Stavenisse zakt verder Jonge merrie Mieke is mak en loopt voor het eerst in 't gareel Thoolse vissers Europees kampioen iroekhuis Vosmeer laat de kansen onbenut en gaat tenonder V= "MEULVLIET" THOLEN Bunny's Boys pakt nipt hekkensluiter Vosmeer kan Dinteloord niet bijbenen Degradatiekandidaat Smash verrast bijna de koploper Weinig publiek bij Brooijmans van stichting werkend trekpaard Emergo zaal in als koploper Dames Smerdiek verliezen van de koploper Donderdag 2 november 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Eenvoudige 5-0 zege voor Smerdiek Door een 0-4 nederlaag tegen koploper ZSC uit Scharen- dijke zakt voetbalvereniging Stavenisse naar de onderste regionen van de vierde klasse. De thuisploeg hield een half uur stand tegen de lijstaanvoerder. Smerdiek behaal de tegen het laag geklasseerde Halsteren een eenvoudige 5-0 overwinning. Smerdiek domineert Tegen medekoloper Val Aan leed Vosmeer een 0-2 ne derlaag. Toch waren de oranje-zwarten het grootste deel van de eerste helft de betere ploeg, maar men sprong slordig met de kansen om. De winst was voor Val Aan niet genoeg om de periodetitel te veroveren (die gaat naar Rimboe), maar deze is in de zesde klasse toch van geen enkele waarde, omdat alle teams aan het einde van het seizoen promoveren. Vosmeer 4 deelt punten De 2,5 jarige Mieke is een mak paard. Gedwee laat ze zich inspannen en op sleeptouw nemen door de ervaren Winnie van Bleyendaal. Menner Ko Brooijmans en zijn begeleider Ad van Lith van de stichting het werkend trekpaard Zeeland hebben geen kind aan de jonge mer rie. Op de open dag bij Brooijans in hoeve Candia aan de Bartelmeetweg in Oud-Vossemeer is zaterdag het pu bliek maar mondjesmaat aanwezig. Het weer nodigt niet bepaald uit om het 'beleren' van het paard te volgen. De genen die komen, zijn echter echte paardenliefhebbers. Jonge liefhebbers Meisjesteam wil promoveren naar landelijk niveau Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Smash '76 dreigt te degraderen uit de hoogste klasse van de Brabantse afdeling. Bij de jeugd zijn de sportieve re sultaten beter. Nadat enkele seizoenen geleden een jon gensteam op landelijk niveau speelde, is de kans nu groot dat het meisjesteam van Smash '76 deze stap ook gaat maken. Meisjesteam succesvol Degradatie dreigt WHS 4 houdt stand Smerdiek 3 kansloos Nederlaag Smerdiek 2 -tf - Potappel op aangeven van Pierre Withagen oog in oog met de keeper te staan, maar hij verzuimde om te profiteren. Pas na twintig minuten resulteerde het veldoverwicht in een treffer. Een voorzet van Pierre Wit hagen werd door Erik van Haaften hard ingeschoten. Na ruim een half uur bracht Pierre Withagen de score op 2-0. Hij rondde een voorzet van Gert-Jan van den Ham met een kop bal doeltreffend af. De Smerdiekse verdediging onder leiding van Jordy Hage werd nauwelijks in problemen gebracht. In de tiende minuut van de tweede helft was er opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Pierre Withagen. Vanaf de linkerkant rukte hij op richting het Halsterse doel en liet hij met een fraaie schuiver de doel man kansloos achter. Bij deze 3-0 stand verslapte Smerdiek iets, zodat Halsteren wat meer kon gaan aan vallen. Smerdiek kwam echter niet in problemen en liep in de slotfase uit naar een 5-0 score. Uit een voorzet van Withagen noteerde Souliman el Bouazzai zijn vijfde seizoenstreffer, waarna Pierre Wit hagen zelf het laatste doelpunt op zijn naam schreef. Halsteren leek in de slotminuut de eer nog te gaan redden, maar met een knappe red ding hield keeper Alex Stoutjesdijk zijn doel schoon. De organisatie bij Stavenisse was goed in de wedstrijd