Bus symboliseert dat de Schutse volop in beweging is iterburg h Ideeën van bewoners geschilderd voor opfleuren gangen zorgcentrum Dertien kandidaten halen ruiterbewijs Eeweg niet aanpassen, fietsers via Luchtenburg Thoolse raad wil vaart achter veilig fietspad Tholenseweg In nieuwbouw kamers van 39, 49 en zelfs 79 vierkante meter G O.LLJS CTJlïf Unicef-kaarten voor kinderen Nationaal debat tussen jeugd en de politici Interne oproep voor brandweer Hoe gedraag je je in een groep ges Donderdag 26 oktober 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Gemeente reageert op plan waterschap De verkeersveiligheid voor fietsers en bromfietsers bij Tholen wordt verhoogd als deze weggebruikers vanaf het fietspad langs de Nieuwe Postweg de Luchtenburgse- weg nemen in plaats van de Eeweg. De Eeweg hoeft dan nauwelijks aangepast te worden. Dat is de reactie van het Thoolse college op het voorstel van het waterschap Zeeuwse Eilanden om de Eeweg onder handen te nemen. De wieken van de vlakbij gelegen molen de Vier Winden draaiden volop toen de acht zitplaatsen tellende perso nenbus van de Schutse in Sint-Annaland zich gisteren middag in beweging zette. Het zorgcentrum is een voor ziening rijker. Ouderen zijn in beweging en ook de Schutse is volop met de toekomst bezig, zo maakte di recteur D. den Hertog duidelijk. Op 1 april volgend jaar wordt met de nieuwbouw begonnen voor 76 ouderen van Tholen en Sint-Philipsland. Brandwonden Heijboer loco Doorgaande route Subsidie voor verkeerseducatie Thoolse scholieren V Fraaie projecten T Woonruimte 79 m2 Hospice Zestien hardrijders op bon geslingerd Verplicht Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen of Zoom tel. 0164 - 227940 Fax 245260 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Vossemeren werkt samen met Centrum voor de kunsten Bergen op Zoom De gangen van zorgcentrum De Vossemeren in Nieuw- Vossemeer zijn sinds dinsdag opgesierd met een aantal fraaie schilderingen. De 66 bewoners van het tehuis droegen daarvoor zelf de onderwerpen aan en cursisten van het Centrum voor de kunsten te Bergen op Zoom zetten ze om in beelden. „Die werkwijze sluit precies aan bij de filosofie van de stichting Savelanden. Name lijk dat wat je met elkaar doet, gericht moet zijn op de bewoners", zei assistent-zorgmanager Lambér van der Lugt bij de overhandiging van de panelen. Theorie en praktijk bij manege Vosmaer Vijftien ruiters en amazones van manege Vosmaer deden zaterdag in Oud-Vossemeer mee aan de theorie- en prak tijkproeven voor het ruiterbewijs. Twee kandidaten za gen geen kans het theoriegedeelte met een voldoende af te sluiten. Zij krijgen binnenkort een herkansing. Voorzitter A. van den Hoek (links) van de stichting Vrienden van de Schutse overhandigt de sleutel van de personenbus aan chauffeur W. Beeke. Rechts de drie bewoners uit de cliëntenraad - mevr. Snijder, dhr. Vermaas en mevr. Giljam - die als eersten mochten instappen. Het schap heeft bekeken hoe de Ee weg veiliger kan worden gemaakt. Dit kan door de weg in te richten als fietsroute met een brede midden berm. Doorgaand gemotoriseerd verkeer wordt dan niet langer toege laten. Het kan ook door het aanbren gen van strepen voor fietsstroken, plus snelheidsremmers en door het afsluiten door een landbouwsluis. Het college heeft daar een nieuwe variant aan toegevoegd. Doortrek ken van het fietspad langs de Nieu we Postweg tot aan de Luchtenburg- seweg en die als fietsroute gebruiken richting Stadszicht/Postweg. Via de nieuwe wijk zou er een verbinding moeten komen met Meulvliet. Volgens het college is deze aanpas sing verkeersveiliger. Het langzaam verkeer wordt volgens b. en w. op deze manier gescheiden van het ge motoriseerd verkeer. De Eeweg blijft gespaard en voor 'sluipver- keer' toegankelijk. Er zouden alleen verkeersremmers aangebracht moe ten worden. De commissie gemeen telijke ontwikkeling was het daar dinsdagavond, zonder uitzondering, mee eens. