Rumoerige dagen in Stavenisse vanavond op televisie te zien Zorgsector Tholen ook met uithangbord op websites VMBO is een grote omschakeling voor het Schelde college i Verburgh Zorgen Scheldecollege om aanleg van rotondes Smash '76 is blij met kampioenen bij jeugd Terugblik komst van 300 Surinamers 25 jaar geleden NOG ensemble vol overgave Homepage Eendrachtbode onder constructie Olympia boekt goede resultaten bij het springen Donderdag 23 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Omleiding gevaarlijk voor (brom)fietsers Fietsers en bromfietsers op het Scheldecollege ondervin den last van de aanleg van de twee rotondes bij Sint- Maartensdijk. Vooral de wegomleiding naar Scherpenis- se via de Westkerkseweg baart zorgen, zo zei directeur M. Spaapen van het Scheldecollege donderdagavond tij dens de ouderavond die door ruim zestig ouders werd bezocht. Teruggestuurd Degradatiegevaar heren 1 iets geweken Eén van de acht jeugdteams van tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland is zaterdag kampioen ge worden en a.s. zaterdag kunnen er nog twee titels bijko men. Bart-Jan Quist, Marinus Prins en Martijn Neele wonnen al hun wedstrijden en Quist/Neele ook het dub belspel, zodat Smash 4 bij Markiezaat 8 met een 0-10 overwinning naar huis ging. Aangezien naaste concur rent Markiezaat 6 met 9-1 verloor, is de strijd beslist. De Sint-Annalanders zijn kampioen. Kans op behoud In het tv-programma Andere tijden wordt vanavond te ruggeblikt op de mogelijke komst van 300 Surinamers naar de 116 recreatiebungalows op het park Oud Kem pen aan de Buurtweg te Stavenisse, nu 25 jaar geleden. De uitzending op Nederland 3 is van 20.45 tot 21.15 uur, waarbij ongeveer tien minuten betrekking heeft op Sta venisse. Handtekeningenactie Klaral23.nl Veranderingen Bomenleed Tweedeklassers moeten leerweg kiezen Leerlingen uit de tweede klas van het Schelde college in Sint-Maartensdijk moeten aan het eind van dit jaar eeji keuze maken tussen twee leerwegen. Met de eerstejaars is het de eerste lichting voor het nieuwe voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs (VMBO). De school be-; reidt zich er op voor. Volgens directeur M. Spaapen bete-> kent het een grote omschakeling, zo zei ze donderdag op de ouderavond in Sint-Maartensdijk. A.M. Elenbaas nam na zeven jaar afscheid als voorzitter van de oudercom-. missie. Arbeidsbureau b.if. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, /speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heet uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. „Met de alternatieve routes die de gemeente had aangelegd waren we niet gelukkig. Vooral de situatie op de Westkerkseweg bij Scherpe- nisse was gevaarlijk (tweerich tingsverkeer- red.) Nadat de poli tie is benaderd over de situatie is het daar veranderd. Toch blijft het uitkijken want de randen van de wegen zijn kapotgereden. Ik vraag uw aandacht voor de verlichting van de fietsen, zeker nu in de win ter wanneer het 's ochtends don ker is of schemerig." Door het werk aan de rotondes Onder de Linden/Provincialeweg en de Nijverheidsweg/Provincia- leweg werden er voor de fietsers andere tijdelijke routes gemaakt. Voor tweewielers uit Stavenisse en Sint-Annaland werd een pad gemaakt dat via het terrein van 't Polderhuis en het erf van C. Bazen loopt naar de oprit van het terrein van P. Priem. De leerlingen uit de andere rich ting worden vanuit Scherpenisse via de Spuidam, Westzeedijk en Westkerkseweg geleid. Ook het verkeer (behalve het vrachtwer- keer) wordt via deze route naar Sint-Maartensdijk geleid. Het ver keer is op dit gedeelte sterk toege nomen. Aanvankelijk werd het verkeer van de smalstad richting Scherpe nisse en Poorvliet ook vanaf de Gorishoeksedijk via deze route geleid, maar na klachten van om wonenden wordt het verkeer nu door de Scherpenissepolder