Provincie Zeeland Vergadering Provinciale Staten 11 Het Zeeuwse natuurbeleid M Officiële Mededelingen Eerste zege Emergo 2 Debuut Moeliker in rugby-Oranje Koersballen Principe botst met vertrouwen Donderdag 7 december 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 49/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl ?\anRW Commissie 28 Luchtvaartwet Vrijdag 15 december, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van d Abdij 10 in Middelburg. Diversen Ontwerp streekplan- herziening Nieuwe Economische Dragers Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregelen voor de provinciale weg N286 nabij Sint Maartensdijk Combinatie Bolier kampioen Reisduif Abdij Nmuuromwikkwling Zuidkust Schouwen Opdinchtjiever tundinrichtingsconimissie Directie t^eont Behcet f_ Pcojeclmaoagemont Het natuurareaal breidt zich voor het eerst sinds jaren uit door de ontwikkeling van nieuwe natuur gebieden. Deze gebieden zijn de uitwerking van het Natuurbeleids plan. In de nota 'Werk in uitvoe ring' worden de hoofdlijnen van het huidige beleid geschetst en wordt aangegeven wat de belang rijkste ontwikkelingen op dit mo ment zijn van het 'groene' beleid. Op basis hiervan wordt in tien actiepunten aangegeven waar de komende jaren de accenten zul len worden gelegd. Enkele voor beelden volgen hierna. Ecologische hoofdstructuur Het netwerk van natuurgebieden dat de ecologische hoofdstruc tuur (EHS) zal vormen is de hoofddoelstelling van het beleid. Voor de ontwikkeling van de na tuur zijn grote, aaneengesloten gebieden nodig met bij voorkeur een eigen waterhuishouding. Kleine percelen in die gebieden die nog in landbouwkundig ge bruik blijven, kunnen de ontwikke lingen van de natuur tegenhou den, bijvoorbeeld door een voor de natuur niet optimaal waterpeil. Voor het verwerven van die per celen zijn extra inspanningen noodzakelijk. Agrarisch natuurbeheer De tweedeling tussen natuurbe heerders en boeren wordt steeds kleiner. In de praktijk van van daag beheren boeren ook natuur in de EHS en natuurbeheerders dragen hun vakkennis over aan boeren die in hun bedrijf aan natuurbeheer willen doen. Onderdelen van agrarisch natuur beheer zijn het vrijwillig weidevo gelbeheer, nestbescherming, aangepaste bedrijfsvoering, her stel van kleine landschapselemen ten en het zeer succesvolle akkerrandenbeheer. Provinciaal faunabeleid De uitvoering van het jachtbeleid is een provinciale taak. Deze nieuwe taak biedt de provincie weinig ruimte voor beleid omdat al veel is vastgelegd in de Flora- en Faunawet. De bestaande wild- beheerseenheden, die nu de jacht per gebied beheren, moe ten worden omgevormd tot een faunabeheerseenheid Zeeland. Het takenpakket moet breder worden evenals de samenstelling. Het beheer moet niet alleen gericht zijn op het beperken van schade aan gewassen maar zich ook richten op vanuit natuurbe heer gewenste aantallen dieren. Informatie De rijk geïllustreerde nota is gra tis verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Donderdag 7 december 2000 om 10.00 uur is er in het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg een extra vergadering van de Com missie 28 Luchtvaartwet. De ver gadering is openbaar. De com missie wordt gevraagd advies uit te brengen over het Handhavings- voorschrift luchtvaartterrein Midden-Zeeland. Dit voorschrift vloeit voort uit de Luchtvaartwet. Deze wet bepaalt dat voor ieder gezoneerd luchtvaartterrein een handhavingsvoorschrift dient te worden vastgesteld door de minister van Verkeer en Water staat. Op 20 september heeft de minister de geluidszone rond het luchthaventerrein Midden-Zeeland door middel van een aanwijzing vastgesteld. In het handhavingsvoorschrift wordt in hoofdlijnen vastgelegd op welke wijze het toezicht plaats