Minder bezoekers maar hogere opbrengst kerstmarkt Stavenisse Plaatselijk nieu 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 december 2000 Mevr. Van de Klundert wint duizend gulden Auto opengebroken Gipsplaat vliegt weg Pech bij brug Van Vossen wint rit Klaverjassen Eegedima zwaait vrijwilligers uit Toezicht jeugdhonk 68 km te hard Toch zwembad Hulde druminstructeur *Koude schotels en borrelgdrnltuur met vis, vlees en kaas *Grourmet- en steengr'dlschotels vele verse vbsoorten zoals: Wij wensen u prettige feestdagen DEURLOO Den Hollander leidt Scooter tegen auto Piet zakt door poef in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Vernielingen rond haven Autospiegels weg Oosdijk opvolger Hage Steprace winkeliers Laatste president kerkvoogd Baaij was Troost Piet ingepakt Oliebollenactie Bestel-/Bedrijfsauto's Auto tegen heftruck J Mevrouw Van de Klundert uit de Ten Ankerflat heeft duizend gulden aan waardebonnen gewonnen in de sinterklaasactie van de onderne mersvereniging. De tweede prijs, van 500 gulden, ging naar A. Slager (Oudelandsedijk), terwijl M.P.L. Tazelaar (Watermolen) 250 gulden won, fam. Jansen (Hoogaarsstraat) 150 gulden en J.A. Krijger uit Poortvliet 100 gulden. De actie leverde vijf winnaars op van 50 gulden: J. Tazelaar (Hoog- aarsstr.), fam. C. Verkerke (Molen- vlietsestr.), fam. Snoep (Molen- vlietsestr.), C. Quist (Doelweg) en M. Goudzwaard uit Poortvliet. En de vijf prijzen van 25 gulden gingen naar H.J.J. Elenbaas (Burg. Van Berchemstr.), fam. Jansen (Hoog- aarsstr.), J. Geense (M. van Gelre- str.), fam. J.C. Verhage (Parksingel) en P. Deurloo (Markt). Ook werden nog dertig flessen wijn verloot. En 23 kinderen wonnen een prijs in de etalagewedstrijd. Aan de Veerweg is zondagmiddag tussen kwart voor een en half drie een geparkeerde auto opengebro ken. De dader verdween met kle ding en een portemonnee met daar in een paar tientjes. Een van een aanhangwagen vlie gende gipsplaat heeft vrijdagmid dag op de Postweg een personen auto beschadigd. Even na drie uur reed een 50-jarige inwoner in een bestelbus met aan hanger richting Tholen. Op het mo ment dat een 34-jarige tegenligger passeerde, vloog van de wagen een gipsplaat op die bovenop diens auto viel en deze beschadigde. Twee ongevallen binnen een half uur deden zich donderdagmorgen voor in de buurt van de brug. Op de oprit slipte een 23-jarige Schouwse rond half negen met haar auto en belandde tegen de vangrail. Op de weg bleek een olieachtige substan tie te liggen. Twintig minuten later zag op de Nieuwe Postweg een 19-jarige in woner een tegenligger over het hoofd bij een inhaalmanoeuvre. Een botsing met deze 31-jarige inwoner was onvermijdelijk; er was alleen materiële schade. De oriëntatierit die de MAC zater dag organiseerde, was uitgezet door de heer Droogers en stond in het te ken van sinterklaas. In de A-klasse won J. van Vossen met 47 strafpun- ten, gevolgd door J. Hage jr. 139 p; 3. C. de Jonge 159 p; 4. J. Hage 184 p; 5. N. de Cock 188 p; 6. A.J. Hage 192 p; 7. J. Goedegebuure 283 p; 8. J. Overbeeke 401 p. In de B-klasse was de uitslag: 1. F. Simons 305 strafp; 2. H. Jansen 407 p; 3. G. Fa se 433 p. Na afloop waren er voor de kinderen cadeautjes en voor de grotere jeugd geschenkbonnen. De prijzen voor de bingo waren ook al lemaal ingepakt, zodat het een ver rassing was voor de winnaars. Iede re deelnemer aan de rit kreeg nog een herinnering. Henny Rijstenbil won de competi tiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen met 268 punten voorsprong op de nummer twee. Rijstenbil be haalde 5510 punten; 2. Aad Volwerk 5242 p; 3. Carlo Hage 4996 p; 4. Kees Scholtes 4995 p; 5. Herman Oldenburg 4858 p. Een week eerder won Jo Jansen met 5017 punten. Tennisvereniging Eegedima heeft afscheid genomen van twee actieve vrijwilligers. Voorzitter Henny Pol derman-Martin prees de inzet van kantinebeheerder Emiel van Don gen en bestuurslid Aad Volwerk. Van Dongen kwam al