gedi rigeerd. De lijndienst van de BBA maakt wel gebruik van deze weg. Verkeersdocent J. Bolier besteed de extra aandacht aan de verander de situatie voor de leerlingen. Hij ging alle klassen langs om ze te wijzen op de gevaarlijke punten in de route. Zo moeten fietsers bij 't Polderhuis over rijplaten. „Die kunnen bij nat weer erg glad zijn." De eerste dag van de werkzaamhe den (toen de Provincialeweg werd afgesloten) reed het verkeer via Onder de Linden en Parallelweg, langs de ingang van de school. „Ik ben toen naar de hoofduitvoerder gegaan en heb gevraagd of Onder de Linden niet vanaf de Oostsingel afgesloten kon worden. Ik ben toen uitgenodigd op de bouwver- gadering en is er aan ons verzoek gehoor gegeven. Dat was een hele zorg minder. Hier was het verkeer weg. De werklui konden hun au to's voor de school parkeren, de docenten Onder de Linden." Een ander probleem werd door de leerlingen veroorzaakt die het fietspad vanaf Scherpenisse bleven volgen en over het werk van de uitvoerder de weg naar school ver volgden. „De uitvoerder kwam dat bij ons melden. Ik ben toen twee keer eerder gestopt met lesgeven en gaan posten en heb de leerlin gen teruggestuurd. Daarop is ook nog een brief naar de ouders ge gaan." De controle van de fietsen die bij de keuring op school gebreken vertoonden heeft vertraging opge lopen. Dit zou meteen na de herfstvakantie plaatsvinden, maar vanwege het slechte weer is de hercontrole uitgesteld. Tafeltennis evenals Ellen Hage 1 wedstrijd won. Smash 6 verloor eveneens, maar met een groter verschil (8-2) van TCS 4. Tom Overbeeke won zijn twee enkelspelen, maar verloor mt Mark Polderman het dubbelspel. Kees-Jan Bruijnzeel en Polderman bleven op de nul staan. Een nederlaag was er tenslotte ook voor Smash 7 tegen Tanaka 8: 3-7. Kees-Jan Koopman won de twee enkelspelen, Riny Potappel I. Sa; men verloren ze echter het dubbel spel. Thijmen den Engelsman bleef zonder punten. De schitterende 9-1 tegen ODT 1 uit Roosendaal biedt de heren van Smash 1 nog een kleine kans op be houd. Zaterdag a.s. moeet er dan wel gewonnen worden van Vice Versa 1 in Oudenbosch om niet rechtstreeks te degraderen. De kans bestaat, dat verdediger Johan Snoep voor dit degradatieduel wordt inge zet. Voor Vice Versa staat er niets meer op het spel. Die ploeg kan pro moveren noch degraderen. Unicum 2 uit Geldrop is vrijwel gedegra deerd, Tios 1 uit Tilburg kan zater dag de titel veroveren. Smash 1 keek al weken uit naar de ontmoeting tegen ODT, waarvan uit met 9-1 werd verloren. Dat verlies kwam mede omdat de ploeg uit Roosendaal toen niet mee wilde werken aan verplaatsing van de wedstrijd naar een andere datum omdat Gabriel Gunter, Christian van 't Hof, Johan Snoep en Ad Ver flage ontbraken. Smash was dus op revanche belust en vanaf het begin speelden Gunter, Anné van Dijke en Van 't Hof supergeconcentreerd. Na een 1-0 voorsprong verloor Van Dij ke met 21-19 in de derde set nipt van Edwin Remijn. Daarna stootte Smash echter door naar een enorme 9-1 overwinning, wat zeer blije ge zichten in Sint-Annaland opleverde. Gunter en Van 't Hof bleven onge slagen en wonnen beiden ook het dubbelspel. Van 't Hof speelde bij zonder sterk en verloor zelfs geen game. Van Dijke won twee keer. Smash heren 2 staat zaterdag thuis voor een loodzware opgave tegen kampioenskandidaat Back Hands 6 uit St. Willebrord. Alleen een ruime zege kan de reserves nog uitzicht bieden op behoud in de vierde klas. De thuiswedstrijden beginnen zater dag a.s. om 14.00 uur in de Welle- vaete. Tegen de avond zullen drie jeugdkampioenen gehuldigd wor den en zal ook het lot van de twee herenteams bekend zijn. Nu de competitie afloopt, traint Smash vanavond al weer voor de laatste keer op donderdag. De speelavon den op dinsdag gaan gewoon door. Programma: Zaterdag 25 novem ber 14.00 u de Wellevaete: Smash 1 