pÉVERJflflL —\j Geschiedenis van apart en gastvrij dorp Sint-Annaland Nog niet geëvenaard optreden Concordia en gelegenheidskoor Komt allen tezamen Adri van der Welle stelt boek Kiekesan samen Promsconcerten in Sint-Philipsland en Sint-Annaland CU kritisch over netwerk Donderdag 14 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Tfioten Concordia Muziekschool Nachtdienst Oud-Vossemeer Volkskerstzang Sint-Annabnd Koorzang Stavenisse Kleuters in Maartenshot' Volkskerstzang Oosterscheldeschool ToortvLiet Zondagsschool Kerstmarkt Schalm 5 int-fMaartenscfijd Rieburch Zang Maartenskerk Sint-Tfiiapsknd Kerst ouderen Kerstzang Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is >i wonen! „Zelf heb ik het met plezier gedaan en uit reacties van inwoners van Sint-Annaland is me gebleken, dat ik ook anderen een plezier heb gedaan." Dat zei dhr. A. van der Welle donderdag bij de officiële presentatie van het boek Kiekesan, in het schoollokaal van streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland. Hij bood voorzitter J.W. van Popering en penningmeesteresse mevr. M. Boogaard- Bolier als vertegenwoordigers van het Sint-Annalandse verenigingsleven een gesigneerd exemplaar aan. Binding Frappant Minutieus Kaatje, Coba, Wantje Accelerando Zeeuwse vakanties Winkels verkocht in Sint-Philipsland - Het tweejaarlijks kerstconcert van muziekvereniging Concordia staat morgenavond (vrijdag) op het pro gramma. In de Rooms-Katholieke kerk zullen kerstliederen uit veel Eu ropese landen ten gehore worden ge bracht. Naast de harmonie o.l.v. Mar cel Hartendorp werkt Kees van Dis (solozang) mee. Ook is er samen zang. Het concert begint om acht uur, de toegang is vrij. De uitvoering die leerlingen van de Zeeuwse muziekschool zaterdagmid dag in de Gasthuiskapel verzorgen, staat in het teken van de naderende kerst. Kerstliederen uit verschillende landen, bewerkt voor de verschillende instrumenten, zullen zowel solistisch als in ensemblevorm te beluisteren zijn. De uitvoering begint om drie uur en is vrij toegankelijk. In de Ichthuskerk aan de Doelweg be gint op kerstavond om half elf de kerstnachtdienst van de Gereformeer de Kerk en de Hervormde Gemeente Immanuel. Voorganger is ds. P.A. Broere. Verder wordt medewerking verleend door het koor Canticum o.l.v. I. Riedijk, organist W.C. van Kempen en de trompettisten J. v.d. Velde en J. van Dis. De jaarlijkse volkskerstzang wordt dit keer maandag 18 december gehouden in de N.H. kerk. Het thema is 'Kijk eens in de poppetjes van mijn ogen'. Aan de dienst, die om acht uur begint, werken ds. D.A. Snijder, pastoor W. Wiertz en mevr. J. Droogers-Vogel mee, alsmede de koren The Next en De Vrolijke kwakertjes én Oud-Vos- semeer's muziekvereniging. Vier plaatselijke koren werken mee aan de koor- en samenzangavond die op 23 december wordt gehouden in de N.H. kerk. VZOS, DEV, The Young Voices en Soli Deo Gloria heb ben veel bekende kerstliederen op het programma staan, zodat er volop ge legenheid is om mee te zingen. Ds. RC. Hoek verzorgt de meditatie. De avond begint om half acht. jeugdvereniging Sola Scriptura, zen- dingskrans en het koor Met hart en stem werken e*aan mee. Het pro gramma vermeldt ook samenzang. Voor de orgelbegeleiding tekenen mevr. L. v.d. Bergh. E. Quist, P. Quist en A. Scherpenisse. Deze avond wordt er gecollecteerd voor een on derwijsproject van Woord en Daad in Ethiopië. De kleuters van de Juliana van Stol- bergschool vieren vrijdagmorgen 22 december om tien uur het kerstfeest samen