in 1984 in de kantinecommissie waar hij in 1987 voor een nieuwe periode in werd benoemd. In 1990 volgde hij Hans Josen op als voorzitter van Eegedi ma en werd een jaar later herkozen in die functie. In 1994 gaf Van Don gen de voorzittershamer over aan Henny Polderman. Van 1995 tot en met 1999 zat Van Dongen in de parkcommissie en van 1996 tot en met dit jaar wederom in de kantine commissie. Hij verrichtte daarnaast werk voor baanonderhoud en -repa ratie, riolering, de verbouwing van de kantine, de aanleg van de lichtin stallatie en de viering van het 25-ja- rig bestaan van Eegedima. Aad Vol werk kwam in 1983 in de acti viteitencommissie tot januari 1985. In 1989 kwam hij in de kantinecom missie waarin hij in 1991 bestuurs lid werd. Drie jaar later stapte Vol werk uit de kantinecommissie en in het bestuur. In 1995 en 1996 zat hij in de kascommissie en in dat laatste jaar werd hij als voorzitter van de kantinecommissie gekozen. Een jaar later kwam hij tussentijds in het bestuur als lid van de kantinecom missie en een jaar later werd hij dat officieel. Dit jaar stapte Volwerk (die in juni 65 wordt) uit de kantine commissie en per volgend jaar is hij ook bestuurslid af. Voorzitter Pol derman bedankte beide heren voor hun langdurige en active inzet en overhandigde hen een presentje. Het jeugdhonk van Tholense Boys draait weliswaar redelijk, maar het ontbreekt de club aan voldoende toezichthouders. Mensen die willen assisteren, kunnen zich melden bij jeugdsecretaris Ben Schot. Ook kan men bij hem spellen kwijt, waarmee men thuis toch niets meer doet. Computerspelletjes zijn eveneens welkom, want er is een computer met meer mogelijkheden bijgeko men in het honk. Bij een snelheidscontrole op de Krabbenkreekweg is dinsdagmorgen iemand betrapt die 168 km/u reed. Op deze autoweg geldt 100 km/u als maximum. De betreffende bestuurder zal een forse boete tegemoet kunnen zien. Tussen kwart over negen en half twaalf passeerden 335 voertuigen de radarwagen van de politie. Slechts drie daarvan reden te hard. Bij de besteding van de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist is een zwem bad genoemd, maar die suggestie haalde het niet. Nu komt er toch een zwembad in het dorp en daar moet zelfs nog een flinke procedure voor worden gevoerd. De familie Sapana- ro wil aan de Patrijzenweg naast het huis een opblaaszwembad plaatsen en gedeeltelijk ingraven. Volgens b.en w. is daarvoor een artikel 19 pro cedure nodig, want de grond heeft de bestemming landbouw. Planologisch ziet het college geen bezwaren in aanpassing van het bestemmings plan. Het 125 kilo wegende zwem bad wordt 38 m2 en 1,20 m hoog. Het bad, dat 9,20 x 6,30 m als externe maat heeft en 7,20 x 3,50 m als inter ne maat, wordt voorzien van een lad der. De gemeenteraad neemt maan dagmiddag een beslissing over het voorstel van b. en w. Het eerste tamboerfestival van Oud- Vossemeer's Muziekvereniging had voor instructeur Sjaan v.d. Boom een bijzonder tintje. Hij ontving zaterdag uit handen van dhr. Machielse van de Brabantse bond een gouden speld en oorkonde wegens het veertigjarig lid maatschap van Odiles Rapid te Ber gen op Zoom. Ook bij die vereniging is Van de Boom instructeur van de tamboers. De ervaren trommelaars van Sint Ce- Maak het u de komende feestdagen gemakkelijk en verwen uw gasten en uzelf met onze heerlijke: Folders liggen klaar in de winkel of worden op verzoek, toegezonden. Voor diegenen die graag zelf kokkerellen hebben we uiteraard tong, tonijn, botervis, zeewolf zeeduivel, paling, scholfilet, etc. Verder gerookte vissoorten, zoals paling, zalm, makreel en forel. En natuurlijk onze originele, door ons zelf geïmporteerde soepen en sauzen. Voor het afhalen van uw bestelling zijn wij geopend: 24 december van 16.00 tot 18.00 uur 26 december van 10.00 tot 11.00 uur 31 december van 16.00 tot 18.00 uur Mossel- en zeevishandel Contr' Escarpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. cilia uit Halsteren beten in de Vossen- kuil de spits af. Ze lieten horen dat tamboermuziek niet eentonig hoeft te zijn. Hun instructeur Jan Luijsterborg kwam vorig jaar met het idee voor een regionaal festival en volgend jaar zal Sint Cecilia dan ook de organisa tie op zich nemen. De show van het majorettenpeloton van OVM, geleid door Lian Vroegop, vormde een mooie afwisseling. Ze begonnen met een nummer op muziek van de Blues Brothers. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten door Odiles Rapid. Daarna was het de beurt aan OVM, dat alle mogelijke slagwerkinstru menten voor de dag haalde zoals drums, pauken, bongo's en ritme-in strumenten. Belichtingsman Jaap v.d. Jagt zorgde voor fraaie effecten bij de wisseling van instrumenten en de so lo's. De afsluiting was een gezamen lijk nummer van de drie korpsen, waarbij de geproduceerde decibels sommige luisteraars ertoe bewogen om de vingers in de oren te stoppen. Voorzitter Ad Verhees bedankte ten slotte iedereen voor de geslaagde avond. Zaterdagavond is OVM opnieuw ac tief, want dan staat het kerstconcert op het programma. Het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia verleent zijn medewerking. Het concert in de Vos- senkuil begint om acht uur. Halverwege de biljartcompetitie van de Treffers gaat B. den Hollander aan de leiding. Hij speelde in twaalf par tijen 117,63 matchpunten bij elkaar. Op de tweede plaats staat D. van Driel met 112,14 p; 3. P. Vis 112,05 p; 4. J. Hommel 107 p; 5. H. Hom mel 106,22 p. De uitslagen van de laatste speelronde van de eerst com petitiehelft zijn als volgt: K. Hom- mel-J. Hommel 10-8,33; H. Hom mel-P. Vis 6,79-10; J. van Daalen-P. de Leeuw 10-8,37; J. Etienne-C. Bur gers 10-9,83; D. den Hollander-N. Rooijakkers 7,16-10; H. Hommel-B. den Hollander 7,35-10; L. van We- zel-J. Etienne 10-8,03. De kortste partij (26 brt.), hoogste serie (16 car.) en beste gemiddelde (2,54) kwamen op naam van voorzitter K. Hommel. Krijt Op Tijd speelde voor de beker. J. Burgers liet met 15 caramboles de hoogste serie noteren en M. v.d. Mark met 21 beurten de kortste par tij. Uitslagen: P. Moerland-A. Haver- mans 2-0; D. Vroegop-J. Burgers 0- 2; A. Goedegebuure-D. Vaders 0-2; M. v.d. Mafk-C. Burgers 2-0; H. van Daalen-C. van Daalen 1-1; M. van Hees-C. Timmermans 2-0; J. de Ko- ning-M. Goudzwaard 2-0. Ook het driebandenteam van KOT bekerde: J. Burgers-M. Goudzwaard 0-2; M. Potappel-W. Pons 2-0. Hoog ste serie (3 car.) W. Pons en kortste partij (21 brt.) M. Goudzwaard. Op de T-splitsing van de M. Lind- houtstraat en de Molenstraat kwamen donderdagmiddag rond vijf uur een bromscooter en een auto met elkaar in botsing. De bestuurster van de scooter verleende de auto geen voor rang. Ze had na het ongeval wat nek- klachten, maar verder was er alleen materiële schade. Het bezoek van Sinterklaas aan de Sint Anthoniusschool verliep gezel lig. Wél waren 's morgens de schoe nen verdwenen die de leerlingen hadden gezet, maar al snel kwam aan het licht dat piet Pedro dat ge- Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg ƒ17,- +Sucadelappen 1 kg 17,- ♦Soeppakket 6,75 Verse worst 1 kg Vet spek 1 kg Spekblokjes 200 gram Achterham 100 gram Snijworst 100 gram Lever 100 gram Gehaktschnitzels 5 halen 2,50 1,50 1,25 4 BETALEN ersttip! Wij verzorgen voor u uzv gourmet-, fondue-, steengriff-, hapjes- en safadescfiotefs. Tevens hebben zvij voor u vers rund-, varkens- en kaffsvfees, kip en kafkoen. Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. daan had om te plagen. De kinderen besloten om Pedro beet te nemen. Hij mocht op een poef naast de sint gaan zitten. Maar dit was een doos met een kleed erover, zodat gebeur de waarop iedereen zat te wachten: Pedro zakte erdoor. Hierna brachten de groepen l t/m 6 hun ingestudeer de liedjes en toneelstukjes. En na nog een paar liedjes was het tijd voor de cadeautjes. De groepen 7 en 8 pakten 's middags hun surprises uit. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag voor tiendui zenden guldens schade aangericht door zinloze vernielingen in de om geving van de haven. Van de sport visboot Frisia werd het hele dek schoongeveegd: tuinstoelen, barbe cue en rolstoelbaan verdwenen in het water. Tussen de jachten in de haven zijn 18 van de 50 stoelen te ruggevonden, van de barbecue is al leen de bak terecht en ook van de rolstoelbaan ontbreken delen. De daders hebben zich niet laten weer houden door de schijnwerpers die automatisch aanspringen als er ie mand aan boord stapt. Bij het vlakbijgelegen scheepsrepa- ratiebedrijf Busman werden drie jachten opengebroken. Koffiezetap paraten, lampjes en gereedschappen zijn simpelweg naar buiten gesme ten. Ook twee bedrijven aan de an dere kant van de Havenweg zouden door de vernielers bezocht zijn. De spiegels van een auto die aan de Huygensstraat geparkeerd stond, zijn in de nacht van 5 op 6 decem ber gestolen. Ad Oosdijk is Rien Hage opgevolgd ais bestuurslid van de ijsclub. Voor zitter Han Moerland zwaaide Hage uit met hartige versnaperingen van het varken; mevr. Hage kreeg bloe men. In 1972 werd de vertrekkende bestuurder commissaris, in 1979 plaatsvervangend bestuurslid en in 1988 bestuurslid. In 1997 werd zijn zilveren jubileum gevierd. „Je was altijd bereid om de handen uit de mouwen te steken, zoals nu in de werkgroep verharding ijsbaan", zei de voorzitter. Hage bedankte de le den voor het vertrouwen al die ja ren. „Ik heb dit werk altijd graag gedaan en ik hoop naar de ijsbaan te blijven komen." Opvolger Oosdijk werd door de voorzitter welkom ge heten. Hij was al commissaris. „We hopen veel werk aan je te kunnen delegeren", zei Moerland. Als nieu we commissaris werd Hans Ridder hof benoemd. Het deed de voorzit ter goed dat hij als vertegen woordiger van de hangjongeren zijn bijdrage aan de ijsclub wil leveren. Leo en Ko Vroegop werden als commissaris herkozen en Jos van Dijke verlengde zijn bestuurslid maatschap. Op 3 februari 1926 werd de ijsclub opgericht, zodat in 2001 het 75-ja- rig bestaan kan worden gevierd. Het jubileum zal overigens pas later in het jaar worden gevierd. Een com missie zal zich over het programma buigen. De ijsclub telt 1515 leden: 135 ge zinslidmaatschappen van elk vier leden, 902 andere leden en 72 dona teurs. Met enkele ogenblikken stilte werden zes overleden leden her dacht. Financieel teerde de ijsclub 1100 gulden in. „Het akoestisch onder zoek heeft ons de nek gekost", zei penningmeester Iz. Vroegop, die melding maakte van 13.461 gulden uitgaven tegenover 12.349 gulden inkomsten. De verkoop van loten voor 525 jaar Sint-Annaland lever de de ijsclub 646 gulden op en de verhuur van het clubgebouw aan het jeugd- en jongerenwerk 480 gulden. Op de komende kerstmarkt in de veiling bakt de ijsclub poffertjes. Tevens wordt er aan promotie en le denwerving gedaan. In de veiling wordt vrijdagavond omstreeks negen uur een steprace gehouden door de winkeliers die aan de actie van middenstandsver eniging Activa meedoen. Voor de consumenten is hieraan een prijs vraag verbonden. Men kan de snel ste tijd over honderd meter raden. Formulieren moeten voor vrijdag avond acht uur in de bus bij de Pot ter gedeponeerd worden. Er zijn prijzen van 100, 50 en 25 gulden beschikbaar. Vrijdagavond om half tien is in de veiling de eindtrekking van de winkelactie met prijzen van 1000, 500, 250 en 75 gulden. De laatste president-kerkvoogd in de geschiedenis van de Hervormde Gemeente zwaait 31 december af. Aan de officiële zittingstijd van A.C. Wessels was nog 1 jaar toege voegd, maar die zit er nu ook op. Een en ander houdt verband met de aanpassing van de kerkvoogdij, waarbij het beheer van de gebou wen ook onder de kerkenraad valt. Drie ouderling-kerkvoogden en twee kerkvoogden die geen ambts drager zijn, regelen dat voortaan. Voorzitter is P.M. Gunter, penning meester P. den Ouden, terwijl C. Scherpenisse lid is. Van de niet- ambtsdragers