Bas de Man wint superbokaal met gemeubileerde erwtensoep Meer geld voor het cultureel erfgoed Huisartsen Tholen dragen medicijnen aan apotheek over Nuis roept op klachten te melden bij gemeente en niet bij buurman Met onze brillen magu gezien worden Uit de staten van Zeeland Verandering eind dit jaar Donderdag 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 25 Gerda Havertongouderwetse snert met oma-smaak voortreffelijk De staten van Zeeland hebben vrijdag weer de hele dag vergaderd en wel over zeer veel ver schillende onderwerpen. Het Zeeuws museum, het actieprogramma energiebesparing en de regiovisies over zorg waren enkele van de on derwerpen. Hoofdmoot was toch wel 'de Cul tuurnota'; waarin de uitgangspunten voor het provinciale cultuurbeleid staan. En hoe het geld over de diverse 'kunsten' verdeeld moet worden. Van snert heeft iedereen wel eens gehoord, maar ge meubileerde erwtensoep? Dat is echt iets aparts en daarom ook werd die soep van Bas de Man zaterdag bekroond met de giga-su- per-snert-bokaal van het comité 525 jaar Sint-Anna- land. De eerste Thoolse snertcompetitie vormde het hoogtepunt van de twee daagse kerstmarkt in de Sint-Annalandse veiling. Paling Goede balans Dolgelukkig Kerstmarkt Communiceren Specialist De drie huisartsen in Tholen stad - Mellema, Kale en Bakkerus - stoppen aan het einde van dit jaar met het verstrekken van medicijnen. De patiënten kunnen voor taan terecht bij apotheker A.J. Werkman in de Hoog straat (voormalige VSB-bank). Met hem zijn afspraken gemaakt over openingstijden, het bezorgen van medicij nen bij mensen die ze zelf niet kunnen halen, en over het uitwisselen van gegevens over patiënten. Leefbaarheid Monsterachtig Vraag naar kerstboom in de woonkernen op burgeravond in smalstad Hondenpoep G.J. van Zwieten: le paal Vroonstede nu snel de grond in De snertcompetitie bleek een origi neel idee dat veel kijkers trok. Ach ter een lange tafel stonden de zes koks met hun erwtensoep. Voor hen steeds vijf koppen met daarop een nummer. Eerst werd de snert van Christina Slager, die haar vader van de gelijknamige slagerij verving, gekeurd. De jury onder leiding van Gerda Havertong (bekend van Sesamstraat) die 's morgens nog met premier Kok had ontbeten, re duceerde en analyseerde. Het was proeven, ruiken en smeren. „Je moet er niet lichtvaardig over den ken", zei de uit Suriname afkomsti ge actrice. En wie meende dat zij geen verstand had van deze winter se Hollandse kost, kwam bedrogen uit. „Ook in Suriname hebben we erwtensoep. Stevige soep, gemaakt van hele erwten en vol met vlees en rijst", vertelde Gerda Havertong. Met wal brood en water neutrali seerden de juryleden de eerste snert om onbevangen de tweede kop te kunnen proeven. De soep van Bas de Man van Havenzicht was nu aan de beurt en daarna volgden de an dere vier. Sommigen hadden zich wel druk gemaakt voor deze com petitie en in de spanning had Henk van Maaren van de Wellevaete het vlees vergeten. Hij heeft overigens geen echt geheim recept. „Iedereen kan erwtensoep maken met een stukje worst en groenten erin." Zijn collega Toon Slager van het Holland Huis uit Scherpenisse had nog meer pech. Hij ontdekte zater dagochtend om half acht dat zijn 25 liter snert zuur was geworden. „Ik heb snel nieuwe gekookt, maar toen slechts 8 liter. Qua smaak springt hij er helemaal uit, want ik heb er paling in gedaan en geen stuk van het varken. Maar het belangrijkste is: doe het