Zeeuwen praten mee over toekomst Boelhouwers bouwt fabriek in Engeland Meetsystemen uit Slabbecoornpolder naar Midden-Oosten, Afrika en Azië Provincie financieel ruim in haar jasje Recordjaar voor Imtech Analyser Systems in Tholen U: jr. Uit de staten van Zeeland Imabo adviseert Vriens-De Schelde als üw keukenspecialist ys l>JL»tiL!]LilL3ISUl Donderdag 23 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 l „Het is een kwestie van luisteren. Mensen komen met ideeën en soms beves tigen die je eigen me ning", zegt VVD-statenlid mevrouw H.A. Polderman- Martin. Ze heeft net uit voerig met twee leerlingen van het Schelde college gepraat en de meisjes vul len inmiddels de enquête Zeelandwijzer in. Met een trailer zoekt het provinci aal bestuur de Zeeuwen op om met hen van gedachten te wisselen over de toe komst van hun provincie. Vrijdagmiddag staat de truck op de Haven in Sint- Maartensdijk. Geen drommen Trailer provincie in smalstad door zon 25 belangstellenden bezocht Internetcafé Delta inZicht De Thoolse architect J. Boelhouwers bouwt voor Budelpack in Engeland een nieuwe fabriek van 10.500 m2. naar het voor beeld van de twee vesti gingen in Poortvliet. De werkgelegenheid groeit daardoor van 140 naar 250 medewerkers, waar door Budelpack in de 30.000 inwoners tellende gemeente March de groot ste werkgever wordt. Het gaat om een investering van 14,5 miljoen gulden. Budelpack grootste werkgever in March Belangrijke impuls Hoe-geven de staten in 2001 het geld van de provincie uit? Daar ging het deze statenvergade ring om. Maar echte verschuivingen van geld bedragen naar andere posten zijn niet voorge komen. De provincie zit in een ruim geldjasje, dus vele wensen konden worden ingewilligd. De meevaller van de motorrijtuigenbelasting is omgezet in een zekere lastenbeperking (VVD- en SGP-wens) die ook volgend jaar zal gelden. Soms kom je bedrijven te gen waarvoor het moeilijk is een exacte omschrijving te vinden en waarvan niet veel mensen het bestaan weten. Op het Thoolse in dustrieterrein Slabbecoorn- polder zit zo'n bedrijf, na melijk Imtech Analyser Systems. Het is een vesti ging van een internationaal opererende onderneming op het gebied van met na me de petrochemische in dustrie. Miniatuur Huisjes Groeipijn Zeelanddebat Mevr. Polderman lid van jury voor Zeeuwse milieuprijs 1 li De Zeeuwse politiek zal de komen de tijd knopen moeten doorhakken, keuzes maken met betrekking tot de toekomst. Wat willen we in Zee land met de landbouw, en met de recreatie. Moet woningbouw vooral in de steden of ook in de dorpen plaatsvinden, en wat zijn de effec ten ten aanzien van leefbaarheid en het landschap. Welke soort indus trie heeft voor de toekomst de beste kansen. Hoe houden we jonge Zeeuwen in Zeeland en welke kant moet het op met het wetenschappe lijk onderwijs in de provincie. Dit soort vragen komt aan de orde in een discussienota die inmiddels is opgesteld. Daarbij gaat het om vier thema's: milieu en economie, stad en platteland, zoet en zout water, bestuur en organisatie. Met vele tientallen instanties en personen, met bestuurders en ambtenaren is daartoe gesproken. De nota 'Zee land en discussie' noemt onder meer het Breed Overleg Deltawate ren, de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging, Delta Nutsbedrij ven, Connexxion, CNV en FNV, Kamer van Koophandel, Hoge school Zeeland, GGD, MKB, ZL- TO, Zeeuwse milieufederatie, Raad voor cultuur, Rijkswaterstaat, Het Zeeuwse Landschap en tal van an deren. Ook met prominente oud- Zeeuwen zoals SER-voorzitter Wijffels, tv-presentatrice Carolijne Lilipaly en oud-DSM-topman De Bree is gesproken. En er is een ron detafelgesprek gehouden met Zeeuwse jongeren. Het Zeelandde bat moet zoveel mogelijk meningen over de toekomst van onze provin cie opleveren. Dan wordt duidelijk waar draagvlak voor bestaat