Juf Eline trouwt met schilder Vishandel Deurloo Plaatselijk nieuws 1 Bijscholing voor plaatsvervangers in waterschap 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 november 2000 Slachtveld zit vast Presentatie kerst-cd Dat wij: Maar toch... Wij komen er niet over uitgepraat U Klaverjassen Scooter gestolen Auto tegen vrachtwagen Clavecimbelconcert Regentesse geblokkeerd Dorpsfilm gereed Elf caramboles Henk Hommel Lampionoptocht Actie ondernemers Uitbreiding van industrieterrein Winterbloemstuk Botsing Langeweg Kandidaat-diakenen Grond zuivering Vanaf heden fam. Priem-Wielaard Auto in de sloot Klaverjassen Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Surpriseconcert Rijkdom van de herfst Bijbelcursus Vlammen uit schouw Zeebaars huldigt kampioenen Auto van de weg Bestel-/Bedrijfsauto's Konings beste vissers Baggeren haven Tien kilo vis VBOK Geschiedenis te kijk Ten Anker vervult wensen uit enquête Tholen Een 'technisch probleem met een fi nancieel verhaal' is volgens wet houder W.C. van Kempen het knel punt bij het ontwikkelen van een plan - supermarkt met woningen - voor het Slachtveld. De ontslui- tingsweg zoals men die gedacht had, is getroffen door een veto van de provincie. Voor een alternatief wil de projectontwikkelaar geld zien van de gemeente. Planvorming, indien het zover komt, zal niet voor 2001 plaatsvinden, melden b. en w. in de bestuursrapportage. Een 'zor gelijke' formulering, aldus raadslid P.W.J. Hoek in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Gaat het ooit door? vroeg diens collega J.P. Bout zich af. Ook de andere fracties vinden het lang duren. Er staan be sprekingen met de projectontwikke laar op het programma, maar b. en w. zijn er nog niet uit, aldus de wet houder. In de Grote Kerk wordt zaterdag avond een kerst-cd gepresenteerd. Medewerking geven jeugdkoor Sja- loom en jongerenkoor Hananja on der leiding van Willy Eggebeen en met Danny Dorst op orgel, alsmede de jongerenkoren Jong Sursum Cor- da en Heman uit Krabbendijke. De meer dan 200 koorleden treden zo wel afzonderlijk als samengesteld op. Peter Wildeman bespeelt de vleugel. De avond, die vrij toegan kelijk is, begint om half acht. De kerk is om zeven uur open. verse mosselen levende paling gebakken en gerookte vis verse friet met vis- en vleessnacks met de grootste zorg voor u selecteren en bereiden, is u natuurlijk bekend. p.s.: Maak het u gemakkelijk en verwen uzelf en uw gasten de komende feestdagen met onze heerlijke: koude schotels en borrelgarnituur met vis, vlees en kaas. gourmet- en steengrill schotels. Mossel- en zeevishandel Deurloo Contr' Escarpe 11 Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. Marien Verkerke heeft de wedstrijd gewonnen van klaveijasclub Stad Tholen. Hij behaalde 5273 punten; 2. Marco Kersten 5153 p; 3. Anita Aarnoudse 4903 p; 4. Henk Snep vangers 4897 p; 5. Carlo Hage 4893 punten. In de Kuipersdreef is zaterdag nacht tussen half twee en vijf uur een bromscooter gestolen. De ei genaar is voor enkele duizenden guldens gedupeerd. Een 30-jarige inwoner is maandag in een bocht van de Postweg met zijn auto tegen een tegemoetko mende trekker met oplegger ge botst. De man had zijn auto niet onder controle. Het voertuig raakte zwaar beschadigd, terwijl de stoot- balk en een spatbord van de opleg ger - bestuurd door een 30-jarige man uit Maarssen - eveneens scha de opliepen. Bij de stoplichten op de splitsing Postweg/Reimerswaalseweg reed vrijdagmorgen een 24-jarige Sou- burgse op een auto vóór haar. De ze, bestuurd door een 23-jarige vrouw uit Reimerswaal, remde af voor het stoplicht en dat werd door de achteropkomende automobiliste te laat opgemerkt. Beide auto's lie pen deuken op. In de Gasthuiskapel geven claveci- nist Jan de Viet en blokfluitiste Jacqueline Vroegrijk-Ockers uit Bergen op Zoom zaterdag 9 de cember een concert. Samen spelen ze een suite van een Franse barok- componist. Daarnaast