tegen ZSC, zo dat er weinig kansen werden weg gegeven. Met veel inzet probeerde Stavenisse het verschil in kwaliteit te compenseren. ZSC werd het door deze strijdwijze lastig gemaakt, maar na een half uur wisten de be zoekers toch de score te openen. Een vrije trap verdween vanaf ruim veertig meter in het doel van Stave nisse. In de tweede helft kon Stavenisse profiteren van het windvoordeel, maar de ploeg slaagde er nauwelijks in om voor gevaar te zorgen. Bij een snelle uitval van ZSC kon een aan valler op het doel afgaan. Martin Neele probeerde de aanval te onder scheppen, maar zag vervolgens de bal via zijn eigen voet het doel in rollen. Bij deze 0-2 score was de weerstand van Stavenisse gebroken. ZSC domineerde nu de wedstrijd en liep eenvoudig uit naar een 0-4 eindstand. Stavenisse moet zaterdag in het streekduel tegen SPS proberen om de neerwaartse spiraal te doorbre ken. „We zitten momenteel in een dalletje. Het zal in Poortvliet zeker niet gemakkelijk voor ons worden", aldus trainer Rien Smits. Vanaf het beginsignaal domineerde Smerdiek de thuiswedstrijd tegen Halsteren. In de eerste minuut be landde een schot van Elmar v.d. Griek, via de Halsterse doelman, op de paal. Vervolgens kwam Remy ZSC '62 SKNWK Duiveland Smerdiek Dosko SPS Brouwershaven Mevo Stavenisse Halsteren Vrederust 5 2 5 1 4 2 4 0 2 5 3 0 2 3 2 1 2 1 0 1 0 0 0 17 1 16 1 14 2 12 0 11 4 9 2 9 24-11 21-10 18-9 18-7 22-15 17-3 22-20 6-8 11-23 7-21 5-34 de Vosmeer-helft onderuit liep. En na ruim een half uur kon een speler uit De Heen vertrekken met twee gele kaarten. De thuisclub, waar Mark Timmermans nog in het veld kwam voor Corné van Daalen, kreeg na de rust geen echte sco ringskansen meer. Val Aan was iets gevaarlijker, maar ook dat leverde niets op. Een aanvaller kopte voor een leeg doel zelfs nog over en daarmee kwam Vosmeer goed weg. Vlak voor het einde leek een pun- tendeling er alsnog in te zitten. Maar Jacco Vaders en in tweede in stantie John Vroegop wisten de uit zijn doel gekomen keeper niet te verschalken. In de blessuretijd kreeg Val Aan een vrije trap net buiten het zestien-metergebied. De bal draaide langs de muur in de bo venhoek van het doel, onbereikbaar voor keeper Aarnoudse, en daarmee was het 0-2 verlies een feit. De Brabanders kregen al na drie mi nuten een kans om de score te ope nen na slordig verdedigen. Doelman John Aarnoudse keerde het schot met de voet. Vervolgens kreeg Theo van Eekelen twee goede mogelijk heden voor de thuisclub. Eerst faal de hij uit een pass van John Vroeg op en daarna kon hij alleen doorgaan, maar vond de doelman op zijn weg. Het was moeilijk voet ballen doordat een harde wind in de lengte over het veld stond. Vosmeer raakte gaandeweg wat in de ver drukking. Na een simpele overtre ding kreeg Wil Kostermans tot ie ders verrassing een gele kaart, maar even later ontsnapte dezelfde speler aan een tweede boeking na een veel forsere actie. Na een half uur ging de verdediging in de fout, zodat een Brabantse aanvaller het leer van dichtbij in het doel kon glijden: 0-1. Vosmeer begon aan de tweede helft met Guido Quaak in het veld voor Bas Quist. De veel fluitende scheidsrechter De Crom eiste een hoofdrol voor zich op. Na tien mi nuten stuurde hij Arno Deurloo met rood naar de kant nadat deze een solerende tegenstander halverwege Rimboe 8 6 1 1 19 21-6 Val Aan 8 6 1 1 19 17-6 NVS 8 4 2 2 14 15-13 Nw.Borgvliet 8 4 1 3 13 28-17 Oudemolen 8 4 1 3 13 15-12 Ouwerkerk 7 3 3 1 12 14-12 Vivoo 8 3 1 4 10 12-17 WW '67 8 3 0 5 9 13-21 Vosmeer 7 2 2 3 8 10-12 Lepelstraatse B. 8 1 4 3 7 5-12 Moerstraten 8 1 2 5 5 7-15 Welberg 8 1 0 7 3 10-24 Zo'n 