meisjes-Vice Versa 2, Smash 3 jon- gens-Belcrum 3, Smash 5 jongens- Witac 3 en Smash 7 jongens-Witac 4. Meisjes 1 kan zaterdag in de Welle vaete dat voorbeeld volgen. Er mag zelfs met 2-8 verloren worden van Vice Versa 2, want er zijn slechts twee punten nodig om te promover en naar het landelijk niveau en dat is een primeur voor de Smash-meisjes. Tegen Never Despair 2 werd met 5- 5 gelijk gespeeld. Het begin was goed met een 4-1 voorsprong, maar daarna gingen drie punten op rij ver loren: 4-4. Anky Vroegop zette haar team weer op voorsprong: 5-4. Toen Diana Heijboer haar laatste wed strijd verloor, was de stand weer ge lijk: 5-5. Dat was 1 punt te weinig om het kampioenschap vorige week al binnen te halen. Diana Heijboer en Leontien van Keulen wonnen in het enkelspel ieder 1 wedstrijd, An ky Vroegop twee. Het dubbelspel was voor Diana en Anky. Ook jongens 3, uitkomend in de tweede klas junioren, kunnen zater dag in de Wellevaete kampioen wor den. Bij het vierde punt is promotie naar de hoogste klas van Brabant een feit. Er mag zelfs met 4-6 verlo ren worden van de nummer laatst, Belcrum 3 uit Breda. Als dat lukt, heeft Smash in de volgende compe titie maar liefst twee teams in de hoogste klas van de junioren. Vol gens Christian van 't Hof moest ook hier te zijner tijd spelen op landelijk niveau haalbaar zijn. Smash 3 speelde afgelopen zaterdag de topper tegen Witac 1, de naaste concurrent, die met 6 punten ach terstand op de tweede plaats stond. De Sint-Annalanders keken al snel tegen een 4-1 achterstand aan, maar namen daarna het heft in handen en kwamen terug tot 4-4, waarna Rem- co Vroegop voor een 4-5 voorsprong zorgde. Arno Bruijnzeel verloor echter de laatste wedstrijd, waardoor de wedstrijd gelijk eindigde: 5-5. De zes punten voorsprong zijn gehand haafd, waardoor het kampioenschap in zicht is. Remco Vroegop won twee keer in het enkelspel en samen met Amo Bruijnzeel het dubbel. Bruijnzeel en Tim Westerlaken won nen ieder 1 enkelspel. De jongens van Smash 1 wonnen met 6-4 van OTTC 1waarvan men uit met dezelfde cijfers had verloren. Merijn v.d. Klooster en Harm West dorp wonnen in het enkelspel ieder twee wedstrijden en samen ook het dubbelspel. Hubert Bruijnzeel won 1 wedstrijd. Smash 2 jongens verloor met 8-2 bij Markiezaat 2. Rudi Hage zette weer twee punten op het bord voor Smash. Andreas Prins en invalster Jantien Vroegop bleven op de nul staan. Hage en Prins verloren het dubbelspel. Smash 5 moest met 4-6 de eer laten aan Pinpongers 1. Esther Bruijnzeel won twee wedstrijden in het enkel spel, maar verloor de dubbel met Judith Gunter, die in het enkelspel Met spandoeken met teksten tegen de komst van Surinamers en de rol van de toenmalige burgemeester J.E. van Boeijen daarin, werden de bezoekers van de hoorzitting in het dorpshuis aan de Poststraat begin september 1975 ontvangen. Programmamaker Paul Ruygrok van de Nederlandse Programma Stich ting (NPS) heeft echter geen enkele Stavenissenaar bereid gevonden om uitvoerig te spreken over die bewo gen periode in de geschiedenis van het dorp. Verschillende direct betrok kenen zijn overleden, maar een aan tal inwoners die toen actief waren bij de handtekeningenactie en de bijeen komst in het dorpshuis aan de Post straat, bleken niet bereid om mee te werken aan de documentaire. Ruyrok heeft echter in de archieven beeld- en geluidsopnamen kunnen vinden van het journaal, het actuali teitenprogramma Brandpunt van de KRO en de Vara radio. En hij maakte op straat enkele interviews in Stave nisse en stapte ook nog even binnen tijdens een spelmiddag in het woon zorgcentrum Elenahof. Verder komt de toenmalige VVD-fractievoorzitter in de Thoolse gemeentraad, M. van Damme uit Sint-Maartensdijk, aan het woord, evenals J. Breddels van het centraal bureau opvang rijksge noten. Andere tijden is in zijn geheel gewijd aan de