Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet maakt lokale betrokkenheid waar Inloopavond Zone-60 in De Poel i Nadere eisen uitvoering Lozingenbesluit Open teelt en veehouderij Nieuw districtskanto« Zuid-Beveland Kantoren gesloten Donderdag 21 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 31 Voor verenigingen en instellingen uit het werkgebied van de Rabobank Sint-Annaland- Poortvliet ligt opnieuw 25.000 gulden klaar bij de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet. „Wij maken onze lokale betrokkenheid ook in 2001 waar", zegt directeur Ad Slieker. Bestuursle den van verenigingen en instellingen kunnen zich alvast beraden op hun plannen. Mogelijk kunnen al lang bestaande wensen vervuld wor den met de steun van de Rabobank. De aanvra gen dienen voor 1 februari a.s. binnen te zijn. Mooie klank Stimulans Vrijwilligers Toetingscriteria Kleinere projecten Kantoor Sint-Annaland, Raiffeisenstraat 24. Kantoor Poortvliet, Schoolstraat 27. Telefoon Eigen huis Beleggingen Assurantiën 0166-658100 658110 658111 658120 De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden 1 Inloopavond Goed nieuws voor verenigingen Cor Vroegop, Maya Bungener, Peter Moerland en Bert van 't Hof (v.l.n.r.) luisteren naar Koos van Poortvliet die, destijds op de jaarvergadering van de Rabobank, op de nieuwe saxofoon van Accelerando meteen een nummertje ten beste gaf Tijdens de algemene vergadering in september deelden de koninklijke fanfare Accelerando, speeltuinvereniging Vrij en Blij en gymnastiekvereniging Willen Is Kunnen in de vreugde van het fonds lokale betrokkenheid. Een ba ritonsaxofoon, een schommelstelling en drie lange mat ten waren het resultaat van de medewerking van de Rabo bank Sint-Annaland-Poortvliet. De lokale betrokkenheid van de plaatselijke bank was weer een opsteker voor de drie verenigingen. „Wij zijn nog steeds zeer erkentelijk voor de bijdrage van onze eigen Rabobank", zegt Accelerando-voorzitter Cor Vroegop. „Het fonds lokale betrokkenheid spreekt onze vereniging bijzonder aan. De baritonsaxofoon betekent een hele aanvulling voor onze fanfare. We waren er hoog nodig aan toe, maar zo'n instrument koop je niet zomaar. De kleur van het instrument steekt in positieve zin af en ook de klank is heel mooi. Tijdens het promsconcert in de veiling was dat goed te horen in het nummer met de drie gezusters Kaatje, Coba en Wantje. De baritonsax blies toen een speciale partij. Accelerando en muzikant Koos van Poortvliet in het bijzonder is zeer vereerd met dit cadeau", zegt voorzitter Cor Vroegop. „Ik zou ervoor willen pleiten, dat dit fonds lokale betrok kenheid blijft bestaan", is de mening van WIK-voorzitter Peter Moerland. „Het is immers een stimulans voor alle verenigingen. WIK heeft dankzij de bijdrage van de Ra bobank drie lange matten kunnen aanschaffen. Dat is hartstikke leuk, want zelf zouden we die niet kunnen ko pen. We hebben er wel een wagen voor gemaakt, zodat ze langer meegaan. Deze lange matten bieden onze ver eniging meer mogelijkheden. Alle wedstrijdgroepen ma ken er heel intensief gebruik van", aldus WIK-voorzitter Peter Moerland. Speeltuinvereniging Vrij en Blij viel voor de tweede keer in de prijzen bij het fonds lokale betrokkenheid. „Maar wees ervan overtuigd dat we er nog geweldig blij mee zijn", zegt voorzitter Bert van 't Hof. „Bijdragen als deze van de Rabobank zijn heel belangrijk. Óns bestuur be staat uit vrijwilligers en we zetten ons in voor de jeugd. Als zoiets dan gewaardeerd wordt, zien we dat als een steun in de rug." De voorzitter maakt duidelijk dat Vrij en Blij op dezelfde zuinige manier blijft omspringen met het geld. „Van een andere instelling kregen we nog een bijdrage voor een kruiswaag, zodat we met een eigen inbreng twee nieuwe toestellen kunnen aanschaffen. Door de installatie zelf te doen, sparen we 2000 gulden uit en dat doen we natuurlijk, al gaan daar heel wat uur tjes in zitten. Vrijwilligers hebben de oude, veertig jaar oude schommel inmiddels gesloopt met behulp van een kraantje van een aannemer. Het nieuwe model schom mel heeft twee zitjes. In het voorjaar kunnen de kinde ren onze aanwinsten in gebruik nemen, mede dankzij onze Rabobank", aldus voorzitter Bert van 't Hof van speeltuinvereniging