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) en Via gezamenlijke schriftelijke vra gen van alle zes Thoolse raadsfrac ties wordt bij b. en w. aangedrongen op een snelle aanpak van het verho gen van de veiligheid voor fietsers en andere weggebruikers - in het bijzonder de schoolgaande jeugd - op de Tholenseweg tussen Tholen en Halsteren. Initiatiefnemer J.P. Bout zegt in actie gekomen te zijn naar aanleiding van het zeer ernstig ongeval met een 12-jarige Thoolse scholier op 2 oktober op de Tholen seweg. De belangengroep Tholense weg veilig is al jaren bezig om de onveilige weg bij de gemeentebe sturen van Bergen op Zoom en Tho len aan de orde te stellen, maar het dringende verzoek om maatregelen te nemen, heeft nog niet het ge wenste resultaat gehad. Evenmin het beroep dat de gemeente Tholen op de collega-bestuurders in Bergen op Zoom deed. Daarom is het vol gens Bout nodig om nog maar eens op het aambeeld te slaan. De collecte voor de Brandwonden stichting heeft in Sint-Annaland ƒ941,90 opgebracht. Gevers en col lectanten worden voor dit resultaat bedankt. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het tijdelijk terugtreden van I.C. Moerland kwam kennelijk zo on verwacht, dat mensen die dinsdag middag een afspraak met de wet houder hadden, plotseling diens collega K.A. Heijboer als ge sprekspartner aantroffen in het ge meentehuis. De laatste is nu loco burgemeester en die die taak heeft een zwaardere lading dan in nor male omstandigheden. Want bur gemeester W. Nuis woont nog steeds in Ede en is dus van vrij dagavond tot maandagmorgen niet in zijn gemeente. Heijboer neemt sociale zaken van Moerland over, wethouder R. Ra- vensteijn - die maar voor tachtig procent wordt betaald - krijgt de sport en de speelterreinen erbij. De eveneens deeltijd-wethouder W.C. van Kempen (ook tachtig procent) wordt helemaal ontzien. Hij heeft met onder andere de zware portefeuilles ruimtelijke ordening en onderwijs al meer dan voldoende op zijn bord. Burgemeester Nuis, die nog aan zijn inwerkperiode bezig is - de kennismakingsronde is vandaag voorbij met het bezoek aan Stave- nisse - krijgt daardoor onverwacht een hoeveelheid extra taken erbij: sociaal-cultureel werk (peuter speelzalen, kinderopvang), maat schappelijke zorg (ouderenzorg, Rio), hulpverlening (ambulance) en volksgezondheid. \t J.C. Koopman (SGP) verbaasden zich over het afsluiten van de Pelle- weg (tussen de Bram Groenewege- weg en de Roolandsedijk) voor ge motoriseerd verkeer. Alleen bestem mingsverkeer en (brom)fietsers heb ben toegang. Zij vroegen zich af of de gemeente daarvan op de hoogte was gesteld. Volgens wethouder K.A. Heijboer was dat niet het geval. Ook J. van den Donker (D66) verbaasde zich over de gang van zaken. „Hoe ko men die beslissingen tot stand?" Volgens afdelingschef W.A. Blaas is het simpel. „De wegen zijn van het waterschap. Dat is een zelfstandig overheidsorgaan die zelfstandig be slissingen neemt." Volgens drs. A.L. Piet (CU) is de Pelleweg een 'semi- doorgaande route'. Hij zou graag een integraal verkeersplan zien. Vol gens voorzitter P.K.M. Stouten (VVD) is de weg afgesloten omdat hij als sluiproute werd gebruikt. De maatregel is ook aangekondigd in de informatierubriek Waterstand van het waterschap. De zes fracties hebben kennis geno men van het gesprek tussen het co mité Tholenseweg en burgemeester Nuis, die zich bereid verklaarde de zaak nog eens op te nemen met Ber gen op Zoom. De Bergse wethouder Jansen wil ook zo snel mogelijk maatregelen. 