overkomst van grote aantallen Surinamers naar Nederland in verband met de onafhankelijkheid van die voormalige Nederlandse ko lonie. In 1975 kwamen er per maand bijna 5000 Surinamers naar ons land. Eigenaar Blockinvest uit Rotterdam had de 116 recreatiebungalows in 16 blokken van 4 woningen aan het Centraal bureau aangeboden. Slechts enkele bungalows, waarin zes men sen konden wonen, waren verhuurd. In de geruchtenstroom werd de komst van 500 tot 700 Surinamers genoemd, waarna er een handteke ningactie op touw werd gezet. Daar bij werd de vrees geuit, dat de ge meenschap van Stavenisse (1450 inwoners) sterk ontwricht zou wor den. „Wij willen met nadruk stellen, dat wij niets tegen Surinamers heb ben, maar iedereen die de gemeen schap van Stavenisse enigszins kent, zal moeten erkennen dat een derge lijk aantal alle proporties te buiten gaat. Daar wij van oordeel zijn dat het voorkomen van moeilijkheden beter is dan genezen, doen onderge tekenden op alle verantwoordelijke personen en instanties een dringend beroep om de huisvesting te voorko men", zo stond er in de brief bij de handtekeningenactie, waaraan 525 inwoners meewerkten. In een stampvol dorpshuis reageerde de bevolking van Stavenisse heftig. Een meerderheid van de aanwezigen wilde met 50 tot 100 rijksgenoten nog wel genoegen nemen, maar bij grotere aantallen vreesde men moei lijkheden omdat de Surinamers geen werk hadden ert zich in Stavenisse zouden vervelen. Dhr. Breddels was geschokt en te leurgesteld over het applaus dat som mige opmerkingen kregen. Volgens hem ging het om ingetogen Hindoe stanen, voornamelijk rijstbouwers van het platteland, die naar Stavenis se zouden komen. Breddels vond de hoorzitting ,een beschamende verto ning' en zou de minister van CRM adviseren om geen Surinamers in Stavenisse onder te brengen. Dit tot opluchting van een groot deel van de bevolking, al waren er ook verschil lende inwoners beschaamd over de rigoureuze afwijzing. Met een klei ner aantal rijksgenoten hadden die genoegen willen nemen, maar Block invest wilde de bungalows alleen voor 300 Surinamers verhuren en niet voor minder. Behalve het feit dat er een flinke stroom ouderen - aan gemoedigd door internetmi- nister Roger van Boxtel - het internet op gaat, zijn ook de zorginstellingen steeds vaker op het internet aanwezig. Ook een aantal Thoolse in stellingen zijn op de digitale snelweg te vinden. Zo heeft zorgcentrum Ten An ker zelfs twee plaatsen waar informatie is te vinden. Ten eerste is dat via www.zz.ni, een site over de zorgsector in Zeeland. Op de site is be knopte Informatie te krijgen over diverse zorginstellingen. Met de nadruk op beknopt, want het blijft bij algemene gegevens. Wel wordt (indien mogelijk) doorverwezen naar een andere homepage waarop meer te vinden is. Voor Ten Anker te dat de site van de SVRZ (de stichting waarin onder meer Ten An ker, Maartenshof en De Roze- boom zijn opgenomen). Op www.svrz.nt/anker.htm wordt het één en ander uitgelegd over het zorgcentrum. Welke vormen van zorg er worden geboden, hoeveel bedden er zijn, een blik op de perso nele invulling, de organisatie structuur en ook de missie die het zorgcentrum zich ten doel heeft gesteld, staan ver woord. De Zeeuwse organisatie voor geestelijke gezondheidszorg Emergis heeft ook een eigen site. Op www.emergis.nl is in formatie te vinden over de verschillende diensten die Emergis biedt. Zo is er versla vingszorg, kinder- en jeugd psychiatrie, maatschappelij ke opvang, langdurige zorg en wonen, volwassenzorg en ouderenpsychiatrie. Naast dit overzicht worden ook per ge meente de betreffende a- dressen en telefoonnummers weergegeven. Ziekenhuis Lievensberg, niet Thools, maar wel een plek waar vele Thoienaren be kend mee zijn, heeft wel een eigen internetadres, maar op www.lievensberg.nl staat nog geen homepage. Er wordt echter