en dat helpt de politiek dan weer bij het maken van keuzes. Ook de mening van de 'gewone' Zeeuw wil de politiek kennen. Via een enquête - de Zeelandwijzer - kan deze via een twintigtal meer keuzevragen aangeven hoe hij over bepaalde zaken denkt. Inmiddels zijn een kleine 2500 formulieren ingevuld en nog eens dik 400 via internet ingestuurd, meldt voorlich ter Frans Haverkort van de provin cie. Voor het Zeelanddebat is een speciale website in het leven geroe pen: www.zeelanddebat.nl. En dan is er de trailer waarmee men door de provincie trekt. Inwoners kun- Het Sint-Annalandse SGP-statenlid G.D. Roeland (rechts) in gesprek met een bezoeker van de Zeelandtrailer. Ook VVD-wethouder R. Ravensteijn midden achter) bezocht de trailer waarin zijn partijgenote mevr. Polderman-Martin eveneens toelichting gaf. nen er van gedachten wisselen met statenleden, informatie over de pro vincie vinden en de Zeelandwijzer invullen. In Sint-Maartensdijk ma ken daar vrijdagmiddag zo'n 25 mensen gebruik van. Haverkort is over dat aantal niet ontevreden. „De bedoeling is om op het gemak met elkaar van gedachten te kunnen wisselen, er moeten geen drommen mensen komen." De Thoolse sta tenleden mevrouw Polderman (VVD) en G.D. Roeland (SGP) zijn in de trailer aanwezig, evenals hun PvdA-collega G.H. Bosman uit Oosterland. „Waar zijn de andere partijen Ze hadden hier allemaal moeten zijn", vindt dhr. Guequièr- re die even is binnengestapt. Hij mist ook naamkaartjes waardoor men tenminste weet met wie men gepraat heeft. „Het is niet de be doeling dat we hier onze partij standpunten kenbaar maken", legt mevrouw Polderman uit. Ze maakt deel uit van de projectcommissie strategische visie die het Zeeland debat begeleidt. „We moeten voor al luisteren. En mensen aanzetten hun mening te geven." Wethouder Ravensteijn komt ook even een kijkje nemen. Intussen is Roeland in gesprek ge raakt met oud-gemeenteraadslid G. Hoek. 'Geen milieu zonder econo mie' is diens stelling. Verder stelt hij de nadelen aan de orde van het wonen in het buitengebied. „Kabel hebben we niet. Gas evenmin, zo dat ik olie moet stoken wat slechter is voor het milieu. Ook is er geen aansluiting op de riolering moge lijk, of slechts tegen zeer hoge kos ten voor mezelf." Hoek vindt ook dat er beter eens beleid in de prak tijk gebracht kan worden, dan vi sies te ontwikkelen voor over dertig jaar. Hij wil zelf een aantal wind molens bij zijn agrarisch bedrijf re aliseren, maar moet afwachten tot de gemeente een nieuw bestem mingsplan voor het buitengebied heeft ontwikkeld. „Dat duurt hier al jaren, terwijl in de nieuwe gemeen te Veere zo'n bestemmingsplan er binnen twee jaar lag." Ook de leef baarheid van kleine kernen moet in Hoeks visie beter in het oog wor den gehouden. Als het gemeente huis uit Sint-Maartensdijk ver dwijnt, zal dat de nekslag voor dit dorp betekenen, denkt hij. Mevrouw Polderman loopt regel matig over het parkeerterrein, waar inwoners hun inkopen doen op het weekmarktje. Ze spreekt hen aan en vraagt hen even een kijkje te ne men in de trailer. Twee scholieren van het Schelde college - tweede klassers - raken met haar in ge sprek. Ze vullen de Zeelandwijzer in en hebben bij de laatste vraag best ideeën over dingen die de pro vincie zou kunnen regelen. „Een skatepark en een internetcafé", noemt het tweetal. De vloer in de truck vinden ze 'gaaf': onder een doorzichtige kunststof plaat zijn in vierkante vakken allerhande kleuri ge attributen zichtbaar. „Praat er op school eens over en als er meer leerlingen geïnteresseerd zijn, ko men we graag een keer", zegt me vrouw Polderman. Ze vindt het erg belangrijk om, naast ouderen, ook met de Zeeuwse jeugd in gesprek te komen over hoe die de toekomst ziet. Ze ervaart de gesprekken met de bevolking als erg nuttig. „In Oostburg bijvoorbeeld begonnen meerdere mensen