Provincie Zeeland Gevolgen industriële ongevallen Nog geen zicht op schietbaan Eendracht Pomp Sint-Maartensdijk na 9 jaar alweer voor bijna 1,5 ton in reparatie Cs Door ons gedaen Bergs verleden in lezingenreeks Emergo geeft voorsprong weg Koersballen Donderdag 30 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2000 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl V In beroep Naar aanleiding van de vuurwerkramp in Enschede is er een aanvullend onderzoek gedaan naar de afstanden waarbinnen schade op kan treden als er grote ongevallen gebeuren in de industriegebieden. Zeelanddebat WD en PvdA willen helderheid Het college moet snel duidelijkheid verschaffen over de plaats voor een nieuwe schietbaan in Tholen voor schiet vereniging De Eendracht. Dat vinden de fracties van VVD en PvdA. Maandagavond vroegen ze het college om niet langer te wachten met het aanwijzen van een plek voor de bouw van een nieuwe accommodatie. Waterschap verlaagt winterpeil 10 cm Noad 2 in halve finale Koploper WHS 4 wint maar moeizaam Ruime winst Smerdiek 3 Abdij WesierscAei^tunnei x joi. <-!*k k 5" »1« •*- U V Als onderdeel van de reizende tentoonstelling 'Door mijn ge daen' is door 243 borduursters en borduurders gewerkt aan de grootste merklap ter wereld. De Zeeuwse merklap heeft qua grootte het beroemde tapijt van Bayeux ruimschoots overtroffen. De Zeeuwse merklap zal opgeno men worden in het Guiness Book of Records. De totale lengte is 125 meter. De opdracht voor de deelnemers was om in elk geval motieven te gebruiken die typerend zijn voor Zeeland. Op die manier is een eigentijds beeld van de provincie ontstaan. Voor de rest was ieder een vrij te borduren wat hij of zij wilde. Met enige regelmaat zijn de bor- duurliefhebbers bij elkaar geko men en hebben ervaringen uitge wisseld. De samenstelling van de lap is geheel volgens de planning verlopen. Het tapijt van Bayeux Bayeux (Normandië) heeft één van de "grootste handwerken die ooit gemaakt is, ongeveer 50 centimeter hoog en maar liefst 70 meter lang. Als een gigan tisch stripverhaal verbeeldt het de befaamde Slag bij Hastings (1066) waarbij Engeland werd ingenomen door Willem de Ver overaar. Het wandkleed is ge maakt tussen 1073 en 1083. De Fransen noemen dit borduurwerk nog steeds 'Het tapijt van konin gin Mathilde'. Volgens overleverin gen zou Mathilde, vrouw van Willem de Veroveraar en later koningin van Engeland, zelf de ontwerpster en maakster van het tapijt geweest zijn. Hoewel het voor de hand liggend is, is het niet erg waarschijnlijk. Vermoedelijk heeft een borduur- atelier uit Canterbury (Kent) de klus geklaard. 'Tapijf is eigenlijk niet het goede woord omdat het een met wollen garens geborduurd linnen doek is. Tentoonstelling De presentatie van de Zeeuwse merklap is op 2 december in de Statenzaal. Deze presentatie is niet vrij toegankelijk. De volgen de dag kan iedereen daarvoor terecht in het Zeeuws Museum in Middelburg. Speciaal voor 'Door ons gedaen' opent het museum van 3 december tot en met 11 maart 2001 haar deuren van 11.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen vanaf 12.00 uur. Op 25 december en 1 januari is het museum gesloten. De langste merklap ter wereld wordt ten toongesteld in de Tapijtenzaal. Vanwege de verbouwingen in het museum is alleen de 'Door ons gedaen' te zien. De rest van het museum is gesloten Door de ver bouwingen is het tijdelijk niet mo gelijk gebruik te maken van de liftvoorzieningen in het museum. De Tapijtenzaal is uitsluitend toe gankelijk via een smalle wentel trap. Informatie Voor verdere informatie kan con tact worden opgenomen met mevrouw De Feyter van het Bureau provinciaal museumcon sulent Zeeland, tel 0118- 631051. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt woensdag 6 de cember, 9.15 uur, zitting in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Aan de orde komt het bezwaar van de fam. Jeltes-Platenburg uit Groede. Zij hebben bezwaar ge maakt tegen het bestemmings plan 'Kom Groede' wat door de gemeente Oostburg op 15 juni is vastgesteld. Het plan voorziet onder meer in het creëren van een uitbreidingsmogelijkheid voor Pieters grafisch bedrijf/offset drukkerij aan de Voorstraat in Groede. De indieners van de be denking zijn uitgenodigd voor een toelichting op de bezwaren. De gemeente Oostburg is uitgeno digd voor de zitting en wordt gevraagd ter zitting te reageren op de ingebrachte bedenkingen. De hoorzitting is openbaar, dus vrij toegankelijk voor publiek. Nieuws De veiligheid in en rondom de ge bieden waar industrie is geves tigd heeft permanent de aan dacht. Over de externe veilig heidsrisico's in de Zeeuwse in dustriegebieden is veel bekend. Naar aanleiding van de vuurwerk ramp in Enschede heeft het colle ge van Gedeputeerde Staten (GS) en de statencommissie Ruimte, Milieu en Water verzocht om een aanvullend onderzoek uit te laten voeren naar de schade en de afstanden waarbinnen de gevol gen van ongevallen in de indus trie merkbaar zijn. Aangezien de provincie niet voor alle bedrijven 'het bevoegde gezag' is, is de inventarisatie niet volledig en heeft dus geen betrekking op be drijven waar gemeenten of het rijk (kerncentrale) verantwoorde lijk voor zijn. Scenario's Het onderzoek is door TNO uitge voerd en de resultaten daarvan gepresenteerd in de nota 'Kan sen, effecten en risico's van indu striële ongevallen in Zeeland'. Bij de berekeningen is uitgegaan van de grootst mogelijke onge vallen met één of enkele stoffen die volgens de afgegeven ver gunningen aanwezig mogen zijn. De kansberekening dat er zo'n ongeval zich voordoet is buiten beschouwing gelaten. Als scena rio's is gekozen voor: het in tien minuten vrijkomen van de inhoud van een installatieonderdeel via een groot lek; het ontstaan van een heel groot lek in het groefste installatieonderdeel waardoor d»t in zeer korte tijd helerpaal leeg stroomt. Schadegebieden Het gebied waar schade op kan treden is afhankelijk van het soort ongeval. Bij explosies wordt gere kend met een cirkelvormig ge bied, bij gaswolken heeft het vorm van een eclips. Voor alte scenario's en gebieden is de meest voorkomende windrichting gekozen. Op de kaarten staan de gebieden aangegeven waarbinnen dodelijke slachtoffers kunnen vallen, waar binnen (tijdelijke) gezondheids-ef fecten kunnen optreden of mate riële schade kan ontstaan. Transport In het onderzoek zijn naast de bedrijven ook de risico's onder zocht van het transport van ge vaarlijke stoffen over de weg, per spoor en over water. Uit het on derzoek blijkt dat de effectaf stand van een ongeval met een zeetanker, die onder druk (bij om gevingstemperatuur) ammoniak vervoert, verreweg de grootste is in Zeeland. In het geval er sprake is van transport van gekoelde ammoniak zouden de risico's vol- geris recente publicaties aanzien lijk Wetner zijn. Het transport via pijpleidingen wordt over het algemeen geken merkt door een laag risico. De leidingen zijn altijd op een hoge re druk ontworpen dan waarmee wordt getransporteerd hetgeen een extra veiligheidsverhogende maatregel is. Kaarten Van alle bedrijven die in het on derzoek zijn meegenomen is een kaart gemaakt met de risico-con touren. Het gaat om de volgende bedrijven: Air Product/Air Liquide, Atofina, Broomchemie, Cerestar, Chemgas, CZAV, Dow, Hercules, Hydro Agri Sluiskil, Seaway Che mical Processing, Thermphos, Total en Zuid Chemie. Tevens zijn kaarten gemaakt van de rangeer emplacementen bij Sas van Gent en in het Sloegebied. De kaarten van de diverse