aan gewerkt, zo blijkt uit de boodschap op het scherm. Nee, het gaat in dit geval niet om een beroemde melkkoe, maar om de nieu we manier waarop particu lieren vanaf vandaag hun eigen .nl-domein aan kun nen vragen. Gezondheidsin stelling zijn bedrijven, vereni gingen of stichtingen en kunnen dus al lang moeite loos een eigen domein clai men. Particulieren moesten het tot nu toe doen met om slachtige namen achter of voor die van een provider. En het internetadres home. rommelnet.nl/users/club/jan neke is niet iets dat je ge makkelijk onthoudt. De stich ting internet domeinregistra tie Nederland (SIDN) besloot onlangs om de domeinen vrij te geven. Vele mensen veerden op. Eindelijk kan het domein klara.nl ge claimd worden door bijvoor beeld Klara de Bont die geen eigen bedrijf, vereni ging of stichting heeft. Maar het liep toch weer even an ders. Het SIDN bepaalde dat er achter de naam van een particulier domein drie cij fers moeten komen, dus zotets als klara123.nl. Die ac tie kwam het SIDN op veel commentaar te staan. Dan heb je nog een soort subdo mein. Het ziet er echter niet naar uit dat SIDN op die be slissing terugkomt. De stich ting geeft als reden op dat er op deze manier veel meer mensen met de naam klara een eigen domein kunnen claimen. Dat is ech ter niet het geval, want nu kan niemand het domein klara.nl krijgen. En zoals va ker gebeurt met namen die al vergeven zijn, kun je altijd zelf een aanvulling beden ken, zoals klaradebont.nl. Op de digitale snelweg is het altijd nog zo geweest dat wie 'eerst komt, eerst maalt'. Maar zoals gezegd, we zullen het er waarschijn lijk mee moeten doen. Wie geïnteresseerd is in een eigen domeinnaam en ei genlijk ook nog gratis (want normaal gesproken betaal je ervoor) kan eens een kijk je nemen op www.freehos- ting.nl. Wie er niet om geeft dat er een smal reclame balkje (werkelijk smal) van Freehosting over de volle breedte bovenaan zijn pa gina komt te staan, krijgt voor niets een eigen do meinnaam met homepage ruimte. Wie niets voelt voor re clame, kan eens surfen langs www.jouwachternaamcom Deze provider registreert een eigen domein (.ni. .com, .org of .net), geeft je er een homepageruimte van 10 mb op, een e-maii- adres en een maximaal da taverkeer van 500 mb per maand op je site (ongeveer 1200 bezoekers). Daar be taal je dan wel 99 gulden per jaar voor. Aardig Is dat deze site alle prijzen ook al in euro's rekent. Verder is er nog www.namezero.com dat gratis een .com-, .net- of .org-domein voor je regis treert vanwaar men doorver wezen wordt naar je eigen lijke homepage. Datzelfde geldt ook voor je e-mail. Zo kan men je toch via een kort adres bereiken. Vorige keer melden we dat niet alle onderdelen van websites altijd even goed werken. Dat geldt ook voor het internetadres zelf. Het gebeurt meer dan eens dat een link uitloopt op die veel hrij e <*1 A.l Sri?HtWCt« YimM€KV)ÏEN TttlWWW T«« Ank*t vwsitvlfeftto vwnwr» vso otsder Bij het cenbucu hsrvn Wa vwptestkits c&sn 61 bsdtteü, «-«ft vwïcrxwsshuu 60 fcsossw, «en owt 56 jppertSMumJen «hSJ IfvTsrt ArtwrK-f-vxtt A: hc»> tU &<.t% cn« Etstest» vw> vwpLx'ï.kvofcjw», tajptttóefe tiMtsbwteKjk nx<4*\sre<H>-.r,, acnv*, vrtjwülfjett Dfc ssrosa rotst «rafctre soaJs, sur., nwjwsijwppejfik losojredte, JyristhsrtjiNs, sr< $s* «olijk*. wtzarguij. 