woon huis aan de Langeweg in Anna Jacobapolder een praktijk is begonnen die uit twee onderdelen bestaat. Healing voor mensen die hulp nodig hebben en een training in bewe gingsoefeningen. Mensen helpen is haar roeping. Zij is het medium. Hendrik van Ham haar zaakwaarnemer. Verdere groei Tresi Barros begint paranormale praktijk en training in de Polder l/anav-ond ien Sol)/ Trauma's verwerkt Tüinbergingen 46 hardrijders beboet VERF NODIG? Kerstmarkt Eevliet Hage en Kaat kampioen W. Bijl biljart het best Busroute De Sluis Nekklachten na botsing Tentoonstelling duiven Oliebollen VZOS Van Kolthoorn kampioen Eigendom tramput Hoogteverschil haven Nieuw beleid graven Ambulance op school Goossens komt uit Bergen op Zoom en is een kwart eeuw do cent. Eerst op de lagere technische school Burgemeester Bouwense, toen op de Thoolse scholenge meenschap en nu op het Schelde college. Er is dus wel het een en ander veranderd in die periode. Heeft hij nu 26 uren, op 1 augus tus 1975 waren dat er 29. En dat kon uitlopen naar 32 omdat hij aanvullend Nederlands gaf. „Toen was het een mannenwereld- je. Er zaten enkel jongens op school. Het ging er vaak stevig aan toe. Af en toe zat er wel eens een meisje tussen in de bouw of de metaal. Dat waren uitzonderin gen. Er waren ook geen vrouwelij ke collega's. De eerste kwam pas in 1978 geloof ik. De oudere do centen zeiden u tegen mij. Het was, hoe zeg je dat? Formeel. Het was een andere sfeer. Toen er wat meer Brabanders binnen waren gekomen, werd het wat gemoede lijker. Sommige mensen hadden daar moeite mfe." Goossens solliciteerde niet zelf naar de vacature op de l.t.s. „Ik werd gebeld door directeur Me ijer. Of ik hier wilde komen wer ken. Dijkstra die toen leraar En gels was, ging weg. Ik wist niet eens dat hier een school stond." Dat telefoontje verraste Goossens die toen gedeeltelijk les gaf op een kleine huishoudschool in Goes en op een lyceum in Dor drecht. „Ik woonde in Bergen op Zoom. Het was niet duidelijk wat de toekomst van dat huishoud- schooltje zou zijn en Sint-Maar tensdijk was veel dichterbij. Ik hoefde niet zo ver te reizen." Goossens werd aangenomen zon der dat hij hoefde te solliciteren. Dat had hij eerder wel gedaan op een school van de ZLM in Zierik- zee; een bestuurslid van die school tipte Meijer. Hij begon er samen met J. de Kerf die onlangs op de vestiging de Lage Meren in Bergen op Zoom met andere do centen zijn jubileum vierde. In 1975 waren er ongeveer 275 leerlingen. Het was ook de perio de dat de school van een 3-jarige naar een 4-jarige opleiding over ging. „Door dat vierde jaar kwam er een stroom leerlingen die voor bestemd was voor de middelbare technische school. In die tijd gin gen daar veel leerlingen naar toe. We groeiden ook naar een topjaar in 1980-1981. Toen hadden we 390 leerlingen en zaten de leerlin gen in de Sassegrave in Scherpe- nisse en hiertegenover in het voor malige b.l.o-gebouw. De afdelingen waren erg goed ge vuld." Goossens haalde de akte lichame lijke opvoeding en gaf ruim 12 jaar les, zes tot acht uur per week. „Dat was prettig voor de afwisse ling. Ik wilde eigenlijk ook gym leraar worden, maar ik kwam niet door de toelatingsronde op de sportacademie." In 1976 werd het nieuwe gymlokaal op het school terrein in gebruik genomen. Voor heen werden de lessen gegeven in de ruimte die nu als kantine in ge bruik is. Goossens heeft wel altijd willen werken in het onderwijs, zegt hij. „Niet dat het een echt ideaal was om