'Wanneer denkt het college rond de tafel te gaan zitten met de bestuur ders van Bergen op Zoom om de onveiligheid van de Tholenseweg te bespreken en concreet maatregelen te nemen? Hoe denkt het college over de plannen van Bergen op Zoom om één fietspad voor twee richtingen aan te leggen? Is het col lege bereid om samen met het colle ge van Bergen op Zoom de moge lijkheid te bekijken van de aanleg van een alternatieve fietsroute vanaf de Thoolse brug tot aan de rotonde bij Halsteren?', aldus de vragen van de zes Thoolse raadsfracties. B. en w. van Tholen zullen hierop schrif telijk antwoorden. Voor de twee Thoolse scholen voor voortgezet onderwijs geeft de pro vincie Zeeland ƒ5939,75 gulden voor verkeersactiviteiten. Gedepu teerde staten hebben hiertoe dins dag besloten na een positief advies van de werkgroep duurzaam veiling van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland. Drieduizend gulden wordt verstrekt voor het aan stellen van twee verkeerscoördina- toren op het Calvijncollege in Tho len en het Schelde college in Sint-Maartensdijk. Dit geldt voor het schooljaar 2000/2001. Op basis van de ingediende werkplannen gaat er daarnaast nog ƒ2764,75 naar het Schelde college en 175 gulden naar het Calvijncollege voor ver keerseducatie. De hoogte van deze laatste bijdragen is maximaal vijftig procent van de werkelijke kosten. Unicef, het kinderfonds van de Ver enigde Naties, heeft de nieuwe col lectie kerst-, bloemen-, kunstkaar- ten, kalenders en agenda's weer klaar. Er is o.a. een geheel nieuwe lijn uit Nepal. Ook puzzels en speelgoed zijn verkrijgbaar. Volgens Unicef staat de collectie garant voor kwaliteit, originaliteit en kansen voor kinderen, wereldwijd. Dit jaar vraagt Unicef speciale aandacht voor kinderen in Oost-Europa. De collectie is verkrijgbaar in: Scherpenisse: mevr. M. Lanooy- van Dalen, Burg. Bouwensestraat 1 telefoon 664615. Sint-Philipsland: mevr. E. van de Vlies-van Dijke, Wilhelminastraat 30, telefoon 572336. Tholen: Wereldwinkel, Bakstraat, telefoon 604767. Advertentie I.M. Twee jaar geleden nam de toenmali ge directeur J. Wesdorp het initiatief om een personenbus aan te schaffen en de stichting Vrienden van de Schutse pakte dat voorstel enthou siast op, vertelde voorzitter A. van den Hoek. Na rijp beraad ging het bestuur in zee met het bedrijf Mo biel Sport- en Institutionele Recla me b.v. Die benaderde bedrijven om reclame te maken op de auto en via een vijfjarig contract met die onder nemingen kan de Schutse voor haar bewoners gratis over de Fiat Scudo Combinato beschikken. Alle spon- De Vossemeren was al langer op zoek naar 'aankleding' voor de mu ren, legt activiteitenbegeleidster Mieke van Gastel uit. „Wat er hing, hing er al jaren en iedereen was er op uitgekeken. Via de krant hebben we weieens een oproep gedaan voor exposanten, maar daar re ageerde niemand op. Via via hoor de ik van het centrum in Bergen op Zoom en zo is het balletje gaan rol len." Negen panelen van 1,20 bij 2,40 meter zijn er gemaakt en zij vor men samen zeven schilderijen. Koeien, schapen en ganzen zijn er- sors kregen gisterenmiddag een cer tificaat als blijk van hun medewer king. „Wij kunnen wel plannen ma ken, maar we zijn geheel afhan kelijk van financiële ondersteuning en daarvoor onze zeer hartelijke dank", zei Van den Hoek. „Het bestuur van de Vrienden is erg dankbaar dat wij in staat gesteld zijn ook dit mooie project te verwe zenlijken. We hopen deze lijn te kunnen voortzetten", aldus voorzit- op te zien, maar ook spelende kin deren, taartjes, een schip op de Eendracht, een molen, poezen, een boom en luchtballonnen. Heldere, frisse kleuren. De vier seizoenen zijn uitgebeeld. „Ik vind ze alle maal mooi", zegt de uit Oud-Vos- semeer afkomstige A. van de Hou ten. Zijn dorpsgenote mevrouw J. Mees vindt de wat abstracte uit beelding van het winterseizoen - met ijsschotsen - te moeilijk. En zo heeft ieder zijn voorkeuren. Die voorkeuren konden de bewo ners zelf aangeven. „We hebben ie dereen gevraagd wat ze mooi von- ter Van den Hoek. Hij vertelde, dat de zeven jaar gele den opgerichte stichting al een aan tal 'fraaie projecten' had verwezen lijkt. „Gebleken is dat onze stich ting in een duidelijke behoefte voorziet. Zo hebben we voor een grootbëeldprojector met bijbeho rende apparatuur gezorgd, bestemd voor vertoning van video-opnames uit eigen omgeving, met name de natuur. En vooral ook voor het ver tonen van films over het koninklijk huis. Vele bewoners kunnen het nor male beeld met onderschrift op de televisie niet lezen, maar met de