vindt op de in de aanwijzing op genomen voorschriften voor het luchthaventerrein Midden-Zeeland. Het toezicht op de overige voor schriften, gericht op het vermin deren en bestrijden van geluids hinder, afkomstig van vliegver keer, wordt hierin eveneens gere geld. Een ander agendapunt is een brief van de gemeente Veere. Door het overlijden van de heer Van Verre in maart 2000 was de plaats van de bewoners vertegenwoordiging uit de ge meente Veere vacant. De ge meente stelt voor de heer J. van Nieuwenhuyzen te benoemen als nieuwe bewonersvertegenwoordi ger. De volledige agenda en bij behorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Nieuws Provincies moeten elke vier jaar een Plan Jeugdhulpverlening op stellen. Het voorontwerp van het plan voor de komende vier jaar heeft een inspraakprocedure gevolgd. Aan de hand van inspraakreacties is het plan bijge steld. In het provinciale Plan Jeugdhulpverlening 2001-2004 worden onder andere middelen beschikbaar gesteld voor verdere invulling van het Zeeuwse Bureau Jeugdzorg, het terugdringen van wachtlijsten in de jeugdzorg en wordt er geld uitgetrokken voor de Zeeuwse jeugdmonitor. Provinciale Staten worden ge vraagd het plan vast te stellen. Als PS instemmen met het voor stel van Gedeputeerde Staten (GS) wordt door middel van een budgetovereenkomst de subsidië ring van de Zeeuwse Sportraad voor een periode van vier jaar geregeld. De sportraad houdt zich voornamelijk bezig met sportontwikkeling en sportstimu- lering. In de overeenkomst is geregeld dat de raad jaarlijks zeshonderzestig mille krijgt voor de uitvoering van haar taak. De regiovisies geestelijke ge zondheids- en verslavingszorg en die voor de zorg aan mensen met een verstandelijke handicap zijn opgesteld in overleg met zorgvragers, zorgaanbieders zorgkantoor en gemeenten. Als PS deze regiovisies vaststellen ligt het beleid voor de komende vier jaar vast. De nota 'De kracht van cultuur; uitgangspunten provinciaal cul tuurbeleid 2001-2004' is reeds eerder in concept verschenen en er is op gereageerd door diverse gemeenten, culturele organisa ties en instellingen. Alle opmer kingen en vragen zijn opgenomen in een antwoordnota. De in spraakreactie hebben geleid tot aanpassing. Vooral op het gebied van de amateurkunst zijn er wijzi gingen aangebracht. GS stellen voor in te stemmen met de nota zodat het beleid voor de komen de jaren voor alle betrokken par tijen duidelijk is. De financiering van de regionale omroep loopt via de provincies. Zij hebben daarvoor van het rijk via de uitkering aan het provincie fonds een geoormerkte bijdrage ontvangen. De Staten worden ge vraagd in te stemmen met het toekennen van de subsidie voor 2000 van 3,7 miljoen gulden aan Omroep Zeeland. De ontwerp-streekplanherziening glastuinbouw heeft tot half juli ter inzage gelegen. Binnen vier maanden na afloop van de ter inzage ligging moeten PS de streekplanherziening vaststellen. Vanwege aanvullingen op de milieueffectrapportage en verde re behandeling van ingebrachte bedenkingen is extra tijd nodig zodat het noodzakelijk is de beslissing uit te stellen tot uiter lijk 23 maart 2001. Een ander punt van ruimtelijke ordening is de organisatie van de gedachte wisseling in het kader van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Informatie- en communicatie tech nologie (ICT) speelt een belangrij ke rol in de samenleving. De toe ristische sector kan volgens GS nog wel een duwtje in de rug gebruiken. Zij stellen voor een kwart miljoen uit te trekken voor projecten die een bijdrage leve ren aan de ICT-ontwikkelingen in de toeristische sector. Het actieprogramma energiebe sparing en duurzame energie is een uitvloeisel van het beleidspro gramma. Voor de uitvoering van het programma