over de veilig heid van de zeedijken. En gisteren bij de landbouw was te horen dat die helemaal niet vindt dat er grond over is." Ze meldt dat een jonge in woner speciaal op de fiets naar de Haven kwam om er zijn beklag over te doen dat er voor hem nau welijks in baan in de buurt is te vin den terwijl hij ervoor kiest om in Sint-Maartensdijk te blijven wo nen. Een Poortvlietenaar infor meert bij Roeland of er nu eens niets gedaan kan worden aan de ou de meubeltjes waarmee de openba re school het moet doen. Ook een fietspad langs de Tholenseweg wordt door één van de bezoekers aangekaart. „Vaak moet je mensen eerst uitleg gen hoe de verhoudingen liggen tussen provincie en gemeente, wie waarvoor verantwoordelijk is. Ze komen vaak met heel concrete vra gen", vertelt Haverkort. „De trailer is dan ook tevens een manier om de provincie bij de mensen te bren gen", vult Roeland aan. Hij ervaart het als nuttig dat hij op deze manier niet alleen met mensen uit zijn ei gen achterban van gedachten wis-' selt. Haverkort: „Deze vorm van in teractief bestuur is nieuw. De trailer is laagdrempelig, we willen er mensen mee bereiken die je niet in vergaderzaaltjes ziet." Na het Zee landdebat zal de truck dan ook ze ker ingezet worden voor andere za ken waarover het provinciaal bestuur de mening van de Zeeuwen wil weten. In het kader van het de bat zal de wagen in januari nog een keer op een Thools boerenerf staan. „Met de ZLTO wordt dan een dis cussie georganiseerd over water", vertelt mevrouw Polderman. Iedere maand krijgt één van de vier centrale thema's speciale aandacht. In de informatierubriek Abdij- nieuws wordt er dan over geschre ven, via internet kan erover gede batteerd worden en ook Omroep Zeeland wijdt er wekelijks een pro gramma aan. Er worden regionaal debatten georganiseerd, maar ook met specifieke doelgroepen zoals ondernemers, bestuurders en jonge ren. Op 8 december wordt in Cine- City te Vlissingen het symposium 'Delta inZicht' georganiseerd, over de ontwikkeling van een integrale visie op de deltawateren. Eén van de inleiders is de schrijver/journa list Kees Slager die zal spreken over 'Geworteld in de delta'. En op 30 povember staat in de stads schouwburg te Middelburg het 'De bat over de stad' op het programma, georganiseerd wegens het 50-jarig bestaan van het Zeeuws Tijdschrift. Na februari gaan de statenleden werken aan hun eigen standpunten. Staan die eenmaal op papier, dan komt de politiek opnieuw naar de inwoners. Die kunnen dan zelf be oordelen wat er met hun inbreng is gedaan. Vervolgens zullen provin ciale staten in de zomer de nota Strategische visie definitief vast stellen. Budelpack kocht de Engelse onder neming Graveley in 1997 om de markt in Groot Brittannië beter te kunnen bedienen. De afgelopen ja ren groeide het verpakkingsbedrijf zeer gestaag. Omdat er onvoldoen de uitbreidingsmogelijkheden zijn, worden de bestaande panden ver kocht en wordt op een kilometer af stand met de eerste fase begonnen. Van de 70.000 m2 grond die ge kocht is, wordt nu 10.500 m2 be bouwd. Er hoeft niet geheid te worden, maar barrières waren er wel te ne men, want de bureaucratie is in En geland sterk, zegt directeur André Nieuwkcrk van Budelpack interna tional. Het ontwerp van Boelhou wers heeft van de Engelse overheid groen licht gekregen. „Het was een prachtige opdracht", zegt de Thool se architect, die zijn aandeel inmid dels al weer driekwart jaar geleden heeft afgerond. „Behalve het ont werp heb ik me ook met de ver keersbewegingen in en rond het ge bouw beziggehouden. De parkeer plaatsen voor het personeel, de aan- en afvoer van producten, dat moet allemaal gescheiden zijn, zodat men elkaar niet in de weg zit. Er is een opzet voor de komende twintig jaar op poten gezet en met één vijfde van de bouw wordt nu begonnen. Dat kan straks nog vier keer