Bewoners komen massaal naar inloopavond Molenhoek Kritiek provincie bedreigt Vroonstede eegenomeii Donkere Gemaalweg gevaarlijk voor voetgangers Competitie snert maken 525 jaar St.-Annaland Alles wat nog goedkoper kan, is nu meegenomen' Milieuplan trekt 23 organisaties Trailer van Zeelanddebat in smalstad TUIN- EN SERREMEUBELEN Op zoek naar een origineel en uniek decembercadeau? Poortconstructie en visuele drempels Donderdag 16 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Welig tierend onkruid, verzakte stoepen, geen straat naambordjes, ondeugdelijke riolering. Eindelijk komt er een eind aan in Molenhoek in Tholen. De gemeente be gint volgende week met het maken van boomgaten voor knotwilg, sierpeer en els. Ingrijpender is het verbeteren van een gedeelte van de riolering in het voorjaar. Er komt een speelplaatsje en de straatnaambordjes zijn onderweg. Bewoners lieten zich maandagavond uitvoerig voorlich ten over de plannen van de gemeente in Meulvliet. De op komst was, met ongeveer vijftig bewoners, groot. Hoeve Buitenzorg Kritiek op grit Tijdens kerstmarkt in de veiling Parkeerverbod Fietsenstalling Promsconcert KUNSTSTOF - TEAK - ALUMINIUM Wouts Co. tuinmeubelen Terwijl aannemer Van Dijck Petit is begonnen met de mingsplan door b. en w. worden be- aan haar neus voorbij zien gaan. Het aanleg van het busstation aan de Bierensstraat in Sint- ^roken; Gaat de PPC echter "iet ak" ka^ci aanbesteed voor 357.000 Annaland, hangen er donkere wolken boven de ontwik- tuatie, die op dat moment dient te gemig procent, de gemeente hoeft keling van de nieuwe woonwijk Vroonstede. De provin- worden bezien, zo schrijft het colle- zelf maar tien procent bij te leggen. ciale planologische commissie (ppc) heeft namelijk ,zeer §e in de bestuursrapportage. Een gedeelte van de sloot langs de kritische opmerkingen opmerkingen gemaakt over het FietsenstaUine het perceel dat dit jaar nog werd be- voorontwerp-bestemmingsplan, ZO schrijven b. en W. in 6 werkt door de maatschap Moerland de recente bestuursrapportage. Wethouder W.C. van Kempen ver- kon worden voorzien van riolering. Koop of best-el nu de videoband(en) rond de viering van 525-jaar Sint-Annalandl 525JMR SlntAimaW 2000 Setallands Spektakel f39,95 Viering 525-jaar Sint-Annaland f 4*4,95 Graag bestel ik 'de volgende videobanden: Gezocht Standhouders voor kerstmarkt te Sint-Annaland (ondernemers, verenigingen en particulieren op 15 en 16 december Advertentie I.M. Tholense Boys Geduld ren diverse plaatsen, maar van het sportveld weet ik niets van. Wij wachten af. Als we dit geweten had den, was onze kantine recent niet zo uitgebreid, want daar is enorm veel energie en tijd in gestoken. Er hangt dan ook een prijskaartje aan eventu ele verplaatsing. De gemeente weet wat er teruggebouwd moet worden. Als we elders hetzelfde kunnen ver wezenlijken, kan erover gesproken worden." Tholense Boys vroeg enkele jaren geleden bij de gemeente om een extra sportveld. B. en w. wezen daarvoor Ambtenaar H. Jobse (links vooraanlegde aan bewoners uit welke bomen en struiken er geplant worden in Molenhoek. Aan drie tafels werd door ambtena ren tekst en uitleg gegeven van het plan dat al in 1995 door de raad was vastgesteld. Ook wethouder K.A. Heijboer stond bewoners te woord. De gemeente kan nu de hele wijk aanpakken nadat overeenstemming is bereikt met projectontwikkelaar Flipse die Molenhoek I bouwde. Over de afwerking door de bouwer van de straten en paden was veel kri tiek. En dat galmde nog na op de in loopavond. Sommige bewoners zei den dat ze al drie jaar hebben moeten wachten voordat de proble men worden