Klompenbasketbal en verkoop voor kerk Laban AUTOSCHADE 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 oktober 2000 Auto tegen bus Lantaarnpaal omver HEUGA TEGELTAPIJT Div. partijen vanaf 12,- perm2 Zang- en praiseavond Restauratie Brugstraat VERF NODIG? Klaverjassen D. den Hollander beste Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Kanariekampioen Galaconcert OVM C. Smits nieuw bestuurslid Activa Uitbreiding warenhuis Winkelactie 1000 gulden Succes vogelkwekers Spelmiddag jeugd Bromfietser gehavend Oostsingel afgesloten Biotechnologie griezelig Frontale botsing Klaverjassen Ambulancekabel gestolen &+é?Geslacht 'n e/firen sla9erü Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Bedrijfsruimte woning Van Dijke beste schutter Predikant bedankt Gemeente zoekt huurder Inloopavond wateroverlast Hervormingsdag Verkoping Aardappelwagen kantelt Meedenken met school Biljarten Infiltratieriool Molenstraat Auto gestolen Meer donoren Tholen Op de T-splitsing van de Broekse- weg met de Krabbenkreekweg is maandagmorgen een auto tegen een bus gereden. Niemand raakte ge wond, er was alleen materiële scha de. Een 24-jarige automobilist uit Zierikzee draaide rond kwart over acht vanaf de Krabbenkreekweg linksaf de Broekseweg in. Hij ver zuimde daarbij voorrang te verlenen aan een uit de richting Oud-Vosse- meer naderende bus. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de auto schade opliep aan de rechter voor kant. Baldadigheid in het weekeinde kost de gemeenschap weer het nodige geld. Onverlaten hebben tussen vrij dagmiddag en maandagochtend op de Molenvlietsedijk een lantaarn paal en twee verkeersborden omver getrokken. G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Advertentie I.M. In de Oesterschelp aan de S. Lind- houtstraat wordt zaterdag een zang en praiseavond gehouden. Zang- en muziekgroep Jedaja en mimegroep Silent Voice werken eraan mee. Jan v.d. Berge en Femke de Wolf zingen solo. De avond begint om half acht, de zaal is vanaf zeven uur open. Gedeputeerde staten hebben een verklaring van geen bezwaar afge geven voor het restauratieplan van M. Franken voor de woning Brug straat 1. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Met 5627 punten was Kees Scholtes de beste klaverjasser in de derde competitieronde van Stad Tholen. Er waren twintig deelnemers. Her man Oldenburg werd tweede met 5130 p; 3. Jo Jansen 5017 p; 4. Car lo Hage 5013 p en 5. Henny Rijs- tenbil 4930 p. Met de kortste partij van 21 beurten, de hoogste serie van 12 caramboles en het beste gemiddelde van 3,19 kwam Dick den Hollander als sterk ste uit de bus in de biljartcompetitie van De Treffers. De uitslagen: D. den Hollander-P. de Leeuw 10-7,56; K. Hommel-J. Etienne 10-8,75; H. Hommel-C. Burgers 10-5,66; N. Rooijakkers-J. Etienne 10-6,25; J. van Daalen-L. 'van Wezel 10-6,66; B. den Hollander-P. Vis 10-9,11. OOSTERSCHEIOEREOIO Advertentie I.M. Op een internationale tentoonstel ling in Arnemuiden viel vogelkwe ker B. Jeroense vijf keer in de prij zen. Hij werd bij de kanaries drie keer kampioen stam (vier vogels) en twee keer kampioen bij de enke lingen. Het eind mei wegens de weersom standigheden afgeblazen galacon cert van het 75-jarige OVM vindt nu vrijdag plaats in de Vossenkuil. Voor de pauze demonstreren de tamboers hun vaardigheid op ver schillende instrumenten. Ze bren gen nummers als Disco Beat, On the Road en het sluitstuk The Youngsters. Na de pauze is het de beurt aan de fanfare, met onder ■4 meer nummers die ook tijdens de taptoe te horen waren. Mambo No. 5, J' aime la vie en Gloria Estafette zijn enkele titels. In Souvenir de Cirque Renz laat Jordy van Treijen horen hoe snel je een xylofoon kunt bespelen. OVM draagt het nieuwe concertuniform, dat net als het bui tentenue ter gelegenheid van het ju bileum is aangeschaft. Het