met de bewoners van Maar- tenshof. De kinderen zullen teksten opzeggen, kerstliederen zingen en de bewoners van het woonzorgcentrum een kalender overhandigen. Voor de negentiende keer organiseren het Smalstads mannenkoor en mu ziekvereniging Euterpe een volks kerstzang in Haestinge. Naast optre dens van beide verenigingen is er zaterdagavond 23 december veel sa menzang. Burgemeester Nuis opent de avond, pastoor Van den Brüle en ds. Vermeulen verzorgen een over denking en mevrouw Fondse neemt een declamatie voor haar rekening. De avond begint om half acht, de zaal is om zeven uur open en vanaf kwart over zeven speelt Euterpe een voor programma. Aan het einde van de avond wordt er gecollecteerd ter be strijding van de onkosten. De volks kerstzang, bedoeld voor iedereen on geacht diens achtergrond, trekt meestal ruim 300 bezoekers. De Oosterscheldeschool organiseert donderdagavond 21 december een kerstmarkt in het Holland Huis. Deze wordt om zeven uur geopend en duurt tot negen uur. Vanaf half zeven trek ken de kinderen - voorafgegaan door de kerstman - met lichtjes door de straten. Op de trappen van het voor malige gemeentehuis zullen ze enkele kerstliederen zingen. Op de kerst markt zijn allerhande kerstartikelen te koop, maar ook is er glühwein, warm worstenbrood, taart en cake verkrijg baar. Voor de jeugd is er een grabbel ton en een schminkkraam. En men kan met de kerstman op de foto. De markt wordt opgeluisterd met optre dens van het Bergen op Zooms koper blazersensemble en The snowboards. Met de kinderen van zondagsschool Kleine Kracht wordt zaterdagavond het kerstfeest gevierd, ledereen is van harte welkom in 't Ouwe Raed'uus, waar de avond om zeven uur begint. Op openbare basisschool De Schalm wordt morgen (vrijdag) een kerst markt georganiseerd. Tussen vijf en acht uur is iedereen welkom. In de school staan kramen waar geknutsel de kerst- en winterartikelen te koop zijn, zelfgemaakte advocaat en bab belaars, erwtensoep, warme chcolade melk, koffie met kerststaaf, broodjes e.d. Ook is er een tweedehands-boe kenmarkt. De kinderen kunnen onder meer grabbelen en kleurplaten ma ken. Natuurlijk is de kerstman aanwe zig. Op de openbare basisschool de Rie burch wordt morgen (vrijdag) een kerstmarkt gehouden. Tussen vijf en negen uur kunnen er allerhande zelf gemaakte spulletjes en kerststukjes gekocht worden, men kan meedoen aan spelletjes en een loterij. Dit alles onder het genot van een kop zelfge maakte erwtensoep, een hotdog of een versgebakken wafel of oliebol en een glaasje glühwein. Ook is de kerst man present. De gezamenlijke verenigingen van de Hervormde Gemeente organiseren zaterdag om half acht een kerstzang avond in de Maartenskerk. De meis jesclubs Eben-Haëzer en Sola Fide, De kerstmiddag voor de oudere in woners wordt woensdagmiddag 20 december gehouden in de Roze- boom. Het programma wordt afge wisseld met samenzang en declama ties. Ds. Klein houdt een meditatie, mevr. Quist-v.d. Male vertelt het kerstverhaal en de heer Backer ver zorgt de orgelbegeleiding. De bijeen komst begint om twee uur. In ver band met de organisatie is het nodig dat men zich voor deelname aan meldt, uiterlijk zaterdag, bij mevr. Quist-van Dijke (tel. 572390) of mevr. Verwijs-Faasse (tel. 572345). Wie vervoer nodig heeft, kan dat ook met een van deze dames regelen. Vrijdag 22 december houdt VZOS de jaarlijkse kerstzangavond in De Wimpel. Onder leiding van dirigent Jan Wesdorp brengt het koor tien werken ten gehore, waaronder Ne derlandstalige