is De Viet als solist te beluisteren in werken van Sweelinck, Bohm, Rameau, Couperin en Bach - repertoire dus uit de 17e en 18e eeuw. De Viet bespeelt een clavecimbel dat re cent volgens historische principes is gebouwd door Matthijs Mijn- ders en dat rijk is gedecoreerd. Tij dens de pauze kunnen bezoekers van dichtbij kennismaken met het instrument. Het concert is vrij toe gankelijk (wel is er bij de uitgang een collecte) en begint om acht uur. Door werkzaamheden in de Regen- tessestraat in Tholen is de straat volgens P. van Belzen (CU) voor hulpverleningsvoertuigen geblok keerd geweest. Bovendien was de brandweer niet op de hoogte van het feit dat de straat niet bereikbaar was. Dat zei hij maandagavond in de gemeenteraad. Van Belzen zei zich zorgen te hebben gemaakt over de veiligheid voor de bewoners van de Regentessestraat. „Diverse aan nemers waren op diverse plaatsen bezig. De afstemming van het werk was niet optimaal." Wethouder K.A. Heijboer van openbare werken antwoordde dat het wel de bedoe ling is dat de werkzaamheden op el kaar worden afgestemd. Hij zou bij de ambtenaren navragen of dit hier ook was gebeurd. Oud-Vossemeer Gedurende het jaar zijn in opdracht van stichting Vosmeer 2000 tal van activiteiten in het dorp op video vastgelegd. Vaste evenementen als wandeltochten, taptoe, wielerronde, sinterklaas en carnaval, maar o'ok de dorpsbarbecue, uitvoering koren en zang gezamenlijke basisscholen die ter gelegenheid van het millennium jaar zijn opgezet. Markante plekjes in het dorp zijn gefilmd, veel inwo ners natuurlijk en ook de burge meesters Van der Munnik en Nuis verleenden hun medewerking. Bijna twee uren film is het resultaat en dat wordt op vrijdagavond 8 december getoond in de Vossenkuil. Iedere in woner wordt in de gelegenheid ge steld om deze videofilm aan te schaffen. Henk Hommel legde bij biljartclub De Treffers een serie van elf caram boles op het groene laken en troefde daarmee iedereen af. De kortste par tij kwam mer 21 beurten op naam van Bart den Hollander en het beste gemiddelde (2,64) was voor Karei Hommel. De uitslagen: C. Burgers- L. van Wezel 10-9,58; N. Rooijak- kers-B. den Hollander 6,48-10; K. Hommel-D. den Hollander 10-8,35; J. van Daalen-P. Vis 7,95-10; H. Hommel-J. Hommel 10-4. KOT driebanden: M. Potappel-M. Goudzwaard 2-0; W. Pons-T. van Ierland 0-2; D. Vaders-J. Burgers 0- 2. Kortste partij (13 brt.) M. Potap- pel, hoogste serie 3 caramboles. KOT A-team: C. Timmermans-M. Goudzwaard 2-0; M. van Hees-W. Dorst 2-0; J. Vergeer-J. de Koning 0-2. Kortste partij (26 brt.) M. van Hees, hoogste serie (7 car.) W. Dorst en C. Timmermans. KOT B-team: H. van Herpen-C. Burgers 0-2; A. Goedegebuure-A. van Daalen 0-2; P. de. Jager-C. van Daalen 2-0; D. Vroegop-M. v.d. Mark 0-2. Kortste partij (17 brt.) C. Burgers, hoogste serie (9 car.) A. Goedegebuure en M. v.d. Mark. Het Sinterklaascomité organiseert vanavond (donderdag) een lampion optocht door het dorp. Even voor 7 uur worden de kinderen en andere belangstellenden verwacht bij de Vossenkuil. Dan wordt, onder bege leiding van enkele dweilbands en de majoretten van OVM een rondgang gemaakt. Tien ondernemers doen mee aan de decemberactie die de midden standsvereniging organiseert van 4 t/m 23 december. Bij elke bestede tien gulden krijgen de klanten een bon die ze kunnen deponeren in de bus bij De Ronde aan de Voorstraat. Op 16 december worden prijzen van 150 en 100 gulden alsmede tien troostprijzen getrokken. En op 23 december verloot de kerstman 350 en 150 gulden en opnieuw tien troostprijzen. Van Gelder uit Zierikzee gaat land bouwgrond in Klaverveld bouwrijp maken voor uitbreiding van het in dustrieterrein. Deze aannemer ver wezenlijkte ook al de vorige uitbrei ding. Aansluitend op de loods met bedrijfswoning van Funniest pro ductions van dhr. Dikx en aan de andere kant het pand van klusbe drijf Van Paassen wordt ruimte ge maakt voor