met liefde, dan komt het altijd goed", aldus Toon Slager. Erik Troost van de Schutse was net op tijd aanwezig. Zijn broer Ivo hield de familie-eer tijdelijk voor hem hoog, totdat de kok van het Sint-Annalandse zorgcentrum zelf arriveerde. „Ik moest eerst voor 160 maaltijden voor de bewoners en tafeltje dekje zorgen. Ik hoop dan ook, dat de Schutse de keuken mag houden." Troost, als enige voorzien van een koksmuts, vertel de eerst in de horeca te hebben ge werkt. „Gastheer zijn tot het laatste stukje toe, staat bij mij voorop." Maurice de Coninck van de Gou den Leeuw uit Scherpenisse was de zesde gerenommeerde kok die zijn beste erwtensoep voorzette aan o.a. zijn collega Eric Rotte, de tv-kok van omroep Zeeland. Ook de Zeeuwse gedeputeerde van toeris me en recreatie, Gert van Zwieten, maakte deel uit van de jury, evenals Anna Parel van de Rotterdamse snerttram en Bert Zwijnenburg van brasserie Mes en Vork uit de Maas stad. Wanneer zes koppen erwten soep zijn gekeurd, trekt de jury zich terug voor het geven van het eind oordeel. „Het was echt niet eenvoudig", vertelde voorzitter Gerda Haver tong bij terugkomst. „Je krijgt zes koppen erwtensoep onder je neus en alles is lekker. Het was dan ook heel moeilijk om een keuze te ma ken uit zes smaken. Sommigen van ons hadden helemaal niet ontbeten en anderen weer heel goed. We hebben gekeken naar de structuur: wat zit erin? Ten tweede hebben we beoordeeld of alles wel gaar was of net niet gaar genoeg. En de snert moest in de ogen van de jury ook een ouderwetse oma-smaak heb ben. Dat waren de voorwaarden, daarover waren we het unaniem eens. Een originele erwtensoep dus, goed gaar, ouderwets van smaak en met alle ingrediënten in een goede balans. Een voortreffelijke snert dus en dat is soep nummer 4!", zo besloot de juryvoorzitter haar toe lichting. Een verbouwereerde Bas de Man kon nauwelijks geloven dat hij de winnaar was. Hij mocht echter de grote bokaal uit handen van Gerda Havertong in ontvangst nemen. De Sint-Annalandse horeca-onderne- mer mag bovendien voor een kook- sessie naar de populaire Rotterdam se snerttram. De andere koks kregen een medaille aan een fraai lint, met de inscriptie snertkok, om gehangen. De winnaar werd van alle kanten gefeliciteerd. „Ik was verrast, maar dolgelukkig", bekende Bas de Man. Vrijdagmiddag om twee uur was hij met de voorbereidingen begonnen en 's avonds om tien uur zette hij de pan van het vuur. „Alleen de rook worst heb ik er zaterdagmorgen pas in gedaan. Ik heb gelijk maar 120 in plaats van 25 liter gekookt, zodat mijn klanten vanavond ook van de snert kunnen proeven." Hij had voor de eerste Thoolse snertcompetitie zijn gewone recept gebruikt. „Een gewone, eerlijke, Hollandse erwtensoep zoals ik ze altijd kook. Met verse hele erwten, groenten en vlees. Sommigen koken het helemaal rot, maar je moet alles gescheiden laten, dan houd je ook een goede smaak. En soep moet te genwoordig niet te vet zijn, niet te dik en ook niet te dun. Ik heb er buikspek in gedaan en karbonade. Een hieltje kon natuurlijk niet in zo'n kopje. Daar moest je rekening mee houden." Bas de Man zit al 45 jaar in het vak. Hij werkte eerst tien jaar in loon dienst bij een horecabedrijf en in middels is hij 35 jaar zelfstandig ondernemer. „Als je de best gemeu bileerde en smakelijkste erwtensoep hebt, is dat natuurlijk een beetje re clame. Maar we doen dit allemaal kosteloos. De 25 liter snert wordt verkocht voor