transportmogelijk heden completeren de bijlagen bij het rapport. Het rapport Wie belangstelling heeft voor het rapport 'Kansen, Effecten en Risi co's van industriële ongevallen in Zeeland' kan zich wenden tot het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Praten met Statenleden over de toekomst van de eigen provincie. Een gesprek van mens tot mens. Dat is mogelijk als inwoners het mobiele praathuis van de provincie bezoeken. Door het invullen van de Zeelandwijzer, de reacties op de stellingen op de web-site en het bezoek aan de Zeelandtruck komt de discus sie over de toekomst van Zeeland goed op gang. Veel mensen maken van de gelegenheid gebruik om met de Statenleden te spre ken over onderwerpen op het gebied van Milieu&Economie, Stad&Platteland, Zout&Zoet water, Bestuur&Organisatie. Wie wil kan ook de actualiteit aangrijpen om de lijn naar de toekomst door te trekken: herindeling, een rondweg of grootschalige glastuinbouw, het kan allemaal. Hoe meer mensen hun mening geven, des te beter krijgen de leden van Provinciale Staten een beeld van wat er onder de bevolking leeft. De Zeelandtruck De Zeelandtruck is de komende tijd te bezoeken op de volgende locaties: Zaterdag 2 december: Middelburg, van 11.00 tot 16.00 uur op de markt. Volgens de voorlopige planning zijn de volgende statenleden aanwezig: van 11.00 tot 13.00 uur mevrouw J.G. Smit, de heer I. Ovaa, gedeputeerde D.J.P. Bruinooge en de heer C.P. Polder man. 's-Middags zijn van 13.00 tot 16.00 uur mevrouw M. de kos ter en de heer M.A. Stoffels aanwezig. Donderdag 7 december: Grijpskerke, van 13.00 -17.00 uur bij Im kerij Poppendamme, workshop Zeelanddebat. De statenleden me vrouw C. Koster en L. Nederhoed-Zijlstra zijn daar present. Vrijdag 8 december: Grijpskerke, van 13.00 -17.00 uur bij Imkerij Poppendamme, workshop Zeelanddebat. De statenleden mevrouw J.G. Smit en de heer M.A. Stoffels zijn heel de middag aanwezig. Vanaf 16.00 uur komt gedeputeerde A.J.G. Poppelaars het 'team' versterken. Volgens wethouder W.C. van Kem pen kan het echter nog wel even du ren voordat bekend is waar een ge schikte plek gevonden kan worden. Eerst moet er een plan op lange ter mijn voor Tholen worden gemaakt (structuurvisie). Ook moet bekeken worden hoe het met de uitbreiding van Tholen in de nieuwe wijk Stadszicht gaat lopen. „Dan pas kunnen we duidelijkheid geven over de bouwlocatie voor de schietver eniging. Er zijn nu te veel andere belangen om de zaak snel af te han delen." M.A.J. van der Linde (PvdA) drong er bij de wethouder op aan om de Eendracht een stappenplan voor te leggen. „De vereniging heeft recht op duidelijkheid." Ook E. Frigge- Hogesteeger (VVD), die de kwestie aankaartte, drond aan op snelheid. Zij stelde voor niet alleen naar de plek bij Meulvliet te kijken (voor- - 2 x stel van de vereniging), maar ook samen met de schietclub andere plaatsen te onderzoeken. Volgens burgemeester W. Nuis staat het verzoek van de vereniging re gelmatig op de agenda van het col lege en volgens Van Kempen wordt er regelmatig overleg gepleegd met het bestuur van de vereniging. Twee bestuursleden volgden vanaf de publieke tribune de discussie over de kwestie. Het bestuur schreef half november een brief aan de raadsleden waarin de zaak onder de aandacht wordt gebracht. Het water staat de vereniging aan de lippen. Nu wordt een ruimte gehuurd in de gemeente Reimerswaal, maar het liefst wil de vereniging in Tholen verder. Omdat er geen schot in de zaak zit, verliest de club leden. „Het meest trieste zou zijn als er een ein de komt een onze schietvereni ging," zo schrijft het bestuur. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft twee mobiele pompen aan Texel uitgeleend om daar de grote hoeveelheid neerslag weg te krij gen. In Zeeland worden er geen pro blemen verwacht. De regenhoeveel- heden waren Jiier geringer en bovendien is het winterpeil in de sloten uit voorzorg met 10 cm ver laagd. Zeeuwse Eilanden bezit vier mobiele pompen die tijdens calami teiten kunnen worden ingezet. Twee van de vier pompen worden uitge leend aan waterschap Hollands Kroon op Texel, zodat daar de wa teroverlast verholpen kan worden. Een derde pomp is onlangs ingezet bij een gemaal in Goes dat storin gen heeft vertoond. De vierde pomp houdt Zeeuwse Eilanden gereed voor eventuele calamiteiten. De pompen kunnen 110 m1 water per minuut wegpompen bij een opvoer- hoogte van 10 meter. Daarnaast heeft het waterschap nog vijf klei nere pompen van 30 m3 per minuut beschikbaar. Als de weersverwach tingen veranderen, komen de twee pompen van het eiland Texel terug naar Zeeland. Gezien de grote belangstelling vo rig jaar, organiseert de stichting Brabantse regionale geschiedbeoe fening opnieuw een viertal lezingen over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en omgeving. Belangstel lenden kunnen zich daarvoor aan melden via tel. 073-6146193. De eerste lezing is op 16 januari. Stadsarcheoloog Marco Vermunt vertelt dan over wat onderzoek ons kan leren over de levensomstandig heden van hen die op een 16e eeuw- se begraafplaats in de binnenstad zijn aangetroffen. Een week later belicht Charles de Mooij de periode van de reformatie en de contrarefor matie in Bergen op Zoom. Op 30 ja nuari is het de beurt aan Franka v.d. Rijt. Zij spreekt over de opvang van Belgische vluchtelingen in de Eer ste Wereldoorlog en de houding van de Bergse en Roosendaalse overhe den tegenover deze mensen. Op 6 februari tenslotte gaat Jan Bervaes aan de hand van de volkstelling van 1947 in op familieverwantschap en de sociale relaties tussen verschil lende familieclans in West-Brabant. De lezingen worden gehouden in de Hofzaal van het Markiezenhof' en duren steeds van acht tot tien uifr. Er is al heel wat geld gestoken in de pomp op de Markt in Sint-Maartensdijk, maar het is blijkbaar nog niet genoeg geweest. Het college van b. en w. wil 290.000 gulden uittrekken voor het restau reren van de marktpompen in Tholen en Sint-Maartensdijk. Omdat de twee pompen te ver schillend zijn in problematiek en in subsidiëring van de restauratie, worden ze niet in één keer aange pakt. Eerst is die van Sint-Maar tensdijk aan de beurt. Architecten bureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft uit Goes heeft een begroting opgesteld. Er is voor de pomp in de smalstad 145.000 gulden nodig. Dat is al een fors bedrag, maar dat wordt het zeker als men bedenkt dat eind 1991 al voor 88 mille aan het gevaarte werd verspijkerd. De pomp werd in 1791 gesticht en in 1956 grondig gerestaureerd. Ook voor de Thoolse pomp is er dus een bedrag van 145.000 ge vraagd. De commissie gemeentelij ke ontwikkeling geeft maandag avond advies over het beschikbaar stellen van het benodigde bedrag voor de pomp in Sint-Maartens dijk. Eniergo heeft tegen DSO 3 een 1-5 voorsprong uit handen gegeven en verloor uiteindelijk met 16-8. De Tho- lenaren gingen prima van start en leidden bi j de rust met 3-5. Na de hervatting wist de tegenstander uit Klundert met fysiek spel en meer erva ring de overhand te krijgen. Het werd 13- 7 en die kloof was voor Emergo, dat met drie A-junioren speelde, onoverbrugbaar. De 16-8 eindstand was geflatteerd. Mar co v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (2x) en de invallers Marcel de Frel, Jaco van Heemskerk en Justine Weijenberg maak ten de doelpunten. Ook Emergo 2 verloor met ruime cijfers: 15-6. Aanvankelijk kon men tegenstan der Korbatjo 3 goed bijbenen. Na een 4-4 ruststand kwam Emergo goed uit de startblokken