CD-presentatie van jongerenkoren AUTOSCHADE Laban Kapotte fiets? GRATIS I EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 december 2000 Clubhuis de Kogge HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,-per m2 Auto bekrast Startsubsidie STAD Pergamano in bieb Onderzoek Kaaij VERF NODIG? Fietspad Eeweg Kerstzang Immanuel Kanaries in de prijzen Tamboerfestival Burgers hoogste serie Water Hoenderweg Trekking winkelactie Zitplaatsen zijn op Kees Matthijssen Tweewielers Sint bij jeugd WHS Schoentjes ophalen Wilt U vrijblijvend advies? Geslacht in eigen slagerij Doe tijdig uw kerstbestelling! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Scooter gestolen Nipte winst Den Haan R. Vermaas grootste vis Sint bij voetbal Kerstmarkt Rieburch Verkoop kerststukjes Kerstzang Maartenskerk Sinterklaasbingo Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Lichtjesoptocht Schade aan wegdek Predikant bedankt Piraat kaap cadeaus Promsconcert uitverkocht Het is nog veel te vroeg om iets te zeggen over een nieuw clubhuis voor watersportvereniging De Kog ge. Dat zei wethouder R. Ravenste- ijn maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van A.L. Piet (ChristenUnie). Die wilde tijdens de rondvraag we ten wat de bedoeling was in en rond de haven. Ravensteijn: „Om over een ander clubhuis te praten is nog veel te vroeg. Het is nog volop in voorbereiding. Er is alleen door de vereniging geopperd dat ze een an der clubhuis willen. Er wordt daar bij ook over een drijvend clubhuis gesproken. Daar staan wij niet on welwillend tegenover, maar er moe ten ook andere zaken onderzocht worden." G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Een auto die in de Brugstraat gepar keerd stond is dinsdagmiddag door onbekenden bekrast aan de rechter zijkant. Dat gebeurde tussen kwart over drie en half vier. De schade is enkele duizenden guldens. De stichting Samen Thoolse Activi teiten Doen (STAD), de opvolger van Tholen Stad Actief, kan wat b. en w. betreft een startsubsidie van de gemeente tegemoet zien. De stichting heeft ƒ530,15 kosten ge maakt voor de notariële akte en in schrijving bij de Kamer van Koop handel. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Tot eind deze maand zijn in de bi bliotheek pergamano-werkstukken te zien van Annemiek v.d. Gaag. De Thoolse werkt al tien jaar met per gamano en is sinds vier jaar erkend docente in deze kunstvorm. Voor pergamano wordt een speciaal soort papier of perkament gebruikt, waarop verschillende bewerkings technieken toegepast kunnen wor den. Ze stamt al uit de vijftiende eeuw, toen ze in Spanje werd aange troffen. Nu komen verschillende vormen voor in Zuid-Amerika en in ons land is elf jaar geleden de Co lombiaanse werkwijze geïntrodu ceerd. Overnemen, schilderen, per foreren, knippen en dorseren zijn mogelijkheden die toegepast wor den, maar de basis blijft ciseleren: een reliëf aanbrengen in het papier. Werkstukken die met deze techniek gemaakt kunnen worden, zijn onder meer wens-, geboorte-, trouw- en menukaarten, broches, doosjes en bloemen. Zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur demonstreert mevr. Van der Gaag pergamano in de bibliotheek. De Ruiter milieutechnologie uit Zwanenburg heeft van de provincie opdracht gekregen om een onder zoek in te stellen naar de verontrei niging in het grondwater van de Kaaij. De kosten mogen maximaal 15.335 gulden bedragen, exclusief btw. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. A. van der Wel informeerde maan dag op de vergadering van de ge- biedscommissie van het waterschap naar de plannen voor het fietspad langs de Eeweg en met name de ge volgen daarvan voor de landbouw. Dhr. Dalebout van Zeeuwse Eilan den liet weten dat er nog geen con crete plannen zijn. Hij zegde echter toe met de betrokkenen overleg te zullen voeren, wanneer dat wel het geval is. Op 23 december wordt in de Grote Kerk de jaarlijkse zangavond ge houden van gem. koor Immanuel o.l.v. Iz. Riedijk. Er staat samen zang van bekende kerstliederen op het programma, terwijl ook de Weihnachtsmesse van F. Gruber wordt uitgevoerd. Het kinderkoor Samuel brengt o.l.v. Mariëlle Kla ver-Wessels enkele liederen ten ge hore. De avond begint om 7 uur. Op de nationale vogeltentoonstel ling in Bruinisse, waarvoor 350 vo gels waren ingezonden, vielen twee leden van de Vogelvrienden in de prijzen. J. Neele werd met mozaïek- gele kanaries kampioen stam (366 punten) en kampioen bij de enkelin gen (91 p). En I. Potappel werd kampioen stam met isabelgele ka naries (360 p), alsmede bij de enke lingen met een postuurkanarie bor der (90 p). Voor beide heren een aardige opsteker met het oog op de provinciale tentoonstelling, volgen de week in Yerseke, waar zo'n 1400 vogels te zien zullen zijn. Het tamboerkorps van OVM orga niseert zaterdagavond in de Vossen- kuil een tamboerfestival. Daaraan werken onder meer Sint Cecilia uit Halsteren en Odiles Rapid uit Ber gen op Zoom mee. Ook de majoret- ten van OVM voeren, o.l.v. Lian Vroegop, enkele shows uit op me chanische muziek. Het idee voor een festival ontstond vorig jaar bij de instructeur van OVM, Sjaan v.d. Boom. Toen vond het in Halsteren plaats, dit keer heeft OVM de organisatie. De be doeling is, er een regionale activiteit van te maken die jaarlijkse in een andere plaats wordt gehouden. Het festival wordt zaterdag gehou den in de Vossenkuil en begint om half acht. Met 17 caramboles liet J. Burgers de hoogste serie noteren in de bil jartcompetitie van KOT A-team. W. Heijboer bracht met 18 beurten de kortste partij op zijn naam. Uitsla gen: T. Schot-C. Timmermans 0-2; W. Dorst-H. van Daalen 0-2; W. Heijboer-M. van Hees 2-0; M. Goudzwaard-A. Havermans 0-2; J. de Koning-J. Burgers 0-2. Bij de Treffers speelde D. den Hol lander het beste gemiddelde (2,79) en had samen met J. Hommel de kortste partij (24 brt.). H. Hommel maakte met 13 caramboles de hoog ste serie. Uitslagen: D. den Hollan der-.!. Hommel 10-8,83; H. Hom mel-K. Hommel 10-8,48; J. van Daalen-J. Etienne 10-7,14; B. den Hollander-P. de Leeuw 10-8,64; J. Hommel-J. van Daalen 10-8,40; N. Rooij akkers-P. Vis 10-9,41. Bij het driebandenteam van KOT speelde M. Potappel in 26 beurten de kortste partij, terwijl T. van Iersel met 4 caramboles de hoogste serie maakte. Uitslagen: J. Burgers-Joh. Burgers 0-2; M. Goudzwaard-W. Pons 2-0; J. de Klerck-M. Potappel 0-2; T. van Ierland-D. Vaders 2-0. Sint-Annaiand Er was maandagavond niemand van de Hoenderwegbewoners naar Sint- Philipsland gekomen, waar het wa terschap voorlichting gaf over de aanpak van de wateroverlast. In de komende algemene vergadering van Zeeuwse Eilanden valt een besluit over investeringen tot een bedrag van 720.000 gulden. In januari wil len waterschap en gemeente vervol gens nogmaals voorlichting geven, maar dan in de Wellevaete, in de hoop dat de Hoenderwegbewoners dan wél komen. Volgens de plannen wordt het dorp bij dreigende water overlast met twee afsluiters bij de Stoofwag en de Veilingweg geïso leerd. Tegelijkertijd wordt in de ho ger gelegen gebieden onder Stave- nisse, zoals de Oud Kempenshof- stedepolder, het water vastgehou den. De duikers aan de Annavosdijk en de Oude Zeedijk gaan dicht. In het dorp worden twee pompen inge zet om extra water te kunnen lozen. Maandag 11 december haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. D. Bos uit de Bierensstraat heeft voor 250 gulden aan waardebonnen gewonnen bij de 'jeugdtrekking' van de winkelweek van Activa. J. de Rijke uit de Oudelandseweg won 150 gulden en Smits uit de Tuin