kerstcantates van T. v.d. Weide en Th. Eek. Verder wordt medewerking verleend door de sopraan Annette de Ruyter uit Anna Jacobapolder, die onder meer het be kende 'Bist Du bei mir' van J.S. Bach vertolkt. Mevrouw De Ruyter genoot negen jaar zangles, onder andere van de operazangers Berthe Mesters. Ze leidde regelmatig koren en ensem bles en trad veel solo op, bijvoor beeld in de Amsterdamse Wester- kerk. Koor en soliste worden op orgel begeleid door Kees Lemsom. De uit voering in De Wimpel begint om half acht en is vrij toegankelijk. if, m mm mm mm mm mm m de véruchtings -^jgl Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie WVI. Het echtpaar Van der Welle, mevrouw Boogaard en de heer Van Popering van de Dorpsgemeenschap (vd.n.r.). Met de uitgave van het 176 pagina's gingen achtereenvolgens in Sas van Gent (waar mijn vader grenscom- mies bij de belastingdienst was), Katwijk aan de Rijn en Warmond wonen. Tot 1943 hebben zij - en de kinderen gingen dan mee - elke zo mer een veertiendaagse vakantie doorgebracht in dit voor ons zo aparte dorp. Het leek er steeds op, dat de familieleden alle tijd voor ons hadden en dat hun gewone da gelijkse dingen later wel weer aan de orde kwamen. Ze lieten hun werk vallen en hadden de tijd voor je. Het was er voor ons altijd zeer aangenaam om te vertoeven. In 1943 mochten mijn zuster en ik zelfs een maand in Sint-Annaland blijven in verband met de slechtere voedselsituatie thuis." tellende boek ging voor de 72-jarige Adri van der Welle een wens in ver vulling. Hij had tot 1988 een zelf standig boekhoudbureau met admi nistraties, verzekeringen en een NMS-agentschap. „Op mijn zestig ste ben ik gestopt met werken en toen ben ik eigenlijk met de historie begonnen. Eerst met stambomen en iedere keer doe je dan een stapje verder. De familie Van der Welle kwam van circa 1640 tot 1995 onaf gebroken in Sint-Annaland voor, met uitzondering van de evacuatie- 'periode"T944/J 945Tante Mie (Ma ria van der Welle, geboren 16 de cember 1895 en overleden op 15 juli 1995), echtgenote van Piet Lig- tendag, was de laatste vertegen woordiger van het geslacht Van der Welle in Sint-Annaland. Aan haar draag ik dit boek dan ook op." Tante Mie is de eerste foto in Kie kesan, dat afwisselend gevuld is met tekst en illustraties. Adri van der Welle is zelf geen Sint-Annalan- der, maar in de vakanties kwam hij er graag. „Mijn ouders zijn er gebo ren en er ook getrouwd, maar ze Adri van der Welle werd zelf in Sas van Gent geboren, in 1928. „Het klinkt prehistorisch, maar als we met de tram en de bus naar Sint-An naland gingen, duurde die reis on geveer een dag. Je ging 's morgens om half negen weg en 's avonds om zes uur arriveerde je dan in Sint-An naland. En je had je voeten nog niet op de grond gezet, of je hoorde al dat het eten klaar stond. Je werd verwacht en dat is één van de aan trekkelijke dingen die me trok in Sint-Annaland. Die binding is er nog altijd, zij het in een andere vorm. Mijn belangstelling voor het reilen en zeilen van deze dorpsge meenschap is de aanleiding geweest voor Kiekesan. Wie zijn dat nou, die Sint-Annalanders? Hoe hebben ze zich in de loop der jaren gepresen teerd? Ik heb geprobeerd om vanaf 1475 een verslag samen te stellen van het dorp. De basis daarbij vormde een weergave op basis van jaartallen." Van der Welle speurde in allerlei ar chieven en klopte bij vele vereni gingssecretarissen aan. „Dan ont dek je, dat er al veel verloren is gegaan en dat is jammer. De één voelt echter