her haald worden. In de vakantie zal ik er eens gaan kijken, want bij de En gelse vestiging ben ik nog niet ge weest. Wel in Barcelona, waar ik ook betrokken ben geweest bij de gebouwensituatie. Ik werk nu tien jaar met Budelpack samen en dit is heel erg leuk werk", zegt Boelhou wers. Budelpack kan met de nieuwbouw in Engeland een gelijke bedrijfsi- dentiteit als in Poortvliet verzeke ren. Lokale aannemers voeren het karwei uit en rond de zomer moet de nieuwe fabriek in gebruik geno men worden. De vestiging (een investering van 14,5 miljoen gulden) wordt door de lokale overheid en door het graaf schap Cambridgeshire als een be langrijke impuls voor het gebied ge zien, maar volgens Nieuwkerk heeft dat niet geleid tot premies of subsi dies zoals de gemeente Tholen die toepaste. In het derde kwartaal van 2001 zal de fabriek in gebruik genomen wor den. Die gelegenheid wordt aange grepen om de oorspronkelijke naam Graveley te veranderen. De onder neming wordt omgedoopt tot Bu delpack UK ltd. De voorgenomen overname van twee fabrieken van Unilever door Budelpack verloopt voorspoedig. Nieuwkerk verwacht dat zowel de vestiging Bodegraven als in het Spaanse Talavera per 31 december definitief aan de Budelpack-groep toegevoegd zullen worden. Daar mee komt het totale aantal fabrie ken in Europa op acht. In 2001 ver wacht Budelpack daardoor werk te bieden aan 1250 mensen, die samen voor een omzet van ruim 300 mil joen gulden zorgen. Architect Boelhouwers maakte een maquete van de nieuwbouw in Engeland. De diverse politieke partijen in de provincie hebben veelal ac centen gelegd op de voor hen te weinig belichte gebieden. Groenlinks wil meer een 'doe'- provincie en meer aandacht voor de armoede. De PvdA vraagt genoeg aandacht voor het openbaar vervoer. Speciaal geld voor meer experimenten in het openbaar vervoer lever de nogal wat discussie op. Ge deputeerde Hennekeij gaf aan dat er nog een pot geld (70.000 gulden) voor creatieve uitvoer- Anton Bijnagte is chef werkplaats bij Imtech. Hij vindt het lastig om een korte omschrijving te geven van wat Imtech doet. „Wij bouwen meet- en analyse-apparatuur voor petrochemisch stoffen in", zegt hij tenslotte. Maar dat is een wel heel .korte samenvatting. Imtech (on derdeel van Internatio Müller) is een groot concern met een jaarom zet van 2,9 miljard. Het bedrijf, waarvan het hoofdkantoor in Gouda zit, biedt zogenaamde 'to taaloplossingen'. Anders gezegd betekent het dat Imtech alle syste men ontwikkelt en installeert, of het nu gaat om analyseinstrumen ten of openbare verlichting langs snelwegen. In de groep Imtech Systems van het concern, zitten behalve de Thoolse vestiging ook nog Polar Systems (softwareont wikkeling voor meetsystemen) en Analyser Products (verkoop van analyse apparaten en -onderdelen). Analyser Systems zorgt ervoor dat meetinstrumenten worden inge bouwd en toegepast waar de klant die wil hebben. En dan gaat het met name om de petrochemische, industrie (bijvoorbeeld raffinade rijen). „Alle meetinstrumenten zijn gevoelig, ook voor zaken waar ze niet gevoelig voor zouden moe ten zijn. Wij zorgen ervoor dat de instrumenten zuiver kunnen me ten. Monsters die je van een be paalde stof neemt, moeten repre sentatief zijn. Dus niet vervuild met andere stoffen of van samen stelling veranderd door chemische reacties", zegt Bijnagte. Imtech heeft landelijk 10.000 werkne mers. In Tholen werken er vijftig die samen vorig jaar een omzet van 20 miljoen realiseerden en dat was een recordjaar. Shell is de grootste opdrachtgever, maar ook BP is een belangrijke klant. Ne derland is voor Imtech Analyser Systems geen interessante markt. „WijAverken wereldwijd. Voorna melijk in Oman en Saudi-Arabië, West-Afrika, Maleisië en de Fili- pijnen." Om een indruk te krijgen van wat Analyser Systems nu precies doet, is een rondleiding