straat 100 gulden aan waardebon nen. Verder werden nog twintig mensen blij gemaakt met een bon van vijf tientjes. De extra prijs, een fiets, gaat naar Rosanne Jansen uit Sint-Maartensdijk. Alle zitplaatsen op de tribune van het promsconcert op zaterdag 16 december in de veiling zijn uitver- Wij halen en brengen hem Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M> kocht. Er zijn alleen nog staanplaat sen over. Al meer dan 700 mensen hebben een kaartje gekocht voor dit concert van Accelerando, waaraan het koor A58 en een gymnastiek- groep van WIK meedoen. JAARVERGADERING IJSCLUB vrijdag 8 december om 19.30 uur in de Gouden Leeuw, Voorstraat 50. Nieuwe leden kunnen zich tot deze vergadering aanmelden; daarna wordt de contributie ver dubbeld. Advertentie I.M. Het bezoek van Sinterklaas met zijn pieten aan voetbalclub WHS was vrijdag een succes. Eerst waren de smurfen en de F4-pupillen aan de beurt, die werden vermaakt door Leo Troost met poppenkast, een quiz en het oefenen van sinterklaas liedjes. De kinderen werden op de proef gesteld, want door de opge broken Dorpsweg was de sint de weg kwijtgeraakt en arriveerde met een half uur vertraging. Nadat alle kinderen bij hem waren geweest, kon het uitpakken van de cadeaus beginnen en ging men met een snoepzak naar huis. Daarna was het de beurt aan de Fl-, F2- en F3-pu- pillen, die eveneens door Leo Troost werden vermaakt. Toen de sint en zijn pieten er waren, had Troost een quiz bedacht waarbij het tussen de pupillen en de pieten ging. Het bleek dat Sinterklaas niet zijn slimste pieten had meege bracht, want de voetballertjes won nen met grote overmacht. Na het uitdelen van de cadeaus werd de sint uitgezwaaid en was er een ap plaus voor Leo Troost die de avond perfect had ingevuld met diverse spelletjes. Sinterklaas en zijn drie zwarte pie ten kwamen dinsdagmiddag om vier uur naar cafetaria 't Centrum om de schoentjes en laarsjes bij de kinderen terug te brengen. De kin deren tot enjmet 7 jaar konden hun schoeisel vorige week inleveren bij het postagentschap op de Markt, zo dat ze naar Spanje konden worden gestuurd. Daar werden ze gevuld met snoep en kleine cadeautjes. Uw brede financiële dienstverlener voor sparen, reizen, effecten, verzekeringen, consump tieve financieringen, hypotheken, ja voor alle geldhandelingen. Belt u voor een afspraak. Wij zijn u graag van dienst, ook 's avonds. U kunt ook dag en nacht gebruik maken van onze geldautomaat. Rabobank Tholen Markt 13 Tel. 0166-609200 Advertentie I.M. •w Donderdag, vrijdag en zaterdag ■/Waanc/ag, dinsdag en woensdag ♦Malse bieflappen 500 gr. 9,90 of 7,90 4 BETALEN ^Drumsticks naturel ♦gemarineerd 1 kg ♦Tartaar 5 halen Magere speklappen 1 kg Malse riblappen 1 kg Saucijzen 500 gram 7,- ƒ15,- 4,- Heel de week: Achterham 100 gram 2,50 Snijworst 100 gram 1,50 Lever 100 gram 1,25 Gehaktschnitzels 5 halen 4 BETALEN Kalkoen, gourmet, fondue, steengrill, saladeschotels, rund-, varkens-, kalfsvlees, enz. Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Precies 150 kinderen hadden een schoentje of laarsje ingeleverd. Keurig met de naam, adres, leeftijd en geslacht erop vermeld. Het was heel druk toen Sint Nicolaas arri veerde. Er werd eerst een mooi lied je gezongen en daarna begon de sint met hulp van zijn pieten de cadeau tjes uit te delen. Het bleek dat de schoentjes en de laarsjes te klein waren. De sint had alles maar in een tasje gedaan. Het was dringen bij de Spaanse bischop, want alle kinderen waren nieuwsgierig naar wat ze in hun schoentje zouden vinden. Zaterdag om 17.00 uur vindt in Haestinge de trekking plaats van de winnende stempelkaarten van de actie van middenstandsvereniging Smalstad. Uit een schuur aan de Eerste Dijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag een blauwe scooter, merk Yamaha aerox, ontvreemd. De politie trof in de buurt van de schuur een groene damesfiets aan (merk Rambler voy ager) met een zwart mandje voorop. Ze zou graag in contact komen met de eigenaresse van die fiets. Met maar vier punten verschil won M. den Haan vrijdag de klaverjas- wedstrijd van de Pendelaars. Hij werd eerste met 5055 p; 2. A. Arts 5051 p; 3. P. van Iwaarden 4754 p; 4. P. van Bloppoel 4661 p; 5. J. van Splunter 4644 p; 6. L. Kampman 4570 p; 7. S. Polman en J. van Zet ten 4337 p; 9. J. Guiljam 4324 p; 10. J. v.d. Werf 4227 p. Bij de prijsuitreiking van de Ooster- scheldevissers kreeg R. Vermaas vrijdag de beker voor de grootste vis die het afgelopen seizoen is ge vangen. Hij sloeg een zeeforel van 1485 gram aan de haak. Voor de prijsuitreiking was clublokaal café Smerdiek bomvol. Bij de senioren werd Rini Neele kampioen, bij de dames mevr. R. Vermaas en bij de jeugd Sander v.d. Rhee. De uitsla gen zijn als volgt. Senioren: 1. R. Neele 668 p; 2. R. Vermaas 667 p; 3. A. Aarden 661 p; 4. J. van Hemert 649 p; 5. E. Lear- buch 647 p; 6. G. v.d. Rhee 645 p; 7. P. Polderman 644 p. Dames: 1R. Vermaas 638 p; 2. B. v.d. Rhee 625 p. Junioren: 1Sander v.d. Rhee 664 p; 2. Arjan de Graaf 628 p; 3. Gert- Jan Koopman 626 p. Zaterdag wordt aan de Noord de jaarlijkse boutwedstrijd vervist. De jeugd van s.v. Smerdiek kwam vrijdagavond naar de kantine voor het sinterklaasfeest. Ze maakten lampions in de vorm van een mijter en zongen ondertussen uit volle borst. Dat werd gehoord door de weg wijspiet, die vertelde dat de sint opnieuw de weg kwijt was geraakt door al de rotondes. Met hun lam pions bij zich ging de jeugd daarom op zoek naar Sinterklaas, die na veel geroep ook werd gevonden. Te rug in de kantine belde- de voetbal piet de sint op, met de vraag of hij naar de kantine mocht komen om dat hij graag bij Smerdiek wilde gaan voetballen. Hij arriveerde en leek sprekend op Edgar Davids. Zo wel de pieten als de kinderen moch ten toen hun kunsten vertonen, de sint nog wat komen vertellen en daarna was het tijd voor de cadeau tjes. Na een laatste liedje en wat pe pernoten rapen, werd de sint met zijn gevolg uitgezwaaid. Sinterklaas is weer naar Spanje ver trokken en nu komt de kerstman vrijdagavond 15 december naar De' Rieburch. Van vijf tot negen uur wordt in de school een grote kerst markt gehouden, waar vanalles te beleven valt. Er zijn zelfgemaakte spulletjes en kerststukjes te koop, er is een rommelmarkt, leuke spel letjes en een loterij. Zelfgemaakte erwtensoep, hotdogs en versgebak ken wafels en oliebollen zijn te koop om de inwendige mens te ver sterken. Een glaasje glühwein zorgt voor de 'echte' kerstsfeer. Op 21 december staat de jaarlijkse kerstavond voor de leerlingen op het programma, waarbij alle groe pen op hun eigen wijze het kerst feest vieren. In de hal van de Rehobothkerk wor den zaterdagmorgen 16 december tussen tien en één uur kerststukjes te koop aangeboden. Decoraties voor zowel binnen als buiten, die gemaakt zijn onder leiding van de dames die wekelijks de bloemen verzorgen voor de kerkdiensten. De opbrengst is bestemd voor de ver bouwing van de kerk. De verenigingen van de Hervormde Gemeente organiseren zaterdag 16 december gezamenlijk een kerst zangavond in de Maartenskerk'. Me dewerking verlenen de meisjesclubs Eben-Haëzer en Sola Fide, jeugd vereniging Sola Scriptura, de zen- dingskrans en chr. gem. zangvereni ging Met Hart en Stem o.l.v. Iz. Riedijk. Mevrouw L. Gebraad, E. Quist, R Quist en A. Scherpenisse nemen de orgelbegeleiding voor hun rekening. Er is samenzang. De avond begint om half acht en er wordt door de jongensclub gecol lecteerd voor een onderwijsproject van Woord en Daad in de Ethiopi sche provincie Gambella. cherpenis De Zonnebloem