nu eenmaal veel voor de historie en de ander hecht daar minder waarde aan." De schrijver heeft op dit moment nog negentien neven en nichten op Tholen. „Maar dat zijn geen Van der Welle's. Tante Mie is in 1995 overleden en dat was de laatste. Mijn opa heeft in de Nieuwstraat gewoond: Arjoan van den droger, die in 1948 overleed. Leden van de familie Van der Welle werkten na melijk veel in de meekrapteelt, "te stonden bekend om hun kwaliteiten als droger of stamper. Begin 1800 behoorde Adriaan van der Welle tot de propriëtarissen (oprichters) van meestoof Eensgezindheid. Mijn va der was Johannis van der Welle uit de Nieuwstraat, die was getrouwd met Jannetje Snoep uit de Tienho- Voor de samenstelling van Kiekesan schreef Van der Welle tien jaar gele den o.a. een brief aan de vader van Dorpsgemeenschap-voorzitter Van Popering. „Tijdens een bruiloft in de Wellevaete heb ik vele contacten gelegd. Ik was toen al een hele tijd op zoek naar gegevens over Sint- Annaland. Dat is een tijdrovend karwei, maar ik heb geduld gehad en het resultaat ligt er nu." Uitgever W. Heijboer noemde het opvallend dat juist een niet-Setal- lander het initiatief had genomen voor dit boek over Sint-Annaland. Hij bedankte Van der Welle voor zijn inzet bij de totstandkoming. „Kiekesan was een zware bevalling, maar met veel geduld is het toch ge lukt." De schrijver noemde het buitenge woon prettig en een grote eer, dat hij het eerste gesigneerde exem plaar mocht overhandigen aan voor zitter Van Popering van de Dorpsge meenschap. „Lees het boek met plezier." Dat zou Van Popering in elk geval doen en op één van de eer ste bladzijden trof hem al direct een foto van de Molendijk, waar Adri van der Welle als jongetje aan de hand van zijn moeder en twee van haar zusters loopt. „De eerste 25 jaar van mijn leven heb ik ook op de Molendijk vertoefd en dat muurtje op de foto komt me bekend voor. Zoiets is frappant en dat zullen vele Sint-Annalanders en oud-Setallan- ders zeggen wanneer ze Kiekesan doorlezen. Het wel en wee van ons dorp staat erin en velen zullen er iets van hun gading in vinden. Ik zie ook allerlei verschillende benamin gen voor Sint-Annaland. Het boekje komt wat dat betreft te laat, want tij dens het kennismakingsbezoek van burgemeester Nuis informeerde die ernaar. Nu zijn ze allemaal voorhan den met een heleboel andere gege vens over ons dorp. Vriendelijk be dankt namens de Dorpsgemeen schap en als dankbare herinnering aan de presentatie van dit boek, mag ik u dit wapen van Sint-Annalaland aanbieden", zei Van Popering. Van der Welle was vereerd door die woorden en het geschenk. Hij be dankte de uitgever voor de medewer king en bereidwilligheid om Kiekes an in boekvorm te laten verschijnen. „In het bijzonder dank ik Cecilia Elenbaas die alles heel minutieus verzorgd heeft. Ik heb nog veel meer materiaal over Sint-Annaland, o.a. over de walvisvangst, het water schap, het openbaar vervoer, kerkelij ke gebeurtenissen, de gemeenteraad, de evacuatie, het verenigingsleven, de Deltawerken, boerderijen, enz. Misschien wordt dat in de toekomst op de een of andere manier nog eens gepubliceerd. Er blijft altijd een soort honger naar meer gegevens oyer de historie. Je bent nooit klaar", aldus dhr. Van der Welle, donderdag bij de officiële presentatie van Kiekesan in de Meestoof. Hij bood bij die gele genheid het streekmuseum nog een groot ingelijst portret van zijn groot vader Adriaan van der Welle aan (ge boren 16 september 1861, overleden 3 oktober 1948), zoon