grootbeeldprojector lukt dat wel. Verder zijn de gangen van de Schut se voorzien van een groot aantal bloembakken met planten, voorzien van hydrocultuur. In het gebouw zijn voorts een aantal reproducties aangebracht ter verfraaiing van de wandelgangen. Voor kinderen die bezoekers vergezellen, is een vijf- zits duplotafel gekocht. Daarmee wordt draven door het gebouw den, ook de mensen op de psycho geriatrische afdeling. Natuurlijk kwamen er een heleboel dezelfde dingen uit." Aan de hand van de aangedragen onderwerpen probeer den de amateurschilders (die van twee tot tien jaar ervaring hebben met schilderen) vervolgens een beeld te maken, vertelt docent Henk Watzeels. Het werken in op dracht was iets nieuws voor hen, evenals het maken van dergelijke grote panelen. Watzeels stimuleer de de cursisten om zelf eens te gaan kijken in De Vossemeren, waar de werken zouden komen te hangen. Zelf zocht hij samen met Mieke van Gastel de plaatsen ervoor uit. Ongeveer dertig mensen hebben aan de schilderijen gewerkt. „Som mige waren in vier weken klaar, an dere na twee maanden", vertelt Watzeels, voor wie deze samenwer king nieuw was. „Ik vind het leuk dat de cursisten bereid waren de wensen van de bewoners te honore ren, want als schilder ben je veel vanuit jezelf bezig." Het vraagge richt, als het ware dienstverlenend, werken spreekt hem ook wel aan. voorkomen en dat bevordert de rust voor de bewoners van de Schutse", aldus Van den Hoek. De stichting komt aan geld via donateurs, bedrij ven en kerkelijke instellingen, maar de personenbus was een speciaal project. Directeur Den Hertog was ingeno men met de bus en de inzet van de Vrienden. „Als bestuur, directie, personeel en bewoners van de Schutse hebben we er een heel her kenbare vriend bijgekregen, want oud-directeur J. Wesdorp is be stuurslid geworden van de Vrien den", zo maakte zijn opvolger be kend. Den Hertog heeft zijn handen vol aan de nieuwbouwplannen, waar van tekeningen gisterenmiddag te zien waren in de recreatiezaal. De directeur zei heel erg blij te zijn dat het provinciaal bestuur van Zeeland de nieuwbouw nog op de lijst gezet Evenals het ideële aspect: De Vos semeren hoeft alleen de materiaal kosten te vergoeden en niet de ge werkte uren. „De cursisten vonden het echt leuk om te doen, want er is ook erg veel buiten de cursusuren om aan gewerkt." „We hadden wel even onze beden kingen toen dit voorstel kwam", vertelt cursiste Ineke Henneman de bewoners. „Om met meerdere men sen tegelijk aan één schilderij te werken, was namelijk volledig nieuw voor ons. Maar gaandeweg bleek het alleen maar leuk om te doen en dat was verrassend. Wij vin den het in ieder geval plezierig om te weten dat jullie van het resultaat kunnen genieten." Enkele werken zijn een beetje abstract geschilderd, maar volgens mevrouw Henneman is dat geen bezwaar en zullen de mensen ze best begrijpen. Mieke van Gastel is tevreden met het resul taat: „Je kunt zien dat de cursisten zich verplaatst hebben in de bewo ners." De schilderijen krijgen niet allemaal een vaste stek in De Vosse meren, een aantal gaat door de gan gen van het huis rouleren. heeft voordat ze die taak overdraagt aan het zorgkantoor. „Maar onze ar chitect heeft tegelijk wel een hele moeilijke opdracht gekregen. Hij moet geen bejaardenoord bouwen of een verzorgingshuis, maar een zorgcentrum voor de toekomst met kamers die eens zo groot zijn als ze waren. Dat allemaal voor 76 bewo ners. We bouwen voor u en voor mij." De woonruimte wordt aanzienlijk groter. „Was voorheen 19 m2 riant, straks krijgt één persoon 39 m2. Voor twee personen is 49 m2 be schikbaar en er komen in de nieuw bouw zelfs drie-kamerappartemen- ten voor echtparen van 79 m2!" Het nieuwbouwproject gaat twee tot drie jaar vergen. Ook wat zorg betreft, is er van alles in beweging. „Er komt verpleeghuiszorg in de Schutse, maar er is ook al een roep om een hospice voor terminale zorg en mogelijkheden voor gehandi captenzorg. Ook de thuiszorg krijgt het steeds drukker omdat mensen