Vrij en Blij. Vanaf nu kunnen weer aanvragen bij het fonds lokale be trokkenheid van de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet worden ingediend. Een speciale klankbordgroep advi seert het bankbestuur over de honorering van die verzoe ken. Daarin zitten twee vertegenwoordigers van de ver enigingen die de vorige keer in de prijzen gevallen zijn. Dit maal gaat dat om de heer Vroegop van de koninklijke fanfare Accelerando en de heer Moerland van gymnas tiekvereniging WIK. In de klankbordgroep zitten verder de heer M.D. Geuze namens het bestuur, de heer W. Heijboer namens de raad van toezicht en directeur Slieker. De klankbordgroep gaat bij de advisering uit van een aantal toetingscriteria. Zo dient de vereniging of stichting, die zijn bestaansrecht bewezen moet hebben, gevestigd te zijn in het werkgebied van de Rabobank Sint-Annaland-Poortvliet. De toekenning dient geen ver vangend karakter voor de overheid te hebben. Bovendien dient de aanvrager zelf ook een aanzienlijke inspanning te leveren voor verwezenlijking van het doel. Aanvragers dienen een goed onderbouwd plan bij het verzoek te voegen. Het draagvlak moet zo breed mogelijk zijn. Voorwaarde is, dat het doel binnen twaalf maanden gerealiseerd dient te zijn. Commerciële ondernemingen zijn uitgesloten van een bijdrage. „Ook kleinere projecten komen in aanmerking", bena drukt directeur Slieker. „Maximaal bestemmen we 25.000 gulden van de winst voor het fonds lokale betrok kenheid. Dat bedrag kan naar één doel gaan, maar bij voorbeeld ook naar tien verschillende verenigingen of stichtingen. Het minimum bedrag dat we willen toeken nen, is 2500 gulden." Het fonds lokale betrokkenheid vervangt bij de Rabo bank Sint-Annaland-Poortvliet niet de gebruikelijke sponsoring, waarover met verschillende verenigingen af spraken zijn gemaakt. „Dit doen we extra om onze ver bondenheid met ons werkgebied verder te accentueren", aldus directeur Slieker. aterstanci Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een groot deel van de polderwegen Inrichten als Zone-60 gebied. Dit bete kent dat de maximumsnelheid in die gebieden daalt van tachtig naar zestig kilometer per uur. Deze maatregel wordt soms ondersteund door aanvul lende maatregelen zoals de aanleg van plateaus of het aanbrengen van rand- markering op het wegdek. Foto's Rudy Visser Het waterschap heeft nieuwe richtlijnen opgesteld om het verschil tussen droge en natte sloten duidelijker aan te geven. Voor agrariërs is het onderscheid erg belangrijk, omdat ze langs droge sloten alle grond kunnen benutten om te bebou- "wen. Bij de natte sloten daarentegen moeten agrariërs een teelt- en spuitvrije zone in acht nemen om vervuiling van het oppervlaktewater door bestrijdingsmidde len en meststoffen tegen te gaan. Naar aanleiding van reacties op hef Lozingenbesluit Open teelt en veehouderij dat vanaf I maart van dit jaar van kracht is, heeft het waterschap criteria vastge steld voor het beoordelen van de sloten. Vanaf I januari 200! begint het water schap met het handhaven van het naleven van de regels op het Lozingenbesluit. Richtlijnen Om te bepalen of een sloot als nat of als droog aangemerkt moet worden, zijn ver schillende richtlijnen opgesteld. Hierbij wordt rekening gehouden met de hevig heid van en de hoeveelheid neerslag dar in de voorliggende periode is gevallen. De sloten waartegen bezwaar is gemaakr worden aan de hand van de criteria opnieuw beoordeeld tussen 1 april en I oktober 2001 Agrariërs hoeven geen teeltvrije zone aan te houden als de breedte van het talud breder is dan 3,15 meter. Deze regeling wordt alleen toegepast In nieuwe situaties waar natuurvriendelijke oevers worden aangelegd en bij natuurvriendelijke oevers die zijn aangelegd In het kader van het eerste Waterhuishoudingsplan. Deze rege ling wordt niet toegepast in of langs gebieden met een bijzondere functie. Handhaving Op i december is afgesproken dat ooit de AID voor de handhaving gebruik maakt van de beschikbare gegevens van water schap Zeeuwse Eilanden. De AID treedt niet op zonder eerst bij Zeeuwse Eilanden informatie op te vragen over de status van een sloot en over de aanwezigheid van bredere of smallere teeltvrije zones. Ook weet de AID vóór het nieuwe teeltseizoen