kinderen op te voeden, hoor. Wat ik niet wilde was onderwijzer worden. Leraar leek me leuker. Bij jonge kinderen voel ik me niet zo op mijn gemak. Bij oudere jeugd wel. Dat ligt mij meer, heb ik het idee." In 1985 fuseerde de Burgemeester Bouwenseschool met de huis houdschool de Oesterschelp en de gemeentelijke mavo in Tholen. Er kwam een mavo-poot bij, maar lang duurde dat niet. „We kregen toen wel te maken met een andere schoolbevolking. We kregen er een hoop meiden bij. Hele klas sen. Gevoelsmatig was dat een omwenteling. Zeker in het begin." Het lesgeven aan jongens of aan meisjes is anders, zegt Goossens maar hij vindt het moeilijk om precies uit te leggen waar dat in zit. „Met jongens is het contact directer, in een klas met meisjes kunnen er zaken onderling spelen. Dat is moeilijker hanteerbaar." De docenten gingen pendelen van Tholen naar Sint-Maartensdijk en omgekeerd. Ook Goossens gaf dan hier, dan daar les. Het streven was echter alle leerlingen onder een dak te brengen: Onder de Lin den in Sint-Maartensdijk. Weer tien jaar later, in 1995 was het Schelde college een feit ge worden. Aanvankelijk met vijf vestigingen: in Sint-Maartensdijk, Halsteren, Hoogerheide en Bergen op Zoom (twee scholen). De fu sies hebben Goossens niet ge raakt, zegt hij. „Voor de dagelijk se gang van zaken op school is hier niet veel veranderd." Het leerlingenaantal liep een aan tal jaren geleden wat terug. De op- heffingsgrens ligt op 240 leerlin gen. Maar Goossens is niet somber over de toekomst. „We zitten nu toch steeds met 270 tot Jan Goossens geeft Engels aan de leerlingen van het Schelde college maar heeft ook adjunct-taken. 280 leerlingen." Punt is wel dat het Schelde college nogal wat in stromers krijgt van andere middel bare scholen. Vooral uit Bergen op Zoom. „Het is jammer dat een aantal leerlingen dat hier zou kunnen zit ten, niet hier op school zit. Ze gaan naar het voortgezet onder wijs in Bergen op Zoom. We ma ken toch regelmatig mee dat er kinderen terugkomen omdat ze het niet aan kunnen. Op de Lage Me ren zijn er dit jaar al 35 instro mers. Ouders zeggen liever dat hun zoon of dochter op 't Rijks zit dan op het Schelde college. Dat klinkt beter. Maar wij beloven geen dingen die we niet kunnen waarmaken. We proberen een reëel beeld te schetsen van de school. De resultaten hier zijn goed. Bij het jaarlijkse Trouwon- derzoek komen wij er als vesti ging in Sint-Maartensdijk altijd positief uit. We hebben het imago tegen. Maar we moeten van de school geen feestartikel maken. Gelukkig zijn er een heleboel leer lingen die echt willen leren en het goed naar de zin hebben op school. Voor veel kinderen liggen er op school ook veel sociale con tacten. Er zijn leerlingen die toch al om acht uur op school zijn als ze om tien uur pas met de les moe ten beginnen." Na het vertrek van directeur Me loen werd M. Spaapen het hoofd van de vestiging. Goossens kreeg adjunct-taken. Hij doet zo'n tien uur per week aan leerlingenbege leiding, maakt roosters en zit in de examencommissie. Dat de leerlingen mondiger zijn geworden in de afgelopen kwart eeuw, onderschrijft Goossens. Met het Engelse gevoel voor understa tement: „Ze zijn vrij snel bereid iets terug te zeggen, ja. Maar daar groei je in mee." Hij wijst erop dat de schoolpopula- tie door de jaren heen gewijzigd is. „In 1975 ging 45 procent van de basisscholen naar het lager beroeps onderwijs, de technische school of de huishoudschool. Nu gaat 25 procent van de