Verkoping vrouwenvereniging 5,5 mille Plaatselijk nieuws GESLOTEN Kapotte fiets? GRATIS J 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 november 2000 Motor en anker weg Preses de beste Botsen in Goes Portemonnee gestolen Concordia concerteert Aquarellen in bieb Orgelconcert Nieuw bedrijf Klaverveld Sfeervolle korenavond Geslaagd gala OVM Hommel beste gemiddelde Vogeltentoonstelling Bouwen Kerkeblokstraat Herfstvoordeel: Markt de Schutse Zeeuwen te water Wegens reorganisatie in onze zaak zijn wij maandag 6 en dinsdag 7 november PLEUNE Y° u n Style Zes mille voor zending Meer vogels Zwerven door Azië Peuters naar brandweer Verkoping Try-out Euterpe Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Fietsenstalling bushalte Bestel-/Bedrijfsauto's Verkoping Klaverjassen Computerlokaal school Kerstmarkt Clarity Eerste paal scholen Concert Euterpe Hage beste visser Hekwerk verplaatsen Vier meter vis Dia's van vroeger Bezwaar dempen sloot i De Makreel Noad trekt discipline aan I Van een motorboot die aan de Kaaij lag, zijn de buitenboordmotor en een anker weggenomen. Ook werd een ruitje vernield. De eigenaar, die dit zondag ontdekte, is voor honder den guldens gedupeerd. In de Van Glymesstraat hebben on bekenden in de nacht van zondag op maandag twee auto's bekrast. Van beide voertuigen werd de hele rech terzijde onder handen genomen. De kersverse voorzitter Kees Schol- tes won donderdag de competitie wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Scholtes had bijna 100 pun ten meer dan de nummer twee. Er waren twintig deelnemers. De uit slag: 1. C. Scholtes 5039 p; 2. A. Volwerk 4945 p; 3. J. Poot 4942 p; 4. H. Rijstenbil 4800 p; 5. M. Opree 4732 p. Het jaarlijkse kersttoernooi, waar aan ook niet-leden kunnen mee doen, staat voor 16 december ge pland. Twee inwoners zijn vrijdagavond met hun auto's op elkaar gebotst in Goes. Een 23-jarige plaatsgenoot reed daar rond half tien op de Loui se de Colignylaan en moest remmen voor ander verkeer. Een achterop komende 20-jarige Tholenaar dacht even later ten onrechte dat zijn voorganger wegreed en trok op. Daardoor ontstond een aanrijding waarbij beide auto's schade oplie pen. Uit een bedrijf aan de Slabbecoorn- weg is donderdag een portemonnee gestolen met daarin een paar hon derd gulden. De portemonnee zat in een tas. Muziekvereniging Concordia ver zorgt zaterdag een uitwisselings concert met de r.k. harmonie Oefe ning. Om acht uur opent Concordia met een optreden en na de pauze treedt het korps uit Standdaarbuiten voor het voetlicht. De uitvoering, in Meulvliet, begint om acht uur. Tot eind november zijn in de open bare bibliotheek (tijdens de ope ningsuren) schilderijen te zien van Wilma Hartog uit Sint-Annaland. Zij begon zes jaar geleden met aquarelleren en vult daar sindsdien al haar vrije tijd mee. Bij Jos Boo gaard in haar woonplaats leerde de Sint-Annalandse veel over perspec tief en diepte. Ze schildert vooral landschappen en dat op een fotogra- fisch-realistische manier. Kenmer kend in haar werk zijn de keuzes van de kleuren. De stichting Wereld Wijde Zending organiseert op 18 november een or gelconcert in de Grote Kerk. Klaas- Jan Mulder zal improvisaties en klassieke werken uitvoeren, en daarnaast staat ook samenzang op het programma. Het concert begint om acht uur. Oud-Vosse i Van Vossen horeca b.v. wil op het industrieterrein Klaverveld een ves tiging openen. De directeur woont in het dorp en wil in zijn woon plaats een pand bouwen van 20 bij 34,75 meter. Het gaat om een maga zijn, showroom en kantoorruimten met daarnaast nog een vrijstaande bedrijfswoning. Met samenzang van het Zeeuwse volkslied werd zaterdag de zang avond van Vosmeer 2000 afgeslo ten. Vijf plaatselijke koren maakten er een sfeervolle uitvoering van met Nederlandse, Engelse en Latijnse liederen. Na samenzang van 'Komt nu met zang' - op orgel begeleid door Joost Krijger - beet The Next (o.J.v. Ardy v.d. Zande) het spits af met drie liederen. Daarna was het