aangepakt. De wijk is op één perceel na volgebouwd. De gemeente wil nu in één keer de wijk (inclusief het project van Flipse) on der handen nemen. Ambtenaar H. Jopse legde uit dat er aan één zijde van Watermolen sier peer (pyrus) wordt aangeplant. Langs het water van Windmolen ko men knotwilgen, op het talud - tot aan de waterlijn - parkrozen. In de zuidwestelijk punt van de wijk ko men vier elzebomen te staan. Alle plantsoenen zullen worden geëgali seerd en gespit. Ook komt er een speeltuintje bij Rosmolen. Het is bedoeld voor kin deren van 3 tot 6 jaar. Er komt een paardenwip, een olifantenglijbaan, een veerwipje en een hooiberg (speeltoestel). Het wordt aan de wa terkant afgezet met heesters (gledit- sia), bodembedekkers en enkele bo men (malus, prunus en pyrus). Een van de bewoners leverde een ver zoek in van zijn zoon voor een half- pipe (skeelerbaan) en een tafeltenni stafel, maar Jopse legde uit dat het terreintje voor jonge kinderen is be doeld. Voor de oudere jeugd komt er aan de Jonkheer van Vredenburchlaan, op het perceel van de voormalige hoeve Buitenzorg, een speelterrein voor de wat oudere jeugd. Op de paadjes die van en naar de speelplaats leiden, was kritiek omdat ze uitkomen op een parkeerstrook waardoor kinde ren mogelijk tussen de auto's de weg op lopen. Ook werd er voorge steld het aantal parkeerplaatsen te vergroten. En om van langsparkeer- vakken, kopsparkeervakken te ma ken. Dat stuitte bij anderen weer op bezwaren; het zou het gevaarlijker maken voor met name kinderen. Ook werd er gewezen op het feit dat er aan het eind van Watermolen (aan de zuidwestkant) geen mogelijkheid is voor auto's om te keren. Sommige bewoners vroegen om de watergang tussen Buitenzorg en Molenhoek van afrastering te voor zien. Maar de gemeente voelt daar niet voor. „Aan de andere zijde van de watergang is dat wel gedaan, maar na een maand waren er al ga ten in geknipt door de oudere jeugd die daar willen vissen," vertelde ambtenaar W.E. van Vossen aan een van de moeders. „Een hek is ook ge vaarlijk omdat kinderen eroverheen klimmen en dan kun je er heel moei lijk bij komen." De gemeente moet de strook ook vrij houden voor het waterschap die on derhoud moet plegen aan het talud en de sloot. Er komt ook geen beplan ting. Ook was er kritiek op het grit op het voetpad (waardoor kinderen er niet konden skeeleren). Maar volgens de gemeente is het aanbrengen van zo'n laag noodzakelijk. Ook op andere plaatsen in Tholen is dat gebeurd. Aandacht werd er ook gevraagd voor de Gemaalweg. Die is slecht verlicht, zo stelden verschillende bewoners. Voor voetgangers die er hun hond uit laten, is de weg zelfs gevaarlijk. Ook de aansluiting van de wijk op de Ge maalweg werd door sommigen ge noemd als een gevaarlijk punt. Daar een plateau aanleggen, zou volgens Van Vossen de problemen vergroten omdat er dan een flink hoogteverschil moet worden overbrugd. Een bewoner van Windmolen maakte bezwaar tegen de poortconstructie die op de Gemaalweg verrijst (zoals op de Molcnvlietsedijk). Hij betreurde het dat ze nu tegen blauwe palen aan moesten kijken. Ook was er een vraag over de trottoirband bij het voetpad voor pand 33. Wie maakt de lekkerste snert? Bas de Man, Kees Slager, Henk van Maaren, Maurice de Coninck, Eric Troost of Toon Slager. Het comité 525 jaar Sint-Annaland heeft de eerste Thoolse snertcompetitie zater dag 16 december op het menu gezet van de kerstmarkt in de veiling. Het oordeel over de lekkerste snert wordt gegeven door de fijnproevers Gerda Havertong (Sesamstraat), nationaal kampioen soepmaken Yvonne v.d. Wegen en Dave van den Donk, kok van