25 minuten hield Vosmeer stand tegen Dinteloord - kwam zelfs aan de leiding - maar toen was het gebeurd. Wie in het bekertoernooi een zesdeklasser aan een eersteklas ser koppelt, kan in feite de afloop van de wedstrijd al voorspellen. De Tholenaren delfden uiteindelijk met 8-2 het onderspit. Het uitgestelde duel begon donderdagavond met een minuut stilte wegens het overlijden van Vosmeer-lid Marko de Jonge en de bezoekers speelden met rouw banden om. In de beginfase wist Vosmeer zich de thuisclub goed van het lijf te hou den. De paar schoten die Dinteloord richting het doel afvuurde, waren niet gevaarlijk. Het was moeilijk voetballen op het natte, gladde en zware veld. Na een minuut of tien kregen de bezoekers een goede mo gelijkheid, maar het schot van Gui do Quaak ging voorlangs. Twee mi nuten later zetten de Vossemeerders een aanval op, Jacco Vaders kreeg de bal en legde breed op John Vroegop die inschoot (0-1). Vroegop speelde deze avond in de spits. De Braban ders kregen ook kansen, maar scho ten een keer over en tegen de lat. Va ders had de kans op 0-2, maar schoot net naast. De uittrap van de doelman leverde na 26 minuten de gelijkmaker op, die van rechts hard in de benedenhoek werd geschoten. Hierna was met name het centrum van de Vosmeerdefensie de kluts kwijt en dat resulteerde binnen vier minuten in nog drie tegentreffers. De 2-1 kwam tot stand uit een mo gelijke buitenspelsituatie, maar de 3-1 kon van dichtbij worden inge schoten. En bij de 4-1 keerde doel man John Aarnoudse - die zijn ver dediging toeschreeuwde waar ze mee bezig was - de inzet wel, maar in de rebound verdween de bal als nog in het net. Voor de rust trof de thuisclub nog twee keer doel. Din teloord speelde een hoger tempo en wist steeds een man vrij te zetten. In de tweede helft viel Jasper de Regt al na vijf minuten met een knieblessure uit. Vosmeer moest noodgedwongen met tien man ver der, want wisselspelers waren er niet. Inmiddels was het hard gaan regenen. Dinteloord bleef gevaarlijk en schoot tegen de paal. Na tien mi nuten kwamen de bezoekers terug tot 6-2. Wil Kostermans gaf uit een vrije trap een hoge bal richting het doel en Jacco Vaders tikte fraai bin nen. Het mocht allemaal niet baten, want met nog twee treffers bepaalde de thuisclub de eindstand op 8-2. Vosmeer 4 heeft de lastige uitwedstrijd tegen Kruisland 3 afgesloten met een 2- 2 gelijkspel. De bezoekers begonnen goed en namen na een kwartier spelen de leiding. Uit een combinatie met Dan ker Kouwen scoorde Jack Mosch. Een zwak moment bood Kruisland nog voor de rust de kans om langszij te komen. Ook na de hervatting was Vosmeer niet goed op dreef en de thuisclub kwam via een kopbal op 2-1De Tholenaren slaag den erin de controle te krijgen over het middenveld en dat leverde kansen op. Uit een* voorzet van Henk Potappel kwam de gelijkmaker tot stand. Jan Bur gers scoorde via een mee opgekomen te genstander: tergend langzaam rolde de bal over de doellijn. Het is voor het eerst dat Mieke een gareel aankrijgt. Brooijmans laat het eerst aan de Belgische knol zien en schuift het vervolgens rus tig over het hoofd van het dier. Daarna gaat hij met Mieke stappen. Maar dat gebeurt naast Winnie. Mieke wordt met touw en teugel aan het gareel van Winnie vastge maakt. Vanuit de menner gezien loopt Mieke rechts. „Het linker- paard houdt op deze manier het rechter vast. Aan het gareel is ze sterker. Als er eentje kwaad wil, kan hij minder snel wegkomen." De negenjarige Winnie heeft niet veel aansporing nodig. Ze weet wat van haar verwacht wordt. Van Lith blijft de eerste ronde naast Mieke lopen, maar veel werk heeft hij