Nepburgemeester ontmaskerd in Tholen Plaatselijk nieuws Laban AUTOSCHADE 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 november 2000 Parkeerverbod in Groot Verréhof HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf f 12,- per m2 Belegger koopt pand Fuik gestolen Klaverjassen Ruit vernield Computers gestolen Kwaliteit van bestaan Weerman vertelt Honderd muzikanten Maatregelen Vierwinden VERF NODIG? Verkavelingscommissie Hommel beste gemiddelde Kerkenraad compleet Sieraden Gedeputeerde keurt snert Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Expositie Vogelvreugd Huis Oudelandsedijk Boot gewonnen Klaverjassen Boormachine weg Rieburch Auto bekrast Winkelactie Westkerkseweg Creatieve avond Pietenorkest Geslaagd Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Sloop Molenstraat Auto's opengebroken Afscheid juf Anja Waterfront ligt stil B. en w. hebben ondanks bezwaren van mevr. J. Meerman-Ottevanger een parkeerverbod ingesteld aan beide kanten van het weggedeelte Jhr. van Vredenburchlaan/Groot Verréhof door middel van onderbro ken gele strepen. Dit in verband met de doorstroming van het verkeer en beschadiging van het trottoir. Vol gens het college is er voor de bewo ners in deze omgeving voldoende parkeergelegenheid. De geparkeer de auto's zijn hoofdzakelijk afkom stig uit een andere woonwijk en die wagens stremmen het bouwverkeer voor de nieuwe wijk Buitenzorg III op de plaats van de voormalige boerderij. Het gevolg is dat de be strating stuk gereden wordt. Na ver wezenlijking van de bungalowwijk willen b. en w. het parkeergedrag in deze omgeving evalueren. Het par keerverbod van b. en w. staat maan dagavond op de raadsagenda. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Beleggingsmaatschappij Welgele gen b.v. uit Spijkenisse heeft de grond waarop het blauwe bedrijfs verzamelgebouw aan de Ambachts- weg staat, gekocht van de gemeen te. B. en w. hadden het perceel van 2732 m2 eerder in erfpacht uitgege ven, maar de belegger wilde de grond bij nader inzien voor 49,50 per m2 alsnog kopen voor 135.234 gulden, exclusief btw. Het betreft hier het pand waarvan onlangs een deel door brand werd verwoest. Ook B&J holding b.v. wil erfpacht omzetten in koop. Het gaat hier om een perceel van 1520 m2 aan de Slabbecoornweg. Het college bere kent daarvoor een lagere prijs, na melijk 42,55, waarmee het totaal op 64.676 gulden komt, exclusief btw. De prijzen voor industriegrond zijn nu aanmerkelijk verhoogd, zo dat beide bedrijven nog van een voordeel profiteren. In het bestemmingsplan Molenhoek hebben b. en w. grond verkocht aan P. Massar voor de bouw van een woning. In de nacht van dinsdag op woens'- dag is een fuik gestolen van een 45- jarige visser, die daardoor voor en kele duizenden gulden is gedupeerd. Leen Hage was donderdag de beste klaverjasser bij Stad Tholen. Hij won met 5236 punten, 57 meer dan Maija Snepvangers. Derde werd Carry Wietsema met 5169 p; 4. Ed ward Tazelaar 5039 p; 5. Marion Opree 5037 p. Een week eerder won Nico Harden- bol de competitiestrijd met een rui me voorsprong van 296 punten. Hij verzamelde 5299 punten. Tweede werd Frans Bahnerth met 5003 p; 3. Kees Schot 4800 p; 4. Annemiek Stoorvogel 4784 p; 5. Matja Snep vangers 4711 p. Op 16 december organiseert Stad Tholen een kerstklaverjastoernooi in café De Kroon. Een jongen die deel uitmaakte van een groep, heeft zondagavond rond half zeven een ruit van een woning vernield. De 51-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. Uit een bedrijfspand is in de nacht van donderdag op vrijdag compu terapparatuur gestolen. De waarde ervan is onbekend. Op de carpoolplaats aan de Postweg werd vrijdag een auto opengebro ken. De dader ging er met een para plu en een jack vandoor. Op de koffieochtend van de Protes tantenbond spreekt ds. D.C. Peters over 'De kwaliteit van ons bestaan'. Passieve en actieve euthanasie, het scheiden van een siamese tweeling, het al of niet geboren laten worden van ernstig gehandicapte