de Rotterdamse snerttram. Als deskundigen zijn tevens commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder en de Thoolse burgemeester W. Nuis uitgenodigd. Van de 33 organisaties die b. en w. van Tholen hebben benaderd of zij willen meedoen aan de ontwikkeling van het milieubeleidsplan doen er 23 organisaties daadwerkelijk mee. De Algemene Inspectie Dienst AID en de gemeente Steenbergen zullen al leen bij enkele onderwerpen een bij drage leveren. Verder hebben nog twee inwoners hun medewerking toegezegd in het kader van de burger participatie: mevr. L. de Hond en ir. W. Mol, beiden uit Tholen. Ze zijn alle twee werkzaam in de milieusec tor: de eerste bij de gemeente Baren- VERVOLG VAN VOORPAGINA VERVOLG VAN VOORPAGINA Voor de plaatsbepaling van de snel heidsremmers is gekeken naar de ongevallenconcentraties. Deze con centreren zich bij de uitrit van Bou- man-Potter/grens bebouwde kom, het kruispunt met het bedrijventer rein, de bocht bij Budelpack, ter hoogte van garage De Graaf en ter hoogte van aardappelhandel Bijl. Dit beeld komt volgens b. en w. aar dig overeen met de onveiligheidsbe leving van de weggebruiker. Ter hoogte van Bouman-Potter komt een poortconstructie zoals die op de Molenvlietsedijk in Tholen is ver wezenlijkt. De rijbaan zal versmald worden tot 4 meter. Tussen de ver smalling komt een visuele drempel - dus niet verhoogd - in de vorm van straatklinkers, die het asfalt onder breken. Waarschuwingsborden en verlichting moeten ervoor zorgen dat automobilisten hun snelheid ma tigen. Verder komt er een visuele maatre gel ter hoogte van de kruising met het industrieterrein in de vorm van belijning. Daar er onderhandelingen zijn met Budelpack voor een par keerplaats aan de overkant van de Paasdijkweg is er rekening gehou den met een eventuele oversteek plaats, maar die wordt nu nog niet aangelegd. Met de wegversmallingen in de vorm van de Vialis dynamische drempels vervult de gemeente Tho len een voortrekkersrol. De leveran cier verwacht er veel publiciteit van in Zeeland, de provincie die de duurzaam veilig-impuls met kracht drecht en de tweede bij het adviesbu reau DHV. Op de startbijeenkomst in de Wellevaete waren vijftien deelne mers aanwezig. Het college vindt het opkomstpercentage van 65 redelijk hoog. Het MKB Zeeland heeft zich afgemeld omdat die organisatie geen leden heeft in de gemeente Tholen. In januari kunnen de inhoudelijke be sprekingen met groepen deelnemers beginnen. Naast dit externe traject, is er nog een intern milieutraject voor gemeente-ambtenaren en een traject voor b. en w. en de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling. Voor de inventarisatie van de milieuwensen bij het personeel wordt schriftelijk gewerkt, voor de bestuurders worden dit jaar nog gesprekken gevoerd. uitdraagt. Deze drempels komen tussen de poortconstructie bij Bou man-Potter en de rotonde bij aard appelhandel Bijl. Daar de motorrij der in verband met de twee wielen de zwakste schakel is in het gemo toriseerd verkeer, zal het systeem zodanig ingesteld worden, dat mo toren niet gesignaleerd worden. Door de drempels moet de snelheid teruggebracht worden. Er wordt ook een parkeerverbod in gesteld op de Paasdijkweg. Dit als antwoord op ongevallen met gepar keerde voertuigen aan de kant van de weg ter hoogte van Budelpack, De Graaf en Bijl. Naar aanleiding van overleg met het politieverkeers- instituut wordt een zone ingesteld, waarbij aan beide kanten van de weg niet meer geparkeerd mag wor den. De borden behoeven slechts aan één kant worden geplaatst. Dit betekent minder horizonvervuiling van borden en daardoor