Politie verwacht veel klachten omdat oud jaar op zondag valt Ver burg h Labrador retriever verdient predikaat uitmuntend aan de Bredenvlietsedijk Nuis trekt Dijke met moeite over de streep Hester Macrander kan haar draai niet vinden Waterschap op internet voor 60 mille GGD neemt geen genoegen met een achterkamertje Thoolse scholieren voorbereid op gevaar van vuurwerk door Halt Festival Tholen met rommelpot en klein zieltje Rond Sint-Annaland nationaal kampioenschap apporteren Donderdag 14 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Verzamelen van gegevens jeugd bij Scoop De gemeente Tholen gaat meedoen aan de jeugdmonitor Zeeland van Scoop, de welzijnsinstelling van de provin cie. Onderzoeksgegevens van allerlei instellingen wor den op één punt verzameld en kunnen gaan dienen voor het jeugdbeleid van de gemeente. Kosten 6000 gulden per jaar. De commissie algemeen bestuur en welzijn ging maandagavond akkoord, maar de SGP waarschuwde voor dubbel werk. Volgens M. Dijke beschikt het bureau jeugdzorg Zeeland over dezelfde gegevens. „Iemand in de straat die je niet mag? Heb je een opa die vervelend is? Vuur werk aansteken en wegren nen. Ik vind het best," zegt de nepverkoper tegen een groep giechelende kinde ren van de Oosterschelde- school uit Scherpenisse. Ze voelen wel dat er iets niet deugt aan deze straat verkoper van vuurwerk, maar laten zich makkelijk meeslepen door zijn stoere verkooppraatjes. Vuurwerk is spannend en verleidelijk maar ook bloedlink, is de boodschap van de politie en het bureau Halt. Twaalf scholen deden vrijdag mee aan de vuurwerkactie in Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Knijn Feilloos haalt Staftly Am bassador of Bellever de fazanten uit de groenbe- mesters aan de Breden- vlietsedijk tussen Sint- Annaland en Stavenisse. De labrador retriever van J.C. Braak uit Spijkenisse werd donderdag met de kwalificatie uitmuntend nationaal kampioen bij de apporteerveldwedstrijd die de Zeeuwse jachthon dencommissie onder lei ding van W.D. van Doorn uit Poortvliet organiseer de. Braak zegevierde met dezelfde jachthond ook in 1998. Bijna blind Niet janken Subjectief Schadeposten Geen overlapping Waterschap draagt bij aan rampenbestrij ding Stukje van de taart In juni eigen website Waterschap Zeeuwse Ei landen komt in juni vol gend jaar met een eigen website. Via internet kan dan informatie worden vergaard over het dagelijk se waterschapswerk, maar ook over de bestuursver kiezingen van maart 2002 en de nieuwbouw van het hoofdkantoor in Middel burg. Het dagelijks bestuur raamt de kosten voor vol gend jaar op 60.000 gul den. 4 Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computers, netwerken, systemen op maat - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Moeizaam optreden in Holland Huis Cabaretière Hester Macrander speelde een dubbelrol, za terdag in Holland Huis in Scherpenisse. Ze speelde een vrouw die problemen heeft met de midlife-crisis, maar kreeg in het echt zelf ook problemen met haar program ma. De try-out verliep dan ook niet vlekkenloos. Hard wegrennen bij drie rotjes waarx'an de lonten niet even lang zijn, is één van de onderdelen van de voorlichtingsactie van Halt. Onderdeel was de nepverkoper Frans die steeds probeerde de gang van zaken te verstoren. Hij pro beerde de inhoud van zijn grote doos, met rotjes en pijlen, aan de kinderen te verkopen. „Hier, hier, betalen doen jullie maar buiten." Hij duwt de scholieren alle soorten vuurwerk in de handen. Het zijn dummies ofwel neprotjes en -pij len. Als je ze aansteekt gebeurt er niets. En ze komen uit België, waar nu al vuurwerk te koop is. Echt en namaakvuurwerk dus. „Daar is meer en ander vuurwerk te koop," zegt inspecteur C. Priem van de politie. „En het mag nu al verkocht worden. In Nederland zijn er maar drie verkoopdagen, de laatste drie dagen van het