van Jacob van der Welle en Pieternella Westdorp, getrouwd met Hendrina Manteau. Een kleurenfoto van Kaatje, Coba en Wantje, de drie gezusters uit het Non netjeshuis die in de eerste week van juli tijdens de uitvoering van het Setallands spektakel een hoofdrol vervulden, siert het gebonden boek. De viering van het 525-jarig bestaan kon op twee pagina's nog net worden meegenomen, maar vele andere op vallende gebeurtenissen uit de ge schiedenis van Sint-Annaland komen aan bod. De opening van de Meestoof en de Wellevaete, de brand in de veiling en in de woning Burg. Smithstraat 13, alsmede de bouw van twee lagere scholen. Veelal vormden verslagen in de Eendrachtbode daar voor de basis. De geschiedenis begint echter in 1475 met Karei de Stoute en zijn nicht Anna van Bourgondië en daar na o.a. de herbedijking van de polder Annavosdijk in 1482. 'Altyt bet groeyede'het ruitvormig paneel van de Rederijkerskamer van Sint-Anna land uit 1591 is ook in Kiekesan op genomen. De doodsteek voor de 70- jarige varkenshond, Accelerando, WHS, de schietvereniging Prinses Juliana en Vogelvreugd, de laatste gladiolen van Leen Wessels, de wa teroverlast van 1998, alle bijzondere feiten zijn op een rijtje gezet. Een overzicht van de ambachtsheren, bur gemeesters, predikanten van de Her vormde Gemeente en beschermde monumenten besluit dit naslagwerk over Sint-Annaland. Het door W. Heijboer uitgegeven boek is voor ƒ42,90 verkrijgbaar in de boekhandel. Het gelegenheidskoor repeteert in dorpshuis De Wimpel. 'Een nog niet geëvenaard optreden'. Zo noemt secretaresse Joke Bomas van Concordia het concert dat vri jdagavond in dorpshuis de Wimpel te Sint-Philipsland op het programma staat. PROMiSe 2000 is de titel van de bijzondere uitvoering, waaraan de muziekvereniging, een gelegen heidskoor van ruim zestig inwoners en solisten van eigen bodem mee doen. Nog nooit was een concert in Sint-Philipsland zo groots van opzet en werkten er zoveel mensen aan mee: 115. De 275 toegangsbewijzen - 170 zit- en 105 staanplaatsen - waren in een mum van tijd uitverkocht. Het gelegenheidskoor is al vanaf concert. „Dit tempo is erg lang- september elke week aan het oefe nen o.l.v. Kees den Braber. Vrijdag avond werd er samen met Concordia gerepeteerd. Walter Siol, sinds 1992 dirigent van de muziekvereniging, schaaft nog de nodige dingen bij, maar hij is al enthousiast voor hijfc zaam, maar het nummer is beeld schoon", zegt hij vrijdagavond tij dens de repetitie. De formule van promsconcerten, die overal volle zalen trekken, is de po- pulair-klassieke muziek die interna tionaal de basis vormt, jüok in de Wimpel is dat morgenavond het ge val. „Pop en klassiek gaan goed sa men", zegt Joke Bomas. Kees den Braber en Frans Breeman zingen een duet uit de Parelvissers, op dc piano begeleid door Cora de Oude. Er zijn nog meer solisten: Sandra v.d. Reest vertolkt Tomorrow uit de musical Annie, zoals ze dat eerder tijdens een songfestival op school deed. Sylvia Nell speelt bij Concordia en zingt bij Rejoice, en vrijdagavond is ze even Madonna bij het zingen van Don't cry for me Argentina. Een andere muzikant, Sam Everaers, speelt bariton en or gel en voegt daar morgen nog een zangtalent bij met de uitvoering van het bekendste nummer uit de mu- scial Miss Saigon. Mireille Quist zou eerst samen met de andere leden van de rockband Nodal Point komen, maar ze zingt nu alleen met Concordia de Bestem ming van Marco Borsato en Music van John Miles. Gitarist Kees Schip per en toetsenist Roland