Doelpuntloos gelijkspel helpt SPS noch Stavenisse verder Tholense Boys simpel langs zwak Yerseke Vosmeer verliest van Welberg in blessuretijd WHS viert feest na zege op concurrent Niels Hage beslist duel Imabo adviseert Vriens-De Schelde als uw 1 imabo i i D li m B B 13 li 1 B B B B D 0 B Donderdag 9 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Johan Sulkers hoopt in derby tegen Smerdiek meer te laten zien Met een klinkende 0-4 overwinning op Yerseke verliet Tholense Boys za terdag het sportpark in Yerseke. Een belangrijke zege voor de aansluiting met de middenmoot en een bevestiging van de stijgen de lijn die de Thoolse tweedeklasser in de laatste weken toont. „Maar het is nog steeds niet optimaal. Het moet echt nog beter", concludeert trainer Leen- dert Geelhoed. Trainer Geelhoed gematigd positief Groenewegen trefzeker De blessuretijd werd Vos meer fataal in het treffen tegen Welberg. Uit een vrije trap van de Braban ders verdween de bal in het overvolle strafschopge bied onderdoor de opsprin gende doelman John Aar- noudse in het net: 2-3 en voor het derde jaar op rij had Vosmeer in het thuis duel tegen de hekkenslui ter het nakijken. Noad verliest wedstrijd en speler „Een prachtige overwinning en een sportief succes." Dat zei WHS-voorzitter Sander Westdorp Mzn. zaterdag avond na de 2-0 overwinning tegen naaste concurrent Zwaluwe tijdens de uitreiking van de zilveren schoen aan Patrick Ketting. De topscorer van het vorig seizoen in Zeeland en West-Brabant bevestigde in Sint-Annaland zijn faam door beide treffers voor zijn rekening te ne men. Noad bleek na het succes tegen WHS niet opge wassen tegen The Gunners. De Bredanaars wonnen thuis met 3-0 en John van Dijke moest met twee gele kaarten voortijdig het veld af. Noad niet scherp Reuze kans Strafschop Zilveren schoen m De 0-0 eindstand na ander half uur voetballen tussen SPS en Stavenisse was voor beide ploegen teleur stellend. „Wat hapert, is het benutten van de kan sen én het creëren ervan", zegt SPS-trainer Johan Sulkers die het verschil met de top alleen maar groter ziet worden. „Over heel de wedstrijd gezien was het gelijkspel terecht, maar in de slotfase kregen we nog best een paar kan sen om te scoren", meent zijn collega Rien Smits van SC Stavenisse. Ko mende zaterdag staat voor SPS de volgende derby op het programma, want in de smalstad neemt men het dan op tegen Smerdiek. Aan shirt getrokken Stavenisse 2 mist motivatie Een speler van Stavenisse wordt voor de ogen van het publiek in de houdgreep gehouden door een SPS'er. speelhelft. Maar ook nu kregen de ongeveer zestig toeschouwers langs de lijn het niet warm van het vertoonde spel. Erwin Feijtel schoot vlak na de hervatting een vrije trap rakelings naast. De thuisclub kwam wat meer opzet ten. Een aanval van Esmir Kustura werd afgeslagen en uit de tweede lijn vervolgens hoog over gescho ten. Na twintig minuten spelen trapte Feijtel een vrije schop van net buiten het zestien-metergebied in de muur. Toen de SPS'er even later alleen doorging richting het doel, trok een verdediger hem bin nen de beruchte lijnen aan zijn shirt tegen de grond. Stavenisse had alle geluk van de wereld dat de arbiter de roep om een straf schop wegwuifde. Scheermeijer viel geblesseerd uit en werd ver vangen door Johan Uijl. Het spel bleef wat heen en weer gaan, met aan weerskanten het nodige bal verlies. De Rijke kreeg nog een mogelijkheid voor de bezoekers, maar schoot over. Even later