organiseerde don derdag in het Holland Huis een sin terklaasbingo die erg gezellig ver liep. Na de opening door voorzitter Nel van Vliet was er koffie, thee of chocolademelk met amandelstaaf of gevulde speculaas. Nog voor de bingo begon kwam een zwarte piet binnenstormen die strooigoed uit deelde. Hij vertelde dat ze in Spanje nog nooit van bingo hebben ge hoord: „We geven daar de pakjes zó cadeau." De eerste bingoronde wonnen alle gasten en vrijwilligers een surprise. Daarna werd op de ge wone manier bingo gespeeld, waar voor mooie prijzen beschikbaar wa ren gesteld door de Thoolse middenstand - met name uit Poort vliet en Sint-Annaland - en enkele particulieren. In elk van de drie ron den waren vier prijzen te winnen en sommigen schonken hun prijs terug of gaven die aan iemand anders. Na afloop werd gezellig nagepraat, het Zonnebloemlied gezongen en tot slot was er een glas warme bis schopswijn en voor ieder een cho coladeletter. Op 19 december organiseert de Zonnebloem een kerstmiddag. OOSTÏRSCHÏLDÏRSGIO Advertentie I.M. De Oosterscheldeschool organiseert op 21 december een kerstmarkt in het Holland Huis. Vanaf half zeven die avond trekken de kinderen met de kerstman in een 'lichtjesoptocht' door het dorp, waarbij op de trappen van het voormalige gemeentehuis kerstliederen worden gezongen. Bij terugkeer wordt om zeven uur de kerstmarkt geopend en deze duurt tot negen uur. Er zal allerhande kerstversiering en -stukjes te koop zijn, glühwein, taarten, cakes en worstenbrood. Er is een grabbelton, schminken en een loterij en diverse muzikale optredens. Ook kan ieder een met de kerstman op de foto. De opbrengst van de markt is bestemd voor het nieuwe schoolgebouw dat in juni wordt geopend. De provincie heeft een inwoner aan sprakelijk gesteld omdat 23 oktober door een tractor met dubbelassige aanhangwagen schade is veroor zaakt aan het wegdek van de provin ciale weg N 286 Tholen-Stavenisse. De kosten van herstel bedragen ƒ355,35. Dominee N.P.J. Kleiberg uit Veen- endaal heeft bedankt voor het be roep dat door de Hervormde Ge meente op hem was uitgebracht. Jongerenkoor Hananja en jeugdkoor Sjaloom (vooraan) voerden zaterdagavond een deel van hun kerst-cd 'Christus geboren uit' onder leiding van dirigente Willy Eggebeen (links) en ondersteund door onder meer pianist Peter Wildeman. Met alvast een voorschotje op de kerstdagen, werd zaterdagavond in de Nederlandse Hervormde kerk in Tholen de cd 'Christus geboren' ge presenteerd. Op de cd zingen het jeugdkoor Sjaloom en jongeren koor Hananja uit Tholen en het kinderkoor Jong Sursum Corda en jongerenkoor Heman uit Krabben- dyke kerstliederen. Ook by het presentatieconcert in Tholen wer den liederen van de cd gezongen. Sjaloom en Hananja stonden daar bij onder leiding van Willy Egge been en werden begeleid door orga nist Danny Dorst. Op de vleugel speelde Peter Wildeman uit Tholen die dat ook deed bij de koren He- man en Jong Sursum Corda. Deze koren staan onder leiding van Adri Kruijt en worden begeleid door or ganist Jan Luteijn. Na de opening door ds. C. de Jongste en samen zang van psalm 98, vers 2, begon kinderkoor Sjaloom met 'Eng'Ien- koren lieten eenmaal horen' en i 'Herders worden toegesproken'. Samen met Hananja werden ver volgens 'Heft nu de lofzang aan' en 'Uit de hemel daald' Hij neer' ge zongen. Hanaiya bracht vervolgens alleen 'Hoort mensen, nu het kerst feest is' en 'De blijde boodschap' (door Peter Wildeman). Danny Dorst en Peter Wildeman bespeel den in een intermezzo het orgel en de vleugel. Dhr. Van Heteren van de stichting Doe Wel (uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten) sprak een appèlwoord, waarna er gecollecteerd werd ten bate van de stichting. Hierna kwamen Heman en Jong Sursum Corda aan de beurt om een deel van de nummers van de cd ten gehore te brengen. De koren besloten hun zang met een gezamenlijk 'Al was des hemels gloed geblust'. Daarna sloot Van Heteren de avond af. De cd 'Chris tus geboren' is te bestellen bij jon gerenkoor Hanaiya, Hoogaars straat 3 in Tholen. 