jaar. Dat is het grote verschil." Vorig jaar hield de politie met de algemene inspectiedienst en de douane een grote verkeersactie op de A58 om te kijken of automobi listen (illegaal) vuurwerk bij zich hadden uit België. „Het leverde weinig op. We richten ons nu voor al op de illegale verkooppunten in ons gebied. Daar is meer aandacht voor na de ramp in Enschede. Ik hoop dat mensen ons inseinen als ze zien dat er vanuit een woonhuis vuurwerk verkocht wordt." De politie zal dit jaar meer aan- In Holland Huis bracht Macrander haar programma 'Hup'. De midlife crisis en het geploeter van het dage lijks bestaan vormen de rode draad die door de voorstelling loopt. Met een rijdende ligstoel draaide ze met enige moeite het kleine toneel van het Holland Huis op. Voor de pauze wer den mooi gezongen, en soms gevoeli ge, liedjes afgewisseld met kritische teksten over de man-vrouwverhou ding, dit geïllustreerd met videobeel den. Na de pauze had ze niet alleen moeite om haar draai te vinden met haar rijdende ligstoel, maar ook met haar programma, wat tot uitdrukking kwam in het kwijtraken van haar tekst. Toen het Thoolse publiek niet reageer- De stichting Stad (Samen Thoolse activiteiten doen) organiseert op za terdag 30 december het 'rommel- pottenfestival'. Om elf uur begint het festijn op de Markt in Tholen. Alle kinderen met een rommelpot mogen samen met blaaskapel De Klienkers hun muzikale talenten ten gehore brengen. Er zullen oudc- jaarsliedjes worden gespeeld, waar onder natuurlijk 'Klein zieltje, klein zieltje, zat onder de trap'. De stich ting Stad heeft ontdekt dat 'Klein zieltje' nog in Tholen woont. Hij zal ook aanwezig zijn op het festival om zijn verhaal te vertellen. dacht besteden aan de controle op de naleving van de regels. „Vorig jaar zaten we met het millennium probleem en hebben we er weinig aan gedaan. Tot en met de kerst be zoeken we scholen, en gaan we sa men met gemeente en brandweer legale vuurwerkopslagplaatsen con troleren?' De meeste klachten die de politie binnen krijgt, betreffen geluids overlast. Priem verwacht dit jaar extra veel klachten van kerkgan- de op vragen die ze de zaal stelde, bracht haar dat zichtbaar in verwar ring. Ze sloot de voorstelling af met het lied passie, wat er voor pleitte om passie te hebben voor de dingen die je doet in het dagelijks leven. Macrander zal nog enige try-outs nodig hebben om de voorstelling tot een goed einde te brengen. Zaterdagavond was het nog wat ploeteren in de midlife crisis. De volgende voorstelling die Uit op Tholen organiseert, is een optreden van Knijn. Deze zeven muzikanten brengen Ierse muziek. De band ont stond in 1980 spontaan als straatband en groeide uit tot een volwassen folk groep. De instrumenten die worden bespeeld zijn: dwarsfluit, tinwhistle, banjo, gitaar, mandoline, viool, accor deon, trekzak en bodhran. De groep speelt behalve Ierse en Schotse jigs en reels ook cajunnummers en Neder landstalige ballades. Knijn is op 27 ja nuari te zien en te horen in gemeen schapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. De voorstelling begint om kwart over acht. Vervolgens maakt de stoet een rondgang door Tholen (de route waarlangs ook altijd de braderie wordt opgezet). Bij diverse winke liers wordt halt gehouden om een snoepje of iets anders in ontvangst te nemen. Bij terugkomst op de Markt krijgt iedere deelnemer een oliebol en een lot. Vervolgens wor den er vijf cadeaubonnen verloot. Na het spelen van enkele liedjes kunnen de kinderen zelf nog met de rommelpot langs de deur om hun liedjes ten gehore te brengen en daarvoor een financiële tegemoet koming of een snoepje te krijgen. Om drie uur 's middags zullen De Klienkers naar zorgcentrum Ten Anker gaan. In diverse zalen zal men daar enkele liederen spelen op de oudejaarsbijeenkomsten. Ook kinderen met rommelpotten zijn daarbij