basisschoolleerlin gen naar het l.b.o, dat heet nu het voorbereidend middelbaar be roepsonderwijs, vmbo. Die andere 20 procent zitten nu niet meer bij ons maar op een mavo. Het gemid delde niveau is wat lager gewor den. Daar pas je je aan aan. Maar met de invoering van het vmbo is er op onze school nu ook plaats voor leerlingeil voor de gemengde leerweg. Dat houdt in datje vijf al gemene vakken op mavo-niveau doet, plus een beroepsgericht vak. Daarmee gaat het niveau ook weer omhoog." Ook is er voor leerlingen buiten de school veel meer te doen dan een kwart eeuw geleden. „Als je toen met de jongens sprak over hun hobby, dan zei driekwart dat ze op een voetbalclub zat." (Goossens was overigens 4,5 jaar jeugdtrainer bij SPS) „Als je dat nu zou vragen dan is dat eerder eenderde. Wat de anderen dan doen, vraag ik wel eens. Dan zeggen ze vaak: niks. Dat geldt voor veel jongeren. Niet alleen voor deze school. Dat is al gemeen." Ondanks al die veranderingen is Goossens zeer tevreden over het uitoefenen van zijn vak als leraar. „Ik vind dat ik hier voldoende van mezelf kwijt kan. Natuurlijk wil je dat de leerlingen hoge cijfers ha len. Dat lukt soms wel, soms niet. Dat hangt ook van de samenstel ling van een groep af. Je hebt het echt niet allemaal zelf in de hand." Met beleid op de langere termijn houdt Goossens zich niet veel be zig. Het is wel de bedoeling, zegt hij, maar de dagelijkse gang van zaken slokken veel tijd op. De school kent vier afdelingen: bouw, metaal, voertuigen en verzorging. „Ik hoop dat het Schelde college gezond blijft en we de afdelingen in de toekomst kunnen handhaven. Als er te weinig leerlingen voor een afdeling komen, dan moet die eraf. Nu zit de helft van de leerlin gen op de afdeling verzorging. Dan weet je dat de andere afdelingen niet groot zijn." Of Goossens er ooit aan gedacht heeft elders les te gaan geven? „Daar heb ik nooit aan gedacht. Ik zou het ook niet willen. Ik vind het hier prettig. Ik hou van dat ons-kent- ons gevoel. Grote scholen trekken me niet. Ik verander ook niet zo snel. Vanaf mijn achtste zit ik al bij een en dezelfde voetbalclub. Dat zit in mijn karakter." De hoogtepunten op de school zijn voor Goossens de jubileumviering in 1981 toen de school 25 jaar be stond en de jaarlijkse uitstapjes met de derdejaars naar Friesland. „Je leert elkaar op een andere manier kennen. Het is wel vermoeiend want we slapen maar kort. We gaan ook altijd wadlopen, van Holwerd naar Ameland. Dat vinden ze prachtig." Het jubileum van Goossens wordt informeel gevierd. Samen met dat van C. Hectors en T. Hettema die ook 25 jaar in het onderwijs wer ken. Ze was bijna vijf jaar fulltime ver zekeringsagente bij een grote verze keringsmaatschappij. Ze deed in le vensverzekeringen. Was veel onder weg. Bezocht klanten thuis, vanuit haar woning in Made bij Breda. Niemand op haar werk geloofde dat ze weg zou gaan, maar Tresi wist het zeker. In december zou ze stop pen en een ander bestaan opbou wen. Verhuizen zelfs. Het werd haar allemaal gezegd door iemand in haar die haar gids is. Sinds een aan tal weken woont ze met Portugese partner en drie kinderen in Anna Ja cobapolder en is ze haar praktijk be gonnen. De behandelkamer in het voorhuis is klaar en boven op de ruime over loop ligt een stapeltje matjes voor de bewegingsoefeningen. Dinsdag ochtend kwamen de eerste klanten om kennis te maken. Ze vindt het wel spannend, maar voor Tresi Barros is het niet nieuw. Ze oefende haar praktijk