een fraaier straatbeeld, aldus b. en w. Werkzaamheden voor de twee nieu we drempels vergen nog 67.500 gulden van de gemeente. De poort constructie kost 48 mille, de maat regelen bij de splitsing met het be drijventerrein en de bebording elk 5000 gulden. Totaal gaat het dan om 125.500 gulden, inclusief btw en voorbereiding en toezicht van der den. De plannen worden maandagavond ter kennis gebracht van de raads commissie gemeentelijke ontwikke ling. De inspecteur van de ruimtelijke or dening vindt, dat er eerst aan de kant van de bestaande bebouwing aan de Bierensstraat met de dorpsuitbrei ding moet worden begonnen in plaats van aan de kant van de Zoet- waterweg. „Dat is vervelend, want zoiets werkt weer vertragend", zegt hoofd gemeentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte. De gemeente Tholen is al vanaf 1994 met de uitbreiding van Sint- Annaland tegenover de sportvelden bezig. Eepst was het inderdaad de bedoeling aan de kant van de be staande bebouwing te beginnen, aansluitend op en achter de schuur van P. Snoep. Bij nader inzien lieten b. en w. het stedebouwkundig ad viesbureau RBOI echter een plan maken om aan de kant van de Zoet- waterweg met de dorpsuitbreiding te beginnen. Aan die kant was de grond al in handen van de gemeente. En het waterschap Zeeuwse Eilan den verlangde voor het plan speci fieke maatregelen voor de water huishouding, die juist op de percelen tegenover de sportvelden gepland waren. Die argumenten heeft het college ook nu weer aangevoerd in een brief aan de ppc, waarin duidelijk wordt gemaakt, dat b. en w. plan Vroonste de willen uitvoeren, zoals gepland. Indien de ppc met deze argumenta tie instemt, kan naar verwachting in december het ontwerp-bestem- mingsplan door b. en w. worden be sproken. Gaat de ppc echter niet ak koord, dan ontstaat er een andere si tuatie, die op dat moment dient te worden bezien, zo schrijft het colle ge in de bestuursrapportage. Wethouder W.C. van Kempen ver klaarde in een optimistische bui voor omroep Zeeland, dat over een halfjaar met de bouw van de nieuwe woonwijk zou worden begonnen. Het bestemmingsplan moet de pro cedure echter nog doorlopen van be handeling in de raadscommissie ge meentelijke ontwikkeling, ter visie legging voor belanghebbenden, be handeling van eventuele bezwaren en tenslotte de vaststelling door de gemeentraad. Vroonstede is wat wa terhuishouding en duurzame bouw (o.a. zonne-energie) betreft een voorbeeldproject voor de gemeente Tholen. Inmiddels is wel met de aanleg van het busstation begonnen, want an ders zou de gemeente de royale sub sidie van het rijk per 31 december aan haar neus voorbij zien gaan. Het karwei is aanbesteed voor 357.000 gulden. Het rijk betaalt daarvan ne gentig procent, de gemeente hoeft zelf maar tien procent bij te leggen. Een gedeelte van de sloot langs de Bierensstraat is gedempt, waardoor het perceel dat dit jaar nog werd be werkt door de maatschap Moerland kon worden voorzien van riolering. Het busstation, dat de halte bij de Wellevaete gaat vervangen, vormt tegelijk de ontsluitingsweg van de toekomstige woonwijk Vroonstede. Omdat het de enige bushalte in Sint- Annaland is, komt er een fietsenstal ling bij om de bereikbaarheid voor inwoners aan de andere kant van het dorp te vergemakkelijken. Ter hoog te van het busstation wordt in de Bierensstraat een slinger aangelegd om de snelheid van het doorgaand verkeer te remmen. Deze week wordt begonnen met de bestrating. Na een halfjaar zetting, volgt de de finitieve aanleg. De Bierensstraat zal voor het doorgaande verkeer rich ting Stavenisse en Sint-Maartensdijf nog