baby's zijn zaken die de mensen in toene mende mate bezighouden. Welke ethische en godsdienstige normen spelen hierbij een rol? Hoe denken we zelf over de kwaliteit van ons bestaan? Daarover kan met elkaar van gedachten worden gewisseld op woensdagmorgen 6 december om tien uur. De bijeenkomst is in het kerkgebouw aan de Oudelandse- straat. Je kon een speld horen vallen tij dens de lezing die Johan Verschu ren, de weerman van Omroep Bra bant, maandag hield voor de Plattelandsvrouwen. Op vlotte en boeiende wijze vertelde hij, met veel humor, over zijn grote passie 'het weer'. En over alles wat met de natuur te maken heeft, de invloed van de maan, de wolken en het weersvoorspellende gedrag van die ren. Vanuit 24 Brabantse plaatsen en één Zeeuwse - Oud-Vossemeer - worden Verschuren dagelijks de weergegevens doorgebeld. Altijd vanuit natuurlijke waarnemingen, zonder hulp van computers of we tenschappelijke instrumenten. De weerman vertelde over het weer vroeger en nu; extreme hitte of kou die de mensen is bijgebleven. Het weer is hetzelfde gebleven, maar onze leefomstandigheden zijn an ders geworden; de auto, centrale verwarming en huishoudelijke ap paraten spelen daarbij een grote rol. Ook het feit dat we minder dan vroeger luisteren naar ons eigen ge voel, maar meer naar gegevens van buitenaf, werd door Verschuren met voorbeelden duidelijk gemaakt. De ozonlaag, de zure regen en wat er zoal speelt ten aanzien van het mi lieu kwam ter sprake. Verschurens geloof en vertrouwen in de zelfher- stellende kracht van de natuur blijkt enorm. Hij werd aan het einde van zijn 'praatje' bedankt door de voor zitster. Alle leden van Concordia zijn de af gelopen week verrast met een roos. Aanleiding was de bijzondere mijl paal die de muziekvereniging heeft bereikt: het honderdste lid werd verwelkomd. En inmiddels is de vereniging alweer over dat aantal heen. „Sinds enkele jaren is de aan was groot, vooral onder de jeugd. Zo zijn de samenspelgroep en het jeugdorkest groter dan ooit", zegt jeugdcoördinator Hans Bruins. „Het afgelopen jaar moesten enkele leden stoppen vanwege studie of ge zondheid, maar dat werd ruim schoots gecompenseerd door nieu we aanmeldingen vanaf de zomer." Omdat Concordia blij is met ieder lid, werd gekozen voor dit gebaar. Overigens kan de vereniging nog steeds versterking gebruiken, met name bij de drumband/slagwerk groep en het zwaar koper. Belang stellenden kunnen altijd een repeti tieavond bezoeken. De drumband/ slagwerkgroep oefent op dinsdag van half acht tot negen uur, samen spelgroep, jeugdorkest en harmonie op vrijdag vanaf zes uur. Op 15 de cember organiseert Concordia het kerstconcert in de R.K. kerk. In verband met beschadiging van de gevel van het pand Patrijzenweg 1 willen b. en w. het vrachtverkeer op het kruispunt Patrijzenweg/J.F. Kennedystraat/Dorpsweg/Vierwin- denstraat geleiden. De bocht vanaf de Vierwindenstraat en Dorpsweg naar de Patrijzenweg is voor vracht verkeer te klein. Met speciale ver keersborden worden vrachtwagens de juiste richting gewezen om be schadigingen van de gevel te voor komen. Tegen het voornemen van b. en w. heeft niemand bezwaren ge uit. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De akte van toedeling voor de ruil verkaveling is onlangs bij de notaris gepasseerd en daarmee zit de land inrichting er grotendeels op. Toch blijft de commissie voor het blok Oud-Vossemeer nog actief en de provincie is zelfs de vijfjaarlijkse procedure gestart voor de herbenoe ming. Het voorstel is om voorzitter J.L. van Gorsel en de leden M.J. Stoutjesdijk en C. van den Berge opnieuw te benoemen. Er zijn ook drie adviserende leden: H. Vene kamp namens de natuurbescher ming, J.A. Dees namens het water schap en de directeur ruimte, milieu en water van de provincie. Bij biljartclub De Treffers had voor zitter Karei Hommel donderdag het beste gemiddelde (2,39). Dirk van Driel en Sjaak Etienne lieten de hoogste serie noteren (10 carambo les) en Piet Vis speelde de kortste partij (18 beurten). De uitslagen: K. Hommel-P. Vis 6,51-10; J. Etienne- D. den Hollander 10-8,95; L. van Wezel-D. van Driel 5,41-10; N. Rooijakkers-H. Hommel 5-10; D. van Driel-C. Burgers 10-6,33; L. van Wezel-B. den Hollander 10- 9,73. Bij het A-team van KOT speelde Jan Burgers de kortste partij (18 brt.) en had samen met Martin van Hees de hoogste serie (9 car.). Uit slagen: W. Dorst-J. Burgers 0-2; A. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. T Havermans-C. Timmermans 2-0; T. Schot-M. van Hees 0-2; M. Goud- zwaard-H. van Daalen 2-0; W. Heij- boer-J. Vergeer 0-2. Mike v.d. Mark boekte bij het B- team samen met Thijs Potappel de hoogste serie (8 car.) en speelde bo vendien de kortste partij (19 brt.). De uitslagen: C. van Daalen-H. van Herpen 0-2; M. Potappel-P. de Jager 0-2; M. v.d. Mark-D. Vaders 2-0; A. van Daalen-D. Vroegop 2-0; P. Moerland-A. Gocdegebuure 0-2. In de driebandencompetitie van KOT speelde J. de Klerck met 21 beurten de kortste partij. De hoogste serie bedroeg drie caramboles en die werd deze avond zes keer gemaakt door vier verschillende biljarters. Uitslagen: Joh. Burgers-T. van Ier land 1-1; M. Potappel-J. Burgers 2- 0; M. Goudzwaard-D. Vaders 0-2; J. de Klerck-W. Pons 2-0. Sint-Annaland J.W. van Driel en M. Elenbaas heb ben hun verkiezing tot diaken van de Gereformeerde Gemeente aan vaard. Daarmee is de kerkenraad compleet met twee ouderlingen en drie diakenen. Op maandag 27 november wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. De Plattelandsvrouwen kregen on langs tekst en uitleg over sieraden. Roy en Laura van der Ploeg maken die al vier jaar als hobby. Ze vertel den dat er 1000 jaar voor Christus al sieraden waren. Zelf gebruiken ze goud, zilver en platina om ze te ma ken. In ons land wordt veel 14-ka- raats goud en geel goud gekocht. Over de samenstelling en hardheid van edelmetalen en edelstenen werd ook het nodige uitgelegd. Sieraden schoonmaken kan het beste door ze een half uur in een sopje te laten staan en ze daarna op te poetsen met een wollen doek. Omdat chloor ze aantast, werd afgeraden om sie raden in het zwembad aan te hou den. Ook met het gebruik van par fum moet men oppassen. In de pauze maakten de aanwezigen vol op gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen. Aan het einde van de avond bedankte de presidente de sprekers met een attentie. Gedeputeerde J.G. van Zwieten van ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, recreatie en toerisme, neemt in plaats van commissaris van de ko ningin Van Gelder zitting in de jury van de eerste Thoolse snertcompeti- tie. Die wordt zaterdag 16 december in de veiling gehouden. In de jury zit verder o.a. Gerda Havertong, be kend van het tv-kinderprogramma Sesamstraat. Burgemeester Nuis is ook gevraagd voor de jury, maar heeft nog geen toezegging gedaan. Nu gedeputeerde Van Zwieten komt, kan er iemand van b. en w. tussen het proeven van de snert door spreken over het vlot trekken van plan Vroonstede, want de provincie houdt de ontwikkeling daarvan te gen. Comitélid David Hage van 525 jaar Sint-Annaland is bezig met de toe wijzing van de stands voor de kerst- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag ♦Varkensfilet 500 gr. 7,50 ♦Shoarmavlees 500 gr. 6,- jKalkoenschnitzels 500 gr. 8,- ♦Kalkoen-satévlees 500 gr. 7,50 Magere stootlappen 1 kg Hacheevlees 400 gr. Dikke vleesribben 1 kg Satéschnitzels 5 halen Heel de week Runderrookvlees 100 gram 3,25 Leverkaas 150 gram 1,95 Varkensrollade 100 gram 1,95 Jonge kaas 500 gram 5,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. markt. Minimaal komen er 35 standhouders, maximaal 50. De ver koop van de toegangsbewijzen voor het promsconcert op 16 december loopt vlot. Ruim de helft van de zit- en staanplaatsen (totaal 400) is al weg. Volgens comitélid Jack West dorp kun je een promsconcert het beste met een staanplaats beleven. Overigens hoef je je niet warm te lopen, want de veilinghal is ver warmd. Vogelvereniging