niet aan het jonge dier. Een beetje on wennig, maar gewillig steekt Mie ke samen met Winnie de weg over om in de brede berm tussen het fietspad en de sloot te wennen aan het leren halsjuk om haar nek en de leidsels langs haar lichaam. Terug op het erf spant Brooijmans de paarden in voor de bandensleep. De menner gebruikt er een oude traktorband voor. Ook nu lijkt het een fluitje van een cent, maar voor dat het span de weg oversteegt, stapt Mieke met haar rechterbeen over de streng (het touw dat naar de sleep leidt), schrikt en raakt daardoor even van de kook. Ze trek haar voet op en slaagt er zelf weer in over de streng te stappen. Het touw langs de buitenkant van haar benen voelen schuren, deert het dier niet. Het is het enige moment dat er enige furie is te bespeuren, maar het jonge dier herneemt haar kalmte en volgt wederom via Win nie de aanwijzingen van Brooij mans. „Ik verwacht dat dit paardje het best zal gaan doen. Het is zo kalm van karakter. Het blijft achter het bit en trekt af en toe wat hard aan. Na vier of vijf keer met zijn tweeën inge spannen kan ik daarna eens kijken of ze het alleen kan. Ik denk wel dat ze dat kan." Bij het slepen van de band laat Brooijmans de paarden zichzag- gend tussen de jonge boompjes lo pen in de berm tussen Candia en boerderij de Blauwe Bloem. Ze ma ken rondjes van zo'n 400 meter. Na de eerste sleep laat hij de paarden even rusten. En geeft hij tekst en uitleg aan de bezoekers van de open dag. Mevr. Knop uit Anna Jacoba- polder is met haar 9-jarige dochter Patricia gekomen om het beleren te bekijken. Ze zijn er van onder de in druk. „Wat een rustige dieren," zegt de amazone die duidelijk wel wat anders is gewend bij het berijden van springpaarden. Brooijmans: „Ze hebben de naam dat het koudbloe- den zijn, maar ze hebben dezelfde li chaamstemperatuur als alle andere paarden. Het is een ideaal ras. Als ik het in de zomer drie weken druk heb, dan kan ik ze gerust drie weken in de wei zetten en dan weer inspan nen. Zonder problemen." Na een poosje ziet Brooijmans aan de flanken van Mieke dat ze alweer voldoende uitgerust is. De ademha ling is heel gelijkmatig en rustig. Net als het dier zelf. „Nee dit maak je toch niet veel mee. Dat je ze zo stil weg kan zetten. Ze is echt heel braaf." Nog één oefening heeft Brooij mans op het programma staan. Sle pen met een sleetje. De menner stapt er zelf op en Patricia mag ook mee. Zij houdt zich stevig vast aan de overall van instructeur. Ook nu verloopt de proef zonder proble men al laat Mieke het zware werk over aan Winnie. Dat is de zien aan Mieke's zwing waar de strengen aan verbonden zijn. Die zwing hangt er maar een beetje bij, terwijl die van Winnie strak gespannen staat. Brooijmans gebruikt de paarden niet meer op het bedrijf. Toch neemt de belangstelling voor de Belgische trekpaarden toe. „Er worden elk jaar 7 wedstrijden ge houden voor de Palm Challenge Club, vijf in België en twee in Ne derland. Daar doen jonge liefheb bers aan mee. Het zijn menwed strijden." Brooijmans behaalde er de eerste plaats. Het lijkt haast gebruikelijk te wor den. Elk jaar boeken Thoolse vis sers successen op Nederlandse, Eu ropese of Wereldkampioenschap pen. Mensen gaan het zelfs ver wachten. Maar zo eenvoudig is het niet. Techniek, doorzettingsvermo gen en ook een beetje geluk om in het goede vak terecht te komen, spelen mee bij de vraag wie wint of wie verliest. Vier Thoolse vissers behoorden het afgelopen weekein de in elk geval tot de winnaars. Er- nest Ripson uit Tholen, Theo Rijn berg uit Oud-Vossemeer en Frank van der Zande uit Sint-Annaland werden Europees kampioen op de stranden