het goede doel: streekmuseum de Meestoof. Het is een mooi jaar geweest voor de pro motie van Sint-Annaland en deze snertcompetitie was ook iets aparts. Ik doe graag aan zulke activiteiten mee omdat het heel leuk is voor het dorp", aldus winnaar Bas de Man. „Sint-Annaland heeft zichzelf in derdaad overtroffen. De viering van het 525-jarig bestaan is fantastisch verlopen", stelde presentator Perry Bakx vast. Met de snertcompetitie was het programma nog niet afgelopen, want de bezoekers konden nog langs de dertig stands van de kerst markt die in de veiling was georga niseerd. Vrijdagavond was die al opengegaan en toen kwamen er 525 betalende bezoekers binnen om te kijken en te kopen. Behalve winke liers waren ook verenigingen aan wezig. Zaterdag passeerden 1005 betalende bezoekers de kassa. „Het was een hele sfeervolle kerst markt", vertelde comitélid David Hage van 525 jaar Sint-Annaland. „De deelnemers hebben echt voor prachtige stands gezorgd, waarop we leuke reacties hebben ontvan gen. En de standhouders hebben nog redelijk zaken kunnen doen ook." Bestuurslid Maja Westdorp van middenstandsvereniging Activa was één van die tevreden onderne mers. Ze had de leden persoonlijk gebeld om hen bij dit evenement te betrekken omdat de aanmeldingen wat stroef verliepen. „Het is een geslaagd en sfeervol evenement ge worden." Volksdansvereniging Dodi Dodi was ook ingenomen met deze kerst markt in de Sint-Annalandse vei ling. „Wij vonden het zeer gezel lig", aldus voorzitter Joke de Witte. Het kerststuk werd gewonnen door Jolanda Westdorp en het horloge door Miranda Snoep. De kerstmarkt werd opgeluisterd door verschillende muziekgroepen, waaronder een oorverdovend optre den van de vijftien leden tellende Braziliaanse percussiegroep Santo- la uit Bergen op Zoom. Maar ook het uit drie leden bestaande saxo foonensemble van de plaatselijke koninklijke fanfare Accelerando was te horen in de Sint-Annalandse veiling. Er waren behoorlijk wat ver schillende opvattingen over de cultuurnota; de VVD gaat ervan uit dat er 'zonder ama teurkunst geen professionele kunst is'. En dus wil de partij meer geld besteden aan ama teurkunst. De PvdA is het daar niet mee eens. De PvdA wil echter geld voor een apart museum voor de moderne kunst. „Zoveel mensen zoveel zinnen", gaf Groen Links aan. Zij vroegen speciaal aandacht voor het molenbestand en kregen daarvoor steun van het CDA en de VVD. De gede puteerde heeft dan ook toege zegd over het molenbestand meer overleg te voeren en in maart 2001 met concrete toe zeggingen te komen, zodat er een inhaalslag gemaakt kan worden bij het onderhoud van de Zeeuwse molens. Meer aandacht voor ons culturele erfgoed (waaronder de mo lens) vroeg de VVD al tijdens de begrotingsvergadering. Nu werd dat breed ondersteund door alle statenfracties. Er komt ook 'een huis voor het Apotheekhoudende huisartsen, zo als we die overal op Tholen en Sint- Philipsland kennen, bekleden wette lijk gezien een uitzonderingspositie. Het bereiden en afleveren van medi cijnen is eigenlijk voorbehouden aan een apotheker. Slechts wanneer er in de directe omgeving geen apo theek gevestigd is, kan een huisarts vergunning vragen om die in zijn cultureel erfgoed'. Gedeputeerde de Kok moest de financiële verschuivingen die het CDA en de VVD voor stelden wel slikken, daar ook de SGP met die veranderin gen instemde. Meer geld dus voor de provinciale amateur gezelschappen. Het Thoolse statenlid