wordt door GS krediet gevraagd. Tevens wordt instemming gevraagd voor de uit breiding van de personeelsforma tie met twee formatieplaatsen voor de periode 2001-2003. De nota 'Nieuwe communicatie' geeft richting aan de uitvoering van een nieuw communicatiebe leid van de provincie Zeeland. Het nieuwe beleid kan worden samengevat als 'meer gericht op doelgroepen, interactiever en een communicerende organisatie'. Voor de uitvoering van het com municatiebeleid vragen GS een eenmalig krediet van honderdvijf tigduizend gulden. Voor de komende drie jaar wordt een jaar lijks krediet van vijfenveertigdui zend gulden gevraagd. De jury voor de Zeeuwse Milieu- prijs wordt benoemd door PS. Mevrouw J.A. de Looff-de Wild heef te kennen gegeven haar lid maatschap te willen beëindigen. GS stellen voor mevrouw H.A. Polderman in haar plaats te benoemen. Met de Zeeuwse gemeenten zijn afspraken gemaakt om na de afsluiting van het dienstjaar 1998 te bezien hoe de liquidatie Stichting Zeeuws Studiefonds moet worden geregeld. GS stel len voor de bezittingen en schul den over te nemen op basis van de balans per 31 december 1999 en de stichting te liquide ren. Aan de Regionale Informatiebank Bedrijven en Instellingen wordt jaarlijks subsidie toegekend. Voor de komende drie jaar stellen GS voor per jaar ruim veertigduizend gulden beschikbaar te stellen. De toenemende krapte op de arbeidsmarkt, heeft de discussie teweeggebracht hoe een specifie ke groep binnen het onbenutte arbeidsaanbod, de stille reser ves, een bijdrage van betekenis kan leveren aan het oplossen van knelpunten op de arbeidsmarkt. Om meer zicht te krijgen op de doelgroep stellen GS voor om samen met de provincies Noord- Brabant en Limburg een onder zoek te laten uitvoeren. De verbouwing van het voormalig rijksarchief en de depots van het Zeeuws Museum zal naar ver wachting duurder uitvallen dan in eerste instantie werd begroot. GS vragen het benodigde krediet voor de verbouwingen met ander half miljoen gulden te verhogen. De provincie is aandeelhouder van de NV Haven van Vlissingen. Het aandeelhouderschap van een commercieel bedrijf verhoudt zich naar de mening van GS niet meer tot de publieke taken van de overheden, in casu de provin cie. Zij stellen voor het aandelen pakket over te dragen aan Ver- brugge Terminals BV te Terneu- zen. De opbrengst van de trans actie, bijna zes miljoen gulden, wordt opgenomen in de boeken van de provincie als reservering 'Tunnel Sluiskil'. Het vergaderschema voor vol gend jaar, de 8e wijziging inves teringsplan 2000 en de 16e wijzi ging van de begroting 2000 zijn de laatste agendapunten van deze vergadering. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. wantrouwt z.e ooit kwaad hebt aangedaan. Ruig van uiterlijk, grimmig en agressief, staan ze houterig als soldaten, pro defensief. Wee degeen die nietsvermoedend en argeloos pad langs deze planten koos. De koeien grazen er met een boog omheen. Zij ervoeren hoe scherp en gemeen hun stekels dienden tot verweer. Slechts één keer. daarna nimmer meer. Maar dan, t lijkt wel op verlies van kracht, worden ze mild en goed en vriendelijk en zacht. Ze gaan zich met mooie blauwe bloemen sieren en worden zelfs aantrekkelijk voor de dieren. De distelvlinder, speels en teer en schoon, strijkt neer op hun fraaie bloemenkroon. Ze voedt zich met het fijnste zoet. Wie had zo'n ommekeer ooit vermoed? Het nog puntloze Emergo 2 j moeite de baas gebleven tegen naaste concurrent ACKC 5: 10-8. De korfbal- is met i ploeg uit Sint-Maartensdijk speelde een zeer goede eerste helft en kwam al i snel op 3-0. Toch maakten de rood- zwarten het na rust zichzelf erg moei- lijk en de tegenstander kwam terug tot 7-7. Emergo pakte de draad weer op en via 8-8 werd de overwinning