Sint en spoken in Holland Huis Snelle boot brengt sint in Stavenisse Sint vindt (om)weg naar smalstad Bronzen speld van KNGV voor leidster José Schetters van Spido Open auto voor Sint Nicolaas Oud-Vossemeerse is 35 jaar lid van gymnastiekvereniging Donderdag 30 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Verjaal heeft de ideeën in huis! Mooi licht is wonen! Sinterklaas bracht donder dag bij gymvereniging Spi- do in Oud-Vossemeer niet alleen cadeautjes voor de kinderen mee. Hij verraste José Schetters met de me dedeling dat zij een bron zen speld kreeg van de KNGV. Voorzitter Martin van der Plas speldde de leidster het kleinood op. De Vossemeerse gaf twaalf jaar gymles, was een jaar of vijf bestuurslid en is al 35 jaar lid van Spido. p. I DE VERLICHTINGS SPECIAALZAAK Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Eigenlijk is zwarte piet misschien nog wel leuker dan sinterklaas. Hij deelt namelijk de snoepjes en cadeautjes uit. De kinderen die op de Hoge Markt staan te wachten, beginnen opgewonden te springen als ze op de Spuidam Sinterklaas ontwaren. Voorafgegaan door Euterpe rijdt hij zaterdagmiddag in een koetsje Scherpenisse binnen. En dan begint een flinke tocht door zowat alle straten van het dorp, die eindigt by het Holland Huis. Daar wordt een toneelstukje opgevoerd over 'het spook van het Holland Huis'. Het slaat prima aan bij de jeugd. Verschillende kinderen mogen bij Sinterklaas komen. En dan is het tijd voor de goedheilig man om de winnaars bekend te maken van de kleurwedstrijd van de middenstandsvereniging. De gelukkigen zijn: t/m 4 jaar: Manou de Korte en Mattheo Franssen; 5 tot 7 jaar: Adriënne van Splunter en Joy de Korte; 7 t/m 9 jaar: Henry Boekhout en Jo- landa van Splunter. Aan het einde van de geslaagde middag krygt ieder kind een snoepzak en een cadeautje. Wuivend zoals een goedheiligman betaamt, schrijdt de sint van de kade naar de wachtende kinderschaar. ïn volle vaart stevent zaterdagmiddag de Fassioneile in de haven van Stavenisse op de kade af. De vele kinderen en ouders die - op veilige afstand van de kaderand achter dranghekken - staan te wachten op Sinterklaas, houden de adem in. Dan remt de schipper sterk af, geluk kig weten de pieten aan dek op de been te blijven en vervolgens meert het jacht af aan de kade. Onder de muzikale klanken van de (pe- per)Neutekraekers uit Oud-Vossemeer stapt de goedheiligman aan wal. Zijn pieten delen aan de wachtende kinderen alvast snoepgoed uit. De sint loopt van voor tot achter langs de dranghekken, geeft kinderen een hand en spreekt ze toe. Dan stapt hij in een inmiddels gear riveerd koetsje met Rini v.d. Pol op de bok. Voorafgegaan door de Neutekraekers en gevolgd door de kinderen wordt ruim een half uur door het dorp gewandeld. De tocht eindigt bij de Stove. Daar vertoeft sint met zyn pieten nog een uur bij de kinderen, waarna een kinder disco de middag afsluit. De organisatie was in handen van het Sinterklaascomité dat op diverse sponsors een beroep kon doen. Het was een drukte van belang in de gymzaal donderdagavond. Zo'n dertig tot veertig kinderen lieten Sinterklaas zien wat ze zoal ge leerd hebben op de gym. Vanaf de kant keken ouders en grootouders toe. De pieten deden volop mee aan de oefeningen, want volgens de gympiet konden ze wel wat li chaamsbeweging gebruiken. Sin terklaas vond dat de kinderen het prima deden en complimenteerde de leidsters die hen dit geleerd hadden. Vervolgens riep hij er één in het bijzonder naar voren. José Schetters werd op haar vierde lid van Spido en is dat al die jaren gebleven. „Ik ben nooit een ster geweest. Maar toen ik een jaar of tien was, ben ik nog eens tweede geworden op de Thoolse kam pioenschappen. Daar hield ik een mooie medaille aan over die ik nog altijd heb", vertelt ze. Toen José twaalf, dertien jaar oud was, ging ze Ina Smulders helpen bij het les geven. Dat beviel haar, ze deed een paar cursusjes, behaalde het voor diploma van de KNGB en kon toen zelfstandig als leidster van een groep aan de slag. Een jaar of twaalf gaf ze les. „Ik heb alle groe pen gehad: kleuters, meisjes en jongens. Het maakte me niet uit." Op den duur trokken de kleuters toch wel het meest omdat je met THOLEN 6 dec. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 7 dec. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20 u. 9 dec. Kerstmarkt, Meulvliet. 9 dec. Optreden Jan de Viet op cla- vecimbel en Jacquelinge Ockers op blokfluit, Gasthuiskapel 20 u. 12 dec. Kerstfilm, Ten Anker. 13 dec. Kerstliturgie m.m.v. NCVB- koor, De Passage. 20 dec. Oecumenisch avondgebed, Ichthuskerk, 19.30 u. 21 dec. Kerstdiner Ten Anker ver zorgingshuis, verpleeghuis en flat. OUD-VOSSEMEER 2 dec. Sinterklaas bij FNV Bouw, Vossenkuil 14-16.30 u. 8 dec. Filmvertoning Vosmeer 2000, Vossenkuil 19.30 u. 16 dec. Sport Club Vosmeer, 9e winterserie (le tocht), Café Hof van Holland, 9 u. 20 dec. kerstviering ouderen, Vos senkuil, 14.30 u. SINT-ANNALAND 6 dec. Internettraining plattelands vrouwen, Groen College Goes, 19.30 u. 18 dec. Kerstfeest plattelandsvrou wen, De Wellevaete, 17 u. STAVENISSE 9 dec. Kerstmarkt Clarity, schuur fam. De Wilde, Stavenisseweg, 10-17 u. SINT-MAARTENSDIJK 1 dec. Ledenvergadering NAKS. 2 dec. Tentoonst. De Zwaluw, Haes tinge. 16 dec. Kerstzangavond in Maar tenskerk, 19.30 u. 19 dec. Kerstmiddag ANBO/SOOS, Maartenshof, 14 u. 20 dec. Kerstdiner, Maartenshof. 23 dec. Volkskerstzang i.s.m. Euter pe, Haestinge. SCHERPENISSE 30 nov. Bingo Zonnebloem, Hol land Huis. 9 dec. Hester Macrander, Holland Huis, 20.15 u. POORTVLIET 2 dec. Intocht Sinterklaas. 3 dec. Smalstads Mannenkoor, Ger. Kerk, 10 u. SINT PHILIPSLAND 4 dec. Vergad. gebiedscommissie waterschap. Wimpel 19.30 u. 6 dec. Kerstdoe-avond, plattelands vrouwen, 20 u. 19 dec. Kerstdiner, De Rozeboom. BERGEN OP ZOOM 30 nov. en I dec. Hans Liberg, on- emanshow, De Maagd, 20.15 u. 2 dec. theaterconcert Stef Bos, De Maagd, 20.15 u. 3 dec. Orgelconcert Gertrudis- kerk, 16 u. 7 dec. De Driestuiversopera, De Maagd, 20,15 u. 12 dec. Ruilbeurs De Verzamelaar, Rozenoord, 19 u. 14 dec. Russ. staatsopera, De Maagd, 20.15 u. 16 en 17 dec. Kerstmarkt in Mar kiezenhof, za 11-17 u„ zo 12-17 u. t/m 7 jan. Aquarellen Piet van Leu ven, Rietpen Galerie. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Blair witch project 2: book of shadows - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ za en zo 14 u.(in Roxy 2) Dinosaur (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14 en 16 u„ wo 14 u. ROXY II: What lies beneath - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u. Plop in de wolken (ned. gespr.) - wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The Skulls- vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u„ ma t/m wo 20 u. Walt Disney's Dinosaur (Ned. gespr.) - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. The cell - do, di en wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 18.45 en 21.30 u. Nutty Professor II; The klumps - vr 18.45 en 21.30 u„ za en zo 14, 18.45 en 21.30 u„ ma 20 u. en wo 14 en 20 u. The Grinch - do 20 u„ vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 14, 16.15 en 18.45 u„ wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. The hurricane - ma en di 20.30 u. Welzijn doven. In februari begint de Zeeuwse stichting Welzijn voor do ven met nieuwe cursussen Neder landse gebarentaal (module 1) en to tale communicatie. De cursussen zijn bedoeld voor horenden die graag be ter willen communiceren met doven. Voor informatie: 0118-463950. Advertentie I.M. Op de kade in Sint-Phiiipsland stond zaterdagmiddag een open auto gereed voor Sinterklaas. De goedheiligman arriveerde met zijn knechten op het jacht Maria Theresia in de haven. Hij werd verwelkomd door Gerard Noorthoek van voetbalclub Noad '67. On dertussen speelde Concordia het ene na het andere sinterklaasliedje. De sint wist zich met moeite door de menigte te dringen, maar schudde niettemin heel wat kinderen de hand. De pieten trakteerden de jeugd ondertussen op lekkers.Vervolgens zette de stoet zich in beweging en ging op weg naar de Wimpel. Daar aangekomen zong de jeugd nog diverse liedjes, de