tussen Domburg en Zou- telande. Van der Zande won ook het individuele klassement waarin Arjan Rijnberg uit Oud-Vosse- meer als derde eindigde. Ze moesten er deze keer heel wat voor over hebben. Uit allerlei landen waren vissers naar de Zeeuwse stran den gekomen om daar het Europees kampioenschap kustvissen van de Ef- sa (Europese federatie van zeevissers) mee te maken. Het werd een stor machtig weekeinde met regen, kou, een ruwe zee en vooral heel veel wind. Zaterdag werd er tweemaal gevist bij Zoutelande. Van half negen tot half een en van acht uur tot elf uur 's avonds. De vissers waren nog maar net weg toen op hetzelfde stuk strand de Colombiaanse chemicaliëntanker Flottbek aan de grond liep in de storm. Toch waren de vissers over de ze dag niet ontevreden. „Zaterdag was het een prima weertje", zegt Theo Rijnberg. „We begonnen over laag water, maar naarmate het tij op kwam, kon je als je goed stond bij een palenrij vissen. Daar is het water rus tiger en heb je wat meer kans om baarsjes te vangen." De deelnemers van alle ploegen worden echter ge mengd verdeeld over een aantal vak ken. En het is geluk hebben als je in een goed vak terecht komt. Zondag zocht men wat de luwte op bij Dom burg. „De eerste wedstrijd ving ik de meeste vis van het hele weekeinde (22 stuks) Maar ik kreeg toch vijf Ernest Ripson (linksachter), Theo Rijnberg en Frank van der Zande (zittend rechts) pakten met het Nederlandse B-team de Europese titel kustvissen. Van der Zande werd individueel ook eerste en Arjan Rijnberg rechtsachter) die met het Triana-team meedeed, werd derde individueel. klassementspunten. Degene die de meeste vis vangt, krijgt één klasse- mentspunt en het gaat erom zo weinig mogelijk punten te krijgen. Omdat ie dereen in dat vak heel goed ving (sommigen meer dan 35 vissen) werd ik toch maar vijfde. Maar zaterdag avond werd ik eerste, terwijl ik maar een paar visjes ving. Het gaat er maar om hoe de anderen het er in jouw vak vanaf brengen. Alle klassementspun ten van je teamleden worden bij el kaar opgeteld en het team dat de min ste heeft, is de winnaar. Daarbij tellen de vier beste resultaten mee", zegt Van der Zande die het goed deed. Hoeveel vis hij exact heeft gevangen, weet hij niet. „Een meter of zeven." Volgens de Tholenaren was het in de storm en de regen een kwestie van zo ver mogelijk uitgooien over de hoge branding heen. „Maar je moest al blij zijn als je tussen de 80 en 100 meter gooide. Veel deelnemers haalden niet eens de vijftig meter. Of ze in die storm nooit eens gedacht hebben 'waar ben ik mee bezig?' „Natuurlijk speelt dat wel eens door je hoofd. Maar dat is dan voorname lijk als de wedstrijd afgelopen is. Dan voel je pas hoe nat en koud je bent", zegt Theo Rijnberg. „Maar het is je hobby en daar moet je wat voor over hebben." En dat heeft de Thoolse groep die vrijwel altijd samen optrekt en prijzen wint. De kansen voor het EK volgend jaar in Gibraltar schatten de heren echter heel wat minder opti mistisch in. „Daar moeten we met brood en kaas gaan vissen. Dus reken maar niet op een prijs." Miranda en Frank Koop uit Oud-Vos semeer en Remi Lindhout uit Sint- Maartensdijk zaten in het A-team dat tweede werd op het EK. Het eerste seniorenteam van korfbalver eniging Emergo heeft het eerste deel van de veldcompetitie afgesloten met een moeizame 7-8 overwinning op Fortis uit Oost-Souburg. Door dit resultaat blijft de ploeg uit St.