J. v.d. Merbel sprak namens het CDA over het be lang van een goed cultureel klimaat als vestigingsvoor waarden voor bedrijven en hun personeel. Luisteren naar elkaar ging de ze vergadering wel, maar meerdere keren lagen de me ningen toch ver uit elkaar. De staten waren het wel eens over het belang van meer/be ter communiceren met de in woners van Zeeland. Het sein uit de samenleving (de geringe opkomst van stemmers) na de vorige pro vinciale verkiezingen, houdt de statenleden en hun politie ke partijen echt bezig. Onder eigen praktijk te voeren. Deze situatie komt met name voor in plaatsen met minder dan zo'n 7000 inwoners. De Thoolse huisart senmaatschap vindt dat, gezien de verwachte groei van Tholen-stad in de toekomst, een zelfstandig apo theker langzamerhand bestaans recht heeft. Zou er zich één vesti gen, dan dienen de apotheekhou- zoeken en vele gedachtenwis- selingen hebben bewegingen op gang gebracht. Hoe kun nen de staten laten zien wat hun werk is? Duidelijk over brengen over welke onder werpen ze allemaal moet be slissen? Hoe bepaalde keuzes van de diverse partijen het da gelijks leven van inwoners kunnen beïnvloeden? Zo trekken de statenleden nu met een trailer door de pro vincie om direct contact te krijgen met de inwoners van Zeeland. Niet alleen voorlich ting geven over de provincie, maar ook luisteren; een twee richtingsverkeer. De staten hebben vrijdag een 'beleids nota nieuwe communicatie' aangenomen, waarin moge lijkheden staan om dat twee richtingsverkeer tussen inwo ners en politici te verbeteren. De staten van Zeeland en de provinciale ambtenaren gaan door met communiceren met 'hun klanten'. Doet u als inwo ners van Tholen ook actief mee? Pak kansen om uw me ning door te geven, bijvoor beeld over de toekomst van Zeeland en Tholen in het Zee landdebat! Mevr. H.A. Polderman (WD). dend huisartsen hun vergunning in te leveren (meestal na een slepende juridische procedure). Daarom heb ben de artsen zelf naar een apothe ker gezocht waarmee ze niet alleen goed kunnen samenwerken, maar die op dezelfde manier als zijzelf zorg zal dragen voor de belangen van de patiënten. Ze menen die ge vonden te hebben in het uit Gorin- chem afkomstige echtpaar Werk man. de huisartsen hebben met de apo theker afspraken gemaakt over de openingstijden en de bezorging van medicijnen bij mensen die zelf niet in staat zijn om ze te halen. Ook is gesproken over het uitwis selen van belangrijke gegevens over patiënten. Zo is van belang om te voorkomen dat iemand me dicijnen krijgt waarvoor hij bij voorbeeld allergisch is. Informatie waarover de huisarts beschikt. An derzijds zal de apotheker informa tie over door een specialist voorge schreven medicijnen doorgeven aan de huisartsen. De Thoolse huisartsen hebben ook met hun collega's in Poortvliet en Oud-Vossemeer overlegd over hoe er wordt gehandeld tijdens het waarnemen van diensten. Waarom :ou u met minder genoegen nemen 1 1 1 1 l I a '-Jtift i i i 3 11 i '1 tl b» Kerkstraat 5-13 Steenbergen Telefoon 10167} 553385 „Als u iets niet bevalt van de gemeente, zeg het dan maar tegen ons en niet alleen tegen uw buurman." Dat was de boodschap van burgemees ter W. Nuis woensdagavond aan het eind van de burgeravond voor nieuwe inwoners in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De Thoolse burger kan zich beter rechtstreeks met klachten tot de gemeente rich ten dan er alleen maar over klagen bij buren, zo zei