de beurt aan Het Kerkkoor (o.l.v. Marjan van Dijke), vervolgens trad kinderkoor De vrolijke kwakertjes aan (o.l.v. Anky Hommel) en toen het parochiekoor Sint Caecilia (o.l.v. Koos Schetters). Ze vertolk ten nummers van het eigen - geeste lijke - repertoire. Cees de Leeuw in troduceerde elke groep bij het publiek dat de Hervormde kerk gro tendeels vulde. Na een muzikaal in termezzo van het combo vertolkte het interkerkelijk jeugdkoor Poly hymnia vier liederen. Voor de twee nummers die gezamenlijk waren in gestudeerd, stelden alle 122 koorle den zich voor in de kerk op. Hannie Droogers dirigeerde dit grote koor dat 'Vertel me nog eens van de lief de' en 'Mensen, geef elkaar een hand' vertolkte. Voorzitter Kees Plompen van Vosmeer 2000 be dankte zowel de koren als het pu bliek voor hun bijdragen aan deze geslaagde avond. Het galaconcert van muziekvereni ging OVM is vrijdag een succes ge worden. Met name de toegift aan het einde - Mouthpiece Mania waarbij de blazers op alleen het mondstuk van hun instrument blie zen - zorgde voor hilariteit in de goed gevulde zaal van de Vossen- kuil. Eerst traden de tamboers voor het voetlicht en na de' pauze kwam het orkest aan de beurt. Dirigent en instructeur lichtten zelf de nummers toe die uitgevoerd werden. De mu zikanten droegen voor het eerst het nieuwe tenue, aangeschaft ter gele genheid van het 75-jarig bestaan. Het bestaat uit een rood met zwarte hes, wit overhemd en zwarte strik. Het publiek beloonde OVM aan het einde van de avond met een staande ovatie. Jos Hommel had in de biljartcom petitie van de Treffers het beste ge middelde (3,16), samen met Kees Burgers de hoogste serie (10 caram boles) en samen met Piet Vis de kortste partij (19 beurten). De uitslagen: P. de Leeuw-J. Hom mel 5,4-10; P. Vis-J. Etienne 10- 4,82; D. van Driel-P. Vis 10-6,47; C. Burgers-B. den Hollander 6,1-10; D. den Hollander-H. Hommel 10-7,92; D. van Driel-J. Etienne 9,28-10. Voor de bijzondere tentoonstelling van de Vogelvrienden hebben 38 kwekers totaal 400 vogels inge schreven. Zij worden woensdag in de Vossenkuil door vijf keurmees ters gekeurd. Donderdagmiddag brengen de ouderen een bezoek aan de expositie en vrijdagmorgen de kinderen van de basisscholen (voor hen is ook weer een kleurwedstrijd georganiseerd). Hans van Gorsel opent de tentoon stelling vrijdagavond 10 november- om half acht officieel. Hij maakt ook de kampioenen bekend. Die avond tot tien uur en op zaterdag van tien uur tot half acht kan het pu bliek een kijkje komen nemen. Tus sendoor draait het rad van avontuur om de tentoonstelling financieel rond te krijgen. Zaterdag om drie uur is de trekking van de verloting. Bestuurslid Izak Potappel van de Vogelvrienden was de afgelopen weken succesvol met zijn kanaries. Op de nationale tentoonstelling in Steenbergen behaalde hij een eerste prijs met een borderkanarie (90 p). Op de internationale tentoonstelling in Arnemuiden werd hij met een zelfde vogel kampioen (92 p), even als met een stam isabelgeelintensief (vier kanaries, 366 p). Sint-Annaland Voor de bouw van drie woningen aan de Kerkeblokstraat willen b. en w. overhoeken en stroken grond verkopen aan Beter Wonen. De wo ningstichting heeft de huizen, die destijds van de Wezen Armen zijn overgenomen, onlangs gesloopt om plaats te maken voor meer eigen tijdse, ruimere huizen. Die vergen echter qua grond meer oppervlakte en de gemeente is bereid om hier voor stroken groen op te offeren. Ring 14 St. Annaland Tel. 0166-652115 donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 november groot gedeelte van onze najaarscollectie Advertentie I.M. Donderdagmiddag 16 november or ganiseert de activiteitenbegeleiding van de Schutse van twee tot vier uur in het zorgcentrum een markt. Er zijn dan diverse kraampjes met ei gengemaakte artikelen van de be woners van de dagopvang, kaarten, speelgoed, koek, snoep, enz. Diver se winkeliers zijn aanwezig en ook is er een rommelmarkt. In de openbare bibliotheek is vanaf