verhelderend. De meetinstrumenten die het bedrijf verwerkt, worden niet zelf ontwik keld, maar ingekocht. Drie produc ten heeft Imtech zelf in ontwikke ling, namelijk een apparaat dat de hoeveelheid water in olie meet of vi- ce-versa. Verder is er de 'Fast wobbe index analyser', een instrument dat de hoeveelheid energie in stookgas- sen meet. Bedrijven die restgassen gebruiken om te verwarmen, hebben het probleem dat die gassen vaak niet constant zijn. Het apparaat van Analyser Systems meet de energie- waarde en bepaalt zo of er bijvoor beeld zuurstof bijgemengd moet worden. Daarmee wordt voorkomen dat het ene moment het ketelhuis roodgloeiend staat en het andere moment de vlam uitwaait. Tot slot ontwikkelde Imtech ook een 'micro enclave system' waarmee op minia tuurbasis bepaalde processen getest kunnen worden. Dat miniatuur is iets waarmee Ana lyser Systems zich overigens ook bezighoudt. Het Thoolse bedrijf maakt complete mini-fabriekjes waarbij leidingen van tientallen cen timeters doorsnede worden terugge bracht tot pijpjes van nog geen cen timeter. En toch wordt in deze fabriekjes het hele proces getrouw nagebootst. „Klanten laten zo'n pi- lotproject bij ons maken voordat ze de grote fabriek gaan bouwen. Zelfs als het niet mocht werken, is het toch heel nuttig. Je hebt dan in elk geval niet voor niets een hele fabriek weggezet. Maar meestal weet men wel dat het proces zou moeten wer ken. Alleen dc juiste verhoudingen en metingen zijn nog niet bekend", vertelt Bijnagte. In het kantoor van Analyser Sys tems worden de contacten onder houden met de klanten, de begelei dende handboeken gemaakt (er gaat een vol pallet aan boeken mee, al dus Bijnagte) en vindt het ontwerp van de systemen plaats. Een verdie ping lager is de werkplaats waar de plannen werkelijkheid worden. Pa nelen met de meest uiteenlopende meetinstrumenten worden voorge- monteerd. Uiteindelijk worden ze in huisjes aangebracht. Dat varieert van stalen hokjes van twee bij twee meter, tot betonnen containers van vier bij twaalf meter. In deze huisjes worden de instrumenten aange bracht en het leidingwerk (helemaal van roestvrij staal) wordt groten deels aangelegd. „De klant komt hiernaartoe en krijgt een compleet werkend product te zien. Als de goedkeuring er is, dan wordt het deels ontmanteld, in een houtenVie- kisting gestopt en per vrachtwagen naar Antwerpen of Rotterdam ver voerd. Dan gaat het per schip naar de plaats van bestemming", vertelt Bijnagte die laat zien dat er niets aan het toeval wordt overgelaten. „Dit huisje gaat naar de Filipijnen. Het is tot op bepaalde hoogte be stand tegen aardbevingen. Die ko men daar nogal eens voor." De wan den zijn inderdaad heel stevig en er zijn reserve-instrumenten die het geheel overnemen als er een aard beving mocht komen. Die zitten veilig in dikke, stalen kluizen. Al die degelijkheid zorgt er overigens wel voor dat zo'n huisje het riante gewicht van veertig ton kan berei ken. Maar ook meer mobiele oplos singen komen van Imtech vandaan. Zo bouwde het bedrijf bijvoorbeeld de apparatuur in voor een 'snuffel- wagen' van de provincie Zeeland. Deze vrachtwagen wordt ingezet om metingen te verrichten bij fa brieken om te zien of zij zich aan de normen voor uitstoot van gassen houden. Het werk dat de monteurs van Im tech Analyser Systems moeten doen, varieert sterk. „Dat komt om dat je met iedere klus iets anders onder ogen krijgt. De gekste instru menten krijg je onder ogen. En die moeten wel netjes ingebouwd wor den. Altijd is er wel een probleem dat creatief opgelost moet worden", zegt Bijnagte. De orderportefeuille van Analyser Systems is goed gevuld met voor bijna 20 miljoen aan opdrachten. Men verwacht in de komende vijf jaar een omzetverdubbeling. Imtech heeft zich tot de top vijf van de we reld opgewerkt. „Er zijn zo'n twaalf