is J.P. van Dijke se cretaris en A.A. van Luijk lid. Wes sels zal nog enige tijd als adviseur optreden. Een andere verandering per 1 janu ari is het kosterschap. J. Polderman, die al hulpkoster was, neemt nu de taak van koster P. Vroegop over. Voor verenigingsgebouw het Tref punt, dat ook onder Vroegop viel, komt een aparte beheerder: mevr. J. van 't Hof-Meeuse. De vacature van hulpkoster zal worden waargeno men door de leden van de commis sie van bijstand. Het plafond van de gang in het Trefpunt en de consisto rie moeten een opknapbeurt krijgen, waarvan de kosten door vrijwilli gerswerk beperkt kunnen blijven tot tien mille. In het artikel over lichamelijke op voeding op de basisscholen werd ten onrechte de naam van directeur M.D. Baaij van de School met de Bijbel genoemd. Woordvoerder was namelijk de adjunct-directeur E.I. Troost. Bij zijn jaarlijkse bezoek werd Sin terklaas door de leerlingen van de De Casembrootschool buiten opge wacht. Eenmaal in de speelzaal van de kleuters gezeten, maakte de sint zich ongerust omdat er een piet was verdwenen. Toen de kinderen uit volle borst riepen, bewoog er plots een doos en daaruit kwam de zwar te knecht tevoorschijn. Hij was per ongeluk door zijn collega's inge pakt. Dit verhaal werd in de diverse groepen uitgespeeld. Maar de kin deren hadden ook allemaal hun ver rassing voor de jarige sint. Deze was bijvoorbeeld ingenomen met de liedjes uit het Setallands spekta kel die hij te horen kreeg. En zo had ieder van de groepen 1 t/m 4 iets, bijvoorbeeld een nieuwe-mij- ter-show met eigen creaties. De leerlingen van groep 5 t/m 8 had den surprises voor elkaar gemaakt en bleven op school eten. Zij kre gen strooigoed van de pjcten en een hand van de sint, waarna deze weer vertrok. Sint had het immers druk, want ook bij gymvereniging WIK werd op hem gewacht. Daar arriveerden wél de pieten, maar geen sinterklaas. Tot de postbode een pak bracht, een cadeau voor de sint. Samen met een aantal kleuters maakten de pieten het open en -tot hun verbazing kwam Sinterklaas eruit. Deze werd op nog meer cadeautjes en tekenin gen getrakteerd, tenslotte was hij jarig. Toen was het gymmen gebla- Clarity zong in wisselende samenstelling op de eigen kerstmarkt. De tweede kerstmarkt van het jongerenkoor Clarity uit Sint- Maartensdijk in de stal van M. de Wilde in Stavenisse trekt zater dag wat minder bezoekers, maar brengt wel meer geld in het laad- je. Vorig jaar was de opbrengst 2000 gulden, nu 2800 gulden. Het publiek komt gespreid over de dag. Kwam vorig jaar de regen met bakken uit de hemel, nu blijft het de hele dag droog. Een groot deel van de dag is het zelfs zonnig en erg geschikt voor kinderen om een rondje op de pony te rijden. Ook de kraam voor de stal, met fruit, aardappelen en uien, doet het goed. De Wilde gebruikt de overkapping van een aardappel rooier als dakje voor de kraam om de spullen bij regen droog te houden. Er worden kerstboompjes en kerststerren verkocht, maar ook hamburgers, erwtensoep, appel taart en wafels. En buiten is plaats voor een grote sjoelbak en levende have, want er staan drie schapen op het terrein (van Van der Jagt uit Poortvliet die zo'n honderd schapen laat grazen op een per ceel graszaad van De Wilde en die ze speciaal voor de kerstmarkt langer buiten heeft laten lopen). De houten schuur ademt de sfeer van een stal door de geur van de twee geitjes en de pony. „Zo moet het ongeveer geroken hebben in de echte kerststal," zegt G. van Ast uit Sint-Maartensdijk, één van de bezoekers die met zijn vrouw en twee kleinkinderen een kijkje is komen nemen. Er zijn grabbeltonnen, één voor jongens en één voor meisjes. Ze kunnen enveloppen trekken of zich laten schminken. Er zijn cd's en er is advocaat, honing en ap pelsap. Het koor treedt drie keer op, in wisselende samenstelling. De voorste leden staan op de vloer, de rijen erachter op strobalen. Diri gent M. Riedijk zingt ook een keer solo. Bezoekers