Vogelvreugd orga niseert vrijdagavond en zaterdag de onderlinge tentoonstelling in de Wellevaete. Daar zijn zo'n 370 vo gels te bewonderen: kanaries, tropi sche vogels, grote en kleine parkie ten, agaporniden en lori's. Het pu bliek kan vrijdag tussen zeven en negen uur terecht en zaterdag van tien tot tien uur. D. Gaakeer wil aan de Oudelandse dijk een huis bouwen op een perceel dat volgens bestemmingsplan bui tengebied alleen voor landbouw doeleinden gebruikt mag worden. In feite is er echter sprake van het ver nieuwen van een burgerwoning en het plan voldoet aan de provinciale richtlijnen. Omdat er ook sprake is van kwaliteitsverbetering stellen b. en w. de gemeenteraad maandag avond voor om toch toestemming te geven voor de bouw. De raad moet dan een voorbereidingsbesluit ne men om een artikel-19-procedure te kunnen voeren. Bergingsbedrijf Van de Berge heeft een motorboot gewonnen ter waar de van 20.000 gulden. Tijdens de binnenvaart- en visserijbeurs Bivi in het Ahoy-complex te Rotterdam, die door minister Netelenbos werd geopend, kon men in de stand van oliehandel Fina meedoen aan een prijsvraag. Uit de achttienduizend inzenders trok notaris mr. E.J. van Leusden uit Zwijndrecht het formu lier van Van de Berge als winnaar van de motorboot. Sint-Maartensdijk De Pendelaars speelde een inhaal wedstrijd en die werd gewonnen door J. van Splunter met 4825 pun ten. 2. M. den Haan 4781 p; 3. J. van Gorsel 4775 p; 4. R. van Putten 4739 p; 5. P. van Iwaarden 4699 p; 6. J. van Zetten 4563 p; 7. A. Koet sier 4531 p; 8. F. Meyer 4427 p; 9. S. Polman 4343 p; 10. N. van Dig gelen 4321 p; 11. J. v.d. Werf 4287 p; 12. L. Kampman 3585 p. Onbekenden hebben dit weekeinde een keet opengebroken aan de Nij- verheidsweg. Maandagmorgen om kwart over zeven is dat ontdekt. Er is een boormachine in een koffer gestolen. Op de jaarvergadering van openbare basisschool De Rieburch kwamen heel wat zaken aan de orde. Zo kan de school volgend jaar een extra groep vormen en gaan de ontwikke lingen op het terrein van de informa tica maar door. De Rieburch krijgt een aansluiting op kennisnet. Er zijn twee nieuwe personeelsleden, en di verse wisselingen in de groepen. In de medezeggenschapsraad was R. v.d. Klugt aftredend en zijn plaats is ingenomen door mevr. G. Steketee. In de ouderraad waren meer wisse lingen. R. van Dort, R. Goedege- buure en mevr. M. Schot werden op gevolgd door mevr. S. Puijfelik, mevr. H. den Uil en P. Priem. De vertrekkende leden werden bedankt voor hun inzet en de nieuwkomers succes gewenst. Jeugdarts R. Ter morshuizen vertelde deze avond over hyperactieve kinderen. Intussen bereidt een actieve com missie de kerstmarkt voor, die op 15 december van 17 tot 21 uur wordt gehouden. Een inwoner deed bij de politie aan gifte van vernielingen aan zijn auto. Het voertuig is van maandag op dins dag door een onbekende bekrast. Middenstandsvereniging Smalstad begint zaterdag met de Sintersmal- stadsactie die tot 9 december door loopt. Op die zaterdagmiddag om vijf uur trekt wethouder Ravensteijn de winnende stempelkaarten. De prijzen bestaan uit waardebonnen, met een eerste prijs van 500 gulden. In totaal wordt 2150 gulden verloot. Voor de kinderen tot en met 7 jaar is er een schoentjesactie. Zij kunnen tot woensdag hun schoen brengen bij het postagentschap. Op dinsdag 5 december tussen vier en zes uur kan deze - met een cadeautje erin - weer worden opgehaald bij Sinter klaas in cafetaria 't Centrum. De tijdelijke verkeersmaatregel voor de Westkerkseweg en Spui- damstraat zijn al geruimte tijd van kracht, maar maandagavond staat dit besluit van b. en w. pas op de agenda van de gemeenteraad. In verband met de smalle straten in het dorp, alsmede de grote overlast van het verkeer van de Provincialeweg, hebben b. en w. éénrichtingsverkeer ingesteld voor het verkeer komend vanuit Scherpenisse. Met uitzonde ring van fietsers en lijnbussen wordt het verkeer komend vanaf Sint- Maartensdijk omgeleid via de West