concert is vrij toegankelijk en begint om acht uur vrijdagavond. C. Smits is dinsdagavond gekozen als nieuw bestuurslid van midden standsvereniging Activa. Hij komt in de plaats van penningmeester C.J. Moerland, die herkiesbaar was, maar tijdens de eerste stemming ze ven van de vijftien stemmen kreeg. Tijdens de tweede stemming kreeg Smits er negen en Moerland drie stemmen. Voorzitter W.J. Mossel man concludeerde, dat het niet be schikbaar zijn van het financieel overzicht van invloed was geweest op de stemming. Hij bedankte Moerland voor de vele jaren dat hij penningmeester was geweest. Secretaris W.J. Bazen werd met veertien stemmen herkozen. C. Smits was eerder in de kascommis- sie gekozen als opvolger van mevr. S. Slager-Scherpenisse, maar nu hij bestuurslid is geworden, zal er nog een ander voor de kascommissie ge zocht moeten worden. Besloten werd om de contributie te verhogen van 90 naar 100 gulden per jaar. To taal 22 mensen woonden de verga dering bij. Voorzitter Mosselman noemde de viering van 525 jaar Sint-Annaland een goede promotie voor het dorp. „Dat is ook nodig, want om ondernemer te kunnen blijven, heb je meer omzet nodig. Het is ook een taak van de gemeen te om voor meer uitstraling te zor gen, maar ondernemers moeten in de eerste plaats zelf actief zijn. Een dracht maakt echter macht en geza menlijke activiteiten, ook als mid denstandsfederatie eiland Tholen, blijven daarom belangrijk." De voorzitter zei dat van uitbreiding van de jachthaven en de bouw van recreatiebungalows in de kleine Su- zannapolder een impuls voor de winkelvoorzieningen zou kunnen uitgaan. De gemeenteraad is maandagavond akkoord gegaan met de uitbreiding van het warenhuis van de maat schap G. en W. Vroegop aan de Vei- lingweg. Aangezien de afstand tus sen gebouwen en de perceelsgrens minder dan tien meter bedraagt, was het plan in strijd met bestemmings plan buitengebied, maar via een voorbereidingsbesluit wordt dat aangepast. Het grotere warenhuis is planologisch aanvaardbaar. De raad keurde maandagavond stil zwijgend de verkoop van een strook grond in de Ooststraat goed aan dhr. D.M. Hage. Maandag 30 oktober wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Van 13 november tot en met 16 de cember houdt middenstandsvereni ging Activa de jaarlijkse winkelac tie met op zaterdag 19 november de intocht van sinterklaas. Nieuw is dat volle kaarten ingeleverd kunnen worden bij de deelnemers, bij wie ze dan voor een tientje kunnen be steden. Die kaarten doen dan alle maal mee voor de enige prijs van 1000 gulden. Na veel discussie op de ledenvergadering van Activa werd daartoe besloten, maar voor 2001 zal een activiteitencommissie o.l.v. Bram Gunter naar nog meer variatie voor de acties gaan zoeken. Wim Pleune, Margot Poot en Anita Rijnberg maken ook deel uit van de ze commissie, die nog zal worden aangevuld met één van de twee bak kers. Ook voor de braderie op 11 augustus 2001 zal naar een andere opzet worden gezocht. Daarnaast wordert er nog acties met moeder en vaderdag op touw gezet. Drie dorpsgenoten waren succesvol op een internationale vogeltentoon stelling in Arnemuiden. Anneloes Walhout, jeugdlid van Vogel vreugd, sleepte vijf titels in de wacht. Ze werd bij de parkieten al gemeen kampioen, drie keer kam pioen met enkelingen en één keer met een stam (vier vogels). J. Wal hout pakte drie kampioenstitels bij de parkieten (lx stam en 2x enke ling) en A. Bazen één bij de enke lingen. De jeugdraad van de Hervormde Gemeente organiseert zaterdag 4 november een spelletjesmiddag voor kinderen van 5 t/m 12 jaar. Thema van de middag, die om twee uur begint, is 'De schat van de ko ning'. In de gymzaal aan de Schoolstraat is er eerst een poppen kastvoorstelling en daarna een spel letjescircuit. Rond vier uur is het afgelopen. Een 17-jarige