welkom. Advertentie I.M. gers of uit de omgeving van kerk gebouwen, omdat 31 december op zondag valt. Vanaf 10 uur mag er vuurwerk afgestoken worden tot 2 uur 's nachts. „Afsteken mag wel, maar je mag geen overlast veroor zaken. Jongeren tot 17 jaar gaan naar het Haltbureau, die van 18 jaar en ouder krijgen een bekeu ring. Dat begint met 95 gulden. Voor zelfgemaakt vuurwerk en het gooien van vuurwerk naar mensen en dieren krijgen ze een proces- Na acht selectiewedstrijden in ok tober en november kwam de top van de Nederlandse jachthonden donderdag naar Sint-Annaland voor de finale. Er is plaats voor zestien honden, maar veertien had den er minimaal 'zeer goed' be haald. Eén daarvan bleek intussen loops en mocht niet meer meedoen, zodat er dertien jachthonden in het veld kwamen. Drie vielen er 's morgens af, zodat de jury na de erwtensoep met bruin brood en spek in de Wellevaete, nog maar tien honden in de gaten hoefde te houden. Kennaird v.d. Woudstreek van R.C.L. v.d. Hul uit Rotterdam werd tweede met goed/uitmuntend. Floor van de Crane Hoeve (de win naar in 1999) van M.J.M. Stoopen uit Heerle werd derde met uitmun tend. De enige Zeeuwse deelne mer, M. Klippel uit Kapelle, was met Elroy of Spider Lake goed voor een vierde plaats met zeer goed. Vijfde met eveneens zeer goed was Cockpit Wager van F.G. Oostveen uit Woerden, de golden retriever die in januari nog de na tionale titel veroverde. Een zesde plaats met zeer goed was er voor J.J. Roos uit Rotterdam met Unex pected from Narrow Garden. Vhite von Blessihauf van M.A.B. van Hooydonk uit Achtmaal werd ze vende met de kwalificatie goed. Truus v.d. Kievitsberg van P.D. Ge- boers uit Nuenen kreeg een achtste plaats toebedeeld met goed. De laatste prijswinnaar was Dainty VERVOLG VAN VOORPAGINA P. van Belzen (ChristenUnie) wees erop dat de maatregel van de GGD een bezuiniging is geweest. „Op één punt heb je alles bij de hand en je kan de post professioneel uitrus ten. Maar ik kan me de klacht voor stellen." Volgens Van Belzen is het juist voor het onderkennen van psy- cho-sociale problemen belangrijk dat kinderen onderzocht worden. „We zitten nu onder het niveau van wat ons destijds is voorgeschoteld. De scholen voor voortgezet onder wijs vertikken het om leerlingen te laten gaan vanwege de lesuitval. Het Calvijncollege uit Tholen laat leerlingen niet naar Sint-Maartens dijk gaan." Hij noemde de gang van zaken kwalijk en vroeg om maatre gelen. M.J. Klippel (SGP) ondersteunde dat. Hij zei dat hij de situatie kende omdat zijn vrouw met de kinderen het punt bezocht had. „De accom modatie is absoluut niet geschikt voor dit onderzoek." Burgemeester W. Nuis zei dat er re gelmatig klachten komen over het verbaal en móeten ze naar de rech ter." Tussen kerst en nieuwjaar heeft de politie 450 uur om illegaal vuur werk op te sporen, zegt Priem. „We doen het om slachtoffers te voorkomen en overlast de vermin deren." Vorig jaar vielen tijdens de jaar wisseling drie doden door vuur- Dyana of Spider Lake van H. Mel- lema de Boer uit Warns, die een eervolle vermelding kreeg en daar mee op de negende plaats eindigde. Blaffen of janken is er niet bij, want dan kun je het als jachthond wel vergeten bij het doorgewinterde ju rylid P.L.M.J. Rooijakkers. De hon den mogen evenmin gevoelig zijn voor de schoten van de jagers, on der wie voor deze speciale gelegen- servicepunt. „Het gaat steeds om een nieuwe groep ouders." Hij wees erop dat Tholen niet alleen met de GGD overlegt, maar met meer gemeenten. „Als u het anders wilt, dan heeft dat met florijnen te maken. Wat heeft u er dan voor over?" Hij onderkende dat het niet pu blieksvriendelijk is om als ouder met een kind naar een ander dorp te moeten voor een onderzoek, maar bestreed dat de GGD er een janboel van heeft gemaakt. „Het is ook geen lawine van klachten. Het gaat om één klacht, maar ik ben wel be reid de zaak aanhangig te maken." Nuis vond het te ver gaan om te twijfelen aan de kwaliteit van de GGD. „Als je dat onder de maat noemt, dan is dat subjectief. De werk. Twee daarvan door illegaal vuurwerk. 