en nam een 5-6 voorsprong. Maar toen was het over en de ploeg uit Oud-Beijerland nam het initiatief over. Voor Emergo scoorden Jos Oostdijk (2x), Marianne Rombouts (2x), Renate Breure en Maddy Muis. Dat de A-jeugd met één heer minder speelde, was in het betreffende vak niet te merken. Ook bij tegenstander Voltreffers ging het allemaal wat moeizaam en zo stond het met de rust 4-4. Na de hervat ting gign het tot 6-6 gelijk op. maar ver volgens liepen de rood-zwarten uit naar een beslissende 6-10 voorsprong die tot het eindsignaal op het scorebord bleef staan. Voor de Thoolse korfballers scoor den Jaco van Heemskerk (3x), Justine Weijenberg (3x), Nathalie Blessing. Lies- beth Dam, Nicole Dam en Gerdie Dofst. Emergo C speelde een uitstekende wed strijd tegen DSO en bracht dat al voor de rust in de score tot uitdrukking: 1-3. In de tweede helft wist het team het nodige ge duld op te brengen en dat resulteerde in een 3-7 overwinning. De treffers kwamen op naam van Bas Vroegop (2x), Charlotte Weijenberg (2x), Walter Geuze, Hurmen van Heemskerk en Anneloes Oudesluijs. De D-jeugd en tegenstander Juliana wa ren aan elkaar gewaagd. Dat leidde tot een leuke, spannende wedstrijd waarin Emergo goed knokte om bij te blijven. Door treffers van Ricky Bazen (2x) en Harmen van Heemskerk werd de 3-3 eindstand een feit. Programma zaterdag: Emergo-Oranje Zwart 2 16.50 u„ Emergo 2-ACKC 5 15.40 u., Emergo A-Ventura Sport 14.30 u.. Emergo C-Zevenbergen 13.30 u„ Emergo D-Scheldevogels 12.45 u.. Emer go F-Zevenbergen 12 u. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: I mevr. C. Wilsing en L. Soomers 33 p; 2 mevr. R. Burrows en N. Moerkerken 29 p; 3 mevr. R. Nagte- gaal en J. Bal 28 p; 4 mevr. Y. Verkam man en J. Geuze 23 p; 5 mevr. D. Pig- mans en M. van den Houten 22 p: 6 mevr. R. van Driel en mevr. C. Praat 20 P- Meulvliet: 1 mevr. D. Lindenberg en mevr. R. Vroegop 40 p; 2 mevr. L. van Bale en J. Vroegop 31 p; 3 mevr. B. Schot en W. Bijl 23 p; 4 mevr. T. Soom ers en W. Schot 18 p; 5 mevr. J. Bos en mevr. T. Goode 14 p; 6 mevr. G. Mel- ching en B. Melching 11 p. Oud-Vossemeer: I mevr. C. van Mier- lo 26 p; 2 mevr. C. Lindhout 22 p; 3 W. Lindhout 16 p; 4 mevr. C. Free 15 p; 5 mevr. D. van Dijke 12 p; 6 A. van Dijk 9 p; 7 F. Schoep en mevr. A. Bosters 8 p; 9 mevr. M. van der Zande 6 p. Bekervoetbal De reserves van Noad hebben de halve finale bereikt door Internos 2 met 5-4 te verslaan. Ruim in de blessuretijd werkten de Brabanders een 4-3 achterstand weg, waarna de Sint-Philipslanders in de laatste minuut met een strafschop alsnog de winst binnen haalden. Noad begon met Erwin Kot en Leo Polderman in de basis. Internos speelde in een 4-3-3 opstelling en was technisch sterk. Op inzet won Noad echter alle duels, hoewel heel veel werd afgefloten door de scheidsrechter. Op aangeven van Fonteijne opende Leo Polderman de score. Daarna werd de thuis club teruggedrongen, maar ze bleef met uitvallen gevaarlijk. Ro nald den Braber liep aan de rech terkant diep en speelde Kees-Jan Verstrate aan. Deze legde de bal panklaar voor Leo Polderman, die 2-0 binnenkopte. En daar bleef het niet bij. Uit een vrije trap schoot voorstopper Cenny Reijngoudt de bal tegen de wind in net over de Etten-Leurse defensie. Goaltjes- dief Kees van Tiggele nam het leer aan en ging alleen op de keeper af. Deze pakte de bal en liet hem weer los, Van Tiggele viel over de man maar kopte liggend het leer over de doellijn (3-0). En het werd voor de rust nog 4-0. Hans Polderman werd hard onderuitgehaald en broer Leo verraste vervolgens de keeper door de vrije trap in de kor te hoek te schieten. Voor de tweede helft kwam Kevin Overbeeke in het veld'voor Ronald den Braber. Noad dacht de wed strijd, met de wind in de