Provincie: Tholen moet CWI houden Politiespecialist Huib Jopse uit Poortvliet geridderd de/{orte Interieur Partners Hans Kraaij sr. heropent vernieuwde schilderspeciaalzaak Laban in Tholen De Jager en Kloet gaan tarbot kweken in Yerseke Wij feliciteren familie Laban met de prachtig vernieuwde schilderspeciaalzaak Databasesfeerhoek en workshops voor de klanten Kapster wint vakwedstrijd Nieuwe bedrijven E. den ENGELSMAN Donderdag 7 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Anders komt gemeente tussen wal en schip terecht De Betho Deskundige op het gebied van vuurwapens en munitie Geen plek voor bedrijf in De Polder Begin mei gaat de eerste tarbot de kweekbakken in bij Fish Farm Yerseke van J. de Jager uit Anna Jacobapolder en K. Kloet uit Rijswijk. Op dit ogenblik wordt er ge werkt aan de viskwekerij in de Olzendepolder aan de overkant van de Oosterschelde op 0,7 ha. bedrijventer rein. De Jager en Kloet hopen jaarlijks honderd ton tar bot te kunnen kweken. Een poging om op het landbouw bedrijf in Anna Jacobapolder te beginnen, strandde. De uit Poortvliet afkomsti ge Huib Jopse is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau wegens zijn verdiensten op het gebied van vuurwapens en muni tie. De inspecteur is chef van het bureau ballistiek, een onderdeel van de tech nische recherche van de Rotterdamse politie. Familiefoto Wie mocht denken dat de schilderswinkel gedoemd is uit te sterven, vindt in schil- derèpeciaalzaak Laban in Tholen het bewijs van het tegendeel. Gisteren gingen de deuren van de uitgebrei de en compleet vernieuwde winkel aan de Eendrachts- weg weer open. „Meer dan ooit zullen we ons als spe ciaalzaak moeten profile ren", vindt Kees Laban jr. Hij wist de van tv bekende oud-voetballer en -trainer Hans Kraaij sr. te strikken voor de openingshandeling. Op het gemak Exclusief Toonaangevend Brede kennis Water verversen Roofvis Tholen Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk De zakenbank van Tholen p ABNAMR0 Zfcbank Bouwkundig buro en wooninrichting Wij verzorgden de tekeningen tb.v. het interieur en ontwerp van de verkoopbalie Wij feliciteren Schilderspeciaalzaak Laban met de opening van hun nieuwe winkel! De Korte Interieur/Standbouw verzorgde het complete winkelinterieur in de schilderspeciaalzaak Het provinciaal bestuur steunt de gemeente Tholen in haar bezwaren tegen sluiting van het Centrum Werk en Inkomen (CWI) in het ar beidsbureau te Sint-Maartensdijk. Als Tholen op het CWI Bergen op Zoom aangewezen zou worden, zou dat ook gevolgen hebben voor het arbeidsbureau, de sociale werkplaats en scholingsmogelijkheden. En Middelburg ziet Tholen niet graag vanonder de Zeeuwse vleugels naar Brabantse instellingen vertrekken. Volgens gedeputeerde D. Bruinooge dient Tholen een zelfstandig CWI te behouden, temeer daar in de nieuwe situatie een regionaal platform ar beidsmarkt (rpa) gevormd dient te worden. Zo'n rpa is een belangrijk in strument voor gemeenten om ambi ties op sociaal-economisch terrein te verwezenlijken. Verbindingen met het regionaal bedrijfsleven, onderwijs en scholing, e.d. maken er ook onderdeel van uit. Aangezien het provinciaal be stuur uitgaat van één rpa voor de heel Zeeland, ontstaan er knelpunten wan neer Tholen op het CWI Bergen op Zoom wordt aangewezen en ander zijds onder het rpa Zeeland valt. Zo wel b. en w. als gedeputeerde Bruin ooge vinden dat 'een weinig func tionele opzet.' De reorganisatie van de CWI's wordt 13 december behandeld door de vaste commissie voor sociale zaken en werkgelegenheid van de Tweede Ka mer. Daarom heeft het gemeentebe stuur een brief aan de kamercommis sie gestuurd, waaraan g.s. dinsdag hun steun hebben betuigd. Dat een CWI minimaal 12,6 personeelsleden moet hebben en dat de reistijd van een burger maximaal 1 uur mag zijn (ex clusief wachttijd), stellen b. en w. ter discussie. Aansluiting bij het CWI Bergen op Zoom betekent namelijk, dat de