kunnen ook raden naar de leeftijd van alle koorle den (ongeveer 50) samen. Dat is 1165 jaar. Er waren twee deelne mers die met 1170 jaar de leeftijd het dichtst benaderden. Door lo ting werd Annemiek Vroegop uit Sint-Annaland winnaar. Zij kreeg een reproductie in een lijst. Volgens voorzitter De Wilde wil het koorbestuur de kerstmarkt vooral niet commercieel maken. „We proberen uit de kosten te ko men. En het christelijke terug te brengen in het feest. Geen op smuk. Vorig jaar is dat ook ge lukt." Het geld van de markt heeft het koor onder meer nodig om mu ziekstukken te kopen en auteurs rechten te betalen (Buma). De dag wordt afgesloten met samenzang en een warme maaltijd voor de le den en andere vrijwilligers die de dag voorbereidden. Predikbeurten Zondag 17 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden (H.D.). 18.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Goei. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 17 u. ds. Fernhout, Veere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. zangdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. .eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder, ma 18/12 20 u. volkskerstzang. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. di 19/12 20 u. boeteviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. kand. Prins. vr 15/12 15 u. huwelijksbevestiging. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18 u. ds. Voets, Middelharnis. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 19/12 19.30 u. ds. v.d. Meer. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten, Montfoort. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Verweij, Middelburg. 19 u. ds. v.d. Heijden, Heinenoord. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19/12 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Lo- huis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Melis, Ge- nemuiden. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Rooien, Ouderkerk a/d IJssel. 18 u. ds. Roodsant, Dirksland. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein (H.D.). 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. zen en daaraan deden ook de pieten mee, wat soms helemaal mis ging. Na nog een dansje kwamen de pie ten tenslotte met twee grote zakken en daarin zaten cadeaus voor de peuters en kleuters. Stavenisse Gymnastiekvereniging Kwiek houdt zaterdag een oliebollenactie. Vanaf negen uur beginnen de kin deren huis-aan-huis met de verkoop van deze lekkernij. Kwiek is vrijdag 22 december ac tief in de Stove, waar van half acht tot elf uur een disco-avond wordt gehouden voor de jeugd van zes tot veertien jaar. De leiding van de gymnastiekvereniging zorgt zelf voor toezicht, zodat de ouders niet in de zaal hoeven te komen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Aan de Nijverheidsweg ontstond dinsdagmorgen omstreeks kwart over acht een botsing tussen een personenauto en een heftruck. Van uit de Sportlaan kwam een 33-jari- ge automobilist, die op de splitsing met de Geulweg geen voorrang ver leende aan een van rechts komende Weekenddienste HUISARTSEN Zaterdag 16 en zondag 17 decem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vos- semeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. v.d. Weijer, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Scholten, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor'dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATBEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 dec. donderdag 14 5.22-17.42 vrijdag 15 6.12-18.32 zaterdag 16 6.57-19.27 zondag 17 7.47-20.17 maandag 18 8.47-21.17 dinsdag 19 9.47-22.27 woensdag 20 10.57-23.42 donderdag 21 12.07-—.- vrijdag 22 0.47-13.12 ma 18/12 1.44 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). 28-jarige heftruckbestuurder. De auto raakte daarbij aan de voorkant zwaar beschadigd. ZIE VERDER PAGINA 3

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2