waar er natuurvriendelijke oevers zijn. Deze worden nog in kaart gebracht, want hier is namelijk sprake van een afwijkende situatie. Door gebruik te maken van dezelfde gegevens, kunnen beide Instan ties komen tot een gezamenlijk beleid voor toezicht en handhaving. Prioriteit van de handhaving ligt bij de nlet-melders. Degene die geen ontvangstbevestiging van de aanmelding hebben ontvangen, kunnen contact opnemen met het water schap. Ook worden er nog afspraken gemaakt met hët OM over de gedragslijn van deze handhaving. Meepraten Het waterschap gaat ook het gebied rond De Poei tussen Goes en Heinkenszand inrichten als zo'n Zone-60 gebied. In dit gebied heeft Zeeuwse Eilanden te maken met verschillende belangen. Een zorgvuldig proces is dan ook op zijn plaats. Om tot een goed plan te komen, vindt het waterschap het bovendien erg belangrijk dat belangheb benden hun stem kunnen laten horen bij het maken van zo'n plan. Daarom orga niseerde het schap medio 2000 twee informatiebijeenkomsten over de ver keersproblemen in De Poel. Tijdens de eerste avond vond samen met belang hebbenden de inventarisatie van ver keersproblemen in De Poel plaats. Tijdens de tweede bijeenkomst hebben belanghebbenden de maatregelen voor de problemen op een rij gezet. Vervolgens is het bureau DHV aan de slag gegaan met het maken van een conceptplan op basis van de genoemde maatregelen. Dit plan is inmiddels voor gelegd aan de klankbordgroep. Deze groep kan zich vinden in de maatregelen die in het plan voorgesteld worden. Op dinsdag 9 januari 2001 geven mede werkers van het waterschap tijdens een inloopavond een uitleg over het con ceptplan. De avond vindt plaats in het gemeentehuis Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand. Tussen 19.30 en 21.30 uur kunt u binnenlopen op een tijdstip dat u het beste uitkomt. Graag hoort het waterschap die avond van u wat u van het conceptplan vindt en natuurlijk kunt u bij de medewerkers met al uw vragen Geheel volgens planning leverde de aannemer eind november het nieuwe districtskantoor voor Zuid-Beveland op. Vorige week verhuisden de mede werkers van het districtskantoor vanuit Goes naar het nieuwe pand aan de Ambachtsweg in Eindewege. Half mei gingen de eerste palen de grond in op het industrieterrein van Eindewege. Aanvankelijk zou er alleen een loods gebouwd worden. Toen bleek dat het hoofdkantoor in Middelburg gebouwd wordt, was het logisch ook het districtskantoor Zuid-Beveland op het industrieterrein onder te brengen. Het nieuwe gebouw vervangt de loods die in Kloetinge staat. De loodsen in Krabbendijke en Driewegen blijven gewoon bestaan. In de loods is onder andere plaats voor een centrale werkplek voor de afdeling Onderhoud Technische Werken. Zo is er een werktuigkundige werkplek waar bij voorbeeld aan pompen gewerkt kan worden, een werkplek voor elektriciens en een plek voor een timmerman. Uiteraard is ook rekening gehouden met een stallingruimte voor de voertuigen en machines van het waterschap en buiten is er plaats voor depots. Sinds vorige week is Eindewege de standplaats van zo'n dertig medewerkers van Zeeuwse Eilanden. Volgend voorjaar vindt de offi ciële opening van het nieuwe pand plaats. Ook het publiek krijgt dan de gelegenheid het gebouw van binnen te bekijken. Nieuw adres Het districtskantoor Zuid-Beveland is voortaan te vinden aan de Ambachtsweg 8 in Eindewege (op het industrieterrein). Het telefoonnummer blijft hetzelfde: (0113)241000. terecht. Na de inloopavond kan het definitieve plan gemaakt worden. Meer weten? Voor meer informatie: Sandra Minneboo, e-mail zone60@wze.nl of tel. (0113)241422. Het hoofdkantoor in Goes, de districtskan toren in Grijpskerke, Zierikzee en Eindewe ge en het steunpunt in Sint Maartensdijk zijn vanaf 27 december 2000 tot en met 1 januari 2001 gesloten. Op 2 januari 2001 zijn wij vanaf 10.30 uur weer bereikbaar. Wij zijn in dringende ge vallen te bereiken onder nummer (0113)241000. Bestuur en medewerkers van waterschap Zeeuwse Eilanden wensen u heel prettige feestdagen. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u te recht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Sandra Minneboo (0113-241422). e-mail: communicatie@wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 31