1200 mensen moesten naar een ziekenhuis. Meer dan tien procent was jonger dan tien jaar. De leerlingen uit groep 8 krijgen spelenderwijs voorlichting over vuurwerk. Ze moeten hard wegren nen bij een van de drie rotjes waar van de lonten niet even lang zijn. Burgemeester W. Nuis mag het als eerste doen. Hij kiest voor de lang ste en veiligste lont omdat hij veel tijd nodig heeft vanwege een zeer heid A.C. Geluk uit Sint-Annaland, J.L.C. Mol uit Sint-Maartensdijk, de Sint-Philipslandse jachtopzich ter R. Mulder, A.A.A. Haentjes Dekker en zelfs helemaal uit Gro ningen prof. J. Homan v.d. Heide. Hoewel het winterpeil in de sloten dankzij het waterschap heel laag is, moet er nogal eens een sloot geno men worden en de hond die dan weigert te water te gaan, kan het kampioenschap ook wel op zijn buik schrijven. En is het wild een maal opgespoord, dan moet het net- GGD neemt niet zomaar genoegen met een achterkamertje. Maar ik heb het niet bekeken. Als u het ook niet heeft gezien, dan zullen we eens samen moeten gaan kijken.'"' Dat het Calvijncollege geen leer lingen naar het servicepunt stuurt, bevreemdde hem. „Dat is de ver antwoordelijkheid van de school, maar ouders kunnen toch ook be slissen om hun kind wel te laten gaan? Het is nog geen reden om het servicepunt naar het Calvijn college te brengen." Kornaat vond dat Nuis de bal te rugspeelde. „De accommodatie voldoet niet aan de normen die er voor staan." Frigge wees erop dat de GGD extra geld heeft gekregen voor kwaliteitsverbetering. „Deze locatie is niet in orde. GGD ga te rug naar de woonkernen." Volgens Van den Donker heeft de GGD nooit aangetoond dat ermee i been. De kinderen spelen ook handicaps. Ze zijn verwond geraakt door een rotje. De een heeft een pijnlijke arm in een mitella (schrijfhand), de ander is bijna blind en krijgt een matglazen bril, de derde heeft oor letsel en hoort bijna niets meer. Toch moeten ze met elkaar com municeren want ze krijgen de op dracht om een leus te bedenken over vuurwerk. 'Als je niet weet hoe je met vuurwerk om moet gaan, laat het dan gewoon staan,' schrijven Liesbeth (12), Cindy (12), Beppe 11en Annemiek (11) van de School met de Bijbel uit Sint-Annaland. De beste slagzin wordt volgend jaar gebruikt in de nieuwe voorlichtingscampagne. De burgemeester heeft er ook een bedacht: „Je bent een oen als je achteraf zegt; ik kon er niks aan doen." Bij de Thoolse brandweercom mandant J. de Feijter worden drie van de vier kinderen geblindoekt en krijgen een helm op en een brandweerjas aan. Ze moeten op aanwijzingen van een vierde leer ling (zogenaamd door de rook van een brandend huis) een rood lampje opzoeken en uitzetten. On derweg mogen ze geen pionnen omgooien. De snelste tijd geldt. Het valt niet mee. Door de helm horen de kinderen slecht, door de blinddoek zien ze bijna niks en door de zware jas breekt hen het zweet uit. Ook is er een zuil met 'schadepos ten'. Wat kost een telefooncel die door vuurwerk is vernield? Of een fiets, een speeltoestel, een prul lenbak? Tholen bijt de spits af van de cam pagne van de politie en de stich ting Haltbureau Oosterscheldere- gio. Ook Goes en Zierikzee komen aan de beurt. Om negen uur is het druk met drie scholen, uit Sint-Annaland, Sint-Maartens dijk en Poortvliet. Het is even af wachten hoe lang de kinderen no dig hebben voor de verschillende onderdelen. Maar als ze weg zijn wordt het rustig. De bus voor kin deren uit Oud-Vossemeer is naar de verkeerde school gestuurd. Leerlingen staan te wachten. Er wordt druk gebeld om een oplos sing te vinden want Halt wil zo veel mogelijk kinderen bereiken. jes afgeleverd worden bij de