bedrijven, wereldwijd, die hetzelfde doen als wij. Wij staan nu in de top 5 en dat komt onder meer doordat we onafhankelijk zijn. Concurren ten zijn vaak verbonden aan een be paalde producent van onderdelen. Wij kunnen zelf kiezen welke on derdelen we willen hebben." Maar Bijnagte geeft met het succes van Analyser Systems meteen ook de groeipijn aan. En die zit hem in het personeel. Momenteel werken er 50 mensen in de Thoolse vestiging. „We hebben veel tijdelijke krachten en we huren zelfs mensen uit Enge land in. Het is heel moeilijk om aan personeel te komen. Voor onze branche is mts de meest zinvolle op leiding. Vanwege het veelzijdige proces, duurt het inwerken vrij lang. Dus 'jobhoppers' komen bij ons niet uit de verf. Elektromonteurs, 'fitters, engineers en servicemensen hebben we nodig. We hopen dat we er uit kunnen komen, want we zitten echt om mensen verlegen." bare ideeën ligt. Dus daar zal nog over doorgepraat worden. De ChristenUnie gaf, evenals de VVD, duidelijk aan dat er niet zomaar provinciaal geld bijgestort rpag worden voor het instandhouden van buslij nen. Dat is een rijkstaak. Met gedeputeerde De Kok is gediscussieerd over het steeds langer dicht zijn van het Zeeuws museum. Nu al bijna een jaar en daar komt nog wel een jaartje bij. De VVD heeft ook een evenwichtige ontwik keling van natuur en cultuur gevraagd. Mensen hechten veel belang aan hun leefomge ving. Daarbij moet volgens de VVD de natuur wel goed toe gankelijk zijn, dus zonder prik keldraad. Verder vindt de VVD dat de cultuurhistorie onderbe licht is en daarom heeft ze een tien-puntenplan gevraagd. Eeu wenlang hebben mensen de sporen van hun beschaving in onze omgeving gedrukt. Dat moeten we beschermen. Aan bod kwamen ook veel landelijke politieke voorstel len. De fracties beoordelen die taken van het rijk en ge ven hun wensen daarover door aan de diverse gedepu teerden, om te bespreken met de ministers in Den Haag. Zeeland kan geen agent mis sen (VVD). Kwaliteit Schelde- water verbeteren, ook het wa ter dat uit België komt (CDA). Genoeg huisartsen en aan dacht nodig voor de zieken huizen (PvdA). Landbouw grond omzetten in natuur is onomkeerbaar (SGP). Kabel aansluiting is een basisvoor ziening voor iedereen, net als gas, water en elektriciteit (VVD). De begroting van de provin cie kon op brede steun van de fracties rekenen. Statenleden en ambtenaren gaan weer hard in het werk, want in Zee land zijn we naast het gewone statenwerk ook bezig met 'het Zeelanddebat'. De discussie over de keuzes die we voor de toekomst van Zeeland moe ten maken. Statenleden ko men naar alle delen van pro vincie toe om met alle geïnteresseerden en groepen daarover te spreken. Mevr. H.A. Polderman (VVD). Mevrouw H.A. Polderman-Martin uit Tholen is voorgedragen als lid van de jury voor de Zeeuwse mi lieuprijs. Het VVD-statenlid gaat de plaats innemen van haar CDA-col- lega J.A. de Looff-de Wild. Provin ciale staten moeten de benoeming nog bekrachtigen. Door opnieuw een vrouw in de jury te benoemen, blijft het aantal mannen en vrouwen gelijk. Mevrouw Polderman is lid van de statencommissie ruimte, mi lieu en water. Drank- en horecawet. De provincie is niet meer bevoegd om beroepen op het verlenen of weigeren van een horeca- of drankvergunning te behandelen. Burgers moeten nu - als een beslissing van de gemeente hen niet bevalt - meteen naar de rechter stappen. Voor dorpshuizen etc. blijft de provincie wel vergunningverlener. H l En als één van de grootste inkoop organisaties kan Imabo het weten. 'V t Een showroom- MMMMMMV bezoek bij is gegarande een succes.^ i op zoom Zeelandhaven 7 Teletojon: (0164) 271500 Fax: (0164)^g45370 Advertentie LM. Chef werkplaats Anton Bijnagte bij een instrumentenpaneel dat bij Imtech Analyser Systems wordt gemaakt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 9