Bakker zor gen voor de ondersteuning. De drumband o.l.v. Hans Orgers werkt ook mee aan het programma, dat wordt gepresenteerd door Jan Plek- kenpol. Land of hope and glory is traditio neel de finale van de Engelse proms concerten. In Sint-Philipsland wordt deze klassieker ook uitgevoerd, evenals de Radetskymars, maar de afsluiting in de Wimpel wordt You'll never walk alone. Met de belichting en speciale aankleding van het dorpshuis wordt het een feestelijk concert. „De bezoekers worden ge trakteerd op een zeer afwisselende, onvergetelijke avond, die een goede herinnering zal achterlaten", zegt Joke Bomas vol overtuiging. Zaterdagavond geeft Accelerando in Sint-Annaland een promsconcert in de feestelijk versierde veiling, waar maar liefst 1100 belangstellenden kunnen komen. Inmiddels zijn er ruim 700 plaatsen verkocht; de tri bune is vol, maar staanplaatsen zijn nog volop verkrijgbaar. Het Setal lands promsconcert valt nog onder auspiciën van het comité 525 jaar Sint-Annaland, dat hiermee de acti viteiten afsluit. Naast de koninklijke fanfare o.l.v. Pierre van Broekhoven werkt ook het koor A58 mee, dat ge specialiseerd is in musicals. Maja Westdorp is één van de 85 leden van dit koor, dat repeteert tussen Vlissin- gen en Roosendaal. Een ander plaat selijk zangtalent, Janine Pleune, zingt Ome Jan van Willeke Alberti, en Waltzing Mathilda. De drie ge zusters Kaatje, Coba en Wantje (be kend van het Setallands spektakel) treden ook weer op en de Setalland- se hymne klinkt eveneens. Accelerando heeft gedeeltelijk de zelfde nummers als Concordia in Sint-Philipsland, maar daarnaast nog de Westside story, Orpheus in de onderwereld, enz. Het koor A58 zingt o.a. Jingle bells, Winter won derland en Malle Babbe van Rob de Nijs. De tamboergroep o.l.v. Thieu Rie- vers speelt o.a. op echte olievaten en samen met de fanfare wordt Fasci nating drums uitgevoerd. Via een groot videoscherm is het concert ook voor bezoekers die achteraan staan, goed te volgen. „Het Setal lands promsconcert belooft een spectaculair einde te worden van de viering van 525 jaar Sint-Anna land", zegt comitélid Jack West dorp. De presentatie is in handen van Kees van Broekhoven. Comité voorzitter Sander Westdorp sluit het programma af, dat van acht tot elf uur duurt, onderbroken door een pauze van een uur. V Het was leuk om in deze rubriek een stukje van één van mijn oudste nichten te lezen over haar vakanties vroeger in Sint-Annaland. Ja, dat waren andere tijden. Gaan de kin deren nu meestal al op jonge leef tijd met hun ouders op vakantie naar het buitenland, toen was het een buitenkansje als je familie bui ten het dorp had. Janna van Vossen is de oudste dochter van een broer van mijn moeder Grietje van Vossen. De va der van Janna was mijn oom Jan. Hij was getrouwd met Mina van Dijke en zij woonden in Amster dam op het Van Beuningenplein. Ook een zuster van mijn moeder woonde daar: tante Jans, getrouwd met oom Henk Hille. Met mijn zus ter Magda mocht ik in de zomerva kanties logeren in Amsterdam. Ik bij oom Jan en Magda bij tante Jans. Het was een belevenis voor ons. Op het plein was een speeltuin en die kenden wij toen nog niet. Eens in de week mochten we een fiets huren en dan gingen we zwemmen in een overdekt zwem bad in de Van Baarlestraat. Als je dan gewend bent te zwemmen in het 'Tex-aovendje' of in 'het heul', dan kijk je je ogen uit in een over dekt zwembad. Met tante Mina gin gen we een dagje naar het Bosplan of naar Marken en Volendam. Nog hoor ik de tramgeluiden. We geno ten. 