was een vrije trap van Leen Lemson een prooi voor doelman Van der Male. Bij SPS werd voor het laat ste kwartier Dennis Boer inge bracht voor Noordijke. In de slot fase waren de beste kansen opnieuw voor de bezoekers. Een kopbal van Sander Smits werd bij de paal door keeper Van der Male gepakt. En Van Putte kopte naast toen hij alleen voor het doel ver scheen waar Van der Male al naar de grond ging. Inmiddels had bij de thuisclub Martin Quist het veld geruimd voor Wim de Groen, die na zes wedstrijden weer van de partij was. In de blessuretijd kwam bij Stavenisse Martin Moerland nog in de ploeg voor Lemson. Het hielp allemaal niets meer, de wed strijd eindigde zoals hij was be gonnen. Het verschil tussen beide ploegen blijft daardoor twee pun ten. „Zeker zó'n wedstrijd moet je winnen, maar derby's zijn nu een maal heel andere duels", zegt een teleurgestelde Johan Sulkers. „Het verschil met.de topploegen wordt zo alleen maar groter." SPS weet de kansen niet te benutten, stelt de trainer vast. „Nu blijft het 0-0, maar voor hetzelfde geld verlies je nog gezien de slotfase. Scoor je zelf de 1-0, dan is het ijs gebro ken." Trainer Rien Smits van Sta venisse is evenmin tevreden met de puntendeling. „Winst betekent dat je in de stand in het linker rijtje terecht komt en dat is dit seizoen onze doelstelling." Heel de wed strijd overziende vindt hij het ge lijkspel toch wel terecht. „Er was in ieder geval beleving en Stave nisse heeft gevoetbald zoals afge sproken, vanuit een goede organi satie. Alleen voorin ontbreekt nog wat vertrouwen", aldus Smits. SPS wacht zaterdag opnieuw een derby, tegen Smerdiek. Sulkers verwacht een pittig duel tegen een gevaarlijke tegenstander. „Ik hoop dat wat we tegen Stavenisse niet hebben laten zien, er dan wel uit komt", zegt de trainer. SPS: Peter v.d. Male, Johan Scheermeijer (Johan Uijl), A.P. v.d. Belt, Jaco Jansen, Peter Noor dijke (Dennis Boer), Corné v.d. Male, Jan Overbeeke, Erwin Fe ijtel, Esmir Kustura, Martin Quist (Wim de Groen), Arjan Voshol. Stavenisse: Mare Hoogendoorn, Wim Marinissen, Martin Neele, Gerrie Dorst, Peter de Rijke (Ro nald Post), Sander Smits, Bennard de Rijke, Leen Lemson (Martin Moerland), Kees van Putte, Jere my Gierman, Adrie Smits. ZSC '62 8 6 2 0 20 26-12 SKNWK 8 6 1 1 19 25-12 Smerdiek 7 5 0 2 15 20-7 Duiveland 7 4 2 1 14 18-9 Dosko 8 2 6 0 12 24-17 SPS 8 3 1 4 10 17-13 Brouwershaven 8 2 3 3 9 22-22 Stavenisse 8 2 2 4 8 11-23 Mevo 7 2 1 4 7 7-10 Halsteren 8 0 2 6 2 9-23 Vrederust 7 0 0 7 0 7-38 De trainer van Tholense Boys is blij met de tweede seizoensoverwin ning, maar wil niet te veel gewicht geven aan de ruime zege. „Yerseke is een zwak team en is, als het zo verder blijft spelen, een duidelijke degradatiekandidaat", aldus Geel hoed. Volgens hem is de komende wedstrijd tegen Rillandia een goede graadmeter voor het huidige niveau van zijn ploeg. „Er is een duidelijke stijgende lijn qua veldspel en ook zie ik spelers in vorm komen, maar het is allemaal nog niet optimaal. Tegen Rillandia zullen we het dan ook zwaar krijgen. De vorm van de dag zal bepalend zijn of er een eer ste thuisoverwinning mogelijk is", meent de trainer van Tholense Boys, dat ver beneden de verwach tingen aan het seizoen is begonnen. De trouwe supporters, die ook in Yerseke hun ploeg kwamen steu nen, hadden weer eens reden tot jui chen. De eerste helft riep herinne ringen op aan het spel van de Boys in de achterliggende seizoenen. In de eerste minuut