vandaag de tentoonstelling 'Zeeu wen te water' te zien. De expositie, over de maritieme geschiedenis van Zeeland, is door de afdeling voor lichting van de provincie samenge steld. Ze bestaat uit illustratiemate- Voorstraat 5-7, Sint-Annaland. Tel. 0166-657084 Advertentie I.M. riaal dat te vinden is in een publica tie met dezelfde titel. De expositie is te bewonderen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek, tot en met 29 november. De verkoping die vrouwenvereni ging Tryfosa vorige week hield, heeft ƒ5901,15 opgebracht. Het geld is bestemd voor de zending. Op de vrijdag gehouden ledenver gadering van Vogel vreugd zijn zo'n 370 vogels ingeschreven voor de komende tentoonstelling. Dat zijn er ongeveer veertig meer dan vorig jaar. De kanaries, tropische vogels, grote en kleine parkieten worden 23 november gekeurd. De vrijdag en zaterdag erna kan het publiek gratis komen kijken in de Wellevaete. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Mevrouw Baard-Lobbezoo nam de plattelandsvrouwen woensdag mee op een zwerftocht door Azië. Ze be zocht in dat werelddeel China, Viet nam en India. Uit elk van die landen bracht ze specifieke dingen mee als sieraden, stoffen en kannetjes van bijzonder aardewerk. Van stof uit China was een rok gemaakt en ook de kleding die mevr. Baard droeg, was in dat land gemaakt. De dames konden verschillende Aziatische hapjes proeven, en speciale thee. De spreekster noemde haar lezing een zwerftocht langs alle plaatsen die zij bezocht had. Een bijzondere er varing was het eten wat ze soms voorgezet kreeg en waarvoor men beslist niet vies uitgevallen moest zijn. Het was een boeiende avond. De peuters van 't Stavertje namen donderdag met hun juffen en enkele bestuursleden een kijkje in de brandweerkazerne. Op school had den de kinderen een mooie brand weerauto gemaakt en nu zouden ze die in het echt zien. Een paar peu ters vonden het wel een beetje eng, zo'n auto van dichtbij. Brandmees ter Rien Moerland liet alles zien, de peuters mochten in de brandweer auto zitten en ook werd de sirene getest. Na met een echte brand weerspuit te hebben gespoten, wer den peuters en juffen in de brand weerauto teruggebracht naar de peuterspeelzaal. Woensdag houdt 't Stavertje een open ochtend. Vanaf tien uur zijn belangstellenden welkom om onder het genot van een kop koffie of thee een kijkje te nemen in het lokaal en kennis te maken met de juffen. Ver der zal Anita Hage houten speel goed demonstreren. Vrouwenvereniging Stavenisse or ganiseert woensdag een verkoping. Iedereen is tussen half drie en zes uur welkom in de zaal bij de kerk van de Oud Ger. Gem. aan de Pr. Bernhardstraat. De opbrengst is be stemd voor de Mbuma-zending en de stichting Adullam. In de aanloop naar de concoursdeel name op 18 november heeft mu ziekvereniging Euterpe extra repeti ties en concerten gepland. Zo wordt Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Malse Biefstuk 250 gram 7,25 «Bieflappen 500 gram 9,90 ^Tartaar 5 halen 4 BETALEN ♦Kipfilet 500 gram 7,25 Rundvlees met randje 1 kg 13, Schouderkarbonade 1 kg Saucijzen 500 gram Achterham 100 gram 2,50 Snijworst 100 gram 1,75 Gekookte worst 200 gram 2,50 Beenhamsalade 100 gram 1,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 7,80 4,- J Advertentie I.M. vrijdagavond 17 november in de Stove een openbare repetitie en een try-outconcert van de fanfare ver zorgd. Belangstellenden zijn om half acht welkom. int-Maartensdijk Er komt een nieuwe, grote bushalte Onder de Linden in de groenstrook bij de Provincialeweg. Daarmee vervallen alle andere haltes, zoals de huidige belangrijke stopplaats op de Haven. Aangezien buspassagiers straks verder moeten lopen, komt er een stalling voor dertig fietsen bij de nieuwe halte Onder de Linden. Die kunnen onder de overkapping van 9 m2 staan. Bij de stalling horen ook vijf fietskluizen, die op advies van de welstandscommissie in een donkere kleur uitgevoerd dienen te worden. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De Hervormde zendingskrans orga niseert woensdag een verkoping. In gebouw Calvijn kan iedereen die dag terecht van 10 tot 12 uur en van half twee tot half vijf. Het aanbod bestaat onder meer uit gebak, eigen gemaakte slaatjes en babbelaars, planten en babyartikelen. Voor de kinderen is er enveloppen trekken. Op 14 november bakt de zendings krans oliebollen in de garage van de pastorie. De inhaalwedstrijd van klaverjas club de Pendelaars is met 5507 pun ten gewonnen door L. Kampman. Tweede werd J. van Splunter met 5229 p; 3. J. van Gorsel 4949 p; 4. P. van Bloppoel 4826 p; 5. M. den Haan 4693 p; 6. R. van Putten 4625 p; 7. J. v.d. Werf 4520 p; 8. A. Koet sier 4482 p; 9. A. Arts 4161 p; 10. P. Bazen 4004 p; 11P. van Iwaarden 3873 p; 12. S. Polman 3487 p. ICT-coördinator A.C. Wieringa van de Juliana van Stolbergschool praat te een veertigtal ouders bij tijdens de jaarlijkse ouderavond. Hij vertel de hoe er voorheen en tegenwoordig met de computer gewerkt wordt op school en liet een aantal program ma's zien waar de kinderen mee werken. Ook de plannen voor de komende jaren lichtte Wieringa toe. Zo wil men een computerlokaal in richten waar kinderen onder leiding van ouders kunnen werken. Het is één van de maatregelen om te pro beren te voldoen aan de kerndoelen die gelden voor informatie- en com municatietechnologie: bij het verla ten van de basisschool moeten kin deren kunnen tekstverwerken, om gaan met digitale media en weten wat de mogelijkheden van de com puter zijn. Ook op kennisnet, inter net en het digitale leerlingvolgsys teem ging hij in. Voor dat laatste is de school nu testschool. Na deze uiteenzetting werden de le den gekozen voor de oudercommis sie. De dames Van Houte en Ponse nemen de plaatsen in van de dames Hengstmengel en Klaasse, terwijl dhr. De Vos de opvolger wordt van dhr. Bijnagte. Beide vertrekkende dames werden door directeur De Korte bedankt voor hun inzet en kregen een attentie aangeboden. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen over ICT en over de school in het algemeen. De kerstmarkt die het koor Clarity vorig jaar organiseerde is prima aangeslagen en daarom krijgt dit initiatief een vervolg. Op 9 decem ber wordt in en rond de schuur van fam. De Wilde aan de Stavenisse- weg in Stavenisse opnieuw een markt ingericht waar vanalles te zien en te koop is voor het scheppen van een gezellige kerststemming. Kinderen kunnen er ponyrijden, lui steren naar een kerstverhaal en grabbelen. Typisch winterse hapjes en drankjes zullen evenmin ontbre ken. De muzikale omlijsting neemt Clarity zelf voor zijn rekening met het zingen van kerstliederen. Verder is een levende kerststal ingericht. De kerstmarkt duurt van tien tot vijf uur. Onderwijswethouder Van Kempen slaat vanmiddag om drie uur de eer ste paal voor de nieuwbouw van de Oosterschelde- en de Groen van Prinstererschool. Op het terrein van de voormalige gemeentewerkplaats verrijzen een openbare en een bij zondere basisschool, alsmede een onderkomen voor peuterspeelzaal de Scarpejaantjes. Gedeputeerde staten gaven recent een verklaring van geen bezwaar af voor de bouw. Het jeugdorkest en de fanfare van Euterpe verzorgen zaterdagavond om half acht een optreden in het Holland Huis. Eerst treedt de jeugd voor het voetlicht en aansluitend volgt een try-outconcert van de fan fare. Het optreden past in de aan loop naar de concoursdeelname op 18 november. M. Hage was zaterdag de beste van veertig vissers bij de tiende beker wedstrijd van de Zeebaars. Aan de Moggershilpolder vergaarde hij 1330 punten. In totaal werd 8777 gram vis gevangen. De verdere uitslag: 2. R. Anemaet 1250 p; 3. C. de Graaf 716 p; 4. H. Dijke 705 p; 5. D. Bolier 700 p; 6. J. Bijl en C. Wessels 580 p; 8. A. Fa- ber 496 p; 9. R. van Tiggele 445 p; 10. D. Westdorp 355 p; 11. Ingmar Westdorp (jeugd) 350 p; 12. L. Poot 320 p. Het dagelijks bestuur van water schap Zeeuwse Eilanden heeft dhr. Van Genugten aangeschreven om voor 29 