's Zondags met oóm Jan door een stil Amsterdam lopen naar de Westerkerk. Mijn vriendinnen wa ren jaloers als ze mijn verhalen hoorden. Zij hadden geen familie buiten het dorp Wat is de tijd veranderd, de mobili teit enorm toegenomen. Wat niet veranderd is - ondanks mijn verhui zing van Sint-Annaland naar Ca- pelle a.d. IJssel en vandaar weer naar Oosterhout, is het abonnement op het Thoolse krantje. Wij zijn al ruim veertig jaar abonnee. Als we in Frankrijk zijn, lezen we het van mijn broer Hans die daar woont. Alleen Zeeuws praete hae nog wè, ma schrieve nie zo makkeluk; da hae beter in 't Ollans. Dat doet mijn Amsterdamse nicht beter! Ploon Bolomey-Moerland, Willem Dreeslaan 51, Oosterhout. Tijdens een openbare verkoping is donderdagavond in café de Drui ventros het woon- en winkelpand Voorstraat 4 in Sint-Philipsland verkocht. Onroerend-goedhande- laar C. Verbaan uit Gouda riep bij het afmijnen ja bij 141.000 gul den, nadat er voor de pauze 121.000 gulden was geboden. Het was bijna twee jaar geleden dat er een openbare verkoping doorging. De vorige was die van de kapperszaak van F. van Treijen aan de Grindweg in Tholen, nu ging het ook om een winkel: vers boetiek de Cantadou, 't Viswien- keltje aan de zijkant van het pand tegenover de N.H. kerk en tussen de twee winkels 't Stulpje, het woongedeelte van het echtpaar M.P van der Male-Baaij. Notaris mr. A.A.J. Schot hield de openba re verkoping in opdracht van de Rabobank Oude Tonge en de Ra- bohypotheekbank, die eerste en tweede hypotheek hadden. Hij meldde vooraf, dat de koper naast het pand ook nog 2000 gulden in cassokosten moest betalen. Maar daarentegen waren de roerende zaken weer bij het pand inbegre pen. Nadat omroeper M. Klippel uit Stavenisse was begonnen, kwam er een eerste bod van 15.000 gulden, maar direct daarna werd al een ton geboden. Met 1000, 2000 of 5000 gulden ging het naar boven. Verbaan deed ook al mee en bood 120 mille. „Die is van de bank", was de reactie uit het publiek. De onbekende bieder van 121.000 gulden ging er met de premie van 1% vandoor. Bij het afmijnen begon Klippel bij twee ton, waarna het met 1000 gulden zakte tot 150 mille. Vervolgens ging het met 500 gulden naar be neden, tot 141.000 gulden. Ver baan zei desgevraagd het woon- en winkelpand voor de verkoop te hebben gekocht. De stichting netwerk vrijwilligers in de zorgsector Tholen kan op veel sympathie rekenen van het college en de raad. Dat bleek maandag avond in de commissie algemeen bestuur en welzijn toen er bij de in gekomen mededelingen melding werd gemaakt van het oprichten van de stichting. De provincie ondersteunt het net werk en betaalt onder meer het sala ris van de regio-coördinator, de kos ten van huisvesting (centrum thuiszorg in Sint-Maartensdijk) en de administratiekosten. Er zijn zes vrijwilligers. Alle fracties toonden zich verheugd met de komst van het netwerk, maar P. van Belzen (ChristenUnie) vroeg zich af of er straks een beroep op de gemeente gedaan zal worden. Hij wilde weten onder welke voorwaar den de provincie de stichting onder steunt. Burgemeester W. Nuis zei dat er geen subsidie was aangevraagd bij de gemeente en vond de vraag van zijn partijgenoot Van Belzen niet ter zake. „Wij delen u alleen maar mee dat de stichting actief is. U moet de vragen niet hier stellen, maar aan de stichting." J. van den Donker (D66) nam echter al een voorschot. „Als er geld nodig is, dan zijn wij voor."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5