baas. Slordig apporteren of hard zijn in de bek levert strafpunten op. Agres sief gedragen is er al evenmin bij. Een jachthond die nationaal kam pioen wil worden, moet zich voor beeldig gedragen en dat doet Staft- ley Ambassador of Bellever. Overigens had deze reu geluk dat de teef Auchendolly Paula van C.D. Finlan uit België loops was, want bij de selectiewedstrijd in oktober te Langbroek kreeg Auchendolly Paula met 10 punten de hoogste bezuinigd is. Veel duurder kan het volgens hem niet zijn om overal een ruimte te gebruiken. „De wo ning moet nu toch ook gehuurd worden? Alleen de arts moet ver der reizen. Hoeveel duurder is dat?" Van Belzen vond dat de burge meester om de hete brei heen dans te. Hij wees er op dat de GGD drie jaar geleden beloofd heeft te vol doen aan de kwaliteitsnormen als er één servicepunt zou komen. „Als we dat niet wilden dan zou dat zes gulden per leerling kosten. Het gaat nu niet om één klacht; veertien scholen hebben aan de bel getrokken. Het geeft schoolver zuim, het kost veel tijd om er te ko men. Mensen blijven niet voor niks zeuren." M.A. van Beek (CDA) vroeg het college om met een voorstel te ko men. Dat werd door Klippel onder steund. Nuis zei niet de bal terug te willen spelen, maar vond dat som mige raadsleden te veel twijfelden aan de kwaliteit van de gezond heidsdienst. „Maar u vraagt, wij draaien." Alle gemeenten gaan de jeugdmo nitor van Scoop optuigen. Er wordt 27 cent per inwoner ge vraagd voor een periode van negen jaar. Dat betekent ongeveer 60.000 gulden voor de gemeente Tholen. Met deze databank kan Scoop ge gevens aanleveren van de bevol king van 0 tot 23 jaar die anders niet of moeilijk te vinden zijn. Als het systeem niet voldoet, kan de gemeente er na drie jaar uitstap pen. Het plan werd door alle partijen ondersteund, maar het kostte bur gemeester W. Nuis enige moeite om (ie SGP over de streep te trek ken. Fractievoorzitter M. Dijke zag nog niet meteen de meerwaarde in van het opslaan van alle gegevens bij de jeugdmonitor, zo zei hij. Hij vroeg zich af of er ook een Thools belang mee is gediend en dacht dat het bureau jeugdzorg Zeeland het zelfde doet als wat Scoop nu wil. Dijke is bang dat er zaken dubbel worden gedaan. Hij wees er verder op dat de jongeren op Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen met andere problemen kunnen worstelen dan jongeren op Tholen. Volgens Nuis is er juist geen spra ke van een overlapping, zo zei hij. De jeugdmonitor is juist bedoeld om dubbel werk te voorkomen. Het gaat volgens hem ook niet om individuele gegevens, maar om het opslaan van gegevens van allerlei instellingen die gebruikt kunnen worden door de aangesloten ge meenten. Daaronder vallen vol- waardering, terwijl de andere la brador retrievers niet verder kwa men dan 5 punten. In de finale aan de Bredenvlietsedijk kwam de jachthond uit Spijkenisse na acht driften echter als nationaal kam pioen uit de groenbemesters. De prijsuitreiking was in de Welle vaete, waar voor de deelnemers, keurmeesters, drijvers, jagers en gasten nog een warm buffet klaar stond pm na te praten over de af sluiting van het seizoen van appor- teerveldwedstrijden ter drijfjacht. Het waterschap Zeeuwse Eilanden is bereid om 16.444 gulden bij te dragen aan de stuurgroep samenwerking openbare veiligheid Zeeland. De ram penbestrijding staat hierbij centraal. De Zeeuwse gemeenten betalen daar van het leeuwendeel met 41%, de twee waterschappen samen 17%, de provincie 16%, rijkswaterstaat 15% en het ministerie van binnenlandse zaken 11%. De stuurgroep zit niet op zwart zaad. Vorig jaar was er een ba tig saldo van 38.496 gulden, zodat er per 31 december 1999 een eigen ver mogen was van 234.000 gulden. Zestien boetes te hard rijden. Bij snelheidscontroles op de Ten Anker- weg in Tholen zijn gisteren 16 be stuurders beboet. Van half twee tot half vier