kreeg Tholense Boys al een opgelegde kans. Met een mooie steekpass zette Johan Schot aanvoerder Michael de Jong alleen voor de keeper, maar deze werkte de bal naast het doel. Een fel spelend Tholense Boys bleef voor dreiging zorgen en was in de zeven de minuut met een kopbal van Si mon Jansen opnieuw dicht bij een treffer. Routinier Jan Groenewegen toonde zich wel trefzeker. Na een mooie ac tie van Michael de Jong plaatste hij de bal met zijn rechtervoet in het doel. De tweede treffer liet niet lang op zich wachten. Uit een dieptepass van Johan Schot kon Simon Jansen de bal voorgeven aan Jan Groenewe gen, die uiterst koel ook het tweede doelpunt op zijn naam schreef. Uit een mooie aanval noteerde uitblin ker Johan Schot uit een voorzet van Jan Groenewegen het derde Thoolse doelpunt. Nog voor rust liepen de Tholenaren uit naar een riante 0-4 voorsprong. Opnieuw stond Jan Groenewegen aan de basis. Zijn cor ner kwam voor de voeten van Jaben Kortland, die de bal hard tegen de touwen van het doelnet schoot. In de rust bleef Jaben Kortland in de kleedkamer achter. Hij werd vervan gen door Rick v.d. Velde. In de tweede helft bood Yerseke meer te genstand en verslapte Tholense Boys. De verdediging onder leiding van Roy Streng en Arie Draaijer gaf echter nauwelijks kansen weg. Voor de laatste twintig minuten maakte Eric van Gorsel zijn rentree in de hoofdmacht, nadat hij wegens een miltinfarct enkele weken uit de rou latie was geweest. Carlo Heijboer moest voor hem plaatsmaken. Tho lense Boys kreeg ook na rust de bes te scoringskansen. Op aangeven van Jan Groenewegen kwam Simon Jan sen tot twee keer toe alleen voor de keeper, maar de makkelijk scorende aanvaller stond deze middag niet op scherp. Yerseke kreeg pas in de slot minuut de eerste echte doelkans, maar de inzet verdween in het zijnet, zodat doelman Alex Hogendoorn ongepasseerd bleef in deze wed strijd. Tholense Boys kon deze wed strijd niet beschikken over Wim Schot (wegens verhuizing) en de ge schorste Jeroen Nieuwkoop. Simon Jansen en Johan Schot liepen in het duel tegen Yerseke tegen hun eerste boeking op. Temeuzense B. 9 6 1 2 19 27-15 Amemuiden 9 5 3 1 18 23-10 SSC '55 9 5 1 3 16 18-12 SSV '65 9 4 3 2 15 23-16 Veere 7 4 2 1 14 16-7 Dauwendaele 8 4 2 2 14 13-14 Rillandia 9 3 2 4 11 11-15 Hr. Arendskerke 9 3 1 5 10 12-20 Tholense Boys 8 2 3 3 9 14-13 Kogelvangers 9 1 3 5 6 14-24 Yerseke 9 1 3 5 6 9-23 Bruse Boys 9 0 4 5 4 16-27 Jan Groenewegen, hier in actie tijdens een wedstrijd eerder dit jaar, zorgde voor twee treffers van Tholense Boys tegen Yerseke. Beide ploegen speelden zondag een slechte wedstrijd. De thuisclub, toch al geplaagd door veel blessures, moest het stellen zonder Wil Koster mans en dat bleek een aderlating op het middenveld. Het eerste half uur gebeurde er weinig, maar daarna kreeg Welberg enkele kansjes. Eerst werd de bal uit een hoekschop van dichtbij naast het doel geschoten en even later keerde Aarnoudse de bal uit een vrije trap met de vuisten. De doelman beleefde een uiterst merk waardige middag. Na 37 minuten werd een bal op hem teruggespeeld die hij vervolgens in de voeten van een tegenstander schopte. Het leer kwam via een Vossemeerder weer richting Aarnoudse. Die wilde trap pen maar schopte faliekant over de bal en deze rolde langzaam over de doellijn. De vreugde bij Welberg over dit krijgertje was van korte duur, want drie minuten later werd Jacco Vaders vanaf de zijkant aange speeld en hij schoot net