hij. „Dan weten wij het ook en dan kunnen we er misschien iets aan doen." De bijeenkomst werd druk bezocht. Er waren 290 uitnodigingen ver stuurd. Ongeveer 100 nieuwe Thole- naren gaven er gehoor aan. In de bur gerzaal moesten stoelen bijgeplaatst worden. De laatste jaren was de op komst beduidend minder. Vorig jaar bijvoorbeeld kwamen er slechts 45 personen om kennis te maken met het gemeentebestuur, terwijl er onge veer evenveel uitgenodigd waren als dit jaar. Het was een gemeleerd ge zelschap dat naar de smalstad was gekomen. Er waren gezinnen met kinderen, er waren echtparen en al leenstaanden, oud-Tholenaren en vluchtelingen (onder meer Koerden en Afghanen), een vrouw uit Thai land en een uit Zuid-Afrika. Omdat niet iedereen de Nederlandse taal machtig was, werd er ook in het En gels uitleg gegeven. Nuis verzorgde voor het eerst de in leiding over het reilen en zeilen van de gemeente, maar liet de rondlei ding door het gebouw over aan ge meentesecretaris S. Nieuwkoop, wet houder W.C. van Kempen en voorlichter P. Bakx. Na de rondlei ding (van archief tot raadzaal) was er gelegenheid vragen te stellen, maar toen was ruim de helft van de bezoe kers al vertrokken. Mevr. van Keulen uit Sint-Maartens dijk beet de spits af. Sinds augustus woont ze met haar man en kinderen in de Muijepolder. Het was haar op gevallen dat er in deze donkere maand geen kerstboom op de Markt stond. Nuis had een hele ingewikkel de vraag verwacht, maar kon op deze eenvoudige vraag geen antwoord ge ven omdat hij de voorgeschiedenis niet kende. Bakx legde uit dat er in elke woon kern een kerstboom werd geplaatst door de gemeente, maar dat men daarmee is gestopt vanwege bezuini gingen. „Halverwege de jaren tachtig ging het de gemeente minder voor de wind. Er moest bezuinigd worden. Er is toen de kaasschaafmethode toege past. Overal werden kleine uitgaven aangepakt. Zo is het ook met de kerstbomen gebeurd. Ik meen dat het toen om zo'n 5000 gulden ging." Bakx verwees de vraag weer naar het college. Iemand uit de zaal opperde dat het een zaak voor de winkeliers was. Wethouder R. Ravensteijn van economische zaken pakte de hand schoen op. „Misschien hebben de winkeliers er ook belang bij. Ik heb regelmatig contact met de onderne mers en kan het via de middenstands federatie eens bespreken. Het geeft wel een stukje gezelligheid." Van Keulen vond ook dat het de leef baarheid van de woonkernen ten goe de komt. „Mensen blijven hier eerder hun boodschappen doen." Nuis vond het aankleden van mark ten en pleinen met een kerstboom niet zozeer een taak voor de gemeen te. „Het initiatief ligt meer bij de on dernemers." Ook zei hij dat niet ie dereen het op prijs zal stellen. Oud-Tholenaar en watersportliefheb ber D. Sieling uit Tholen vroeg zich af of er wat gedaan kan worden aan de kwaliteit van het water in het Zoommeer. „De Eendracht is ver vuild en het zwemmen is er deze zo mer verboden. Wat is de toekomst van de waterkwaliteit in het Zoom meer?" Volgens Nuis is er in het laatste over leg (eind november) uitvoerig ge sproken over onder meer het bestrij den van de blauwalg in het Vol kerak-Zoommeer met betrokken par tijen (de provincies Zeeland, Zuid- Holland en Noord-Brabant, de ge meenten Tholen, Oostfklakkee en Bergen op Zoom en rijkswaterstaat). „Het gaat om een verstoring in de ecologie. Het meer is in een snel tem po van zout in zoet veranderd. Het probleem is niet in een handomdraai te veranderen. Misschien