werden 375 voertuigen ge controleerd. De hoogst gemeten snel heid was 69 km per uur, terwijl 50 km per uur de limiet is. V gens hem ook de gegevens van bu reau jeugdzorg. P. van Belzen (ChristenUnie) zag de meerwaarde er wel van in. „Dat mag ook wel want over negen jaar is dat voor de gemeente Tholen 60.000 gulden. Dat is toch een aar dig bedrag. Maar worden de aange leverde gegevens ook steeds bijge werkt?" M.A. van Beek (CDA) wilde weten of er straks ook geld bij moet om een functionaris aan te stellen. En samen met Dijke vroeg hij zich af of de gemeente er na drie jaar mee kan stoppen, zonder dat het de ge meente geld kost. Volgens Nuis hoeft er geen functionaris betaald te worden en kan de gemeente er na drie jaar zonder kosten uitstap pen. „Maar het is de moeite van het proberen waard." De gegevens zullen steeds worden bijgewerkt, zo verzekerde hij Van Belzen. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vond dat er al na een jaar gekeken moet worden of een en ander naar wens verloopt. Nuis vond die pe riode te kort. „Wel kunnen we als gemeente zelf eens kijken hoe het gaat, maar die evaluatie wordt dan maar één velletje lang." Frigge kon daarmee leven. Dijke bleef hameren op de rol van het bureau jeudgzorg als verzame laar van gegevens. Maar volgens Nuis is het bureau maar een van de vele instellingen die een 'stukje van de taart' leveren. Het gaat bij de jeugdmonitor volgens hem om de hele taart. Dat leek Dijke gerust te stellen. Zo'n 65% van de waterschappen heeft een eigen website. Er kan een schat aan informatie worden overge dragen - op ieder moment van de dag - en internet draagt ook in grote mate bij aan openbaarheid van be stuur, aidus het dagelijks bestuur in het voorstel aan de algemene verga dering. „Het waterschap mag niet langer ontbreken op het wereldwijde web. Het is een veelgebruikt voor- lichtings- en communicatiemiddel." Doelgroepen zijn de Zeeuwse bur gers, bedrijven, instanties, onder wijsinstellingen, overheden, kinde ren en werkzoekenden. Een gespe cialiseerd internetbedrijf en een re clamebureau zorgen voor het stra mien, dat door medewerkers van het waterschap wordt ingevuld. Ont werp en bouw van de website vergt 50.000 gulden. Oorspronkelijk wilde het dagelijks bestuur de voorlichting van Zeeuw se Eilanden aanzienlijk uitbreiden, maar de hoofdingelanden vonden de kosten daarvan veel te hoog worden. Daarom wordt nu volstaan met in ternet. De algemene vergadering ging maandagavond zonder discus sie akkoord met het voorstel. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ook D66-raadslid J. van den Don ker, M.A. van Beek (CDA) en A.P. Kornaat (PvdA) stonden positief te genover het voorstel. Van den Don ker vond dat de gemeente er meer voor mag uittrekken. Maar M.J. Klippel (SGP) twijfelde aan het nut van de actie. „Crimina liteit en geweld hebben vormen aangenomen zoals nooit tevoren. We plukken nu de vruchten van het loslaten van de normen en waarden uit de Bijbel, maar ook de meest humanitaire normen en waarden worden verlaten. Of dit op deze manier moet? Daar zijn we niet van overtuigd. Maar we zijn niet te gen." Kornaat zei het niet eens te zijn met de voorstelling van de SGP dat er nu meer geweld is dan in het verle den. „Er is meer aandacht voor in de pers. Men komt er ook meer mee naar buiten. Het is een sympahtiek voorstel. Het kost de gemeente wei nig en het kan veel opleveren." Nuis bedankte voor de brede steun. Het gaat volgens hem ook om het aan de orde stellen van pesterijen op school. „Als u wilt dat we rui mer in de toewijzing moeten zijn, zullen we daar rekening mee hou den." Onder het toeziend oog van een jurylid (rechts) en de Poortvlietse leider van de jachtcommissie W.D. van Doorn, wachten de honden en hun baasjes op hun beurt om iets te apporteren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 14