muziek speelde een paar num mers en toen vertrok Sinterklaas weer want hij had het nog druk. hen best veel kunt doen. En bij de jongens- en meisjesgroepen hoorde ook de begeleiding bij wedstrijden, wat extra tijd vergt. „Ik ben in die periode maar twee keer gestopt. Eerst toen mijn zoon werd geboren en naderhand een tijdje wegens rugklachten." De geboorte van zoon Patrick, twaalf jaar geleden, betekende wel dat de Vossemeerse een punt zette achter het zelf tur nen. Een periode van een jaar of vijf was José Schetters bestuurslid van Spido. Vooral bij het organise ren van bijzondere dingen voor de kinderen - zoals de kleuterdag en de openbare les - was ze toen be trokken. Doordat eerder dit jaar haar werktijden veranderden, moest José Schetters besluiten om met het lesgeven te stoppen. „Je werk geef je natuurijk voorrang. Maar anders zou ik niet gestopt zijn, want ik heb het altijd met veel plezier ge daan." De vrij plotselinge verande ring gaf het Spido-bestuur niet de gelegenheid om - zoals gebruike lijk - aan het einde van seizoen af scheid te nemen. „Daarom hebben we het op deze manier aangepakt", vertelt voorzitter Van der Plas. Hij betrok ook José's man Sjaak in de hulde. Helemaal weg is José Schet ters nog niet, want als het nodig is valt ze voor andere leidsters in. Ook voor de sinterklaasavond was ze gevraagd om bij te springen. „Toen voelde ik al een beetje nat tigheid, want voor zo'n avond zijn er meestal leidsters genoeg." Ze is verguld met de decoratie en gaat samen met Sinterklaas en de pieten op de foto. Geassisteerd door zijn zwarte pieten, bracht sinterklaas het grote nieuws aan scheidend leidster José Schetters dat ze een KNGV-speld kreeg. Wat koets Wat paardSint-Philipsland gaat met zijn tijd mee en dus zit de sint in een cabriolet. Wel goed de mijter vasthouden. ii «UPS Sinterklaas kwam zater dagmiddag ook in Sint- Maartensdijk aan maar het had de goedheilig man eni ge moeite gekost om de smalstad te bereiken. Dat zei Sint Nicolaas toen hy na een rondrit door het dorp door burgemeester W. Nnis voor het gemeentehuis werd ontvangen. De sint had eerst van zijn wegwyspict begrepen dat de smalstad niet via de nor male wegen te bereiken was. „Alleen via de rooie tonnen, had piet gezegd door zijn mobieltje. Maar dat bleken rotondes te zijn. En die waren nog niet open," zo legde de sint uit aan de kinderen op de Markt. Gelukkig kwam het laatste bericht dat de twee rotondes vrijdagavond rond zes uur voor het ver keer waren vrijgegeven en zo kon de sint met zyn pie ten toch op tijd en zonder omwegen in Sint-Maartens dijk arriveren. Hy zei bUj te zyn om weer in 'het hart van Tholen' te zijn aangekomen. Deze op merking werd met een ap plaus begroet. Nuis was ook bly met de komst van sinterklaas, al had hij wel getwyfeld. „Zou hij in het jaar 2000 nog steeds komen? Zou hij niet lekker in het warme Spanje blijven? Millennium of geen millennium, de sint is gekomen." De kinderen waren ook heel blij dat hij er weer was. Want dan konden ze weer eens verwend worden en dat mag volgens de sint en de burgemeester best wel een keertje gebeuren. De sint was ter ore gekomen dat muziekvereniging Euterpe sinds zijn vorig bezoek er tien tot twintig nieuwe leden had bijgekregen en dat ze eerste waren geworden op een concours. Ze kregen een applaus en speelde 'O kom er eens kijken' dat door de kinderen werd meege zongen. Sinterklaas was echter niet zo tevreden over de discipline van zijn zwartepietenkorps en vroeg of de burgemeester wilde toezien hoe de soldaatpiet instructies gaf en of de pieten gehoorzaam waren. Dat bleek helemaal in orde toen de pieten zich in een lange rij voor de sint en Nuis opstelden. Daarna kon het gezelschap met een gerust hart naar Haestinge w aar de jongste kinderen bij de sint mochten ko men om liedjes te zingen en tekeningen te brengen. Voor de oudere kinderen was er een voorstelling van tovenaar John Ross. De hand van de burgemeester links in beeld) bereikt de sint eerder dan de tekening van het kind.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9