zo'n drie weken afgesloten blij ven. Sinds enkele maanden toert een truck van het provinciaal bestuur door Zeeland. De provincie wil weten wat er onder de inwoners leeft, zodat de bestuurders voor de toekomst keuzes kunnen maken en knopen doorhakken. Er is een Zee landdebat opgezet rond vier hoofd thema's: milieu en economie, stad en platteland, zoet en zout water, bestuur en organisatie. Statenleden gaan de provincie in om te praten en te luisteren. Vrijdagmiddag tus sen twaalf en vier uur zijn ze met de wagen op de Markt in Sint- Het comité 525 heeft voor iedere kok een ereprijs beschikbaar, maar de allerbeste snertkok krijgt de gi- ga-super-snertbokaal en mag bo vendien naar de populaire Rotter damse snerttram. De kerstmarkt begint vrijdagavond 15 december al van 18.00-22.00 uur en wordt zater dag vervolgd van 10.00-16.00 uur. Zaterdagavond van acht tot elf uur geeft Accelerando in de veiling tot besluit een promsconcert, een men geling van populaire en klassieke muziek. „Het is keihard werken voor deze slotactiviteiten, maar we willen nog even vlammen", zegt Jack West dorp van het comité 525 jaar Sint- Annaland. „We willen net zo goed voor de dag komen als tijdens de eerste week van juli." De kerstmarkt telt 50 kramen. „Het wordt geen braderie of een beurs, maar een aanbod van kerstgerela- teerde artikelen van zowel vereni gingen, plaatselijke middenstanders en anderen", legt Westdorp uit. Een bloemist die kerststukjes maakt, een quiltclub die demonstraties geeft, een slijter die glühwijn laat proe ven, e.d. Met sneeuw, houtsnippers, blokhutten, een levende kerststal moet de markt een goede sfeer uit stralen. Voor de veiling komt er een 13 meter hoge kerstboom, vol met lichtjes. „Het is een ideale hal voor een kerstmarkt, gigantisch groot, maar met de aankleding zorgen we toch voor een echte kerststemming. Verschillende muziekgroepjes leve ren daar ook een bijdrage aan", zegt Westdorp. Het saxofoonkwartet van Accele-- rando werkt aan de kerstmarkt mee, de slagwerkgroep Santola uit Ber gen op Zoom, ensemble GoedKoper uit Bergen op Zoom, koperensem ble Brave Jongens uit Bergen op Zoom en Prim Rose uit Goes. Naast traditionele kerstmuziek zijn ook Is raëlische, Ierse, Franse en Brazili aanse nummers te horen. Daarmee wordt alvast een voor proefje genomen op het promscon cert dat Accelerando zaterdagavond geeft. Maximaal kunnen hier 1100 bezoekers terecht. Er wordt een tri bune gebouwd met ruim 300 zit- Maartensdijk. Daar zijn dan ook de Thoolse statenleden Van de Merbel en (vanaf 2 uur) mevr. Polderman aanwezig. Inwoners kunnen er van gedachten wisselen, informatie kranten krijgen en via de computer vragen beantwoorden. Dat laatste kan ook via de speciale internetsite www.Zeelanddebat.nl, waarop te vens actuele informatie te vinden is. Naast het publieksdebat gaat de provincie gesprekken aan met on dernemers en gemeente- en water schapsbestuurders. Ook regiode batten, discussies met jongeren en een conferentie over de deltawate ren - op 8 december in Vlissingen - staan op het programma. De in breng van de Zeeuwen wordt door provinciale staten meegenomen bij het vaststellen van de nota Strategi sche Visie. plaatsen. Bij een promsconcert is staan gebruikelijk, want klappen, deinen en zelfs een polonaise is dan toegestaan. „We brengen muziek met een lage drempel die iedereen leuk vindt, populair en klassiek", geeft Westdorp aan. Op een groot podium staat achter Accelerando het 80 leden tellende provinciaal koor A58 uit Rilland, gespeciali seerd in musicals. Het vorig jaar op gerichte koor met veel jeugdige le den, onder wie Maja