van hea ling en training al een jaar uit. Maar dat deed ze naast haar werk. Nu is het haar beroep. Als helderziende heeft ze de hulp van haar gids Isaak, zo legt ze uit. Hij is degene die haar stuurt, die haar zegt wat ze moet doen en hoe ze het moet doen. „De helderziend heid was er altijd al. De eerste keer dat ik bij een dochter van een vriendin die exceem had aan hand oplegging deed, ging het bloeden. Het genas. Ik kreeg daarna steeds meer bevestigingen. Ik wilde dit zelf niet. Je wordt van links naar rechts geslingerd. Anderhalf jaar geleden gebeurde het weer bij een vriend van mij. Er kwam zoveel energie vrij dat ik flauw viel. Je wordt opnieuw geboren. Ik ben an derhalf uur bezig geweest met een healing van mijzelf. Toen ik hem daarna aankeek, viel hij flauw. Toen wist ik dat er iemand anders in mijn lijf was, die door mij praatte. Mijn stem werd monotoner. Toen de jon gen weer bijkwam, praatten we er niet over. Pas na een halfjaar. Toen viel hij weer flauw en moest ik lang huilen." Vanaf die tijd wist Tresi dat ze haar gaven aan moest wenden om ande ren te helpen. Luisteren, geloven, vertrouwen, overgave en gehoor zaamheid zijn de fasen waar ze doorheen moest en die ze zich eigen moest maken, vertelt ze. Het was de weg naar innerlijke rust. Toen dat was gelukt, zag ze een prachtig licht, zegt ze. „Een blauw licht. Ik zag mijn gids met het binnenoog. Hij begon te spreken door mijn mond. Het was eerst op afstand, maar dat is nu niet meer. Het is overal, ook gewoon bij mij thuis." Ze kwam erachter dat de stem haar gids was. Ze vroeg naar zijn naam. Hij heette Isaak, vertelt ze aan het rotan tafeltje in de sfeervol ingerich te behandelkamer met velours gor dijnen, kaarslicht en de geur van wierook. Haar zaakwaarnemer Hen drik van Ham schuift aan om zo nu Tresi Barros in de behandelkamer van het woonhuis aan de Langeweg in Anna Jacobapolder. Advertentie I.M. en dan toelichting te geven en Tresi wat af te remmen als ze te uitvoerig vertelt over haar ervaringen. Hij heeft een en ander op papier gezet. Over de praktijk Isaak en over de bewegingstraining die Strech Mo ve wordt genoemd. De tweede t in het Engelse woord stretch (voor uit strekken en "oprekken) is bewust achterwege gelaten, zegt hij. „Zo gaat het meer naar stress toe. De spanning die door de oefening wordt opgeheven." Tresi kan als paranormaal genezer 'blokkades weghalen, chakra's ope nen en aura's schoonmaken'. ,Als transmedium opereer ik als Isaak, of voorzie cliënten van de boodschap pen die zij op hun weg nodig hebben voor verdere groei. Lichamelijk kan het leiden tot intuïtieve massages, drukpuntbehandelingen of een ener giebehandeling,' zo omschrijft Van Ham de mogelijkheden. Chakra's zijn volgens Van Ham energiepun- ten. Grote en kleine energiewielen in het lichaam. In totaal zeven, waar blokkades kunnen voorkomen zodat het lichaam niet goed functioneert. Tresi: „Isaak legt zijn handen erop en haalt het vuil eruit. Dan komt er warmte vrij. En ga je zweten. Wat zij dan voelen, voel ik ook. Ik ga ook zweten." De training op de overloop lijkt op yoga. Met eenvoudige bewegingen en houdingen leren de deelnemers hun lichaam 'weer heel erg wakker' te maken. ,De training zorgt dat het lichaam sterker wordt, zodat alle energie vrij opgenomen kan worden, waardoor u zich in algemene zin veel fitter zal gaan voelen', zo heeft Van Ham het resultaat van de oefe ningen omschreven. Tresi: „Het is een soort gymnastiek die in medida- tie