rug, rustig uit te spelen maar kwam bedrogen uit. De ballen die de verdediging naar voren schoot, kwamen niet via het middenveld. Toch waren er ge noeg kansen. Overbeeke schoot met links op de paal en Verstrate verprutste twee mogelijkheden om te scoren. Met afstandsschoten ver kleinde Internos de achterstand tot 4-2. Op een moment dat Internos een vrije trap kreeg te nemen, wil de Bram Filius wisselen en dus stond Noad stil. De arbiter liet ech ter doorspelen, waarop Cenny van Splunter aan de noodrem trok bin nen het zestien-metergebied. De penalty werd in eerste instantie door de bezoekers gemist, maar moest worden overgenomen. Doel man Ligtendag was kansloos en het stond 4-3. Zes minuten in bles suretijd tverd het zelfs gelijk, toen de Internos-spits zijn voet tegen een klutsbal kreeg. Vier minuten later passte Erwin Kot op Roland van de Velde (net in de ploeg geko men voor Verstrate), die de laatste man uitspeelde en gehaakt werd. Nu kreeg Noad een strafschop en Leo Polderman maakte geen fout. Direct na de 5-4 floot de scheids rechter af en zo staat Noad 2 in de volgende ronde. Reserve vijfde klasse In Bergen op Zoom boekte WHS 4 een moeizame 2-4 zege op ZPR 3 en blijft zodoende lijstaanvoerder. Het was een erg rommelige wedstrijd doordat de thuisclub om de haverklap spelers wis selde (in deze klasse mag doorlopend gewisseld worden) én de clubscheids- rechter voor beide teams wat warrige beslissingen nam. Niettemin namen de Sint-Annalanders de leiding. Een voorzet van William Vroegop werd door een Bergse verdediger in het ei gen doel gewerkt. Nog voor de rust werd het 0-2, toen Nico Hage - na voorbereidend werk van Anco Fase - de bal hard in de touwen joeg. De tweede helft speelde WHS slap. Dat vroeg om problemen en die kwa men er ook toen de ZPR-spits meteen 1-2 scoorde. Dat Vroegop uit een pass van Wflco Elenbaas 1-3 maakte, bracht wat lucht voor de groen-witten. Een kwartier voor het einde werd de voor sprong nog groter, nu scoorde Elen baas uit een voorzet van Vroegop. Toen in de slotfase Bram Bevelander de bal wegruimde uit het strafschopge bied en daarbij in botsing kwam met een tegenstander, kende de arbiter tot ieders verbazing een penalty toe. ZPR bepaalde daaruit de eindstand op 2-4. Komende zaterdag staan beide teams opnieuw tegenover elkaar, maar dan op Sportpark de Waaje. De derde keus van Smerdiek heeft ruim gewonnen van FSV 5: 0-5. Smerdiek - dat Ard Beurkens miste na een ernstig ongeval - begon fel op het zware veld in Fijnaart. Het counterende FSV had in de persoon van de spits de beste en gevaar lijkste speler, maar Arjen van Bloppoel hield hem onder controle. Na twintig minuten spelen werd een voorzet door iedereen gemist, dè bal kwam bij Ab Poot en die tikte simpel 0-1 binnen. Nog voor de rust werd het 0-2. Bram van der Male schoot vanaf de rand van het straf schopgebied op de lat, waarna de terug springende bal door Corné van der Male alsnog tegen het net werd geschoten. Smerdiek ging na de thee door. Uit een voorzet van Izak Hage tekende Van der Male 0-3 aan. Hoewel de bezoekers hierna even verslapten, wist FSV niet te profiteren. Tegen het einde kwam er weer meer gevaar van de blauw-zwar- ten. Perry Opree ging alleen op de doel man af, maar het lukte hem niet om de bal door de benen van de keeper te spe len. Deze kreeg de bal echter niet onder controle, waarop Opree alsnog 0-4 maakte. Uit een dieptepass van Opree bepaalde Izak Hage de eindstand op 0-5. De werkgroep Oecumene Halsteren or ganiseert woensdag een So-So-So-avond (soep, soberheid en solidariteit). In kerke lijk centrum De Baak achter de St.Marti- nuskerk spreekt van 18-19 uur ds. Trijnie Bouw over 'advent en solidariteit'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 19