so ciale werkplaats de Betho voor Tho len een vraagteken wordt, evenals de stichting Besthwerk te Goes en het opleidingscentrum ROC Zeeland. De stichting economische promotie en acquisitie Zeeland kan Tholen dan ook wel vergeten, evenals het Zeeuwse platform van bedrijfscon- tactfunctionarissen waarin ambte naar Hendrik Kievit zit. „Het sprei dingsplan CWI's heeft verdergaande gevolgen", concluderen b. en w., die niets zien in aansluiting bij het CWI Goes. „Dan worden de belangen van de Thoolse burgers geschaad." G.s. ondersteunen het pleidooi van de gemeente bij de kamercommis sie. „Bestuurlijk en zeker op soci aal-economisch terrein is de ge meente Tholen en haar burgers georiënteerd op de provincie Zee land en Zeeuwse instellingen en or ganisaties. Nu dreigt er met het CWI een uitzondering te worden gemaakt, wat een samenhangend sociaal-economisch beleid niet ten goede komt. De gemeente Tholen vreest tussen wal en schip terecht te komen. Hoe zal tegen Tholen aan gekeken worden in een Brabants platform? Een provinciegrens over schrijdende CWI-toewijzing levert praktische en bestuurlijke proble men op, die vermeden kunnen wor den, als aan de wens van de ge meente Tholen tegemoet wordt gekomen", aldus g.s. in hun brief aan de kamercommissie. Ridder Huib Jopse uit Poortvliet krijgt de versierselen opgespeld door burgemeester Jansen van Krimpen a/d IJssel (Foto Ton de Korte). Kapster Cindy Schouteren uit Tho len is eerste geworden bij een vak wedstrijd van T.A.K. Breda. „Tot mijn eigen verrassing, want ik deed voor het eerst mee en wilde alleen maar eens kijken hoe het ging en er varing opdoen", vertelt ze. De Thoolse, die bij Haarmode Hélène werkt, bezocht drie jaar lang de streekschool in Bergen op Zoom. Sinds september gaat ze elke twee weken een avond naar T.A.K., de technische club in Bavel. „Daar krij gen we training, adviezen en worden we bijgepraat over de nieuwste ont wikkelingen." Vorige week waren er clubkam pioenschappen en Cindy besloot mee te doen op het onderdeel heren vak. Roel Looijen uit Steenbergen was haar model. „Ik heb een trendy kapsel gemaakt, met een grijs kleur tje. Dat was goed gelukt." Tot haar verbazing werd de Thoolse er eerste mee en dat leverde haar een beker en bloemen op. Ze heeft nu de smaak te pakken, want op 21 januari wil Cin dy Schouteren in Berkel-Enschot meedoen aan de Brabant Trofee. Burgemeester Jansen van Krimpen a/d IJssel speldde de koninklijke onderscheiding op. Hij prees Jopse wegens zijn buitengewone inzet en zijn deskundigheid op het gebied van ballistiek, de materie van het vuurwapengebruik, waarmee de po litieman het maatschappelijk belang in grote mate had gediend. De Poortvlietenaar geeft leiding aan een 'groep deskundigen die zich be zighouden met onderzoeken naar schietincidenten en vuurwapens. Buiten de Rotterdamse zaken wor den ook de in Zeeland in beslag ge nomen vuurwapens en de na schie tincidenten achtergebleven munitie- delen (hulzen en projectielen) door hen onderzocht. Dit resulteert in een stijgend oplossingspercentage van schietincidenten. De door de groep van Jopse gepleegde onder zoeken liggen op hetzelfde niveau als dat van het Nederlands Foren sisch Instituut, het vroegere gerech telijk laboratorium. Voor de recht banken hebben de resultaten dezelfde bewijskracht. Op 1 december werkte Jopse veer tig jaar bij de overheid, maar dat is tegenwoordig geen lintje meer waard. Hij kreeg echter wel vrij en ging met zijn vrouw Mattie Vroeg- op (afkomstig van De Rand bij Scherpenisse), dochter, schoonzoon en kleindochters naar een fotograaf in Krimpen om een familiefoto te maken. Er moest ook nog even een formulier op het raadhuis gehaald worden en nietsvermoedend liep Jopse in de armen van de burge meester, collega's van de Rotter damse politie, vertegenwoordigers van het Nederlands Forensisch In stituut, de Centrale Recherche en Informatiedienst, familieleden en buren. De