overgaat. De energie die er hangt is heel prettig." Van Ham ontmoette Barros drie jaar geleden. „Zij kwam op mijn pad." Tresi: „Hij is op mijn weg gezet. Ik kan geen p.r. doen. Ik ben een tere bloem, maar Isaak zet iemand op mijn weg die het wel kan. Tresi is gewoon verlegen, maar als transme dium ben ik geheel anders." Dan is ze niet alleen helderziend, zegt ze, maar ook helderwetend, heldervoe- lend en helderhorend. Ze werd ge boren in Luxemburg en woont nu twaalf jaar in Nederland. Ze had een moeilijke jeugd, maar beschikte al lang over invoelende vermogens. „De gave kwam geleidelijk, maar ik wilde er niet aan toegeven. Ik heb veel nare dingen meegemaakt, maar ken geen blokkades. En ik heb mijn trauma's verwerkt." De paranormale genezing en de oe feningen zijn voor iedereen bedoeld. Haar eigen kinderen doen eraan mee. Maar ook voor zwangere vrou wen met hun partner is het geschikt, zegt ze. Ze heeft geen handleiding voor de sessies. „Ik ben weieens nieuwsgierig naar boeken, maar Isaak laat me in slaap vallen als ik er in begin te lezen. Ik weet heel wei nig over hoe het werkt. Er komt lief de, energie, kracht en licht vrij. Dat is zaligmakend. Daar doe ik het voor. Het is een roeping." Ze noemt zichzelf een 'spiritueel wezen met menselijk ervaring'. En Isaak zegt via haar: „Geloof nou dat het geven aan de mens voortkomt uit liefde, pure energie. Wees niet bang te ont vangen. Het is pure liefde uit de bron van God." VERVOLG VAN PAGINA 2 De bouw van een aantal tüinbergin gen op camping De Pluimpot stuit bij gedeputeerde staten niet op planolo gische bezwaren. Er is een bestem mingsplan Kampeerterreinen in voor bereiding dat een berging met een maximum oppervlakte van zes vier kante meter toelaat. Wél krijgt de ge meente Tholen het advies om voor dit aspect het bestemmingsplan Goris- hoek partieel te herzien. De plannen van G.B. van Oevelen, mevr. R. van Schoor-de Langh, C.J.M.J.A. Balma kers, F.M. Engelen en R.M.P.W.F. van Gestel kunnen uitgevoerd worden. OLIEBOLLEN!!! In Scherpenisse bakt Oranjever. Prins Willem Alexander ze op zaterdag 30 december weer bruin. U kunt ze afhalen vanaf 8 uur aan de keuken van het Holland Huis. Voor de inwoners van Scherpenisse die slecht ter been of ziek zijn, brengen we ze graag thuis. Tel. 662341 of 06-54945666. Advertentie I.M. Poortvliet Bij een snelheidscontrole op de Post weg heeft de politie maandagmorgen 46 bestuurders bekeurd. Tussen 9 en 12 uur passeerden 1042 voertuigen, zodat ruim vier procent te hard reed. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 1 Uil Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De eerste kerstmarkt van basisschool De Eevliet is woensdag succesvol verlopen. Het speellokaal en delen van de hal waren sfeervol versierd. Er was vanalles te koop, bijna allemaal door de ouderraad en ouders zelf ge maakt. Artikelen in kerstsfeer, zoals kerststukjes, kaarsen, kaarten, kerst thee. Ook de erwtensoep ging grif van de hand, en de wafels die ter plekke gebakken werden waren aan het einde uitverkocht. In een kerstboom hingen balletjes waarmee een prijs was te winnen, verder was er een kinderhoek ingericht waar de jeugd bijvoorbeeld kon kleuren. Op een synthesizer zorg de Jeffrey van Akkeren voor bijpas sende muziek. Met alle verlichting er bij was het een stemmig geheel in de school. En de belangstelling van ou ders en andere familieleden van de leerlingen, maar ook van oud-leerlin gen, was groot. De opbrengst van de kerstmarkt