die langer zelfstandig wonen, erom vragen. Daarom is het onze taak om vanuit de diaconale gedachte een zorgvisie op te stellen. Om ke- tcnzorg te kunnen leveren, moet je zoveel mogelijk gemeenschappelijk doen, dus inclusief dagactiviteiten en maaltijdvoorziening. Wij willen en zullen dan ook niet stilstaan om ten behoeve van de bewoners van Tholen inhoud te geven aan onze diaconale taak. De planning is om 1 april met de nieuwbouw te begin nen. U kunt het allemaal volgen op dat het ook uw Schutse mag zijn", aldus directeur Den Hertog. Desgevraagd vertelde hij dat het qua budget een hele toer is om de zaak rond te krijgen. Hoewel de provincie daarop afwijzend heeft gereageerd, houdt de Schutse zelf vast aan een eigen keuken. Die voorziening wordt nog steeds mee genomen in de nieuwbouwplan nen. Manege Vosmaer organiseerde de proeven in samenwerking met de stichting Recreatie Ruiter uit Baarn. Het theoriedeel werd afgewerkt in café Hof van Holland: 35 meerkeu zevragen moesten binnen 50 minu ten beantwoord worden. Het meren deel van de Vosmaer-ruiters scoorde voldoende tot zeer goed. Er deden ook nog zeven ruiters mee van een andere manege, van hen haalden vijf het theoriedeel niet. Voor het praktijkdeel ging men naar het terrein van de familie Raven- steijn aan de Duivekeetseweg. Ver deeld in groepen (en gekleed in een groene hes met nummer) werden alle ruiters en amazones getest op hun rijkunst: correct opstijgen, stappen, draven (ook 'doorzitten'), rijden met één hand en zonder stijgbeugels, gal opperen en 'in verlichte zit' springen over een hindernis. Daarna volgde het laatste onderdeel: een rit over de openbare weg door het centrum van Oud-Vossemeer. Hierbij beoordeelde een gecommitteerde van de stichting kritisch het gedrag van ruiter en paard in het verkeer. Zowel paarden als berijders bleken goede verkeers deelnemers. Passerende auto's, brommers, fietsers, spelende kinde ren, wapperende vlaggen, geluiden Woord en Daad Tholen/Sint-Philips- land organiseert zaterdag 4 novem ber een koor- en samenzangavond in de N.H. kerk te Sint-Annaland ten bate van het onderwijsproject Gam- bella in Ethiopië. Wegens de uitzen ding van Nederlandse mariniers in VN-verband is dat Afrikaanse land de laatste weken vaak in het nieuws. Woord en Daad bekommert zich al langer over de straatarme bevolking in het zuidwesten van Ethiopië, aan de grens met Soedan. De reformato rische hulpstichting voert in heel Zeeland actie om 280 kinderen on derwijs te geven. Woord en Daad betaalt hun schoolgeld, schoolmate rialen en medische zorg. De ouders of verzorgers ontvangen een be scheiden financiële bijdrage, zodat de kinderen ook thuis verzekerd zijn van basiszorg. Iedere zaterdag is er Zeeuwse jongeren tussen de 12 en 18 jaar kunnen zich nog tot woensdag aanmelden voor het Nationaal Jeugd- debat. Dit wordt op 23 april volgend jaar gehouden in de Tweede Kamer in Den Haag. Op 16 november is er in Middelburg eerst een voorbereidend provinciaal debat, waar de selectie van de deelnemers plaatsvindt. Ieder een met een eigen mening kan zich opgeven; het is dé gelegenheid voor jongeren om de politiek te laten horen wat er leeft ten aanzien van 'jonge- renonderwerpen'. Deelname kan bo vendien studiepunten opleveren. Vanuit ieder provinciaal jeugddebat Bij snelheidscontroles op de Ten Ankerweg in Tholen en de Krokke- weg bij Scherpenisse zijn donder dag zestien bestuurders bekeurd. In Tholen passeerden tussen 11.30 De gemeente gaat eerst onder het eigen personeel zoeken naar de tweede beroepskracht voor de Thoolse brandweer. In het nieuwe mededelingenblad van de gemeen te, TOLK, staat deze maand een op roep om te solliciteren naar de vaca ture. Het blad wordt verspreid onder de ambtenaren in het gemeentehuis, bij de personeel van de werkplaats en onder de brandweerlieden van het Thoolse korps. Voor 31 oktober kan het eigen personeel reageren. Het gaat om een volledige dienstbetrek king van 36 uur. De nieuwe man of vrouw komt op 1 januari in dienst. Als