-Maartensdijk samen met Blauw Wit en All Ready de ranglijst aan voeren. In maart wordt de veldcompetitie weer hervat en zal Emergo moeten probe ren de goede uitgangspositie om te zetten in een prijs. Tegen Fortis speelde Emergo een matige wedstrijd. Door een zwakke start kwam het team al snel op een 3-0 achterstand. Door vervolgens zes treffers op rij te ma ken kon Emergo met een 3-6 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft ging het echter opnieuw mis. Fortis kwam weer volledig terug in de wedstrijd. Bij een 7-7 stand in de slotfase leek het duel onbeslist te blijven, maar Emergo wist toch nog de winst te behalen. Voor Emergo scoorden: Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis, Ger- rie Anthonisse en Kristian van Heems kerk. De Thoolse korfbalvereniging gaat zich nu richten op de zaalcompetitie. Zaalvoetbal In de tweede bekerronde van de Meul- vlietcompetitie heeft Bunny's Boys mager gepresteerd. De nummer twee in het competitieklassement won maar nipt met 4-3 van hekkensluiter Papbar Boys. Papbar won met 7-2 van Hof van Holland, Smits Boys verloor met 3-4 van Destina, De Lunch won met 3-4 van Sixties en Tholen United ging met 9-4 de teil in tegen l'Esperance. In de bedrijvencompetitie werd even eens een bekerwedstrijd gespeeld. Bouman-Potter was met 6-2 te sterk voor L&E. De geplande competitie wedstrijd tussen Kleinbouw en Insul- con ging niet door, omdat de laatste ploeg niet genoeg mensen op de been kon brengen. Marnix van der Graaf won voor Smash al zijn partijen, maar Piet van Dijke en Chris Hage bleven puntloos. Bij de jeugd liggen er weer mooie suc cessen in het verschiet. Enkele jaren ge leden mocht de Sint-Annalandse vereni ging met het eerste jeugdteam op landelijk niveau acteren. De spelers van dit succesvolle team spelen nu voor het hoofdteam. Alleen Matthijs Bruijnzeel speelt een niveau lager, omdat hij ook' actief wil zijn bij voetbalvereniging WHS. Dit seizoen lijkt het eerste meis jesteam van Smash de stap naar het lan delijk tafeltennis te maken. Diana Heij- boer, Leontien van Keulen, Jantien Vroegop en Anky Vroegop gaan fier aan kop in de hoogste klasse van de afdeling Brabant. Met 40 punten uit vijf wedstrij den hebben zij een voorsprong van acht punten op de naaste concurrenten: Vice Versa uit Oudenbosch en Never Despair uit Den Bosch. Met 9-1 werd er zaterdag van Back Hands uit Sint-Willebrord ge wonnen. Coach Ad van 't Hof werd bij deze wedstrijd verrast met een T-shirt dat hij van de meisjes kreeg aangeboden met daarop de namen van de speelsters en de tekst: 'coach meisjes'. Het eerste jongensteam kreeg met 2-8 klop van Tios uit Tilburg. Merijn v.d. Klooster won beide partijen voor de Sint-Annalanders. Het tweede team van Smash behaalde tegen Hotak uit Hoogerheide de eerste overwinning in deze competitie. Rudi Hage en Remco Vroegop wonnen ieder twee keer in het enkelspel en waren samen ook succesvol in het dubbelspel. Andreas Prins won voor het eerst een partij in het enkelspel. Smash 3 speelde met 5-5 gelijk tegen TCS uit Steenbergen. Arno Bruijnzeel en Tim Westerlaken waren ieder een keer succesvol in het enkelspel en won nen ook het dubbelspel. Remco Vroegop behaalde twee overwinningen in het en kelspel. Het onderlinge treffen tussen het vierde en vijfde jeugdteam van Smash werd met 2-8 in het voordeel van Smash 4 beslist. Esther Bruijnzeel en Judith Gunter redden de eer voor het vijfde team. Bij het vierde team bleven Mar- tijn Neele en Marinus Prins ongesla gen. Bart-Jan Quist behaalde één over winning. Het zevende jeugdteam won met 6-4 van het zesde jeugdteam van Smash '76. Lennard Uijl was met over winningen in al zijn partijen de uitblin ker bij Smash 7. Programma senioren: Back Hands- Smash, Smash 2-Tanaka 3 en Smash 3- TCS. Programma jeugd: Luto 2-Smash 1, Tios-Smash meisjes, Smash 2-Tanaka 3, Smash 