bekende Rotterdamse oud hoofdcommissaris Jan Blaauw liet zich verontschuldigen, maar de waarnemend chef van de forensisch technische ondersteuning, Jan van Hoeflaken, hield een lovende toe spraak. „Huib Jopse heeft de uiter- De heropening van schilderspeciaal zaak Laban voltrok zich in intieme kring. Geen burgemeester die een lint doorknipt en geen lange toespraken. Kees Laban jr. en zijn vrouw Andrea (die samen de leiding van de winkel overnemen van de ouders Kees sr. en Krien Laban) prikten een grote ballon vol confetti door. Hans Kraaij sr. (te genwoordig veel te zien als gastcom- mentator bij Studio Sport) sprak de eigenaren toe. Hoe komt een Thoolse schilder aan Hans Kraaij? „Zijn doch ter woont bij ons in de buurt en we kennen hen goed. Hans is een heel sympathieke man die gewoon bij ons om de koffie komt", vertelt Kees La ban jr. „We wilden voor een herope ning niet de burgemeester of een wet houder vragen. Dat doe je wel als je een zaak begint, maar voor zoiets vin den wij dat toch wat minder passend. Aanvankelijk dachten we aan Anky van Gmnsven (dat is een vriendin van mijn vrouw). Die wilde op zich wel, maar zit momenteel met handen en voeten gebonden aan een manage mentbureau. En om nou 12.000 gul den te betalen om iemand een ope ningshandeling te laten verrichten, vonden we wat te veel van het goede. En toen kwam Hans Kraaij in beeld. Hij vormt eigenlijk precies het beeld dat wij van onze zaak hebben. Hij is kritisch, ook naar zichzelf toe, maar toch sympathiek en heel deskundig. Wij willen net zo kritisch op ons pro duct zijn als Hans Kraaij op voetbal." In de jaren dertig begon Jan Laban met een schildersbedrijfje in Tholen, met een ladder, emmertje en kwast in de schuur achter het bedrijf van zijn vader in de Minneputtestraat. On danks de crisis- en oorlogsjaren hield Laban het hoofd boven water. En in de jaren '50 (de wederopbouw) groei de het bedrijf langzaam maar zeker. Toen kwam ook zoon Kees erbij. In 1982 nam die - na het overlijden van zijn vader - de zaak over. En ook de derde generatie, Kees jr., voegde zich in het bedrijf dat inmiddels ook vier werknemers telt. Op 10 maart 1994 werd er aan het schildersbedrijf een winkel toegevoegd waarin behalve al lerlei soorten verf en lak ook acces soires, behang en decoraties te koop waren. Zoals Laban sr. destijds zei, was het een 'logische aanvulling' op het werken op de ladder. De winkel wordt momenteel gerund door Krien en Andrea Laban, echtgenotes van respectievelijk Kees sr. en jr. Daarin komt geen verandering. De beide he ren zullen actief blijven in het profes sionele schilderswerk en Andrea en lijke stugheid van een Zeeuw, maar toont ook de Rotterdamse opge stroopte mouwen. Hij is een politie man pur sang en ondanks de veertig jaar die hij al voor de overheid werkt, bruist Huib nog steeds van energie en enthousiasme voor het politiewerk. Je hebt menig bewijs geleverd bij schietincidenten en bent een vraagbaak voor justitie en de advocatuur. Een aantal van je naaste collega's vroeg de koninklij ke onderscheiding aan en daaruit blijkt wel het respect dat je geniet bij je medewerkers. Huib Jopse is uniek. Net zo uniek als de sporen die munitiedelen achterlaten bij een misdrijf. De waardering voor je werk bleek ook uit het feit, dat de commissaris van de koningin de on- Krien zullen het gezicht van de win kel blijven vormen. Het gezicht van de winkel is echter wel ingrijpend veranderd. Firma De Korte uit Tholen bracht een compleet nieuw interieur aan. De verlichting en natuurlijk ook de kleuren werden aan gepast. Alles in overeenstemming met een nieuwe huisstijl. Schildersbedrijf J. Laban en Zn. is verleden tijd. Het is nu Laban schilderspeciaalzaak. „We zijn aan deze verbouwing begonnen vanwege ruimtegebrek. We merkten dat er te weinig mogelijkheden waren om alles netjes te kunnen arrangeren. Het assortiment moest worden uitge breid en er was gewoon geen plek