nieuwe bedrijven. Ove rigens is daar nog geen vierkante meter verkocht, maar met het oog op de toekomst willen b. en w. grond in voorraad hebben. De vori ge uitbreiding bleek snel uitver kocht te zijn. De aanleg van riole ring en bestrating gebeurt pas na de jaarwisseling in januari. Bij de on derhandse aanbesteding was Van Gelder met 87.000 gulden, exclu sief btw, de laagste. Gebr. Moerland uit Sint-Annaland schreef in voor 89.400 gulden en Rasenberg uit Krabbendijke legde een offerte neer van 91.600 gulden. De leden van de Algemene Vrou wenbond hebben onder leiding van Marloeska v.d. Berg een winter bloemstuk gemaakt. Het bleek niet zo moeilijk te zijn, zodat iedereen met het materiaal aan de slag ging. Het enige probleem was de enorme rommel die zoiets geeft, maar dat was na afloop zo opgeruimd. Voor sommige dames die onverwacht verstek moesten laten gaan, werden ook nog bloemstukken gemaakt want het materiaal ervoor was be steld. De dames kunnen er een paar weken plezier van hebben en het vlak voor kerst eenvoudig verande ren in een fraai kerststuk. Het kerstdiner voor de leden van de AVB staat 19 december op het pro gramma. Opnieuw heeft er een aanrijding plaatsgevonden op de kruising van de Langeweg met de Veilingweg. Dinsdagmiddag tegen vijf uur reed een 63-jarige inwoner met zijn auto over de Langeweg het dorp in. Een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 27-jarige inwoner, gaf geen voorrang en sloeg linksaf de Veilingweg in. Een botsing was het gevolg, met alleen materiële schade. E. Goedegebuure en M. v.d. Kloos ter zijn door de kerkenraad van de Hervormde Gemeente kandidaat gesteld in de vacature van diaken E. Overbeeke. Die moest deze zomer volgens de kerkorde stoppen omdat zijn termijn erop zat. Goedegebuure is al eerder diaken geweest, de jon ge Van de Klooster is voor het eerst kandidaat. De leden kunnen binnen kort hun stem uitbrengen. MJ Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de grond van de voormalige zuiveringsinstallatie verkocht aan A.J. Hage. Het gaat om 8,40 aren die voor 5040 gulden van eigenaar verwisselden. zijn de winkel en het postkantoor geopend van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Woensdag- en zaterdagmiddag gesloten. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Een 18-jarige inwoner is vrijdag op de Derde Dijk door nog onbekende oorzaak met zijn auto in de sloot be land. Met een kapotte neus en een gescheurde lip is de jongeman per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn auto is total loss. Het ongeluk gebeurde rond kwart over zes en de jongeman reed in de rich ting van Stavenisse. J. van Gorsel won vrijdag met 5189 punten de competitiewedstrijd van klaverjasclub de Pendelaars. Twee de werd R. van Putten met 5154 p; 3. L. Kampman 5080 p; 4. H. Chris- tiaan 4670 p; 5. A. Koetsier en J. v.d. Werf 4563 p; 7. P. van Bloppoel 4500; 9. F. Meyer 4484 p; 10. P. van Iwaarden 4108 p; 11. N. van Digge len 3690 p; 12. S. Polman 3537 p. ♦Magere hamlappen 1 kg 12,- JVarkensschnitzel 500 gr. 8,- ♦Nasivlees 500 gram 5,- Rundvlees met randje 1 kg 13,- Schouderkarbonade 1 kg Mag. varkenskluif 1 kg Varkenshielen 1 kg 7,80 7,- 5,50 Eigen gekookte ham 100 gram 2,50 Eigen boterhamworst 100 gram 1,35 Eigen gebraden gehakt 100 gram 1,35 Beenhamsalade 100 gram 1,95 Leydenaar komijn 100 gram 1,35 5 DECEMBER een verrassing voor de kinderen Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Muziekvereniging Euterpe organi seert zaterdag een surpriseconcert, speciaal voor de jeugd. Sinterklaas en twee pieten zullen te gast zijn in Haestinge en zij brengen vast iets lekkers mee. Het concert is gratis toegankelijk en begint om half vijf. Op een doe-avond met als thema 'De rijkdom van de herfst' gingen de in grote getale opgekomen leden van de Plattelandsvrouwen druk aan de slag. Onder supervisie van Rie Geluk werden herfststukken ge maakt uit tal van