langs de paal de gelijkmaker binnen. De Bra banders maakten zich bij die treffer boos op de scheidsrechter - die deze middag evenmin een sterke indruk maakte - omdat hij een handsbal over het hoofd zou hebben gezien. Op slag van rust ging de Thoolse de fensie in de fout bij een aanval, maar Aarnoudse stond pal. De tweede helft was nog maar tien minuten oud, toen Welberg wél de leiding nam. Keeper Aarnoudse pa reerde een schot, maar in de re bound werd de bal van dichtbij in het dak van het doel geschoten. Aan de andere kant gaf Theo van Eeke- len voor op Jacco Vaders, die naast kopte. Na ruim een half uur spelen moest Van Eekelen voortijdig naar de kant wegens belediging van de scheidsrechter. Inmiddels was bij de thuisclub Corné van Daalen in het veld gekomen voor Guido Quaak. Hij kreeg een hoekschop te nemen waaruit de bal bij Danny Istha be landde. Deze schoot op het doel, daar zette Vaders zijn pantoffel te gen het leer en dat betekende de ge lijkmaker. Een puntendeling was al lerminst zeker, want achterin liet Vosmeer de bezoekers komen. Bij één zo'n actie gaf Michel van Leeu wen zijn tegenstander in het straf schopgebied een duwtje in de rug. De bal ging op de stip, maar John Aarnoudse voorkwam dat zijn ploeg voor de derde keer op achterstand kwam. In de blessuretijd kreeg de thuisclub echter, net als een week eerder tegen Val Aan, alsnog het deksel op de neus. Rimboe 9 7 1 1 22 22-6 Val Aan 9 6 2 1 20 19-8 Ouwerkerk 8 4 3 1 15 16-13 NVS 9 4 3 2 15 17-15 Oudemolen 9 4 2 3 14 17-14 Nw.Borgvliet 9 4 1 4 13 29-19 WVV '67 9 4 0 5 12 19-22 Vivoo 9 3 1 5 10 12-18 Vosmeer 8 2 2 4 8 12-15 Lepelstraatse B. 9 1 4 4 7 6-18 Moerstraten 9 1 3 5 6 9-17 Welberg 9 2 0 7 6 13-26 Kattententoonstelling. Saint Pro Cat, een van de grootste Nederland se verenigingen van kattenliefheb bers, organiseert op 17 december in de Zeelandhallen te Goes een inter nationale kattententoonstelling. De expositie valt op de slotdag van de beurs 'Dierplezier' die van 15 t/m 17 december in de Zeelandhallen wordt gehouden. Op de kattenten toonstelling zullen vrijwel alle ras sen vertegenwoordigd zijn. sport van BN/De Stem, als Braban der een beetje pijn bij de uitreiking van de zilveren schoen, maar hij moest toegeven, dat er niets op de zege af te dingen was. Hij karakteri seerde Patrick Ketting aïs een hele nuchtere spits, die zijn voeten laat spreken in plaats van zijn mond. „Hij komt niet in aanmerking voor de marathontitel, want deze middag heeft hij het veld maar een paar keer rondgelopen. Maar met een beetje kaatsen, draaien en een goed schot is WHS heel gelukkig met deze spe ler, die na wat omzwervingen, hier zijn plek heeft gevonden. Hij is ook jeugdtrainer en heeft zelfs zijn lief de bij de club gevonden." Eester mans overhandigde zijn vrouw en tevens verzorgster van het eerste elftal, Miranda Stouten, bloemen. „WHS gaat van de winnaar van de zilveren Stern-schoen nog veel ple zier beleven. Als het aan mij ligt, kom ik graag terug", aldus Eester mans in de volle kantine. Voorzitter Westdorp liet zijn felici taties vergezeld gaan van consump- tiebonnen voor het elftal, dat het Ketting mogelijk had gemaakt om zoveel doelpunten te maken. Tevens overhandigde hij bloemen aan trai ner André Maas omdat het bestuur bijzonder tevreden is over zijn op treden. Het periodekampioenschap en het leiderschap zijn daarvan de zichtbare resultaten. Opnieuw over handigde Westdorp een bundel con sumptiebonnen voor de ploeg. „La