meer", vertelt Kees jr. „Daarom heb ben we ervoor gekozen om het groot ste deel van de werkplaats op te offe ren en bij de winkel te trekken. Daarmee hebben we genoeg ruimte gekregen om onze wensen te realise ren. Zo is er een sfeerhoek gekomen met raamdecoraties en gordijnstoffen. We hebben nu ook een flinke collectie met wat exclusievere producten. Er zijn 120 catalogi die mensen op hun gemak kunnen inzien. Daar hebben we nu een grote tafel voor waaraan mensen (onder het genot van een kop je koffie bijvoorbeeld) zelf in de boe ken kunnen kijken en kunnen zoeken naar wat hen bevalt. Het is gemoede lijker geworden." Laban is trots op het feit dat hij nu in de winkel exclusieve gordijnstoffen derscheidingsgraad die Krimpen had voorgesteld, ophoogde naar rid der in de vijfde graad." Van Hoeflaken benadrukte, dat Rot terdam de enige politieregio is met een eigen afdeling ballistiek. „We zijn het zo gewoon, dat we eigenlijk vergeten zijn dat we als politiekorps in zeer luxe omstandigheden verke ren. De expertise die Huib Jopse hierbij levert, is een deskundigheid op wetenschappelijk niveau. Hij heeft de sectiê ballistiek uit niets opgebouwd tot een toonaangevend onderzoekscentrum waarbij kwali teit hoog in het vaandel geschreven is. Huib en zijn mensen gaan met en wandbekleding als van Designers Guild, Osborne Little en Nina Campbell mag voeren. Met die acces soires is Laban eigenlijk meer dan een schilderzaak geworden. Een spe ciale showroom is momenteel inge richt als babykamer. Compleet met bedje, kast en commode. „Zo kunnen de klanten nog meer ideeën opdoen voor de inrichting van hun huis. Die showroom wordt om de zoveel tijd veranderd. Allerlei ruimten kunnen zo aan hod komen. Van slaap- tot woon kamer", zegt Kees jr. De vertrouwde verfsoorten en schil dermaterialen zijn echter nog steeds het fundament van de zaak. Er is een nieuwe computergestuurde verf- mengmachine gekomen die elk hand werk overbodig maakt en exact de kleuren na kan maken. „Voorheen moesten we nog met de hand de kraantjes bedienen als de computer de hoeveelheden had uitgerekend. Nu gebeurt alles automatisch. Dat heeft behalve een grote mate van precisie als voordeel datje niet met je rug naar de klant hoeft te gaan staan. Je kunt intussen nog wat advies geven over de verf of over de te gebruiken mate rialen", aldus Kees jr. „Bovendien hebben we een nieuw systeem in de computer zitten. Daarmee kunnen we, als de klanten dat willen, registre ren welke verf (of ander product) men heeft gekocht. Zo kunnen we als ie mand later terugkomt, altijd het kleur- nummer of het soort product terug vinden. Voor de klanten betekent het dat ze nooit meer bang hoeven üjn passie voor hun beroep: secuur, ac curaat en ook vernieuwend, want twee jaar geleden werden zij met het drugfire systeem (het digitale hulzenonderzoek) genomineerd voor de politie innovatieprijs. Dit systeem, dat mede door toedoen van Huib Jopse is ge<ntroduceerd, is een krachtig wapen in de bestrijding van de vuurwapencriminaliteit", zei Van Hoeflaken. In zijn dankwoord toonde de jubila ris zich verheugd over de koninklij ke onderscheiding. Hij bedankte al le korpsleden voor hun steun en sprak de hoop uit, dat er in de toe komst voldoende ruimte zou blijven om de kwaliteit van de ballistische onderzoeken te waarborgen. (Tekst Hans van Noordennen). om een kleurnummer kwijt te raken. Wij kunnen onze klanten optimaal in formeren over nieuwe producten." In de vernieuwde winkel van Laban heeft ook kwasten fabriek Van Vliet een eigen plaats gekregen. Alle acces soires zoals kwasten en spatels wor den getoond. Het assortiment is be hoorlijk verbreed en verdiept. „Dat komt mede door de sterke opkomst van watergedragen verven", legt Kees Laban jr. uit. „Het is beslist niet zo dat je voor iedere verf dezelfde kwast kunt gebruiken. Dat is weer het voordeel van de speciaalzaak. Wij kunnen onze klanten optimaal voor