materialen. De ba sis was voor iedereen hetzelfde, maar het resultaat heel verschillend en dat was leuk om te zien. Ieder ging dan ook met een bij zichzelf passend herfststuk naar huis. De kerstavond staat voor 14 decem ber op het programma. Iedere donderdagavond wordt een bijbelcursus gehouden waar ieder een welkom is. De bijeenkomsten, die om 8 uur beginnen, vinden van af heden plaats in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnen- straat. Informatie verstrekt evange list R. Pieper, tel. 692943. Donderdagmiddag rond één uur rukte de brandweer van Sint-Maar tensdijk uit nadat bewoners en voor bijgangers in de Kerkstraat vlam men uit de schoorsteen zagen komen van het pand nummer 23. Toen de brandweer poolshoogte ging nemen, hadden de bewoners zelf nog niets gemerkt. Volgens brandweercommandant J. de Feijter van de Thoolse brand weer viel het mee. „Bovenin de schoorsteen zat wat aanslag van pekachtige stoffen. Omdat de ka chel flink was opgestookt, zijn die in brand gevlogen. Maar al snel bleek dat er verder niets brandde. Er was ook geen verstopping in het rookkanaal. De schoorsteen bleef goed trekken." De bewoners gebrui ken volgens De Feijter een 'geslo ten open haardkachel'. De bevel voerder en twee brandweerlieden onderzochten de zaak. Na tien mi nuten kon de brandweer weer naar de kazerne terugkeren. Hengelsportclub De Zeebaars heeft op de jaarlijkse feestavond de kam pioenen van het afgelopen seizoen bekend gemaakt. In het Holland Huis werd ondertussen genoten van een prima warm en koud buffet. Bij de heren werd R. Anemaet eerste met 670 punten (voor J.C. Bijl 666 p en J. v.d. Broek 662 p); bij de da mes won T. van As de Jong met 609 p (voor T. Deurloo-Bos 601 p en H. Lammerse-Aalbrechtse 583 p); en bij de jeugd was Barry Westdorp met 613 p kampioen (voor Martijn Westdorp 603 p en Ingmar West dorp 586 p). M. Hage ving de mees te vissen (26), T. Lammerse de grootste (805 gram) en KJ. de Graaf kreeg de aanmoedigingsprijs. Een 19-jarige automobiliste is dins dagavond om kwart voor elf op de Poortvlietsedijk - net voor de roton de - van de weg geraakt en in de sloot terecht gekomen. Zelf kwam ze met de schrik vrij, maar de auto liep schade op. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Vader en zoon Konings hebben de laatste viswedstrijd gewonnen van De Knorhaan. Rien Konings haalde zaterdag bij Stavenisse de meeste vis uit het water en zijn zoon Rowin werd met een bot van 30 cm win naar bij de jeugd. De uitslag: 1. R. Konings 100 p; 2. P. van Leeuwen 99 p; 3. J. Hage 98 p; 4. C. Bolier 97 p; 5. Rowin Konings 96 p; 6. T. de Baat 95 p; 7. J. v.d. Bok 94 p; 8. J. de Groen 93 p. Het seizoen wordt afgesloten met twee vrije wedstrijden: een boot wedstrijd op 2 december en een boutwedstrijd op 9 december. De huldiging van de kampioenen is op 16 december. >0 Sint-Philipsland Wordt de haven twee in plaats van anderhalve meter uitgebaggerd en waarom is dat? Raadslid E. Frigge- Hogesteeger wilde dat weten in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. Wethouder K.A. Heijboer was er niets over bekend, maar reageer de geprikkeld toen het raadslid aan hield dat het haar tóch ter ore was gekomen. „U vertrouwt ons niet. Het gaat niet aan dat u als bestuur der zo'n stelling inneemt", schoot Heijboer uit zijn slof. Eerder had hij gezegd niet te hebben gehoord dat er meer slib zou zijn afgevoerd. Vol gens hem kan er ook niet meer slib gestort worden dan waarvoor ver gunning is gevraagd. Het talud aan de noordwestkant van de haven zal via driemaandelijkse metingen in de gaten worden ge houden, om te zien in hoeverre deze afkalft. Daarom zal nog geen dam- bekleding aangelegd worden. Maar zodra duidelijk wordt dat maatrege len nodig zijn, komen b. en w. met een voorstel naar de commissie, al dus de wethouder. Mevrouw Frigge wilde dat bij rijks waterstaat ontheffing wordt ge vraagd van het plaatsen van een ha venontvangstinstallatie (hoi). Deze dure voorziening zal nauwelijks ge bruikt worden omdat de schippers hun afval bij de Krammersluis afge ven. Een ontheffing leek de wethou der nauwelijks haalbaar. „In ver band met het openhouden van de haven moeten we de hoi opnieuw bekijken." De leden van De Makreel vingen zaterdag samen tien kilo vis. Win naar bij de senioren werd Jan van Kolthoorn met 2045 punten. 