wordt gebruikt om de boekjes in de documentatiehoek van de school te vernieuwen. Hengelsportvereniging De Knorhaan huldigde zaterdagavond in café 't Centrum de kampioenen. Jacco Hage won de competitie bij de senioren met 485 punten, evenveel als Cees Dek ker. Maar hij ving over zijn vijf beste wedstrijden 68,5 cm vis meer en dat leverde het kampioenschap op. Bij de jeugd prolongeerde Mark Kaat zijn ti tel met 468 punten (192,1 cm). Met een bot van 44,5 cm ving Pierre van Leeuwen de grootste platvis. Klassement senioren: 1. J. Hage 485 p (369,1 cm vis); 2. C. Dekker 485 p (301,6 cm); 3. P. van Leeuwen 478 p; 4. J. de Groen 477 p (305,3 cm); 5. E. Brasz 477 p (227,8 cm); 6. C. Bolier 477 p (214,9 cm); 7. R. Konings 476 p; 8. H. de Bruin 204,1 cm; 9. T. de Baat 469 p; 10. W. Quist 462 p (173,6 cm); 11. J. v.d. Bok 462 p (106,2 cm). Jeugd: 1. Mark Kaat 468 p; 2. Rowin Konings 439 p; 3. Jurrian Hage 430 p; 4. Ramon Konings 419 p; 5. Micha Michels 416 p. De traditionele kerstwedstrijd van bil jartvereniging Tolrust is gewonnen door W. Bijl. Er werd gespeeld naar het gemiddelde over twintig beurten, zodat de kansen voor ieder gelijk wa ren. De prijs bestond uit een vlees schotel. Eindstand: 1. W. Bijl, 2. M. Hage, 3. C. Nagelkerke, 4. C. Bal, 5. M. Uijl, 6. L. Bijl, 7. A. Schot, 8. G. de Jonge, 9. A. Burgers, 10. J. Uijl. Sint-Philipslan De BBA blijft in de nieuwe dienstre geling de oude route volgen en zal geen gebruik maken van de Zuidweg in Anna Jacobapolder. Dat deelde wethouder Heijboer dinsdagavond mee in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Raadslid A.P. Komaat (PvdA) had eerder zijn bezorgdheid geuit over het gebruik van de Zuid- weg. Die is volgens hem te smal en niet berekend op zwaar verkeer. Heijboer besprak de zaak met de ver voersmaatschappij. „De route wordt Lageweg, Langeweg, over De Sluis en de Rijksweg." A.L. Piet (CU) haakte er meteen op in en stelde voor, de bushdlte bij De Sluis te handhaven nu de bus de oude route blijft volgen. De wethouder zou dat onder de aandacht van de BBA brengen, zo zei hij. De 18-jarige A.D. is zaterdag met nekklachten naar het ziekenhuis ge bracht, nadat de auto waarin ze zat vanachteren werd aangereden. De botsing gebeurde 's morgens rond kwart voor elf op de Afgeslechtedijk in Steenbergen. D. zat in de auto bij haar 21-jarige dorpsgenoot J.M. die richting Roosendaal reed. Toen hij vanwege de verkeerssituatie moest af remmen, zag T.Y. uit Steenbergen dat te laat en botste tegen de auto van M. Beide voertuigen liepen schade op. De Vredesduif houdt morgen en za terdag de jaarlijkse duivententoon- stelling. In café De Druiventros draait ook het rad van avontuur. En zater dagavond rond half tien worden bon nen verkocht voor duiven van onder meer plaatselijke en regionale kam pioenen. De expositie is zaterdag van af drie uur open voor het publiek. Vrijdag 29 december verkoopt zang vereniging VZOS oliebollen huis- aan-huis in het dorp en in Anna Jaco bapolder. Er kan ook tevoren besteld worden bij Anja Neele (tel. 573119) of Ellie Mol (tel. 573169). De op brengst is volledig bestemd voor het investeren in bakapparatuur om in de toekomst op braderieën oliebollen te kunnen blijven verkopen. Jan van Kolthoorn bij de senioren en Jaco van Kolthoorn bij de jeugd zijn kampioen geworden van zeehengel- club De Makreel. Bij de senioren be haalde Jan van Kolthoorn 9000 pun ten, tweede werd Bram van Oeveren met 8315 p en derde Johan Geense met 6785 p. Bij