toch nog thuis gehouden: 10-8. De doelpunten kwamen van Renate Breure (3x), Leo Overbeekc (2x), Annemiek Slootweg 1 (2x), Ad Farla, Maddy Muis en Jaco R'P- Een zeer royale 11-3 overwinning no teerde Emergo A tegen Ventura Sport Al. Vanaf het begin werden de bezoe kers uit Strijen in een prima partij on der druk gezet en dat leidde tot een 6-2 Si voorsprong. Daarna werd er af en toe te gehaast gespeeld, maar de zege kwam geen ogenblik in gevaar. Jaco van Heemskerk (4x), Ruben Steketee (3x), Liesbeth Dam,'Nicole Dam, Ger- die Dorst en Rob Oudesluijs zorgden voor 11-3. Emergo C moest de punten meegeven aan Zevenbergen: 2-5. De thuisclub speelde een redelijke wedstrijd, maar was toch niet opgewassen tegen de Brabanders, die profiteerden van de foutjes in de Thoolse verdediging: 2-5. Dezelfde uitslag was er in de wedstrijd Emergo D-Scheldevogels. Ook hier een redelijke wedstrijd van de thuis club, maar tegen de sterke bezoekers kon de Thoolse jeugd geen vuist ma ken: 2-5. Daarentegen zorgde Emergo F met de butante Anoeska Postma voor een doelpuntenfeest tegen Zevenbergen. Tot 2-2 ging het gelijk op, maar daarna was de spanning geweken. Emergo speelde een dijk van een wedstrijd en liep voor rust uit naar 7-2. In de tweede helft gingen de rood-zwarten stug door, maar bij 12-2 stokte de teller. Pascal Farla (5x), Hilbert Poot (5x) en Anke Vroegop (2x) zorgden voor de zeer ruime overwinning. Het programma is zaterdag a.s. heel beperkt met slechts de wedstrijd Springfield-Emergo C om 17.00 uur in Hoeven. Gedeputeerde Staten van Zee land en burgemeesters en wet houders van de Zeeuwse ge meenten maken, op grond van artikel 4a lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgen de bekend: Activiteit Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 21 november 2000 de ontwerp streekplanher ziening Nieuwe Economische Dragers vastgesteld. De streek planherziening betreft de noodza kelijke aanpassing van het plano logische instrumentarium om te komen tot verbreding van de plat telandseconomie. Het gaat om een selectie van kleinschalige andere dan agrarische activitei ten in bestaande bebouwing in het landelijk gebied. Het vergro ten van de economische vitaliteit en de verbetering van de ruimte lijke kwaliteit gaan hand in hand. De streekplanherziening beoogt de in het rapport Nieuwe Econo mische Dragers uitgewerkte handreiking voor een selectief planologisch beleid mogelijk te maken. Ook wordt aangegeven welke planologische mogelijkhe den er zijn voor een restrictief planologisch beleid in het lande lijk gebied. Ter inzage De ontwerp streekplanherziening en het rapport Nieuwe Econo mische Dragers liggen ter inzage van 11 december 2000 tot en met 8 januari 2001, bij de Direc tie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uuren desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden. Voor het inzien buiten kantoor uren en mondelinge toelichting van ter inzage liggende stukken kunt u zich wenden tot de Direc tie ruimte, milieu en water, tel. 0118-631931 (C.J. van der Does) en tel. 0118-631794 (J. Willemse). Bedenkingen Over de ontwerp streekplanher ziening kunnen schriftelijke be denkingen van'll december 2000 tot en met 8 januari 2001 worden ingebracht bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Gedachtenwisseling Er bestaat op maandag 15 janu ari 2001 om 19.30 uur in het gebouw van de Directie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1 te Middelburg, de gele genheid tot een gedachtenwisse ling over de ontwerp streekplan herziening voor belanghebbenden en degenen die tijdig hun beden kingen hebben ingebracht. De gedachtenwisseling wordt georganiseerd en geleid door de Commissie ruimte, milieu en water uit Provinciale Staten. Opvragen stukken De ontwerp streekplanherziening kan kosteloos worden opge vraagd bij het provinciale informa tiecentrum 0118-631400. Het rapport Nieuwe Economische Dragers kan tegen betaling van f 10 eveneens bij genoemd infor matiecentrum worden besteld. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om enkele verkeersmaatregelen te treffen, in verband met de aanleg van rotondes in de provinciale weg Grens Noord-Brabant - Stave- nisse (N286) ter plaatse van de kruispunten Nijverheidsweg en Onder de Linden nabij Sint Maar tensdijk. Het betreft de volgende maatre gelen: a. aanduiding rotonde: door plaatsing van borden Dl wor den de genoemde kruispunten aangeduid als rotonde met verplichte rijrichting; b. regeling voorrang: door plaatsing van borden B6 HMÉÉMMMtnaMi van de rotonde geregeld, zodanig dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft en overstekende (brom)fietsers nabij de rotondes voorrang moeten verlenen; c. vaststelling maximumsnel heid: door plaatsing van bor den Al wordt voor het weg gedeelte waarin de rotondes zijn gelegen een maximum snelheid van 60 km/h vast gesteld; d. instelling verplichte rijr-ich- tingen: door plaatsing van borden D4 wordt het afslaan naar de Molendijk verboden en door plaatsing van borden D5r wordt het links afslaan vanaf de Molendijk naar de N286 verboden; e. aanduiding eenrichtings- weg: door plaatsing van bor den C2 en C3 wordt een gedeelte van de Molendijk aangeduidals eenrichtings- weg. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 8 december 2000 tot en met 26 januari 2001 ter in zage bij de Directie Infra structuur en Vervoer te Middel burg, Abdij 6, kamer D110 en in het regiokantoor te Zierikzee, Havenpark 8, op werkdagen van 8 -17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. In de periode van 25 december tot 2 januari zijn de kantoren gesloten. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelich ting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 januari 2001 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Rugbyspeler Christian Moeliker maakte woensdag zijn debuut in het Nederlandse zestiental. De 25-jarige Tholenaar viel tussentijds in en speel de in Amsterdam een half uur mee in de oefeninterland tegen jong-Zuid- Affika. De Afrikaanse profs waren veel te sterk voor de Nederlandse amateurs, die met 10-100 verpletterd werden. Snelheid, kracht en goede passing kenmerkten het spel van de Zuid-Afrikanen. Moeliker, die in competitieverband in de ereklasse uit komt voor ree Bekaro te Roosendaal, speelde op de hookerpositie. Bonus kinderopvang. Op grond van een wijziging in de regelgeving, kan de gemeente Tholen een bonus aan vragen. Als de stichting Kinderop vang Tholen aan het einde van vol gend jaar meer dan de helft van het aantal toegewezen opvangplaatsen re aliseert, kan er voor de rest een bonus van 6000,- per plaats komen. Eind 2002 moet dan wel 90 procent van de plaatsen in gevuld zijn. Bij duivenclub De Reisduif te Scher- penisse is combinatie Bolier gene raal kampioen geworden, zowel on aangewezen als aangewezen. De kampioenschappen binnen de ver eniging zijn als volgt verdeeld. Generaal onaangewezen: comb. Bolier 1, J. Moerland 2, C. de Graaf 3; aangewezen: comb. Bolier 1, A. Moerland 2, DJ. Menheere 3; oude duiven duif: DJ. Menheere 1, comb. Bolier 2, A. Moerland 3. Vitesse onaangewezen: J. Moerland 1, comb. Bolier 2, C. de Graaf 3; aangewezen: J. Moerland 1, L. Hage 2, comb. Bolier 3; duif: J. Moerland 1 en 2, L. Hage 3. Dagfond onaangewezen: D.J. Menheere 1Mariska Ponse 2, C. de Graaf 3; aangewezen: D.J. Men heere 1, P. Potappel 2, A. Moerland 3; duif: D.J. Menheere 1, C. de Graaf 2, A. Moerland 3. Midfond onaangewezen: comb. Bolier 1, D.J. Menheere 2, C. de Graaf 