bromfietser liep don derdagmorgen geschaafde knieën en een bloedneus op na een botsing met een personenauto. De jongen negeerde op het Van der Lek de Clercqplein het stopbord en ver leende geen voorrang aan een 54-ja- i rige dorpsgenoot die van rechts uit de Wilhelminastraat kwam. Deze kon de bromfietser niet meer ont wijken. Zowel de auto als de brom mer liepen door de botsing schade op. Het smalle straatje dat van de Oost- naar de Zuidsingel loopt, wordt af gesloten voor motorvoertuigen. Au to's zullen voortaan op de Oostsin gel moeten keren en op die plaats wil de gemeente een parkeerverbod instellen. Het plan ligt ter inzage in 4e leeshoek van het gemeentehuis. Woensdag kan iedereen zijn mening erover kenbaar maken tijdens een inloopavond in Haestinge. Deze be gint om half acht. Mariët v.d. Weele van de werkgroep biotechnologie vertelde bij de plat telandsvrouwen onlangs iets over deze techniek. In hoeverre kunnen en willen wij mensen de natuur beïnvloeden door genetische veran deringen bij planten, dieren en men sen? Mevr. Van der Weele legde uit dat het eigenlijk een soort knip- en plakwerk is. Het experimenteren met dieren als konijnen en schapen, die door het inplanten van een gen een heel specifiek medicijn in hun melk krijgen waarmee sommige af schuwelijke ziekten bestreden kun nen worden. Het duizelde de toe hoorders een beetje bij het aanhoren van alle mogelijkheden, maar men was het er gezamenlijk over eens dat het een enge en griezelige mate rie is. Uiteraard is niet bekend wat de toekomst daarin brengen zal, zo dat zeker uiterste voorzichtigheid geboden is! Voorzitter mevr. Sturris bood de spreekster als dank een herfstmandje aan. Op 13 november hebben de platte landsvrouwen een doe-avond met als thema 'de rijkdom van de herfst'. Een 36-jarige automobilist die vrij dagmiddag op de Bleekveldweg uit week voor een tegenligger, veroor zaakte ongewild een botsing. Hij slipte namelijk op de wegrand en schoot daardoor naar links de weg op. Zodoende kwam hij frontaal in botsing met de 63-jarige automobi list die hem tegemoet kwam. Er was alleen materiële schade. M. den Haan won vrijdag de klaver- jaswedstrijd van de Pendelaars met een voorsprong van 97 punten. Hij behaalde 4941 p en de nummer twee P. van Iwaarden bleef op 4844 p steken. 3. J. van Zetten 4825 p; 4. P. Bazen 4729 p; 5. R. van Putten 4603 p; 6. A. Arts 4493 p; 7. L. Kampman 4469 p; 8. J. v.d. Werf 4398 p; 9. J. van Splunter 4286 p en 10. J. van Gorsel 4072 p. Sommigen laten zich aan de volks gezondheid maar weinig gelegen liggen, zo bleek vrijdagavond. Bij de garage aan de Noordpoort stond Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 11,50 ♦Varkensschnitzels 500 gr. 8,- jNasivlees 500 gr. 5,- ♦Shoarmavlees 500 gr. 6t- Varkenshaas 500 gr. 11,50 Verse worst 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Hamburgers 5 halen Runderrookvlees 100 gram 3,25 Schouderham 150 gram 1,95 Leverkaas 150 gram 1,95 Grillworst 200 gram 2,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 8,50 8,- X Advertentie I.M. de ambulance buiten. Om de appa ratuur op te laden, was het netsnoer onderdoor de roldeur in het stop contact in de garage gestoken. Een onbekende heeft tussen acht en elf uur de kabel losgetrokken, waar door de wandcontactdoos van de muur kwam. Het snoer is vervol gens doorgesneden en de dader ging er met 20 meter kabel vandoor. IDM international wil een bedrijfs ruimte aan de Schakelweg verbou wen tot woning. Volgens bestem mingsplan bedrijfsterrein is dat niet toegestaan, maar via een artikel 19 procedure heeft de gemeenteraad maandagavond besloten dat toch toe te staan. Zo werd ook het verzoek van mevr. C. Groenewege gehonoreerd tot het verbouwen van een bedrijfswoning aan de Lageweg. Ze bouwt op grond met de bestemming land bouw, maar de gemeente vindt