ten we voor het resterende deel van de competitie onze schouders eron der zetten, zodat we aan het eind van het seizoen weer wat te vieren hebben", zei de WHS-trainer in zijn dankwoord. De Sint-Annalanders hebben hun koppositie door de overwinning te gen Zwaluwe verstevigd, maar za terdag volgt de uitwedstrijd tegen The Gunners, na WHS de minst ge passeerde ploeg in deze derde klas. Dat wordt weer een krachtproef. Noad was zaterdag geen schimp meer van de ploeg, die een week eerder koploper WHS klopte. Tegen The Gunners kregen de Sint-Phi- lipslanders met 3-0 klop. „Wij zijn nog niet in staat om een reeks goede resultaten achter elkaar weg te zet ten. Wisselvalligheid speelt ons par ten", zo concludeert trainer Kees Stoutjesdijk. De oefenmeester van Noad kon voor de wedstrijd tegen The Gunners weer een beroep doen op verdediger Jaap van Oudenaar de, maar ondanks deze versterking speelde Noad een matige partij. Er werd veel balverlies geleden en het tempo was laag. Halverwege de eer ste helft kende Noad een zeer zwak ke fase, waarin binnen tien minuten twee treffers geincasseerd moesten worden. Zelf kreeg Noad voor rust geen uitgespeelde kansen. De bal vaste Jaco de Jonge werd zeker in deze partij gemist. De van een bles sure herstellende aanvaller deed za terdag wedstrijdritme in het reserve team op en zal mogelijk binnenkort weer zijn rentree kunnen maken in de hoofdmacht. In de tweede helft probeerde Noad om de aansluitingstreffer te force ren. Aanvaller Corné de Frel kreeg de eerste scoringskans, maar de matchwinnaar bij het streekduel te gen WHS, faalde nu in de afwer king. Ook Johnny van Dijke en Kees Jan Verstrate kwamen in kans rijke positie niet tot scoren. Door Jaap van Oudenaarde aanvallender te laten spelen, probeerde Noad de druk verder op te voeren, maar het gewenste resultaat bleef uit. In de blessuretijd kreeg The Gunners nog een omstreden strafschop toegewe zen, waaruit de thuisploeg de eind stand op 3-0 bepaalde. Doordat de scheidsrechter het duel erg strak floot lag de wedstrijd veel stil en verliep het spel rommelig. De trai ner van The Gunners moest wegens te fanatieke coaching achter de om heining plaatsnemen, terwijl Noad- speler Johnny van Dijke halverwege de tweede helft met een tweede gele kaart (wegens commentaar op een net daarvoor gekregen prent) even eens voortijdig het veld moest ver laten. Ook Corné de Frel incasseer de een keer geel. WHS vierde zaterdag om drie rede nen feest. Ten eerste om de belang rijke competitiezege tegen de num mer twee van de ranglijst, Zwaluwe, die nu vier punten achterstaat met nog een wedstrijd meer gespeeld. De nieuwe naaste concurrent is FSV op twee punten achterstand, maar ook die ploeg heeft een wed strijd meer gespeel dan WHS. Ten tweede vierden de Sint-Anna landers in de eigen kantine het pe riodekampioenschap, dat een week eerder werd behaald, maar toen was de stemming bij Noad minder fees telijk. In de derde plaats werd zater dag in de WHS-kantine de zilveren schoen uitgereikt aan de topscorer van het seizoen 1999/2000 in de ho gere klassen van het amateurvoet bal. Het bestuur had er zelfs een d.j. voor gehuurd om de feestelijkheden muzikaal te omlijsten. De wedstrijd begon al met bloemen van Zwaluwe voor het eerste perio dekampioenschap van WHS, maar daarna was het over met de goed geefsheid van de Brabanders. De eerste actie was dan weliswaar voor de thuisclub: een schot van Richard de Jonge uit een pass van