de interne sollicitatie geen kan didaten oplevert, gaat de gemeente extern werven. De naam van het nieuwe perso neelsblad TOLK duidt op het over dragen of 'vertalen' van informatie, in dit geval van werkgever naar werknemer. Maar in de naam kan ook Thoolse krant gelezen worden. De eerste TOLK op A4-formaat kwam vorige maand uit. Het aanpassen van het gedrag onder druk van de groep. Dat thema stond gisteren centraal bij de derdejaars leerlingen van het Schelde college in Sint-Maartensdijk. Ze bekeken een optreden van een theatergroep en werden vervolgens uitgenodigd om mee te doen. De bedoeling was om te zien of het stuk beïnvloed zou worden door het gedrag van de spelers. „Door leerlingen te confronteren met hun gedrag in een groep, willen we ze weerbaar maken", zegt directeur mevr. Spapen. De vraag hoe je je ei gen normen en waarden overeind houdt, is dan één van de zaken die aan de orde komen. van een cirkelzaag en vallend puin: ze raakten er niet van onder de in druk. Na afloop reikte examinator J. Moerings in Hof van Holland het fel begeerde ruiterbewijs uit aan dertien kandidaten. Naar verwachting is het ruiterbewijs over twee jaar verplicht voor alle rui ters en amazones die 'buiten' willen rijden met een eigen of een 'ge huurd' paard. Dit geldt niet alleen voor een trip door dorp of stad, maar ook voor bos- en strandritten. Stich ting Recreatie Ruiter is de examine rende instelling. Zij toetst of een rui ter beschikt over voldoende prak tische en theoretische (rij^aardighe den. In het vootjaar coördineert manege Vosmaer opnieuw een examendag. Eigenaresse Wilna van Engelen be gon dertig jaar geleden met het ge ven van lessen op paard en pony. Sa men met Els v.d. Meijden runt zij het manegebedrijf. Een hevige brand verwoestte bijna vier jaar geleden een van de schuren met paardenstal len. Inmiddels staat er een nieuwe stal aan de Zeedijk nabij het natuur gebied Rammegors. een bijeenkomst, waar de kinderen begeleiding en bijbelles krijgen. De opzet is om in Gambella een eigen, christelijke school te stichten. Om geld binnen te krijgen, is zater dag 4 november de zangavond in Sint-Annaland. De grote hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubi- lans uit Waddinxveen (o.l.v. Pieter Stolk en organist Marco den Toom) is uitnodigd, om veel belangstellen den te trekken. Het koor zingt 8 de cember voor het EO-programma Nederland zingt in Waalwijk en tweede kerstdag treedt Vox Jubilans op in de Rotterdamse Doelen. H. de Pater van Woord en Daad spreekt een appèlwoord en bestuurslid P. den Ouden uit Sint-Annaland neemt het dankwoord voor zijn rekening. Ds. P.C. Hoek verzorgt zowel de opening als de sluiting. gaan twee agenda-onderwerpen door naar de agendacommissie van het na tionaal debat. Onderwerpen die aan de orde zouden kunnen komen: ge weld en veiligheid, het studiehuis, mi lieu en verkeer, voorzieningen voor jongeren. Wie voor het nationale de bat geselecteerd wordt, krijgt in janu ari een eerste training. Vervolgens is er in april een tweedaagse debattrai ning en na het debat zijn er nog drie bijeenkomsten waarbij het gaat om het omzetten van de toezeggingen in concrete plannen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, voor de reis naar de trainingen en het debat in Den Haag krijgt men een treinkaartje. Aan het nationale debat doen zo'n 100 jongeren mee, alsmede verschil lende Kamerleden, staatssecretarissen en ministers. Informatie en aanmel ding via internet: www.jeugddebat.nl. en 13.45 uur 370 voertuigen, waar van er 15 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 70 km/u. Op de Krokkeweg kwamen tussen 14 en 15 uur 75 voertuigen voorbij. Hier was slechts één bestuurder in overtreding en die reed 89 km/u. Deze controle gebeurde op verzoek van de bewoners. A. van de Houten bewondert een schilderij van een schip op de Eendracht dat voor De Vossemeren gemaakt is. XREN nstitutionele rekio willies11 iff.»iTRrv vxHUNd-*'' glNGS

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 5