dat planologisch aanvaardbaar. Een voorbereidingsbesluit maakt de wij zigingsprocedure mogelijk. A. van Dijke heeft zaterdag de herfstverschieting gewonnen van schuttersvereniging Cloveniersgil- de. Het was een verschieting voor het gemiddelde, waarbij diegene winnaar was die het dichtst bij zijn gemiddelde schoot. Zoals gebruike lijk werd met de bogen op aange paste doelen geschoten. De uitslag: I. A. van Dijke -1,14; 2. C. v.d. Gouwe -1,37; 3. K. Jansens -1,81; 4. F. Fortuin -1,89; 5. H. Kloet -1,95; 6. J. Bijnagte -2,23; 7. D. van Gijls- wijk -2,24; 8. P. v.d. Gouwe -2,33; 9. K. Poot -2,54; 10. P. Suurland -3,07; II. K. Polsema -3,08; 12. L. Kop- penhol -3,83. Overigens kan de vereniging verder gaan met de voorbereiding van het vergroten van de schietbaan op het Pluimpotterrein. De gemeenteraad had maandagavond geen bezwaar tegen het voeren van een vrijstel lingsprocedure (artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening). Dat is nodig omdat het bouwperceel deels in het bestemmingsplan Kom Scherpenisse en deels in het be stemmingsplan bedrijventerrein Sint-Maartensdijk ligt. In beide plannen is het aangemerkt als groenvoorziening. Het bouwplan is hiermee in strijd, zodat een vrijstel ling vereist is. De schuttersvereniging schiet nu op een 13-meterbaan. Door het ge bouw te verlengen met 16 meter ontstaat er een baan van 25 meter, een afstand die ook landelijk telt voor het schieten in competitiever band. Voor de bouw heeft het be stuur 12.000 gulden nodig. Als alle procedures doorlopen zijn kan met de uitbreiding worden begonnen. In mei wil de vereniging de nieuwe baan in gebruik nemen. Dominee A.J. Gunst te Benthuizen heeft bedankt voor het beroep dat door de Gereformeerde Gemeente op hem was uitgebracht. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De gemeente zoekt een huurder voor een deel van de Bakkersdijk dat door schapen beweid kan wor den. Als er zich geen huurder aan meldt, dan gaat de gemeente het zelf onderhouden. Dat zei wethou der K.A. Heijboer van openbare werken dinsdagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. De huidige gebruiker krijgt tot 1 de cember de gelegenheid haar spullen uit het weitje aan de dijk te verwij deren. De huurster was geen pach ter, maar had een mondelinge af spraak met de gemeente over het weiden van schapen op de dijk. Omwonenden hadden geklaagd over achterstallig onderhoud, waar na de gemeente het onkruid te lijf ging. Tot ongenoegen van de ge bruiker en J. van den Donker die er opmerkingen over maakte in een vorige vergadering. Heijboer: „We hebben met de ge bruiker uitgebreid gesproken. Ze gaf toe dat ze de zaak over het hoofd had gezien. Ze kon het niet aan." De suggestie van E. Frigge-Hoge- steeger (VVD) om het onderhoud bij Staatsbosbeheer onder te bren gen, vond geen weerklank bij Heij boer. „Staatsbosbeheer geeft toe dat 50 procent vun hun terreinen niet goed onderhouden wordt." Daar mee was de kous af. Op donderdag 9 november houdt de gemeente in het Holland Huis een voorlichtingsavond over de aanpak van de grondwateroverlast en het afkoppelen van hemelwater. In het voorjaar wil de gemeente beginnen met de werkzaamheden. Het gaat om een nieuw systeem dat ook al el ders in het land wordt toegepast, zei ambtenaar W.A. Blaas. Het gaat om huurwoningen van de stichting Beter Wonen, maar ook particuliere woningen kunnen aan het systeem gekoppeld worden. De kosten voor deze categorie worden verdeeld. De eigenaren betalen de kosten die gemaakt worden op het eigen terrein. Volgens wethouder K.A. Heijboer is vooral de aanleg van drainage vlak langs de woningen erg belang rijk. Met het karwei is 860.000 gul den gemoeid. In de N.H. kerk wordt dinsdag een reformatieavond gehouden. De pre dikanten J. Lohuis en A. Simons zijn de sprekers op deze bijeenkomst die