lichten, omdat we weten waar we het over hebben. Voor een met terpentine verdunbare verf wordt vaak een kwast van Chinees varkenshaar gebruikt. Die haren hebben een schubachtige structuur waardoor de kwast veel verf op kan nemen en vast kan houden. Maar bij watergedragen verven wil je dat juist niet hebben. Dan is een kwast met kunststof haren beter. Bij elke soort verf hoort een andere kwast, roller of spatel." Ook de gevel van het pand aan de Eendrachtsweg onderging een ware metamorfose. Met zachte pasteltinten (behorend bij het nieuwe logo) in de huisstijl, is het pand een blikvanger geworden. En dat heeft meer dan één reden. „Behalve dat wij willen dat het er netjes uitziet, vinden we het ook belangrijk dat het centrum van Tholen Het kweken van tarbot is in Neder land betrekkelijk nieuw. In Kam perland zit tot nu toe de enige tar botkwekerij in Zeeland. In Frankrijk en Spanje wordt de plat vis echter op grote schaal ge kweekt. Daar worden grote hoe veelheden water in en uit de bassins gepompt. „We gaan in Yerseke een systeem gebruiken dat ongeveer 90 procent van het water hergebruikt," zegt De Jager. „In Frankrijk laten ze het water er doorstromen. Het komt er schoon in en gaat er vuil uit. Zo de beek of de rivier in. We houden het water grotendeels in de bassins door het rond te pompen. Het maakt het ook mogelijk om het wa ter op temperatuur te houden. 18 a 19 graden is goed om de vis opti maal te laten groeien. In de winter zullen we moeten stoken, in de zo mer moeten we koelen want het water in de Oosterschelde kan dan 20 tot 21 graden warm zijn." Yerseke leent zich volgens De Ja ger bij uitstek voor deze tak van 'intensieve veehouderij'. Momen teel wordt er een verswaterleiding aangelegd voor de mossel- en oes terkwekers. Een aftakking daarvan gaat naar de Olzendepolder, naar de bakken van De Jager en Kloet. Om het water te koelen, gaan de kwekers gebruik maken van grond water dat met ongeveer 8 graden naar boven wordt gepompt, en weer terug de grond in wordt gela ten. „Er komt ook een nieuw systeem om fosfaat, kalium en stikstof uit het water te halen voordat het terug de Oosterschelde in gaat. We zul len namelijk steeds tussen de 8 en 10 procent water moeten verver sen." De tarbot komt vooralsnog als klei ne vis van 10 tot 12 gram uit Frankrijk en zal in de bassins in aantrekkelijk blijft. Dat is ook de re den dat we ervoor gekozen hebben om in het bestaande pand te investe ren en niet ergens anders nieuw te bouwen. We moeten met de midden standers die er in Tholen nog zijn, zorgen dat het hier goed blijft om te winkelen. We zijn allemaal speciaal zaken. En dat is goed", aldus Kees jr. „Ik ben niet bang voor bouwmarkten. Wij zijn specialisten en dat is onze kwaliteit. Een heel breed assortiment en een degelijk advies. We zullen ons in de toekomst steeds meer als speci aalzaak moeten profileren. Met een brede kennis van zaken, weten wat je verkoopt en met spullen die niet in een bouwmarkt te krijgen zijn. En na tuurlijk inspelen op de trends. Zo al leen kun je het hoofd boven water houden." Dat Laban een speciaalzaak is, komt niet alleen tot uiting in het assorti ment. Vanaf januari zullen er ook workshops gegeven worden voor klanten. „In zo'n mini-cursusje willen we klanten uitleg geven over produc ten (met behulp van iemand van de fabriek bijvoorbeeld) en we laten ze zelf ook ermee aan de slag gaan. Neem nou watergedragen verf. Er zijn nog veel mensen die niet zo goed weten of ze er wel mee willen wer ken. En ook wij waren aanvankelijk sceptisch. Maar inmiddels is de wa tergedragen verf een fantastisch pro duct met allerlei voordelen, ook naast het feit dat het minder milieubelas tend is. Zo willen we de mensen nog «eer ten dienste zijn." Yerseke in een jaar tijd moeten groeien tot vissen van een halve tot driekwart kilogram. „Het duurt in totaal ongeveer 1 jaar en 2 maan den voordat je ze af kan leveren. Het gros gaat naar