2ij safest» (trvoor Sat So m«tv teroatv* Dit Mn Ywvtjzftvg rvwfe twsste v»j> Aj «ktsrtnj t*;j s^WttevVRJ W53* T«0 ittïsxte iutS*: Wssw «te rosss De pagina van Ten Anker op www.zz.nl Reacties kunt u sturen naar: redactie@eendrachtbode.nl of Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. voorkomende mededeling 'Page not found'. Soms ligt dat aan de eigenaar van de homepage, maar vaak is het ook een gevolg van malheur aan de kant van de hostprovider. Helaas is dat ook bij de site van de Eendrachtbode het geval. Er waren al vaker proble men, maar de laatste tijd is onze homepage niet bereik baar. Provider The Internet Piaza heeft aangegeven niets aan het probleem te kunnen doen. Wij zijn dan ook bezig de overstap te maken naar een andere provider waarbij de home page ook op ons eigen do mein te zien zal zijn. Binnen kort kan men dus volstaan met www.eendrachtbode.nl. En dat is dan meteen een stuk gemakkelijker. Tot zo lang zullen onze website-bezoe kers even geduld moeten hebben. Niet iedereen is enthousiast over de digitate snelweg. Behalve groeperingen die om principiële redenen in ternet afkeuren, zijn er soms ook heel onverwachte mo tieven. De Bomenstichting vindt dat internet ten koste gaat van bomen. Dat heeft niets met papiergebruik van doen, maar wel met de aanleg van glasvezelkabels. Die worden ingegraven en daarvoor worden sleuven gegraven. Die sleuven wor den dwars door in de weg liggende boomwortels aan gebracht en daardoor lijden de bomen schade. Schim mel- en parasietenpiagen krijgen vat op de kwijnende bomen waardoor sneller houtrot optreedt en er ge vaar voor omvallen is. De stichting (die overigens wel een website heeft) wil daar om dat er gebruik gemaakt wordt van 'sleufioze' tech nieken om de glasvezelka bels onder de grond te krij gen. Wie meer wil weten over deze stichting, kan dus op hun website terecht: www.bomenstichting.nl. C7 •*V? In de eerste klas worden de leerlin gen al gesplitst op niveau. Dat ge beurt op grond van het advies van de basisschool. Bij het eerste rap port wordt gekeken of de plaatsing juist was. Zoniet dan vindt her schikking plaats. In het tweede jaar krijgen de leerlingen beroepenvoor- lichting en moeten ze een keus ma ken voor een vakrichting; een prak tisch gerichte of theoretisch gerichte leerweg. De omschakeling kost volgens Spaapen veel voorbereiding. „De docenten werken er dit moment hard aan en moeten er vaak de deur voor uit om te overleggen met de docenten van de vestigingen in Bergen op Zoom en Hoogerheide." Om aan de vraag uit het bedrijfsle ven naar schoolverlaters te voldoen, zullen bedrijfsorganisaties zich na drukkelijker presenteren op het Schelde college, zo zei Spaapen na afloop. De bouw (SSBB, stichting samenwerkende bouwbedrijven uit Bergen op Zoom), de metaalnijver heid en de motorvoertuigen (Inova) zullen present zijn tijdens de open dag op vrijdag 9 februari. De ouders kozen drie nieuwe leden voor de oudercommissie. Die be staat uit vertegenwoordigers uit elke woonkern, plus twee vertegenwoor digers van de school. Voorzitter A.M. Elenbaas uit Stavenisse, W. Giljam en K. Keur uit Sint-Anna land waren aftredend. Er waren vier kandidaten (een uit Stavenisse en drie uit Sint-Annaland) waarvoor schriftelijk gestemd moest worden. Van de 61 stemgerechtigden kozen 60 voor mevr. J.C. Lindhout als op volger van Elenbaas. A. Rijnberg kreeg 57 stemmen en volgt Keur op, J.S. Rijnberg kreeg 52 stemmen en volgt Giljam op. De andere kandi daat J.A. van der Leur kreeg 7 stem men. Elenbaas nam na zeven jaar af scheid van de oudercommissie. Hij volgde R van Hemert op en was vanaf zijn verkiezing voorzitter. Spaapen bedankte hem voor de in zet. Ze noemde het een hele goede prestatie om de commissie te lei den, de jaarlijkse ouderavond te verzorgen en de commissie te verte-1 genwoordigen bij de open dagen en de diploma-uitreiking. Voor zijn in zet kreeg hij een cadeaubon en bloemen. De oudercommissie wijst zelf een nieuwe voorzitter aan. Elenbaas zei dat hij het werk met plezier had ge daan en prettig had samengewerkt met de andere leden van de com missie en de school. Na de pauze lichtte H. Prins in het kort toe wat het arbeidsbureau (nu het centrum voor werk en inkomen) zoal doet. In de uitnodiging aan de ouders werd het onderwerp toege licht: 'Wat kan het centrum beteke nen nu en in de toekomst voor uw zoon of dochter. In welke mate zijn