om half acht begint. De vrouwenvereniging Waakt en Bidt houdt woensdag de jaarlijkse verkoping in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat, 's Middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 uur tot half 8 is iedereen welkom. Poortvliet Een tractor met aanhanger, geladen met aardappelen, is maandag rond het middaguur gekanteld op de ro tonde in de Lageweg. De 19-jarige bestuurder verloor daarbij een deel van zijn lading. Niemand raakte ge wond. „Het is te gemakkelijk om te roepen dat de school zelf maar parkeervak ken op eigen terrein aan moet leg gen." Dat zei raadslid drs. A.L. Piet (CU) dinsdagavond in de commis sie gemeentelijke ontwikkeling toen de afwijzing van het verzoek van de School met de Bijbel werd bespro ken om extra parkeervakken aan te leggen voor het personeel. Het college vindt dat de School straat ruim genoeg is om voertuigen te bergen. En zou het college er ex tra parkeervakken maken, dan zou den die door iedereen te gebruiken moeten zijn. Niet alleen door het personeel van de school. Als de school parkeerplaatsen wil, dan moet dat maar op grond van de school gebeuren, zo vindt het colle ge. Piet vroeg zich af of het college wel bereid was de aanleg van de par keervakken te bekostigen als ze op het terrein komen. Wethouder K.A. Heijboer zei dat de gemeente geen parkeerplaatsen aanlegt op particu liere terreinen. Dat de scholen door de gemeente worden bekostigd, deed daar niets aan af, zo zei Heij boer. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) voel de er ook niets voor. Ze was bang dat ook andere scholen met dit ver zoek zullen komen. Piet vond echter dat het college 'mee moest denken' met de scholen om een oplossing te vinden voor het probleem. In de onderlinge biljartcompetitie van Tolrust had M. Uijl deze keer maar 21 beurten nodig om zijn te genstander M. Hage aan de kant te zetten. Het beste gemiddelde was met 3,09 wederom voor C. Nagel- kerke. Tenslotte maakte W. Bijl een serie van 20 caramboles, maar dat was zijn enige wapenfeit. De uitslagen: C. Nagelkerke-M. Kimberley Dullaart rechtsverkoopt samen met de volwassen begeleiders spulletjes op de fancyfair van Rehoboth. Eveline Verburgh (links vooraanheeft al een lolly te pakken. Klompenbasketbal was een van de bijzondere spelletjes die zaterdag op de fancyfair van Hervormde Gemeente Rehoboth uit Sint- Maartensdijk voor geld in het laatje zorgden. Op een wit bord waren gele klompen gehangen op verschillende hoogtes. De kinde ren mochten proberen een balletje in de klompen te gooien en op die manier zoveel mogelijk punten te verzamelen. De fancyfair werd voor de verandering niet gehou den in het kerkgebouw aan de Westvest, maar in de voormalige kleuterschool aan de Radda Bar- nenstraat. „Aan de ene kant mis je wel de sfeer van de kerk. Er kwamen daar ook wel mensen binnen die normaal niet in de kerk komen en soms kwam daar dan toch een heel serieus gesprek uit. Dat ben je hier kwijt", zegt mevr. Viergever, een van de orga nisatoren. „Maar we hebben hier veel meer ruimte en zodoende konden we voor het eerst ook kin derspelen kwijt. Spiegeltekenen (een tekening maken waarbij je via een spiegel naar je blad papier kijkt - red.), een spiraal, schmin ken en een lollybak bijvoorbeeld. Dat spiegeltekenen valt nog niet mee hoor." De etenswaren doen l het altijd goed op de fancyfair. Oliebollen waren er traditioneel en die werden nog steeds bij het kerkgebouw gebakken. Verder waren er voor het eerst wafels en kon men buiten een broodje ham burger of saté bestellen. Ook de zelfgemaakte advocaat en jam ontbraken niet. Voor wie even uit wilde blazen, was er een koffle- hoekje en men kon tevens een rondrit maken met paard en wa gen. In de tussentijd kon men dan de 'heilige koe' langs de straat parkeren waar deze dan tegen een kleine