3-ODT, Smash 4-Pinpongers, Markiezaat-Smash 5, Smash 6-Tanaka en Back Hands-Smash 7. Het in degradatiegevaar verkerende Smash '76 wist bijna voor een verras sing te zorgen tegen koploper Tios uit Tilburg. De Sint-Annalandse tafeltennis sers verloren nipt van de belangrijkste ti telkandidaat. In de laatste partij probeer de Gabriël Gunter er voor Smash nog een gelijkspel uit te slepen, maar hij verloor in de derde set met 19-21 van zijn tegenstander. Ondanks deze teleur stelling keken de Sint-Annalanders met tevredenheid terug op de geleverde pres tatie. De punten die van de koploper werden afgesnoept, kunnen nog van be lang zijn voor handhaving in de eerste klasse. Voor de wedstrijd tegen Tios werd er van tactiek veranderd. In plaats van An- né van Dijke mocht nu de sterk spélende Gabriël Gunter samen met Christian van 't Hof in het dubbelspel uitkomen. Deze wisseling pakte goed uit voor de Sint- Annalanders. Met een 23-21 score in de derde set behaalden de Smash-spelers de overwinning. Gabriël Gunter won tevens zijn eerste enkelpartij. Christian van 't Hof had een minder sterke start, maar hij wist zich goed te herstellen. Door twee overwinningen in het enkelspel kwam Smash op een 4-5 achterstand te staan, zodat de druk op de schouders van Ga briël Gunter kwam te liggen. Hij moest echter zijn meerdere erkennen in zijn te genstander. Anné van Dijke verloor al zijn partijen. Met nog drie wedstrijden vo.or de boeg, blijft de kans groot dat Smash degra deert uit de hoogste klasse van Brabant. De mede-degradatiekandidaten ODT en Unicum kwamen niet in actie. Smash blijft met 26 punten de laagst geklas seerde ploeg in deze klasse. Waarschijn lijk kiest de bond ook nog voor een ver sterkte degradatieregeling, zodat de overlevingskansen voor de Sint-Anna landers zeer klein zijn. Vrijdagavond moet het eerste team de strijd aanbinden met Back Hands uit Sint-Willebrord, waar thuis nog met 7-3 van werd verlo ren. Doordat Gabriël Gunter, Christian van 't Hof, Marco Saarloos en Ad Verha- ge allen afwezig zijn voor dit duel, zal Smash een beroep moeten doen op spe lers van de lagere teams. Het tweede seniorenteam verloor in Steenbergen met 7-3 van TCS. Voor Smash waren er winstpartijen voor Mat thijs Bruijnzeel en Rafaël Fructuoso. Adrie Aarnoudse verloor al zijn partijen. Ook het derde seniorenteam moest een verlies incasseren. De wedstrijd tegen Witac eindigde in een 6-4 nederlaag. Het damesteam van Smerdiek verloor met 3-1 van koploper Wieldrecht. In de openingsfase werd al duidelijk dat het voor Smerdiek een lastige wedstrijd zou worden. Vooral de aanvallers zorgden voor veel dreiging. Om meer grip op de tegenstander te krijgen, was voor dit duel Ramona van Tiggele teruggeschoven naar de verdediging. Ondanks dat zij op een goede manier leiding gaf aan de de fensie zorgde Wieldrecht toch voor het eerste gevaar, maar keepster Connie Gul den keerde de inzet. Enkele minuten later zorgde Anne Hage voor het eerste doel- gevaar van Smerdiek, maar haar inzet werd op de doellijn gekeerd. Met een af standsschot opende Wieldrecht vervol gens de score, maar het antwoord van Smerdiek liet niet lang op zich wachten. Uit een voorzet van Anne Hage scoorde Ilse Polderman de gelijkmaker. Wiel drecht raakte hiervan even van slag en moest toezien hoe Smerdiek de wedstrijd naar zich toe trok. Onder aanvoering van de uitblinkers Anne Hage en Simone Scherpenisse bleef Smerdiek aanvallend spelen en ontstonden er diverse kansen. Met een schot van Scherpenisse op de paal en een inzet van Hage die net naast ging, was Smerdiek weinig gelukkig in de afwerking. In de tweede helft bleven de