diploma's van belang bij het vinden van een baan.' Mevrouw Prins beperkte haar praat je echter tot enkele hoofdlijnen. Er zijn volgens haar op dit ogenblik veel vacatures en weinig werkzoe-» kenden. „Werkgevers eisen veel van werkzoekenden. Voor jongeren is het heel belangrijk dat ze een oplei ding hebben genoten." Vooral de bouwnijverheid zit volgens haar om arbeidskrachten te springen. Wat betreft het aantal schoolverla-, ters dat geen werk kan vinden, zet ze dat daarvan (landelijk gezien) een kwart alleen basisonderwijs heeft gehad of een onvoltooide voorbereidende beroepsopleiding (vbo) heeft gevolgd. Tien tot veer tien procent heeft de vbo-school zelfs afgebroken. Ook deze cijfers zijn landelijk. Voor Tholen liggerj die cijfers lager, aldus Prins. Haar advies? „Probeer probleem-^ kinderen op school te houden zodat ze hun opleiding afmaken en laai uw kinderen doorleren." Vanwege haar korte uiteenzetting en omdat er geen vragen waren voor de rondvraag was de ouder avond al even over half negen afge lopen, terwijl de sluiting rond tiea uur was voorzien. Ongebruikelijke klanken stegen za terdagavond op uit de Hervormde kerk van Oud-Vossemeer. Het NOG ensemble speelde het octet van F. Schubert in FD803 en het oc tet van J. Francaix in de stemmige ambiance. De musici waren vol lof over de plaats van de uitvoering, vooral over de akoestiek. Maar ook het dichtbij het publiek spelen werd als zeer aangenaam ervaren. Dat spel vond dan ook grote weer klank bij de toehoorders, die zich niet onbetuigd lieten. Het enthousiasme van de orkestleden, allen behorend tot de top van het jon ge talent in ons land, was enorm. Ze speelden met veel overgave en luister den nauwgezet naar elkaar. Het uit zes delen bestaande werk van Franz Schubert werd fraai vertolkt. Met name de langzame delen - het Andante con Variazione en het An dante molto Allegro - waren prachtig van klankkleur, met subtiel aange brachte fraseringen in de solopartijen. Muziek van Schubert, ook al betrof het hier dan een zelden uitgevoerd werk, klinkt de muziekliefhebber ver-! trouwd in de oren. Voor het na de pauze gespeelde octet van Francaix was dit anders. Deze 20e eeuwse muziek, opgedragen aan de nagedachtenis van Schubertmag dan niet in het ultramoderne idioom! geschreven zijn, het is onmiskenbaar eigentijdse muziek. Het duurde dan. ook even eer de zaal zich gewonnen; gaf. De overgave waarmee het NOG ensemble ook dit werk speelde, gaf uiteindelijk de doorslag. Gymnastiekvereniging Olympia uit Tholen heeft opnieuw goede resul taten geboekt op een wedstrijd. Als enige Thoolse ploeg deed Olympia mee aan de springwedstrijden van Zuidwest-Nederland die werden georganiseerd door UDI Bergen op Zoom in samenwerking met de werkgroep springen van de regio. Aan de wedstrijd deden verenigin gen uit Brabant en Zeeland mee. Olympia kwam uit in diverse disci plines en van de zeven groepen die meededen, vielen er zes in de prij zen. 's Morgens moesten er vier groepen op de wedstrijdvloer aantreden. Hierbij behaalden twee groepen een eerste en één groep de tweede, plaats. Op de lange mat werden de dames van Olympia op niveau C overtuigend eerste met een voor sprong van 1,2 punten op de num mer twee. Ook verrassend was het resultaat van de damesploeg die op landelijk A-niveau opereert. Op het- onderdeel minitrampoline plaatsten zij zich twee weken geleden al voor de NK-finale en ook nu lieten ze andere verenigingen achter zich eij werden eerste. De B-dames pakten op de lange- mat de tweede plaats en dat was ook boven verwachting, 's Mid dags moesten er drie groepen van Olympia op de wedstrijdvloer aan treden. De dames C pakten de eer ste prijs op het onderdeel mini- trampoline. De meisjes van tien tot zestien jaar werden tweede op dit onderdeel en derde op de lange mat. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15