Westdorp uit Sint-Annaland, geeft sinds een half jaar uitvoeringen. Op een concours werd onlangs een vierde plaats be haald. Gymnastiekvereniging WIK geeft met jazzdansers medewerking aan het concert, evenals Kaatje, Co- ba en Wantje, de drie gezusters uit het Setallands spektakel. In de vei ling komen ze echter met een nieuw, verrassend couplet. Er zal tijdens het promsconcert nog meer muziek uit het spektakel te horen zijn, o.a. uit de kermisscène en de Setallandse hymne. De proms zijn echter afkomstig uit Engeland en daarom verzorgt Kees van Broekho ven met bolhoed en paraplu de pre sentatie en 'Land of hope and glory' zal ook te horen zijn. Naast het koor A58 zingt ook Jeanine Pleune nog samen met Accelerando. Als toe gangsbewijs krijgt men geen kaart je, maar een lampje (blauwe voor de tribune en gele voor de staanplaat sen) dat tijdens het concert gebruikt kan worden ter verhoging van de sfeer. Het programma is in twee de len van elk een uur gesplitst met daar tussendoor een pauze van een uur. Voor de drankjes en hapjes is een groot terras beschikbaar in de veilinghal. Voor het comité 525 jaar Sint-An naland betekent de kerstmarkt en het promsconcert de afsluiting van de activiteiten. „Wat ons betreft, is het een éénmalig iets, maar een an der kan de kerstmarkt in 2001 op pakken", aldus Jack Westdorp. Ten aanzien van het promsconcert sluit Accelerando ook de rij. Euterpe had de primeur in Sint-Maartensdijk, Concordia Sint-Philipsland geeft vrijdagavond 15 december een promsconcert met een plaatselijk gelegenheidskoor en zaterdagavond 16 december vormt Accelerando de finale van dit feestelijke muziekjaar. 1000 ms showroom Hele jaar geopend Vakkundig advies Alle bekende merken op voorraad Gratis thuisbezorgen binnen 15 km. Grote collectie houten-, kunststof-, en serremeubelen OPENINGSTIJDEN: ma 13.00-18.00 u. di t/m do 9.00-18.00 u. Vr (koopavond) 9.00-21.00 U. za 9.00-17.00 u. Parallelweg 42 (achterzijde station) Bergen op Zoom, tel. 0164-241662 Bezoek onze website www.wouts-tuinmeubelen-bergen op zoon Advertentie I.M. Medewerkers van aannemer Van Dijck Petit en kraanmachinist Elenbaas bezig met de aanleg van het busstation in de toekomstige woonwijk Vroonstede aan de Bierensstraat te Sint-Annaland. A lil li ii i i -i koord, dan ontstaat er een andere si- gulden. Het nik betaalt daarvan ne- Bierensstraat is gedempt, waardoor Twee uur \ang genieten van de voorbereidingen en de voiledige uit voering van een uniek openluchtspel Ruim drie uur prachtige beelden van alle activiteiten (met kort fragment van Setallands Spektakel) inclusief beelden van het Sint-Annaland van vroeger en nu. beide banden zijn te koop via boekhandel Heijboer, Ring 66, 4-697EP Sint-Annaland. Door het inleveren van onderstaande bon reserveren wij de band(en) voor u. i i i Setallands Spektakel 39,95 aantal exemplaren: i i Viering 525jaar Sint-Annaland f 4-4,95 aantal exemplaren: 1 Naam: 1 I I Adres: 1 i Postcode en woonplaats: J Telefoonnummer: Inleveren/versturen: Comité Sint-Annaland525/2000 p/a Voorstraat 42,4697 EL Sint-Annaland j V Meer informatie? Se! met O16&-053229 „Je haalt een fikse publiekstrekker weg", vindt ook raadslid Van den Donker. „Als het gemeentehuis daar zijn functie verliest, heb je nog een mooie Markt, maar daar komt dan geen hond meer. Er moet dus een op lossing komen voor Sint-Maartens dijk als het gemeentehuis in Tholen wordt gebouwd, anders bloedt de smalstad dood. Om dat dorp leef baarheid te houden en te zorgen dat de middenstand er een boterham kan blijven verdienen, is er een recreatie ve impuls nodig. Sint-Maartensdijk moet compensatie