teams elkaar lang in evenwicht houden. Pas tien minu ten voor tijd kwam de koploper weer op voorsprong. De spits van Wieldrecht pas seerde vanaf de middellijn vier verdedig sters en bekroonde haar solo met een treffer. Door een dekkingsfout kon Wiel drecht met een derde doelpunt definitief de wedstrijd in haar voordeel beslissen. Vlak voor het slotsignaal keurde de scheidsrechter nog een doelpunt van Si mone Scherpenisse af wegens hands. Wieldrecht 7 7 0 0 21 26-9 Capelle 8 6 1 1 19 28-20 Peursum 7 5 2 0 17 35-6 Smerdiek 8 5 1 2 16 23-9 Sliedrecht 7 4 1 2 13 18-15 Nieuwdorp 7 2 3 2 9 13-12 Woudrichem 8 2 2 4 8 20-19 Everstein 8 2 1 5 7 17-22 GJS 6 2 0 4 6 18-16 Kerkwijk 7 1 1 5 4 12-25 Zeeland Sport 7 1 1 5 4 8-22 SSC '55 8 0 1 7 1 3-46 WHS 4 had tegen DHV 3 uit Zevenberg- schen Hoek zaterdag een zware dobber. De tegenstander beschikte over vele jon ge en snelle spelers en was conditioneel dan ook sterker dan de Sint-Annalanders. Op een moeilijk bespeelbaar veld begon WHS goed. Na een mooie steekbal van Anco Fase kon Marijn Snoep met de punt van zijn schoen de bal in het doel werken. DHV had vervolgens een veld overwicht, wat in een verdiende gelijk maker resulteerde. Bram Bevelander moest het op snelheid afleggen tegen de spits van DHV, die vervolgens doelman Van Hooff het nakijken liet. Oud-hoofd- team speler William Vroegop zorgde er voor dat WHS toch met een voorsprong kon gaan rusten. Eerst scoorde hij uit een fraaie pass van Nico Hage 1-2 om ver volgens na goed voorbereidend werk van Han Vroegop ook de derde treffer voor zijn rekening te nemen. Met vier omzettingen begon WHS aan de tweede helft. De Sint-Annalanders verloren de grip op de wedstrijd en moesten door fouten twee treffers incas seren. In de slotfase had WHS 4 volop kansen om de winst te pakken, maar Wilco Elenbaas en Erwin Meijnderts konden niet profiteren. Vlak voor het eindsignaal kopte Siem Snoep een voor zet van Leen van den Ouden tegen de lat, zodat de score 3-3 bleef. Het derde team van Smerdiek leed een kansloze 0-6 nederlaag tegen Dosko 2. Met veel inzet en soms hard spel hield Smerdiek ruim een half uur stand, maar daarna kon het veel sterkere Dosko toe slaan. Uit een corner scoorde een speler van Bergen op Zoom met een kopbal de openingstreffer. Na rust liep Dosko al snel uit naar een veilige 0-3 voorsprong. In de slotfase van de wedstrijd moest Smerdiek nog eens drie treffers incasse ren. In Sprang Capelle verloor het reserve team van Smerdiek met 4-1 van SSC 3. De thuisploeg zorgde vooral met af standsschoten voor gevaar. In de tiende minuut kon doelman Martin Lindhout nog redding brengen, maar vlak daarna moest ook hij het antwoord schuldig blij ven. Uit een vrije trap van Ivo Kloet scoorde zijn broer Jeroen tien minuten voor rust de gelijkmaker voor Smerdiek. In de beginfase van de tweede helft viel Barry de Jong geblesseerd uit. Bij een overtreding ging een vinger uit de kom, zodat hij zich door de dokter moest laten behandelen. SSC kreeg steeds meer over wicht en kwam met een fraaie lob weer op voorsprong. Binnen enkele minuten werden er vervolgens twee verkeerde te rugspeelballen afgestraft, zodat Smerdiek met een 4-1 nederlaag het veld verliet. Bill osus oosvsETKaptarstmuM STEME9GSV i-UC-U- l-V* tiig-i-Cv,. >,Z Advertentie I.M. SSSl Ko Brooijmans ment samen met Ad van Lith (links vooraan) de jonge merrie Mieke (links) en het oudere, ervaren paard Winnie van Bleyendaal. Het is voor het eerst dat Mieke in 'het gareel'loopt en daarom trekt ze ook een lichte last en nog geen ploeg. Maar het gaat allemaal vlekkenloos.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15