1 Predikbeurten Zondag 10 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Oorschot, Yerseke 18.30 u. ds. Korteweg, IJzendoorn. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Peet, Bunschoten. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. da. C. Biemond, Zegge. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. C. Westerink. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 13/12 19.30 u. ds. Molendijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Klok, Kat wijk aan Zee. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Den Ou den, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbeergen. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde, wo 13 dec. 19.30 u. ds. Vermeij, Zwijndrecht. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Karreman, Rijswijk. De komst van Sinterklaas was een heel avontuur dit jaar. Voor het eerst (officieel) organiseerde het activitei tencomité de intocht van de goedhei ligman. Voorheen gebeurde dat door de middenstand. Onder muzikale be geleiding van een orkest van 19 pie ten trokken de kinderen achter de sint door het dorp. Tijdens de ongeveer drie kwartier durende rondgang klom de acrobatenpiet nog in een lantaarn paal en op het dak van de gymzaal. Daar werd ook het eigenlijke feest gehouden. Voorheen gebeurde dat in 't Ouwe Raed'uus, maar dat zou nu te klein zijn geweest. J.W. van Dijke verwelkomde iedereen en daarna werd er een toneelstuk opgevoerd met behulp van de pieten. Het ging over de tocht van Sinterklaas naar Poortvliet. Onderweg werd de boot gekaapt door een piraat. Die wilde er met alle cadeautjes vandoor gaan, maar dankzij de duikpiet konden de presentjes toch nog worden gered. Onverwacht kwam de piraat ook nog in de gymzaal opduiken. Hij wilde de pakjes weer stelen. Uiteindelijk kwam echter alles goed. De piraat zei dat hij er spijt van had en nadat hij een liedje had gezongen voor de sint, hoefde hij niet meer in de zak mee naar Spanje. Samen met de acroba tenpiet liet de piraat nog aan de kin deren zien, hoe je in touwen moet klimmen. Daarna werd de prijsuitrei king van de kleurwedstrijd gehou den. In de categorie 2- en 3-jarigen won Renske van Leijsen. Sharonie Hage wón bij de groep in de leeftijd van 4 en 5 jaar en Michelle Klaui werd eerste bij de 6- en 7-jarigen. Bij de jeugd van 8 tot en met 12 jaar werd Jolita van As winnaar. Niemand ging met lege handen naar huis, want alle kinderen kregen een snoepzak mee. Sint-Phitipsland Dorpshuis de Wimpel blijkt veel te klein om de belangstellenden voor het promsconcert een plaats te kun nen geven. Na het publiceren van de opening van de kaartverkoop in deze krant liep het storm. Verschillende muziek- en zangliefhebbers moesten HUISARTSEN Zaterdag 9 december en zondag 10 december Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 0166- 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts J. Verwey, Bergen op Zoom, tel. 0164-256690. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 dec. donderdag 7 11.57- vrijdag 8 0.37-12.57 zaterdag 9 1.27-13.47 zondag 10 2.17-14.37 maandag 11 3.07-15.22 dinsdag 12 3.47-16.07 woensdag 13 4.37-16.52 donderdag 14 5.22-17.42 vrijdag 15 6.12-18.32 ma 11/12 10.02 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). teleurgesteld worden. Concordia, het gelegenheidskoor en de band Nodal Point leggen de laatste hand aan de repetities, want vrijdag 15 december is het zover. XIFVFRDFK PAGINA!7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2