de jeugd verzamelde Jaco van Kolthoorn 7000 punten, tweede werd Pieter Verwijs 2010 p en derde Arjan Suurland 1065 p. De uitslag van de laatste wedstrijd is als volgt: 1. Sjaak v.d. Maas 1505 p; 2. Jan Kaashoek795 p; 3. Dirk Bree- man 785 p; 4. Bram van Oeveren 675 p; 5. Jan van Kolthoorn 605 p; eerste jeugd Jaco van Kolthoorn 535 p. Het gemeentebestuur gaat onderzoe ken wie de eigenaren zijn van het ter rein rond de tramput. Als dat is afge rond, wordt besloten welke deel van het terrein voor herbeplanting in aan merking komt. Dat zei wethouder Heijboer dinsdagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van P.W.J. Hoek (SGP). Raadslid Hoek is bang dat er bij het uitbaggeren van de haven hoogtever schil is ontstaan waardoor schepen in moeilijkheden kunnen komen. Dins dagavond zei hij in de commissie ge meentelijke ontwikkeling dat hij een verschil van ongeveer 40 centimeter had waargenomen in de zate. Hij wil de van het college weten of er al een controlemeting is verricht. Wethouder Heijboer kon er nog geen antwoord op geven. „De haven komt aan de orde. Hij staat voor deze week in mijn agenda. Ik weet nu niet hoe het er bij staat." De wethouder komt er in een volgende commissieverga dering op terug, maar Hoek vond dat te lang duren. „Het is urgent. Nu lo pen de schepen binnen." Er komt nieuw beleid voor de be graafplaats. Dat kondigde wethouder Heijboer dinsdagavond aan in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. Raadslid A.L Piet (Christenu nie) wilde weten of er maatregelen genomen worden om het onderhoud van de begraafplaats te verbeteren. Hij wees erop dat zijn fractie en die van CDA en SGP vragen over de kwestie hebben gesteld. Ook over het gebmik om bij het graven van een nieuw graf grond op een naastgelegen graf te leggen. Heijboer legde uit dat de gemeente er 'volop mee bezig is'. „Er zijn volop gesprekken en er ko men wijzigingen." Meer kon de wet houder er nog niet over zeggen. Bij de Koningin Julianaschool arri veerde donderdagmiddag een ambu lance. Het betrof geen spoedgeval, maar het was bedoeld voor een leer zame middag voor de kinderen uit groep 6, 7 en 8. Ambulance-chauffeur Kees Kosten, die werkzaam is bij het district Roosendaal, vertelde de kin deren over zijn beroep. De aanleiding voor deze leerzame middag was een interview dat de leer lingen Elina Goedegebuure en Eline Steijn Kosten als schoolopdracht af namen. Voor zijn verhaal op school nam de ambulancechauffeur tal van attributen uit de ziekenauto mee. Meester Vorstelman assisteerde hem bij het tonen van de diverse werk zaamheden die in de praktijk voorko men. Zo werd er bij hem een hartfilm- pje gemaakt en werd het zuur stofgehalte in zijn bloed gemeten. Ook kregen de kinderen te horen hoe er wordt omgegaan met rug- en hals letsel. Toen vervolgens werd getoond hoe een infuus wordt aangelegd, werd het voor sommige leerlingen wat al te realistisch. Ook werd de meester op een noodbrancard gelegd. De kinde ren vonden het heel boeiend en stel den veel vragen. Kosten vertelde hoe hij voor een spoedtransport een pa tiënt naar Rotterdam over moest bren gen, waarbij de politie de wegen voor hem vrij hield. Ook hield hij de kin deren voor wat de eisen rijn om dit werk te doen. Hij vertelde over zijn opleiding en de diverse Sosa-trainin- gen die gevolgd moeten worden. Aan het eind van de middag mochten de kinderen zelf een kijkje nemen in de ambulance.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 3