kerkseweg, Brijhoekseweg, Krenge- weg en Koningsweg naar Poortvliet. De creatieve avond die de Platte landsvrouwen onlangs organiseer den, was geslaagd. Onder leiding van Elly Breure brachten de aanwe zige dames met behulp van grafiet- papier een patroon op, waarna alle lijntjes werden ingekrast en inge- wassen met verf. Tot slot werd alles met verf ingekleurd en dat gaf fraaie resultaten te zien. Sinterklaas komt, op uitnodiging van het activiteitencomité, zaterdag 2 december met zijn zwarte-pieten- orkest naar het dorp. Vanaf half drie maakt het gezelschap een rondwan deling, waarna men met de kinderen tot en met 12 jaar naar de gymzaal gaat voor een gezellige middag. Na afloop heef de Sint voor ieder kind een verrassing. Schoonheidsspecialiste Addie Elen baas is aan het opleidingsinstituut Harmony in colours te Barendrecht geslaagd voor het diploma kleuren- consulente. OOSTERSCHILDtRfGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Ook slopen is tegenwoordig niet meer goedkoop. B. en w. vragen de gemeenteraad maandagavond een aanvullend jaarkrediet van maar liefst 750.000 gulden voor de sloop van huizen en de sanering van ver vuilde grond op drie plaatsen in be stemmingsplan Kom. Het slopen en saneren vergt 445.000 gulden, de rest is nodig voor het bouw- en woonrijp maken van de omgeving Molenstraat/Paasdijkstraat. Sinterklaas maakte in Tholen op de Markt bij de muziektent kennis met lieve kinderen. Bij zijn bezoek zaterdag aan Tho len had Sint Nicolaas zelf een bur gemeester meegebracht omdat hij had gehoord dat burgemeester Van der Munnik niet langer meer de scepter zwaait over de gemeen te. Hoofdpiet was nu de opvolger, zo dacht hij. Met een hoge hoed op en met een ambtsketen om zat hij gewichtig naast Sinterklaas toen ze vanaf de haven in een open rijtuig via de Eendrachtsweg, Bo termarkt en Kerkstraat naar de Markt reden. Achter de koninklij ke muziekvereniging Concordia aan die sinterklaasliedjes speelde. Bij de muziektent op de Markt stond echter burgemeester W. Nuis te wachten om de sint te ver welkomen. Ineens stonden er twee burgemeesters naast de goedhei ligman. Dat gaf de nodige verwar ring bij de sint, de twee burge meesters maar ook bij de kinde ren en hun ouders die in groten getale stonden te kijken. Zwarte Piet beweerde dat hij de echte burgemeester was. Hij be loofde de kinderen elke dag ijs, veel snoep, een overdekt zwembad en ze hoefden maar één dag in de week naar school. Of de kinderen dat wilden? Ja, dat wilden ze wel. Burgemeester Nuis gaf zich niet zomaar gewonnen en stelde - heel democratisch - voor een volks raadpleging te houden: de kinde ren mochten kiezen. Bijna alle kinderen bleken voor de zwarte- pietenburgemeester. Toen greep de sint in. „Ik zal nu kijken wie de echte burgemeester is," zo zei hij. „Er is een versje dat begint met Tholen is een stad, Pooflie is een watergat. Hoe gaat dat verder, Piet? De zwarte-pietenburgemeester moest eens diep nadenken en wist niet dat na Poortvliet Scherpenis se aan de beurt is. Hij dacht dat het Strijenham was 'dat ligt aan een dam,' stamelde hij. Verder kwam hij niet. Toen was Nuis aan de beurt. Zonder haperingen maakte hij het versje af: „....Scherpenisse kunnen we niet missen, Smerdiek stinkt, Stave- nisse blinkt, Sint-Annaland is een toverkot, Oud-Vossemeer doet de deur op slot, Sint-Philipsland daar slaan ze muggen dood, dat is mooi en Anna Jacobapolder heeft een prachtige eendenkooi." Toen was het duidelijk wie de echte burgemeester was. De hoofdpiet moest zijn ambtsketen afdoen. Het pleit was beslecht. Sinterklaas zei dat hij er spijt van had, maar Nuis was helemaal niet boos. Hij was juist heel blij dat de sint weer naar Tholen was geko men om de kinderen cadeautjes te brengen. En omdat de burge meester helemaal terug moest naar Ede - waar hij nu nog woont - kreeg hij een vestingbrood mee (met veel rozijnen, suiker en ka neel) van een van de Thoolse bak kers. Daarna stapten de sint en de van zijn voetstuk gevallen piet weer in het rijtuig om naar Meulvliet te gaan waar een groot kinderfeest werd gehouden. Zondag 26 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Spaans, Westkapelle. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Duinker, Rotterdam. R.K.-KERK za geen viering i.v.m. vormsel, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Griend, Krabben- dijke. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Stehouwer. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za geen dienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Boogert, Bergen op Zoom. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Molenaar, Dordrecht. 18 u. ds. Egas, Werkendam. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 17 u. ds. Burger, Stad a/h Haringvliet. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Hauw, Maasland. In Anna Jacobapolder zijn in de vroe ge zondagmorgen twee auto's open gebroken. Dat gebeurde in de Stein- tjeskreek. Uit de ene auto werden een radio/cd-speler, twee zonnebrillen, de lederen knop en stofhoes van de ver snellingspook weggenomen. Uit de andere verdween een radarverklikker. De eigenaar van deze laatste auto werd rond vijf uur wakker doordat het alarm van zijn auto afging. Toen hij ging kijken ontdekte hij de in braak, maar de dader was gevlogen. Na negentien jaar neemt lerares Anja Punt donderdag 30 november af scheid van de openbare basisschool de Luyster. Ze is benoemd aan de openbare basisschool de Rieburch in haar woonplaats Sint-Maartensdijk. De Luyster laat haar vertrek niet on gemerkt voorbijgaan. Op school is er 's middags een gezellig samenzijn met de huidige leerlingen, 's Avonds om half acht is er gelegenheid om af scheid te nemen voor de ouders en oud-leerlingen, die hartelijk welkom zijn om onder het genot van een hap je en een drankje met juf Anja herin neringen op te halen. Projectontwikkelaar Stemer groep heeft nog helemaal geen grond ge kocht bij de haven. Dat zei wethou der W.C. van Kempen maandag in de commissie gemeentelijke ontwikke ling, waar A.L. Piet onder verwijzing naar een recent krantenbericht infor meerde naar de stand van zaken. Eigenaar A.A.M. Verwijs van de loods op de haven zegt geen enkel contact te hebben met projectontwik kelaars. „Ik ga ook niet in zee met ze, maar ook wij willen de situatie niet zo laten. We zijn diep aan het naden ken en een woonbestemming heeft meer kans dan een bedrijfsbestem- ming. De mogelijkheid zit erin dat er in 2001 meer bekend wordt over on ze plannen", aldus Verwijs. Een woordvoerder van de Stemer groep laat weten dat het project Sint- Philipsland al anderhalf jaar stil ligt. „We wilden maximaal zestien kade- wotjingen bouwen in het dijktalud bij HUISARTSEN Zaterdag 25 en zondag 26 novem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maarte'nsdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Muljono, Halsteren, tel. 0164-686440. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes. tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATTEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma 9-12 u. gemeentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 nov. t/m vrijdag 1 dec. donderdag 23 1.22-13.42 vrijdag 24 2.12-14.32 zaterdag 25 2.97-15.12 zondag 26 3.37-15.52 maandag 27 4.17-16.37 dinsdag 28 4.52-17.07 woensdag 29 5.27-17.47 donderdag 30 5.57-18.17 vrijdag 1 6.27-18.52 zo 26/11 0.13 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. de haven, maar we hebben met de ei genaar van de loods geen overeen stemming kunnen bereiken. Een an dere belegger heeft grond gekocht naast de loods van Verwijs met een klein stukje parallelweg. Deze 3500 m2 was particulier eigendom." De Stemer groep heeft meer geluk met het waterfront Tholen, dat vol gend jaar hoogstwaarschijnlijk ver wezenlijkt kan worden. Met het wa terfront Sint-Annaland loopt het daarentegen veel stroever. „Je moet bij zulke projecten een lange adem hebben", zegt de woord voerde^

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2