3; aangewezen: D.J. Men heere 1, J. o.d. Brouw 2, A. Moer land 3; duif: D.J. Menheere 1, J. 0.d. Brouw 2, Mariska Ponse 3. Overnachtfond onaangewezen: J. Moerland 1P. Potappel 2, A. Moer land 3; aangewezen: J. Moerland 1, L. de Kwak Koolaard 2, P. Potappel 3; duif: J. Moerland 1, P. Potappel 2, comb. Bolier 3. Jong onaangewezen: C. de Graaf 1, M. de Viet 2, comb. BoJier 3; aangewezen: comb. Bolier 1M. de Viet 2, Mariska Ponse 3; duif: M. de Viet 1, comb. Bolier 2 en 3. Navlucht onaangewezen: comb. Bolier 1D.J. Menheere 2, A. Moer land 3; aangewezen: comb. Bolier 1, A. Moerland 2, C. de Graaf 3; duif: comb. Bolier 1A. Moerland 2 en 3. Uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1. Mevr. M. v.d. Zande, en mevr. D. van Dijke en W. Lindhout 27 p; 3. mevr. C. Free en F. Schoep 20 p; 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. A. Bosters 16 p; 5. mevr. N. Schoep en mevr. C. Lind hout 15 p; 6. A. van Dijk en mevr. L. van Poortvliet 14 p. Sint-Maartensdijk: 1. S. Wolse en C. van Gorsel 50 p; 2. L. v.d. Klooster en C. van Mierlo 34 p; 3. ti- i A. Leemreijze en W. Bijl 30 p; 4. G. Verwijs en J. v.d. Klooster 26 p; 5. W. Lutt en L. Verschoor 23 p. Tholen stad: 1. J. Bal en J. Geuze 20 p; 2. mevr. C. Wilsing en L. Soomers 19 p; 3. mevr. R. van Driel en M. v.d. Houten 18 p; 4. D. Schellinger met wisselende partner 17 p; 5. mevr. R. Burrows en mevr. R. Nagtegaal 15 p; 6. mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 12 p; 7. mevr. D. Pigmans en N. Moer kerken 11 p. Meulvliet: 1. B. Melching 27 p; 2. mevr. J. Bos en mevr. T. Goode 25 p; 3. W. Schot en J. Vroegop 23 p; 4. mevr. L. van Bale en mevr. D. Lindenberg 21 p; 5. mevr. B. Schot en mevr. R. Vroegop 19 p; 6. mevr. L. Verschoor en mevr. G. Melching 16 p; 7. mevr. T. Soomers en W. Bijl 14 p. Op voorstel van een raadsmeerder- heid moet een verzoek om vrijstel ling van het bestemmingsplan (in verband met bouwactiviteiten) in de gemeenteraad behandeld kunnen worden. Dat vinden D66 en CU, die deze bevoegdheid niet aan burge meester en wethouders willen af staan zonder dat aan genoemde voorwaarde wordt voldaan. In de commissie gemeentelijke ontwikke ling legde ook de SGP deze wens aanvankelijk op tafel, maar deze fractie ging uiteindelijk niet zover als de beide andere. Wat zij als voorwaarde willen, is momenteel praktijk als niet-formele toezegging. De afgelopen vier maanden zijn 27 verzoeken door b. en w. afgehandeld en in geen van die gevallen vroeg de raad om een nadere bespreking. CU en D66 maakten er een principieel punt van. Ze betreurden het dan ook, dat wet houder W.C. van Kempen er de kwestie bijhaalde van het vertrou wen in het college. „Het gaat hier V om het principe en het primaat van de gemeenteraad. Bovendien kan ik niet in de toekomst kijken", zei J. van den Donker. „Wij vertrouwen u best, maar wat doet een volgend college?" aldus A.L. Piet. CDA'er J.P. Bout stelde als compromis voor om de bevoegdheid steeds voor één raadsperiode te delegeren, maar hij kreeg geen enkele bijval. Zelf vond hij de werkwijze die sinds mei ge volgd wordt prima - ze levert aan vragers ongeveer een maand tijd winst op - en dat argument sprak ook de VVD aan. De PvdA had - na ruggenspraak in de fractie - even min moeite met het delegeren. Apporteerwedstrijd. Vandaag (don derdag) wordt in de omgeving van Sint-Annaland de apporteerveld- wedstrijd ter drijfjacht voor het na tionaal kampioenschap gehouden. De apporteerwedstrijd wordt geor ganiseerd door de KNJV en de orga nisatie wedstrijdwezen jachthonden. Aan de wedstrijd - die op verschil lende percelen wordt gehouden - doen geen Thoolse honden mee. Overigens worden toeschouwers niet toegelaten bij de wedstrijden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 21