het buitenland. Het is een luxe vis die wat prijs be treft een stuk boven de tong uit komt. Vanuit Parijs wordt er per vliegtuig levende vis vervoerd naar Japan en andere landen in Azië. In Italië en Frankrijk vind je de vis ook in de grote supermarkten. Hier is tarbot betrekkelijk schaars. De vis gaat naar restaurants en is ook in de betere viswinkels en in de vishandel te krijgen." Voor De Jager is de teelt van vis geen grote stap. De Jager wil zijn bedrijf verbreden. Hij was al eer der bezig om (in Dinteloord) met anderen paling te gaan kweken. De Jager is akkerbouwer maar doet ook wat in de fruitteelt, de var kenshouderij en windenergie. De viskweek doet hij samen met Kloet die bekend is met visteelt en tot voor kort werkte bij een bedrijf dat installaties levert voor vis- kweekbedrijven. „Ik wilde er een tak bij gaan doen voor mijn jongste zoon. We kwa men weer in aanraking met Kloet die we kenden van de palingkwe kerij. We hebben eerst geprobeerd om de tarbotkwekerij hier in Anna Jacobapolder op het eigen bedrijf te beginnen, maar dat stuitte op be zwaren van de gemeente Tholen. Het wordt gezien als een bedrijf dat op een industrieterrein thuis hoort. Het plan is in de ijskast ge zet, maar door het contact met Kloet zijn we in Yerseke gaan kij ken. Er kwam Europese subsidie voor, de Zeeuwse participatieraad werkte mee en in Yerseke werd de pijpleiding voor vers water aange legd. Dat viel mooi samen. Hier aan de Sluisweg hadden we nooit water uit de Oosterschelde mogen betrekken." Tarbot is een roofvis en leeft van kleine visjes. In de kweekbakken krijgt de vis vismeel (gemaakt van bijvangst). „Er zal wel gezocht worden naar vervangende produc ten. Dat zullen dan wel plantaardi ge eiwitten worden, gezien de pro blemen met dierlijke eiwitten, B.S.E., op dit moment." De Jager ziet de tarbotkwekerij als een intensieve veehouderijtak. „De eerste jaren zal er 24 uur lang ie mand toezicht moeten houden. Dat kan je nooit alleen. Op deze schaal zijn 2 tot 3 man nodig." De Jager zal zelf ook de, voortgang in de ga ten houden, naast Kloet en zijn jongste zoon. Met de bouw is een investering van enkele miljoenen gemoeid. De kweekhal wordt 75 bij 48 meter groot. Hoeveel de bouw precies kost, wil De Jager niet kwijt. Wel dat er nog vier andere aandeelhou ders zijn, maar zo dat De Jager en Kloet de meerderheid van de aan delen in handen hebben. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland in de maand november. Suunto Benelux b.v„ Energieweg 27, fabriceren, importeren en expor teren van en het exploiteren van een of meer groot- en/of detailhandels in sportartikelen en aanverwante ar tikelen, 5 personeelsleden (verplaat sing van bedrijf van buiten Zee land). Quick Klus Service, Burg. van Lichtenbergstraat 10, klussenbe drijf, 1 personeelslid. S V uitzendorganisatie, Touwsla- gersdreef 8, uitzendorganisatie, 2 personeelsleden. Klussenbedrijf Leon Hommel, Bie- rensstraat 48, klussenbedrijf, 1 per soneelslid. Euroshipping b.v„ Veerweg 2, advise ring op het gebied van de binnenvaart, waaronder begrepen het verrichten van inklarings- en douaneactiviteiten, I personeelslid. Fastclean dienstverlening, Achter 't Bos 10, schoonmaakbedrijf van ge bouwen, 2 personeelsleden. Tholen, tel. 601122 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. Ondernemersweg 14, 4691 SL Tholen, tel.: 0166-607135 fax: 0166-607136 e-mail: engelsman@zeelandnet.nl Advertentie I.M. receptie balles interieur projecten standbouw displays INTERIEUR STANDBOUW De Korte gaat per 1 januari 2001 verder onder de naam: Slabbecoornweg 36A 4691 RZ Tholen Tel.: 0166-606602 Fax: 0166-606262 Advertentie I.M. Bij wijze van vriendendienst opende Hans Kraaij (tweede van rechts) de vernieuwde winkel van Laban. Rechts Kees Laban jr. met links zijn vrouw Andrea en hun dochtertje. Inhet midden de ouders Kees sr. en Krien Laban.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9