Patrick Ketting werd door de Zwaluwe keeper gestopt. Daarna domineerden de bezoekers, die vol inzet een stevi ge partij op de mat legden. Ze scho ten echter naast of een vrije trap stuitte op de muur. Een reuze kans deed zich voor na foutief terugleg gen van Arie Fase. Zwaluwe rukte op en doelman Arné van Vossen liet de bal los, maar de Brabanders ver gaten toen om te scoren. Met veel foute passes kwam WHS niet goed in de wedstrijd. Een schaars schot van Richard de Jonge stuitte af, maar de Sint-Annalandse verdedi ging had het met vier hoekschoppen (tegen twee aan de andere kant) zwaarder te verduren. Arthur de Jon ge redde nog op de lijn. Hij kreeg na een overtreding een gele kaart van scheidsrechter Allali uit Sint-Maar tensdijk. De Sint-Annalandse aanval kreeg nog twee mogelijkheden. Een schot van Ketting werd tot hoek schop verwerkt en aanvoerder Leon de Witte schoot hoog over uit een corner. Vlak voor rust kreeg Zwalu we nog een kans, maar de kopbal uit een hoekschop ging over. In de tweede helft nam WHS meer initiatief, maar in de beginfase was er toch weer het nodige balverlies, o.a. van Harm Moerland die zijn fout herstelde met een overtreding, wat hem een gele kaart opleverde. Het publiek riep vanaf de tribune om wissels, maar trainer André Maas had weinig keus. Hij liet Jan van 't Hof van het tweede elftal warm lopen, maar bracht hem niet binnen de lijnen toen het beter ging. Ketting schoot over na een pass van Richard de Jonge en Johan Elen- baas kopte een hoekschop naast. Zwaluwe bleef ook jagen en WHS kwam goed weg, toen een corner te gen de lat kwam. Toch oefende de thuisclub meer druk uit en de snelle Jeroen Moerland probeerde met een kopbal uit een voorzet van Richard de Jonge het doel te vinden, maar de bal werd weggewerkt. In de 28ste minuut schoot Vincent de Jon ge tegen de lat en de door Ketting ingekopte terugkomende bal werd door een Zwaluwe-speler met de hand weggeslagen. De topscorer be nutte zelf de strafschop en daarmee viel eindelijk het eerste doelpunt: 1- 0. Ketting had de tweede treffer op zijn schoen toen de Brabantse keep er ver uit zijn doel kwam, maar hij schoot naast. Een sterke actie van Harm Moerland leverde een voorzet op aan de vrijstaande Ketting, die in de 43ste minuut in het centrum 2-0 aantekende. Zwaluwe was versla gen en WHS kreeg nog twee goede kansen: Richard de Jonge schoot naast en Ketting vond de voet van de doelman op zijn weg bij een laat ste schot. Met elk vier hoekschop pen na rust was er op dat onderdeel een evenwicht, maar WHS was de tweede helft beter en doeltreffender. „Dit succes hadden we voor onze supporters ook nodig na wat minde re wedstrijden (Tholense Boys, be ker en Noad, competitie)", zei voorzitter Westdorp. De overwin ning deed Jacques Eestermans, chef WHS 8 7 0 1 21 23-7 FSV 9 6 1 2 19 24-16 The Gunners 8 5 2 1 17 22-8 Zwaluwe 9 5 2 2 17 33-12 JPS 8 4 3 1 15 21-11 Noad '67 9 3 3 3 12 15-20 Olympia '60 9 3 2 4 11 13-23 ZPR '84 8 3 0 5 9 12-18 Klundert 8 2 1 5 7 18-25 DVO'60 9 2 1 6 7 15-19 Baronie 9 2 1 6 7 20-38 Breda 8 1 0 7 3 12-31 Patrick Ketting (WHS) 11 Esmir Kustura (SPS) 7 Jacco Vaders (Vosmeer) 6 Niels Hage (Smerdiek) 6 Met twee treffers bezorgde Patrick Ketting WHS zaterdag de overwinning en ontving een prijs voor zijn goede spel. Ketting neemt steeds verder afstand van de con currenten in de topscorermbriek. Esmir Kustura verhoogde zijn saldo niet in de derby van SPS tegen Stavenisse die doel puntloos