dat door spoelen helpt door de sluis open te zetten, maar dat zal geen 100 procent oplossing geven." Wethouder K.A. Heijboer herinnerde eraan dat het Zoommeer ook bedoeld is om boeren en tuinders in de omge ving van zoet water te voorzien. „Als het meer weer zout zou worden, dan kunnen zij er geen zoet water meer uit betrekken voor hun gewassen." J. Bijl uit Scherpenisse vroeg aan dacht voor het zware verkeer in de woonkernen. Hij woont sinds een half jaar in Scherpenisse en was ge charmeerd van het 'leuke kleine dorp met de leuke kleine huisjes'. „Maar ik ben wel geschrokken van de grote monsterachtige machines die door de straatjes komen. Er zijn tractoren bij die tot aan het slaapkamerraam ko men. Die machines die veren niet, maar springen. Met een bak vol zand komen ze langs. De huisjes zijn daar niet op gebouwd. Als er een graafma chine langskomt, dan schudt alles in huis." Heijboer legde uit dat de gemeente plannen heeft om het zware verkeer uit de woonkernen te halen. „Maar dat kan niet van de een op de andere dag. We willen proberen om de oude kernen voor zwaardere landbouwma chines zoveel mogelijk te ontzien. Maar we zijn hier wel wat gewend op het platteland." H. Vinkeles-Melchers uit Sint-Maar tensdijk wilde weten hoe de huizen van bewoners van het buitengebied aangesloten moeten worden op de riolering. Hij had begrepen dat er tus sen de gemeente en het waterschap Zeeuwse Eilanden gesprekken wor den gevoerd en was benieuwd naar de uitkomst. Volgens Heijboer moe ten in 2005 alle woningen en bedrij ven in het buitengebied aangesloten zijn op de riolering. „Maar als de aansluitkosten meer dan 20.000 gul den bedragen, dan hoeft men dat niet te doen. Dan mag men volstaan met een septic tank." De vragensteller woont aan de Hogeweg en zei dat de persleiding van Stavenisse vlak langs zijn huis loopt. Wellicht was aanslui ting daarop mogelijk, zo zei hij. Heij boer zou het laten uitzoeken en hem daarover berichten. Een inwoner uit Tholen zei benieuwd te zijn naar de toekomst van de ge meente. Hij wilde weten hoe het ge bied er over 25 jaar uit zal zien. En of het college daar enig idee over heeft. Nuis legde uit dat de gemeente sa men met de inwoners wil gaan praten over de toekomst van Tholen. De vi sie die ontwikkeld moet worden, be strijkt volgens hem twintig jaar. „Maar hoe Tholen er dan uit zal zien, weet ik niet. We willen die visie sa men met u maken. We gaan iedereen uitnodigen in de woonkernen en vra gen met ideeën te komen. U zult zien dat er tegengestelde zaken zullen worden voorgesteld. De een wil zes jachthavens, die ander wil die hele maal niet. We komen met een blanco flip-over (een groot vel papier op een standaard - red.). We hopen dat u meedenkt. We willen geen visie van bovenop opleggen. Dat roept per de finitie kritiek op." (Nuis meldde trots dat Tholen - als enige Zeeuwse gemeente - met 18 andere gemeenten in Nederland was aangewezen als proefgebied voor be stuurlijke vernieuwing.) Een mevrouw uit Tholen vroeg aan dacht voor wat praktischer zaken. Ze wees erop dat de nieuwe stoep van Molenvlietsedijk bezaaid ligt met troep en hondenpoep. En dat er ter hoogte van de Oesterstraat een lan taarnpaal staat (bij het bruggetje naar de Molenvliestedijk) die geen licht geeft. Heijboer, die als wethouder van openbare werken zoals gewoon lijk de meeste vragen krijgt, lichtte toe dat Delta nutsdrijven bezig is om een verlichtingsplan uit te