2. J. Kaashoek 1505 p; 3. J. v.d. Maas 1145 p; 4. A. van Oeveren 985 p; 5. P. Kleppe 915 p. Bij de junioren won Jaco van Kolthoorn met 1455 punten. De collecte voor de Vereniging tot bescherming van het ongeboren kind, in Sint-Maartensdijk, heeft ƒ785,25 opgebracht. Dit bedrag is overgemaakt ten bate van het op vanghuis van de vereniging in Gouda. Op 15 januari begint een cursus 'Ge schiedenis te kijk: Het verleden van Tholen en Sint-Philipsland in beeld'. De bedoeling ervan is vooral om be ginners een brede inleiding te ver schaffen in de geschiedenis van de ei gen regio. Op de eerste bijeenkomst geeft ge meentearchivaris Hans Zuurdeeg in een introductie de hoofdlijnen weer van de historie van Tholen en Sint- Philipsland. Dan volger^ zes avonden waarop een specialist steeds een be paald aspect belicht tegen de achter grond van de Zeeuwse geschiedenis. Archeologie, het landschap, de ar chiefbronnen, architectuur, het boek en musea zijn de thema's. De bijeen komsten zijn steeds op maandag avond van half acht tot half tien; in ja nuari en op 5 februari in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, de resterende bijeenkomsten in het voormalige stadhuis te Tholen. Op zaterdagmorgen 3 maart van tien tot twaalf uur sluit een nog nader te bepa len activiteit de cursus af. 'Geschiedenis te kijk' wordt georga niseerd door de Zeeuwse Volksuni versiteit in samenwerking met de heemkundekring Halchterth en het consulentschap regionale geschiedbe oefening Zeeland. Informatie - en aanmelding - bij de ZVU, tel. 0118- 634800. Een enquête onder personeel en be woners van zorgcentrum Ten Anker in Tholen naar wensen om zaken te verbeteren, heeft de nodige ideeën opgeleverd. Ze dienen als basis voor het meerjarenbeleidsplan van de instelling. Een aantal suggesties is inmiddels gehonoreerd. Er is meer schoonmaakpersoneel aange trokken voor de verpleegafdelingen, aparte familieavonden zijn geïntro duceerd voor de Vliedberg en in de Klipper is voortaan ook 's avonds iets te drinken verkrijgbaar. Dertig kinderen van de Juliana van Stolberg staan jufEline Dorst en haar man Jan van der Reest op te wachten voor het gemeentehuis. Dertig kleuters uit groep 1 en 2 van de Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk wachtten vrijdagmiddag juf Eiine Dorst en haar echtgenoot Jan van der Reest op nadat het stel in de echt was verbonden in het gemeente huis. Met grote bogen stonden de kinderen klaar om hun juffrouw, die sinds de herfstvakantie drie ochtenden de leerkrachten op de ze school helpt, geluk te wensen. In Sint-Annaland was de 21-jarige Eiine uit Sint-Maartensdijk ai een dag in de week kiassenassistente op de School met de Bijbel. De kinderen hadden niet alleen gekleurde bogen, ze zongen ook I een liedje: 'Juf Eline is getrouwd, van je singeia, singeia hopsasa. En dat deed ze hier met JanEn dat vinden wij heel fijn/ welgefelici- teerd'. Daarna kreeg ze ook nog cadeau tjes van de kinderen. Van der Reest (22) is schilder bij schildersbedrijf Geluk in Sint- 4 Philipsland. Na de huwelijksvol trekking ging het echtpaar naar de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Scherpenisse waar het huwelijk werd bevestigd door dominee J. Kareis. Het echtpaar gaat zich in Sint-Philipsland, de woonplaats van de bruidegom, vestigen. Predil Zondag 3 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ou den. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Oosterhoff, Kloetinge. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck, Dedemsvaart. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Velema, Zierikzee. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. zangavond. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. D.A. Snijder. GEREF KERK 10 u. ds. Den Hartogh, Werkendam (H.A.). CHR. GEREF KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. De Jong ste. 14.30 u. leesdienst. wo 6/12 19.30 u. ds. Harinck. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Jongkind, Brandwijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Popering, Zuid Beijer- land. 19 u. ds. Kansen, Burgh-Haamste- de. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 7/12 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 7/12 19.30 u. ds. Moens, Goes. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Bijl, Katwijk aan Zee. 18 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. De Buck, Dedemsvaart. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 ds. De Jongste. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Bijl, Katwijk aan Zee. GEREF GEM. 9.30 en en 18.30 u. stud. Van Bo ven, Benthuizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. De plaatsvervangers van de hoofdin gelanden van het waterschap Zeeuw se Eilanden worden volgend jaar bij geschoold. Er komt een gezamen lijke bijeenkomst, waar ze kennis kunnen maken met de bestuurlijke organisatie anno 2001. In 2002 zijn er weer verkiezingen en mogelijk moeten ze dan in actie komen omdat de zittende hoofdingelanden het wel letjes vinden. De betrokkenheid is nu uiterst beperkt. Op de vergaderingen van de gebiedscommissie zijn de plaatsvervangers nooit aanwezig. „Indien een beroep moet worden ge daan op een plaatsvervanger om zit ting te nemen in het algemeen be stuur, betekent dat in veel gevallen een belangrijke informatieachters tand voor betrokkene", aldus het da gelijks bestuur, dat het bijspijkeren van belang vindt. Onder invloed van de Amerikaanse presidentsverkiezin gen spreekt het Zeeuwse waterschap in de agenda van de algemene verga dering van 11 december zelfs over 'running mates' alsof C. van 't Hof uit Sint-Philipsland, M. Neele uit Tholen en M.A.H. van Tilbeurgh uit Oud-Vossemeer de evenknie zouden zijn van Cheney en Lieberman. Het kiessysteem wil het dagelijks bestuur in 2002 grotendeels handha ven. Alleen worden twee wijzigin gen bij de provincie bepleit. Voor de categorie bedrijfsgebouwd (waar voor M.A. van Beek uit Sint-Anna land nu zitting heeft) vervalt de ver deling in kiesdistricten. Verder is het reglementair nu verplicht, dat ieder district met één gezworene vertegen woordigd is in het dagelijks bestuur. Dat voorschrift kan bij de benoe ming van de leden van het d.b. com plicerend werken. Het laten verval len van die verplichting heeft dan ook de voorkeur van het dagelijks bestuur. Overigens had de Thoolse gezworene J.L.C. Mol zijn benoe ming te danken aan het feit dat Tho len in elk geval een dagelijks be stuurder zou moeten leveren. Voor het kleinste district lijkt het schrap pen van deze verplichting dan ook niet gunstig. 1 HUISARTSEN Zaterdag 2 en zondag 3 december Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONG E REN INFOR M ATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u.,vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL 9-12 uur Gemeentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 nov. t/m vrijdag 8 dec. donderdag 30 5.57-18.17 vrijdag 1 6.27-18.52 zaterdag 2 6.57-19.27 zondag 3 7.32-20.07 maandag 4 8.17-21.07 dinsdag 5 9.27-22.17 woensdag 6 10.42-23.32 donderdag 7 11.57- vrijdag 8 0.37-12.57 ma 4/12 4.56 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Een sterkte- en zwakteanalyse van de Thoolse land- en tuinbouw, en de veiligheid van ons voedsel, zijn on derwerpen die aan de orde komen op de jaarvergadering van ZLTO Tholen, woensdag 6 december om 19.30 uur in Sint-Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2