krijgen voor het verlies van het gemeentehuis", aldus het D66-raadslid. Van der Linden zegt bij het adviesbu reau een pleidooi te hebben gehou den voor onderzoek naar de ge bruiksmogelijkheden van de bestaande historische gebouwen: het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk, maar ook het stadhuis in Tholen en de daarmee verbonden Gasthuiska pel. Bovendien wil de PvdA een stu die naar het elders onderbrengen van het gemeente-archief. De voorkeur van Van den Donker voor het bedrijventerrein Welgelegen tegenover Van der Harst staat nog steeds overeind. „Het bedrijfsleven heeft daar ook grote belangstelling voor, dus die belangen moet je zeker afwegen. Iedereen komt langs Tho len, terwijl Sint-Maartensdijk moei lijker bereikbaar is. En al komen de meesten per auto naar het gemeente huis, bereikbaarheid via openbaar vervoer dient er gewoon te zijn!" De sportvelden als bouwplaats voor het nieuwe gemeentehuis vindt Van den Donker wel een gunstige plaats. „Je zit dan niet met dure bouwgrond en alles wat goedkoper kan, dat is meegenomen. Er is nu met dure wo ningbouwgrond gerekend. Een ander voordeel is, dat je de bestaande par keerplaatsen dubbel kunt benutten. Er is natuurlijk wel overleg met de voetbalvereniging nodig. Er is pas een nieuwe kantine gebouwd en er staat ook een tribune. Tholense Boys moet voldoende schadeloos gesteld worden", aldus het D66-raadslid. Waarnemend-voorzitter P. van der Vlies reageert verrast op verhalen dat het gemeentehuis eventueel op de sportvelden zou komen. „Er circule- wachten af. Als we dit geweten had den, was onze kantine recent niet zo uitgebreid, want daar is enorm veel energie en tijd in gestoken. Er hangt dan ook een prijskaartje aan eventu ele verplaatsing. De gemeente weet wat er teruggebouwd moet worden. Als we elders hetzelfde kunnen ver wezenlijken, kan erover gesproken worden." Tholense Boys vroeg enkele jaren geleden bij de gemeente om een extra sportveld. B. en w. wezen daarvoor een perceel achter Meulvliet aan, maar daar was Tholense Boys niet gelukkig mee omdat het te ver van de kleedaccommodatie lag. De club had liever een perceel naast de twee hoofdvelden, maar die grond was voor plan Stadszicht bestemd. „Door een lichte terugloop in ledental is de noodzaak verminderd, maar de vraag naar een extra veld kan toch weer ko men", zegt Van der Vlies. Volgens een gemeentewoordvoerder zou er sprake zijn van .kapitaalver nietiging' wanneer de sportvelden - en daarbij ook de tennisaccommoda- tie - zouden moeten wijken voor het gemeentehuis. De aanleg van nieuwe voetbalvelden en tennisbanen zou .gigantisch veel tijdverlies' opleveren voor het gemeentehuis, dat in 2004 klaar moet zijn. Het CDA en de ChristenUnie zeggen niet de vrijheid te hebben om hun voorkeuren over het nieuwe gemeen tehuis kenbaar te maken. „Er is best over een plaats gesproken", zegt M.A. van Beek, „maar dat kan ik nog niet naar buiten brengen. Het is ook geen lichtvaardige kwestie. Er zijn diverse plaatsen open en daaruit moet de best mogelijke bouwplaats geko zen worden. Wij hebben echter de wijsheid niet in pacht. We moeten ge duld hebben en het rapport afwach ten", aldus de CDA-fractievoorzitter. P. van Belzen spreekt over ,een oriën terend en vertrouwelijk gesprek' met het onderzoeksbureau. „De menin gen zijn gepeild over de functionali teit van het nieuwe gemeentehuis, maar wij willen nog even met onze ideëen daarover wachten. We hebben wel aangedrongen op spoed, maar dat hebben alle fracties gedaan", zegt de fractievoorzitter van de Christen- Unie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 7