eindigde. Kustura verliest terrein op Ketting en de achtervolgers lopen in. De club van vier (Adrie Smits van Stave nisse, Corné de Frel van Noad en Pierrre Withagen en Souliman el Bouazzaoui van Smerdiek) is van de derde plaats verdron gen door Jacco Vaders van Vosmeer en Niels Hage van Smerdiek. De beide spit sen schoten zich met twee treffers in het afgelopen weekeinde naar een totaal aan tal treffers van zes dit seizoen. Johan Schot en Jaben Kortland van Tholense Boys lie ten het net zaterdag voor het eerst bollen. En als één organisaties kan Imabo het weten. Een showroom- bezoek bij^ Vriens-De Schelde een succes. Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 Het vorig seizoen uit de derde klas se gedegradeerde Brouwershaven bleek zaterdag voor Smerdiek een vrije eenvoudige prooi. Zonder top scorer Pierre Withagen (die wegens werk ontbrak) en de geblesseerde Herbert Vermaas werd er een 2-0 overwinning behaald. De score had veel hoger uit kunnen vallen, gezien de vele gemiste kansen. Het eerste doelgevaar kwam echter van Brouwershaven. In de vijfde mi nuut kon een aanvaller alleen op doelman Alex Stoutjesdijk afgaan, maar met een mooie reflex bracht de keeper redding. Na een serie kansen voor Smerdiek viel na mim twintig minuten spelen eindelijk de ope ningstreffer. Bij een inworp van Brouwershaven onderschepte Niels Hage de bal en passeerde hij met een diagonaal schot de doelman. Na een doeltrap van zijn broer Jordy kreeg Niels Hage een uitstekende kans op een tweede treffer, maar hij schoot de bal recht tegen de keeper aan. Vervol gens kreeg Souliman El Bouazzaoui een scoringskans, maar hij schoot een teruggelegde bal van Erik van Haaften vanaf ruim een meter hoog over. Een schot van Remy Potappel werd door de doelman gekeerd, zodat de bevrijdende tweede treffer lang op zich liet wachten. In de tweede helft bood Brouwersha ven meer tegenstand en kreeg de be zoekende club enkele mogelijkheden voor de gelijkmaker. Juist in een fase dat Smerdiek het moeilijker had, viel de tweede treffer. Een vrije trap van Jordy Hage kwam in het strafschop gebied voor de voeten van Niels Ha ge, die tussen een kluwen van spelers de bal in het doel wist te schieten. In de slotfase trof Brouwershaven nog de lat. Zaterdag speelt Smerdiek de derby tegen SPS. Zaterdag 11 november uur Thol.Boys-Rillandia(Harskamp) 15.00 FSV-WHS(Versnel) 14.30 Noad-ZPR(vMeerkerk) afgelast Smerdiek-SPS(Cobussen) 14.30 Mevo-Stavenisse(Riemens) 14.30 WC 2-Thol.Boys 2(Koremans) 12.00 Wieldrecht 2-Noad 2(Keijzer) 14.30 WHS 2-Dinteloord 2(vSchilt) 14.30 Smerdiek 2-SPS 2(Uytdewilligen) 14.30 Hoedekenskerke 3-Thol.Boys 3 (Beenakker) 12.45 Stavenisse 2-Thol.Boys 4 14.30 Chrislandia 2-Noad 3 14.30 WC 5-WHS 4 14.30 Smerdiek 3-Unitas 8 14.30 ZPR 3-SPS 3 13.00 Klundert 5-Thol.Boys 5 14.30 Noad 4-Vrederust 4 afgelast Woudrichem-Smerdiek da. (vRijsingen) 14.30 Hermandad-Noad da. 14.00 Zondag 12 november uur Oudemolen-Vosmeer(Mendel) 14.30 Vosmeer 2-Lepelstr.B.3 12.00 NSV 5-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-Cluzona 7 10.00 tbal Uitslagen Tweede kl.: Yerseke-Thol.Boys 0-4. Derde kl.: WHS-Zwaluwe 2-0, Gun- ners-Noad 3-0. Vierde kl.: SPS-Stavenisse 0-0, Smer- diek-Brouwershaven 2-0. Zesde kl.: Vosmeer-Welberg 2-3. Dames: Noad-Nw.Lekkerland 5-4, Smerdiek-Capelle uitgesteld i.v.m. spe lersgebrek Capelle. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Seolto 3 3-3, Noad 2-WHS 2 0-0. Derde kl. res.: Meeuwen 3-WHS 3 6-1, FSV 2-Smerdiek 2 1-3, WC 3-SPS 2 5- 3. Vierde kl. res.: Noad 3-Vrederust 2 1-2, Stavenisse 2-Chrislandia 2 2-5. Vijfde kl. res.: SPS 3-VVC 5 1-5, Vre derust 3-Smerdiek 3 2-2, Thol.Boys 5- DHV 3 1-3, Zwaluwe 4-Noad 4 9-1. Zesde kl. res.: Welberg 2-Vosmeer 2 1- 4, Vosmeer 3-Welberg 3 7-5, Welberg 4- Vosmeer4 8-1. Zaal: Cromwiel/Packhuys 3-Vosmeer 3- 3, Vosmeer 2-Cromwiel/Packhuys 6 7-3. Jeugd: Noad B-WHS B 8-0, WHS C- Noad C 1-6, Noad D-Smerdiek Dl 8-1, Noad E-Moc 5-5, Moerstraten-Noad F2 7-1; SPS B-Steenbergen 3-2, Moerstra- ten-SPS C 4-2, WHS D-SPS D 0-1, SPS El-Lepelstr.B. 8-0, NVS-SPS E2 7-3, Kruisland-SPS F1 1-11, SPS F2-Halste- ren 0-2; Nw.Borgvliet-Stavenisse B 4-0, Seolto-Stavenisse D 1-15, Stavenisse E- Thol.Boys El 0-19, Stavenisse F-Noad F1 1-1; Vosmeer C-NSV 5-4, Vosmeer meisjes-Divo 7-2, Halsteren-Vosmeer D 12-0, WVV-Vosmeer E 11-3, Vosmeer F-Val Aan 12-1; Thol.Boys A-Arnemui- den 1-4, Thol.Boys B-Halsteren 2-3, VVC-Thol.Boys Dl 1-5, Thol.Boys D2- Alliance 3-2, Thol.Boys E2-Nw.Borg- vliet 5-3, WHS Fl-Thol.Boys F1 1-3, Thol.Boys F2-Lepelstr.Boys F2 6-0 (Thol.Boys kampioen), Chrislandia- Thol.Boys F3 11 -0, Cluzona-Thol.Boys smurfen 8-0; Smerdiek B-Wernhout 1-0, Nw.Borgvliet-Smerdiek C 8-1, Odio- Smerdiek D2 17-0, Smerdiek meisjes- Dosko 1-13, Smerdiek E-NVS 2-3, Smerdiek Fl-VVC 1-1, NVS-Smerdiek F2 0-0. Advertentie I.M. De openingsfase van de wedstrijd was voor de bezoekers. Al na twee minuten kwam Bennard de Rijke vrij voor het doel op aangeven van Adrie Smits, maar SPS-doelman Peter v.d. Male was alert. Even la ter moest Van der Male opnieuw naar de grond bij een zachte inzet van Jeremy Gierman die door Kees van Putte was aangespeeld, maar arbiter Malipaard had al voor een overtreding gefloten. SPS wist het spel naar de helft van Stavenisse te verplaatsen. Jaco Jansen ving de bal op, maar zijn schot miste de juiste richting. Een schot van Peter Noordijke ver dween, nog beroerd door doelman Mare Hoogendoorn, voorlangs het doel van Stavenisse. Bij de bezoe kers stonden Smits en Van Putte op scherp. De thuisclub zette hal verwege de eerste helft een aanval op via Martin Quist, Arjan Voshol en Peter Noordijke, maar het schot van de laatste werd door een ver dediger over het Stavenisse-doel gewerkt. Aan de andere kant schoot Adrie Smits over. Bij SPS kreeg Johan Scheermeijer een gele kaart nadat hij Bennard de Rijke net buiten het zestien-metergebied onderuit had geschopt. De vrije trap werd door Smits opnieuw hoog over het doel geschoten. Vlak voor de rust schoot bij Stave nisse Ronald Post, in de ploeg ge komen voor Peter de Rijke, de bal in de handen van doelman Van der Male. De tweede helft was er wat meer felheid dan in de tamme eerste Een niet gemotiveerd spelend Stavenisse 2 verloor thuis met 2-5 van Chrislandia. Al bij rust keek Stavenisse tegen een 0-3 achterstand aan. In de tweede helft leek de thuisploeg nog terug in de wedstrijd te komen. Anton Klippel scoorde vlak na rust 1-3, waarna Nico Nooij met een vrije trap de aansluitingstreffer maakte. Stavenisse probeerde de gelijkmaker te forceren, maar liep tegen een counter op. Na de 2-4 kreeg Chrislandia diverse kansen om de voorsprong te vergroten, maar gelegenheidsdoelman Frans Lind- hout liet enkele knappe reddingen zien. Door een fout in de verdediging viel in de laatste minuut toch nog een vijfde treffer. Ko Smits was bij dit duel de scheidsrechter.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 17