vergoeding werd gewassen. Verder waren er boeken, hand- i werkspullen en allerlei curiosa te koop. Al met al was het tussen half twee en vijf uur behoorlijk druk. „We hebben echt een fantastische middag gehad. Je moet per slot van rekening maar afwachten of de mensen ook allemaal hiernaar toe willen komen. Maar de op brengst is met 5300 gulden echt heel mooi", aldus mevr. Viergever. De opbrengst is bestemd voor de op handen zijnde verbouwing van Rehoboth. „Maar er zit dan ook nog wel een stukje voor de zen ding bij. En het is ook wel goed dat je bij zo'n verkoping niet al- n aan je eigen kerkje denkt." ^e Zondag 29 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Groenenberg, Oud-Beij- erland. 18.30 u. ds. Kaars, Papendrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. 19 u. zangavond. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. dhr. Leunis, Barendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Arnemuiden. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 2/11 19.30 u. ds. Vlietstra, Kat wijk aan Zee. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. di 31/10 19.30 u. ds. Simons/ds. Lo huis, reformatie-avond. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Zoet, Maartens dijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. stud. Hooger- land, Nunspeet. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en I8.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. Hage 10-7,5; A. Burgers-J. Uijl 10- 10; W. Bijl-M. Hage 8,14-10; L. Bijl-M. Uijl 10-9,33; W. Bijl-J. Uijl 9,71-10; M. Uijl-M. Hage 10-5,5; C. Nagelkerke-G. de Jonge 10-8,79. Voor het afkoppelen van hemelwa ter bij de nieuwe huizen aan de Mo len- en Paasdijkstraat wil de ge meente een infiltratieriool aanleggen. De kosten van dit karwei worden geraamd op 87.000 gulden, inclusief btw. Op de post dorpsver nieuwing/saneringsplan Kom was nog veertien mille beschikbaar. Op voorstel van b. en w. heeft de ge meenteraad maandagavond een aan vullend jaarkrediet van 100.000 gulden beschikbaar gesteld. In verband met de veranderingen in de Molenstraat heeft de raad zonder enige discussie maandag ook de derde herziening van bestemmings plan Kom vastgesteld. In de Paasdijkstraat is tussen 10 en 13 oktober een auto gestolen. Het betreft een bordeauxrode Dodge, type Mini Ram Van, met kenteken VX-40-JG. Vrijdag meldden zich op de donor avond van het Rode Kruis in De Wimpel 171 mensen die een halve liter bloed wilden afstaan. Van hen werden er acht afgewezen, maar met 163 donoren telde de organisa tie er 18 meer dan een jaar geleden en negen meer dan in mei van dit jaar. De eerstvolgende bloedafna me in het dorp is op 19 januari. V ZIE VERDER PAGINA 3 HUISARTSEN Zaterdag 28 en zondag 29 oktober Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, St.-Maartensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vega Sanchez, Bergen op Zoom, tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-VosSemeer): Grace Alfons, tel. 604969. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 603329, van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma. 9-12 u. gemeentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 okt. t/m vrijdag 3 nov. donderdag 26 3.37-15.57 vrijdag 27 4.17-16.37 zaterdag 28 4.57-17.12 zondag 29 4.37-16.52 maandag 30 5.12-17.27 dinsdag 31 5.47-18.07 woensdag 1 6.17-18.37 donderdag 2 6.47-19.12 vrijdag 3 7.22-19.52 vr 27/10 9.59 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Bushalten. Het bedrijf Armada te Eindhoven gaat in opdracht van de provincie de bushalteplaatsen te Oud-Vossemeer en Sint-Maartens dijk inrichten. Anders dan aanvan kelijk de bedoeling, .blijven fiets kluizen erbij buiten beschouwing. Met de gemeente moet eerst over legd worden over het beheerj^rvan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 2