november het hekwerk op zijn perceel aan de Zwarteweg te verwijderen dan wel te verplaatsen. Er is ontheffing verleend tot op 1 meter uit de insteek van de water loop en het waterschap wil Van Ge nugten aan die regels houden. Maandag 6 november hoopt de zending weer oud papier op te ha len vanaf half zeven. Advertentie I.M. De 23 deelnemers aan de zesde klassementswedstrijd van de Knor haan haalden samen vier meter vis uit het water. Er werd zaterdag ge vist bij Stavenisse. Wim Quist werd winnaar met 74 cm en Mark Kaat was met een bot van 32 cm eerste bij de jeugd. De grootste platvis, een bot van 34,5 cm, werd door Tonnie de Baat gevangen. De uitslag: 1. W. Quist 100 p; 2. J. Buuron 99 p; 3. T. de Baat 98 p; 4. M. Kaat 97 p; 5. C. Dekker 96 p; 6. P. Sakko 95 p; 7. H. de Bruin 94 p; 8. C. Bolier 93 p; 9. J. v.d. Blok 92 p; 10. K. Schot 91 p; 11. P. van Leeuwen 90 p. De volgende wedstrijd is zaterdag middag 11 november bij Stavenisse. Een dialezing over Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder in vroeger dagen is de eerste activiteit waar mee de heemkundekring in oprich ting naar buiten treedt. Op donder dagavond 9 november verzorgen Jan Kempeneers en zijn dochter Anja Neele dit - onder het motto 'Waer is d'n tied hebleve' - in dorpshuis De Wimpel. Aanvang acht uur. Ook zal deze avond iets verteld worden over plannen, doel en nut van de heemkundige vereniging Philippuslandt die men nog voor het einde van het jaar officieel wil oprichten. Belangstellenden kun nen zich melden als lid of donateur. Doel van de club is, om de plaatse lijke geschiedenis levend te houden voor de huidige en toekomstige ge neraties. Dat kan door middel van publicaties, inventarisatie van op het eiland aanwezige bijzondere voorwerpen en gegevens, het vast leggen van verhalen van oudere in woners e.d. Er bestaan plannen voor een ledenwerfactie. De werk groep die de oprichting voorbe reidt, bestaat uit drs. C.A. van Nieuwenhuijzen, J. Kempeneers, M.C. van Dijke, mevr. A. van Nieu- wenhuijzen-van Iwaarden, C. Over- water en H.J. Rijstenbil. De commissie behandeling be zwaarschriften van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een be zwaarschrift van dhr. Buyck deels ongegrond en gedeeltelijk gegrond verklaard. Hij was in beroep ge gaan tegen een besluit van het da gelijks bestuur, waarbij ontheffing werd verleend voor het dempen van een gedeelte van een waterloop in het bedrijfsperceel van Buyck. Ten aanzien van de gegrondverklaring dient het besluit niet herroepen te worden. Alleen de motivering moet verbeteren en er dienen aanvullen de voorschriften gesteld te worden. Een jeugdige bezoeker van de verkoping toont zijn prijs bij het enveloppen trekken. De verkoping van de Hervormde vrouwenvereniging in Sint-Phi- lipsland heeft zaterdag in De Wimpel 5500 gulden opge bracht. De jaarlijkse verkoping trok 's ochtends ondanks het re genachtige weer behoorlijk wat publiek. Rond het middaguur was het wat stiller, maar 's mid dags tussen twee en drie uur werd het weer drukker. Het aanbod van artikelen was zoals gewoonlijk weer groot: truien en sokken, planten, fruit, wenskaarten, bloemstukjes. Kin deren konden enveloppen trek ken. Een van de leden, mevr. Wagemaker, beschilderde glas werk. Zo'n twintig leden van de ver eniging zetten zich in voor de verkoping. Volgens voorzitter mevr. J.A. Guiljam was de actie geslaagd. De opbrengst gaat naar de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente die het aan een bepaald doel besteedt. Welk, dat is nog niet bekend. Predikbeurten Zondag 5 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. ds. Lanooy, Parijs. GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. 17 u. ds. Wilschut, Barendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. zangavond. R.K.-KERK do 2 nov. 18.30 u. eucharistievie ring allerzielen. za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK do 2/11 20 u. Allerzielen, vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Wilnis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Ten Hove, Ooltgensplaat. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (voorber. H.A.) en 14.30 u ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u dhr. Rouw, Axel. 19 u. ds. Kansen, Burgh-Haamste- de. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9 nov. 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Ruijgrok, Monster. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Overbeeke, Heinkens- zand. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Bijl, Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kerssies, Breda. Bij zeehengelclub de Makreel stak Bram van Oeveren er zaterdag met kop en schouders bovenuit. Hij won de clubwedstrijd met maar liefst 1435 punten. 2. C. van Moort 595 p; 3. C. Brusselaars 580 p; 4. J. Ver wijs 575 p; 5. L. van Sas 525 p. In totaal werd er ruim 4,5 kilo vis ge vangen. De financiële basis van Noad '67 is gezond. Dat bleek uit de jaarstukken die de herkozen penningmeester Jaap van Oudenaarde vrijdagavond pre senteerde aan de ledenvergadering (19 aanwezigen) van de voetbalclub. Het geeft de vereniging de mogelijk heid om de accommodatie op peil te houden en te verbeteren. Dat is nood zakelijk vanwege het groeiend aantal leden: momenteel 230, waarvan 94 jeugdleden dankzij de uitbreiding met het smurfenvoetbal. Van Oudenaarde werd door voorzit ter Adrie van Dijke in het zonnetje gezet omdat hij al meer dan tien jaar de financiën beheert. Evenals de an dere bestuurders Jan Zuidweg, Leo van Strien en Rob Houdé - die ook al meer dan twee decennia in het be stuur zitten - kreeg de penningmees ter een dinerbon aangeboden als dank voor de inzet. Aan het begin van het seizoen zijn een seniorenteam en de B-junioren teruggetrokken omdat door spelers gebrek bij herhaling niet afgereisd kon worden. In de rondvraag betwist te Adrie Fontijne deze beslissing van het bestuur en meldde de teleurstel ling bij veel spelers van het vierde elftal. Wegens de hoge post boekin gen werken bestuur en strafcommis- sie aan het verder aantrekken van de discipline. De vergadering wil dat dit de hoogste prioriteit krijgt, want de eerste resultaten zijn al merkbaar. Verder willen de leden dat de door stroming van de jeugd naar de selec tie zoveel mogelijk wordt bevorderd. Want momenteel breken te weinig jeugdspelers door. Het jeugdbeleid van de laatste maanden kreeg een rui me voldoende en het aantal jeugdle den is tot recordhoogte gestegen. Bo vendien is meer dan de helft van de spelers van het eerste elftal jeugdlei der of -trainer. In de zomervakantie is er hard aan gewerkt om de vloertegels en de bar I Weekenddienst HUISARTSEN Zaterdag 4 en zondag 5 november Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt,Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Van de Berge, St.-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verkouteren, St.-Annaland, tel. 653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): Ton Wennekers, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10-12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 nov. donderdag 2 6.47-19.12 vrijdag 3 7.22-19.52 zaterdag 4 8.02-20.37 zondag 5 8.57-21.57 maandag 6 10.17-23.22 dinsdag 7 11.47- woensdag 8 0.32-12.52 donderdag 9 1.27-13.42 vrijdag 10 2.12-14.27 za 4/10 8.27 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Gordelcontrole. In Sint-Philipsland en Tholen zijn donderdag tien auto bestuurders bekeurd voor het rijden zonder gordel. Een controle bij de verkeerslichten op de Nieuwe Post weg leverde geen overtredingen op. in de kantine te vernieuwen. Na tien jaar droeg Lijdie Kot het kantinebe- heer over aan Erica Fontijne en Mar- gré v.d. Berg. Bij de bestuursverkie zing werd behalve Van Oudenaarde ook Rien Mol herkozen. In de rondvraag zegde het bestuur toe om nieuwe en gewijzigde spelregels voortaan aan het begin van het sei zoen in de weekbrief te publiceren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2