werken. Tussen het keuren van de erwten soep door vroeg presentator F.A.RM. Bakx, tevens gemeente- voorlichter, zaterdag in de Sint- Annalandse veiling nog even de aandacht van gedeputeerde G.J. van Zwieten voor een actueel knel punt in de relatie provincie-ge meente. Bestemmingsplan Vroon stede in Sint-Annaland zit immers muurvast omdat de provinciale planologische commissie volgens de bestuursrapportage van b. en w. van Tholen 'enkele zeer kritische opmerkingen' heeft gemaakt. De liberale gedeputeerde was in een goede bui, want zaterdag was net bekend geworden dat volgens een enquête de VVD de PvdA is voor bijgestreefd als grootste partij van Nederland. Er was wat hem be treft, dan ook geen vuiltje aan de lucht voor Vroonstede. Volgens Van Zwieten is de provincie ak koord met het uitbreidingsplan, waaraan al sinds 1994 wordt ge werkt. „Het is een heel goed plan. Zelfs een voorbeeld voor vele an dere gemeenten. Alleen moet de uitvoering wat meer gefaseerd ver lopen. Maar de eerste paal kan wat ons betreft zo snel mogelijk de grond in", zei de gedeputeerde van ruimtelijke ordening in de Sint-Annalandse veiling, waarna hij doorging met snert proeven. Wethouder Van Kempen (midden) laat de nieuwe inwoners onder meer rondkijken in de kluis van het gemeentearchief. STAVENISSE 30 dec. Kaarten SC Stavenisse, kan tine 16 u. SDMT-MAARTENSDUK 22 dec. Kerstklaveijassen, kantine Smerdiek 20 u. 23 dec. Volkskerstzang i.s.m. Euter pe, Haestinge. POORTVLIET 22 dec. Alg. ledenvergadering SPS met bingo, kantine 19.30 u. SINT PHILIPSLAND 22 dec. Kerstzangavond VZOS, De Wimpel, 19.30 u. 29 dec. Huis-aan-huis oliebollenactie V.Z.O.S. BERGEN OP ZOOM t/m 6 jan. Ijsbaan op de Grote Markt, t/m 7 jan. Aquarellen Piet van Leu ven, Rietpen Galerie. 24 dec. Kerstnachtviering, Gertrudis- kerk, 23.15 u. 27 dec. Kerstconcert HMR, St. Ger- trudiskerk, 20.15 u. 6 jan. Nieuwjaars-operagala, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Meet the parents - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., di en wo 18.30 en 21 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za t/m ma 14 u„ di en wo 14 en 16 u. ROXY II: Charlies's Angels - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., di en wo 18.30 en 21 u. Plop in de wolken (ned. gespr.) - za t/m ma 14 u„ di en wo 14 en 16 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The 6th day - do 20 u„ vr, za en ma t/m wo 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 u. Plop in de wolken (ned. gespr.) - za t/m wo 14 en 16 u. Charlie's Angels - do 20 u., vr, za en ma t/m wo 18.45 en 21.30 u„ zo 18.45 u. Dinosaur (Ned. gespr.) - za t/m wo 14 en 16 u. The Grinch - vr 18.45 en za t/m wo 14 en 16.15 u. The familyman - do 20 u., vr 21.30 u., za en ma t/m wo 18.45 en 21.30 u„ zo 18.45 u. Pak even uw zakboekje THOLEN 21 dec. Kerstdiner Ten Anker. 23 dec. Kerstzangavond Immanuel, N.H. kerk 19 u. OUD-VOSSEMEER 22 dec. Kerstbingo muziekver. OVM, zaalOdéon 19.30 u. 30 dec. Snerttocht w.s.c. Vosmeer, Café Hof van Holland, 14 u. SINT-ANNALAND 23 dec. Thoolse kampioenschappen tafeltennis, Wellevaete, 9 u. 23 dec. Kerstbingo WHS, kantine 18 u. Advertentie I.M. Bas de Man toont trots de bokaal voor de beste Thoolse snert, terwijl juryvoorzitter Gerda Havertong nog eens opschept. Verder de juryleden Eric Rotte en Gert van Zwieten en links de vrouw van de winnaar, Janny Rijnberg. 4 v i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 25